Reklama

pondělí 19. března 2018

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

Zdeněk Zbořil
19. 3. 2018   PL
 „Ti, kteří protestují, většinou nezvítězí, alespoň ne tak, jak si na počátku svých protestů představovali,“ přidává svůj komentář nejen ke stávkám studentů politolog Zdeněk Zbořil.
 Pozastavuje se také nad tím, proč vystupující na obranu ČT se ani slovem při žádné příležitosti dosud nezmínili o svobodě slova a svobodném šíření myšlenek někoho jiného než zaměstnanců České televize. A vyjednávání o vládě? Podle Zbořila už je vše dohodnuto:

„Dokonce si myslím, že za zavřenými dveřmi se už mluví i o jménech.“ Napětí mezi státy v souvislosti s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije komentuje Zbořil i takto: „Pokud si ve Velké Británii myslí, že to odnese zase jen střední a východní Evropa, je to sice možné, ale můžeme jim připomenout, že už se jednou, v roce 1938, který právě vzpomínáme, osudově zmýlili.“

„Obdivuji znalosti politické strategie a taktiky českých studentů,“ komentuje výstražné stávky za dodržování ústavních zvyklostí, které se konaly uplynulý týden, doktor Zdeněk Zbořil. Studenti středních a vysokých škol žádali, aby si prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o naší budoucnosti nerozhodovaly trestně stíhané osoby. „Jako kdyby to ani nebylo z hlavy těch, kteří si při vzpomínkách na československé a české dějiny nemohou vzpomenout ani na jména posledních tří prezidentů, neumějí k rokům 1918, 1938, 1948 a 1968 přiřadit nějakou významnou historickou událost, a hlavně žasnu nad tím, jak vědí, co jsou to ‚ústavní zvyklosti‘. Třeba jen v ČR od roku 1993. Nemají na mysli třeba jen ústavní neobvyklosti, o které se pokoušeli všichni tři dosavadní prezidenti Havel, Klaus, Zeman, anebo snad dokonce změny ústavy, které se tak trochu nepovedly. Jako např. přímá volba hlavy státu. To by se sice dalo nazvat ‚novým ústavním pořádkem‘, ale nezavedli ho ani Klaus, ani Zeman, ale Parlament ČR za všeobecného souhlasu občanů ČR,“ dodává politolog. Také přesvědčení, že Senát PČR má sílu „důrazně vystupovat“, se mu nezdá ničím jiným než výzvou k porušování ústavního pořádku. „Nepřál bych jim, aby až se dostanou do spárů české justice, s nimi zacházel nějaký soudce Berka nebo Elischer tak jako mnozí jiní, na které veřejnost jen potichu nadává,“ doplňuje Zbořil. ... ... ...


Pokračování na PL zde

33 komentářů :

 1. Zbořil rozhodně svým názorem studenty zbořil! Zvláště když své bludy publikuje v takové žumpě jako je Parlamentní listy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :))
   V seriózních novinách se ho bojí otisknout.*

   Smazat
  2. 21:47
   Za to jeho by nevytisknul nikdo ani v Ohníčku☺

   Smazat
  3. A proč tu žumpu čtete? Vždyť jste vždycky první, kdo číhá na každý nově vložený příspěvek. Není vám to blbé, číst něco, čím demonstrativně pohrdáte? Připadáte mi jak svědkové Jehovovi, kteří MUSÍ povinně misionařit den, co den a otravují svoje okolí, bez jakéhokoli viditelného úspěchu. Zřejmě máte stejný pocit, že přinášíte nevědomým pochodeň pravdy, a nebo snad triviálními výkřiky jenom uspokojujete svoji kypící nenávist? Obojí je k ničemu. Ostatní tady z vás mají srandu. Ti citlivější se vám snaží nějak verbálně pomoci s pochopením pro "jankovité" mládí. A to vás uspokojuje? Vážně? Copak to necítíte sám, že tu působíte jako nevědomé vzpurné děcko, které vyhrožuje dospělým, kteří se ho snaží shovívavě zklidnit?

