Reklama

úterý 13. března 2018

Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli


Lubomír Man
13. 3. 2018
Důvod je jednoduchý. Nejsou na hlavu padlí. Sergej Skripal, jak známo, předával při svém pobytu v Anglii britské MI6 tajné informace o ruských špionech, a Moskva ho za to v roce 2004 odsoudila na 13 let do vězení. Ale po šesti letech, to je v roce 2010, dostal Skripal milost a Moskva ho vyměnila za ruské špiony uvězněné v USA. Skripal se tedy ocitl znovu v Anglii – a to, co snad ještě lidem z MI6 dosud nedopověděl, měl možnost dopovědět jim nyní.


V tu chvíli byl Skripal pro Rusy odbytá záležitost, která se už nedala ani vylepšit a ani zkazit, nic víc Britům už Skripal prozradit nemohl, takže tomuto agentovi, jak napsal bývalý pracovník ruských zvláštních služeb Ljubimov v Kosomolské pravdě, přestali Rusové věnovat jakoukoli pozornost. „Byl poslán na Západ v rámci výměny. To znamená, že je pro nás naprosto nezajímavý“.

Předpokládat tedy, že Rusové (na čele s Putinem samozřejmě), se v této pro ně de facto už uzavřené situaci jednoho krásného dne roztřásli hněvem, přísahali Skripalovi pomstu a poslali do Anglie emisary s vražedným nervovým plynem, kterým pak tito v obchodním středisku v Salisbury obstříkli prostor, ve kterém se Skripal s dcerou pohybovali, je historka tak absurdní, že jí mohla uvěřit jedině britská premiérka Mayová a americký zahraniční ministr Tillerson. Ti už totiž o vině Ruska mluví jako o téměř hotové věci, a premérka Mayová dala v posledních hodinách Rusku dokonce cosi jako ultimatum: „Pokud Moskva nevysvětlí, jak se dostala nervová látka do Británie, bude to britská vláda považovat za užití síly na jejím území.“

„Je to cirkusové představení v britském parlamentu“ řekla mluvčí ruské diplomacie Zacharovová. “Politická informační kampaň, založená na provokaci.“

Doplňme, že po předpokládaném plynovém útoku na otce a dceru Skripalových v obchodním středisku, vyšli ti ještě v pořádku ven na vzduch, procházeli se blízkým parkem, ale v jednu chvíli se jim udělalo nevolno, posadili se na lavičku – a po pár minutách už na nosítkách směřovali do nemocnice v Salisbury, kde se ve vážném stavu, otec ve stavu vážnějším než jeho 33 letá dcera, nalézají doposud.

Položme si nyní tuto základní otázku: jsou ruští politici tak tupí, že by si nedokázali spočítat, že když budou jednat tak, jak je jim Mayovou a Tillersonem připisováno, půjde celá západní politika a celý západní mediální svět následně tou nejprimitivnější a pro ně též nejvýhodnější cestou a předloží lidstvu celou aféru takto co nejpřehledněji: SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI.

Jistě, takováto historka o ukojení zrady vraždou zrádce by obstála v akčním filmu o gangsterech v Chicagu, ale co pohledává ve světě nejvyšší mezinárodní politiky, v níž se co nejúzkostlivěji dbá na to neudělat jediný chybný krok, protože světová veřejnost právě tohle co nejbedlivěji sleduje a hodnotí? A potřísnit si ruce vraždou se přece logicky rovná sebevraždě.

Takže bráno z tohoto hlediska a při uplatnění logiky i při zodpovězení otázky Cui bono, můžeme vinu Ruska na Skripalově otrávení s dobrým svědomím vyloučit.

Ale pozor! Položme si znovu otázku Cui bono a posuďme, komu tedy Skripalovo otrávení skutečně slouží? A vraťme se v té souvislosti zpět k Mayové a Tillersonovi, kteří naplněni vírou, že lidé na Západě jsou svými médií už natolik zpitomělí a tudíž neschopní položit si ani jednu ze shora uvedených otázek, si zcela samozřejmě dovolují obviňovat z pokusu zabít Skripala Rusy a mezi řádky spojovat tento zločin přímo s prezidentem Putinem.

