Reklama

.

.

úterý 27. března 2018

Skandál - brutální provokace - zásah kosovsko-albánské policie proti oficiálnímu zmocněnci srbské vlády pro Kosovo a Metochiji.

Václav Dvořák
27. 3. 2018    KosovoOnLine.cz
Ředitele Kanceláře pro Kosovo a Metochiji srbské vlády Marko Djurić byl včera odpoledne v severní části Kosovské Mitrovice zatčen. Kosovsko-albánská policie jej v poutech převezla na policejní služebnu v Prištině. Velení kosovsko-albánské policie (KPS) se skládá převážně z veteránů zakázané teroristické organizace UČK, a mnozí z nich jsou důvodně podezřelí ze spáchání válečných zločinů v letech 1998-9.


Video zachytilo nenávistný albánský dav, který se shromáždil před budovou kosovské policie v očekávání příjezdu zatčeného srbského vyjednavače.

Djurić byl předveden před albánský soud za „ilegální“ přechod administrativní hranice mezi Srbskem a kosovskou provincií, na které v roce 2008 vyhlásili albánští nacionalisté samozvanou „Republiku ë Kosova“. Následně byl Djurić předán na hraničním přechodu Merdare srbské policii a poté pokračoval v cestě do centrálního Srbska.

Djurič spolu s Nikolou Selakovićem – tajemníkem srbského prezidenta – se zúčastnil rozhovorů o vnitřním dialogu na Kosovu a Metochiji, tj. politických rozhovorů kosovsko-albánské administrativy se zástupci kosovsko-metochijských Srbů, žijících v srbských enklávách okupované provincie. Místo jednání došlo k napadení tohoto srbského shromáždění speciální jednotkou kosovsko-albánské policie.

Sekretář kanceláře srbského rezidenta Nikola Selaković o zásahu policie řekl, že šlo o „terorizování bezbranných obyvatel, kteří mají jen holé ruce“. Video ukazuje jak byl zatčen Marko Djurić. Po zuby ozbrojení příslušníci speciální „protiteroristické“ jednotky kosovsko-albánské policie ROSU brutálně napadli oficiální vyslance srbského státu. Při zatýkání házeli policisté na shromážděné protestující mitrovické Srby šok-granáty a granáty se slzným plynem.

Ztýraný Marko Djurić je veden albánskými kriminálníky v uniformách policie ke kosovsko-albánskému soudu

Již předtím bylo albánskou stranou oznámeno, že oficiálnímu vyjednavači srbské vlády Marku Djurićovi byl zakázán vstup na území Kosova a Metochije za výroky, které podle albánské strany „vyvolávají nestabilní situaci“ na severu provincie.


Marko Djurić přitom neřekl nic nového. Pouze opakoval stanovisko srbské vlády, že jihosrbská provincie Kosovo a Metochija patří podle mezinárodního práva a všech uzavřených dohod stále Republice Srbsko.

Napadení pokojné schůze představitelů kosovských Srbů (video):


Kosovská Mitrovice včera v podvečer poslouchá prezidenta Vučiće

Mezitím v Rudare u Kosovské Mirovice postavili srbští občané barikády, aby zabránili dalším přejezdům jednotek kosovsko-albánské policie.

V Bělehradě na to konto v té době zasedla Rada pro národní bezpečnost. Následný proslov srbského prezidenta Vučiće poslouchaly na hlavním náměstí v Kosovské Mitrovici davy lidí.

Po propuštění byl Djurić kolem 21:00 ošetřen v nemocnici v Kuršumliji, tedy již na území centrálního Srbska. Cítí se po prožité tortuře špatně a odmítl dát novinářům interview. Pak dále pokračoval na cestě do Bělehradu.

Kosovsko-albánská provokace je velkým korkem zpět ve snaze aspoň trochu normalizovat vztahy mezi albánským vedením odtržené a okupované jihosrbské provincie Kosovo a Metochije, kosovskými Srby a Republikou Srbsko.

