Reklama

pátek 23. března 2018

Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

22.03.2018 ParlamentníListy
Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sněmovního výboru to novinářům řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Po generálním štábu nyní požaduje vedení ministerstva poslední upravení zadávací specifikaci.


Ministerstvo chce armádě koupit 12 nových víceúčelových vrtulníků, které nahradí bojové vrtulníky Mi-24. Česká vláda v minulosti oslovila americkou a italskou vládu. Americká vláda nabídla vrtulníky UH-1Y od americké firmy Bell, italský kabinet stroje AgustaWestland AW139M od firmy Leonardo.

Podle Šlechtové ani jedna z firem požadavky armády nesplnila. Na armádě si proto vyžádala upřesnění toho, co po vrtulnících vojáci chtějí. Rozhodnutí, zda by byla zakázka zadána mezivládní dohodou, nebo by byla použita výjimka ze zákona o zadávání veřejných zakázek, by chtěla oznámit na začátku dubna. Šlechtová by chtěla oslovit více než jednu firmu či stát.

„Myslím, že máme výrobek nejlépe odpovídající profesionálně vypracovaným požadavkům v průběhu tří let. Samozřejmě, jestliže se požadavky znovu zcela změní, pak to zcela změní pravidla hry," uvedl v té souvislosti italský velvyslanec v ČR Aldo Amati.

ParlamentníListy.cz ovšem absolvovaly několik schůzek s lidmi z obrany (aniž bychom specifikovali pozice či zařazení), kteří s tímto nákupem nesouhlasí. Podle jejich tvrzení je především americký lobbing, který vrcholil v době bývalého amerického velvyslance v ČR Andrewa Schapira a exministra obrany Martina Stropnického, neúnosný. „Ten tlak a lidi mají na všech úrovních resortu, takže pokud chcete něco změnit, nedaří se vám to, protože to mají skutečně obšancované," uvedl náš zdroj blízký ministerstvu. Ten přitom "netlačí" ani jednu ze stran. Tvrdí, že jde o tak velké peníze, že lze počkat. A podotýká, pod jak obrovským tlakem je ministryně Šlechtová.

Mimochodem, když se naše redakce snažila zjistit, jak často docházelo v minulosti ke schůzkám mezi velvyslancem Schapirem a ministrem Stropnickým, "spojenecká" ambasáda raději mlčela.

Máme jasné důkazy o propojení firem, médií a lidí kolem resortu obrany, jejich jména prozatím nebudeme odhalovat

Slova našeho zdroje o jistém sečkání, jak se ukázalo, stojí na pevných základech. Redakce totiž exkluzivně získala dokumenty resortu obrany, které o celé zakázce vcelku neutrálně a fakticky informují. Mezi mnoha řádky a spoustou informací je klíčovou následující věta: „S ohledem na proběhlé a připravované modernizace vrtulníků, jejich aktuální počty a technický stav není třeba s akvizicemi vrtulníků spěchat. Zahájení akvizice lze bez problémů odsunout do období let 2021-2022, aniž by byla jakkoli ohrožena bezpečnost ČR," uvádí dokument.

V něm také stojí, že "ministerstvo obrany srovnávalo, jak jednotlivé fabriky dokážou vyhovět požadavkům .. .... ..... ....

(celý text najdete zde na PL)


 

Na PL také psali:
Dohoda KGB a CIA. Dělení majetku a moci. Schůzka Havla a Sorose v roce 1986 na ambasádě USA v Praze. Vondra, Uhl, Šabatová… Dokumentarista o tom, kdo připravil 17. listopad

35 komentářů :

 1. No, ony Mi 24 zvedly laťku sakra vysoko. V poměru cena-výkon-bojová hodnota se těmto strojům málo co vyrovná. Tak že to vypadá, že naši velitelé budou muset s nároky hodně dolů a naopak, s cenovou představou hodně nahoru.
  I taková je cena za "demokracii".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byla u nás demokracie a ne demokratůra, tak by se do tendru dostaly ruské Aligátory od Kamova a Amíci s Italy a Němci by měli po ptákách, možná i po kozách.
   Ale halt v Česku máme tu demokratůru.

   Smazat
  2. Hřičáku,
   očekávám od tebe,až tady bude článek o nákupu ponorek, tak se k němu, jako ostatně ke každému tématu, odborně vyjádříš.
   Jak už tady někdo napsal:
   Jsi jako pejsek, který musí ochcat každý roh.

   Smazat
  3. Tebe ochcal taky?

