Reklama

úterý 13. března 2018

Slovenský prezident vraždu novináře bezohledně využil. Má se otupit odpor k přijímání imigrantů. Ondráček byl záminkou pro Majdan. Exposlanec, který opouští ODS, hovoří

Ivo Strejček
ROZHOVOR s Ivo Strejčkem
13.3.2018 ParlamentníListy
„Prezident Kiska předvedl, že je zřejmě obratnějším politickým hráčem, než bychom čekali. Aktivně využil prvotního, médii vyšponovaného šoku slovenské veřejnosti a vtiskl mu obsah, který si sám přál rozehrát. Neobratná policejní prohlášení zručně zobecnil a vraždu, řekl bych, docela bezohledně využil k tomu, aby slovenské veřejnosti vnutil představu, že Slovensko ničí jakási mafiánská politika a musí se s tím něco urychleně dělat,“ říká bývalý europoslanec a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček, který před pár dny vystoupil z ODS.Na Slovensku byl zavražděn investigativní novinář Ján Kuciak, který pracoval pro zpravodajský portál Aktuality.sk. Zemřela i jeho partnerka. Oba byli zastřeleni. Že jejich smrt souvisí s novinářskou prací Kuciaka, už potvrdila policie...

Smrt dvou mladých lidí je strašná zpráva, kriminální čin, který musí být pečlivě vyšetřen a veřejnosti přesvědčivě vysvětlen. Do té doby rozhodně nemá smysl vynášet jakékoliv soudy. O motivech vraždy prozatím nic nevíme. Považuji za chybu slovenského policejního prezidenta, když vzápětí po onom hrůzném činu médiím oznámil, že vražda nějak souvisí s novinářskou prací jedné z obětí, přestože z následujících dnů víme, že tamní policie sleduje několik vyšetřovacích verzí. Není se pak čemu divit, že vynášení předčasných soudů a zbytečná ukvapenost vyústí v mediální a politickou hysterii.

Co říkáte tomu, jak celou událost na Slovensku uchopila opozice včetně prezidenta Kisky?

Prezident Kiska předvedl, že je zřejmě obratnějším politickým hráčem, než bychom čekali. Aktivně využil prvotního, médii vyšponovaného šoku slovenské veřejnosti a vtiskl mu obsah, který si sám přál rozehrát. Neobratná policejní prohlášení zručně zobecnil a vraždu, řekl bych, docela bezohledně využil k tomu, aby slovenské veřejnosti vnutil představu, že Slovensko ničí jakási mafiánská politika a musí se s tím něco urychleně dělat. A stále mějme na paměti, že to vše v časové posloupnosti, ve které není vyšetřeno vůbec nic. Z toho usuzuji, že prezidentu Kiskovi a opozici jde dnes o mnohem víc než o objasnění smutného osudu dvou mladých lidí. A poslední vývoj na Slovensku tomu i nasvědčuje. Kiska s politickou opozicí rozehráli souboj o získání politické moci.

Robert Fico řekl, že „... to, co se stalo po vraždě novináře a jeho přítelkyně, naznačuje, že je zde pokus v tomto státě o totální destabilizaci“, a zmínil, že se Kiska setkával soukromě s Georgem Sorosem…

Já považuji za zajímavé Ficovo naznačení, že „prezidentův projev nebyl napsán na Slovensku“. Tím zřejmě mohl naznačit linku na Sorose, nechvalně známého „mecenáše politických převratů“, ale lze za touto Ficovou větou hledat i jiné zdroje, kterým politický chaos na Slovensku může vyhovovat.

Pokud se totiž společnost dostatečně vystraší malováním bubáků o tom, že v dané zemi je ohrožena „západní demokracie“, smíří se snadněji se vším, co jí ona „báječná západní demokracie“ do země importuje.

Já klidně připouštím i to, že skrze zvenčí iniciovaný chaos může být otupen odpor k přijímání tisíců migrantů jen proto, abychom náhodou nevypadli z „rodiny vyspělých demokracií“. Podaří-li se politicky destabilizovat některé členy V4 – v Maďarsku to nebude a v Polsku se to opakovaně nedaří – bude rozbit nadějný formát, který zájmům Německa a Francie dlouhodobě nevyhovuje.

