Reklama

úterý 13. března 2018

Rusko varuje USA: Za úder na Damašek bude následovat protiúder!

- kou -
13. 3. 2018 RIA, překlad PrvníZprávy
„Máme spolehlivé informace o přípravě militantů zinscenované použití jakoby vládními silami chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu. K tomu byly do několika oblastí Východní Ghuty dovezeny ženy, děti a starší lidé, kteří mají reprezentovat chemické oběti incidentu,“ řekl generál.
USA mají v úmyslu použít provokaci militantů ve Východní Ghutě jako důvod k útoku na vládní čtvrti Damašku, řekl novinářům šéf ruského generálního štábu Valerij Gerasimov.

Podle něj jsou již činní aktivisté „Bílých helem“ a filmové štáby se zařízením pro satelitní video vysílání.

„Je to potvrzeno objevem laboratoře na výrobu chemických zbraní v osvobozené od teroristů obci Aftriss,“ uvedl Gerasimov.

Podle ruského generála, po této provokaci plánují Spojené státy obvinit Damašeku z použití chemických zbraní a předložit „důkazy“ masových civilních obětí způsobených syrskou vládou „za podpory ruského vedení“.

V odezvě Washington „plánuje nanést raketový a bombový útok na vládní čtvrti v Damašku,“ poukázal Gerasimov.

Náčelník štábu uvedl, že v Damašku jsou nyní ruští vojenští poradci a zástupci Centra pro usmíření válčících stran a vojenská policie.

Důsledky možného útoku USA na syrské vládní síly budou ty nejtěžší, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci.

V pondělí na zasedání Rady bezpečnosti OSN vyslankyně USA Haleyová uvedla, že Washington je připraven na nové akce v Sýrii, „pokud je to nutné". Připomněla, že po chemickém útoku v Sýrii Chan Šajchnu 4. dubna 2017 USA bombardovaly leteckou základnu Šajrat, z níž, podle prohlášení Washingtonu, syrští vojáci uskutečnili chemický útok, a kdy Rada bezpečnosti OSN „nemohla jednat.“

Lavrov řekl, že po zprávách o použití sarinu v Chan Šajchunu v dubnu 2017 mu zavolal americký ministr zahraničí Rex Tillerson a požádal o pomoc k přístupu na scénu odborníků. „Dohodli jsme se s Damaškem, že takový přístup bude poskytnut, když jsme poslali tuto informaci do Washingtonu, řekli: „Děkujeme, již to není nutné“, a pak zaútočili na letiště,“ řekl Lavrov.

„Jedná se o informace, které jsme opakovaně donesli našim americkým partnerům jak přímo, tak prostřednictvím médií, a které jsou obecně ignorovány. Proto v případě, že dojde k dalšímu úderu tohoto druhu, budou následky nejvážnější. Paní Haleyová musí pochopit, že to je jedna věc nezodpovědně využívat mikrofon v Radě bezpečnosti OSN, a druhá - kdy vojáci – jak ruští, tak američtí - mají komunikačních kanály a v těchto kanálech bylo velmi jasně řečeno, co je možné a co se nesmí. A americká koalice to velmi dobře zná,“ řekl Lavrov novinářům.

Rusko v případě ohrožení života ruských vojáků v Sýrii uplatní odvetu, varoval pak na briefingu Valerij Gerasimov náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil.

„V případě ohrožení života příslušníků ozbrojených sil Ruské federace uplatníme odvetná opatření dopad jak na rakety, tak i jejich nositele, kteří je použijí. Opatření na další normalizaci situace okolo syrského hlavního města pokračují,“ dodal Gerasimov.


59 komentářů :

 1. Jen doufejme,že má tam Rusko dostatek techniky protiraketové obrany.Domnívám se,že to bude x násobně více raket,než na to letiště,kde jich mělo být 59.Měl by Putin poslat přání zdravého rozumu do Turecka a Izraele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doufat můžeš, že tě netrefí šlak, až procitneš s rukou v noční váze.
   Rusové samosebou nemohou a ani nechtějí vytvořit plošnou obranu!
   Rusové ochrání strategické cíle a provedou protiútok zbraňovými systémy včetně těch jaderných, pokud to bude nutné, a nebo jejich ekvivalenty v souboru klasických zbraní hromadného ničení. Zničí jak živou sílu, tak výcvikové a podpůrné jednotky, včetně těch amerických, vyslaných CIA.

   Smazat
  2. Jak již bylo Rusy řečeno, z USA zůstane průliv mezi Mexikem a Kanadou.

