Reklama

.

.

pátek 9. března 2018

Šojgu doslova doráží Západ: tvrdá řeč ministra obrany, která doplňuje Putinovo poselství

9. 3. 2018         zdroj a zdroj
6. března se v Národním centru řízení vojsk Ruska konal briefing ministra obrany Ruska o uvedení do armády těch druhů zbraní, o nichž hovořil Vladimír Putin ve svém projevu k Federálnímu shromáždění. Je pravidlem, že k setkáním tohoto druhu nebývá připuštěn tisk a že otevřené vyjmenovávání nejnovějších komplexů předaných a předávaných armádě se tím spíš nepředčítá ministrem obrany veřejně. Avšak tentokrát se to přesně tak stalo. Zpráva Šojgu nebyla určena pro vnitřní použití, jeho vystoupení bylo jednoznačně zaměřeno na "přátele" v USA ...


Teze vystoupení :

"Při prezentaci programu dnešního jednání se chci zastavit u poselství prezidenta Ruské federace. Vrchní velitel vysoce ohodnotil práci řízení a posílení ozbrojených sil naší země, zlepšení obranyschopnosti státu a správně zdůraznil, že Rusko dnes disponuje moderní, kompaktní, vysoce technologickou armádou s takovými nejnovějšími konstrukcemi vojensko-průmyslového komplexu, které nemá nikdo jiný.

V této souvislosti je třeba poznamenat, že některé typy těchto zbraní již jsou v armádě a že celkově všechny prezidentem uvedené zbraně budou realizovány v souladu s termíny státních zakázek.

To ale není všechno, čím se obranný komplex Ruska zabývá. Naše země opakovaně zdůrazňovala, že armáda a námořnictvo Ruské federace musí nejen splňovat požadavky dneška, ale musí být také připraveny na zítřejší způsoby vedení ozbrojeného boje. A řešení tohoto problému je přímo závislé na existenci moderních letálních skupin sputniků pro vojenské účely. Pouze s podporou z kosmu lze dosáhnout té největší efektivity působení ozbrojených sil. Z tohoto důvodu věnujeme zvláštní pozornost činnosti v tomto směru. A pro Ministerstvo obrany RF průmysl vyvíjí, vyrábí a modernizuje raketovou kosmickou techniku příslušného profilu, zejména vojenské přístroje jako je Pion - NKS, BARS-M a tak dále.

V rámci státní zakázky Ministerstva obrany RF obdržela pouze za únor a březen námořní flotila naší země strategickou jadernou ponorku Tula a dieselovou ponorku Dmitrov. Dokončují se zkoušky plavidla pro spoje Ivan kurz a zabezpečovacího plavidla Elbrus.

Probíhá rozsáhlé navyšování bojového sboru vzdušně-výsadkových vojsk. Díky zdokonalování systémů řízení, logistiky objektů infrastruktury, aktivního vybavení jednotek a útvarů perspektivními zbraněmi a vojenskou technikou, prostředky rozvědky a radioelektronického boje, zařízeními pro průzkum a řízení palby, modernizovanými tanky T-72B3, BMD M4M, BTR RD a houfnicemi D-30 se výsadkáři v letošním roce definitivně stanou základem sil rychlého nasazení.

Za uplymulé dva roky byla provedena i zásadní organizační a personální opatření, v důsledku čehož vznikly tankové roty, roty dronů a radioelektronického boje. Vznikl zvláštní desantní útočný prapor a údržbový renovační prapor ... Výměna vybavení všech druhů vojsk probíhá velmi rychle". 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. Je fakt, že po velmi "mírumilovných" prohlášeních představitelů Nata se ani nelze divit Rusům, že zbrojí jako diví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Emeritní plk. v.v.9. března 2018 22:04

   9:10 - Až na to, že Rusy nezbrojí jako diví. Zbrojí v souladu s dnešními požadavky na strategii, taktiku a perspektivu vývoje ruských ozbr. sil při ochraně svého teritoria!