Českem zmítaly ohlasy na zvolení poslance Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Lze se ztotožnit s výroky, že Ondráčkovo zvolení je pošpiněním památky obětí totalitního režimu? Padly nicméně také výroky, že demonstrace kolem Ondráčka byly pokusem vyvolat „Majdan“…

Především si myslím, že bylo zcela zbytečné, aby ne k odvolávání – ale ke zvolení – poslance Ondráčka vůbec došlo. Kdyby opozice manévrovala trochu jinak, kdyby se obratněji – a třeba i velmi tvrdě – pustila do vyjednávání s vítězem voleb Babišem, třeba by k něčemu podobnému ani nemuselo dojít. Situace ve Sněmovně se tak zasekla, že Babišovi nikdo jiný než komunisté a SPD nezbývají, a tak on s touto realitou pracuje. Nemusí se nám to nijak líbit, ale je to tak.

Kdyby opozice skutečně a vážně chtěla zabránit přístupu komunistů k podílu na výkonu moci, tak si měla počínat jinak. Nepočíná. Dokonce si myslím, že to byl záměr a nepřítomnost některých poslanců ve Sněmovně byla cílená. Odhaduji, že ke zvolení poslance Ondráčka mělo dojít, aby se mohla strhnout náležitá mela nad hrozbou jakéhosi komunistického převratu. Počínání opozice, která jako by neměla žádný politický program kromě moralistních postojů, považuji za nákrok k „majdanizaci“ českých politických i společenských nálad.

A co odvolávání Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny? Není to součást podobného příběhu?


Ano, je to podobný příběh. Babiš hledá hlasy na podporu své vlády, a nikdo jiný než SPD a komunisté mu nezbývají. Opozice se sice průběžně zlobí, že jí nic moc z jejích návrhů Sněmovnou neprochází, ale realisticky řečeno, proč by mělo... Představa, že já do vás budu průběžně jenom kopat a vy mi za to půjdete na ruku, je přece naivní. Pan Okamura odvolán nebyl, opozice se klidně může zlobit a obviňovat za to kdekoho, ale možná by se měla především zamyslet sama nad sebou. A opakovaně zdůrazňuji, to všechno ani v náznaku neznamená, že by se s Babišem mělo jednat servilně a poníženě.

Vidíte v možné spolupráci ANO, KSČM a SPD vytvoření koalice, která by mohla zaujmout proti Bruselu a Dublinu odmítavý postoj?
To si nejsem jistý. Pokud by takové politické společenství vzniklo, pak zdaleka nejsilnějším uskupením v něm by bylo Babišovo ANO. A o tom já si vůbec nemyslím, že je nějak programově „antibruselské“ nebo „antiimigrační“. Babišovi prostě oportunně stačí opakovat stále stejné jednoduché protibruselské věty v prostředí, kde už v Čechách takové věty skoro nikdo relevantní neříká. On se na nich pouze konjunkturálně veze. A jestli mu navíc někde v Bruselu naznačí nebo už naznačili, že je tam problém Čapího hnízda moc netrápí za předpokladu, že si to „uhraje“ tady doma, tak jim Babiš půjde na ruku úplně. A bude to mít ještě jednodušší, protože česká politická opozice je slabá.

V Itálii zvítězily strany, které neskrývají odpor proti Evropské unii a proti migraci do Evropy. Jde o předěl ve vývoji EU? Otřese se „Brusel“? Bude nutné zcela přehodnotit nejen politiku migrace, nebo bude EU dále stabilní? Třeba i proto, že Merkelová bude v Německu dále pokračovat. Budou „antisystémové“, „populistické“ a „extremistické“ strany v Evropě posilovat, nebo slábnout?

Moje poslední iluze o tom, že by občané a jejich vůle mohli v EU něco změnit, definitivně vzaly za své v době zmasakrování výsledků referend ve Francii a Irsku, když si euroelity stejně prosadily svou. Od té doby sice stále uvnitř posiluje hlas odporu proti bruselské „věrchušce“, Britové z EU odcházejí, v Itálii – zakládající zemi! – vítězí zcela protibruselský hlas, a stejně si myslím, že se vůbec nic nezmění.


(celý text rozhovoru najdete ZDE)

39 komentářů :

 1. Každopádně,Kiska byl do té vraždy zasvěcen,aby shodil Fica.Nic jiného to není,jenom podobný Ukrajinský puč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl. Je to mnohem jednodušší. Někým, nikdo zatím neví kým, byl zavražděn novinář s přítelkyní. Vzniklo informační vakuum (vakuum má tendenci se zaplnit). Někdo někde plácl, že to mohla být mafie, a že možná poradkyně Fica má kontakty s mafii a tudíž i Fico. Toho se chytl poradce Kisky, a něco poradil Kiskovi... a zbytek už znáte. Nelze dokonce vyloučit že Ficova poradkyně i Kiskův poradce jsou řízeni těmi samými osobami s vazbami na Sorose. Znáte to: zájmové skupiny, lobbisté, poradci a politici...

