Reklama

čtvrtek 15. března 2018

Už zase bubnují, že nás ovinuly černý mraky…

Přemysl Votava
Přemysl Votava
15.3.2018 VašeVěc
Je několik měsíců od parlamentních voleb a od druhé přímé prezidentské volby. Výrazné vítězství Andreje Babiše a jeho ANO, ale také opětné vítězství Miloše Zemana. Výsledky voleb jsou nezpochybnitelné, byly zcela demokratické. Přesto opět z pražských kaváren a školních škamen bubnují, že „naši drahou vlast ovinuly nějaký černý mraky.“ Do stávky se děti ženou, místo školy do ulic, bude legrace, přijde i televize…

Proto se opět mává praporem demokracie, verbují se školáci i veteráni, svolávají se do boje. Volby totiž nedopadly tak, jak si přáli. Těm poraženým schází respekt k výsledkům voleb, nedorostli do té, jimi často provolávané demokracie. Jsou to ti stále stejní nesmiřitelní, mají již své jméno, Pražská kavárna, či Panská jednota. Je otázkou proč to všechno dělají? Ku prospěchu nás občanů, nebo ku svému prospěchu?

Od statistiků, bankéřů i ekonomů se totiž dovídáme, jak se nám daří, s výsledky můžeme být velice spokojeni. Ekonomika po několik let roste, klesá nezaměstnanost, kdo chce pracovat práci najde, roste HDP, česká koruna posiluje, rostou platy, důchody i vklady, domácnosti utrácí, jezdíme na nákupy i na drahou dovolenou do zahraničí. Prezident M. Zeman i A. Babiš mají vysokou důvěru občanů. Po těchto dobrých zprávách si myslím, na rozdíl od těch bubnujících z té kavárny, jsme „opravdu dobří “. Nebo je to jinak ?

Ale je to jen můj dojem a převážně asi i těch ostatních obyčejných občanů. Tedy těch, co žijí svými běžnými starostmi a prací pro svou rodinu. Také ti z venkova nenaříkají, přitom bojují o svou poštu, školu, o svého lékaře, o svůj malý obchod ze základními potravinami … Za sněhu, deště, vánice čekají na svůj jediný autobus do zaměstnání, do školy. Mají daleko do věhlasné nemocnice, k odbornému lékaři, do střední či vysoké školy. Jejich platy nedosahují často ani polovinu té „pražské“ mzdy. Místo exotické dovolené, dovolenou tráví doma na zahrádce, nebo někde pod stanem, či na dece u rybníka, … přesto nenaříkají. Naopak, radují se i z drobných úspěchů. Jsou hrdí na Českou republiku.

Dokonce ani po těch hrůzných zprávách z ČT nerezignovali, naopak přišli k volbám podpořit svého prezidenta, řídili se svým „selským„ rozumem. Neposlechli rady těch moudrých z Pražské kavárny. Nejspíše proto, je ta Pražská kavárna nenávidí.

Prahou opět zní bubny těch poražených, bubnují politici z těch zadních lavic Parlamentu, bubnují klauni. Ti mávají praporem demokracie a vyzývají k novému tažení proti Hradu, chytají se každé i té malé šance. Dnes pokukují s velkou nadějí přes Beskydy na Slovensko. V médiích vytahují na nás strašáky, jednou straší Okamurou, Ondráčkem, Orbánem, Agrofertem, podruhé zase návratem komunistů. Po 29letech od něžné revoluce, vyvolávají staré duchy ze svazků StB, když to nepomáhá, straší nás Putinem, Čínou a na ty měkké povahy vytahují korejského vůdce Kim Čong – una. Přesto to nezabírá, nevěříme jim. Proto i to každodenní Čapí hnízdo zmizelo z programu ČT.

Nesmíme být cenzory názorů, TGM říkal „ demokracie, to je diskuse“. K demokracii nepatří ani anarchie, ani nerespektování názorů druhého. Z kavárny slyším, že naši drahou vlast opět ovinuly nějaké černé mraky. Nevěřím jim, kde byli, když nám vládli Kalouskové, Nečasové, Nagyové…?