   Vymazat
  2. Docela se divím Rusku, že zbrojí tak málo. Vždyť ve finančním hodnocení nedosáhnou ani na spojené prostředky Francie a Německa a USA samy vydávají asi 10x více peněz na zbrojení. Snad to Rusům na obranu bude stačit.

   Vymazat
  3. Co na to říkají mynistrině obrany v západních zemích? Fakt to zvládnou proti takovými frajerovi jako je Šojgu? Když si ty feministický krafky představím proti němu, tak řvu smíchy.

   Vymazat
  4. 9:17, zato Madléna Olbrajtouc, to byla jiná třída. Ta spláchla do odpadu všechny generály i politiky, co jich USA má. To ona vyhecovala tu ozbrojenou smečku k největšímu bombardování na území Evropy od 2.sv.války. A taky na tom hezky profitovala.

   Tak jako jistého premiéra blíže nejmenované země nazvali "Valach s gulami" tak ji označili za jediného člověka s gulami v USA.

   Vymazat
 2. Že je západ v ušácké prdeli,ruku NATO.

  OdpovědětVymazat
 3. Že by RF uzbrojila USA?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:34 Potvrdila by se tím slova, řečená cca před rokem V.V.Pjakinem, že USA jsou v současnosti v podstatě ve stavu, ve kterém byl SSSR před svým rozpadem...

   Vymazat
  2. 9:10 Taky k tomu přispívá nenávistné štvaní proti Rusku v eu.

   Vymazat
  3. Ze budeme pestovat s Ruskem pratelstvi a vitat je zase jako zachrance miru a volit presidenta, kterej to zarizuje, by mne v zivote nenapadlo...

   Vymazat
  4. 9:50, Valéra z Barnaulu je fantasta a mystik. Jistě, že se USA nerozpadnou. Už vůbec ne jako SSSR, tam jsou jiné vazby.

   Vymazat
  5. Jak píše Anonymní10. března 2018 1:42
   Ze budeme pestovat s Ruskem pratelstvi a vitat je zase jako zachrance miru a volit presidenta, kterej to zarizuje, by mne v zivote nenapadlo...
   Mě také ne .MĚ ,který vzhlížel kdysi k k USA jako symbolu svobody i s tou jejich sochou..Mě který má v rodině politické vězně ,mně který zažil komunistický útlak..Nyní vzhlížím s nadějí k Putinovi.....Bruselské diktatuře odzvoní!!Vivat PUTINOVA ZEMĚ! Zdraví Jean...

   Vymazat
 4. Pozoruhodné na tom všem je, že doslova přezbrojili o úroveň výše a neutratili tolik co západ utrácí jen na údržbu. Tomu tedy říkám efektivní ekonomika. Když k tomu přidám, že Putin dosazuje své prezidenty napříč celým světem, ovládá celosvětově informace, tak opravdu klobouk dolů. Vlastně za relativně málo peněz zvítězili a budou vítězit dále. A pak, že je kapitalismus nejvýkonnější ekonomický systém. Vážení, to není z mé hlavy. Na to vše jsem přišel na základě jediných pravdivých informací ČT a ČR, případně našich novin. Takže někdo je tady idiotem, já to ale nejsem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbraně jsou jedna věc, lidé druhá. A důležitější je stvořit nový pakt asijských států jako protiváhu NATO místo oné RVHP. To by byla daleko větší rána pro NATO. Obzvláště, pokud by se přidaly státy Jižní Ameriky, které jsou na USA nabroušeny také.....

   Vymazat
  2. A teď si představte kolik prostředků by mohlo být vynaloženo na zlepšování lidského života na této planetě, nebýt panujícího kořistnického, agresivního a hrabivého kapitalismu.

   Vymazat
  3. 9:47, Tolik sice neutratili, ale na jejich poměry to je strašně moc. USA případně EU by taky dokázala vytvořit podobné hračky, jenže to by nesměli mít svou zbrojírnu v privátních prackách.

   Když vzpomenu, že to chtěli Rusaci za Jelcina prodat Amíkům... brrrr.

