Reklama

.

.

pátek 30. března 2018

Soul oznámil záměr výstavby plynovodu z Ruska přes KLDR


30. 3. 2018 zdroj a zdroj!
Zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově umožní výstavbu plynovodu z Ruska do Jižní Koreje přes KLDR, uvedla na energetickém fóru v Soulu ministryně zahraničí Jižní Koreje Kang Gen Hwa. "V případě zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově budeme moci přistoupit k úvahám o projektu plynovodu s účastí obou korejských států a Ruska", uvádí TASS slova hlavy jihokorejského ministerstva zahraničí.


Poznamenala, že účast Pchjongjangu v takových projektech "bude sloužit jako katalyzátor pro zmírnění geopolitického napětí" v severovýchodní Asii.

Připomeňme si, že ve čtvrtek se KLDR a Jižní Korea dohodly, že 27. dubna uspořádají mezikorejský summit na nejvyšší úrovni mezi jihokorejským prezidentem Mun Če-inem a vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. No jo, ale to bude muset Soul vyhnat americké vojáky z demarkační linie, protože právě oni (a jsou jich tři desítky tisíc) desítky let dohlížejí na to, aby obě Koreje nespojily do jednoho celku jako Vietnam. Jak jinak by USA zdůvodnily svoji přítomnost na Korejském poloostrově? Kde jinde by se utábořili udržovat pravdu a lásku?

  OdpovědětVymazat
 2. Povídačky naší kačky. To USA nikdy nedovolí, tak jak nedovolilo postavit plynovod přes Bulharsko do jižní Evropy, přes Řecko do jižní Evropy, zamezilo dopravu plynu přes Ukrajinu do Evropy a nedovolí výstavbu nového plynovodu po dně Baltského moře do Německa a zakáže Němcům brát plyn i ze stávajícího plynovodu. Všichni budou muset odebírat plyn od USA, který bude sice cenově o hodně výše než ten Rusky, ale tím se taky budou všichni podílet pěkně hezky na splácení astronomického dluhu USA a o to jde.

  OdpovědětVymazat
 3. Blbost. Jižní Korea staví obří zásobníky a bude z nich zásobovat nejen KLDR ale také severovýchod Číny. To byl deal setkání s Trumpem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ve které zemi ukradne Amerika plyn pro ty jihokorejské zásobníky, když sama dovážela tuto zimu zkapalněný plyn z Ruska :-)

   Vymazat
  2. a už je opravdu staví...? Pokud čína zatlačí tak se všechno rychle změní. Ušáci už v té oblasti nejsou moc pevní v kramflekách...

   Vymazat
  3. 20:48 Ne, nestaví. Ale dohodli se, za jakých podmínek budou moci přistoupit k úvahám o tomto projektu.
   Což je sakra rozdíl.

   Vymazat
  4. Dohoda J.Korea s USA o výstavbě zásobníků a plynovodů z r. 2017. V těchto dnech se projednává i KLDR. USA souhlasí. V současnosti je stavba hotová i plynovod na území Číny, která už má potřebnou infrastrukturu. KLDR bude poskytnuta půjčka, stavba začne v dohledné době.

   Nikde ani slovo o Rusku.

   Vymazat
  5. Že by Rusové utřeli hubu?

   Vymazat
  6. Ale u nového plynovodu nebyla o Rusech ani řeč. USA mají hlavní terminál v Japonsku, J.Koreji a odtud chtějí tahat troubu do sv Číny a po nedávné dohodě i do KLDR. To je pro ně špičkový byznys. Bez Ruska samozřejmě. Ti se v této oblasti vůbec nechytají.

   Vymazat
  7. 21:58 v titulke je uvedený aj zdroj https://vz.ru/news/2018
   /3/30/915093.html?utm_source=smi2
   Okrem toho by ma zaujímalo, kde chcú usáci zobrať plyn, pretože Japonsko ho dováža, Čína ho dováža tiež a amíci nie sú schopní pokryť ani svoju potrebu a nakupujú LPG z Ruska pre debilov Európe, ktorí si myslia, že sa zaobídu bez ruského plyn.

