Reklama

pátek 16. března 2018

Stephen Hawking, vesmír a Bůh

Janika
16. 3. 2018   Ostrov Janiky a Outsidermedia

„Není potřeba odvolávat se na Boha, aby uvedl věci do pohybu. Díky fyzikálním zákonům, jako je gravitace, je vesmír schopný vzniknout sám od sebe.“
(Stephen Hawking)

Toto mě dnes nejvíce zaujalo při čtení o Stephenu Hawkingovi. Zásadní otázka, ke které se vyjádřil.

(Převzato z Ostrova Janiky)


Stanův komentář:
Mě osobně nejvíce zaujalo, že v drtivé většině komentářů, které ho českých v masmédiích opěvovaly, nebyly ani náznakem zmíněny jeho levicové, protijaderné, protiválečné, propalestinské, enviromentalistické apod. politické názory, kterými se tento geniální vědec ani v nejmenším netajil. R.I.P.


- - -

22 komentářů :

 1. "Díky fyzikálním zákonům, jako je gravitace, je vesmír schopný vzniknout sám od sebe.“
  Co je tedy zázrakem? Vznik Vesmíru sama od sebe (dle vědce) – anebo vznik z Podstaty, kterou nevnímáme. Ona sama sebe do svého výtvoru pochopitelně nevestaví. Tak jako v počítačové hře v žádném případě není programátor obsažený. I kdyby do ní umístil svou fotku. Tedy vznik z připravených fyzikálních zákonů a to bez zázraku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vytvořilo se to, co bylo možné, aby se vytvořilo.

   Smazat
 2. Vesmír, jedna obrovská gigantická paměť.

  OdpovědětSmazat
 3. Geniální bytost Stephen Hawking a politickými názory odvážný!

  Snad nesprzním památku tohoto genia-také máme v Česku vědce-Drahoše,ale ten by chtěl aby s ním sir Hawking mluvil ve stoje...


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řekl bych, že Drahoš je spíše vjedec, než vědec.

   Smazat
 4. Hawking jaxi nepochopil, že "Bůh" či Vyšší princip je asi nad všemi vesmíry ... makrokosmy i mikrokosmy prostupuje a je vlastně obsažen ve všem čili i v každém z nás, jen ho v sobě objevit to dá trochu fušku. Víra není náboženství...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý z nás má doma v ložnici na stropě obrovského zeleného neviditelného gekona s růžovýma očima. Jen jej tam objevit dá trochu fušku. Víra není sjíždění hypnotik.

   Smazat
  2. Nechci se Hawkinga nějak zastávat, protože ho znám jen povšechně z médií /ale seženu si od něj nějakou publikaci/.Ale mám dojem, že spíš 10:37 nepochopil, že pokud mluvíme o "Bohu", mluvíme v podstatě o přírodě a ta je, jak všichni evidentně pozorujeme všudypřítomná a všemocná, evidentně zcela materialistická. Hlavně by jsme se měli chovat tak, aby ji jednou "nenapadlo" si s námi vytřít trusník!

   Smazat
 5. vnitřní svoboda jedince je neoddiskutovatelná, někdo má gekona, jiný má Vyšší princip a jiný zase nějaký -ismus. člověk je nadán schopností sebereflexe a poznání a je na každém jak to použije . Lze to takhle chápat ? Pavle Krajtle nebo je to příliš "sožité" ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děláte si to složité, snažíte si zjednodušit svět vírou, a pak bloudíte v labyrintu symbolů. Tím VY myslím všechny co hledají v duchovnu odpovědi na materiální otázky.

   Smazat
 6. Vcera hlasili na FM 92.5, ze Air Force ma dukazy , ze nad Arizonou vyselo OBROVSKE UFO, 13 Km v prumeru, po dobu 10 minut !

  OdpovědětSmazat
 7. Díky Stano za komentář.
  Je li tomu tak jistě byl moudrý muž*

  OdpovědětSmazat
 8. S těma UFAMA se poslední dobou trhá pytel. Nakonec z toho vyleze další superprovokace, že Lidstvo je ohroženo z vesmíru, je potřeba nastolit vojenský režim aby nevznikla panika a držet obyvatelstvo na uzdě. Amici jsou na to dost blbí aby uvěřili téhle hovadině a vláda je připravena také. má gardu a FEMA. Vše je připraveno, jen to spustit. Oni potřebují dostat svět do stavu, který by mohli nadnárodně "řídit", jen se obávám že jim na to Rusové a Číňané nepůjdou...

  OdpovědětSmazat
 9. s těma UFO je to jak s manželkou detektiva Culomba... nikdo ji nikdy neviděl ale pořád o ní mluví.

  OdpovědětSmazat
 10. No jo protijaderné protiválečné názory západní debily nezajímají.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidovky.cz: Kdybyste mu mohl položit jednu otázku, co by to bylo?
  Hawking v roce 2010 napsal knihu, která se jmenuje Velkolepý plán. Tam popisuje, že fyzikální zákony samy od sebe a z ničeho vytvoří vesmír. To zní fantasticky. Aniž by k tomu bylo potřeba čehokoli. A já tomu upřímně třeba nevěřím.
  Zeptal bych se ho, jestli to myslí vážně. Není sám, kdo to tvrdí, ale když o tom přemýšlím, tak nevím. Na to bych se ho zeptal – proč to nejsem schopen pochopit. Myslím si, že to nejde, aby vesmír vznikl z ničeho.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/hawking-byl-mimoradny-ale-koncem-zivota-sklouzl-mimo-realitu-rika-fyzik-chyla-1hr-/lide.aspx?c=A180314_143658_lide_ele

  Mám stejný názor. Když je nic tak je prostě nic a nejsou ani žádné fyzikální zákony.


  A ohřívání vaší propagandistické polívčičky o údajných levicových názorech byste si vy hovada mohli odpustit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Materialisté tvrdí že nejdříve byla hmota a potom myšlenka.
   Idealisté zas říkají že nejdříve byla myšlenka a potom hmota.
   Já tvrdím že nejmenší nedělitelnou částí hmoty je myšlenka.
   Jedno od druhého nelze oddělovat,
   všechno je něčím podmíněné*
   ---------------------------------------
   p.s.
   ..jestli nevlastnil základní lidskou vlastnost
   k poznání lásky a tím je soucit
   nemohl mít ani levicové smýšlení.*

   Smazat
 12. Však teď už má Hawking jasno.

  OdpovědětSmazat
 13. My hezci lide jsme potomci UFO-nu z Constelace Taurus z Plejad ! Cenzori jsou opicaci z brehu jezera Malawi

  OdpovědětSmazat
 14. Pro Stana :
  Mohl by jste uvést příklad jeho levicové, protijaderné, protiválečné, propalestinské, enviromentalistické apod. politické názory, kterými se tento geniální vědec ani v nejmenším netajil...*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.