Reklama

.

.

středa 28. března 2018

Špioni opět kolem nás

Přemysl Votava
28. 3. 2018   VašeVěc
S protiruskou kartou se nyní dobře hraje. Po protiruských sankcích přichází špioni. S honem na špiony přichází i strach. Začínáme zase mluvit šeptem. Každý jiný názor, je skandalizován. Jsme známkováni. Na pódiích zní předem naučené role. Objevují se „jestřábi“, vyzývající k dalšímu protiruskému tažení. Vrací se studená válka. Válečná rétorika se stupňuje. Atomová hrozba je zlehčována, …

Každý neúspěch, či prohra, je zaviněn ruským zásahem. Před nedávnem si na ruské zasahování postěžoval také akademik Jiří Drahoš, prý mu chtěli ukrást vítězství v prezidentských volbách. Nakonec prohrál. Údajně pod ruským vlivem jsou ruce voličů nejen u nás, ale i po celém světě.

Nic nového, …. před 100lety také rakouští policisté honili ruské špiony i velezrádce. Však i ten nešťastný voják Švejk, s těmi ruskými špiony si užil své. Pro nadšené prorakouské výkřiky, byl policii hned podezřelý. Putoval na komisařství, posléze do vězení, jeho upřímné přiznání k atentátu na následníka trůnu, jej dostalo do blázince, jeho trápení nemělo konce, v nemocnici byl odhalen jako simulant, nakonec se dostal až před válečný soud, jako ruský špion. Byl „ztracenej“, … jen díky osudu nebyl za převlek do ruské uniformy, oběšen.

Špioni u nás řádili i v minulosti, oni jsou co svět světem stojí. V padesátých let minulého století to byli špioni američtí, britští, izraelští, jugoslávští … Byli všude kolem nás, v každé vesnici, v každém městě, stačilo jen ukázat prstem…. Tehdy se také bubnovalo, z podií zněly naučené fráze. Popravy nebraly konce, vězení byla plná špionů a jejich pomocníků. Válečná hysterie se stupňovala, zuřila studená válka. Stačila jen malá „rozbuška“ a mohl být zmáčknut červený knoflík.

Kousek od světové války bylo i 1.května 1960. Americké špionážní letadlo Lockheed U -2 pilotované pracovníkem CIC Gary Powersem, cíleně proniklo hluboko nad území Sovětského svazu. Letadlo bylo sestřeleno poblíž Sverdlovska. Politici USA se k tomuto výzvědnému letu nehlásili, nebylo to poprvé. Doufali, že pilot zahynul, k jejich zklamání se ale tak nestalo. G. Powers se představil světu a přiznal se ke americké špionáži. Byl odsouzen na 10let. Za dva roky byl propuštěn, v USA byl i vyznamenán. Připomínám tuto historii těm dnešním jestřábům a mravokárcům.

Dnes se zase bubnuje k nenávisti, vyvolává se nový duch války. Válka se zabydluje v nás. Obrazovky místo o míru, mluví o nenávisti. Máváme mírovou ratolestí a přitom jsou ničeny kvetoucí země, Irák, Libye, Sýrie,… Miliony uprchlíků se valí do Evropy.
 

- - -


 

10 komentářů :

 1. Jo jasně západní země si svými odpornými činy nadělaly do bot sami.

  OdpovědětVymazat
 2. znám taky ruské špiony u nás,tak je vyžente.Generál Pavel a štětka Štětina.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 4. No jasně, Rusové jsou sprostí podezřelí.

  OdpovědětVymazat
 5. Dodám jen k tomu sestřelenému letadlu:
  V té době vysílaly USA nad Rusko zcela otevřeně své špionážní letouny, protože se domnívaly, že v takové výšce jsou v bezpečí. Byl to však kardinílní omyl, kterému USA nechtěly věřit. Proto následoval "další pokus" ale se stejným výsledkem - sestřelením. Tak se od těch "akcí" v klídečku upustilo. Ono skutečně není dobré, když se zkouší, kolik toho Rus vydrží.

  OdpovědětVymazat
 6. Další zásadní krok Česka:
  Naší neúčastí budeme bojkotovat MS ve fotbale v Rusku! (_._)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže neúčast a stále víc peněz do fotbalu,tentokrát už se musí občané ozvat,copak takhle mohou nakládat s jejich penězi???,ty se teď neúčastí ušetří a nemalé !!!!!!

   Vymazat
 7. Bohužel je to tak , že tento šílený svět přesně směřuje k tomu co předpověděla Sibyla pro 21 století . Přesně předpověděla , že se všude bude mluvit o míru a při tom se bude připravovat strašná válka . Tuto katastrofu podle její předpovědi přežije prý jen tolik lidí kolik se jich vejde pod koňskou plachtu .Že by tím myslela Trumpa a jeho rodinu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...poopravím...vozovou,tedy ještě Májová s mičurinem Johanemsonem....

   Vymazat
 8. A za tuto děsivou apokalypsu chodí demonstrovat mladí školáci, stejně jako oddaně a sebevražedně nastupovali Hitlerjugend. Virus hlouposti vyvinutý v laboratořích USA působí rychleji než novičok z Británie.

  OdpovědětVymazat