Reklama

sobota 3. března 2018

Rusko obsadilo páté místo v zásobách zlata mezi ostatními zeměmi. Zlatý triumf: Rusko připravuje úder na americkou ekonomiku


3. 3. 2018 zdroj a zdroj
Rusko předstihlo Čínu co do množství zásob zlata. Jak oznámila agentura Bloomberg, pouze v lednu Centrální banka RF koupila 20 tun drahého kovu a zvýšila ruské rezervy zlata na 1857 tun. Pro srovnání si uveďme, že Čínská národní banka skladuje 1843 tun.


Agentura poznamenala, že první zemí v zásobách zlata zůstávají USA. Ve Fort Knoxu je uloženo 8134 tun drahého kovu. Na druhém místě je Německo, následují Itálie a Francie. Rusko obsadilo pátou příčku, když z tohoto místa odsunulo Čínu.

Uvádí se, že nákupem zlata pojišťuje Centrální banka rizika na pozadí uložených sankcí proti Rusku. Většina zakoupeného zlato pochází z místní produkce. Rusko zaujímá třetí místo na světě v těžbě tohoto kovu.

Zlaté rezervy Ruské federace se v podstatě ztotožnily s investicemi do amerických státních dluhopisů. To by mohlo vyvolat zhroucení americké ekonomiky.

Znamená to, že Rusko zaměňuje státní dluh USA zlatem, což umožní zříci se pomoci Států. A to vyvolá v Americe hospodářské změny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Je zřejmé, že výhoda tisknutí USD se obrací v nevýhodu. s eurem to bude podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ekonom (ne prognostik)3. března 2018 22:18

   US dolare a EU euro to je jako dva v jedném! Oba papírky stojí za prdlajs a jsou odsouzené na zánik!
   V dnešní době je důležité si udržet národní menu. A neskákat podle toho, jak USA a Brusel píská!

   Smazat
 2. Prosim Vás - aby bylo jasno. Tzv oficiální čísla jsou pouze jenom pro veřejnost a jsou nepodstatná...

  Oficiálně Rusko má kolem 30 000 tisíc tun zlata k dispozici ... OVĚŘENO..

  Čína má podobné množství - OVĚŘENO - zlváště po té co ELDERS of China - činské staršovstvo je za budování EUROASIE, po té co je USA po 100 klamaly a okrádlaly....

  Bohužel....

  ?????
  Co se týká EURA tak Londýn poskytl asi 25 až 30 000 tun zlata na vytvoření EURA .... ČÍNA to zjistila a od května 2014 měsíc co měsíc Londýn musel vracet do ČÍNY něco přes 1 000 tun zlata .... po dobu asi vice než dvou let.... OVĚŘENO....

  Pokud Česko by mělo jít na EURO pak musíme požadovat AUDIT zlata ECB v Londýně .... to bude náš trumf ..... budu psát o tom Okamurovi a Zemanovi....

  ??????
  Samo sebou Rusko má nerostné bohatství - stříbro - diamanty - platinu...

  ??????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se týká USA - tak jejich zlato je v nedohlednu - Fort Knox zije prázdnotou .... OVĚŘENO ... Mnuchin pokud něco viděl na návštěvě v Fort Knox tak to bylo falešné zlato - tungsten co Clinton dal Hong Kongu v největší loupeži .... Hong Kong to zjistil ...

   http://caps.fool.com/Blogs/fake-400-troy-oz-gold-bars/294048

   Smazat
  2. malý technický dotaz:
   čistě kupecky, dal-má dáti se rovná cca 50 000 tun zlata.No a proto se vnucuje ta otázka: kde se v Londýně vzalo tolik zlata?????
   Nebude problém toto vysvětlit, když je to ověřeno.

   Smazat
  3. No, nevím, kde si Vlastimil ověřil údaje o zlatých rezervách, ale podle World Gold Council mělo Rusko v polovině loňského roku ve zlatých rezervách 1708 tun zlata v hodnotě cca 70 mld. USD, takže těch současných něco přes 1800 tun je reálných. Čína údaje o svých zlatých rezervách tají, takže zveřejněné údaje jsou jen odhady. Naše ČNB se svými cca 9 tunami zlata je někde na konci pomyslného žebříčku zlatých rezerv jednotlivých zemí. Zato má cca 2 biliony v cenných papírech a depozitech u zahraničních bank, převážně v eurech, na kterých jen za poslední půlrok ztratila cca 163 mld. Kč.

