Reklama

pátek 9. března 2018

Tvrdá odpověď Ruska v OSN ohromila Západ. Před Putinovým projevem, tak s nimi ještě nikdo nemluvil ...


9. 3. 2018        zdroj
V předvečer 1. března, krátce před zahájením poselství Vladimíra Putina Federálnímu shromáždění, se v Radě bezpečnosti OSN konalo další zasedání k syrskému urovnání a situaci ve Východní Gutě. Pokud se ale americká strana naivně domnívala, že proběhne stejně jako všechna předchozí, ruští představitelé již věděli, co řekne prezident Ruska ve svém projevu, a věděli, že rozložení sil se ve světě po jeho projevu zásadně změní. Diplomacie, jak je známo, je pokračováním války. A pokud ve vojenské oblasti u jedné ze stran vznikne převaha (a ta u Ruska po vystoupení prezidenta oficiálně vznikla), pak diplomaté dostávají možnost, aby se nežinýrovali ve výrazech. Rubikon byl překročen...


Stručný obsah projevů delegátů za Ameriku:

"Asadův režim znovu použil plyn chlorin jako zbraň ..."
"Ani Asad, ani Rusko, ani Írán nedělají nic pro zlepšení situace ve Východní Gutě ..."
"Rusko, Írán i Asad nadále útočí v této oblasti v rozporu s požadavky Rady bezpečnosti OSN ..."

Stručně řečeno, typická rétorika a totální obviňování Ruska ze všech hříchů ... Ba co víc, na konci si američtí delegáti vůbec dovolili neskrývanou drzost: "Víme, co na to odpoví Rusko. Řeknou, že ve Východní Gutě jsou radikální teroristé, ale ve skutečnosti pod touto záminkou jen Rusové nadále nevybíravě zabíjejí tisíce nevinných lidí".

Rubikon byl překročen, mikrofon byl postoupen ruské straně a v sále OSN se rozpoutala bouře ...

Vasilij Nebenzja, zvláštní zástupce Ruska: "Vyslechl jsem projev náměstka generálního tajemníka OSN a americké zástupkyně. Pro začátek bych chtěl využít této příležitosti a položit jednu otázku. Odkud máte náměstku generálního tajemníka tyto podivné informace o civilních obětech?

Podle syrských úřadů například pouze za 22.leden bylo zabito v Damašku 12 lidí (rukama "opozice"), ale podle vašich údajů 11 osob zahynulo za celý měsíc! Kdo jsou vaši informátoři? "Bílé přilby" nebo co? A nyní vy (dívá se na zástupkyni USA). Americká delegace dnes, jako ostatně vždy, věnovala svůj projev Rusku. Ano, a dokonce řekla, že prý ví, o čem bude Rusko hovořit ... Ne kolegové ... Nevíte, o čem budeme dnes hovořit, a to mě velmi těší ...

Takže oč půjde. V únoru Rada bezpečnosti jednomyslně přijala rezoluci, která měla zlepšit humanitární situaci v Sýrii, a to zejména v těch oblastech, kde je stále nebezpečí vojenských střetů.

Ale mnozí zde přítomní velmi rádi selektivně citují její rozhodnutí. Přičemž vynechávají ty body, které se jim nehodí.

Tak tady to máte přátelé, cituji: "Všechny strany syrského konfliktu jsou povinny zastavit bojové akce a okamžitě zahájit působení ve prospěch garantovaného příměří". Tak ale právě PŘED tím jsou VŠECHNY STRANY povinny dohodnout dobu, zóny a rozsah humanitárních pauz. Dohodnout se na provádění těchto postupů.

Vysvětlím to ještě jednou, pokud to někdo nepochopil. Jakékoli pauze musí předcházet předběžná dohoda stran. Požadavky USA na náhlé zastavení bojů svědčí buď o nepochopení, či o jejich spekulování s lidskými tragédiemi. Dospívám k závěru, že americká delegace tuto rezoluci ve svém projevu překroutila.

Jaká může být spolupráce po tom, co jsme od nich vyslechli?

Rusko jednostranně oznámilo stanovení ve Východní Gutě každodenních hodinových humanitární přestávek, dělá všechno možné pro jejich úspěšné fungování, zřídilo dočasná ubytovací střediska a lékařská stanoviště, zorganizovalo pohotovost brigád rychlé pomoci, poskytlo automobilové dopravní prostředky a vyzývá Mezinárodní výbor Červeného kříže a další uznané humanitární organizac, aby se zapojily do tohoto procesu. Avšak hned první den ozbrojenci využili vyhlášené pauzy a přešli do útoku, a druhý den zahájili minometné ostřelování koridoru, určeného pro humanitárních operace. Ani jediný člověk nemohl opustit nebezpečnou zónu a americká delegace tady sedí a říká, že tam nejsou teroristé a že obyvatelé údajně trpí v důsledku akcí vládních sil!

