Reklama

sobota 17. března 2018

Skripal je prostě jen další lež

Paul Craig Roberts
17. 3. 2018       PaulCraigRoberts
Je někdejší britský velvyslanec Craig Murray jediným informovaným a důvěryhodným člověkem, kterého vláda Velké Britanie vprodukovala? Zdá se, že ano. Britskou premiérku jakožto i celou její vládu totiž právě až Craig Murray přichytil při masivní lži. 

Položme si tuto otázku: Proč vojensky nevýznamná Velká Britanie provokuje mnohem mocnější vojenskou mocnost?

Činí tak na příkaz CIA a vojenskobezpečnostního komplexu USA? Jaký asi smysl vidí britská vláda v tom dráždit Rusko obviněním očividně a průhledně falešným? Spoléhá se snad na své washingtonské pány? Jestliže ano, bude zklamána. Washingon je dnes spolkem počmáraných bláznů, kteří pro Kreml nejsou absolutně žádným soupeřem. A to ani ve vojenské oblasti, pokud by se ovšem v momentu amerického jaderného útoku nenacházel Putin coby divák zrovna na nějaké sportovní události (pozn. překl. narážka na Majdan a na tehdejší Putinovu přítomnost na OH-pozn.red.)
Ale vraťme se ke Craigovi Murraymu, který jako první poukázal na křoví v řeči premiérky Mayové o vině Ruska na této vraždě, jako o důkazu, že si v ten okamžik dobře uvědomovala, že přednáší poslancům vymyšlený příběh. Pro obvinění Ruska z tohoto zločinu použila totiž formulaci, že Skripal byl otráven nervovým plynným jedem „typu, který byl vyvinut Rusy“.

Samozřejmě původně chtěla říct, že byl otráven ruským plynem, ale protože onen plyn Novičok umí vyrobit každá slušnější chemická laboratoř, dumalo se a dumalo, pochopitelně i ve spolupráci s odborníky, jak věc naformulovat, aby se natvrdo nemuselo říct: otrávil ho ruský plyn, ale aby to přesně takto veřejnost pochopila.

A tak byl po vzrušené diskusi naformulován kompromisní termín „typ vyvinutý Rusy“, a i spojencům bylo vzkázáno, aby takto jednotně v USA, ve Francii, Německu a vůbec v celém světě o vině Ruska na otrávení Skripala a jeho dcery promluvili.

„Totožná formulace o plynu, jehož typ byl vyvinut v Rusku, se tak přirozeně objevila i ve společném komuniké o případu Skripal, vydaném 15. března Britanií,USA a Francií“ uvádí na závěr svého článku Craig Murray, jediný informovaný a důvěryhodný člověk, kterého vláda Velké Britanie vyprukovala.

Vybral a přeložil Lubomír Man

22 komentářů :

 1. Skripal byl otráven nervovým plynným jedem „typu, který byl vyvinut Rusy“. čo je možno aj pravda, ale kto to v danom prípade použil - to je nutné povedať

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, že VB hned druhý den věděla co je to za jed, když přitom údajně nikdo kromě rusů to nemá!? Tak musela znát o co jde a mít min. etalon! Pak se dozvíme, že to má více států. Pak hradecký toxikolog řekne, že tento jed může připravit středně vybavená laboratoř, neboť chemicky je známé složení, brněnská laboratoř přizná gramovou výrobu a přitom stačí mg na otravu, sovětští odborníci z oboru pracují se znalostmi technologie v mnoha státech po celém světě, vyrobený jed v SSSR likvidovali američani a nakonec VB bez jakýhkoliv důkazů se dohodne, že za to může Rusko a to před volbou prezidenta!.Domnívám se, že likvidace agenta by mohla proběhnout jednodušeji a dříve, ale jako provokace logické!

   Josef Novák

   Smazat
  2. Pane, mýlíte se, VB - tj MI 15 to věděla hned, když ten atentát začala organizovat, na koho to svede. Ona to totiž vyrobila ne kvůli Skřípalovi, ale proto, aby se mohla rozjet bouře prolhané propagandy s jasným viníkem - Rusko a Putin. Malomocná Británie jako vazal
   USA byla pověřena touto čestnou aktivitou a těm hloupějším byl pak výsledek předložen k uvěření. Měl také zhasnout i Putin, jako kandidát na prezidenta. Prostě účel světí prostředky. A to nevíte, že MI 15 se musela Skřípala tak jako tak zbavit, neb ten její agent ji začal vydírat tím, co vše ví za pakárny tohoto svého druhu Gestapa. Tak hned dvě mouchy jednou ranou. Zbavili se kriminálníka a současně to mohli svést na Putina. Jenže až příliš lidí je pořád chytrých a propagandou nesešulánkovatělých a s tím, že bude MI 15 odhalena, nepočítala.

