Reklama

.

.

středa 7. března 2018

Šok a slzy z Prahy: Co si Nor uvědomil při návštěvě Česka? Hořký pláč nad ztracenou vlastí.

Bruce Bawer
7.3. 2018   Protiproud
Evropské národy se řítí do zkázy. Za chvíli otupíte - a pak se divíte. Nevíme, co ještě máme. Braňme náš národ a kulturu
Dává nám tím nesmírně závažný podnět k zamyšlení a k formování našich postojů do velmi blízké budoucnosti
Úterý 20. února 2018. Poprvé v Praze. A dokonce, kromě několika návštěv Berlína, poprvé v zemi, která byla kdysi součástí Varšavské smlouvy. Dnes, oproti tomu, jak je dobrým zvykem při návštěvě nějakého nového města, totiž obrážet nějaká ta muzea a jiné kulturní pamětihodnosti, jsme raději jen chodili a chodili a stále chodili. To abychom nasáli atmosféru místa a obešli si vše kolem dokola.
Po několika hodinách putování křivolakými ulicemi a přes dlážděná náměstí, jimž dominovaly kostely, jsme se vrátili do našeho hotelu a dali si v baru drink. Po dvou ginech s tonikem jsem si všiml, že má můj kamarád "K." v očích slzy. Tázavě jsem se na něho podíval. Nemohl ze sebe dostat slova.
Nakonec vybuchl: "Jsem tak naštvaný na vládu svojí země!"
Tou zemí je Norsko.Jako rakovina

Po chvíli mi to K. vysvětlil: prošli jsme křížem krážem Prahu, jen Bůh ví, kolik tisíc lidí jsme potkali - a nikde jsme neviděli hidžáb. O nějakém nikábu nebo burce ani nemluvě.

"Takové velké město - a ani jeden!", křičel K. "A v té díře, kde žijeme, uprostřed ničeho, se nemůžeš ani na chvilku podívat z okna, abys nějaký neviděl."

Pro mě a kamaráda K. byla islamizace západní Evropy stálým tématem konverzace téměř dvacet let. Prožívali jsme pocity hněvu, zoufalství, frustraci i cynismus. Ale nikdy jsem v jeho očích neviděl slzy.

Bydleli jsme v norském Oslu dvanáct let. Během této doby muslimská populace neustále rostla. Současně s tím také procento muslimských žen s pokrývkami hlavy. Během prvních let jsem nikáb nebo burku v Oslu neviděl. Postupně se staly každodenní realitou.

Před sedmi lety jsme se přestěhovali do malého městečka, kde žijeme dodnes. I to se zaplnilo hidžáby a částečně též nikáby.Čtěte ZDE: Západní Evropa: Transformace vlasti na nepřátelské území. Země jedna po druhé podléhají islámu. Proč tomu řada z nás napomáhá? Smrt Starého kontinentu bude násilná a bolestivá. Pamatujme, komu za to děkovat!

Byl to šok


V roce 2002 mě nazvali alarmistou. Ale pokud byste mi tehdy řekli, že za šestnáct let nebude možné projít po ulici zapadlého norského města jako je to naše, aniž byste viděli hidžáb, řekl bych, že to není možné, že ta transformace nemůže být tak rychlá.

Jak moc jsem se mýlil!

Během let jsme nespočetněkrát cestovali po západní Evropě - po dalších městech, kde probíhá stejný proces islamizace. Po chvíli otupíte a zdá se vám to vlastně normální - vousatí muži v dželabách, ženy v hidžábech, všudypřítomné kočárky, armády dětí, někdy i malé holčičky s hidžábem.

Ale teď jsme v Praze. A to, že jsme nepotkali muslimy, bylo pro nás zjevením. K. si po celou dobu velmi naléhavě uvědomuje, co se děje s jeho zemí, ale teprve teď v Praze na něho ta hrůza dopadla jak rána na solar.
Kulturní fronta

Sobota 24. února 2018. Na obzoru stále žádný hidžáb.


Ráno jsem si dal zase jednu dlouhou procházku. Potkal jsem nějaké rodiny, co šly zrovna ze synagogy. Jedno židovské mrně běželo vesele po chodníku. Jeho otec běží za ním a chňapne ho do náruče. Vidí, jak se směji, tak se směje od ucha k uchu i on na mě. Ani náznak toho strachu, co mají Židé v západní Evropě, odkud utíkají do USA nebo Izraele. Zde jsou v bezpečí.