Proč? Protože nejen poněkud nejasný obraz Ruska, ale i obraz konkrétního živého člověka, který na čele toho Ruska stojí, je dobré a výhodné před tváří světa pošpinit.

Takže ještě jednou se zeptejme Cui bono - a odpověď k nám přijde sama.

(A že mě tak napadá cosi mimo shora uvedený velký prostor. Uplatňuje se Cui bono v míře dostatečné na Slovensku? A když ano, kampak ukazuje? Komu ony vraždy dvou lidí v současné chvíli slouží? Vy nevíte?)


- - -

 

42 komentářů :

 1. Už jsem tu v diskusi psal, že jde o propagandistický nesmysl. Vojenský výzkum bezpochyby vyrobil stovky látek tohoto typu a o jejich existenci se ví desítky let. I Kimuv bratr byl takto zavražděn. I země s průměrnou úrovní vědy je schopná je vyrábět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není mi jasné, jak by se to dalo reálně provést, aniž by při tom byl zasažen pachatel a případně ještě někdo v blízkosti? Prý to bylo v obchodním domě a pak vyšli ven. Plynu přece nelze poručit, kam má vanout.

   Smazat
  2. "Halo pani Milerova, tak nam skripli dalsiho Ferdinanda, oh,chci Skripala..
   .P.Milerova: "a kterej to byl tentokrat pane Svejk. Jak budete takhle kricet verejne tak vas taky Scripnou , jo ? Radsi vas namazu tim ksindlem , nez pudete zase do toho blazince, skrip sem skrip tam a ma podezrele cesky jmeno"..
   Svejk: " kazdej zradce ma bejt skripnutej a basta ! P.MIlerova :"Ale pane Svejk uklidnej se , to bychom prisli o vladu taky !! A kdo by vas zavrel za protistatni skutky?"
   Svejk : Skripnout vsechny i s Ferdinandem Litvinenkem...P.Milerova :"dobra dobra ale az zejtra , povsimnou si jaky brikule dela ta britska vlada kvuli britskym NEOBCANUM, zatimco jim masakrujou obcany ale to jim ani neprijde a nevadi..Nekde hlasili ,ze to jsou stejne podly PLAZI!"
   Svejk : Kdo ty zradci nebo vlada" ?
   P.Milerova:"ale oboji pane Svejk , voboji, jako u nas !"

   Smazat
 2. Lidi, oni už se ani nezabývají tím, aby jejich lži byly alespoň trochu uvěřitelné. To je válečná propaganda v posledním stupni před válkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Theresa May otěhotněla.
   Britské tajné služby si nejsou dosud jisty,
   jestli za to může Putim, nebo dokonce celé Rusko.
   PB

   Smazat
 3. MI6 dělá asi jarní úklid. Našli mrtvolu kamarádíčka oligarchy Berezovského, který si to prý sám hodil. Uvidíme, co vymyslí v téhle kauze. Látka byla vyvinzuta v SSSR. Ale to neznamená, že v Rusku. SSSR byl soustátím. Takže vyrobit a skladovat ho mohli klidně v Kyjevě. Těm by se tohle hodilo. Jak se dostala do Británie? Na to se musí zeptat Mayová svých tajných služeb, ty to mají v popisu práce a ne ruského velvyslance.

  OdpovědětSmazat
 4. Za článek jednička s hvězdičkou panu autorovi.

  Croix

  OdpovědětSmazat
 5. Právě jsem poslouchal zprávy ČT. Žádný, ani náhodou důkaz, ale viník je jasný. Rusko a hlavně Putin. Něco tak šíleného nevysílala ani ČST ředitele Zelenky před rokem 1989. Oni už tehdy věděli, že jim nikdo neuvěří, protože lidi nebyli blbí.Ti dnešní si myslí, že lidé blbí ještě jsou. Přemýšlel jsem a mám teorii, že je to předehra k tomu, aby překazili mistrovství světa ve fotbale, které se má letos konat v Rusku. Bojkot by měl fatálním způsobem ublížit popularitě Putina a konečně umožnit za kořalku a korálky přístup k surovinám Ruska. Za Jelcina už to takřka měli. Pak ale přišel ten tyran ruského lidu Putin. A teď vážně. Před rokem 89 jsem si Západ vážil. Vystřízvěl jsem. Jsou stejní, možná ještě horší. Za tu naději, kterou zneužili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volby tam jsou za pár dní, to už nemůže nic ovlivnit, spíš Puťkovi pár hlasů přihodit.

