Reklama

středa 14. března 2018

Třetí světová válka se přibližuje

P.C. Roberts
14. 3. 2018    PaulCraigRoberts
V nukleární válce by vedlejší (kolaterální) škodou byl život lidstva – Fidel Castro
Ve snaze dokázat Američanům dobrou vůli, nechali jim Rusové v Sýrii jeden plácek, který nyní Washington využívá ke znovurozpoutání války. Nešťastné rozhodnutí Rusů válku v Sýrii nedokončit, přineslo ten výsledek, že námezdní vojáci z řad cizinců, označování presstitukami za „bojovníky svobody“, se v jedné enklávě Sýrie udrželi. Nu a aby Washington zas udržel syrskou válku v chodu, hledá nyní cesty, jak těmto svým žoldnéřům pomoci. A Trumpův režim ji našel. V tvrzení, že Sýrie používá v boji chemické zbraně.


Není to nic nového. Tutéž lež uváděl jako motiv pro rozpoutání války proti Sýrii už Obama, a nehledě na fakt, že ji Rusko tehdy přesvědčivě vyvrátilo, máme zde dnes tvrzení o syrských chemických zbraních znovu.

Jestliže mi paměť dosud slouží, poslali Rusové své chemické zbraně USA pro jejich potřebu destrukčních prací. Vůbec nepochybuji o tom, že Washington tyto chemické zbraně ještě vlastní – a s falešným označením jejich syrského původu je využije pro svůj další útok pod falešnou vlajkou. A to prostě tak, že z jejich použití obviní Asada. Řečeno jinak: Washington vytvoří „situaci“, vinu za ni vrhne na Asada a Putina, a buď s požehnáním Kongresu, anebo třeba i bez něj, zahájí proti Sýrii inervenci, označenou jako pomoc „bojovníkům svobody“.

J. Mattis, ministr obrany USA, bez ohledu na skutečnost, že Sýrie chemické zbraně nevyrábí, a ani je nemá a ani je pro své vyčisťovací operace proti žoldákům nepotřebuje, prohlásil, že syrská armáda používá plynný chlor „proti svým vlastním lidem“.

I tahle lež zde už za Obamy byla a Mattis ji nyní rozšířil o pověst, že syrská armáda zasahuje plynným chlorem též nemocnice, i když přímé důazy o tom prý v ruce ještě nemá. A přidal obvinění Ruska z toho, že se syrského zabíjení civilistů spoluúčastní. Docela jako by na chvíli zapomněl, že tohle je obor, ve kterém USA nemají soupeře.

Stephen Lendman píše, že ředitel CIA (nyní už americký ministr obrany po čerstvě propuštěném Tillersonovi – pozn. red.), naznačil, že americký útok proti syrské armádě je už jen otázkou času, protože – jak vysvětlil – nehodlá už prezident Trump útoky s použitím plynu dále tolerovat.

Samozřejmě, použití plynu v Sýrii je bajka, pokud jím ovšem Washington nezásobil své žoldáky.

Ale fakta nejsou pro Washington důležitá. Důležité pro něj jsou však žádosti Izraele, aby už konečně zlikvidoval Sýrii a Irán a tím též smetl z povrchu země hnutí Hizballáh, které mu dosud brání zmocnit se jižního Libanonu a jeho bohatých vodních zdrojů.

Nepochybně má Washington na mušce i další cíle. Ropné společnosti USA např. chtějí mít v Sýrii pod palcem umístění ropovodů i plynovodů, jsou zde šílení neokonzervativci se svou ideou světové hegemonie, je zde vojenskobezpečnostní komplex, vyžadující mít pro zdůvodnění svého masivního rozpočtu své nepřátele a konflikty, ale přece jen izraelské dychtění rozšířit své hranice až k vodním zdrojům je to nejpodstatnější, co udržuje středovýchodní konflikt v pohybu.

Uvědomuje si Rusko všechny tyto skutečnosti? Anebo je v něm stále přítomna naděje, že přece jen získá přízeň Západu a jeho součástí se nakonec i stane?

Je-li tomu tak, směřuje svět k nukleární válce.

Pokaždé, co Rusko nedokončí svou práci, jako např. v Sýrii či na Ukrajině, nedočká se od Washingtonu přívětivější tváře, ale pocítí jen jeho zvýšený tlak na další svůj prospěch v konfliktu, který sám Washington inicioval. A tento tlak nepovolí, dokud nebude ve své spanilé jízdě zastaven. Což je ovšem cosi, co se Rusko nezdá ochotno učinit, čehož důsledkem je pokračující pohyb světa k Matrixu.

Všimli si už Rusové, že doslova každý v Trumpově režimu Rusku hrozí? Mattis, Tillerson, Nikki Haleyová, všichni vládní mluvčí, anglická premiérka, anglický ministr zahraničí - ale Rusové stále hovoří o svých západních partnerech a o tom, jak moc o spolupráci se Západem stojí.

Neexistuje jediná možnost, jak by Britanie mohla přežít nukleární válku, ale britská premérka si dovolí dávat Rusku v záležitosti špióna Skripala své ultimatum.