   Vymazat
 5. tak USA zkurvenci a prdelolezci z EU.Co s tím budete dělat.Bych chtěl vidět ksich vlastizrádce petra pavla nebo pavla petra...A ta svině udavačská Čulík - ten zase bude mektat.Chybí už jen blbá kráva Němcová a je vymalováno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:09 Studenti středních a vysokých škol vám to 15.3. vysvětlí. Jim "pravdoláskaři" mozky už "vymyli", teď se domnívají, že je "vymyjí" i nám ostatním. Podobně, jak se to jejich předchůdcům podařilo v roce 1989..

   Vymazat
 6. Studenti nám vysvětlí leda hovno...15.3 si zakřičí a jedeme dál.Hlas ulice nebude rozhodovat....a hlas dětí už vůbec ne...Rok 89 se opakovat nebude.Ani u nás ani na Slovensku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď už by sice nestačila fiktivní oběť Martina Šmída, ale tihle noví páni to jistí skutečnými vraždami.
   A i kdyby pak 90% národa tušilo, že to hodně smrdí, těch ostatních 10% správně rozhořčených nám to všem pěkně roze*ere!

   Vymazat
  2. Celými dějinami lidstva se táhne zneužívání dětí loutkami vládců. Začalo to již řeckou demokracií, kterou demokraticky ukončil lid athénský, když řval na učitele jejich dětí Sokrata.
   Pij Sokrate, pij a on pochopil, že kritika nezřízenosti spoluobčanů ukončila demokracii a ten vitriol skutečně vypil.
   Jakobíni zase poslali mládež dobýt prázdnou Bastilu a vyřvávat na ulici hesla "rovnost, volnost, bratrství" tak dlouho, až se jejich hlavy válely v koši pod gilotinami na každém náměstí (zarazil to nějaký bonapart co mladé blbečky navlékl do mundurů a táhl s nimi na Moskvu). O studentíkovi Gavrilo Principovi škoda mluvit, fungoval jako užitečný idiot.
   Hitlerjugent byli poslední žertvou adolfa a rudé gardy s maovou knížkou v ruce posílaly vlastní rodiče do koncentráku, na rozdíl od polpotových gard, které své rodiče rovnou umlátily lopatami. Ve Rvandě fracci pouze vyměnili lopaty za mačety na sklizeň třtiny. No a mladí slovenští investigativci a studentíci v tom pokračují a u nás je podobný trend. Ptám se proč mladí pitomci stále našlapují na stejné hrábě? Odpovídám, protože staří pitomci se stydí vysvětlit svoji pitomost těm mladým a mladí mají potřebu změnit svět, bohužel vždy k horšímu.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  3. Falešní zpráva v listopadu 19899. března 2018 22:08

   Falešní zpráva (fake news) byla použitá u nás lživým Havlem, jeho kamarilou a protisocialistickými živly už v list. podvodu 1989. Byla rozbuškou prvopočátku hadrové havloidní revoluce! Přičemž podle průzkumů v r. 1989 změnu politického systému chtělo jenom 12% lidí. Takže 88% lidí si přálo zachovat ten systém, který zde byl. Chtělo to pouze vykonat nějaké kosmetické změny.
   • www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Karel-Srp-a-nezkresleny-pohled-na-listopad-89-Nebyl-to-masakr-jen-vetsi-pendrekiada-A-ten-mrtvy-soudruh-za-ktereho-pujdeme-zapalovat-svicky-407304
   Jak mrtvý student Šmíd vstal z mrtvých a byl z něho srazu živý estébák Žifčák:
   • www.freeglobe.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Šmíd

   Vymazat
 7. Nic lepšího než sankce nemohli blbečci na Západě pod kuratelou USA pro Rusko vymyslet. Teprve tím začalo Rusko využívat svůj potenciál ve všech oblastech života. No a protože EU i USA jsou již nenávratně za zenitem, je jen otázkou času, kdy se režimy v jejich satelitech zhroutí. Ještě předtím se musí pokusit zachránit vyvoláním války. Už vidím naše "studenty" s nagelovanými vlasy, s mobilem u pasu, zpité obdivem k sobě samým, jak se válí v zákopu, v bahně Ukrajiny, bráníce Porošenkův zločinecký židovský režim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tito vypatlaní studenti jinak produkt profesorů jako je Pithart , Kohout , Putna atd. by bylo opravdu potřeba nechat v těchto zákopech vyválet a nejlépe v zimě jako Němce u Stalingradu . Aby na sobě poznali co je to válka , bída a hlad . Bylo by víc než dobře , kdyby v těch zákopech s nimi byli i ti jejich profesoři .

