Reklama

úterý 20. března 2018

Třetí šálek

Jiří Jírovec
20. 3. 2018
Když se vraždilo v hotelu Excelsior, všiml si inspektor Brůžek použitých skleniček na stole. Zachránil je na poslední chvíli. Nakonec se ukázalo, že šlo o klíčový důkaz při řešení případu. Když zabili Jána Kucjaka a jeho přítelkyni, zbyly na místě činu tři šálky. Zdálo by se, že se kolem nich začnou rojit investigativní novináři. Jsou jich v Česku i na Slovensku spousty a jsou daleko schopnější (odhodlanější) než policie.

Slovenská policie vyjevila, že kdosi vstoupil nenásilně do Kucjakova domu, nic neukradl, zastřelil dva lidi a zmizel. Informace o tom, že u mrtvol byly náboje (prý znak mafiánské vraždy) byla posléze zmírněna konstatováním, že se tak nějak "rozsypaly" při "přebíjení" zbraně.

Kdo někdy viděl pistoli, ví, že každá má v pažbě zásobník s několika náboji. Po výstřelu je zpětným rázem závěr posunut zpět a vyhodí prázdnou nábojnice. Místo ní se ze zásobníku zasune do hlavně nový náboj a zase se může stisknout kohoutek. Kdyby se náhodou prázdná nábojnice zasekla, musí být závěr posunut rukou.

Profesionální vrah, který loví po kapsách další náboje a rozsypává je po zemi je postava pro veselohru. Jenže tady šlo o tragedii.

Kdyby byl vrah pečlivý, snažil by se sebrat dvě prázdné nábojnice, protože z otisku úderníku lze identifikovat zbraň ze které se střílelo.

Po vraždě se neuvěřitelné stalo skutkem. Novináři ztratili svůj pátrací čuch a zdravou nedůvěru k oficiálním informacím. Přijali tézi, že Kucjak psal o mafii, ergo, mafie ho umlčela.

V informačním stínu se začaly dít věci. Otevřely se dveře pro hněv lidu. Pryč s Ficem, pryč s ministrem vnitra a vládou. Lid chce předčasné volby.

President Andrej Kiska má v ruce hořlavinu a s rozvahou hodnou svého najestátu přiživuje ohníčky na náměstích. 

Kiska je podle Wikipedie podnikatel a filantrop. Byl v devadesátých letech rok a půl v USA a tam prý v sobě objevil chuť podnikat. Půjčoval peníze a vydělal stamilióny. V roce 2014 byl vyšetřován policií pro daňový ůnik. Všici a všude kradnů. Policie případ odložila, protože byla "projevena účinná lítost" a daň byla doplacena. Bylo by přece jenom hloupé mít policejně stíhaného presidenta.

Slovenský president přijal Ficovu demisi. Mohl vyslovit naději, že si nová vláda povede lépe a slíbit že se on sám postará (v rámci svých ústavních možností), aby stát konal. Mohl vyzvat k uklidnění situace, ale neudělal to. Neříká tak ani tak, kdo se v něm vyzná.

Dávno nejde o Kucjaka. Jde o likvidaci sociální demokracie na Slovensku. První kroky byly udělány a tak ustoupit není kam.

45 komentářů :

 1. Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží.
  Pokud Slováci neprohlédnou tuto průhlednou lest, zaslouží si svůj osud i svůj příděl migrantů.
  Já nesleduji slovenskou politiku, ale jsem přesvědčený, že stejně jako 99% jiných vrcholných politiků, ani Fico není čistý. Ale tady jde o mnohem víc, než o rozkradené miliardy. A pokud Tohle Slováci nepochopí, zaslouží si svůj osud.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Ale kdyby to neukradli místní, ukradne to západ. Tak na start velkého sametové loupeže.