   Smazat
  4. 7,42
   Když dojdou argumenty, to nasere, viď? Amíci touží především o to, oholit až na kost své obchodní partnery. Nikoliv je učinit bojeschopnějšími.

   PS
   Něco si o tom nastuduj. Studium nebolí, neboj se.

   Smazat
  5. Doporucil bych - zrusit pridavky slibene duchodcum (beztak na zaklade nich se ceny zvysi tak, ze bude pro ne vse jeste drazsi nez ted) a nevahat - koupit z USA a Italie a jeste aspon ze 3 dalsich statu, aby mohl letat vrtulnikem kazdy cesky vojak! Statni dluh to unese a rozpocet take, prekroceni rozpocu MNO se nepocita.

   Smazat
  6. První vrtulníky tohoto typu podle Wikipedie byly vyrobeny v roce 1960. To je potvrzením vysoké kvality stroje a jeho modernizačního potenciálu. Podobně jako dodnes slouží vyníkající PV3S.
   Osvědčili se i ve Vietnamu, kde jich pár tisíc také zůstalo-"čest jejich památce"

   Smazat
  7. 12,08
   Ono jde o to, co od stroje očekáváte. UH1Y byl původně pouze transportní. Neměl žádné pancéřování a jedinou výzbrojí byly kulomety umístěné v bočních dveřích. Izraelští piloti, kteří na nich létají také, vysoce ocenili sílu a rychlost sovětského ekvivalentu Mi 8, který si mohli sami vyzkoušet poté, co dva tyto typy ukořistili. Mi 24 má pancéřovou ochranu a v jeho stabilní výzbroji je automatický kanón. Do podvěsu jde zavěsit celá škála další výzbroje a navíc může nést několik vojáků jako výsadek.
   Další kapitolou je cena. Z předchozích zkušeností jsem přesvědčený, že naši "nákupčí" vyjednají cenu za kus takovou, že by jsme mohli koupit jinde vrtulníky dva.
   Super je také to, jak naši nákupčí vždy perfektně vědí, co a za kolik koupit. Pandury byly původně třínápravové. My jsme si objednali čtyřnápravové, i když nebyly předtím vyráběny, tím méně vyzkoušeny.
   U CASA jsme až po dodání zjistili, že zadními vraty neprojdou unifikované kontejnery NATO. Tak že se veškerý náklad do nich musí překládat.
   My máme samé odborníky. Jak na MNO, tak i jinde. Dodavatel si namastí kapsu, daňový poplatník zaplatí a odběratel se s tím už nějak musí naučit zacházet.

   Smazat
  8. Chrčáku 23. března 2018 11:04

   Nenechte se otrávi nýmandy!

   "Máme jasné důkazy o propojení firem, médií a lidí kolem resortu obrany, jejich jména prozatím nebudeme odhalovat"

   Tak já Vám řeknu toho nejvyššího zbrojaře - armádní generál, bývalý náčelník Generálního štábu AČR; Jiří Šedivý, nyní zajímavá Vysoká škola CEVRO INSTITUT, Vysoká škola právních a sociálních studií, 1993 - 1994 Vysoká válečná škola Armády Spojených Států Amerických (Pensylvánie)!

   Vůbec se s tím netají, lobbyingem za USA. Taktéž byl p. Babišem osloven, cobi budoucí ministr MO-ČR.
   Nepřijal s tím, že lobbuje za zbrojaře z USA, konkr. vrtulníky a jejich další zbrojní arzenál!
   Mno to je tak asi vše.

   Smazat
  9. Když byli ministři obrany ČR: Vlasta Parkanová, Alexandr Vondra, Karolina Peake, Martin Stropnický, Karla Šlechtová. Co s nimi, všichni "odborníci". Stačí jen letadla CASA, vyšetřování nic. A to Mikuláš Dzurinda by použil proti Rusku "hard power", asi neví co blábolí. Dnes ještě neměl svoji dávku.

   Smazat
 2. Omlouvám se těm. kteří se domnívají, že připojený článek je mimo téma, opak je pravdou.