   Smazat
  4. Hm, a co tedy není žumpa, mohl byste nás poučit? Že by vysílání ČT?

   Smazat
  5. Anonymní 19. března 2018 20:49

   hlavně že ty tu vypouštíš tu tvoji žumpu,máš z toho ale jen do doby než načerpáš další havlokavárenský sračky lehčí bednu,ale ne na dlouho troubo

   Smazat
  6. Kdopak tiskl nějaké názory disidentů? Oni sami sobě! Samizdaty byly pro pár desítek lidí. Současné samizdaty - Parlamentní listy, NR atd. čtou desetitisíce lidí. Je to alternativa k mediím, vlastněným a s obsahem diktovaným velkokapitálem. Veřejnoprávní, jak nám sdělil výzkum z fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, jsou pak okupovány Kalousem a spol. a jemu rovnými výtečníky pod kuratelou zase diktatury kapitálu! - Apropó - Kalous je chemik, není to on, co sestrojil Novyčok pro Majku do Malomocné Británie? Uvidíme, co řekne ruský velvyslanec našemu komediantovi na postu zahradničních věcí.

   Smazat
 2. 20:49
  Jdi číst ty havlosračky na Novinky a zmlkni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kulturní úderka haveljugend (20:49) je vždy první. Výplodek dnešního pokleslého školství, v Rusku mu říkají "Это дебил". Potvrdí to bývalý komsomolec, nyní rusobijec, štětináč obecný. Pan zbořil jen pojmenoval jejich problémy s (bez)vědomím.

   Smazat
 3. Zbořil je hulvát a sprosťák!!!
  je třeba se vyrovnat s takými a odmítnout panující komunismus!!!
  navrhuji aby žáci, studenti a soudružka Valachová nepoužívali komunistické metro, komunistické tramvaje, komunistické budovy škol a univerzit, komunistické koleje, komunistický rozhlas a komunistickou televizi!
  Ať zároveň nepoužívají komunistické železnice, komunistické autobusy, komunistické dálnice!
  JE TŘEBA BOJKOTOVAT VŠE O KOMUNISTICKÉ, ABYCHOM SE KONEČNĚ DOČKALI DOBY, KDY SKONČÍ KOMUNISMUS V ČECHÁCH, jak si to přeje souška učitelka.
  Zrušíme dotace na družiny, školní obědy, menzy, vš. koleje!
  Prostě zavedeme demokracii.
  Kdo nemá pět milionů tak na školu nepůjde.
  A protože nám ti vobřezaní ukradli fabriky, doly a JZD, tak se dětičky půjdou pást. Nebo se nechají najmout jako pasáčci vepřů.
  Zeptejte se moraváků, ti o tom vědí sví.
  Leda by se nechali zvelebit panem farářem v sakristii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji vám, to bylo vševypovídající.

   Smazat
  2. Jste se zbláznil. Vždyť by ti demokraté pochcípali, kdyby se vzdali toho, co lidé za komunistů vybudovali.

   Smazat
  3. Pracující chudoba,děti ve škole si nemohou zaplatit obědy,Mnoho důchodců živoří a td,to 21cátem století.Studenti jsou nastrčení blbečci

   Smazat
  4. Je třeba také odmítnout komunistické lékaře a komunistické faráře..??? Je to od nich nedůslednost.

   Smazat
 4. Základní znalosti problematiky jsou pod úroveň našich studentů, proto se jimi nezatěžují a zaměřují se rovnou na vědomosti hluboké, obsáhlé a v souvislostech. Jsou to ale hlavičky, naše nadějná mládež.
  Proč se učit napřed počítat do deseti, sčítat, odčítat, násobit a dělit, když můžeme, jako naši studenti, rovnou zazářit bravurní počítáním kvadratických rovnic.