Přemysl Votava

49 komentářů :

 1. Na Slovenku zneužila pravicová opozice vraždy dvou mladých lidí k vyvolání Majdanu, tedy převratu. U nás v Čechách a na Moravě opozice společně s Českou televizí, zneužila naších dětí, aby demonstrovaly proti námi zvolenému, v demokratických volbách, prezidentovi Zemanovi. Od nevládních, neziskových a nezávislých organizací, České televize, je to obrovská nehoráznost a sprostota. Je vidět, že pravice, aby dosáhla na uchopení moci, se nezastaví před ničím, ani před zneužitím naších dětí. V demokratických volbách, strany, jako jsou TOP 09, ODS, STAN, Piráti, neuspěly a proto pro své účely se uchýlí k zneužití, naších dětí, které my rodiče chráníme, jako oko v hlavě. Něco tak sprostého, odporného a ohavného, jako je zneužití nevinných dětí, jsem ještě neviděla. Vzkazuji organizátorům "Styďte se"!!! Matka dvou středoškoláků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ó,jak je to "cool" a "in" pobíhat před školou s transparenty !
   Že nám páni profesoři,třesoucí se o ubohé učitelské korýtko,
   nestačili říci co znamená dnešní datum v našich ČESKÝCH dějinách? A rodiče a prarodiče nám to říkají? Taky ne.
   A tak jsme lehce použitelní a zneužitelní.
   A ani netušíme, že to odskáčeme nejvíc právě my.A dobře nám tak.

   Smazat
  2. Všem školám, které tohle povolily, bych zatrh státní dotace - ať si studium jejich studenti platí ze svého

   Smazat
  3. Maminko dvou středoškoláků – souhlasím a přidávám se k Vám. Organizátorům trucpodniků"Styďte se!!!"

   Smazat
  4. Upozorňuji na dnešní TV Barandov ve 20:15 tam má pan Soukup opět pana presidenta a potom bude následovat duel pan Soukupa. Nenechte si to ujít, určitě to bude výživné.

   Smazat
  5. bůh ví, jak to na tom Slovensku s tou vraždou bylo - platí to staré - komu to prospívá, že ?

   ředitelé škol by se měli zamyslet a nedávat dětem volno ve škole, a stávkovat jsou navedení nebo úplně blbý, tyhle děti ni nevědí nic nezažily, nemají zkušenosti a srovnání,
   měli by platit školné jak na západě a v Americe,
   tady mají vše téměř za hubičku, tak mají roupy, je to líná sebranka, která si ničeho neváží, doufám, že je život naučí, ale obávám se, že tyhle děti pracovat myslím rukama nebudou, jen se snaží dostat na podivné pokřivené školy, kde se nenaučí nic kvalitního - sami humanitní a podobné obory
   a řemeslník - žádný Ukrajinec nás nevytrhnou a migranti z Afriky také ne, ¨
   tak co bude dál ???