   Smazat
  3. 17.42 To by vznikla nekalá konkurence k panamským kanálům.... (/;D)

   Smazat
  4. 16:50 člověče nejte vy ten Gerasimov,že také vite co se bude dit? -:)

   Smazat
  5. Vraha (pr)Assada nakonec srovná se zemí Izrael! Páně Macron s panem Trumpem pak už jen svými Miráži a F-nevím jakým dorazí zbytek kozopasniků ....

   Smazat
  6. Možná by měl někdo srovnat tebe magore.

   Smazat
 2. Myslím,že Putin ví co dělá. Těžko bude přijímat rady od amatérů. Kdo není slepý, tak musí vidět,že se tak děje k vůli presidenským volbám v RF.

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to, že do voleb v Rusku to bude ještě pěkně hustý. Je až k nevíře co si krachující Anglosasové ještě vymyslí aby mohli nějak ovlivnit volby v Rusku. Jejich snaha zachránit potápějící se loď, je sice obdivuhodná, ale bohužel marná. Kyvadlo dějin se zastavuje a bude následovat opačný kmit, který je smete, ať už se jim to líbí nebo ne. I když očekávám nadávky do rudohnědých sviní, což ukazuje na vztek a bezmoc nadávajících, tak to stejně na věci nic nezmění. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z celého srdce si přeji, aby ten kmit již byl.
   Anglo-Amerika má na sobě tolik zla a krve, co nejspíš žádná země, žádná říše či národ na planetě.
   Již je načase, aby tomu byla učiněna přítrž.

   Smazat
 4. SS jsou nebezpečím pro celý svět, když vypukne válka s použitím nukleárních zbraní, tak se potom přestaneme smát všichni, navždy a jen díky nim. Historie pak zhodnotí úlohu všech, kteří toto rozpoutali, včetně těch nejbohatších....Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Tak vážení,právě stojíme na prahu třetí světové...A já držím palce Rusům,aby neucukli a opravdu zaútočili...Nemohou se tou americkou chátrou nechat obobovat věčně.Je potřeba ty svině umravnit...

  OdpovědětSmazat
 6. Tady nediskutují žádní Češi jen banda ruských užitečných idiotů. "Rusko varuje USA", "otrávení ruského emigranta"... Furt jen Rusko, Putin, oslavné ódy na ně, Majdan, Celičký vesmír se proti nim spikl...
  Co z toho v pitomové máte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvé IQ vysypaného popelníku to nemůže pochopit.

   Smazat
  2. 15:14
   Odpovídej pouze,pokud budeš tázan ty nadbytečný kolaborantský havlozvratku!!!!!

   Smazat
  3. pro Anonymní:
   13. března 2018 15:14
   Ty celičký vesmíre. když jsi tak informovaný, tak bys taky měl vědět, že ten Rus byl dvojí agent. V rámco výměny byl vyměněn za agenta britského. Rus putoval zpět do Ruska, kde několik let žil, než se rozhodl odejít zpět do Anglie!
   Kdyby bylo v zájmu Ruska jej zlikvidovat, tak už se to dávno stalo a ne po několika letech. Navíc ještě tak komplikovanou meteodou!

   Spojitost s Litviněnkem nevidíš?
   Ani se nedivím, není tam, jen metoda je stejná, prakticky neprokazatelná! Kdo ze "smrtelníků" disponuje tak vzácnou a neurčenou látkou? No přece jedině RUSKO! To se publicisté snaží dostat do povědomí lidí!!! U tebe je to zbytečné, protože ty se prodáš a napíšeš jakýkoliv blud za slíbený drobný bakšiš.

   Smazat
  4. 16,04 - jenže na západě je to samý dement a oni lidi těm kecům pořád ještě věří. Je to tam jak velká psychiatrická léčebna, jenže běhají volně po ulicích a mají volební právo ...

   Smazat
  5. Sleduj dál čt24 ať se utvrdíš jak jsi v obraze(hň.upe)

   Smazat
  6. 16:45
   Odstěhuj se do Ruska, rudý demente. Tady je tě škoda.

   Smazat
  7. 16:49
   Hele ty havlosračko vožralá,proč už dávno neplkáš z Fuckingtownu,tady je tě škoda!!!!

   Smazat
  8. K žádné otravě nedošlo,všechno domluveno,sehráno.
   Skripal a jeho dcera si užívají někde u moře a po volbách se vrátí vyléčeny.Teď jen bylo nutno,všechno hodit na Putina,pokazit mu volby.
   Židovka Májovka plní zadání jak se patří.