Sedíme na hotelovém pokoji a na svém notebooku projíždím některé norské zpravodajské servery. Na document.no se dočtu, že policejní ředitel v Oslu Janne Stomner popírá jakoukoli souvislost mezi nárůstem kriminality a nárůstem imigrantské populace ve východní části města (nedávno jsem o tomto problému pojednával v časopise City Journal). Zločinci jsou prý "našimi dospívajícími".

V resett.no je článek o ceně pro nejlepšího komentátora roku. Vítězem je dvacetiletá Sumaya Jirde Aliová, somálská přistěhovalkyně s hidžábem. Má již druhé ocenění. Minulý měsíc získala cenu za "občanskou odvahu". Ali přijala cenu a velmi vulgárním způsobem se u té příležitosti vyjádřila o poslankyni Sylvi Listhaugové, jedné z mála rozumných v otázce přistěhovalectví.

Podle článku sklidila od publika složeného z kulturních elit Osla bouřlivé ovace.

Konečně, rights.no zveřejnil článek od Hege Storhauga o somálských přištěhovalcích, kterým bylo dovoleno usadit se v Norsku z toho důvodu, že pocházejí ze selhávající země. Avšak někteří z nich posílají do oné "selhávající" země děti do školy, aby je "ochránili před západními hodnotami". Tento častý jev byl pak diskutován v televizi, například politikem Jonem Helgheimem, který, jak poznamenal Storhaug, na tom neviděl nic špatného.Čtěte ZDE: Visegrádští disidentni inspirují: Má Západ vůli přežít? I chatrná jednota dává naději. Zbraně bez vůle je použít jsou k ničemu. Poslechnou země Trumpovu výzvu? Evropská unie hubí Evropu. Poučení pro naše politiky

Slzy kamaráda K.

"Bylo nám řečeno, že když zvolíme FrP," řekl K. v hotelovém baru, "že se věci změní. Ale nezměnilo se nic!" Má pravdu. Dlouhá léta tato strana slibovala, že Norsko zachrání před šílenou imigrační politikou. Nyní je ve vládě. Co podnikla proti cestě norského národa do zkázy? Nic.

Norsko je bohaté, má na EU vazby a nemalý vliv. Naleje do té krysí díry ročně miliardy. Česká republika je pod průměrem unie. Přesto se spolu s Maďarskem a Polskem odhodlaně staví proti tlaku EU, která usiluje o sebezničení Evropy. V České republice žije 10,5 miliónu lidí, z nichž je pouze 3.500 muslimů.

A tak jsme v Praze s K. zakusili ohromnou připomínku toho, jak vypadala města jako Oslo - a ne tak dávno. A jak by ještě dnes mohla vypadat, kdyby nám nevládli bezohlední šílenci.


Pondělí 26. února 2018. Vracíme se domů. Celkový počet žen v hidžábu spatřený během týdne v Praze: nula. Počet minut po příjezdu zpět do Norska předtím, než jsem uviděl první: nula.

Hned u zavazadlové přepážky na letišti v Oslu.

28 komentářů :

 1. Muslimové tady neřádi a nekradou v miliardách
  tak jako katolická církev.
  Měli jste počítat katolické kříže. Jsou všude,
  vládnou nám a straší jiným náboženstvím*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy ste tedy myšlenkové vychrochtlo. Je jich tu tři a půl litříku, tak zatím neřádí. Křesťanství je součástí naší kultury, tedy i historie, tak proč počítat kříže?

   Vymazat
  2. Prosím nenapadejte mě
   odborníku kulturní.
   Křesťanství a katolická církev nemají nic společného.
   Katolíci věří ve své neomylné náboženství po staletí živené hříchem.
   Na Ježíška nevěří
   Prosím jste li znalý historie
   kolik znáte svých předků ?
   Jak se jmenoval váš rod před tisíci lety ?
   Děkuji *

   Vymazat
  3. Nevím proč sem taháte tento problém. Když se vám stýská po hidžhábu tak se odstěhujte do Osla vy osle.