  OdpovědětSmazat
 5. pan Jirásek Staré pověsti České
  ...Žila a kvetla příchylnost krve, rodinná láska do
  kolikátého pokolení, pojíc živé s mrtvými, plynoucí čas s tím, jenž dávno již přešel...*

  OdpovědětSmazat
 6. Je to zajímavý článek:
  https://www.quintus-sertorius.net/news/rozestvana-zem/
  Quintus Sertorius

  článek ROZEŠTVANÁ ZEM


  OdpovědětSmazat
 7. Četl jsem celý článek na PL a má pravdu a studenti ať mažou do lavic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meli dostat par facek

   Smazat
  2. 7:02 Přesně tak to jediné na ně platí z toho mají strach.

   Smazat
 8. Slyšel jsem teď v osvěžovně velice rozumný názor. Na Slovensku budou nové volby, ale u nás ne, protože demokratické zlodějské svině by se nemusely dostat do parlamentu. Omlouvám se za slovo svině, jenom tlumočím názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:52 Na Slovensku by měli především vyhlásit předčasné prezidentské volby. Fico je teď volný tak by měli vhodného kandidáta místo toho vlastizrádce Kisky.

   Smazat
  2. 23:52 Měl byste se taky omluvit těm sviním z říše zvířat . Přirovnávat je k těm demokraticky zlodějským je pro ně urážka .

   Smazat
 9. Nezlobím se na studenty, že blbnou. Podívejte se na jejich rodiče... Podívejte se na anonyma 19.03. 20.57hod., toť blb nad blby, splácá páté přes deváté.
  S tímto druhem "svobody" během 300 let národ český vyhyne, na vlastní tupost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak studenti, ale jak si katolíci zvolili bezvěrce "bápežem" a jak je ovládají, ale ona to není žádná škoda, ten spolek homosexuálních pedofilů, co se učí dokola kraviny, už měli dávno zrušit. Jedna z mála věcí, kterou jim schvaluji, ti nemají s bohem vůbec nic společného.

   Smazat
 10. Studenti nechcou, abyste jim vladli tak, jak jste vladli nam. Vy komunisticka prasata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:03 Zavři prkýnko za sebou a spláchni bílé bláto.

   Smazat
  2. Vážený mladíku, víte vy vůbec copak to vlastně odmítáte? Víte o tom, že tady nikdy žádný komunismus nebyl, ale byl tu SOCIALISMUS, to znamená socialistické zřízení?!!! Tady byla Komunistická strana, což byla strana politická, což je strana nikoliv státní zřízení. Docela si to pletete "dojmy s pojmy". A víte co bylo hlavní myšlenkou komunismu, když to tak vehementně odmítáte? Přečtěte si dílo "Utopie" od Thomase Mora (a nebyl to ani Rus ani Čech, kdo to dílo napsal). Kritizujete něco o čem nevíte zhola nic. Protože kdyby tu skutečný komunismus existoval, tak si tu všichni do jednoho žijeme jako prasat v žitě.

   Smazat
 11. 4:03
  Nauč se česky ty havlozvratku!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Fašistické prase 4:03, ti studenti žijí z peněz svých rodičů. Děti proti rodičům staví lehkoživkové, vyžírkové, zloději a asociálové, jako jsi ty, neboť takové hovadiny, jaké jim cpete do hlavy, nejsou sami schopni vymyslet. Zkazili jste školství, které bylo za socíku kvalitní, chcete z té mládeže udělat úplné debily, jako jsi ty, a ta ti to jednou vrátí, o tom nepochybuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co vy říkáte o dětech, to samé se říkalo kdysi o vás. A přesně to samé se říkalo o vašich rodičích atd.

   Smazat
  2. 19:59 Nemáte pravdu, tehdejší děti nebyly stavěny proti rodičům, a školství bylo na kvalitnější úrovni, to popřít nemůžete. Není to vina těch dětí, ale darebáků, kteří jim vymývají mozky lží a nenávistí. To, co se děje dnes, je úpadek společnosti. Vy to nevnímáte, nebo jste jedním z těch darebáků.

   Smazat
 13. Je to prosté, když někdo nevyštudoval, tak za to mohli komunisti, dnes jdou všichni páni magistři a nikde to není vidět. O současné inteligenci skutečně pravdivě informuje veřejnoprávní ČT.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.