   Smazat
  4. I těch 9 tun se ztratí ! pak přijdou migranti a seberou lidem úspory ,z čeho myslíte je budou živit? ! pak vám zloději řeknou sbohem , a půjdou za Koženým !Tak!!!

   Smazat
  5. 16:34 Vlastík střílí od boku, rád používá kapitálky, dlouhé odmlky, citoslovce a odpovídá sám době.

   Smazat
  6. Včera běžel v telce dokument jak těm ruským Mongolcům Amíci vyfoukli v pětačtyřicátym někde v Durynsku před nosem tuny zlata! Jak dobřééééé! Z toho prej pak zafinancovali protikomoušskej Marsahallův plán! Chycht!

   Smazat
 3. Vo Fort Knox je uložené velké hovno - možno aj 8134 ton . Preto aj zlato Nemecka, Francúzska vo Fort Knox má tak isto hnedú farbu ! !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V této pevnosti s největší pp. bude zlata malo, pokud vůbec nějaké. Jestli ano, potom jenom takové, které je v úschově od jiných států. USA mají své zlaté reservy fyzicky distribuované kvůli bezpečnosti.

   Největší reservy jsou ovšem mezi lidem pospolitým a v soukromých bankách.

   Smazat
  2. Co s tím? Však zlata se taky nikdo nenažere:) -
   https://www.youtube.com/watch?v=WGGuRN9iV4s

   Smazat
  3. 8:00
   Návrat idiota.

   Smazat
  4. 20:37 Celý tlupy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/c2c576b97f72115.jpg

   Otázka jen kdo z nich je větší:)

   Smazat
 4. Co se týká Putinova ohlášení jejich obranyschopnosti -

  1: Trump vyhlásil obchodní válku zvýšením cel na železo a hliník...

  2: Obchodní válka by znamenala asi 40% poklesu trhu

  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-02/gmo-global-trade-war-would-lead-40-market-crash

  3: Vše mají připraveno - kdo a jak odpoví ... to je domluvená záležitost

  4: Jde o to dosáhnout asi 30-40% pádu ....

  5: Toto by pak připravilo půdu pro ztažení totálně zkrachovalého dolaru a petro-dolaru a uvedlo by to na podium nové platidlo tzv TRN - tresury note - neboli pokladnicový dolar který bude zprvu 1:1 ale náhle půjde dolů 30% a pak ještě jednou a pak ještě asi jednou.....

  Tato obchodní válka je připravená taktika jak to udělat .....

  ?????
  Věcí je že ignorují Rusko a Putin tedy ohlásil, že má všechny trumfy v rukou....teď se bude jednat jak to udělat a budou muset na kolenou do Moskvy a vyvinout vzájemně prospěšný plán .... v té obchdní válce by chtěli orkást RUSKO - a Putin jim vypustil rybník tak jak to udělal v Sýrii s jejich novým plánem pro Blízký Východ - s jejich ISLÁMSKÝM STÁTEM který by použili na teror proti všem ..... aby pak se bojovalo proti teroru...VŠICHNI PROTI VŠEM

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím jestli připravuje úder na americkou ekonomiku, protože ta už asi neexistuje dávno. Ale nedivím se tomu, kdyby připravovala, za ty sankce proti Rusku.
  Větší úder na USA a EU sankce proti Rusku je ruský duch, duše ruského člověka, kterou na západě nemůžou pochopit ot dob Napoleona nebo ještě dříve, tak se do nekonečna snaží Rusko atakovat a pak dostanou přez držu... jak se oklepou tak se o to pokouší znovu a zase dostanou přez držku... Ale nyní si dává Evropa dovozem cizího obyvatelstva přez držku sama, ještě bude žádat Rusko o pomoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím vás nechte ruského ducha na pokoji. Nechci vám brát iluze, ale oni jsou taky jen lidi a mají všeho fakt plné zuby. Vlastenectví je krásná věc, ale když nemáš pořádně co do huby, staráš se především o sebe a o rodinu.