   Smazat
  9. 17:03

   Proč bych to dělal? Já jsem tady, v naší krásné, svobodné a bohaté zemi naprosto spokojen.
   To ty tady bolestně pištíš jako stará kurva jak se tady máme prej zle. Nebylo by ti líp v tvém milovaném SSS., pardon, v Rusku pod ochrannými křídly všemocného, moudrého poloboha, gosudara Putina? Proč se tady v tom pekle, rudý dementíku, dobrovolně tak trápíš???

   Smazat
  10. 17;09
   Ty havlobanderovskej idiote,demokracie v podání uASSackej okupantů není žádnou demokracií,ta existovala v Antice!!!!
   Vy pohadrákový zaprodanci v čele s vochlastou,udavačem chrchlem Havlem jste tuhle republiku dojebali tak,že by to nedal dohromady ani Harry Houdini za 100 let!!!!!

   Smazat
  11. 17:09 No jo, kolaboranti v Protektorátu také byli v naší krásné, svobodné a bohaté zemi naprosto spokojeni. A jenom většina "bolestně pištěla jako stará kurva, jak se prej mají zle."

   Smazat
  12. 17:28

   O čem to tu furt pindáš, zoufalče? Jak jsem ti už psal, když naší demokracií tak pohrdáš tak táhni někam kde ti bude líp. Do Afriky, na Kubu, do Ruska, do Číny, do KLDR, do Venezuely,... nikdo tě tu nedrží a na hranicích už tě žádný náš pohraničník neodpráskne. Tak šup šup :-DD

   Smazat
  13. 17:33

   Hele, ty rudá pyčo, tvé mozkové pochody jsou zralé na svěrací kazajku a na samotku.

   Hele, hloupý rusáku, zřejmě to netušíš, ale my tady máme pravidelně všemožné, naprosto svobodné volby. Obecní, krajské, senátní, parlamentní, prezidentské,.... Ostatně váš favorit Zeman v těch posledních uspěl.

   A v těch volbách si lidé naprosto svobodně volí. Tak se běž se svým protektorátem vysrat. Nebo snad chceš tvrdit, že Zeman je protektor? Pokud ano, tak Ruska, ty nesvéprávný blbe.

   Smazat
  14. 17:41
   Svobodný volby si uASSacká verbež nenechá nikde a nikdy líbit ty ultrakokote z hoven a phuhů!!!!
   Ten bordel podporovanej zmrdama jako seš ty a placenej lžidokriplem Sörösem je VRCHOL DEMOKRACIE!!!!?????
   Táhni do Fuckingtownu a nech se tam demokraticky zastřelit,Čechy to oslaví!!!!☺
   A tu havložumpu si přibral,dutolebe!

   Smazat
  15. 17:33
   Ty hovne z udavače Havla,celej svět rozesrali tvoji milovaný uASSacký vrazi....A ve většině taky dostali po hubě!!!☺
   Ať žijou uASS okupanti:ALE ZA SVÝ!!!!

   Smazat
  16. Jak již bylo Rusy řečeno, z USA zůstane průliv mezi Mexikem a Kanadou.

   Smazat
  17. 17:33Co to meleš za sračky, havlomrcho, jaký svobodný volby idiote, když si vynucujete své lži pouličními křiklouny, tomu říkáš demokracie, pseudodemokrate.

   Smazat
  18. Pro 15:14... a jeho další výblitky
   študentíku,dneska jsi se vykecal,splnil si úkol,který jsi dostal od havlérky,tak se seber a mazej se učit.Jinak zůstaneš pořád tak tupý jak jsi.

   Smazat
  19. 17:41 Chacha, lidé si prý svobodně volí. To ano, a kolaboranti se pak snaží výsledky voleb změnit, jako v tom Protektorátu. Doufám, že také půjdeš 15.3., v předvečer výročí vzniku Protektorátu, demonstrovat za upevnění dnešního Protektorátu. Proti výsledkům oněch svobodných voleb, ze kterých seš tak nadšený.

   Smazat
  20. Ano,z USA bude panamský průplav pro celý svět zdarma.....a Aljašku už nebudou potřebovat,nemusí ji splácet,jednoduše ji vrátí,jestli bude mít kdo.....

   Smazat
  21. Vys..te se na havlovsky blbecky ,jsou fanaticky milovnici pravdolasky.Takova Sommerova je jejich idolem .No nazdar ....Je horši než Švorcova ve sve nejuvedomelejsi forme .

