Reklama

úterý 20. března 2018

Senátorka E.Syková:,,Občané potřebují řešení,nikoliv exhibici" Drahoš vyhlásil kandidaturu na senátora v Praze 4...

20.3. 2018   Rukojmí
„Poměřovat teď síly a šance s ním, který se o politiku a o občanské problémy na Praze 4 nikdy nezajímal, bych považovala za přezírání svých voličů, jejichž část se nachází v lidsky takřka bezvýchodné situaci. Na Praze 4 jsou pacienti, kteří potřebují moderní dostupnou léčbu, založenou na nejnovějších vědeckých poznatcích, děti které potřebují dobré státní školy a školky, důchodci, kteří potřebují pečovatelské domy a valorizaci důchodů atd. To jsou témata, k nimž jsem přispěla.
Jiří Drahoš vyhlásil kandidaturu a založení spolku. A co se nestalo... Hned má problém. Vlastně dva

 Hledá nyní podporu demokratických politických stran. Zároveň se svými spolupracovníky založil spolek Společně pro Česko. S jeho pomocí plánuje nabízet řešení důležitých témat. Spolek podle něj bude apolitický, nebyznysový a otevřený pro lidi, kteří v něm budou chtít pracovat. Drahoš to dnes řekl na tiskové konferenci.

Voliče bude chtít oslovit v Praze 4, kde podle svých slov dlouho žil. Kandidovat chce jako nezávislý kandidát s co nejširší podporou politických stran. Jedná proto třeba s lidovci, Starosty a nezávislými, Piráty, Stranou zelených a TOP 09. „Jednat budeme i s dalšími,“ dodal. Jeho slova přinesla ČTK.

Spolek Společně pro Česko Drahoš založil se šéfem své prezidentské kampaně Jakubem Kleindienstem a dalším členem volebního týmu Alešem Novákem. Zapojí se do něj také třeba Karolína Brennerová nebo politolog Martin Mejstřík. V příštích dnech ho chtějí zaregistrovat. Drahoš očekává na základě reakcí, že se do spolku přihlásí „obrovské množství lidí“.
Cílem spolku by mělo být hledání řešení důležitých společenských témat a prosazování těchto řešení napříč politickým spektrem. Vytvářet bude expertní skupiny, které se budou jednotlivým tématům věnovat. Výsledkem by měly být třeba návrhy novel zákonů a další legislativní opatření. Významnou součástí činnosti spolku mají být veřejné akce a diskuze.

Bude chtít regionální osobnosti a bude chtít řešit regionální problémy


Za témata spolku Drahoš označil třeba problém exekucí, kvality a efektivity vzdělávání nebo zapojení mladých lidí do veřejného života. Objevovat také bude chtít regionální osobnosti a bude chtít řešit regionální problémy. Drahoš plánuje ve spolku spolupracovat s lidmi, kteří mu radili během prezidentské kampaně. Spolek bude sídlit na pražském Smíchově.

O financování kampaně i činnosti spolku bude nyní jednat se sponzory. Řekl, že je v kontaktu s řadou podporovatelů, kteří mu přispěli na financování prezidentské volby a kteří mají zájem ve spolupráci pokračovat. Jací sponzoři by ho mohli podpořit, Drahoš sdělit nechtěl.

Drahoš opět odmítl, že by založil politickou stranu. Je jich podle něj v současné době dostatek. Kandidaturu do Senátu vnímá jako možnost prosazovat aktivity zakládaného spolku.
Se soupeřkou to nebude mít snadné. Nepomáhá ani vtipálek z internetu

Proti Drahošovi stane stávající senátorka Eva Syková, která je připravena svůj mandát obhajovat a dál pro lidi pracovat. Občané podle jejího názoru potřebují dobrou zdravotní péči a děti potřebují dobré státní školy, zkrátka potřebují řešit své skutečné problémy, v čemž jim senátorka chce podat pomocnou ruku. A ne jen předvádět nějakou exhibici.

„Poměřovat teď síly a šance s ním, který se o politiku a o občanské problémy na Praze 4 nikdy nezajímal, bych považovala za přezírání svých voličů, jejichž část se nachází v lidsky takřka bezvýchodné situaci. Na Praze 4 jsou pacienti, kteří potřebují moderní dostupnou léčbu, založenou na nejnovějších vědeckých poznatcích, děti které potřebují dobré státní školy a školky, důchodci, kteří potřebují pečovatelské domy a valorizaci důchodů atd. To jsou témata, k nimž jsem přispěla. Občané potřebují řešení, nikoli exhibici,“ napsala Syková jednomu ze čtenářů serveru PL.cz.