   Smazat
  2. Vypada to, ze 18.35 jezdi kazdy rok do Ruska, ci casteji. Ja tam byl 2x za poslednich 5 let, nic jsem takoveho nevidel. Nehlede k tomu, ze venkov se uzivi, i kdyby nebyl zadny prumysl a venkov.
   A zadne starosti o USA, jestli jim zlato pochybi, napadnou jednu, dve, treba i 3 zeme. Druha Libye uz neni...

   Smazat
  3. 18:35 ty jsi asi přesvědčen v tom, že člověk, který na tom není ekonomicky nejlépe nemůže být vlastenec, nemůže být hrdý na svou zem, dějiny, na své předky a kulturu, zvyky... Ale tak to není, možná u Vás, ale rusové jsou jiní, což ukazuje i historie. Když je třeba udělají si mezi sebou pořádek a součaně při tom odrazí každého agresora, který vpadne do jejich země i kdyby na brambory nebylo a měli jíst trávu, ale se nevzdají jako např. Francie hitlerovskému německu téměř bez boje, ale svou zemi a svobodu si uhájí. Ale nedivím se, že to jako člověk ze "západu" nemůžete pochopit.

   Smazat
  4. Ona ta pověstně fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. Skutečným Rusem však je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. A tací jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale bohužel taky dost slovanský která je tíhne - ke korupčení a proto zatím nemohu do NATO ...

   Smazat
  5. O čem to mluvíte? Rusové žádnou trávu jíst už nechtějí. A ano, většina je hrdá na svou zemi. My taky, nemluvě o Američanech.

   Smazat
  6. 8:04, Ukrajinci jsou podle vás blízcí Norům a Němcům a lidé z Ladogy ze serveru jsou jsou asijské hordy? Tedy Donbas, který je za hranicí v stepi je "asijská horda" a hned za čárou začínají Němci. To jste vyčetl z nějakého pamfletu Pravého Sektoru?

   Smazat
  7. 11:29
   Když tomu blbobanderovi ještě zjednoduší slovník,tak za chvíli ten duševní kastrát nebude mít co říct!☺

   Smazat
  8. 11:37 Vykastrovat by měli tohodle pederasta, aby tě pak ještě z něčeho neobvinili když mu lítáš tak blízko lejnolíhně:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Smazat
 6. Samozřejmě zlato bude mít vyšší hodnotu neustále Rusko dobře dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlato bude asi 5krát nahoru.... v určitých fázích...tak si to spočítejte

   Smazat
 7. Kam se poděl český zlatý poklad?
  https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw

  To je vlastizrada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc mi nejde do hlavy. Když těm našim hňupům a prodejným děvkám radili po roce 1989 západní poraděnkové jak začít "konečně správně hospodařit", proč jim také neporadili uchovat a rozšiřovat národní bohatství, zejména zlato, významné podniky a banky(když už na to ty vemena nepřišly samy). Přitom na západě zlato hromadili a stejně tak je ani nenapadlo rozdávat své banky a své firmy třeba Čechům, Slovákům, Bulharům, Rusům apod.
   Něco mi v tom nesedí a pokud mi to nesedí oprávněně, velice sympaticky mi z toho vanou lidové soudy a otvírání "gulagů".

   Smazat
  2. Ale oni nám radili velmi dobře, ted jim vše říká pane...a vo tom to je...

   Smazat
 8. Co se týká zlata:

  Car Mikoláš sponzoroval s 10 000 tun zlata program z kterého Liga Národů měla být ustanovena - dnešní OSN… Zlato šlo do Londýna, Paříže, New Yorku….
  Západní nacisti se domluvili zlikvidovat cara - lup si nechat a vybrakovat zbytek zlata z Moskvy… proto 1905 první revoluce sponzorovaná Londýnem … pak samo sebou 1913 FED ustanoven po té co na TITANICU - 1912 zlikvidovali opozici z Evropy co byla proti FEDu.. to se nelíbílo Hagsburgům …. proto následovala 1 sv.válka..a doufali v to že Lenin jim otevře dveře ke zlatu a celé Rusko budou kontrolovat z Londýna a Zurychu …. Lenin jim ukázal protředníček, že ano a ani jejich agent Troicky nic nezmohl…