Srbský prezident Vučić označil zásah kosovsko-albánské policie za "brutální provokaci, hlupácký čin, nejtěžší kriminální akt, který přištinské úřady očividně podporované Spojenými státy provedly na Kosovu a Metochiji".

Dále si prezident Vulić postěžoval, že většina srbských, albánských i světových médií mylně informuje o tom, že prý zmocněnec pro Kosovo a Metochiji Djurić porušil jakési předpisy. Není to pravda. " Podle podespaných úmluv stačí Markovi Djurićovi pro návštěvu Kosovo pouhé oznámení předané albánské straně 24 hodin před zahájením návštěvy". Prezident dál citoval dokument, celé jeho znění, který byl odeslán do Prištiny celých 75 hodiin před zahájením Djuroćovi návštěvy, tedy s trojnásobně delším časovým předstihem, než je podle dohody Bělehrad-Prišitna požadováno. Albánská strana nereagovala. Proto druhý den bylo odesláno další oznámení.

Dále prezident Vučić seznámil novináře s podrobnostmi korespondence mezi albánskou stranou, která si osobovala kompetence, které jí podle dohod nepřísluší, informoval i o upozornění srbské vlády, aby úřady kosovských Albánců dále nehrotily a nekomplikovaly již dost napjaté vztahy mezi nimi a Srby a aby upustily od kroků, které by dál zvýšily mezietnické napětí.

"Srbské úřady dodržely všechny dohody a smlouvy. Na rozdíl od albánské strany. Zločinci oblečení do uniforem kosovsko-albánské policejní zásahové jednotky vtrhli do sálu v Kosovské Mitrovici, kde klidně debatovali zástupci kosovských Srbů o dalším postupu při jednání s kosovsko-albánskou vládou. Albánská policie předvedla, jak chystá zabrat i sever této provincie (Kosovo a Metochije), který je téměř výlučně obýván Srby.

To vše provedli pod záštitou mise Evropské uinie na Kosovu EULEX. Na to ukazuje fakt, že na dvě vozidla zásahové jednotky ROSU připadla nejméně dvě vozidla UELEXu. Ten samý EULEX, který se nezajímá o vyšetření vraždy Olivera Ivanoviće, ten samý EULEX, který nám neodpovídá, proč byl zatčen a je vězněn Milorad Zajić.", řekl Vučić a pokračoval:

"V pátek jsme se ptal představitelů Evropské unie, proč nechali zatknout Milorada Zajiće, proč nechali zatknout Bogdana Mitroviće, proč pronásledují a utiskují Srby na Kosovou a Metochiji. Nedostal jsem odpověď!"

Celý záznam projevu srbského prezidenta Aleksandra Vučiće najdete v srbštině zde:

Poznámka redakce Kosovoonline:
Česká veřejnoprávní média o tomto zásadním politickém zlomu na Balkánu neinformují. Asi jejich presstituti ještě nedostali notičky, podle kterých mají zpívat.

Zdroj:
http://informer.rs/vesti/politika/374981/video-strasno-durica-s-lisicama-na-rukama-priveli-u-prostorije-kps-u-pristini
a další srbská a kosovsko-albánská média


21 komentářů :

 1. Kosovský zločinecký režim ať udělá cokoliv, může si být vždy jist podporou slouhů okupujících orgány EU.
  A Srbové přesně naopak.
  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Vučić řekl, že s gangstery, kteří vládnou dnes na Kosovu se nemá o čem bavit. Bude klidně roky čekat, než Albánci na Kosovu splní smlouvu, podepsanou v Bruselu. Srbové ji již dávno splnili. Ukázal také veřejně prstem na západní mocnosti - USA a EU - které albánské gangstery v jižním Srbsku podporují. Opě+t se ukazuje v jaké "pěkné" společnosti my Češi se nacházíme. Díky Humanitárnímu Bombarďákovi Vencovi Havlojc.

   Vymazat
  2. Přátelé Srbů na Kosovu se chystají vypsat veřejnou sbírku na podporu srbských enkláv na Kosovu a Metochiji. Sbírka bude zaměřena především na pomoc srbským školám a školákům. NA satránkách Kosovoonline.cz a na Nové republice vás budeme informovat.