Ozbrojenci ledacos věděli a byli prokazatelně informováni o tom, co neměli vědět. A když je to tak, očekáváme přesné záruky ohledně toho ze strany vnějších podporovatelů ozbrojenců, to znamená záruky těch, kteří se nyní nacházejí a sedí v tomto sále.

Chcete zahájit příměří? Splňte to, co jste slíbili - proveďte definitivní vymezení teroristických organizací. Odlište svou opozici od teroristů. Pokud se od sebe tak liší, tak by to nemělo být obtížné (říká s úsměškem).

Teroristé jsou přece zákonným cílem vojenských operací a nebudeme s nimi jednat v rukavičkách.

Jiná věc je, pokud jen chcete rozžhavit informační pozadí svými řečičkami. Celkově si mohu jen stěží představit, jaká hysterie by se nyní děla v západních médiích, kdybychom tuto rezoluci neodsouhlasili a nepřijali ...

Co je ale překvapující, že dokonce i teď, kdy byla rezoluce přijata, se naši západní partneři tváří, že vše, co je v ní napsáno, se týká výhradně Damašku a Ruska.

Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu?

Pro začátek, právě v amerických médiích vznikají všechny světové fejky, jedinou otázkou je, kde byly všechny vaše tiskové služby, když americké letectvo srovnávalo Rakku se zemí? Kde jsou všechny vaše nářky, když od té doby, co v tomto městě nejsou teroristé, uplynuly měsíce, ale stále je nevyhovující pro život? Navíc nám nyní přicházejí nové zprávy o civilních obětech v důsledku leteckých úderů koalice v provincii Dajr az-Zaur. To je co, pro vás druhořadí lidé? Nebo smrt nevinných lidí od demokratických bomb, to je bezvýznamné a není to hodno pozornosti? Ale možná si myslíte, že taková smrt je pro ně dokonce čestná?

Celkově takto, vyzýváme a trváme na tom, aby OSN okamžitě poslalo do Rakky hodnotící komisi a aby koalice, která de facto tuto oblast kontroluje, zajistila pro to všechny podmínky. Také očekáváme, že koaliční velení místo vytváření kvaziadministrativ v oblastech osvobozených od DAEŠ zpracuje plán jejich předání do odpovědnosti ústřední moci. Vždyť vy osobně jste v tomto sále mluvili o nedotknutelnosti suverenity a územní celistvosti Sýrie, že? (Dívá se na delegaci USA). Kromě toho to bylo mnohokrát potvrzeno Radou bezpečnosti OSN.

No a za třetí, očekáváme okamžité otevření přístupu humanitární pomoci na Amerikou okupované území kolem vojenské základny Al-Tanf.

Ruská strana dělá víc než celá americká koalice dohromady, přičemž mají ale USA tu drzost, aby od nás cosi jednostranně žádaly. Představitel Estonska cosi požadoval, nevím, neposlouchal jsem. Britský ministr zahraničí si vůbec usmyslel, že je prokurátor, když naší zemi vyhrožoval. To on, zdá se, nařídil svolání našeho dnešního zasedání?

(Zvedá hlavu, dívá se na Američany a Brity a říká)

Žádná z vašich zemích vůbec nic neudělala pro mír v Sýrii. Jste vůbec alespoň schopni ovlivnit někoho z těch, kteří se nazývají "umírněnou opozicí"? No samozřejmě že ne. Potoky slz vám kanou jen tehdy, když je další bašta bojovníků smíchaných s teroristy ohrožena! V tom případě začínáte vyvíjet nebývalou aktivitu! Vaším skutečným cílem je svržení syrského režimu uznaného OSN. Pro vás jsou jakékoli zmínky o jeho úspěších v boji proti terorismu, přičemž na jeho vlastním území, děsivé můry. A abyste zastavili přibližování míru, jste ochotni udělat cokoliv. Tak teď mě dobře poslouchejte: víme o připravované chemické provokaci s cílem obvinit Damašek. Také víme, jaké porady se za tímto účelem konají, kde probíhají a kdo se jich účastní. Všichni zde jsou si dobře vědomi toho, že chemické útoky Asad vůbec nebotřebuje. Jen vytrvale hledáte důvod pro vojenskou intervenci a zdůvodnění vojenských úderů na Sýrii. Znovu o tom začali mluvit američtí oficiální představitelé.