   Smazat
  6. Dobrý den.
   Jsem ročník 1943, navštěvuji Univerzitu 3. věku a moje vedle sedící kolegyně učila na Zdravotní škole. Protože jsem bezdětná, nemám tudíž ani vnoučata a bydlím domě, kde jsou jen 3 malé děti, zatím školou nepovinné. Tak jsem se jí ptala "proboha, co to ta děcka ve škole učíte? Co ty mlaďoši dělají s těmi svými chytrými mobily?" Kolegyně mi jen naznačila, jak to s tou výukou jde z kopce. Dost málo, nemyslíte, kantoři? Dnes budu delší. Vzpomínám si na rok 1955 a hodinu češtiny. Odjakživa sedávám v první lavici, i teď na Univerzitě. Pan učitel Červenka přišel nás vyučovat češtinu. V rohu u dveří obvykle stával ve třídě koš na odpadky. Vedle koše ležel krajíc chleba. Pan učitel jej zvedl, jako svátost položil na stůl a začal. Všimla jsem si, že má vlhké oči. "Víte, děti, co znamenal takový krajíc chleba v koncentračním táboře? Tuto hrůzu naštěstí přežil a vrátil se domů. Celou hodinu nám vyprávěl o jednom suchém krajíci chleba, který si spoluvězni, když se k němu dostali, poctivě rozdělili na drobečky. My jsme seděli a ani nedutali a všichni jsme se styděli. Od té doby jsem nikde ve škole neviděla pohozený krajíc chleba nebo rohlík. Nebudete mi věřit, ale nedovolím si vyhodit ani okoralý krajíček a udělám si topinku. Tak na mě zapůsobilo vyprávění našeho pana učitele Červenky před 60 léty. Ale nemyslete si, že jsme neuměli třeba zvonit na zvonky, pokud někde byly, nebo rozbít okno či chodit k sousedům na jablka. Tak co se ta děcka dnes ve škole vlastně učí? Manifestovat a nebo o lásce k naší vlasti, která byla právě před 75 léty okupována Němci, kdy nás "naši přátelé ze Západu zradili? A kantoři jim na to dají ještě volno. Je to smutné a bolestné.
   Přijatelný den Vám přeji.

   Smazat
  7. Omlouvám se, špatně jsem to spočítala místo těch 75 patří 79 let. Děkuji.

   Smazat
 2. Světu nevládnou prezidenti, světu vládnou dezinformace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:05 Světu vládne lež a nenávist, vydávaná za pravdu a lásku. Vládu nad západním světem převzala Medusa, převlečená za Venuši.

   Smazat
 3. Ne cerne ale bile a k veceru po vybarveni sede aluminiove mraky. :-(

  OdpovědětSmazat
 4. Pro autora:
  cituji Jana Wericha - Klaunů, klaunů těch je málo, ale šašků... šašků těch je.
  Klaun je Pan někdo, který má co říct a i to nepříjemné říká někdy s příchutí smutku a podivu. A na na těch náměstích je šašků a kašparů, jak nastláno. Ti nemají, co říct. Umí jen řvát a často jen pro srandu nebo ulejvárnu. Možná i proto měli kdysi komedianti zákaz vstupu do měst.
  Ivana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jde zcela o neco jineho,. Pred casem to byli komunisti a dnes jsou to fasisti v uplnem zajeti radikalnich a extremnich ideologii , ktere odporuji nejen normalnimu zivotu a jsou v primem rozporu s podminkami a nasi lidskosti /hrozi masovymi vrazdami navic/ a tim se stavaji stale smesnejsi ty fanaticke loutky zastavajici nehorazne ubohe smesne nesmysly a kterych je nam prave z tech pricin taky nekdy lito...
   Ideologie feminismu, conservativnich neocons,valkychtivych uchylu vseho druhu a vsech neresti nemaji nic spolecneho s zivotem na zemi...Ani nemohou mit.

   Smazat
 5. Situace na Slovensku, u nás, výkřiky z Británie, stejně jako před tím, napadení a rozvrat Libye, Afghanistánu, ohrožování a vyhrožování směrem k Rusku, organizování migrace, atd. To vše jsou spojené nádoby.

  OdpovědětSmazat
 6. Pamatuje si někdo na 7 požadavků studentů ihned po Listopadu 89? Jedním z nich byl požadavek, že vysokoškolák nastupující do zaměstnání bude mít nástupní plat 2.700,- Kčs, což byl tenkrát peníz. Ostatních šest mi už vypadlo. Tenkrát ještě obavy o to, že o něho taky nikdo nemusí stát, nebyly.

  OdpovědětSmazat
 7. Zfackovat ty děcka nemá význam,ten potěr je hloupoučký až to bolí.Nafackovat bude třeba těm učitelským kriplum co je tam posílají.