   Vymazat
  2. A ještě v té snůšce kolaborantů chybí pánek z člověka v plísni.

   Vymazat
  3. Kolik dáváme na neziskovky ročně v Kč9. března 2018 22:11

   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=196338
   Člověk v tísni, o.p.s. (249 628 650), Organizace pro pomoc uprchlíkům (46 786 527), Sdružení pro integraci a migraci (30 079 876), Poradna pro integraci (22 973 418), InBáze (10 565 144), Multikulturní centrum Praha (23 611 803), META - Sdružení pro příležitosti migrantů (21 042 731), Centrum pro integraci cizinců (25 969 612), Evropská kontaktní skupina o.s. (31 227 714), Poradna pro občanství, obč. a lidská práva (50 547 441), Slovo 21, z.s. (25 148 073), Sdružení občanů zabývajících se emigranty (7 016 246), MOST PRO, o.p.s. (6 004 237), La Strada CR, o.p.s. (1 169 596), Lačhe Čhave (nedohledáno), AMIGA, z.s. (nedohledáno), Charita ČR (nedohledáno v stovkách milionů Kč).
   Jak vidět z naších chudých daňových kapes vydáváno více jak půl miliardy korun ročně pro potřeby cikánů a ilegálních vetřelců do ČR. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují? Vždyť politické neziskovky jsou nátlaková forma pro prosazování nebezpečných agend! To na jedné straně.
   Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany - miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale nepřispějí. Tedy až na jednu vzácnou výjimku. Tou je prezident Miloš Zeman, který i když není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

   Vymazat
 8. Pokud nějaký vypatlanec hodlá radostně padnout na východní frontě je to jeho volba, ale drtivá většina normálníh lidí má toho posr... eurosojuzu a amerických pašáků plné zuby a nehne pro ně doufám ani prstem. Kalousek s Němcovou můžou vyrazit na zteč a hrdinně padnout při hájení té pravé demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle výsledků posledních parlamentních voleb u nás drtivá většina normálních lidí neexistuje.

   Vymazat
  2. 11:31, no právě Kalous a ta kvočna budou těmi, kdo budou na smrti dnešních studentů, zítra vojáků na východní frontě, vydělávat.

   Vymazat
 9. Pokud Rusko svoji techniku nevyzkouší v praxi, tak mu svět neuvěří. A pokud ji nevyzkouší přímo na americké vyspělé vojenské technice, tak Rusku neuvěří USA. V tom druhém případě je ale téměř jistá třetí světová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl, v USA dobře vědí, že se s Rusy úspěšně válčit nedá, a to ani financováním proxy válek. Sýrie je pro ně jako tisíc škol...

   Vymazat
  2. 19:17, bohužel taktéž omyl. Těch Amíků ve vedení státu, kteří by měli zkušenosti se SSSR, je už strašně málo a většinově jsou kvality J.McCaina. Navíc, RF není SSSR, před jehož velikostí ten respekt byl. Zároveň existoval loajální koridor, to jsme byli my. Dnes jsme sice taky, ale v opačném garde. Kdeže, dnešní situace je mnohem vážnější. Proto ukazují jaderné hodiny 30' před Armageddonem. To ještě nikdy nebylo.

   Vymazat
  3. My jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - více o tzv. eurazijském Projektu se dá více dočíst bohužel pouze ve slovenštině ZDE - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Vymazat
 10. V mnoha případech je státní podnik efektivnější, protože není nucen k maximálnímu zisku. Největší ztrátou jsou vždy zdegenerovaný zvrhlý nenasytní parazité. Proto je nutné aby strategické a pro všechny obyvatele odvětví vlastnil stát. Nerosty bez výjimky.