   Smazat
  2. Komu asi stála za to smrt dvou lidí? Bohužel čím dál víc si připomínám požár Říšského sněmu neblahé paměti.Na Slovensku toho asi taky někdo velmi využije.

   Smazat
  3. 16:40 Jasně a z ničeho nic začnou protestovat cvičené opice v HongKongu, to je normálka.

   Smazat
  4. 16:40 Jasně že to není nic složitého. Je to něčí dlouho plánovaná akce, v níž má Kiska svojí roli, kterou rád hraje. Vše jede podle dopředu domluveného plánu, který už byl ve světě mnohokrát realizován. Po Slovensku jsme na řadě my. I ta mrtvola už je vybrána. Zatím o tom ví jen hlavní loutkovodič. I vrah už je určen, ten o tom také ještě neví.

   Smazat
  5. len hajzly s tym vedia žit

   Smazat
 2. Mladý Klaus v té zločinecké tlupě ODS zůstane?Vždyť té zločinecké tlupě nahání dobrých + 7% hlasů!Pane Strejček,domluvte mu spolu s tatíkem Zakladatelem!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je davno vsem jasne, ze bez V.K. ml. by ODS sotva prekrocila 5%-ni hranici, ale pak vznika otazka, kam by sel (Kam s nim? [Neruda] ;-) ), aby se na naprave spolecnosti, zdevastovane vladami ODS/TOP09, mohl podilet. A to ne, ze by nebyla potrebna "kazda ruka" (=hlas v PS PCR). K SPD? Na SPD je zatim nakydano prilis mnoho spiny, nez aby si s nim mohl politik, ktery se chce tvarit jako "vysoce seriosni", mohl zadat a nemusel napred pomahat uklizet tu nakydanou spinu, nez muze zacit neco delat.

   Nebo ANO? NE!

   Neni to jednoduche.

   Smazat
  2. 11:41 Ať zůstane ve sněmovně jako nezávislý poslanec, časem třeba s někým založí vlastní stranu.

   Smazat
  3. Mě by se líbilo, kdyby se ODS rozštěpila a vznikla jakási ODS dvojka a všichni, kteří za něco stojí a chtějí opustit hnijící vody Fialovo-němčourské stoky, by odešli s Klausem ml. V tu ránu by vznikla strana, která by měla velké šance zasáhnout do nových voleb. Možná je to naivní představa, ale jakákoliv obnova s těmi profláknutými figurami staré ODS je určitě nemožná. Oni do svého čela nikoho schopného nepustí, drží se svých potápějících se ohnilých necek a surovou nohou odkopnou všechny "mladé a zdravé". Já bych je nechala ať se utopí i s těmi svými děravými neckami.

   Smazat
 3. Mm tu i něco jiného od Strejčka. Ale to se nehodí do zdejší propagandy takže to tu zveřejněno nebude.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ivo-Strejcek-Nedustojny-inauguracni-projev-Milose-Zemana-527334

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od Strejčka nic nového, Strejček je "šmejd"...

   Smazat
 4. Co bysme chtěli, politice nerozumí, ale pindat umí kdekdo.

  OdpovědětSmazat
 5. Šmejdi se snaží vyměnit obyvatelstvo kiska je ksindl první kategorie. A ods ať se cpe do kavárny taky tak dopadnou jak top09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nu, ale objektivně nutno ODS přiznal, že jejich výsledek voleb šel nahoru. Na rozdíl od jiných partají.

   Smazat
  2. 13:26 Souhlasím s vámi ale protože je volily lidé co nechtěj platit daně vadí jím EET.