Celý Západ je, jak píše Chossudovsky, duševně nemocný, a západní politici a presstitutky ženou svět do zániku: https://www.globalresearch.ca/fake-news-and-world-war-iii/5631417

A vojenskobezpečnostní komplex tlak ruky, ve které svírá Trumpův režim, dál zesiluje. Ministr zahraničí Tillerson byl zbaven úřadu a nahradil jej ředitel CIA Pompeo. A úřad CIA převzala Gina Haspelová, ta, která dohlížela na tajné mučení vězňů, jehož se CIA dopouštěla v Thajsku.

Překlad: Lubomír Man

18 komentářů :

 1. Za Velké vlastenecké války se tomu říkalo nařízuji palbu na vlastní pozice. v tomto případě jsem pro!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý článek ale po Putinově oznámení může západ jen štěkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel se může doštěkat k poslední své pouti a tou je 3. světová válka. O tu se ostatně snaží od Euromajdanu v roce 2015 na Ukrajině. Nerostně bohatství RF prostě láká a velká hospodářská krize se nezvratně blíží, ač se tak nezdá, ale toť zákon kapitalizmu.
   Článek je bohužel přesný.

   Smazat
 3. Musí ještě chvíli vydržet. Kryt mám dodelany. Zásoby na cca desítky let prezivani pro pár lidí. Dnes jsem dokoupil ryzi, cocku a fazole. 50000litrů vody v podzemním rezervoaru. Ale pořád tajné doufám a věřím že kobyla dokope na svém území.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo z vás má plynové masky a obleky? Poptejte se lidi v okolí a upozorněte je ať se zařídí. Dokud je čas. Soused má i velkou olovenou skříň do které může zalezt a oloveny kufr na elektronicke přístroje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešiřte poplašné zprávy, podkud to příjde ani o tom většinou nebudete vědět. A ti co to přežijí už zprávu nepodají.

   Smazat
  2. voda se vam zkazi a vy se za dva roky pod zemi zblaznite a poklop predcasne otevrete na zemi nic nebude radci umrete hned kryt je nesmysl

   Smazat
 5. Pokud bude atomová válka mezi Ruskem a USSA nepřežije nikdo. Lidi vymřou stejným způsobem jak dinosaury. Atomová válka se totiž podobá srážce Země s meteoritem před 60 miliony roků. Jen část dinosaurů zemřelá bezprostředně po výbuchu, který provázel srážku, lví jejich podil zemřel na nedostatek potravy. My zemřeme stejně. Většina lidí zemře hlady. Bylo o tom video - americký vědec, který radil Reaganovi při odzbrojení, jeho veřejné vystoupení před obrovským množstvím lidí na youtube, bohužel jsem to nebyl schopný nalézt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaderny utok na zemi bel pres vice jak 200 lety, kdy se z mapy vymazala Tartarie.

   Po vymazu Tartarie, hegemonii prevzali anglosaskove a prepsali historii.

   Smazat
  2. http://www.funtime.cz/?p=589

   Prohlidnete si fotky, proc na sibiri nejsou stromy starsi jak 200 let? Proc v Kanade nekterym stromum bylo pres 1000 let? Ty se nasledne kacely, proc? Atd atd

   Smazat
  3. 7:44: Díky za Vaš tip, určitě to přečtu, zatím jsem pouze do toho nahledl. Je to zajimavé.

   Smazat
 6. Byla chyba svěřovat likvidaci chemických zbraní Sýrie Američanům, kteří neustále hrají nějaké tajné velmocenské hry a podvody a nelze jim už vůbec nic věřit. Chovají se jak utržení ze řetězu.

  OdpovědětSmazat
 7. čas - nemajú čas, nepomohla bridlicová ropa, nič, nikto na svete nemá na kupovanie zbytočných predražených zbraní

  OdpovědětSmazat
 8. Pražská kavárna přinutila naše děti protestovat proti prezidentovi, který byl zvolený v demokratických volbách. Zneužívá naše děti, aby protestovaly proti vlastním rodičům a my jako rodiče musíme na to hledět a nemůžeme proti tomu vůbec nic dělat, protože každý žák, žačka, který by se otevřeně postavil proti této špinavosti, které na školách pod vedením pražské kavárny a Člověká v tísni, by se zlou potázal. Je to zneužití naších dětí k špinavému politickému boji, kterým naše děti ani nerozumí. Dokonce k této špinavosti budou využívat naše děti, které nemají ani volební právo, ale ani se nijak aktivně o politickou scénu nezajímají. Běda žákovi a žačce, kteří by se postavili proti, byli okamžitě ostrakyzování, diskriminování. To organizátoři této špinavosti chtějí někomu namluvit, že nikdo ze žáků nebude proti této komedii vystupovat. Něco tak sprostého, podrazáckého nedělal ani režim před rokem 1989. Jsem přesvědčený, že ředitele škol porušují zákon, když umožňují, aby naše děti byly zneužité k této sprostosti. To, že naše děti budou muset demonstrovat a budou zneužity, nemůžeme my rodiče nic dělat, jenom přihlížet, jak jsou naše děti zneužité proti nám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou tapetou už běž do řiti!

   Smazat
  2. 10:55: Co jste to chtěl - takhle vulgarně - vlastně říci?

   Smazat
  3. To, že Anonym 8:43 stejný text tapetuje pod všechny články. To jsou zvyky agresivních a přitom líných pablbů, kteří otravují veřejné diskuze na internetu - tapetářů.

   Smazat
 9. Zlatá Matička Rus ! Smrt USA a EU !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.