  OdpovědětSmazat
 8. Dle mého názoru by mělo dojít k jednorázovému přezkoušení všech ředitelů škol z úplné znalosti naší ústavy a souvisejících zákonů před kvalifikační komisí a samozřejmě s odpočtem mezd za všechny učitele z rozpočtu za "proflákané hodiny" učitelů na manifestacích.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 9. skúste byť v koži žiaka, ktorý povie že nikam nejde, zmaturuje, dostane skúšku - neskončí pod mostom ?

  OdpovědětSmazat
 10. zasa sa začíname báť ... ale predtým k lopate, teraz k vyhladoveniu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnuk mne požádal, abych nikomu neříkal, koho volil v prezidentské volbě. Měl vážnou obavu z reakcí spolustudentů. Tam až dospěla demokracie a vztahy mezi lidmi. Začala doba konspirační, otec mi vyprávěl o stejném v době nacistické okupace.

   Smazat
 11. Boží hovádka musela nahnat mládežnický plebs do ulic právě dnes, aby si Češi nedej bože nepřipomenuli Mnichovskou zradu západních přátel a obsazení Československa hitlerovci :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:39 Hlavně si nikdo nesmí vzpomenout, že zítra bude výročí vytvoření Protektorátu Böhmen und Mähren. Třeba by někoho napadlo porovnat dnešní "bojovníky za evropské hodnoty" s tehdejšími kolaboranty. Ti byli také celí šťastní z výhodnosti spojení s Říší a s "ochranou", kterou nám dnes stejně velkoryse poskytuje NATO.

   Smazat
 12. Vyhnat naše děti do ulic v den připomenutí naši okupace je opravdu cynické. Poslechl jsem si projevy těch studentů kteří je četli z připravených papírů a je mi jasné kdo jim je psal.
  Taky bych se divil, že tolik dětí se dívá na českou televizi a poslouchá její politické zvratky v čele s Moravcem.

  OdpovědětSmazat
 13. ...ne, fackovat děti..ale rodiče a prarodiče,..ti
  jsou zodpovědní..ti by měli mít rozum a vysvětlit dětem..jak je,co bylo a co bude...hloupost je výsadou mládí...

  OdpovědětSmazat
 14. Ono to ty havloidy a kiskoidy stejně unaví.
  A má se ochladit, takže oni zase zalezou.

  OdpovědětSmazat
 15. Ti mladí ve skutečnosti mají recht. Než ve škole poslouchat pičoviny, je lepší si venku beztrestně zařvat kalouskoviny a zakouřit si marianku.

  OdpovědětSmazat
 16. Díval jsem se jak nějaký (prý hlavní organizátor) Louženecký pohrozil, že dnešní studentská stávka byla pouze výstražná a zároveň pohrozil, že ta příští už klidně může být opravdová. Tak marně přemýšlím, co tím chtěl ten imbecil říct. Nějak si nedovedu představit dopad "opravdové studentské stávky",na naši ekonomiku. Mám ale zato, že jestliže tato jelítka nečinně sedí v lavici, nebo stojí bojovně v ulicích, tak to nemá pro chod státu pražádný význam. Ten sádelnatý řečník to asi vidí jinak.

  OdpovědětSmazat
 17. K veliké mé radosti se dneska objevilo nové video s překladem Otázky-odpovědi V. V. Pjakina. Někdo se jej tam ptá na události na Slovensku a v Čechách. Z toho jak odpověděl mi vyplývá, že v podstatě je marginální, jak to tady dopadne, důležité je, a to je i můj názor jak to dopadne mezi velmocemi. Dle mého by bylo lepší, když už nás tady skoro 30 roků krmí kecy o svobodě a demokracii, tak aby to tak skutečně fungovalo. Byly demokratické a nezpochybnitelné volby do parlamentu do úřadu presidenta a ten kdo prohrál by měl mít odvahu a respektovat vůli většiny. Místo toho tady staví málem barikády, mladý Svěrač a to si všimněte toho zlého pohledu, hrdinně hájí s jemu podobnými, zlodějiny České televize s poukazem na demokracii a svobodu. To že nevážení akademici zneužívají ke svým válkám studenty to už je vrchol. Být demokrat jen když se mi to hodí a je po mém, to jsou jenom pokrytci a bylo by nejlepší je poslat do hajzlu.