   Smazat
  22. 16:49 kam bych se stehoval
   Pockam si az te dav obesi, ty vlastizradna svine

   Smazat
  23. 12:23 Ty rudá posranino, esi zavčas nevodtáhneš se svou zdegenerovanou famílijej na Sibíř, kde ti jistě pederast Putler poskytne krom azylový kvóty i nějakej ten stakan votrávený pěny do koupelny, tak budeš absolvovat kombinované kurzy létání a plavání pana Trujilla svržením z helikoptéry do žraločí zátoky! Tak si vyber:)))

   Smazat
  24. 17:33 úroveň tvých znalostí a myšlení je mizerná. Nevíš, netušíš, že nejpozději od roku 1953 bylo dost možností jak se dostat „na západ“ (odkud se téměř 20 % oněch emigrantů při amnestiích a vyhlašovaných abolicích vracelo), aniž bylo nutné probíjet se přes zadrátovanou hranici s pohraničníky se samopaly (pod přísahou) a psy. Tudy už tou dobou šli leda pitomci neschopní racionální přípravy a potom ti, kteří měli, často kriminální důvod spěchat. Pro tebe ovšem, neználku, příliš složité. Až budeš mít mezi tehdejšími poúnorovými, posrpnovými i pozdějšími emigranty tolik přátel, známých a příbuzných kolik já, tak mi to vyprávěj, chlapče jednoduchej.

   Smazat
 7. Bijte,ty kurvy žido-americké vyjebané!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty spíš najdeš tady, voe - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
 8. A ty specialisty na Sarin nám chce sem Merkelová nastěhovat, aby mohli vytvořit další důvod pro bombardování naší země, fuj, je to pokrytecký národ tam za Atlantikem. My Slované s nimi nemáme nic mentálně společného

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže co to v reálu "Slovan" je, že? Ten kdo mluví slovanským jazykem? Nebo "nositel slovanské duše? Přitom ovšem fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. A tak jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 9. Alespoň si Rusové můžou na ostro vyzkoušet Kinžál. Až začnou z lodí vypouštět "odvetné" tomahawky, můžou jim Rusové pár nosičů poslat ke dnu. Každá sranda něco stojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo kinžál! Leda ten bronzovej:)) Jakejkoiv jinej je jen produkt PC hry a to ještě ukradený:))) - http://www.info.cz/svet/ruska-televize-pouzila-zabery-z-ceske-pocitacove-hry-v-poradu-o-hrdinstvi-ruskeho-vojaka-v-syrii-24959.html

   Smazat
 10. Od prolhané Ameriky a spojenců se nedalo nic jiného čekat. Mír prostě nesmí být. Lží se vydávají za pravdu.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidská práva a demokracie jsou jenom kecy na oblbování národů. Kdyby to mělo být závazné a fakt platné, nemohly by se USA a jejich spojenci chovat jako dobyvatelé a nájemný vrazi.

  OdpovědětSmazat
 12. mě přijdde že jenom blb se může těšit na válku, ale couvali už dost.

  OdpovědětSmazat
 13. To vypadá, že žido USA SS áci něco kujou. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby jejich provokace vyustila až v jaderný konflikt a evropa ....přestala existovat!

  OdpovědětSmazat
 14. Vypadá to, že Rusům právě došla trpělivost, s těmi neexistujícími Asadovými chemickými zbraněmi jsou už USA trapní.

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Dvořáku,
  fajn diskuse, co říkáte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kopecký 17:56 - Vy si přejete, aby Vám kdosi, jaksi, upravoval realitu k Vašemu vkusu? Co říkáte?

   Smazat
 16. Studenti a studentky DAMU se již hromadně hlásí do armády NATO pro preventivní útok na Rusko!No konečně jde někdo příkladem a hned do první linie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz se pry hlasi i zaci střednich skol.Zitra budou pochodovat za ČŤ .To je bomba !!Človék v tisni s Pankem v čele a décka z gymplu .Nejlepe soukromych .

   Smazat
  2. Mazané havloidní studentky asi chtějí nakazit ruské vojáky pohlavními chorobami.

   Smazat
 17. proc ty bile prilby a filmovy stab tam jeste stoji???????????

  OdpovědětSmazat
 18. To je dobře furt ustupovat usa teroristům nejde a mezinárodní právo je na straně Ruska+Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:32 Od kdy ušáky zajímá mezinárodní právo? Copak je podle mezinárodního práva možné vystřelit 60 Tomahawků na cizí stát bez vyhlášení války? A jak na to reagovali bojovníci za lidská práva a obhájci mezinárodního práva? Máte pravdu, nijak.

   Smazat
  2. 0:49 Morálně mám pravdu a každý slušný člověk to ví.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.