   Vymazat
  8. Inak, o tom plynovode jednajú Rusko, JK a SK odvlani. https://sputniknews.com/asia/201707121055484125-russia-south-korea-gas-pipeline/

   Vymazat
  9. 15:16, částečně ruský plyn distribuovaný USA. Tak jako to chtějí v EU. A zrovna tak, proč chrání Ukrajinu - viz nehorázný verdikt Stockholmského soudu. Oni nemusí dobýt Rusko, stačí, když je odstaví od přímého kšeftu, that's all.

   Vymazat
 4. Jó, u nás by to byl hřích největšího kalibru. Vždyť naši spojenci by se mohli zlobit. Oni nám přeci určují kde nakupovat a kam směřovat naše sankce.

  OdpovědětVymazat
 5. Aha, a kdo by ten úsek na území KLDR zaplatil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NEBOJ, to zaplatí klidně rusko

   Vymazat
  2. 20:45 Byznys je byznys, ale představa, že Rusové Severokorejcům zaplatěj výstavbu plynovodu a pak ještě velmi brzo můžou očekávat, že jim za ten plnyn KLDR nebude mít čím zaplatit, hmmm...
   A to se vyplatí.

   Vymazat
  3. Je vidět, 20:34, že o Severní Koreji nic nevíš. Je tam největší Lithiový důl na světě. Veškerá těžba jde do Číny, která nekrade a platí. Korea má krásná města, o jakých se nám ani nezdá. Jejich metro patří k nejkrásnějším na světě. To by ovšem neměli, kdyby pustili ze řetězu lidi jako je náš kalousek + celá ta svoloč zlodějů všech kalibrů, jako máme my ve vládě. Ovšem u nás tomu říkáme despotický režim, řveme něco o lidských právech, která ani u nás nejsou, a Kim Čong Un je podle nás diktátor. A proč Korejci netouží po demokracii ála USA? Protože USA u nich vyvraždily miliony Korejců a dodnes neukončily válku s Korejí.

   Vymazat
  4. Je vidět, 20:58, že ty jsi v KLDR prožil mnoho let a znáš život v této zemi detailně. Ok, já ne. Nevím, jak krásná města tam mají, stejně jako nevím, jaké jsou podmínky v jejich pracovních táborech. Nevím, jak krásné mají metro, stejně jako nevím, jaká je životní úroveň běžného dělníka.
   Ale že by Korejci nechtěli demokracii proto, že u nich USA vyvraždily miliony lidí? To asi nemyslíš vážně, že.

   Vymazat
  5. KLDR je chudá, ale disciplinovaná země. Pchjongjang má hlavní třídu s mrakodrapy, aguapark, paláce a parky, je velmi čistý, široké silnice, ale bez aut. Ta centrální část skutečně nevypadá špatně. Ale jinde je chudoba, velká.

   Vymazat
  6. Ta chudoba je na periférii jak v Rusku, tak v americe. Měla by to být věc jednotlivých zemí a né vnucovat někomu tu "demokracii".Má-li někdo autoritativní systém, nebo demokratický či jiný, tak ať ho má.Stalo se zvykem určovat jednotlivým zemím, jak mají žít a co mají mít za systém.Je to jen a jen jejich věc a ta direktiva velmocí je svárem všeho zlého.

   Vymazat
  7. 22:17, těm kteří instalují svobodu a demokracii, na chudobě nezáleží.

   Vymazat
  8. 21:08, Včera si mal u šípa počúvať vašu koreanistku, ktorá bola v KĽDR už viackrát a nie ako turistka. Sama povedala, že Kórejci američanov nenávidia, nikoho iného, len američanov. Prečo asi?

   Vymazat
 6. Když se dohodnou tak to bude, je to ekonomicky moc výhodné a Ušáci ať se třeba vzteknou. Poslední dobou se jim začíná vše vymykat z ruky a prostě nestíhají, dlužno říci, že vlastní blbostí. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 7. Jakoby nestačila Čína! Až se tuto zprávu dovědí ve Washingtonu, tak se vztekem zblázní!
  Co jim jen dalo práce zablokovat plynovody do EU!, leč bez valných výsledků, a teď zas toto ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu Opluštile, máš to fakt těžké. Buď musíš uznat, že Jižní Korea je nezávislá, svobodná země která si dělá vlastní politiku a rozhodnutí a ne jak tu neustále blekotáte, že je to US kolonie a protektorát (stejně jako ČR), nebo tohle rozhodnutí je s požehnáním USA, nebo že je to dokonce vůle USA. Jiná možnost není.