   Smazat
  2. Jaká většina? Snad většina v Bratislavě a dalších městech za podpory médií, jako to bylo ve volbách. Regiony mlčí. Lidé se bojí agresivní mediálních lynčů. Něco podobného hrozí i u nás. Top uspěla v Praze a tu by uvedla do pohybu.
   Michal

   Smazat
  3. vekslák, sadzkar, lichvár a havloid Kiska20. března 2018 14:43

   Jeden z najkontraverznejších výrokov Kisky:
   Aj keby sa zistilo, že vražda (Jána Kuciaka) nemá nič spoločné s touto vládou (Ficovou), táto vláda musí padnut“!
   PS: Tento výrok a spájanie nesúvisiacich vecí je v každom právnom štáte absolútne neprijateľné!
   • www.youtube.com/watch?v=1paTIKJ2mxU
   • www.youtube.com/watch?v=whPDbNyuF_U
   • www.youtube.com/watch?v=nM197xTPEEM
   • http://edochmelar.sk/nedajte-sa-zmanipulovat-oligarchia-sa-neda-porazit-volbami
   • www.novarepublika.cz/2018/03/nejvetsi-slovensky-denik-je-napojen-na.html#more
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=197196 (video)
   • www.noveslovo.sk/c/Vrazda_novinara_a_rekonstrukcia_statu

   Smazat
  4. Hricaku, hricaku!
   A jaký osud si zasloužíme my co se se Slováky a rozpadlou V4 svezem do propasti dějin. Naše hlavy budou ležet u nohou islámských řezníků a co potom moudrého sdělíte Čechům. Zkuste občas používat hlavu, tedy dokud ji máte na ramenou.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  5. Jsou vrazdy , ktere maji mluvit , vyhrozovat, varovat , demonstrovat atd.
   Vrazda Kennedyho mela ukazat , podivejte se co my udelame s nekym kdo nas nechce poslouchat..A klidne a za bileho dne s tisici svedky. A co vypatrate ?
   Kdyz nekdo z mafie neco prozradi, dostane sexualni organy do ust. Dale se obeti zaletuji do sudu , to je rec organizovaneho zlocinu..Dnes kdy Mafie spolupracuje jiz od 50. let s CIA a vrazdi pro ne atd. je to stale stejne s tim ze Odmeny pro Mafii byly stale drazsi az se dostala do vlady v USA.

   Smazat
 2. Z článku:
  "Policie případ odložila, protože byla "projevena účinná lítost" a daň byla doplacena. Bylo by přece jenom hloupé mít policejně stíhaného presidenta."

  Nevyznívá to jako přiznání viny a "snaha o nápravu"?

  Na Slovensku je kvůli toho "klid". Tam jsou nyní důležitější věci, které stojí za protesty. Možná hlavně proto, že slovenský president stojí na "té správné straně barikády".

  U nás je to jiné, to premiér "v demisi" musí z kola ven kvůli jakéhosi "čápa s mákem". Nebo spíš proto, že velice vadí svými záměry právě "té druhé straně barikády", takže protesty proti němu jsou v pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nevyznívá, to skutečně vina je. Avšak prezident vyškolený v té "nejdemokratičtější" zemi na světě, přece nemůže být odsouzený, to by pak nemohl být prezidentem. Ikdyž Navalnyj je již pravomocně odsouzený za korupci, tak za něho pláče celý Totalitní blok i Viky, proč mu nebylo umožněno kandidovat na prezidenta, kde by pak měl široké pole působnosti. Takže dle Kalousků a Bělobradků, obviněný nesmí, ale odsouzený může. Také je ve volbách, procentuálně nejvíce odsouzených volilo. Karel z Plzně

   Smazat
 3. Kisku u nás všichni havlisté obdivují, je přeci demokrat, oproti našemu Zemanovi , pročínskému a prorudkému starci nad hrobem. I u nás půjdou desetileté děti do ulic za dodržování ústavy , když ji nedodržují myslitelé jako Vy, to nechápete pane Jírovče?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z toho ,jak snadne je lidi zblbnout vstavaji chlupy na zadech.A to jsme se divili Nemcum v roce 1933.

   Smazat
  2. 6:36 Protest HitlerJugendu na náměstí Václava Havla. Jak příznačné!