  Lež má krátké nohy, daleko nedojde, páni Eurohujeři

  „Jako eurohujera označují euroskeptici, poněkud málo salónně, člověka, který horuje pro EU, naivně přehlíží její nedostatky a podřizuje se zájmům jejích vlivných členů, a to i proti zájmům vlastního státu. Módní slovo hujer je odvozeno od filmové postavy Viktora Hujera z filmu "Marečku, podejte mi pero". Označuje povahu sice snaživou ale zároveň naivní a vysoce servilní, podlézavou.“ https://www.odpovedi.cz/otazky/jak-vzniklo-slovo-eurohujerstvi-kdo-je-eurohujer

  Nemýlím-li se, výše uvedené věty výstižně vystihují jednání celé řady našich politiků a médií okolo údajné „otravy agenta Skripala“ ve Velké Británii a ukázaly nám je, a zřejmě ještě ukáží, v plné nahotě. Zřejmě zcela zapomněli, a zapomínají, na starou známou pravdu – „každý podvod je dříve či později odhalen, některý dokonce velmi brzy“.

  „Sergej Skripal byl důstojníkem ruské tajné služby, ale zároveň pracoval pro Brity. Ruský soud ho kvůli tomu v roce 2006 odsoudil na 13 let do vězení, o čtyři roky později ho ale tehdejší ruský prezident Dimitrij Medvěděv omilostnil. Moskva následně Skripala a několik dalších osob vyměnila za desítku svých špionů zadržených ve Spojených státech. Skripal poté přesídlil do Velké Británie, kde žil ve městě Salisbury jihozápadně od Londýna. Právě v tomto městě na něj a jeho dceru zaútočili zatím neznámí pachatelé.“ https://archiv.ihned.cz/c1-66087530-nesmime-dovolit-rusku-aby-nas-rozdelilo-babis-se-na-summitu-evropske-unie-hodla-oprit-do-kremlu-a-jednoznacne-podporit-britanii Tolik fakta…

  „Británie minulý týden obvinila Rusko z „nezákonného útoku na půdě Spojeného království“ a v uvedla, že v reakci na otrávení Skripala vyhostí (pozn. autora: už vyhostila) 23 ruských diplomatů. Nyní se hovoří i o možném blokování účtů ruských podnikatelů nebo odejmutí licence ruskému televiznímu kanálu Russia Today.“
  Ruská strana však jakýkoliv podíl na útoku odmítá.“ https://domaci.ihned.cz/c1-66086850-cesko-ruske-diplomaty-zatim-nevyhosti-bude-cekat-na-rozhodnuti-vetsich-zemi

  „Velvyslanec RF v Praze Alexandr Změjevskij na vyzvání české strany ve středu navštívil české ministerstvo zahraničí, kde náměstkovi českého ministra zahraničí Ivu Šrámkovi předložil údaje, které potvrzují odůvodněnost prohlášení MZV RF o možnostech Česka na výrobu látky, která je spojena s otravou bývalého plukovníka GRU Ministerstva obrany RF Sergeje Skripala ve Velké Británii, oznámil Sputniku poradce velvyslanectví RF Feodosij Vladyševskij, který se schůzky také účastnil.

  V sobotu oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová při prohlášení o otravě Skripala oznámila, že je nejpravděpodobnější, že zdrojem původu dané látky jsou státy, které od konce 90. let provádí intenzivní výzkum látek z projektu Novičok (A-234). Je to Velká Británie, Slovensko, Česko, Švédsko a ohledně USA je otázka otevřená.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V souvislosti s prohlášením Zacharovové si české ministerstvo zahraničí předvolalo na středu v 11:30 velvyslance RF Alexandra Změjevského, když jako důvod předvolání velvyslance RF uvedlo „naléhavá otázka".

   Podle Vladyševského „ve středu 21. března proběhla schůzka velvyslance RF v Česku Alexandra Změjevského a náměstka ministra zahraničí Česka Iva Šrámka, která podle dohody měla „tajný charakter".

   „Můžeme pouze potvrdit, že ruská strana poskytla českým partnerům informace, které průkazně potvrzují odůvodněnost ruských prohlášení ohledně možností České republiky, která se dokáže zabývat výzkumem a výrobou nervově paralytických bojových otravných látek, které jsou analogické těm, které byly podle oznámení britských orgánů využity při incidentu v Salisbury," řekl diplomat.

   „Chci zvláště zdůraznit, že nešlo o žádná obvinění České republiky ze strany Ruska," dodal Vladyševskij. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803216999460-rusko-cesko-a234/

   Pomineme-li skutečnost, že ministr zahraničí Martin Stropnický, zřejmě ve snaze se vyhnout „blamáži“, poslal za sebe na jednání svého náměstka Ivu Šrámka, informace, které české straně předal ruský velvyslanec, na rétorice politiků vůči Rusku nic nezměnily.

