Reklama

úterý 20. března 2018

Také jsem poslouchal Radiožurnál

Jaroslav Loudil
19. 3. 2018
Také jsem dnes poslouchal Radiožurnál jako pan David. A i mne zaujalo, jak je možné provádět cílenou manipulaci s veřejným míněním a jak - "nakládat s fakty". Radiožurnál ČRo totiž ohlásil Putinovo vítězství přesně takto: " Ruská ústřední volební komise zrušila výsledky voleb v sedmi volebních okrscích. Vítězem voleb se stal podle očekávání Putin." Tedy ČRo úmyslně před zásadní důležitou informaci o tom, kdo vyhrál, předsunula na první místo negativní informaci o zjištěných volebních problémech (= marginální bezvýznamná věc). Tak se podařilo pro českého posluchače - "zošklivit a ponížit" - velké Putinovo vítězství. Je to lež ? Není to lež, je to jen - "cílená manipulace s fakty". Josef Goebbels by jistě ocenil!! Stejnou propagandu dělal i on. Český rozhlas si tak dnes také přiložil - "Své protiruské polínko".


P.S. Aby bylo zcela jasné, co Český rozhlas záměrně dělá (cílená propaganda námi všemi placeného média) dám jeden trefný příklad srovnatelného konání. Syn telefonuje před obědem svojí matce ze třídy gymnazia toto: " Ráno jsem si vzal do školy omylem týden staré ponožky, a tak mi ve třídě parádně celý den smrděly nohy. Jo a mami, skoro bych zapoměl, před chvílí mi oznámili z loterie, že jsem v Jackpotu vyhrál dvě miliardy korun, můžeš mi namejlovat své číslo účtu v ČS? Chci ti poslat ze své výhry 900 milionů korun.

Pořadí zpráv je toto : První smradlavé nohy. Druhá - Dvě miliardy v kapse. Já bych tedy očekával, že synáček své mámě oznámí jako první v pořadí obří výhru, pak až ty nohy, pokud na ně nezapomene!! Nikoli ovšem Český rozhlas!! Pro něj mají největší váhu ty smradlavé nohy !

Pánové a dámy v Českém rozhlase, servilní patolízalové mocných. Pokřivené charaktery zcela zbytečných lidí. Jako by jste dnes psali úvodníky komunistického Rudého práva. Děláte to stejně. Snažíte se lhát.

23 komentářů :

 1. Učili jsme se to ve škole: Vnimanije, vnimanije, gavarit Praga...tehdy v květnu 1945, hlásil do éteru "český" rozhlas..
  Škoda jednoho ruského života položeného při osvobozování Protektorátu B.M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (03:39):
   Nemyslím, že ti sovětští u nás umírali nadarmo!
   Dali nám tak příležitost žít své životy v míru, i zkusit si (sami na sobě), jestli si umíme vládnout jinak než za První republiky.
   Obojí bylo cenným statkem a dnes též zažitou zkušeností (pro poučení, jak dál).
   A mimochodem, i dnes jsou tací, kteří si na své osvoboditele z r. 45 dokážou s úctou vzpomenout, a to i u pomníků padlých sovětských vojáků.
   Jen nejsou v médiích tak slyšet/vidět a nejsou ochotni propůjčovat se k převyprávění naší skutečné historie.
   Já vím, je to ta jejich největší "chyba" ...

   Smazat
  2. Milan Macák napsal knihu Sto let (chatrné) samostatnosti. Stojí za přečtení. Byli jsme a zůstali jsme nevděční. Zažil jsem na vlastní oči bombardování Jugoslávie a nezájem drtivé části české veřejnosti.

   Smazat
 2. Nic než zhrzení slavomani, slované určitě ne. Papoušci velkého bratra za mořem. Já se někdy divím, jak málo stačí pánům redaktorům pro štěstí. Radiožurnál je služka pro všechno, ovšem když si poslecnete Plus, tak to je na fluss.