   Smazat
  3. Jo - dodržování ústavy - houby. Vyžadují dodržování "ÚSTAVNÍCH ZVYKLOSTÍ". Zvykové právo bylo u nás postupně opouštěno někdy za Marie Terezie. Ale když jde o prosazení svévole, klidně se vrátíme do feudalizmu.
   J. Hruška

   Smazat
  4. Kiska odmítl návrh vlády P.Pellegriniho a vede zemi do kříže. Havlisté hýkají blahem.

   Smazat
  5. Nový návrh: ministrem vnitra má být současný ministr zdravotnictví Tomáš Drucker.

   Navíc Peter Pellegrini řekl:
   “Odborníci na ústavné právo sa budú zaoberať tým, či pán prezident môže konať tak, ako konal. Môžem dúfať, že na Slovensku sa týmto nezakladá nebezpečný precedens, kedy hlava štátu prestane rešpektovať parlamentnú väčšinu.
   Aj napriek tomu sme sa ale rozhodli – koaliční partneri ako aj SMER, že urobíme všetko preto, aby sme situáciu na Slovensku upokojili. SR si nemôže dovoliť byť niekoľko týždňov či nedajbože mesiacov bez vlády, lebo sa dejú mnohé zásadné veci. Štát nemôže predsa stáť, spoločnosť je v napätí. Aj napriek tomu, že môžeme mať pochybnosť, či pán prezident môže alebo nemôže komentovať jednotlivých ministrov, ktorých som mu predložil, sme sa ale rozhodli, že pánovi prezidentovi doručím nový návrh, ktorý bude obsahovať niekoľko zmien.”

   Na zítřek je v Bratislavě ohlášena první provládní demonstrace.
   https://www.hlavnespravy.sk/uz-zajtra-sa-bratislave-uskutocni-protestne-zhromazdenie-proti-statnemu-prevratu-slovensku/1345828

   Smazat
  6. Capo di tutti Kiska nemá z dona Pellegriniho a jeho famiglie velkou radost, to asi bude vendetta...

   Smazat
 4. "Podnikatel" a "Filantrop"?:-DDDDDDDDD
  Vždyť Kiska byl lichvář!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A soudce slovenského nejvyššího soudu pan Štefan Harabín otevřeně hovoří na www.Slobodný vysielač, o Kiskovi jako o člověku se šrámem defraudanta a jinými názvy hodnými mafiánského bossa.

   Smazat
  2. 6:53 Kiska dopřává každému ten luxus svobodně se zadlužit. To by ty hlupci komunistický nedokázali.

   Smazat
  3. Lichvář? Co na tom? Majitelé té jediné a správné pravdy říkají filantrop, tak filantrop. Pomáhal lidem od tíhy jejich peněz ...Spíše projde velbloud uchem jehly než bohatec do království nebeského, praví bible. Díky Kiskovi se tedy dostane do nebe víc Slováků. Je to filantrop.

   Smazat
 5. aj pri sorosovi je napísané podnikatel a filantrop, to samé u tkáče z JaT, samí filantropové, kam se hrabe Hitler a další

  OdpovědětSmazat
 6. Ten třetí hrneček byl prej od čaje, který snoubenka pila před tím, než jela pro snoubence, se kterým si pak uvařila kafe. Mě spíše zajímá, že si půjčil ve středu odpoledne nabíječku na autobaterii a před střelbou šel údajně kontrolovat, jak je nabitá, proto byl zastřelen až jako druhý a to v chodbě. A pak zase, že to nepojízdné auto neměl doma, ale u práce a chtěl si ho nabít druhý den. V každém případě pak si sousedi všimli, že od středy v baráku svítilo nepřetržitě světlo. A nikdo nic nehlásil. Zajímavé je, že hned po vraždě začala se intenzivně angažovat matka té zavražděné ženy a pojala to skutečně politicky, rodiče novináře se přidali až asi za 10 dní, rozhodně mnohem později a vlažněji než matka snoubenky. Čili jasně pod nátlakem. Celé je to divné a pochybuju, že se to vyšetří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udělal to Nicholson ve středu a pak odjel.