  OdpovědětSmazat
 18. Bubnují, jak diriguje pan Séreš a v tom rytmu skáčí rektoři, děkani a ředitelé. Znám to ze svého mnládí, tehdy takovým dirigentem byl v zemi moravskoslezské tehdejší "poslední markrabě Moravský" soudruh Otto Šling. Také nám mladým byla tehdy svěřena země do správy, aby naši otcové se snad po únoru r. 1948 nemínili vzpouzet s poukazem - běžte, máme "kvalifikovanou náhradu". Řídili jsme i tramvaje, nevím ale kolik bylo z toho bouráků. Nevím, kolik puberťáků šlo i na operační sály, ale na soudech či u policie se tehdy i dnes by mohli dobře uplatnit. Takže dnes máme opět demonstraci proti nám, dnes otcům, co jsme volili Zemana, Babiše, Okamuru, komunisty... Vidíte svět se nezměnil, blbců neubylo a "mocí" zdrogovaná omladina se cítí jako vynálezci Světa, stejně jako my, kdysi, za soudruha Šlinga, sekerníka Moravy! Jak to, že za těch 70 roků ani kapitalismus nedokázalo vymyslet nic lepšího než soudruh Šling!
  A studenti do stávky? Pokud mám zkušenosti s mnohými tzv. vysokými školami, tak to vypadá, že snad stávkují věčně a pracovat ještě nezačaly! Když to tak vidím, tak vnímám, že mnozí učni za socialismu byli proti tzv. studentům přímo šlechtici rozumu a ducha!

  OdpovědětSmazat
 19. Když zde vládl Topolánek, Gross, Nagyová, Kalousek, byl klid, nikomu nic nevadilo. Když zde byla doba, že ministr Kalousek zadlužoval zemi stovkami miliard, zvednul třeba cenu nafty a jako správný účetní nám spočítal, kolikže to přinese miliard Kč do státní kasy, ale spletl se, bylo to dvakrát tolik, jen před číslovkou nebylo plus, nýbrž mínus. Naftu brali totiž, jak naši, tak zahraniční kamiony raději v Polsku a v Německu, prostě jinde, než u nás. To naše účetní jednička Kalousek nečekal a rozdíl 12 milard v neprospěch našeho rozpočtu ani nekomentoval. Co to je 12 mld. přeci. Takhle a podobně si tento břídil vedl snad ve všem, ale jinak mluvil stále jako kniha, naprosto suverénně. A celá TOP také. Za to my jsme jen mlčeli, protože, ač jsme žili na dluh, ostatně jako většina států v EU, tak nám doma se žilo přád stejně dobře, ato je přeci to "hlavní". Navíc Kalousek nikdy nešahal do "vosího hnízda", neziskovek, které ovládají většinu našich škol nebo pražské, převážně herecké kavárny, tedy vlastně Čt, ze které si herecké "celebrity" dobře žijí. A my to sice platíme, ale my můžeme tak pouze držet ústa, zatímco vyžírkové v Čt a neziskovkách, v podstatě ovládají ty, kteří se ovládat dají nejsnadněji a ve jménu svobody slova nebo demokracie, proti svobodě slova a demokracii v podstatě stávkují. Avšak kdo má pravdu, přeci ten kdo nejvíce křičí. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 20. my když jsme byli děti tak nám tloukli do hlavy ty nesmyslné komunistické ideologie(vymývání mozků).mávátkama jsme zdravily stranické funkcionáře.S lampiony jsme slavili vřsr.V pionýru a ssm nás připravovaly na vstup do ksč.Nasazovaly jsme si masky a prchali do krytu.Když nás soudruzi připravovali na válku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty vypadáš nejmíň na profesora češtin, na univesitě
   Josefa Goeblse