  OdpovědětSmazat
 3. za prachy a za propagandu stale dokola když je řešeni znamo od dob kdy kapitalismus exsituje zrušit bez nahrady nebo darovat komunitě bezdomovcu ti už by si věděli rady otazka neřešitelna kde by potom gebls a soukmenovci hlasali svoji jedinou pravdu sami na vysilačku nemaje ani kački a nahranici životniho minima

  OdpovědětSmazat
 4. Média z lidí dělají naprosté idioty. Nejdřív Rusko obvinili bez důkazů ze sestřelení Malajsijského letadla, ačkoliv je nad slunce jasnější, že to byli Ukrajinci na pokyn USA, protože Rusové by byli ti poslední, kteří by tím něco získali, poté si vymysleli ruskou invazi na Ukrajinu, což dodnes, po čtyřech letech bojů na Donbase absolutně ničím nedoložili, následovalo obvinění ruských sportovců z dopingu, kdy až letos v únoru švýcarská arbitráž dokázala, že obvinění 28 sportovců, kteří dostali doživotní zákaz startů bylo smyšlené a neexistují žádné důkazy o dopingu. Z vraždy Němcova v Moskvě obvinili Putina, opět zcela bez důkazů, a dokonce z Němcova udělali vůdce ruské opozice, ačkoliv byl politickou nulou, členem bezvýznamné neparlamentní strany. Je to jakoby někdo zabil třeba Bártu a média tvrdila, že jej nechal odstranit Zeman, protože z něj, jakožto z vůdce české opozice měl strach. Nyní zase frčí špión v Londýně a zase žádné důkazy, jen obvinění. Špión, který byl za špionáž odhalen a uvězněn, a po dlouhých letech si ruské tajné služby vzpomenou, že ho vlastně měli zabít, protože to za ta léta, co seděl v Ruském vězení za špionáž nestihli. A navíc to udělají chemickou zbraní, která se před čtyřiceti lety vyráběla mimojiné i v Rusku. Prostě směšné a urážející inteligenci lidí. V médiích, hlavně v ČT pracují hlupáci, kteří si myslí, že celý národ jsou taky jen slabomyslní pitomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk nemusí poslouchat zrovna Radiožurnál aby mu bylo na zvracení.Včera jsem si při cestě z práce pustil Country radio,kde měl proslov nějaký Plzeňský žvanil.Glosoval uplynulý měsíc i týden...Hlavní náplní jeho příspěvku byla zpráva ,že jsme přežili ten neblahý únor,kterého se za minulých let zmocnila ta odporná dělnická lůza a nastal čas temna a vlády komunismu....je s podivem,že k tomu aby se zvracelo na dobu minulou stačí když si někdo ,někde v ušmoulaném radiu otírá svou tlamu o doby minulé,případně do toho zamotá to zlé a podlé Rusko....je to doba na zvracení....historie pláče a roní krokodýlí slzy..ovšem ,mám pocit ,že to bude víc než horší...

   Smazat
  2. Ten pořad jsem sice neposlouchal ale musím s Vámi jinak naprosto souhlasit. Jsem posluchačem Country radia a bohužel musím říci, že zprávař Sekanina je debil. Už jsem mu chtěl několikrát napsat a říci mu to z plných plic a teď jsem se rozhodl.Ať má aspoň jeden den zkažený, když já už kvůli němu mám zkažený skoro každý.

   Smazat
 5. Kolik placenych obracecu faktu a dejin se posledni dobou nachazi v nasich "svobodnych"mediich.Kolik patolizalskych lharu a vrtecu ocasem smerem k mocne tzv.elite !!!Doba temna.

  OdpovědětSmazat
 6. https://eadaily.com/ru/news/2018/03/20/mey-schitaet-chto-u-rossii-byl-motiv-dlya-otravleniya-skripalya

  Korova..

  OdpovědětSmazat
 7. Jen tak dál, čím více bude do těch Rusů bít tím více lidí je budu obdivovat. Daří se to TV i rádiu skvěle. Už mí rodiče mne učili,že slabšímu se má pomáhat a tak činím. Rusy obdivuji,že mají tak svatou trpělivost. A přeji ušákům aby jim konečně někdo dal pořádně přes hubu. Na Vietnam už asi zapomněli. Podotýkám nejsem placený agent Moskvy.