   Smazat
 2. Jak se zdá tak to Británie, i když na příkaz Ušáků, hodně přeťápla. Je zcela jisté, že toho budou mít ještě dost času velice litovat, s podlými lháři Moskva určitě slitování mít nebude. My bychom asi také měli být opatrnější (pan kokokomunikátor Stropnický) ve svých vyjádřeních-, ohledně možné naší účasti na této plynové aféře.

  OdpovědětSmazat
 3. Ti Anglosasové jsou opravdu magoři. Kde na světě nařizují vrcholní státníci vraždy? Jako Miloševiče, Sadáma, Kadáfího a Např. jásot v Bílém domě při přímém přenosu likvidace jejich bývalého/?/ agenta Bin Ládina, nebo Bushem jr. a Obamou nařizované vraždy nepohodlných politiků na stř. východě a v Africe použitím dronů, případně na zaměřené mobily raketou. Takové prasárny jsou pouze jejich specialita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin mu osobně namazal rakovinu na chleba. To jsou hovadiny. Jo kdyby ČR obvinili že ho teplý synek velitele ozbrojených sil nakazil triplem to jó, ale podobně dětsky vykonstruovaná otrava je moc i na ty pomalejší. Kule do kebule a válíš se na Trafalgar square jak na Rudym náměstí.
   Mirosla Linda

   Smazat
 4. To, že se jedná o "globální" lež, to je asi myslícím tvorům jasné. Na nemyslící to ale určitě zabere a stejně nakonec platí, že účel světí prostředky: hlavním cílem je vyhnat Rusko z RB OSN, trvalým cílem rozbití Ruska (alá Brzezinský), proto je třeba: výrazněji aktivovat pátou kolonu v Rusku, dlouhodobě jsou zapojováni i oligarchové (hrozba ztráty účtů a majetku na západě), znevěrohodnit a následně neuznat zítřejší prezidentské volby (podstatně snížit volební účast, dokonce banderovci se nechali slyšet, že u sebe nepustí Rusy hlasovat) a sebrat Rusku na poslední chvíli MS ve fotbalu - mimochodem ruský majdan je prý dlouhodobě naplánován právě na ten měsíc konání MS, cílem je vyhnat nespokojené fotbalové fanoušky (přijdou přece o fotbal) a ostatní nespokojence do ulic. Každopádně v Rusku bude velmi horké léto

  OdpovědětSmazat
 5. Proč Británie provokuje Rusko? No prostě proto, že to právě Británie dostala za domácí úkol. Na Trumpa dnes není spoleh, proto angažovali Mayovou, aby zavelela do mediálního útoku. Mayová je v kýblu, nemá prachy na brexit, plyn na topení jí vozí Putin a právě přišla o ropná pole v Sýrii. Anglie mele ekonomicky z posledního, proto ta hysterie.

  OdpovědětSmazat
 6. A co takhle výbušniny typu Semtex, tolik oblíbené teroristy a speciálními jednotkami (tj. státními teroristy) ? To by už s ČR nemohly ve světě mluvit ani dveře od chlíva - na což možná dojde, jestli budou ministrovat borci typu Stropnický. V kauze "novičok" stejně jako v řadě jiných (ruská agrese, ruské vměšování do voleb, ruský doping, atd.) nejde o důkazy, samotné obvinění je pro ně důkazem, je to lynč na mezinárodní úrovni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše je až neskutečně nachystané před mistrovstvím ve fodbale v Rusku.Jak mohli Britové vědět že je to zrovna avičok když jeho výroba byla přísně tajná.Věděli jeho složení?V tom případě si ho mohli taky vyrobit.A když byl tak nebezpečný,tak proč ho nedali do seznamu zakázaných bojových látek!USA po rozpadu SSSR se podílela nalikvidaci labolatoře v Uzbekistanu a tam přišly do kontaktu s touto látkou.Tak že tuto látku mohl vyrobit kdokoli a kdekoli.Jenom že tyto nesmysly si VB vyložila až amaterský.To,že nespolupracovaly britské orgány s Ruskem,jen nasvědčuje tomu,že nemají čisté svědomí a dopadne to jako na Ukrajině s tím letadlem.Rusko je na vinně,na což mají důkazy,ale viník není nikdo,jelikož USA se kryjí svinskou demokracii. Milan Zmeškal