   Vymazat
 2. správná poznámka redakce- Opravdu ještě nedostali noty ti naši presstituti.Ještě tam poteče krev slovanů- základna mírotvůrců je přeci blízko a vše si náležitě ohlídá.

  OdpovědětVymazat
 3. Kosovo, část Srbska, které mu bylo 3 krát zcizeno. Poprvé Turkem po bitvě na Kosovském poli, pak v minulém století Hitlerem a na posledy díky bombardování SS. Ovšem přitom hloupostí Srbů bylo, otvírání hranic Albáncům a vítání uprchlíků muslimského původu a vytváření si tak na vlastním území tuto islámskou pátou kolonu. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. Česká vláda by měla zrušit své uznání tzv.Kosovské republiky na protest proti tomuto postupu a mnohým dalším provokacím těch vrahů z UCK. Jenže to by si Babičok nedovolil, hrdina...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:30 Protektorátní vláda udělá hovno

   Vymazat
 5. 14:30
  Česká vláda NEEXISTUJE,POUZE POSKOCI EUROHOVNOT A uASSackejch okupantů!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Srbsku uloupené Kosovo se zrodilo díky terorismu UCK vlastnímu a USA dovezenému v podobě Talibanu a Al Kajdy. Okupace Srbského Kosova USA, kterou dozorují a zabezpečují teroristé, též (s)chválení českou vládou musí ukazovat svaly. Kosovo - Isláský stát, jedna rodina, kdy udeří jejich poslední hodina? Dlouho, dlouho hochu ne, migrant z Eu se sotva hne!

  OdpovědětVymazat
 7. Kosovští vrazi si velice koledují, (možná na pokyn Ušáků), začíná být nejvyšší čas tuto loupeživou svoloč ze Srbska vymést a jak se situace vyvíjí, možná to nebude tak dlouho trvat a padne kosa na kámen.

  OdpovědětVymazat
 8. Proč vláda čr nezruší uznání uloupeného Kosova . Vvpadá že Kosovo dopadlo jak Palestina , problém na delší dobu . Chtěl bych se dožít toho až z Rusákama osvobodíme Srby na Kosovu . Jinak se staneme loutkama západu jako Babišova vláda .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlodějský oligarcha Babiš nezná an i bratra, zná jen nakradené peníze a to ze společného majetku za socialismu !! Kapitalismus je režim založený na zlodějně, lži, válečném štvaní !!

   Vymazat
 9. Rusko má smutek a vy jim vyhodite diplomaty . Fuj vy křižácké stětky .
  Kosovo je Srbská duša !

  OdpovědětVymazat
 10. No, zdá se, že parazit, kterého je na této krásné zemi už přes 7 miliard, se přemnožil, a globální protektor chystá čistku. Jenom si přeju, abych byl někde v epicentru...

  OdpovědětVymazat
 11. Karel Husárek Přemnožení jsou Afričani Asiati ale oni chtějí vyhladit bílé.

  OdpovědětVymazat
 12. Kosovo je omylem vytvořený stát, žel patříme mezi pár téch zemí,které ho uznaly, Proč? Patří do hlavní trasy, pašování drog do Evropy a nejen drog.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak tuto Albánskou sebranku podporuje EU a NATO ! Toto jsou vaše transatlantické hodnoty ? Pichat do lidí samopalama . UCK vládnev Kosovu . Proč to nezveřejňuje naše objektivní a demokratická česká televize ? Takové fašisty do eu rovnou s Tureckem .

  OdpovědětVymazat
 14. fuj to je hnusnej hnus jak dlouho to budeme trpět?

  OdpovědětVymazat
 15. Tento hnus podporuje Schwarzenberg , Kalousek , Stan , KDU , ODS .
  KOSOVO bylo ukradeno , Krym byl anektován . Krádež se v eu netrestá , pripad dotace pro Babinčoka

  OdpovědětVymazat