Nám je to zřejmé a je jasné, na co je zaměřena vaše intelektuální aktivita.

V této souvislosti vás varujeme - zanechte své špinavé hry, pro vás se to může stát velkou chybou.

Chcete skutečný mír? Přidejte se k úsilí Moskvy".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ani Vitalij Ivanovič Čurkin by to nepovedal lepšie.

   Smazat
  2. Este keby tam pridal svoje vyhlasenie Safronkov to je tiez ocelovy chlap takych treba na tie americke kobylky..

   Smazat
 2. :))))
  trošku v tom poznávám rétoriku Kima .
  ...s teroristy se nevyjednává !!!*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jestli ty moc nečumíš na halyvůdskou produkci a neměkne ti mozek.

   Smazat
  2. Díky za starost o můj mozek.
   O svůj si zřejmě přišel tak se staráš.
   Stačí emerické jutubé
   https://youtu.be/VO-2M13UbKY

   Smazat
  3. Nestraš z ušáckýma tubama.Ti řeknou pravdu jen když se zhulí.

   Smazat
  4. To není strašení ale parádní přehlídka.
   Ty se bojíš ? To si tedy hrdina co může nikomu radit*

   Smazat
  5. OSN je už jen rozbíječský spolek a tato organizace jen přikazuje a rozkazuje a neděla co by měla ! Amici žijí válkami ,tak jen do toho ,nebo mate strach! ,víte že by to bylo konečno !!!! Kdo se vzepře tak ho zničí, viz Slovensko ,Česka republika . Tam mrtvy nebo občanská válka , či to kdo počítá , to jsou vaše víze. Toto jsou demokrate ! žádná demokracie jen já, já a ne ti ostatní ! Ti tupci studenti ,ať se podívají kolik krát tak byli z neužiti , ne za jejích zájmy ! Parlamentní demokracie se jen cti jen do doby, když se dostane k moci někdo jiný a neskáče jak oni pískají ! Vize tak zvaných demokratu ,buď my ,nebo nikdo!!!!!

   Smazat
  6. A snaží se snad někdo o to, o poznání kde je pravda? Vždyť je možná kontrola všech, teěch proruských i opozičníků nahlédnout konkretně na ona místa. aČi se bojí o svou kůži???

   Smazat
  7. I feel so blessed and fulfilled. I've been reluctant in applying for a loan i heard about online because everything seems too good to be true, but i was convinced & shocked when my friend at my place of work got a loan from Progresive Loan INC. & we both confirmed it and i also went ahead to apply, today am a proud owner of my company and making money for my family and a happy mom. Well i'm Annie Joe by name from Pauls Valley, Oklahoma. As a single mom with three kids it was hard to get a job that could take care of me and my kids and I had so much bills to pay and to make it worst I had bad credit so i couldn't obtain a loan from any bank. I had an ideal to start a business as an hair stylist but had no capital to start, Tried all type of banks but didn't work out until I was referred by my co-worker to a godsent lender advertising to give a loan at 2% interest rate. I sent them a mail using their official email address (progresiveloan@yahoo.com) and I got a reply immediately and my loan was approved, and I was directed to the Bank site where I withdrawed my loan directly to my account. To cut the story short am proud of my hair stylist company and promise to testify to the world how my life was transformed.. If you are in need of any kind of loan, i advise you contact Progresive Loan INC and be financially lifted Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565   Smazat
  8. Jsi na českých stránkách anglofile debile.

   Smazat
  9. 20:10 Ty seš vůl bez mozku...

   Smazat
 3. Traduje se, že Sokrates byl proti demokracii i proto, že se nakonec vlády zmocní zločinci .... no, měl asi pravdu.

  OdpovědětSmazat
 4. Mistrovský projev. Ve srovnání s tou americkou polovzdělanou blbkou neuvěřitelně inteligentní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že ta blbka má mnohem větší vliv než zbytek světa.