   Smazat
  2. nevím který jste ročník já 1948.nevím ani nic o vašich kantorech ale soudím že proti dnešku to podle vás vymývání mozků bylo několikanásobně menší

   Smazat
  3. Z tehdejšího školství vycházeli vzdělaní lidé. Dnes absolvují VŠ ti, kteří by tehdy sotva prolezli střední školou, učební obory likvidovány. Kvalita vzdělání je postavena na multikulti, gender, demonstrace... A dnešní kulturní úderka je mnohem horší.

   Smazat
 21. Mládež která neví nic o 15.3. a jiných událostech, se nám za pomocí starých zakuklených progermánských živlů, úspěšně fašizuje.

  OdpovědětSmazat
 22. Zkusím si vylít taky srdíčko.
  Média:
  Neopomenou jakýkoliv kýbl špíny na 25 únor a 21 srpen.
  15 březen? aj aj.
  mladí:
  Jde to tak z kopce , že to není možné.Neumí spisovně napsat větu. Základy , i nebo y, s nebo z- absolutně mimo.Zájem o věci okolo- historie, nebo podobně- absolutně žádný.
  Mezigenerační diskuze, soužití,empatie, naprosto špatné.
  Mám z toho opravdu velmi špatný pocit, že naše generace je již ztracena.
  Jakákoliv nenásilná změna k lepšímu není možná.
  Prezident naprosto správně zkritizoval některá média- a co se stalo- studentíci byli nahnáni na podporu nezávislosti médií...jak ubohé- jaké nezávislosti? V jednom šiku vymývají mozky a prezentují jediný světonázor.
  Říká se u nás, že dokud v Praze bude blaze, nic se nezmění. Nezmění, Praha je tak specifická, že tam bude blaze prostě pořád.
  Největší zklamání z polistopadového vývoje jsou u mne média.
  Naprostá absence objektivity a nestrannosti.
  Ano. Smýšlením jsem sociální, a pokud mě někdo označí za komunistu- ať si.
  Oni chtěli dobro pro co největší skupinu lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Úpadek a pád Římské říše":
   www.czechfreepress.cz/blogy/britsky-historik-gibbon-popsal-duvody-padu-rimske-rise-nepripominaji-vam-hlavni-priciny-tehdejsiho-upadku-dnesni-soucasnost-a-nejen-cesko.html

   Smazat
 23. My, když jsme byli děti, jsme si hráli za humny, v lesích, na polích- dělali jsme si vyšlapané uličky v kukuřici nebo vysoké trávě- chytali jsme motýly, dělali závody v tom kdo pochytá do dlaně nejvíce slunéček sedmitečných, pouštěli jsme draky, chodili hrát fotbal na pole, ad pole když byla na polích technika žadonili jsme u cest koho vzal traktorista byl borec, koho vzal kombajnista byl nejlepší.Chodit do pionýra? No a co? Soutěžilo se hráli jsme si, opékali buřty hráli na nástroje- byli organizovaní pod dohledem a trošku - no a co i disciplínou.Soudruzi nás připravovali na válku?Soudruzi věděli, co jsou kapitalisté zač.Nebylo tolik tlouštíků mezi dětma, když jsme chodili v 16! kouřit, tak tajně- takový respekt naši rodiče a prarodiče měli.Nebyli jsme na drogách, zdravili jsme sousedy- a pozor- i do kostela se chodilo.
  Taková to byla strašná doba-ty sedmdesátá a osmdesátá léta.Zažil jsem kuřetníky, i kravíny- chodili jsme tam na výzvědy jako děti- některé z hodných sousedek nás pohostily i smetanou z čerstvě nadojeného mléka. Bože, to byla krásná doba.
  Až to budu vnoučatům vyprávět, neuvěří.