   Smazat
  2. Metoda stará nejméně jako přepadení vysilače Gliwitz- jak očernit politického protivníka !

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupý příměr od věci s profláklou kachnou. Až tě zejtra střelím Saigou 12K, taky to hodim na Rusáky. Je to bezva mít univerzální ničemy.

   Smazat
  2. 20:26

   Kdepak, příměr sedí jak prdel na hrnec.
   Pokud já, zastřelený, budu udavač který na tebe donáší tvému úhlavnímu nepříteli, tak kategorické tvrzení, že "ty jsi mě rozhodně nezabil protože přece nejsi hloupý" není ani směšné jako spíš zoufale trapné.

   Mohl by jsi mi prozradit, existuje vůbec něco co by tě přesvědčilo, že to byla kachna, že to byli rusové?

   Smazat
  3. 20:07
   študentík je v akci.Ten příměr s kachnou tě kavárna poradila blbě.To nesedí.
   Kavárenský poskoku.

   Smazat
  4. 20.07
   ten spindoktor by si tě kdykoli namazal na chleba blbečku.Nesáháš mu ani k podrážkám.

   Smazat
  5. 20:45, no právě, kachno. Pokud budeš udavač. Ale Skripal už dávno nebyl, pustili ho. Už dávno. Nedal se použít ani pro MI6, ani pro FSB, protože bývalí práskači nejsou vítáni ani u jedné strany.

   Takže kachna je už na pekáči, nemá hodnotu, ani výstražnou. Přesto opět spektakulární vražda naprosto neobvyklým způsobem, opět po třech dnech známý viník, opět výkřiky do TV, výhrůžky, obraz vraždícího monstra.
   Mstí se jen mafie, ne tajná služba propuštěnému neškodnému práskačovi, ta jedná čistě účelově.
   Tentokrát byl bývalý agent zabit i s dcerou (jako Kuciak se snoubenkou), což přinese ještě větší publicitu - negativní. Rusko tímto cirkusem znovu ohrožujícím civilní obyvatelstvo britských měst může jen ztratit. Já je taky nemám rád, ale jedno vím, nejsou to imbecilové ani blázni. Tohle je už profláklé jako chemický útok šílence Asada na děti vlastních voličů. Jen čekám, kdy se konečně ukáže, že za 9.září je taky Rusko.

   Smazat
 7. Žádná propaganda, ale čistá pravda. Například už je známo, že Kuciaka zavraždil emisar z Ruska, nepravděpodobněji na žádost Fica. Kuciak se z utajeného zdroje dozvěděl, že Fico a Kaliňák navázali kontakt s FSB, a nejen to, už se rozeběhla dodávka zbraní na potlačení svobody a demokracie ve V4. V Kuciakově domě nechybí nic, jen tyto důkazy, a vrah si pro ně šel.
  Stopy vedou i do Prahy, Zeman měl dva dny před vraždou utajený telefonát údajně s Kremlem, předmět rozhovoru není znám. Stejně tak Ficovi volal tentýž neznámý abonent z Moskvy, z oblasti okolo Iljinky přesně v den vraždy. Asi 10 minut předtím volalo neznámé ruské číslo z oblasti Dunajské Stredy přez roaming na onoho neznámého abonenta v Iljince.
  Včera bylo ve starém skladu nedaleko Olomouce nalezeno enormní množství automatů, granátometů a dva minomety ruské výroby, informace zatím není veřejná.
  Z utajeného zdroje z kremelské administrativy se Kuciak ještě dozvěděl, že Kreml chystá na Slovensku a v Česku stejný scénář jako na Ukrajině, s podporou Fica a Zemana, a tedy že se bude během mírumilovné "Revoluce Slušnosti" střílet.
  Není pochyb, že za jeho vraždou je ruská stopa. Důkazem jsou kromě jiného dva nedopalky z ruských cigaret, které se našly na zahradě, a zjištěná DNA je kavkazského původu, kelímek z ruského vejce a nedojezená uzená ryba zabalená v ruské "Pravdě".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-))) jeste nekam strcit Babu Jagu Kostenou nohu

   Smazat
  2. Kuciakovi poskoci mu dodali informace, že Ficov brat so synom ruského velvyslanca slopali Modranské Pod viechou,Kuciak hned začal kreslit sítě, na jejichž konci bylo vynoření ruské jaderné ponorky na Štrbském Plese.