   Smazat
  2. Třetí hrnek byl od čaje Majskij a patřil Putinovi. J. Janda.

   Smazat
 7. Jiří Jírovec20. března 2018 8:28

  Není mi známo, že by české nebo slovenské zákony definovaly lichvu. Proto nelze Kisku a další "podnikatele jeho druhu" označit za lichváře.
  Půjčování peněz je založeno na jednoduchém principu. "Podnikatel" musí mít přístup k "levným penězům" a pak sleduje "poptávku" na trhu po půjčkách. Zaměřuje se na chudé, kteří nedosáhnou na relativně "levné" půjčky od banky. Na chudé lidi musí být přísnost.

  Pokud jde o "účinnou lítost" je otázka, jestli by jí nemohl projevit Babiš a ten pakatel 50 mega vrátit. Jenže, proč by to dělal, když profesorka Válková tvrdí, že případ Čapí hnízdo je tak slabý, že patrně k soudu ani nedojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče,
   už se opakuji, ale "chudí lidé", nemyslel jste chudí duchem? Protože v drtivé většině jde o přímou úměru ve smyslu, čím hloupější, tím chudší.
   Vy znáte někoho, komu bylo umožněno si vybrat, zda se narodí hlupákem, nebo chytrákem? Já tedy ne. Tak že se asi shodneme na tom, že ti "chudí" si svůj úděl nevybrali. Lichva je asi nejzářivější příklad zneužívání inteligenční převahy.
   Zdálo by se vám zavrženíhodné okradení postiženého? Asi ano, stejně jako většině příslušníků "civilizovaného" světa. Přitom hranice, mezi okradením postiženého a "svobodným podnikáním" může být vyjádřena třeba několika málo IQ body, které jsou rozhodující pro komisi, která určuje, který blbec postiženým je, a který už není. A zatímco na ty první pamatuje i trestní zákoník, ti druzí mají spoustu opor v zákonech.
   Lichva, z morálního hlediska zůstává obchodem s lidskou hloupostí a lichváři by za a) měli nést mnohem větší míru rizika a za b) měli by být ve společenském žebříčku někde mezi recidivisty a prostitutkami.
   A rozhodně by si je společnost neměla volit do vedení země.

   Smazat
  2. Hricaku!
   Tetokrát body plus a moje sympatie, lépe bych to neformuloval.
   Ďuro Trulo

   Smazat
 8. Tak tak. Lichva je výdobytek moderní doby. Za to se bojovalo na barikádách.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Jírovec používá normální rozum a k tomu přidává logické myšlení i když, pokud jde o politiku, je logika většinou v prdeli.Lidé dnes moc svého rozumu nevyužívají a mladí už vůbec ne, stačí jim co si přečtou v telefonu nebo v tabletu či sociálních sítích.Logika se už dávno neučí, za chvíli ze škol vyženeme i matematiku.Profesor Zelený před dvěma roky řekl, že svět se znovu změnil a lidé se musí vůči tomu přizpůsobit, kdo tak neučiní zapláče. Já bych doplnil, zapláčou oba, jak ten co se nepřízpůsobil, tak ten přizpůsobený.