Sluší se připomenout, že Syková a Drahoš se střetli v roce 2009 při volbě předsedy Akademie věd, kdy Drahoš zvítězil. V květnu 2016 Drahoš jako předseda Akademie věd Sykovou odvolal z funkce ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR kvůli kauze kolem léčby kmenovými buňkami. Podle médií ústav bral od některých pacientů během klinických studií peníze, přitom účast v nich má být ze zákona bezplatná.

Není bez zajímavosti, že krátce po Drahošově oznámení, že hodlá kandidovat do Senátu a plánuje založit apolitické uskupení Společně pro Česko, kdosi tohoto názvu využil a na sociální síti Facebook založil profil s tímto názvem. Ať už to byl kdokoliv, rozhodně se nesnaží Drahošovi pomáhat. Vykresluje zde totiž Drahoše jako zastánce Evropské unie, kterému údajně leží na srdci spíše blaho muslimů než Čechů. Jako by znovu ožila prezidentská kampaň, kde byl Drahoš svými odpůrci také označován za ochránce islámu.


20 komentářů :

 1. Drahoš se už se svými názory předvedl. Zde platí "starého psa nové kousky nenaučíš". O jeho "morálních vlastnostech" se pár věcí objevilo v tisku, aniž by se to snažil uvést na pravou míru, pro mne je to pražský Batman.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to bude pěknej spolek. Asi bude platit "jménem klubu držte hubu".

   Smazat
  2. 19:29 maj pravdu pane,starého psa nové kousky nenaučiš,jste toho důkazem.Proč by měl p.Drahoš něco dementovat v tisku?Proč by měl přesvědčovat přesvědčené,že?Kdyžuž nic jiného, nemáte li jen hlavu na čepici tak než budete přiště psát k člànkum vyguglujte si aspoň dotyčného o kterem se piše a také co v enciklopedii je psáno o autoru člànku.Nazdar.

   Smazat
  3. Že se nestydí vůbec vystrkovat rypák, zřejmě ho ponoukaj loutkovodiči.

   Smazat
  4. Přesně v den druhé Zemanovy prezidentské inaugurace 8. března 2018 se v českých knihkupectvích objevila nová kniha „Miloš Zeman – cesta k vítězství“. Jejím prostřednictvím můžete kromě jiného i nahlédnout do zákulisí prezidentského programu.

   Vova

   Smazat
  5. 20:33 V encyklopedii pane vzdělaný. (A dalších pět pravopisných chyb.) No nazdar.

   Smazat
 2. Muži běž za zlatou rybkou....ať tě udělá senátorem,chci být paní senátorovou !!!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A když se vrátil, našel ji v láhvi od octa.

   Smazat
 3. V normalni zemi by politicka mrtvola zombie Drahos nekam zalez a mlcel
  Havelsko je jine

  OdpovědětSmazat
 4. 20;09
  Omyl,Fuckingtown je jinde!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Drahoš peče nový "pražský koláč" plněný našlehaným hovnem plovoucím na hladině pražské žumpy.
  Dobrou chuť!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šéska fójak, topra fójak, ja mít móc ráta šésky musulman...

   Smazat
  2. 21:20 Bude to plavat na tom „uměleckým" díle co stvořil havloidní nýmand černý.

   Smazat
  3. K 22:31
   Myslíte

   Pražský BLECKART
   Hovno z žumpy vyplavalo
   Mnoho smradu nadělalo
   Udělalo plác!
   Černý hovno
   Černá svině
   V hlavě černo
   Ruce líné

   Smazat
 6. 21:45
  Může emigrovat do Mer-kheli stánu,vůl nekorunovanej!

  OdpovědětSmazat
 7. Jak Vás můžeme p. senátorko podpořit, toho arogantního, nemyslícího ovladače nechceme

  OdpovědětSmazat
 8. Slušně řečeno, Drahouš je v politice a v Senátu potřebný a platný jako zemřelému zimník. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 9. Stále říkám, že vzdělání a tituly ještě nemusí být znakem inteligence. Že pane profesore Putno...

  OdpovědětSmazat
 10. Drahošovi leží hlavně na srdci ti, co mu zaplatí jeho předvolební kampaň, a že to nebudou ti potřební, je jisté. Tedy "Drahoš pro blaho kapitálu" - to je jeho stěžejní volební heslo!

  OdpovědětSmazat
 11. ... Drahoušek s tím jeho Spolkem, to je tak naivní pitomost jako je on sám a nevěřím, že jsou lidi v Praze 4 tak hloupí a naivní aby ho podpořili do senátu. Už by se měl uklidnit a uvědomit si, že byl voliči zneužit proti M. Zemanovi a někam se uklidit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.