  OdpovědětVymazat
 11. Možná není úplná pitomost, co zde napíši, ale rozpočet Ruska i kdyby různé výdaje skryl, činí 1/10 USA jeho efektivnost neskutečně x krát vyšší, ano určité výdaje jsou poměřitelné určité skryté, proč nás ti naši idioti neustále straší ohrožením Ruskem poměr rozpočtu 1/10 vůči USA 1/15 vůči Nato a Rusko nás neustále ohrožuje Ať mi to kurva někdo vysvětlí? ano šroubek do F35 stojí 30 000 pokud je pro Rusy viditelný, je to průser, o iskanderu se před x lety napsalo, že voják Nato si nestačí ve Varšavě vyčistit zuby........ a ten je x let zpět, jaké byly reakce, když Rusi poslali na Syrii první Kalibry ???? polovina jich prý nedoletěla, prý popadaly v Iránu,?? to hlásali především neskuteční troubové z ČT24, ani se zemanovi nedivím.. s jejich oceněním, až začaly být odpalováný z ponorek jako Rostov na Domu najednou bylo ticho po pěšině , pokud Rusi moderní technologie mají mají, jsem jenom rád, aby se do budoucna zabránilo podobnému bombardování jako bylo "humanitárně bombardovat " bez souhlasu OSN evropský stát, a můžeme být jenom rádi, že díky modernímu vyzbrojování Ruska se tak nebude opakovat a že toto zvěrstvo (toliko oslavované havloidskou "svoločí a jejich pohrobkami alias pražská kavárna) se nebude již nikdy opakovat
  Jen tak z kroniky města Velešína z májových dnů roků 45
  Americký voják hodil "vajgla " na zem a Čech , který za celou dobu protektorátu neviděl kus tabáku jej zvedl a dokouřil , na rozdíl od Rusa , který nabídl svou machorku se slovy tu maš a pakuri , nehledě , na pořádaní tanečních zábav, kde čeští junáci přístupu neměli, koliko černoušků se narodilo plzeňský pannám o těch světlejších nemluvě, proto možná ti plzeňští slaví to osvobození jiné než většina republiky , nehledě na skutečnost, že byli zbytečně vybombardováni... to sem nepatří jen pro úplnost , hezký den Ladik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejme, že Rusové tvoří v tamním HDP nezahrnutý "domácí produkt" ve velkém, což šetří rozpočtové výdaje. V USA je to naopak - tam zahrnují do HDP i černou a šedou ekonomiku a tutlají výdaje na oficiálně neexistující operace v zahraničí. Rusko navíc disponuje rezervami, které v USA neexistují již několik desetiletí, naopak tam tutlají mimorozpočtové garance nesplatitelných pohledávek.

   Vymazat
  2. No a ještě na doplnění, Rusko má na svém území tabulku chemických prvků v tunách, co chybí, vyrobí reaktory. Nemluvě o černozemi dva metry do hloubky, největší zásoby pitné vody, dřeva, ropy, bohaté rybolovné pobřeží, velké řeky na stavbu ekologických hydrocentrál a obrovské zásoby zemního plynu. No a jak se ukazuje, zřejmě tam nebudou všichni úplní tupci, kterým lze tohle všechno ukrást.

   Vymazat
 12. Bohuzel, tak funguje kapitalismus. Jen same valky a zabijeni. Co zalezi na lidech, zalezi na kapitalu a zisku. A touhle cestou se vydala i nase republika. A ted mi reknete nekdo, ze komuniste nemeli pravdu, kdyz stale zduraznovali nebezpeci imperialistu a jejich valek!
  Kdyby zvitezil socialismus, zadne problemy nemusely byt a bez problemu by uzivil vsechny mrtve od r. 1990 a jeste mnohem vice milionu lidi. Vsichni se mohli mit dobre a nikdo zivorit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tím že civilizace se zrodila ve věčném boji! Věčný mír ji zcela jistě zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
 13. Když nerozumíte Lavrovi Šougů vám to vysvětli ! Po předvedení zbrani a projevu se Macron podělal a vyhlásil hlasování opustit NATO ! Která země Francii bude následovat ?

  OdpovědětVymazat