   Smazat
  3. 21:55 - proč se tak ošklivě vyjadřujete o Mirce Němcovic?

   Smazat
  4. 4:50
   Aby lépe jahoda,jelimáne!

   Smazat
 8. 20;07
  Mluv jen,když budeš tázan ty uASSackej kokote bez závitu!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, komu ty chceš rozkazovat? Tebe nebere vážně ani tvůj čokl, zoufalče :-D

   Smazat
  2. 20;21
   A tebe nechtěla poslouchat ani tvoje nafukovací panna,raději odletěla!!!!!
   Na živou babu se můžeš koukat leda na Čt 24,to je pornomagazín!!!!☺

   Smazat
  3. 20:21
   študentíku,jdi už spát.Už nic nevypotíš.

   Smazat
 9. Ha! Já to odhalil, kachna jsi ty ! Odhalil jsem tě. Jak snadné, milý Watsone . A to mám 0 závitů.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Britská premiérka Mayová té historce o otravě Skripala jakousi záhadnou látkou sovětské éry přece nevěří! To už by bylo i na její okamžitou psychiatrickou léčebnu ...
  Mayová tu bajku v součinnosti s jejími taj. službami cíleně fabrikuje, a zneužívá ke své politické provokaci proti nenáviděnému (a předvolebnímu) Rusku.
  A ten výtečník "skřípal"? Ten v tom dokázal jediné - ještě jednou posloužit mocenským zájmům země, v jejímž žoldu zradil svou vlast. Jako ta pokusná krysa. Spotřební materiál.

  OdpovědětSmazat
 12. Mohl by mi někdo vysvětlit, co je to ta M16? Já znám jen MI5 a MI6, propásl jsem něco?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude asi krycí název, jako Štětina - Plavec.

   Smazat
  2. 21:36 - Dobře jsi upozornil na chybu. Máš zásluhu o Novou republiku.

   Smazat
 13. No to by byly Rusové na hlavu padlí aby to udělali odhalený špion je vyřízený.

  OdpovědětSmazat
 14. Mistrovství světa ve fotbale v Rusku nebude to už je dnes jasné! Velká Británie popravila na svém území agenta přeběhlíka, aby mohla obvinit Rusko a aby mohla vyhlásit bojkot tohoto mistrovství světa ve fotbale. JE PŘED VOLBAMI NA PREZIDENTA V RUSKU A JE TO POSLEDNÍ POKUS západu jak sesadit Putina a udělat v Rusku Majdan na jeho odstranění. Rusko před provokacemi nemá už kam ustupovat a provokace a výhružky se budou ze strany demokratického západu stupňovat a Rusko nezabrání vojenskému útoku na Rusko pokud se západu nepodaří Putina sesadit Majdamem neboli barevnou revolucí. Fotbaloví fanoušci budou zklamáni a západ jim vzkáže že všechno zavinil Putin a proto je nutné ho odstranit.

  OdpovědětSmazat
 15. Velká Británie vraha svého občana osvobodila pod zdůvodněním, že se jednalo o sebeobranu protože občan České republiky je méněcenný. Stalo se v Londýně a Český občan tam byl ubit řetězem Britem, který ho řetězem mlátil do hlavy a když ještě Český občan žil tak mu Brit se smíchem říkal:"Vidíš co jsem ti musel udělat ty slovanský prase". Nikdo u nás si nechce připustit, že pro Brity jsme vždy bili a jsem méněcenní a když naší piloti umírali za Británii za druhé války Británie si všechno nechala zaplatit včetně knoflíku k uniformám a rakví v kterých byli pochovávaní Českoslovenští letci. Bohužel o západu máme velmi zkreslené představy a vždy už po několikáte jsme na to doplatili a ještě doplatíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štvaní britských občanů proti Slovanům má prastarou tradici, ještě z dob, kdy Alžbětě I vozili kožešiny od Ivana Hrozného, vítěze nad Tatary, sjednotitele Rusy a nejpomlouvanějšího gosudara všech dob. On vytvořil velké Rusko, proto je na Západě dodnes zatracován.