  Pak tedy šli až se dali do kupy znovu na Východ. Vybrali si Hitlera … 1938 Mnichov byla promyšlená taktika Londýna …. po té co dali Porýnní ilegálně Hitlerovi v 1934 což Stalin kritizoval a byl proti, se rozhodli dát Hitlerovi taky Československo, poněvadž pouze z Porýnní by Hitlerovi trvalo alespoň desetiletí či i více vyzbrojit armádu na Rusko …. tak Anglie-Francie- Vatikán se dohodli dát Československý průmysl Hitlerovi aby zbrojení na Rusko bylo zrychleno …. REALITA BOLÍ…..že ano…

  No a pak to známe….částečně ….

  STALIN jim připoměl co se děje v Jaltě a proto Churchill to nemohl spolknout a vyhlásil Studenou Válku, že ano. Místo spolupráce, která mohla být ustanovena Anglie vyhlásila studenou válku a vpodstatě ustanovila Železnou oponu….

  :::::.
  Pak museli sejmout Sovietský svaz poněvadž projekt PERESTROIKY by udělal Východ konkurence schopným - Čína vpodstatě implikuje to co Sovieti vymysleli - u nás PERESTROIKA byla zahájena ČUBOU ve Slušovicích ….. ČESKO BY BYLO V PRVNÍ FRONTĚ KAPITALIZACE VÝCHODNÍHO BLOKU….ČESKO BY BYLO EXEMPLÉŘEM a byli bychom na úrovni Německa DNES…. ŽE ANO.

  To nevadí… pokračujeme….

  Západ sundal RUBL akci LEO WANTA - program REAGAN-THACHER- MITTERAN - Útokem na RUBL co se jim povedlo … nevim zda Grobačov nezradil tady….

  :::::.
  Dále,
  Putin žádá navrácení RUSKÉHO ZLATA …. západ běsní a dělá vše proto aby k tomu nedošlo ….
  Francie - vrací uloupené zlato …. Putin jim dává dodělat MISTRÁLY jako symbolické DÍKY…

  Londýn a NY odmítají (mám od nich email…)

  ??????
  Tahem Putina ve čtvrtek znamenalo několik věcí ….

  Jedna z nich doufám je navrácení carského zlata ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastíku, schválně, že nedokážeš zaplácat prostor více než pěti dlouhými, po sobě jdoucími příspěvky?

   Smazat
 9. 14:42 Vlastik pise zajimave veci ! Ty jsi napsal HOVNO a kritizujes ho - ty ZAVISTLIVY zmetku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:38
   Prestaň kurvit český jazyk ty hovado!
   Vlasta má pravdu a píše česky,tak mazej zvracet do bažin,mršino uASSacká

   Smazat
  2. 17:00 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Smazat
 10. Kolik stojí ročně uskladnění řekněme 1tisíce tun zlata v bance, která bude třeba ve vlastnictví státu? Já to nevím ale jistě jsou zde odborníci, co to vědět budou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tedy odborník nejsem, ale vzhledem k tomu že chleba to nežere, hadry tomu kupovat nemusím a nemusím tomu ani topit, i jako prostý vidlák bych si dokázal tipnout, že to samo o sobě nestojí nic. Aspoň pro banku, která k tomu určené prostory a personál beztak má. Tedy pokud bude státní, soukromá si samozřejmě určí cenu, aby z toho měla zisk. Zároveň z toho budou plynout zpeněžitelné možnosti, jako ostatně u každého majetku.

   Smazat
 11. 15:38 - Souhlas, velmi zajímavý příspěvek Vlastimila. Chceš-li porozumět historii, jdi cestou peněz.

  OdpovědětSmazat
 12. Vlasto neblázněte. Vy jste tam toho sepsal tolik z tolika oblastí pomíchané dohromady s konspirativní fantastikou, že se na to nedá ani reagovat. Někdo dělá všemocného démona z Ruska a hlavně Putina a vy z Anglosasů. Ještě chválabohu, že za vším nevidíte "nosatce".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:45 jestliže nesouhlasíte, zkuste to vyvrátit dodanými ověřitelnými fakty, když je to podle vás "konspirativní fantastika", jinak blázníte vy.

