Reklama

pátek 23. března 2018

Škoda Auto rekordně zvýšila zisky, zaměstnancům přidat nechce

23.3.2018 E-sondy
Odborům nabízí nárůst mezd o 8,3 procenta, ty to odmítají
Automobilka Škoda loni vydělala 31,8 miliardy korun po zdanění. To je zhruba o šest miliard korun více než v roce 2016. Podle finančního ředitele firmy Klause Dietera Schurmanna za tím stojí výroba dražších vozů SUV – Kodiaq a Karoq. Škoda se díky dobrým výsledkům nové výrobní strategie chystá rozšířit výrobu. „Rok 2017 byl zatím nejúspěšnějším rokem v historii firmy. Oproti roku 2016 vzrostl počet dodaných vozů o 6,6 procenta na 1 200 500 vozů,“ řekl předseda představenstva firmy Bernhard Maier.

Automobilka loni zvýšila investice do svého rozvoje, a to o více než čtyři miliardy na celkových 18,8 miliardy korun. Firma například investovala do loni otevřené nové lisovny hliníkových dílů a v Mladé Boleslavi rovněž staví novou moderní lakovnu, kterou chce otevřít příští rok v červnu. Postupně modernizuje i firemní učiliště.

S dalšími náklady musí Škoda počítat i kvůli očekávanému růstu mezd. Ve firmě totiž vrcholí náročné kolektivní vyjednávání s odbory Kovo. „Již máme určitý kus práce za sebou. Výsledek vyjednávání nesmí být příliš vysoký ani příliš nízký, protože v obou případech by obě strany ztratily. Věřím, že najdeme dobré společné řešení,“ uvedl Maier.

Odboráři požadují dvouciferný růst mezd, tarif by se měl zvýšit nejméně o deset procent. „Jinak jsme připraveni vstoupit do desetidenní stávky,“ prohlásil předseda odborů KOVO Jaroslav Povšík. V průměru o deset procent se přitom loni zvýšily odměny nejvyšších manažerů podniku.

- - -

17 komentářů :

 1. Mně v práci nepřidali ani pětník už několik let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:26 A nepřidají vám ani pětník za dalších několik let a to proto , aby mohli přidat vašim kolegům v Německu , kteří už tak berou 3 krát víc než vy . Jsou to stále ozvěny toho cinkání na hadráku 89" .A bude ještě hůř .

   Smazat
 2. Mno jo peníze nerostou na stromě ty se musí ždímat.

  OdpovědětSmazat
 3. českí a slovenskí otroci budú možno onedlho makať aj za polovicu a budú radi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tam budou profese, kde je určitá kvalifikace podmínkou, ale některé operace se podle mě naučí i šikovná opice. V těchto případech, obávám se, budete mít pravdu. Q.

   Smazat
  2. Aby se nebourili..
   Tarify proti Cine 60 miliard znamenaji obchodni valku. Tece jim do bot hodne. Cina hned odpovedela vysokym clem na US vyrobky...

   Smazat
 4. Hlavně tam nepouštějte Bakalu :-)

  OdpovědětSmazat
 5. No jo oni ti slovani sice makaj dobře, jsou dost chytří, ale je to bohužel všechno slovanská špína. A jestli si někdo z nich myslí, že je a nebo bude něco lepšího, když nám poleze do zádele, tak je to bohužel pořád a stále ta slovanská špína, kterou vysajem a vykopnem tam kam patří. Tak asi takhle nás anglosasové vidí. A čím jme blbější a necháme si to líbit, tím si ten svůj názor utvrzují.
  OdpovědětSmazat
 6. Titulek článku naprosto neodpovídá obsahu. Komunistický přihlouplý bulvár, nic víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy ve Škodovce pracujete?
   Něco o tom víte?
   Já tady žiju, na rozdíl od vás.
   Němci Čechy dřou z kůže, nejprodávanější auto koncernu -Oktávie očesávají na výbavě, aby je znevýhodnili před auty vyráběnými v Německu, bez silných odborů by naši dělníci neměli ani ty třetinové platy.
   Nemluvě o tom, že v Česaně je skvělé vývojové centrum a česká Škoda drží VW nad vodou, ne naopak!

   Smazat
 7. V Boleslavi stoupla díky Škodovce povážlivě kriminalita. Je tu všude plno odporných, špinavých a na první pohled krimináních existencí z východu, včetně Mongolů, Rumunů, cikánů atd.
  Všude špína a bordel, a to i před obchodními řetězci (Kaufland, Billa, Penny) - hnus.
  Škodovka skupuje pozemky a zastavuje poslední zatravněné plochy (poslední zbytky zeleně jako je park Štěpánka magistrát propachtoval developerům, kteří tu hodlají vykácet stromy a postavit čtyři obludné bytovky a teď se tváří jako že "bojuje" proti nim).
  Boleslav není město k žití!

  OdpovědětSmazat
 8. Průměrný plat dělnických profesí ve Škodě-Auto byl minulý rok 40.600Kč!!!, každičký rok firma přidává zaměstnancům cca 10% a i letos chce navzdory vašemu lživému článku přidat cca 9%. Letos chtějí odbory přidat 18%.

  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/skoda-auto-se-s-odbory-stale-nedohodla-na-rustu-mezd/1600140

  Když už chcete kritizovat mzdy, tak si vy komunističtí idioti vyberte jinou firmu než ta která platí dělnickým profesím nejlíp v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tím chce autor 8:00 říct...takový ubohý zjednodušený flus...ty rádoby kapitalistický asociální dobytku.

   Smazat
  2. 10:22
   Chtěl jsem tím říct přesně to co jsem napsal. Nauč se číst, sociální, složitý debile.

   Smazat
  3. 8:00 Doufám že jsi tam zaměstnán u pasu a těch 40 táců čistého bereš. Napiš, joudo !

   Smazat
  4. Jakýho zase čistýho? Co to meleš, ty demente?

   Smazat
 9. Navýšili zisky
  a teď jim slintaj pysky.
  Nebudou se přece dělit
  o mísu plnou jelit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.