  OdpovědětSmazat
 10. Filantrop, kam se podíváš:
  A. Kiska - po návratu z USA zalozil splátkovou spol. Tiangl a Quanto.
  V 2005 ji prodal a část peněz věnoval na charit. činnost,
  V 2006 založil NO Dobrý Anjel
  Jeho otec měl před Listopadem funkci podpředsedy ONV
  v Popradu. Andrej (roč. 1963) byl předsedou Szm
  v Naftoprojektu.
  Z. Bakala - po návratu z USA dřel jako kůň (bílý?), až si vydřel a v 2007
  založil Nadaci Bakal Foundation
  K. Janeček- ten již celé dětství trávil v zahraničí, protože jeho otec byl
  pracovník čes. rozvědky (v Bonnu, Listopad ho zastihl jako
  majora na velvyslanectví ve Stockholmu). Junior po svém
  studiu v USA a neuvěřitelném úspěchu a výdělku se vrací
  domů a v 2010 zakládá Nadaci K. Janečka, (Neuron), 2011
  Nadaci proti korupci a v 2012 Nadační fond pomoci.
  Ještě že je máme, kluky šikovný...
  Co a jak máme konat, se nám snažil vysvětli v neděli V. Moravec a jeho hosté - britská politiložka, toho času na Slovensku prohlásila, že je čas na nové volby. A také, že u nich doma vstupují do politiky pouze lidé, co chtějí nezištně pomáhat, žádná korupce. Prezidentský kandidát, jehož heslem ve volební kampani bylo " Tyrkysová revoluce", Pavel Fischer řekl, že jsme na stejné cestě se Slovenskem, ale oni mají náskok, neboť již chodí do ulic a volají po změnách. "U nás jako bychom si teprve uvědomovali, co je třeba dělat."
  Mikuláš Minár ( student filozofie, bohemistiky a teologie UK), spoluzakladatel iniciativy "Milion chvilek pro demokracii " poskytl Respektu rozhovor s názvem Nechci čekat do voleb.
  Takže Fischer chce zápas o charakter státu a Minár chce ten zápas hned.
  Jinak vše se děje naprosto spontánně...

  OdpovědětSmazat
 11. Tož že byl velkokapitalista filantropem - o tom slyšíme docela hodně, třeba o Sérešovi. Jen co to ta filantropie je? Pokud by ta představa byla menší zištnost, tak určitě pro Evropu by měl výt největším vzorem Babiš - jako filantrop. Neb jeho sociální program pro vládnutí v naší zemi překonává vše, na co se kdy zmohla sociální demokracie. Také proto byla hnutím ANO tak ve volbách oslabena a stejně i KSČM. Je ten program Babiše míněn vážně a je reálný? Ano, Babiš je velmi chytrý, více než kdo si myslí a určitě je daleko chytřejší, než jak se dovede slovně vyjádřit. Kapitalismus, aby se udržel u moci, si vytvořil střední vrstvičku - vrstvičku pohunků, kteří ho chrání proti dělnému lidu. A zdá se, že Babiš se pokouší vymyslet další fintu - tu střední třídu podstatně rozmnožit, přišel na to, že když nejen pohunci se budou mít dobře, ale i proletariát nebude zadupáván do země, že by to mohlo pomoci kapitálu. Tož určitě ten nápad Babiše je přijatelnější, než ten nápad korumpovat jen ty, co uvěří, že v nich jsou dřímající Rotschieldové. Jenže může jakýsi sociální kapitalismus konkurovat tomu asociálnímu? Může se podařit kapitalismu nasadit lidskou tvář? Jasné je toto: pro vítězství proletariátu je lepší, čím je hůř a čím je větší bezpráví. Babiš si myslí, že pro udržení kapitálu je lepší čím dále lépe - pro čím dál více? Je to ale reálné? Není to předem na prohru v bitvě proti oligarchii?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parazit je závislý na svém hostiteli. Pokud hostitele zcela zlikviduje, doparazitoval. Bohužel hlupáci si tohle neuvědomují. Babiš hlupákem není.

   Smazat
 12. Ano ti dva mrtvý už nikoho nezajímají jde o pravicový převrat sluhové do vlády.

  OdpovědětSmazat
 13. Likvidácia socdem na Slovensku? Žiadna tu nie je.