   Smazat
  2. 21:27, na Vlastu reagovat nejde. On skutečně toho popíše hodně, nakousne a promíchá reálné věci s konspirací. Třeba fantasmagorii, že Britové vytvořili Hitlera, pak mu dali Čechy, aby šel na Rusa, že to byla promyšlená taktika.

   Myslím, že má technické vzdělání a hodně čte.

   Smazat
  3. Anonymní 8:41
   Také mi přijde Vlastovo elaborát trochu přitažený za uši, ale konkrétně to, že Britové(s USA) "vytvořili" Hitlera s vírou, že za ně odvede špinavou práci na východě(odstranění hrozby komunismu), je pravda. Měl byste také více číst a dávat si věci do souvislostí. Churchil měl dlouho pro Hitlera a jeho režim značné sympatie, byly to Britské a Americké banky, které zafinancovaly Hitlerovo zbrojení a hospodářský vzestup zbankrotovaného Německa, byl to Západ, kdo poskytl Hitlerovi určité zdroje a technologie.
   Ve světě se opravdu nic neděje samo od sebe.

   Smazat
  4. Putin by měl s Čínou skončit? Rusko je v krizi, předběhla ho i Indie

   Aktualizováno 18.7.2017, 12:46 18. července 2017, 10:28 — Autor: -hom / EuroZprávy.cz

   Praha/Moskva - Jak je na tom pozice Ruska ve světě? Podle politického geografa Michaela Romancova by se Vladimir Putin měl více soustředit na nové ekonomicko-politické vztahy v rámci Asie. V rámci světové ekonomiky totiž Rusko vytrvale klesá, předběhla ho i Indie.


   Čína by i kvůli tomuto mohla být přirozeně chtěným spojencem. Romancov zmiňuje data Světové banky, která uvádějí, že největší podíl na světovém bohatství měly počátkem letošního roku Spojené státy, na druhém místě Čína. Rusku patřilo až 13. místo, lépe je na tom i Indie.

   "Nikdo nepochybuje, že se svět na počátku 21. století mění rychleji, než kdykoli předtím a co dělá Putinovo Rusko? Moskva tvrdí, že se „obrátilo“ do Asie. Rusku se sice podařilo z Číny udělat svého druhého největšího obchodního partnera, ale stále až po Evropské unii (sic!) a stále se samo nevejde mezi deset největších partnerů Číny," vysvětluje Romancov.

   Rusko podle Romancova není pro Čínu až tak lákavým partnerem. Důvodem může být velká míra korupce a slabá úroveň vymahatelnosti práva. Čína navíc chce budovat přepravní koridory do Evropy, ale otázkou je, zda povedou přes Rusko.

   "Těsně před anexí Krymu Putin navrhl spojení Ruskem vedené EUAU s EU a vybudování „jednotného humanitárního a ekonomického prostoru“ od Lisabonu po Vladivostok. I letmý pohled na mapu okamžitě odhalí, že v případě realizace takového plánu by vznikl mega-blok, jehož součástí by nebyly USA a Kanada (jednak členové NATO a tehdy nově vyjednávaných dohod CETA a TTIP), ale ani Čína a Indie," vrací se geograf do historie. Podle něj mělo jít o Putinův mistrný výkon, nicméně záhy Rusové zabředli do šarvátek na Ukrajině.

   Americký prezident zatím hostil jak čínského prezidenta, tak později i indického premiéra Módího. Vladimir Putin přišel na řadu až jako jeden z posledních. "Pokud Rusko chce hrát důležitou roli, mělo by se přestat snažit rozdělit Evropu a Ameriku, mělo by přestat usilovat o nějakou formu obnovy bipolarity a mělo by se začít soustředit na nové, rodící se modely ekonomicko-politických vztahů v Asii," píše Romancov a naznačuje, že pánem situace není Rusko, ale právě i Indie a zejména Čína.


   Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/asie-a-australie/195637-putin-by-mel-s-cinou-skoncit-rusko-je-v-krizi-predbehla-ho-i-indie/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.