   Smazat
  2. Nejen Socrates , ale v Recku si volili diktatora , kdyz bylo treba branit zemi.
   Nic lespiho asi dodnes nezname...Stekani na Putina ze neni demokrat , je stupidni a svedci o jejich tuposti...
   Od jiste doby chovani Putina se menilo popstupne od vysvetlovani , nenapadne obrany proti spinavym lzivym narcenim, nahle vyrazil a vysekl velmi rychle gruzince, /nez se kdo vzpamatoval/,potom zabral Krym a nahle v situacich v Syrii zacal diktovat co bude a co nechce...A nahle se ukazalo , ze nema nikoho sobe rovneho.
   Dnes jak je videt jimi opovrhuje , protoze vi ,ze oni sami vedi dobre ,ze lzou za falesny dollar, , podvadeji, zoufale a za kazdou cenu a snazi se o masakry a nasili vseho druhu spojenectvim s jejich /9/11/ teroristy.
   Ze jsou nevylecitelni rasisti a kdyz Hitler skoncil v 1945 , okamzite rozvinuli rasismus vseho druhu zase proti nam a Rusum..
   Ten trval po staleti a trva dodnes. Utoky na Putina jsou na cele Rusko a na vsechny rusy. A nic jineho ani anglosasove ani neznaji...
   Obvinuji treba dnes Rusko z rozpinavosti, ale doufaji ze my jsme tak hloupi , ze nevime, ze nejvetsi imperialismus provaderla Katerina , puvodem nemka!!!
   A ti germani sotva znaji neco jineho ...

   Smazat
  3. 1:57, Gruzie nebyla akcí Putina, ale Medveděva.

   Smazat
  4. 11:12
   Gruzie nebyla akcí Medveděva, ale Saakašviliho.

   Smazat
  5. Ta debilia je puvodem Indka spinava v urade prosustala malem svuj post guvernerky a do uradu v OSN ji dostaly ony paraty ktere jsou vsude a huby ktere mluvi o miru a nozikem ti paraji ledvinu aby ji jeste prodali

   Smazat
 5. No teda ! Projev jak břitva a podle mne pravdivý.

  OdpovědětSmazat
 6. Co byste očekáváli od vůdčí síly Západu? Dobrý Indian mrtvý Indián, čili život bílého Emeričana nade vše.
  Emeričané získali již patřičnou praxi v minulých stoletích. Asi ten přístup k řešení každého konfliktu jim přešel do krve. Rusové bohužel jsou nebo byli hloupí, že jim věří nebo věřili. Mimochodem zajimal by mně vznik tohoto rčení. "Lidová" moudrost? Rusové jak známo prováděli výboje zcela opačným směrem - na východ. Pokud je mi známo, tak podobné rčení nevytvořili. Za to celých 27 let nyní a v minulém režimu 40 let západní iluminatoři nám pořad vštěpují, jací to jsou barbaři. Z Emeriky je všechno ušlechtile, včettně těch brakových kriminálních seriálů, které pouští naše televize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale víte co je zajímavé vím tom od své tetičky 89 let. Její otec pracoval ve filmovém průmyslu na Barandově a tenkrát měli nějakou družbu s kolegy ze SSSR. Oni se tenkrát velice divili co to tady promítáme za jejich filmy, podle nich to byla tvorba takového horšího druhu, kterou ani oni příliš neuznávali. Vypadá to že nyní nám tady pouští něco podobného, ale z USA.

   Smazat
  2. Ano,i já jsem zachytil takové informace,asi to máme poklonkování do všech světových stran v genech

   Smazat
 7. Pročpak projev nekomentovala ani nezmínila ČT? O pár dní dříve Vasilij Nebenzja v souvislosti s obviněními vůči Damašku citován byl:

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2371237-pouzivani-chemickych-zbrani-bude-trestat-novy-tym-chce-obejit-rusko-blokujici

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To kvůli vyváženosti, na internetu se dozvíte pravdu, tak aby to bylo jaksi zprůměrované, tak oni to malinko zdeformují.

   Smazat
 8. Tak tohle je projev! Ted jeste takove ciny! Drzim palce. Popravde, tak mel mluvit kazdy v OSN; kdyby to udelali, USA by byly vyrizeny a vice by demokracii nerozsirovaly a vsechny sve sily a zbrane venovaly te nejvetsi opozici na svete - vlastni Demokraticke strane! A mohla by zacit mela!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak "mohla by začít mela", jo? To je to o co takovým debilům jako jsi ty jde. Plný rypák falešných žvástů o míru, ale někdy se prostě zapomenete a ujede vám pravda.