   Smazat
 6. Aky obratny hrac.. Je to obycajny "zmetek"

  OdpovědětSmazat
 7. Občané už delší dobu na Slovensku byli nespokojeni s korupcí prolezlou Ficovou vládou. Proto občané všude demonstrovali za pád této vlády a demonstrovat budou znovu. Autor nějak pomateně zde ještě píše o Okamurovi, sestavování vlády Babišem a přidává k tomu nynější stav po volbách v Itálii. Krátce řečeno je ten článek až nechutný guláš z rozdílných porcí politického masa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu nejde o korupciu, korupcia bola aj v minulosti, skôr je to presadenie vôle západu, na destabylizácii republiky, lebo po voľbách 2016 im to nevyšlo.
   Prečo, ak by bola vláda zložená z opozície, tak by na Slovensku bol politický analfabet Kiska, psychický narušení Matovič, predseda parlamentu, a ako premier Sulík, ktorí skoro celí život prežil v Nemecku.
   Potom si položíme otázku že to bude vláda zahraničních prisluhovačov, ktorí vyše 20 rokov nežili na Slovensku a sa školili u SOROŠENKA. A Matovič ktorí ušiel z psychiatrie.
   Potom je otázka čo taký človek vie o Slovensku keď vyše 20 rokov žil v Amerike?? Ktorí chce uskutočniť Americký systém, na Slovenské podmienky!! Slovensko nie je Amerika, take niečo tu bolo od 1998-2008, kdež to Dzurinda povedal (položili sme HZDS) a Mečiar kontroval (a tak isto skončí aj SDKU). Preto dnes bývalí utečenci z SDKU a KDH sa nachádzajú rozlezený po ostatných parlamentných stranách.
   Kde môžu kedi koľvek opustiť svoje súčastné strany.
   A potom nám na Slovensku majú vláduť odpadlíci, ktorí si za 15 rokov vymenili starnícke kabáti.
   Veď taký Kaník, chcel aby aj invalid na vozíčku pracoval-niekde na stavbe, alebo mentálne retardovaní niekde v Jadrovej elektrárni, Občanom do 25 rokov zobrali dávky, a hodili ich na rodičov, ktorí boli sami tiež na dávkach. Preto dnes niektorí su rozlezení nieln v Čechách ale všade po únii. Minister zdravotníctva Zajac, nechával bezdomovcov zomierať na chodbách Nemocnice, v tom lepšom prípade pred Nemocnicou, lebo údajne nemal 20sk na ošetrenie a 50sk na hospitalizáciu.
   A ti ktorí chcú predčastné voľby si myslia že sa budú mať lepšie ako sa majú dnes.
   Neviem si predstaviť, ako povedia dnešním protestujúcim, že dôchodok mať nebudú lebo budú zomierať rovno na pracovisku. Že sa zruší minimálka, a za ošetrenie si zaplatia z vlastného vrecka. Ak by boli predčastné voľby treba vymeniť všetkých, tak ako v Čechách ľudia vymenili po 20 rokoch takmer polovicu parlamentného osadenstva. A zvolili rozumného prezidenta.

   Smazat
  2. 15:32 Hezky jste to popsal.

   Smazat
  3. Obávam sa 12:26 , že nemáte ani poňatia o Slovensku , skúste sa viacej venovať informáciám pokiaľ niečo napíšete. Vyhnete sa tým chybnému úsudku , česky - nebudete žvanit
   Okoloidúci

   Smazat
 8. Jakmile prošlo parlamentem
  zdanění církevních restitucí
  začala celá tahle komedie !
  Než se naučíte pojmenovat zlo pravým jménem
  zlo vás umlčí*

  OdpovědětSmazat
 9. O Kiskovi víme dost, přirovnal bych jej ke Kalouskovi či Cemperovi. Škodí kudy chodí a chodí pořád. Zbytečné komentovat. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Kiska a Tiso jedno jsou. Kiska se neštítí ničeho, pokud může sloužit zločincům USA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Katolická církev přímo nabádá k sesazení Slovenského premiéra vlády.
   To je hnus !*

   Smazat
 11. Slováci si naběhli na Kisko-hrábě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zvláštní. Všichni Slováci, se kterými jsem o tom mluvil, mi řekli, že jsou rádi, že mají Kisku prezidentem.

   Smazat
  2. 13:23 Mne zase, že si zvolili "kalerába" a museli být napitý.

   Smazat
 12. KISKA je lidskej ksindl a mrdá Soroše.....

  OdpovědětSmazat
 13. Ty vole ten Cemper - teď jsem ho viděl,to je od pohledu odpornej zmrd.Úplně mu ta zkurvenost kouká z očí.A ty kecy co vede,žebrák.To je další čůrák kterej v životě nepracoval a pracovat nebude.Cemper - rovná se HOVADO.Potkat ho,tak mu jí napálím...K němu do partičky chybí už jen denní husa Němcová....

  OdpovědětSmazat
 14. Ak budu predcasne volby,aj tak volime Smer.

  OdpovědětSmazat
 15. Zahraniční prisluhovači, kde jedno mesto si vydobýja svoju vôľu na Slovensku!!