   Smazat
 7. 18:31 to není hysterie, to je standardní mediální příprava obyvatelstva (a jenom Británie má v Sýrii pár tisíc pěšáků na základně Al-Tanf, Američané se asi budou trefovat jenom z dálky z letadel a z lodí) na válku, která má podle agentury Interfax začít už zítra 18.3.2018 - alespoň tak jsem to z následujícího článku pochopil: http://infomaxx.ru/perevodika/nastoyashhaya-voyna-v-sirii-mozhet-nachatsya-v-techenii-sleduyushhih-24-h-chasov.html

  OdpovědětSmazat
 8. A nebylo to náhodou takhle? Z Ruska přijíždí spojka ruské opozice, dcera ruského exagenta v Anglii. Má za úkol přivézt zpět do Moskvy jedovatý, ruský jed Novičok pro otrávení třeba Navalného těsně, jak se to dělá po americku, před volbami. Při ukládání do kufříku dojde k nehodě, kdy umírají dcera s otcem + agenti MI6. Agenti jsou pak odklizeni a dcera s otcem odvezeni do parku a usazeni na lavičku. Tam je najde strážník, který díky tomu, že jed už není v blízkosti, přežije. Jinak by také byl KO. Vím. Je to také jen možný scénář, ale je logičtější a mnohem pravděpodobnější, protože se ví, komu by to vše sloužilo v boji proti zvolení Putina ve volbách. Rusko přece není padlé na hlavu a nikdy by samo proti sobě něco takového neudělalo.

  OdpovědětSmazat
 9. Mainstream se mně snaží přesvědčit, že se Putin, který jasně zvítězí v zítřejších volbách najednou ze dne na den zblázní a necháí otrávit člověka všem na očích a látkou, která i pouličního policajta dovede do Moskvy a rovnou do Kremlu! To samé v Sýrii. Vládní vojska vítězí na všech frontách a drtí islamisty v jejich posledních maličkých enklávách. Vítězství je otázkou velmi krátkého času. Ale Asadovi najednou hrábne a použije chemické zbraně a navíc ne na nepřátelské bojovníky, ale na civilisty! Oba prezidenti mají společné - tzv. Západ je nenávidí protože nepředali vlast nadnárodním korporacím a mají blízko k vítězství. Proto tyto zoufalé pokusy je zdiskreditovat a vytvořit si záminky pro válčení v budoucnu.

  OdpovědětSmazat
 10. Britové jednají naprosto v rozporu s kultovním seriálem "Ano, pane ministře! (premiére)!!! Se svými "úspěšnými" plavidly, stejně jako AMI, jsou zcela mimo realitu!!!

  OdpovědětSmazat
 11. No jo od převratu západ jen lže,válčí a loupí.

  OdpovědětSmazat
 12. Oni nás mají opravdu za naivní hlupáky.Protože každý soudí podle sebe.Kdyby se Rusové chtěli zbavit této už odepsané a bezvýznamné osoby tak by to nedělali takovým komplikovaným způsobem,který by nevymyslela ani Agáta Christie. Dnes může zmizet nepohodlná osoba opravdu za málo peněz a se zárukou,bez komplikací.

  OdpovědětSmazat
 13. A letadlo nad Ukrajinou bylo sestřeleno raketou vyrobenou s Sovětským svazem a tak ji sestřelili Rusové. Co když auto vyrobené v ČR přejede ve Velké Británii nějakého občasně na přechodu, pak jsem vinni my Češi a řekli jsme si tím o bombardování našich měst.

  OdpovědětSmazat
 14. "Playbojka" Šlechtová a "papírový čert" Stropnický se čílí, že "oni nic". Ještě jim EU nenařídila, že mají ruské diplomaty poslat do Ruska.

  OdpovědětSmazat
 15. Chudák Malá velká Britania. Povšechny úpadek tohoto operetního království se musí nahradit aspoň takovými "dramaty" jako na slovensku. Provokací ve vlastní režií, na účet toho, koho chci poškodit. Rusové by museli být na "úrovní" angličanů, aby něco takového inscenovali.

  OdpovědětSmazat
 16. Malomocná Británie se potřebuje zviditelnit, aby si nafoukla po své exitu své ego. Vskutku je směšná bouře kolem vraždy nějakého kriminálníka v souběhu s nezájmem o dalšího půl tuctu jiných vražd, často vskutku nevinných obětí. Prostě divadlo, hysterie, me too ve velkém. Naštěstí ruský medvěd se teprve probouzí ze zimního spánku a tak na ty výkřiky do tmy paranodiní Mayové odpovídá s rozvahou - ale myslím, že stejně činí marně. Schizmatem trpí celá Malověrná Británie - Skotsko se necítí dostatečně zblblé pro politické exhibice a také Irsko - které vůbec kašle z vysoka na celé NATO. Ale Britsko koná jako Fricko, jako vazal USA a pro jeho zájmy, tedy proti lidstvu a v zájmu světové oligarchie!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.