  OdpovědětSmazat
 8. A nebylo tomu konce!, to ještě včera večer se nás TV prostitut Borek pokusil před usnutím protirusky vakcinovat mj. tím, že si do studia přizval britského ambasadora v Praze. Aby naší veřejnosti objasnil, proč Británie musí Rusko potrestat za tu chem. provokaci. Nu, a na otázku prostituta, o jaké důkazy Briti opírají svůj postoj, mu milý ambasador vyjevil dva naprosto "neprůstřelné" argumenty, a sice (a) Rusové (přece) látku měli a tedy i mají(!!) a (b) Rusové k tomu měli motiv! A basta!, tečka!, vymalováno! ...
  No, považte toto!!, Rusové měli motiv! To UK/US vlády i jejich tajné služby těch motivů mohou a mají desetkrát víc, proč dnešnímu Rusku nasazovat psí hlavu, a nikdo v Rusku by si nedovolil použít to jako argument pro podobnou podlost a poté pro jejich osočování z jejího spáchání.
  Platí jediné. Nevyvratitelný důkaz. Ten ovšem není, a tak se tito darebáci uchylují k jedné provokační podlosti za druhou.
  No, pokud se do vysokých státním funkcí mohou i v Británii dostávat až takoví pomatenci (a vše tomu nasvědčuje i na příkladu Th. Mayové & B. Johnsona), pak ámen s námi.
  Vždyť ti lidé náleží buď do blázince nebo (lépe) do zvěřince. Nechce se mi totiž uvěřit, že by něco takového mohla do světa vypustit lidská bytost při smyslech.
  A tyto dnes veřejně podporuje jak Babiš, tak Stropnický. Asi se přidám k pražským havlérkovských manifestantům. Ne proto, aby Babiše a spol. zpátky nahradil Kalousek a spol.
  Ale proto, aby Babiš skončil tam, kde po právu skončili naši kalousci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem se taky díval a doteď jsem z toho špatný, Neuvěřitelné co ten debil z GB kecal a Borek nebyl schopen(spíše nechtěl) oponovat.Ambasador přímo prohlásil, že takové důkazy jsou dostačující pro každého vyšetřovatele. Proboha , národ který proslul skvělými autory detektivek, kde podezření nikdy neznamenalo nic a taky se mnohdy , ne-li ve většině příběhů ukázalo jako neopodstatněné z mnoha rozličných důvodů, tak tento národ má ve vedení takové ubožáky a my jim spolu s Babišem a ANO zdárně sekundujeme. Tragédie, opravdová tragédie.

   Smazat
 9. blahopřeji V.V. Putinovi k jeho znovuzvolení jen on zaručí svět bez 3 světové války

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Loudile, nic proti vám osobně nemám, ale proč posloucháte Radiožurnál ?Když mi někdo lže a podvádí, tak ho přece nevyhledávám, neposlouchám, nebo to má být právě naopak ?

  OdpovědětSmazat
 11. Neplačte a přestaňte tu fašistickou propagandu platit. Pokud si myslíte, že s ČT a ČRo něco politici udělají, tak jste opravdu nebetyční optimisté.

  OdpovědětSmazat
 12. Samozřejmě, že Západní propaganda proti Rusku nemůže přinášet žádné pozitivní informace. Copak nacistická propaganda A. Hitlera přinášela před Mnichovem nějakou pozitivní informaci o ČSR? Vzpomeňte, jak řval Hitler do mikrofonu vyhrůžky a nadávky na hlavu prezidenta Beneše - jako ta naše současná čété na hlavu Zemana. Ale kdy jste slyšeli nějakou pozitivní informaci o dění v Číně? Kolik je to roků zpátky, kdy jsme byli stále jen informováni, že jde o rozvojovou zemi - a pak ten šok, kdy jsme slyšeli od lidí, co tam jeli na výlet, jak jim ta rozvojová země vytočila oči v sloup. Ano, naše čété či rozhlas, za který každý musíme solit peníze do nenasytných chřtánů, lhala v minulosti, lže v současnosti a bude lhát i v budoucnosti - jiné cesty k zářným zítřkům diktatury kapitálu není!

  OdpovědětSmazat
 13. I kdyby co je 7 volebních okrsků na velkou Ruskou zem.

  OdpovědětSmazat
 14. Poslouchat Radiožurnál, Country, Plus je ztráta času a nervu.

  OdpovědětSmazat
 15. a teďka ještě komu ty hlasy dávali že? Třeba Žirinovskemu... Mia

  OdpovědětSmazat
 16. Ono to je směšné. Pravdoláskaři v celé EU se navzájem ujišťují, jak jsou neomylní. Rusku to může být celkem jedno, žije svojim životem i když se to někomu nelíbí.
  Tady se lidi kvůli tomu hašteří, přitom prdlajs ovlivní.
  Spíš mě trápí jak tahají do současné situace lidi jako byl Čapek, Masaryk a spol, kteří žili v jiné době a měli jiné problémy. Nikdo není neomylný, a nebyl ani Čapek, ani Masaryk. Ta bída na venkově, na Slovensku a Podkarpatské Rusi a kosmopolitní páni novináři a sisovatelé, kteří nikdy nepřekročili svoji třídní sounáležitostl. Dnes se začínájí ony souvislosti zase vracet a "lůza" zase někomu vadí.

  OdpovědětSmazat
 17. Propagandistické masáže a manipulace nejsou v médiích hlavního proudu ojedinělé. Právě naopak.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.