Reklama

.

.

středa 28. března 2018

USA žijí na dluh

Jaroslav Loudil
28. 3. 2018
hospodaření vlády USA  za únor 2018 skončilo parádním schodkem 215 miliard Dolarů. Vláda počítá za celý rok se schodkem 873 mld .USD, řada jiných ekonomů počítá rovnou s jedním Bilionem Dolarů. To je velmi podivné. USA hlásí historicky nejnižší nezaměstnanost , ekonomika jede prý - "skoro na nejvyšší obrátky". Přitom "Dluhoví baroni" - za oceánem navyšují schodky a dluhy jako na běžícím pásu. Hrubý státní dluh USA je nyní 21,05 bilionu Dolarů = 106 %  HDP.  


Všichni obyvatelé USA žijí už jen na dluh ,jejich blahobyt je jenom fiktivní . Používají denně : auta, domy , televizory, zahradní sekačky , ...atd. které jim nepatří, ještě je nemají splaceny. Hrubý státní dluh Ruska je - 12 %  HDP , Číny - 20 % HDP,  USA - 106 %. U nás v ČR se podařilo v období čtyř let 2013-17 snížit objem státního dluhu o 60 mld. Kč  a  jeho velikost v poměru k HDP klesla ze 41 % na 32 % HDP !! USA jsou odstrašujícím příkladem bezmezné rozežranosti

P.S. Je jisté, že nové světová hospodářská krize, která je už za dveřmi, opět vypukne nejdříve v USA a odtud se pak bude šířit do celého světa ,stejně jako dvě poslední krize ,  a to krize technologická 2000, a krize hypoteční 2008. USA prostě opět nakazí celý  zbytek světa  jejich - "domácí prašivnou".

http://www.telegraphherald.com/ap/washington/article_9727fe9a-6821-5c35-985e-a269110f752d.html

http://www.usdebtclock.org/

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Ceska

12 komentářů :

 1. Přesně tak a hlupáci je obdivují až ta bublina praskne to bude sešup možná na to budou hůře než Češi a dobře jim tak.

  OdpovědětVymazat
 2. A co budou dělat až všichni budou chtít vrátit zlato co si tam uložili? Nejlepší jsou ovšem Číňani, kteří v Americe kupují zlato, ehm, tedy papíry na kterých je napsáno, že jim patří zlato které nikdo nikdy neviděl. Celá Amerika je postavena na důvěře v Dollar, ale ta už se blíží ke konci a vzhledem k tomu jak hysterizují tak už to dlouho trvat nebude.

  OdpovědětVymazat
 3. Zlata ve Fort Knoxu je tolik,že HO SVĚT NIKDY NEVIDĚL!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:28
   A asi neuvidí. Možná tam skladují preservativy

   Vymazat
  2. 23:39
   Noooo,vocasů mají uASSaci víc než dost!!!!!☺

   Vymazat
  3. Jsou tam pozlacený cihly wolframu,google "salted gold bars". Wolfram má stejnou hustotu jako zlato a nejde rozlišit od zlata rentgenem.
   Je to mozné pouze navrtáním, zlato je měkké a wolfram velmi tvrdý a nejde běžnými procesy provrtat.
   To jen tak pro zajímavost.

   Vymazat
  4. 4:52
   Stejnou hustotu ano, ale nestejnou tepelnou roztažnost, jinou elektrickou a tepelnou vodivost,jiný modul pružnosti- všechno lze nedestruktivně zjistit.Ale až to zjistíte, co pak?

   Vymazat
 4. Kdo nežije na dluh není IN

  OdpovědětVymazat
 5. Ten sešup Ušáků bude velkolepý, doufám že nám naši politici budou zase tvrdit, že to je krize v Americe a nás se to tudíž netýká, jako posledně. Brzy uvidíme. Asi by bylo lepší být hospodářsky napojený na státy kde takováto krize nehrozí

  OdpovědětVymazat
 6. HDP USA vykazuje růst 2% ročně, zadlužení o 4% při jeho výši 106% HDP. To znamená, že ve skutečnosti o více než 2% ztrácejí, zadlužují budoucí generace. Takový dluh vzhledem k HDP měly Řecko a Itálie v roce 2008. Pak už to s nimi šlo rychle do kytek.
  Tak kdepak je ten prďola co tady pořád vykládá, jak kapitalizmus je cestou ke světovému blahobytu?

  OdpovědětVymazat
 7. Spravy prinesli oznameni , ze Polaci dali vydelat juesej a tak prispieli k zachrane tejto teroristickej krajiny.My cesi taky prispejme podobne nakupem vrtulniku starych krapu a splme si svuj podil 2% . Nebude nam to k nicemu ,valku nevyhrajem , jenom vylepsujem financni bilanci USA.Proto juesej strasi a vytvari domele napeti a nevyhnutnost valky v EU , ne v usa !! A sesrani budou platit jak mourovati!

  OdpovědětVymazat
 8. Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčku, půjčku na bydlení, auto
  půjčka, studentská půjčka, půjčka na konsolidaci dluhu, nezajištěné půjčky, podnik
  kapitálu atd. Nebo jste byl odmítnut úvěr bankou nebo finančním
  instituce z jednoho nebo více důvodů. Vy jste na správném místě
  vaše úvěrová řešení! Jsem soukromý věřitel, dávám půjčky
  společnosti a jednotlivce za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši
  2%. Zájem. Kontaktujte nás prosím e-mailem
  greatfuturefinancialservices@gmail.com

  OdpovědětVymazat