   Článek na webu ihned.cz „Nesmíme dovolit Rusku, aby nás rozdělilo. Babiš se na summitu Evropské unie hodlá opřít do Kremlu a jednoznačně podpořit Británii“ mi tak připadá jak „z jiného světa.
   „Andrej Babiš (ANO) stojí za Velkou Británií v jejím sporu s Ruskem. Premiér v demisi ve čtvrtek na summitu lídrů zemí Evropské unie v Bruselu jednoznačně podpoří Londýn, který Moskvu obvinil z útoku otravnou látkou novičok na britské půdě na svého bývalého agenta a jeho dceru. Babiš má v plánu premiérům či prezidentům ostatních zemí EU říct, že členské státy unie musí společně čelit ruské informační válce. Vyplývá to z dokumentů, které mají HN k dispozici.“ https://archiv.ihned.cz/c1-66087530-nesmime-dovolit-rusku-aby-nas-rozdelilo-babis-se-na-summitu-evropske-unie-hodla-oprit-do-kremlu-a-jednoznacne-podporit-britanii

   "I ty Brute?" použil Ceasar, když ho Brut zradil. Zradí Andrej Babiš teď občany České republiky? Tak rád bych se v tomto případě mýlil…

   Ludvík Smýkal

   Pod čarou:
   Bohužel, nemýlil jsem se...
   Andrej Babiš při dnešním setkáním s generálním tajemníkem NATO Jens Stoltenberg potvrdil, že je "Eurohujer"....
   "Já jsem v očekávání, co řeknou ostatní členské země," řekl Babiš. Podle něj je důležité hlavně to, jak se k věci postaví velké členské země. "Jsme připraveni podpořit naše spojence," zdůraznil český premiér s tím, že je důležité především to, aby se evropská osmadvacítka domluvila na společném postupu."
   https://zahranicni.ihned.cz/c1-66088180-babis-v-nato-odmitl-tvrzeni-moskvy-spojujici-cesko-s-latkou-novicok-pouzite-pri-otrave-dvojiteho-agenta-sergeje-skripala

   Vzpomene si Andrej Babiš, jak před nedávnem občanům ĆR tvrdil, že tu Evropskou unii v Bruselu "zreformuje" a teď ani nemá vlastní názor?

   Smazat
  2. Babiš nás všechny zřejmě ještě překvapí. Hlavně ty co ho volili a věřili mu.

   Smazat
  3. Je úplně jedno odkud Novičok pochází. Důležité je že byl použit na nepohodlného člověka-dvojitého agenta Sergeje Skripala a to ve Velké Británii. Skripalovova smrt byla okamžitě využit k zámince útočit na Rusko, tedy Putina před volbami. Dále se naskýtá otázka, zdaje vše pravda a zda to nebyla vyrobená záminka k vyhostění 23 osob z velvyslanectví Ruska ve Velké Británii.

   Smazat
  4. „Británie minulý týden obvinila Rusko z „nezákonného útoku na půdě Spojeného království“??????????????
   Pak by měli samotní Britové vyjít do ulic a požadovat odstoupení všech vládních činitelů Británie za to, že umožnili tento stav. Možná by pak Mayová i Johnson nalezli jiné vystvětlení....
   J.C.

   Smazat
  5. Skripal nebyl žádný dvojitý agent. Byl to agent NATO v ruských obranných strukturách. Po tolika letech v exilu byl naprosto nezajímavou postavou. Nikdo nevysvětlil ani případný ruský motiv. Ani jak a kdo útočil, dokonce ani látku, kterou bylo útočeno (Novičok je název pro docela velkou a různorodou skupinu chemikálií). Na rozdíl od Litviněnka, který byv otráven poloniem byl umírající na lůžku největší televizní hvězdou, nám Skripala a mladou Skripalovou neukázali a asi i neukáží. Podobně jako nám neukázali mrtvého Usámu bin Ládina. Prostě lže se a lže, až se jim od hub práší a u nás pár ochotných pablbů to do zblbnutí bude opakovat.

   Smazat
  6. 7:58 Jestli tu pustí tu migrantskou zvěř tak je to začátek konce ČR no chalífát už naštěstí nestihnu.

   Smazat
  7. Raději se budu mýlit s Británií, než mít pravdu s Ruskem.
   Já bych to poopravil:
   Raději budu lhát s Británií, než bych měl pravdu s Ruskem.
   A následky si můžeme přičíst k dobru.

   Smazat
  8. A.Babiš není Čech, jen nevím, zda má izraelské občanství. Vše tomu napovídá.

