Reklama

.

.

neděle 11. března 2018

Svoboda slova ano, ale jen pro ty pravé "ELITY". V Českých lvech zaznělo, že Zemanova kritika ČT je útok na její nezávislost.


Radim Valenčík
11. 3. 2018       RadimValenčíkPíše
Nějak mně to hlava nebere. Podle mě svoboda slova mimo jiné znamená, že každý může kritizovat každého. Televize prezidenta (což dělá), prezident televizi (což dělá) – a to je v pořádku. Můžeme pak polemizovat, zda je kritika oprávněné, či nikoli. Můžeme například klást otázku, zda je úplně normální a morální, když se ze zákona námi povinně placená média (teda ta veřejnoprávní), jako ČRo a ČT, chovají "antichartovsky" – v hlavních zpravodajských relacích uvádějí jen kritická stanoviska k výrokům Zemana, ale o samotných výrocích neinformují.

 
Pozastavil jsem se nad tím, ale to vše je ještě v rámci svobody slova, viz:
Podle mě jednostranné informování veřejnoprávními médii za účelem manipulace s lidmi není ani normální, ani morální, ale budiž.
Ale s touto formulací už mám velký problém:
"Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na media a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naší politiku a společnost. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež a nesnesou kritický názor."
Takže v této logice určitá media Zemana kritizovat mohou, to je svoboda slova, ale Zeman určitá média kritizovat nemůže, protože pro Zemana svoboda slova neplatí?!
Já bych takovýto pohled nazval právě potlačováním svobody slova. A to přímo z podstaty věci samotné.
Názor proti názoru, jakkoli kontroverzní, není a z principu nemůže být potlačováním svobody slova.
Potlačování slova začíná teprve tam, kde se začínají používat represivní nástroje: Sestavování seznamů nepohodlných médií a osob, vyvíjení politického a ekonomického tlaku na ty, kteří těmto médiím dávají reklamy... To už je "přes čáru". Tady je svoboda slova omezována.
Ale to Zeman nedělá. To přece dělají jiní.
Zneužít k demonstraci ztráty posledních zbytků soudnosti Českého lva? To už považuji opravdu za hodně velké odcizení "elit" realitě. "Elity", které si svobodu slova vykládají jen jako svobodu slova pro sebe, jsou nepřátelské vůči občanům vlastní země. K tomu viz:

27 komentářů :

 1. Fuj sluníčkáři...

  OdpovědětVymazat
 2. Sleduji pecku Českého lva : Bábu z ledu . Zatím nic moc páni umělci a to nehovořím o propadáku : Učitelka od Hřebejka . Takže poplatky na ČT zrušit !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten film Bába z ledu mě hluboce, fakt hluboce zklamal!

   Vymazat
  2. Známkuji ho za 4 a to jen proto že mám Slovenské rodiče . Marcel

   Vymazat
  3. Je mi to strašně moc líto , také mě sklamal .

   Vymazat
  4. Film Bába z ledu vás zklamal ? Zvykejte si . Bude ještě hůř , protože režiseři a hlavně herci jako byli Štěpánek , Plachta , Kopecký a mnoho dalších z této staré gardy se už ve zdegenerovaném Česku nerodí .

   Vymazat
 3. Všiml jsem si ,že televize i rozhlas informují že Zeman zase....Zapomněly,slovo president, to svědčí o naprosté zaujatosti a neprofesionalitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:09 - Zeman je demokraticky v přímých volbách zvolený prezident. Náleží mu oslovení prezident!
   Na rozdíl od Zemana ten nevzdělanec Šlafengern si vynucuje oslovení kníže, ač je používaní šlechtických titulů zakázané ještě zákonem z 1. ČSR. Zřejmě proto, že nemá žádný vysokoškolský titul, ani maturitu, ani vyučení - prostě je téměř 90% nevzdělanec!

   Vymazat
  2. Chvála bohu že tento probuzený upýr Rakouskouherské monarchie nebyl a nebude nikdy náš prezident . PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZILA NAD LŽÍ A NENÁVISTI.

   Vymazat
  3. 21:45,no právě feudál a demokracie,jak to jde dohromady?
   Co tam vůbec děla,jak jsou ti tzv.demokrati praštěni,ledaže by chtěli dobrovolně robotovat na panskem,fakt se musím smát.