   Vymazat

  4. Hlavní stránka » Zahraniční Podrubriky: Evropa Blízký a Střední východ Amerika Svět
   Kardinálovy údajné oběti svědčily videokonferenčně
   Výpověďmi údajných obětí začalo v pondělí předběžné slyšení s australským kardinálem Georgem Pellem (76) obviněným ze sexuálních zneužívání. Bývalý šéf vatikánských financí je dosud nejvyšším představitelem katolické církve, který čelí podobnému obvinění.

   Vymazat
  5. Unknowne, článek je o smutném vývoji v Norsku, který by mohl potkat také nás, a s fráterníky nemá nic společného. Tak si ty kydy nechte pro článek k vašemu tématu.

   Vymazat
  6. Proč si myslíte, že ten ...u.. u.. u.. unknown - je normální? Je to magor, bývalý vyhazovač, vypatlaná hlava. Všude kam píše, píše jenom a jenom podobné kraviny. Nemá to hlavu ani patu, k článku, který je o voze, on žvaní o koze - jemu je to fuk, žvatlá a žvatlá.

   Vymazat
  7. Unknown 18:45, zcela mi uniká v jaké souvislosti je váš text s diskutovanýn článkem a vůbec, jak dalece souvisle uvažujete. Z vašich komentů mám vesměs dojem, že jste osamocený hysterik.

   Vymazat
  8. Uniká vám toho více
   katolická kultura
   není kulturou Českou*

   Vymazat
  9. ..Po několika hodinách putování křivolakými ulicemi a přes dlážděná náměstí, jimž dominovaly kostely,..
   Tou zemí je Norsko.Jako rakovina
   Po chvíli mi to K. vysvětlil: prošli jsme křížem krážem Prahu, jen Bůh ví, kolik tisíc lidí jsme potkali - a nikde jsme neviděli hidžáb. O nějakém nikábu nebo burce ani nemluvě....
   Dává nám tím nesmírně závažný podnět k zamyšlení a k formování našich postojů do velmi blízké budoucnosti
   :))))*

   Vymazat
  10. Tak ještě jednou
   naši kulturu a územní celistvost
   ničí prokletá katolická církev.
   Migrace je dílem Vatikánské politiky.
   Tyhle srdce rvoucí ideologie
   slouží k zastínění nezákonného
   chování církví*

   Vymazat
  11. Ten černobílý obrázek v článku je velice příznačný! Protože WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se potentočkval! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Vymazat
 2. Co má tvůj zbytečný žblept společnýho s tím arabským ksindlem??!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Naprostý šílenství! Apokalypsa!

  OdpovědětVymazat
 4. Že v Praze nejsou muslimové v nikábech a dalších hadrech? Tak to už asi pražáci přestali vnímat, nebo jsou slepí. První, na co jsem při své poslední návštěvě Prahy ve stanici metra na Černém mostě narazil byla asi stopadesátikilová muslimka v hidžábu s několika dětmi.
  Centrum Prahy se zakuklencema jenom hemží, takže je mi záhadou, že na žádné nenarazili. Teď v zimě je to lepší, ale v létě je to děs. A těch černochů, co se poflakuje po ulicích.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby byl problém jenom v oblečení , to by nám bylo hej.

  OdpovědětVymazat
 6. vasa inania multum strepunt

  OdpovědětVymazat
 7. Stejně jsou to jenom kidy. Jak v Norsku, tak ve všech zemích, kam přitekly hordy těch černých a hnědých hub, týká se to především měst, kam lezou. Čert ví proč - v zemích, odkud utíkají, taky žijou spíš na vesnicích, vaří a jedí na zemi, rukama, neznají záchody, nebo co je to vykoupat se. Všechny svoje touhy po vyspělým životě mají z medií a televize - tu tam má každý odrbanec, i který bydlí na chodníku. Asi jako když čeští a další pitomci četli rodokapsy a westerny, poslouchali country muziku a tak děsně toužili po divokým západu, že tam utíkali. Teď už je divokej západ skoro všude, a ty černé huby chtějí žít ve městech. I v Norsku a jinde jsou oblasti, kde se černá huba nevyskytuje. A kdyby ten smutnej Nor zavítal do našich Teplic, myslel by si, že už je v Saúdské Arábii. Zakuklenci, zabalený ženský, ale Tepličaní jsou nejspíš v pohodě. Mají z nich prachy. Tam courají arabští zbohatlíci, tak je to v pohodě, no a kam courají budoucí požírači dávek, to v pohodě není.