   Tak jak je to teda? :-D

   Vymazat
  2. Jižní Korea by si ráda dělala svobodně a nezávisle svoji politiku, zatím je ale okupována Ušáky. Tím jak klesá moc a vliv Ušáků bude se postupně vymaňovat z jejich zhoubného vlivu a pak budou moci obě Korey svobodně dýchat a asi se opět spojí v jeden suveréní stát.

   Vymazat
  3. 21:50 ... a to je konec pohádky.
   Protože realitě je tvůj příspěvek na hony vzdálen.

   Vymazat
  4. S žádným požehnáním, plyn bude vozit USA tak jako dosud. Jen se kromě nového plynovodu do Číny rozšířila nabídka i pro KLDR. Rusko v to vůbec nefiguruje.

   Vymazat
  5. 21:26 je tu ešte jeden dôvod, a to, že doterajší vazal usákov, ktorou JK nepochybne bola, sa z vazalstva vymaňuje, že? Tak, ako aj druhé krajiny.

   Vymazat
 8. No jo jak bankrotáři z usa zkrachují tak už nebudou mluvit do ničeho už aby to bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:15 problém je v tom, že si ten nesplatitelný dluh chtějí vynulovat hodně velkou válkou, jinak to už ani nepůjde

   Vymazat
  2. 8:36 To si rozhodně nemyslím.
   Válkou s kým jako? S držiteli amerických dluhopisů? Nebo s kým by jako měli válčit?

   Vymazat
  3. 8:36 Nemůžou rozpoutat velkou válku Rusko má lepší zbraně.

   Vymazat
  4. 6:25 To jsou jen fakta stačí číst blázen je kdo bankrotáře obdivuje.

   Vymazat
  5. 8:48, vítězná válka s držitely jejich obligací je velmi dobrý ekonomicky počin, ten nejlepší. Tehdy jsou největší zisky a obvykle se ekonomické výhody překlopí na stranu vítěze. Tedy především toho, který šel do války s úmyslem zisku a nebyl zasažen. Jak se říká, vítěz bere vše, takže bohatství poražené země mu padne do klína jako zralá hruška. USA a částečně i Británie mají tu výhodu, že leží mimo zóny obvyklých bojů a tím mají krytý týl. Zbrojní průmysl jede na plné obrátky a akcie stoupají. Snadno se berou půjčky, protože budoucnost ukazuje na ohromné zisky. Válka je skvělý projekt. Hlavně v dobách blížící se krize.

   Vymazat
  6. Státní dluh, dluh velmi bohaté a silné země, je taktéž dobrý ekonomický počin. To proto, že tímto lze dohnat establishment této země k rozpoutání ještě většího konfliktu, nejlépe celosvětového a vyhlídky na zisk, především pro ty nejbohatší struktury, jsou mnohem vyšší.

   Vymazat
 9. Je zajímavé sledovat jak se vše celosvětově vyvíjí. Ti kteří zavile a zoufale a marně fandí USA, budou nemile překvapeni. Oni to už tuší a proto ten vztek, ovšem to je jejich problém, prostě to maj blbý a nic s tím nenadělají a jestli nadělají, tak jedině tak do svých kalhot. Prostě pro stranu pravdy a dobra se to vyvíjí neskutečně dobře a jak řekl Putin jedné ruské ženě na videu, "mohu vám zaručit, že to dobře dopadne" a protože víme, že Putin nikdy nelže, proto ten optimismus. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kde je pointa? Jak svůj komentář souvisí s článkem?

   Vymazat
  2. Generátor slov

   Vymazat
 10. Zcela jen obecně: donedávna jsme byli vyživováni medializátory v Česku, že Čína je rozvojovou zemí a bušili jsme se v hduď, jak svým průmyslovým potenciálem zatočíme se Světem. Myslím, že s KLDR se opakuje podobná chyba, oni nebudou až tak zaostalí, jak bychom si přáli - utápíme se zase v bludu až zjistíme, že nejsme 50, ale rovnou 150 let za opicemi, díky naší zámišové kontrarevoluci! Nejsou všichni blbci, navíc namyšlení, jako my Češi!

  OdpovědětVymazat