Reklama

.

.

pátek 9. března 2018

Universální kandidát do všeho?

J.Pospíšil po pravdivých slovech prezidenta prchá z inaugurace

Jiří Paroubek
9.3.2018 VašeVěc
Pražská TOP 09 opět nezklamala. V roce 2010 proslula povoláním někdejšího guvernéra ČNB Tůmy do čela své kandidátky, aby poté co se dostala do radniční koalice strčila do svého čela na funkci primátora nezralého hocha z Olomouce. A podle toho také její panování na pražské radnici vypadalo. Tehdy ovšem, zejména díky Tůmovi,
se jako nejsilnější strana v pražském zastupitelstvu, nemusela chovat úplně skromně.

Dnes je ale Tůma v KPMG a TOP 09 v Praze nemá žádného přirozeného vůdce. A proto neváhá sáhnout po svém universálním vojákovi, někdejším místopředsedovi ODS a ministru spravedlnosti za ODS Pospíšilovi. Jiří Pospíšil momentálně dokončuje svůj mandát v europarlamentu. Za rok se totiž uskuteční znovu volby do Evropského parlamentu. Na podzim 2017 byl Pospíšil zvolen, coby čerstvě přijatý člen TOP 09, jejím předsedou. A to proti vůli zakladatelů strany Swarzenberga a Kalouska.

J. Pospíšil řídí tedy stranu ze své eurokanceláře v Bruselu. To je samozřejmě dosti složité. Tak chce být asi Pospíšil české politice trochu blíže. Spoléhá na to, že může být stejně úspěšný, jako byl svého času při krajských volbách v Plzeňském kraji, které ještě v barvách ODS v roce 2012 vyhrál. Ale kde že loňské sněhy jsou? Jiří Pospíšil přestoupil z ODS do TOP 09. A nyní se hodlá ucházet s velkou pravděpodobností jako kandidát své stále ještě nové strany, o místo primátora Prahy....

Nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že universální kandidát zejména do všech možných funkcí J. Pospíšil, může být tentokrát výsledkem své nové strany nepříjemně překvapen. Na druhé straně je ale příjemné, že chce nést za výsledky své strany politickou odpovědnost. Druhým momentem, který je v souvislosti s kandidaturou J. Pospíšila třeba zmínit, je to, že TOP 09 v Praze chce kandidovat na společné kandidátce se Starosty. Obě strany si v podzimních volbách do sněmovny vyzkoušely, jak jsou schopné samostatně kandidovat. Obě strany horko těžko přelezly v podzimních volbách 5% hranici pro vstup do sněmovny. A obě strany dnes v průzkumech veřejného mínění již nejsou zřejmě schopny překročit 5% hranici, nutnou pro vstup do sněmovny.

A jak to řekl klasik „Součet dvou nul, je vždycky jenom nula“....

- - -

18 komentářů :

 1. Copak ten náš Jirka, zachránce strany na jedno použití. To je takový anální politik. Jeho anál by mohl povídat... Možná i na té místnosti se dvěma nulami.

  OdpovědětVymazat
 2. hele pane paroubek nedělejte z lidi voly když pospišil stejně jako vy děla politiku protože by se jinak neuživil a toči se tam velike prachy ze kterych se da vždy zobnou na lidi oni tak nějek demokraticki zvysoka ----- jak je ustalenym zvykem už od nepaměti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:21 nevím jak pan Pospíšil, ale Jiří Paroubek ukázal, že umí a nepochybuji, že je schopen uspět i mimo klasickou politiku. O vás, měřeno vašim textem, co do srovnatelných schopností jednoznačně pochybuji.

   Vymazat
 3. Absolventi Plzeňské "univerzity" jsou univezální a všehoschopní. Postačí když je to doře placený. Doufám,že ten bruselský "šolich" už dlouho nevidrží!

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem polovzdělaný a před smrtí ale mimo es jako Kalousek, Švancenegr, Bělobrádek, Herman mě irituje Benda a Pospíšil. Jeho vystupování připomíná absolventa zvláštní školy.