   Smazat
 3. Pan Babiš se mýlí v tom, že když si myslí, že servilností, podlejzáním, vlezdoprdelismem se zavděčí pánům s Evropské unie a demokratického západu, tak se šíleně, ale, zdůrazňuji, šíleně mýlí. Důkazem jsou v Iráku Sadám a v Libyi Kadáfi. Oba lezli demokratickému západu do konečníku, nakupovali od demokratického západu zbraně a nebylo jim to vůbec nic platné. Husajna chytili a se souhlasem demokratického západu popravili. Kadáfiho popravili na příkaz Sarkóziho, kterému Kadáfi pomohl obrovskou sumou peněz, vyhrát volby. A proto, že si Sarkózi nedá pokoj, tak bude i on pěkně usměrněn a zavřen. Příkladu, kdy demokratický západ zatočil se svými tzv. podporovateli a vlezdoprdelisty, je víc než dost. Vzpomeňme na Egyptského prezidenta, který tak strašně spolupracoval s Američany, až mu tam udělali barevnou revoluci a jeho by klidně nechali popravit. Něco o tom by mohl vyprávět Turecký prezident Erdogan, kterému chtěli státy demokratického západu v čele s USA provést v Turecku barevnou revoluci, tedy převrat a na něj osobně zorganizovali atentát. Díky zpravodajské pomoci Putina se Erdogan na poslední chvíli zachránil a jeho reakce byla tvrdá vůči všem, kteří za pokusem o puč stáli. Demokratický západ jenom zíral, kolik organizátoru přípravy puče, tedy barevné revoluce v Turecku Erdogan pochytal a pozavíral. Otázka je proč asi Erdogan se rozhodl nakoupit rakety země vzduch od Ruska? Odpověď je jednoduchá. Je mu známo, že až se USA s demokratickým západem, rozhodne bombardovat Turecko, tak jak například NATO bombardovalo Jugoslavii, stalo by se že Americké protivzdušné rakety PATRIOT BY VŮBEC NEVZLÉTLY, PROTOŽE JE MU JASNÉ, ŽE SOFTVÉR OVLÁDAJÍ AMERIČANI. U Ruských protivzdušných raket má jistotu, že až NATO se rozhodne bombardovat Turecko, tak jediná jeho spása bude v Ruských raketách, které spolehlivě proti letadlům NATO vzlítnou a zlikvidují je. Takže pan Babiš si moc nepomhl, ani před Českým obyvatelstvem, ani před Bruselskými úředníčky. Ti ho stejně spláchnou, kdy se jim zachce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od počátku bylo jasné, že z Babiše žádný Orbán nebude. Jen tak dál Babiši a skončíš jako ČSSD.

   Smazat
  2. Těch příkladů je víc. Zástupci Francie, Německa podepsali s bývalým, nezákonně sesazený prezidentem Ukrajiny dohodu o uklidnění situace na Majdanu a vzápětí zorganizovali na něj atentát, takže nebýt zásahu Putina, který ho na poslední chvíli evakuoval, tak byl dnes již dávno byl po smrti. A vzpomeňme na olympiádu v Soči, kdy zpravodajské služby USA organizovaly společně s teroristy atentáty v Rusku. A jeden z posledních příkladů je Sarkašvili, spolehlivý služebník a vlezdoprdelista USA, jak ho vykopli z Ukrajiny a do Gruzie se už nemůže vrátit, protože Gruzie na něj se souhlasem USA, vydala mezinárodní zatykač. Jo, s demokratickým západem a hlavně s USA se nevyplatí spolupracovat. Metody mafie a metody západních demokratických států se od sebe moc neliší, neboli vůbec se neliší. Oni tak budou něco říkat o tom jak u nás probíhaly procesy se Slánským a Pikou. Po roce 1989 hrdě přiznal CIA, že všechny tyto procesy, byly vyprovokované ze strany Americké zpravodajské služby CIA, která na tehdejší vysoké představitele Československa, kontrarozvědce Československa, podsouvala nepravdivé informace o spolupráci některých vládních činitelů a představitelů strany se západními špionážními organizacemi. Zopakovali jenom to, co se jim podařilo udělat v Rusku, tedy v SSSR za Stálina, když jkontrarozvědce SSSR podsunuli falešné zprávy o zradě jejich armádních důstojníků, což nebyla pravda, ale v té době to mělo fatální následky pro tyto Ruské vojáky.

   Smazat
 4. Není divu
  chvátají než Rusko seznámí svět
  s novým typem helikoptéry bez vrtule*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chceš tím říci, že Rusko již ovládlo antigravitaci? To by opravdu byl převratný objev a to především pro vojenský průmysl.