   Pak ty patálie okolo Sevastopolu a rozstřílené britské lehké kavalérie. Už tehdy táhli Britové na Rusko s pomocí zblblých Frantíků a islamistických kriplů (Turků).

   Šokující soudní osvobození britských zdrogovaných vrahů-povalečů, kteří umlátili pracujícího Čecha v Londýně, jen dokresluje přirozený britský rasismus a šovinismus.

   Byli svině za Mnichova, jsou sviněmi i dnes.

   Smazat
 16. Tohle tehdy vědět letci, tak narukují k Luftwaffe.

  OdpovědětSmazat
 17. Nabízím jiné vysvětlení. Skripal byl z pohledu agentů pracujících v Anglii svině, která je naprášila. Oni z toho měli zaručeně nepříjemnosti. Co takhle zjistit, zda nebyl propuštěn někdo, kdo byl spravedlivě odsouzen na 14 let za spolupráci s Ruským nepřítelem a nedávno mu vypršel trest? Skripala po 6 letech pustili protože byl "celebrita". "Obyčejný naprášený agentík" si to vyžral až do dna. Tak co? Jaká je pravděpodobnost:
  - udělal to Putin
  - udělala to GB jako false flag
  - udělal to někdo Skripalovi jako osobní pomstu

  OdpovědětSmazat
 18. Osobní pomsta v úvahu nepřipadá, dostat s k vyspělé variantě nervového plynu tak jednoduché není. Ovšem pro tajnou službu téměř každého státu žádný problém.

  OdpovědětSmazat
 19. USA úzce spolupracovaly s Uzbekistánem při zničení nákazy pozemků, na nichž se zkoušela nervově paralytická látka Novičok, jíž byl ve Velké Británii otráven bývalý plukovník rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julie. Vyplývá to z článku uveřejněného v listě The New York Times v roce 1999.

  Jeden z klíčových výrobních objektů Státního vědeckovýzkumného ústavu organické chemie a technologie se nacházel ve městě Nukusu v Uzbekistánu. Právě jeho pracovník Vil Mirzajanov tvrdil, že SSSR porušuje mezinárodní konvence a vyrábí chemické zbraně.

  V roce 1999 Ministerstvo obrany USA oznámilo Kongresu, že plánuje vydělit šest milionů dolarů na program demilitarizace objektu tohoto ústavu ve městě Nukusu.

  „Uzbekistánský prezident Islam Karimov, znepokojený zdravím občanů a vlivem chemických látek na životní prostředí, se rozhodl zbavit se zbraní hromadného ničení. Od té doby začala jeho vláda úzce spolupracovat s americkým obranným rezortem a zaručila mu přístup k objektům, jejichž analogy jsou v Rusku dosud nepřístupné," uvádí se v článku.
  Doplnil bych článek:Vil Mirzajanov žije od roku 1990 v USA.

  OdpovědětSmazat
 20. dvě poznámky:

  1) Je tu zmíněn Kuciak - INVESTIGARIVNÍ NOVINÁŘ.

  Pravda je taková, že to byl ANALYTIK!

  Jeho prací bylo shromažďovat události Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH ZDROJŮ!!!

  2) Bývalý agent Skripal byl pro Rusko bezcenná osoba!!! Kyby Rusové měli o jeho osobu zájem, tak ho nechají odsedět celých 13 let a nedovolili by vystěhování do Anglie!
  Celý ten případ nedává logiku jen potud, pokud jej nezačnete spojovat s jinými zájmy, než uváděná pomsta.
  Kdo jiný má přístup k "neznámým" otravným látkám, než tajné služby vyspělých, či méně vyspělých států? No a nepřítel je na světě. A je jasné, že to bylo Rusko, přece se jednalo o ruského špióna!!! Bývalého a dnes nevyužitelného (kromě politických cílů).

  OdpovědětSmazat
 21. Naším spojencům v USA a GB se nedá věřit už ani "Hello, friends".
  Není to tak dávno, co v OSN ukazovali otravnou látku, která byla důvodem ke zničení Iráku. Tam se ovšem potom nenašla.
  A ti lháři byli (jaká náhoda!) právě Britové a Amíci.

  Jak říkám: Ani to "Hello".
  PB

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.