  OdpovědětSmazat
 14. hlúposti o tých troch šálkach - ako povedala mama zavraždenej, tá mala zvyk zapíjať kávu čajom, Kuciak nenabíjal baterku, opravoval pec v suteréne, zavraždená sedela v kuchyni a písala, vrah vošiel zozadu od záhrady cez dvere ktoré nezamykali, strelil ju zozadu do hlavy, úderom o počítač po vstrele si zlomila nos, kuciak až potom - asi - keď začul výstrel vyšiel hore a stretol sa s vrahom na chodbe ktorý doň vystrelil z blízka, opálený odev, takže - primárne obeť asi mala byť zastrelená, zrejme o Kuciakovi vrah nevedel, musel chvíľu pozorovať dom a presvedčiť sa že nikto ho neprekvapí, a taká oprava pece sa asi predĺžila, takže je ale pravdou, že od stredy sa nikto k domu nepriblížil až do nedele večer, no ... a nikto v dedine nevie nič, ticho,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V dnešní době mobilu a internetu mi nejde do hlavy, že je nikdo nehledal dříve. On jako novinář nemusel být ve styku s kolegy, oba dva s rodinou, kamarády? Vždy je dnes zvykem volat a psát si xkrát za den. Dle výpisu z mobilu se dá určit, kdy ho přestali používat, zhruba tedy čas úmrtí.

   Smazat
  2. Ano, je to u mladých trochu zvláštní, ale ne zas tak moc, protože se jednalo jen o 4 dny. Nikde není psáno, že musí každý prožvanit většinu dne s navíc byli dvojice.

   Smazat
 15. Neměli by se Slováci spokojit s tím, že k výměně vlády dojde jen skrze dvě mrtvoly, neboť k ní dojde tak či tak, protože si to přeje vyšší moc. Libyjčané a další by o tom mohli vyprávět. K objasnění zločinu dojde až po mocenské výměně, a jen se potvrdí, že vrahem byl vyhozený zahradník. L.H.

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.hlavnespravy.sk/uz-zajtra-sa-bratislave-uskutocni-protestne-zhromazdenie-proti-statnemu-prevratu-slovensku/1345828

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nepřijde. Všední den a do Blavy daleko. Počítám tak maximálně 15 lidí.

   Smazat
 17. No to jsem nevěděl, že mají na Slovensku trestně stihaného prezidenta byť poté omilostněného - podívejme se, jak jsou na Slovensku pokrokoví. A nevím proč není slovenský prezident takto uváděn na čété. Slováci to mají už ve své krátké historii zakódované. Hlinka zemřel dříve, než mohl být trestně stíhán, ale Tisso si to užil až do vykonání rozsudku. A co Mečiar? Tak ten asi byl trestně stíhán a omilostněn pak.
  Jinak moc lidí se ptá, proč stíháme a nesoudíme? Dočkají se Babiš a občané pravdy ? Protože by vyšlo na jevo, co cvrlikají vrabci na střeše, že celou akci si objednal Sereš a bude soudit Berka, ale nejdříve v příštím století, neb se to diktatuře kapitálu, která si ohýbá ústavu, media a ráda by také vládu a prezidenta podle své potřeby, v současnosti jaksi nehodí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to blábolíte člověče? Kiska alias Kundička není trestně stíhán. A jakej Hlinka? Ten nemá s Tisem nic společného a navíc zemřel před válkou. Mečiar taktéž nebyl stíhán. Jako za co? Kdyby našli sebemenší důvod, už dávno by ho Dzurindovci roznesli na kopytech. To by museli stíhat každého, kdo je v politice a všichni by už bručeli.

   Smazat
 18. Na Slovensku demonstrují mladí , ale v Praze mimina. Jsem zvědavý zda se ta vražda vyšetří . Zatím se jen využila k likvidaci vlády .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud byla objednaná jako spouštěč státního převratu, tak ne.

   Smazat
  2. Minulý pátek večer jsem se vrátil ze Slovenska. Tam kde jsem byl, na závěr demonstrace (bez mé účasti) byl celkem velký, slavnostní ohňostroj!! Skupinky mladých kupovali v místním marketu, těsně před závěrečnou, lahvové pivo, cca tak 5 ks na osobu. Byli tak mladí, že pokladní požadovala po některých občanku. Nejspíš utráceli právě vydělaný obolos. Tak nějak vypadá zaplacená spontánnost.
   Vražda Kuciaka se samozřejmě v nejbližší době, nebo vůbec, nevyřeší. Mohla by totiž být i z jiných, než nepolitických, důvodů. To se autorům do scénáře nehodí a tak dalším na odpis je policejní prezident. Míra

   Smazat
  3. oprava ...než politických...Míra

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.