  Raz bol problém z Rómamy, a jeden nahnevaní účasník, povedal nech si Rómov nasťahujú do Bratislavy!!!!
  Lebo Bratislavčania nevidia problémy zvyšku Slovenska.

  V niektorých obciach tvoria Rómovia majoritu, a doslova terorizujú prestárle obyvateľstvo obce.

  Veď taká JELŠAVA, je toho príkladom, všetky podniky zrušené, mladý, a kto mohol odišiel do Rožňavy.
  Myslíte si že v Jelšave budú voliť Sulíka, Matoviča???
  Rómsky starosta zo základnou školou bude čoskoro riadiť mesto. Potom tam môžu nasťahovať do Jelšavy aj prvých migrantou, nech si vyskúšajú životy Rozvojovej krajne v Jelšavskom skanzene. Potom budú opúšťať Slovensko, lebo v rozvojovej krajne pod PROTEKTOROM KISKOM žiť nechcú, ale radšej do Západných krajín utečú, lebo rozvojovú krajnu mali aj doma, keď prišli do Európy.

  Veď ak sa opýtate migranta, tak jeho odpoveď je Nemecko, Rakúsko, ale žiadnom prípade krajny RVHP.
  Potom Brusel bude deportovať migranta, proti jeho vôli do krajny, v ktorej nechce byť!!! Potom sa budú množiť úteky.

  Veď keď do TEREZÍNA zavrete 2000 migrantov, ktorí tam nechcú byť, tak sa budú množiť úteky, z pevnosti TEREZÍN, a v Nemecku budú z hrôzov zisťovať že na územý Nemecka majú utečencov z TEREZÍNA. Ktorých Brusel poslal do Terezínskej pevnosti proti svojej vôli.
  Paradoxom toho celého roho bordelu, bude že Bruselský úradník pošle migranta proti jeho vôli do krajny kde nechce byť, a každím dňom sa bude pokúšať o úťek do Vyspelých krajín Západnej Európy.

  OdpovědětSmazat
 16. S tou Jelšavou je to holá pravda. Je to asi sedm let, jel jsem autobusem z Jelšavy do Revúce. Bylo to tam tak, jak autor 15:00 napsal. Celý autobus byl plný spoluobčanů romského původu, vyjma řidiče a mne. Jak jsem se dozvěděl, všichni tito spoluobčané jeli pro dávky na sociálku do Revúce. Tam jsem jsem si uvědomil, že vidím i naší budoucnost. K této budoucnosti nyní přilévá další vydatný pramen prezident Kiska, předtím zdatný lichvář. Kiska nedávno byl, jak to oznámil premiér Fico, coby prezident republiky na soukromém slyšení u Sorose. Tu už, myslím, netřeba komentáře.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 17. BOHUŽEL, KISKA SE SÁM ODHALIL, KDYŽ NEJVÍCE KŘIČEL CHYŤTE VRAHA - A JAK JE VIDNO, JEMU SE TENTO KŘIK VYPLATIL - TEDY V ČÍ PROSPĚCH TAK KISKA KŘIČEL, KDYŽ NE VE SVŮJ! Z PODEZŘENÍ ZE SPOLUÚČASTI NA VRAŽDĚ SE PO TÉ, JAK SE DO NÍ ZAPLETL, NEMŮŽE ZBAVIT VINY! TEDY KDYBY BYLA SPRAVEDLNOST, TAK TEDY PAN KISKA KOPAL JÁMU PRO FICA A MĚL BY TO TÉ ŽUMPY SÁM SPADNOUT. A NEBO JE VRAH OBRATNĚJŠÍ?

  OdpovědětSmazat
 18. soc. vekslák, kap. sadzkár a lichvár Kiska13. března 2018 21:58

  Jeden z najhorších výrokov Kisky: Aj keby sa zistilo, že vražda (Jána Kuciaka) nemá nič spoločné s touto vládou (Ficovou), táto vláda musí padnut“! Tento výrok a spájanie nesúvisiacich vecí je v právnom štáte absolútne neprijateľné!
  • www.youtube.com/watch?v=1paTIKJ2mxU
  • www.youtube.com/watch?v=whPDbNyuF_U
  • www.youtube.com/watch?v=nM197xTPEEM
  • http://edochmelar.sk/nedajte-sa-zmanipulovat-oligarchia-sa-neda-porazit-volbami
  • www.novarepublika.cz/2018/03/nejvetsi-slovensky-denik-je-napojen-na.html#more

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.