   Smazat
  2. 20:56

   Přečti si znovu to co kritizuješ a pak si přečti svůj příspěvek a dáš mně za pravdu.....jsi blb

   Smazat
 9. Takhle se s nimi musí jednat, bravo pane Nebenzja

  OdpovědětSmazat
 10. No doufám, že už se Ruský medvěd konečně probudí ze zivmního spánku a půjde na lov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jóóó, další takovej jako ten 20:40. Těšíš se na válčičku, soudruhu?

   Smazat
  2. Ne pro, ale o A z 21:40 h a výše.
   A též o podobných manipulátorech u posledních aktuálních článků:
   Je zřejmé, že byli na novém školení, kde jim vysvětlili, že když už nefunguje to, co zatím zkoušeli, že je třeba se vrátit ke „klasice“. Dle přísloví : zloděj volá „chyťte zloděje!“
   Takže všichni ti, co jsou naštvaní na amíky, nejsou nic jiného, než „váleční štváči“!
   No, to je opravdu dobré! ..
   To si fakt myslíte, že vám to lidi budou baštit?!
   Pavel p

   Smazat
  3. Oprava: je to o A z 21:34 h a výše.
   Pavel p

   Smazat
 11. Zlikvidovad těch pár západních hovad pro RF by nebyla žádná těžká práce,ale přesně na to ti zhovadilci čekají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. Nekrmte troly, Ušáci jdou stejně do kopru takže klídek. Dneska jsem znovu zkouknul přesně dva roky starý video V.V.Pjakina "Otázky a odpovědi" a čuměl jsem jak přesně trefil a popisoval to jak bude vliv Ušáků slábnout. Vše jde správným směrem, pokud Ušáci nerozpoutaj III. světovou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ušáci rozpoutají konflikt, vše od prahy směrem na západ přestane existovat a izrael bude též smazán z mapy.

   Smazat
 13. Výborně Rusko ! OSN a hlavně zastoupeni USA a VB jsi mysli že mohou lhát a být drzí na každého kdy se jim zachce a každý je musí na slovo poslouchat zapomněli jsi všimnout že stoji USA dávno na vedlejší koleji !

  OdpovědětSmazat
 14. Konečně se věci nazývají pravými jmény dost bylo západních teroristů.

  OdpovědětSmazat
 15. Není možné chodit po špičkách a trpělivě vysvětlovat do nekonečna, když vás má protistrana za blázna. Je povinnosti bouchnout do stolu a říct dost. Bravo Rusko.

  OdpovědětSmazat
 16. Ovšem je tu problém v tom, že ta slavná protistrana byla zvyklá, že když zabručela, tak všichni se ve světě posrali. Musí to být nyní pro ně velmi "urážející" a budou se chtít mstít.Jo, žádný stromek neroste do nebe.

  OdpovědětSmazat
 17. MÍR, ÚHLAVNÍ NEPŘÍTEL KAPITÁLU KDEKOLIV NA SVĚTĚ. PROTO TO ÚSILÍ UDRŽET AGRESE, MILITARISMUS A VÝROBU MRTVÝCH "PŘI ŽIVOTĚ". VÁLKY KAPITALISMU, TO JE JEJICH BOJ O PŘEŽITÍ. MÍR, TO JSOU PRO DIKTATURU KAPITÁLU A TOTALITU SMRTELNÉ KŘEČE! Tak se nedivme, my, co zase přežíváme díky míru!

  OdpovědětSmazat
 18. Upozornění na vynikající knihu Petra Hampla:

  http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/2018/03/petr-hampl-prolomeni-hradeb_13.html

  OdpovědětSmazat
 19. Upozornění na vynikající knihu Petra Hampla:

  http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/2018/03/petr-hampl-prolomeni-hradeb_13.html

  OdpovědětSmazat
 20. COLLINS GUZMAN FUNDINGS

  We offer a variety of Financial packages at a very low interest rate, We stand apart from other lenders because we believe in customer service, We offer the right solution to your financial needs.In general we are FINANCE COMPANY, We offer loan at 3% interest rate, Commercial loans, business loans, home loans, car loans and debt consolidation loan are available for you. Contact us for more information via E-MAIL: collinsguzmanfundings@gmail.com

  Names:
  Occupation:
  Loan Amount Needed:
  Loan Duration:
  Your Country:
  Mobile NO:
  Purpose Of Loan:
  Email Address:
  monthly income:
  Sex:
  Age:

  Thanks and best regards
  Mr Collins Guzman
  WhatsApp: +1 (786) 598-8751

  OdpovědětSmazat
 21. I am glad to mention that it is really helpful post for all readers and learners. Thank you for sharing with us.
  Idesignpassion

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.