   Smazat
  2. ...stačilo by každého vola odlehčit.
   ¨Využívají proudové motory*

   Smazat
  3. ...informace pro troli *

   Smazat
  4. Odpověď chytrolínům, kteří neví co je vrtulník.

   Napsat "Rusko seznámí svět
   s novým typem helikoptéry bez vrtule", to je pěkná blbost. Od toho se ne nadarmo říká vrtulník. Bez vrtule je to jistý druh letadla třeba i s proudovým motorem. Ten se samozřejmě dá použít i k pohonu vrtulníku, ale ne bez vrtule. Jestli mě chceš přesvědčit, dej nějaký odkaz.

   Smazat
  5. ..Vrtulníkům co neví že se bavím o nové helikoptéře...
   Odkaz na netu nenajdeš
   ale Stropnický komediant
   ten jistě všechno ví*

   Smazat
 5. Další vyhozené peníze, kdy se nemocní ze záchranek vozí jako kočky koťata po nemocnicích, kde je neberou a skončí po několika hodinách zase doma, aby chcípli jako psi.
  Nebo kolik by mohlo být za to zubařů, aby se staří lidé nemuseli doprošovat aspoň první pomoci.

  OdpovědětSmazat
 6. K tématu: Otázka hloubkové modernizace Mi-8 a Mi-17 případně jejich náhrady modernějšími typy vůbec není součástí připravovaných variant řešení zastarávající vrtulníkové techniky. Přitom právě Mily vykazují suverénně nejlepší vlastnosti pro potřeby AČR, a to bez ohledu na alianční standardy.

  OdpovědětSmazat
 7. No hlavně ty sračky americké z 60tých let nekupovat!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. https://www.novinky.cz/domaci/467055-prisla-jsem-jako-vichrice-tvrdi-slechtova-a-chysta-na-obrane-nakupy-za-155-miliard.html

  ;) za ty peníze by byla skoro nová dálnice D1,člověk jen žasne kam ta naše malá v srdci Evropy středisková republika směruje

  OdpovědětSmazat
 9. Jako by nás nepoučili Gripeny, Cassy,Pandury. Gripeny střeží Lotšsko, Cassy přepravují koně do Mongolska a Pandury pomalu nepřežijí srážku s osobním automobilem. Teď ještě ami helikoptéry které náhodou přežili Vietnam , nebo Angolu a servis nás bude stát více než servis těch krámů co jsme vyměnili s přáteli Poláky za Migy -29.

  OdpovědětSmazat
 10. Země, která prodá zbraně jiné zemi, získává mnoho výhod současně a jedná se v podstatě o invazi mírovou cestou :

  1. nezanedbatelný ekonomický přínos z prodeje, zaškolení, servisu a dodávek náhradních dílů.

  2. cizí vojáci se dostávají legálně na území odběratele, které samozřejmě moniturují, včetně obyvatelstva a civilních a vojenských cílů. Cizí rozvědka ( vojenská i civilní) má otevřené dveře.

  3. cizí vojáci se seznamují s místními poměry a navazují kontakty a přátelství s domorodými lidmi ( hlavně s korumpovatelnými zrádci a tupými obdivovateli) v různých oblastech a tím se formuje veřejné mínění směrem ke smazávání nedůvěry a naopak k navazování příznivého klimatu pro další žádoucí akce.

  4. Výrobce a dodavatel zbraní zná nejlépe všechny přednosti a nedostatky prodávaných zbraní a v případě konfliktu toho určitě využije ve svůj taktický prospěch.

  5. V případě prodeje zbraní, které obsahují nezaměnitelnou elektroniku, může prodejce kdykoli tyto zbraně v případě potřeby neutralizovat - tedy vyřadit z činnosti. Ať již formou nedodání nahradních dílů nebo přímo vzdáleným přístupem nebo jiným zásahem do elektronických obvodů.
  Hrozba, že odběratel někdy použije tyto zbraně v plné účinnosti proti zemi dodavatele nebo jeho zájmům i jinde ve světě , je téměř vyloučena.

  To jsou zhruba ta základní nebezpečí při nákupu cizích zbraní.

  Takže, jak říkal Julda Fulda : "Lidé bděte" a já dodávám - informujte se a konejte,kdo máte možnosti, dokud je čas !
  Přestává to být už jenom sranda.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak zase k těm vrtulníkům: Mám takový dojem, že jsou "nastavené procesy" a vrtulníky jsou jaksi až na druhém místě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.