  OdpovědětVymazat
 8. Říkejte si co chcete, ale za tím stojí Soros a další magoři! Je to řízené, o tom není sporu! Ten tahá za nitky v evropským parlamentu a nastoluje agendu! Mafie z neziskovek pak dělá špinavou práci!
  Na ČT2 neustále dávají dokumenty o hodných a mírumilovných muslimech až člověkovi srdce plesá.
  Na satelitu běží pořad "Exodus: Naše místo v Evropě" Nic šílenějšího jste neviděli.
  Propaganda jede na plné obrátky!

  OdpovědětVymazat
 9. V Libanone jestvuje FALANGA, A to bude aj možná v ČR, kde budou oblasti kde Moslimové nevkročí, neboť to budou mít FALANGISTE pod kontrolov.
  Len musej si dávat pozor aby ich moslimové neprečíslili.
  Keď nepočitajme Palestínsky uprchlíky v Libanonu, ktterí narušili demografiu Obyvatel Libanonu.
  Libanon bil jediním štátem kde mňeli Kresťané jakusi dominanci.
  Ale populační exploze to začala měnit. Kde se kresťané začali stávat menšinou.
  Proto aby jsme neskončili jako v tom Libanou. Nevím si přdstavit Prahu rozdelenou na Kresťanskou, Šitskou, a Sunitskou, dejme tomu.

  OdpovědětVymazat
 10. Škoda že nemáme vládu jako Poláci nebo Maďaři naši poskoci jen hrají na obě strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:16

   Děkujme bohu, že takovou vládu nemáme!!!

   Vymazat
 11. Tzv. migrace je prvoplánově řízená a byla spuštěna globální politikou.Cílem je vytvořit na Evropském prostoru chalífát nejen nábožensky,ale jako státní útvar.
  Pro úspěšnou realizaci jsou zřizovány neziskovky a státní elity postupně prochází školením v USA.
  Cílem jsou geografické změny v uspořádání států,devastace ukotvení lidí ke státu a k rodině,rozbití stávající demografické reprodukce.To vše povede ke snazšímu ovládání "nové společnosti"

  OdpovědětVymazat
 12. Liberalismus narušil rodinnou sounáležitost (genderismem, homo/trans/bisexualismem a juvenilní justice) a národní sounáležitost (nálepkami „fašista“, „xenofob“, „rasista“). Také zbavil země vlastní ekonomiky. Toto všechno nalomilo vůli Evropanů, hájit své Evropské státy.
  Záchranou je odmítnutí liberalismu a návrat k národnímu cítění. To není fašismus, ani rasismus, ani xenofobie, nebo jiný newspeak. To je pouze pud sebezáchovy. Kdo ho ztratí, nepřežije. P.K.

  OdpovědětVymazat
 13. Židé nemají v téhle zemi strach... No samozřejmě, vždyť ji celou ovládli, zcela si ji podmanili. Ty tzv. občanské protesty - to je přece židovská nátlaková akce. Jen si projděme jména "angažovaných" lidí z článku http://www.novarepublika.cz/2018/03/milion-chvilek-nebo-milionovy-chlivek.html . Přece nebudou normálně pracovat, když mohou
  být profesionálními revolucionáři. Jako jejich předci po VŘSR v Rusku (viz 200 let pospolu), anebo v Maďarsku, Polsku či ČSR po II.světové válce. Kdo dnes u nás jsou ty tzv. kulturní elity? Zakažme zákonem obřízku a uděláme něco pozitivního pro Českou republiku. Protože židi nám dříve či později vnutí svůj patologický multikulturalismus i kosmopolitismus, přitom nejzuřivějšími rasisty jsou oni sami. Však se zkuste coby nežid usadit v pseudostátě Izrael.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:00

   Vida, další svině vylezla z díry - spíš nežit než nežid. Můžeš se přihlásit k banderovcům; takoví jako ty jsou u nich vždy vítáni!

   Vymazat
  2. 11:28 Drž ten svůj špatně insekticidů našňupanej sosák, neb ti ho přetáhnu přes makovici že se ti pejzy kolem něj vobtočej a zalkneš se, ty parazite vobřezanej!

   Vymazat