   Vymazat
 4. Čt je nebezpečím pro naši svobodu, všichni snad již víme proč (a Bakalovi periodika rovněž). Ovlivňují totiž velkou část populace, která z nějakých důvodů, sleduje a čte pouze je. My ostatní vidíme, že v nich není žádná pluralita názorů a ti samí a stejní jsou tam vždy označováni jako dobří a hodní a ti druzí zase jako jenom špatní a zlí, i kdyby se jednalo snad jen o soutěž ve vaření polévky. A také vždycky tam tyto akce komentují pečlivě vybraní občané s tím jediným správným názorem, názorem lidí "vlastnících" tuto Čt. Vyjímečně je k těmto občanům přidán někdo jiný, s názorem opačným, ale ten má většinou tolik másla na hlavě, že nemůže ani souvisle promluvit a všemi ostatními je navíc dehonestován a urážen. A když už se vloudí chybička a host promluví proti oficiálním mainstreamovým a probruselským názorům, pak je to jeho poslední vystoupení v Čt. A tito lidé, hlavně z Čt se přitom bojí o svobodu slova a vyjadřování, jak "půvabné"! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Červený motýlky nosí Schwarzenberg . Aspor
  je vydět provázanost s top09 . Škoda že se nenašel aspoň jeden nezávislý výtěz
  českýho lva a řekl jiný nánázor . Přesně tak jste točili a drželi hubu za Němců a Rusů .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto připomínej a před tváří Boží naléhavě domlouvej bratřím, aby se nepřeli o slova. Není to k ničemu, leda k rozvrácení posluchačů. (Písmo Svaté, 2. List Timoteovi, 2,14)

   Vymazat
 6. Nikdy, před rokem 1989 by mě nenapadlo, že budu tu komediatskou svoloč ze srdce nenávidět. Je to ta nejodpornější spodina, bez nejmenších známek svědomí, až na čestné vyjímky, ale těch bude pár. Všehoschopný hnus. Když jsem viděl toho vychovaného slušného Pavlicu, co chodí pravidelně do kostela na mši, jak se zachoval v Brně na předvolební prezidentské kampani, tak to se už opravdu nedá komentovat. Zaprodané špiny, byli a budou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Pavlicüv výstup... Máme teď jedinečnou přiležitost sledovat, jak "elity" samy, veřejně a dobrovolně odhalují své nízké charaktery. Ony snad chtějí v nás tu nenávist vyvolat. Slovy klasika, do kdy "elity" budete zkoušet naši trpělivost

   Vymazat
 7. Toto připomínej a před tváří Boží naléhavě domlouvej bratřím, aby se nepřeli o slova. Není to k ničemu, leda k rozvrácení posluchačů. (Písmo Svaté, 2. List Timoteovi, 2,14)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po cirkevnich restitucich je to vazne trefne .

   Vymazat
  2. Ježíš jim řekl: „Co je císařovo, odevzdejte císaři, a co je Boží, Bohu.“ Velice se nad tím podivili. (Evangelium Sv. Marka 12,17)

   Vymazat
 8. V článku přesně vystiženo. FUJ, je to HNUJ ta pražská elita.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji paní Olze Sommerové za její slova. Jsem občan České republiky. Tedy ČT patří i mě. A jelikož ji již víc než rok nesleduji, mám právo své ČT neplatit poplatky, stejně tak jako nelít benzín do mého auta, které stojí před barákem. Ještě že máme tak osvícenou kulturní frontu. Děkuji paní Olgo, již nemám žádné pochybnosti o svém zamýšleném kroku.
  Mik

  OdpovědětVymazat
 10. Škoda, že jsem tam nebyl. Já bych tu petici s takovou chutí nepodepsal.

  OdpovědětVymazat
 11. Já tyhle propagandistické programy nesleduji a mám klid.

  OdpovědětVymazat
 12. Jo, ale platit na ně musíš.

  OdpovědětVymazat
 13. Ovšem ty tzv. české elity si osobují především a někteří snad výlučně právo na svobodu lhaného slova. Což mi připadá skutečně z jejich strany hodně za hranou
  paranoi. Naopak tito lháři z povolání pak označili vyjádření Babiše, když byl "na pohovoru" u soudruha elitáře a nejen jménem naklonovaného Emanuela v "pseudokauza Ondráček" za paranoidní. Takže vezmu-li to kolem a kolem, tak paranoik čété vede své nedělní polední hovory s paranoikem. A pak chtějte, aby se dokázali dva občané u nás domluvit! Jenže to je právě cíl onoho rozděl a panuj diktatury kapitálu!

  OdpovědětVymazat
 14. Radime, asi málo sleduješ fb. Je na tom jak vystoupení paní Jourové (kterou mám jinak rád) a nějakého německého představitele. Jó, svoboda slova jde rychle do háje. Lidi stávkují kvůli kdejaké kravině. Ale nějak jim nevadí to krásné držet hubu, držet krok. Komunisté hadr. Zkusím přiložit fb adresy. Ryjeme držkou v zemi !!
  http://www.novarepublika.cz/2018/03/eurokomise-zada-do-hodiny-mazat.html
  https://zpravy.idnes.cz/alexander-sangerlaub-fake-news-dezinformace-volby-nemecko-usa-rozhovor-1aj-/zahranicni.aspx?c=A180309_080846_zahranicni_amu

  OdpovědětVymazat
 15. Zapomněl jsem, že se musím podepsat. Proti cenzuře burcuje Milan Honusek

  OdpovědětVymazat