  OdpovědětVymazat
 5. Mně přišlo, že když si pospíšil na kameru před hrad, jako by byl pod drogama. Protestovali prý pouze symbolicky, černé oděvy, odznáčky atd. že prý bakala je nevhodný žánr, ikdyž prý respektuje že osoba pana bakaly je velmi sporná, že spáchal mnoho věcí, které by prý soudy měly asi vyšetřit (asi myslel ty miliony, které od něj dostali, nebo snad možná becherovku pana čestného předsedy?). Jo a že prý pan president útočí na svobodu a nezávislá media, což bylo obzvlášť pikantní a komické vyjádření, neboť je řeč a vši v jejich vlstním kožichu. Jedním slovem děsivé, opravdu velmi děsivé. Jak takový blb může být předsedou něčeho, co se považuje za lepší společnost a centrum galaxie, ikdyž sotrva, nebo právě proto, sotva prolezli do parlamentu, ale radovali se, jako by vyhrály volby. je to top cirkus praha v režii nezávislé veřejnoprávní televize čt.

  OdpovědětVymazat
 6. TOP 09 je už zbytečná strana a to, co podniká, to jsou pouze poslední křeče před smrtí. A změna hrobaře z Kalouska na Pospíšila mrtvolu už neoživí.

  OdpovědětVymazat
 7. Je spodivem ,že se najde dost demokratických zlodějů aby tyto pseudo demo strany zvolil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:25 Proč myslíte, že tak usilovně bojovali proti EET? Jen kvůli hlasům od všech zlodějů, kteří bez EET "svobodně" okrádali ostatní plátce daní.

   Vymazat
 8. K tomu stačí disciplinovaní rodinní příslušníci a pár parazitů které trochu nakrmily.Minimum by mělo být 10%.

  OdpovědětVymazat
 9. Pospíšile - jsi převlékač kabátů,odporné obtloustlé prase bez vlastního názoru.Slož mandát,ty nulo a běž se živit pocitě - rukama...

  OdpovědětVymazat
 10. kolik dostalo TOP 09 hlasů.Sotva přelezli 5 procent.Tak se ty zkurvenej Kalousku pakuj ze sněmovny a alou k lopatě,už nikoho nezajímáš.A volby si prohrál,tak nám tu ty hajzle přestaň valit do hlavy ty tvoje kecy...Pracovat sem Tě v životě neviděl,ale s otevřenou hubou Tě vidím pořád...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politický prostitut Kalousek9. března 2018 21:14

   V džínech, teplácích, či kmentu, hlavně, že jsem v parlamentu.
   Dřív platilo na lidičky, když jsem si hrál na barvičky.
   Byl jsem modrý, byl jsem černý, žádné barvě nebyl věrný.
   Šel jsem s oranžovou, rudou, hlavně, že mě volit budou.
   I když mě nikde nechtějí, neztrácím naději.
   S politikou nepřestanu, založil jsem novou stranu.
   Přesvědčí vás moje vize: Vyvedu náš národ z krize!
   Bohatým dát, chudým brát, tak vypadá správný stát.
   Jasné jsou mé obzory, nechci chudé sponzory.
   Volby rozhoduji teď, zaplatím si předpověď.
   Lhal jsem, lžu, lhát budu zas, hlavně, že mi dáš svůj hlas!
   Lhát lidem se vyplácí, tvrdí všichni topáci!

   Vymazat
 11. Jo je třeba jít k volbám a vymést mrvu z chléva i volby na podzim jsou důležité.

  OdpovědětVymazat
 12. Pospíšil, jeden z největších zločinců polistopadové éry.
  Hrobař justice a právního státu.
  Narazit na kůl.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejen v parlamentě, ale také ve Vladislavském sále některé politiky dovede pravda zvednout z židle, jakoby pravda byla žhnoucím uhlíkem. A zdálo se, že se skutečně za odcházejícími kouří, jako když hoří u podzádí koudel a zůstal po nich smog. Musíme si zvykat, ale mělo by se pomýšlet, zda by politici neměli chodit na STK ověřovat své výfukové plyny? Děti země, pokročte do puberty a podejte v tomto smyslu petici!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:41 Ta koudel jim už doutnala už v úterý ve sněmovně, když vzteky prskali nad seznamem hostů na inaguraci. Už tehdy pozorný divák nemohl přehlédnout jejich odhodlání vyvolat nějaký skandál. Když tvrdí, že je rozčílil projev, tak jako obvykle jen sprostě lžou. Kdyby Zeman předčítal třeba i Babičku od Boženy NĚMCOVÉ, tak by to určitě považovali za provokaci a také tam našli něco "nesnesitelného". Nejspíš by na sebe vztáhli pasáž o šílené Viktorce a černém (Schwarz..) myslivci.

   Vymazat
 14. Pospíšila jsem poznal v "civilním" životě.Pokud o někom řeknete,že je šmejd,tak u něj to vynásobte nejméně dvěma.Je to zcela bezcharakterní slizská osoba.

  OdpovědětVymazat