  OdpovědětSmazat
 24. V našem městě, a nejen v našem, o demokracii strach nemáme. A zaplněný Kavárenplatz ještě nic neznamená. To si jen nedemokraté v Praze hrají na ochránce demokracie. Inu, lógr zaplavil náměstí a Všekavárenský slet, začal!
  I tak je tu ale dost varovných signálů.
  Naše školství nám krade děti a plno lidí tomu ještě tleská.
  Do Evropy se dere nebezpečná verbež, naše armáda ,,se nachází" v dalekém zahraničí, ale my jsme hrdí na to, že máme volné hranice.
  Různé perverzní organizace, ovšem s těmi nejušlechtilejšími názvy, nám rozvracejí republiku a my se bojíme proti ním cokoliv udělat.
  Nemravná politička opět bude vládnout v Německu a tady se nadává na prezidenta Zemana. A samozřejmě nejen na něho.
  Buďme raději dále středoevropsky ,,zaostalí" , než západně ,,vyspělí".


  OdpovědětSmazat
 25. Než se naučíte nahlas pojmenovat zlo
  zlo vás umlčí.

  Je historicky prokazatelné
  že katolická církev
  za druhé světové války
  kolaborovala s fašisty.

  Jakmile prošlo parlamentem
  zdanění církevních restitucí ( kontrola současné zlodějny)
  začali se dít organizované protistátní akce.

  To že je církev angažovaná ve školství
  nese tyto plody

  Na Slovensku
  katolická církev rozvrátila vládu.

  Není náhoda
  že tohle dramatické dění
  se koná ku výročí počátku nesvobody

  Před 79 lety nacisté obsadili zbytek Československa, den poté vznikl Protektorát Čechy a Morava*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dějiny se samy o sobě neopakují.
   vatikánská politika
   nám už několik století
   v pravidelných termínech opakování dějin nutí*

   Smazat
 26. ...samé důležité témata
  ( Soros,
  Mafie z Itálie
  kavárna a bakala černé mraky )

  cožpak tenhle plátek líže černoprdelníkům varlata ?
  černé mraky
  Přemyslave vy taky ?*

  OdpovědětSmazat
 27. No jo ať si těch pár blbců+zoufalců trhne nohou.

  OdpovědětSmazat
 28. Lidé vám zneužití studentů k politickým hrám nezapomenou

  15. 3. 2018


  „Ostudu jako kabát“ mají profesoři vysokých a středních škol, kteří se dnes, 15. března 2018, v den kdy před 79 lety 15. března 1939 obsadila vojska hitlerovského Německa zbytek předválečného Československa, podle zrazeného jeho spojenci Francií a Anglií, zúčastnili půlhodinové výstražné stávky na údajnou obranu ústavních a společenských hodnot, organizovali ji, vyjádřili jí podporu, apod. Iniciátor této akce Luboš Louženský, student DAMU, tvrdí, že smyslem akce není zpochybnění volebního výsledku, ale že je pouze namířená proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi, apod.. https://www.lidovky.cz/studenti-budou-v-poledne-stavkovat-na-obranu-ustavnich-hodnot-p7n-/zpravy-domov.aspx?c=A180315_092824_ln_domov_ele

  Otázkou je, zda Luboš Louženský jen „neví co mluví“, „není schopen si uvědomit, že si zcela protiřečí“ nebo svým slovům opravdu „věří“? Tvrdit, že akce nemá zpochybnit volební výsledek, ale je pouze namířená proti vítězům voleb prezidentu ČR Miloši Zemanovi a předsedovi vlády Andreji Babišovi, to je opravdu cílená, pozoruhodná a záměrná „slovní ekvilibristika“…

  Zneužití studentů, mnohdy nezletilých, proti našim ústavním činitelům ze strany vedení vysokých a středních škol, za aktivní účasti části politiků a médií, i veřejnoprávních, je zřejmě čin porušující příslušné zákony a na orgánech činných v trestním řízení je, i v tomto případě, postupovat dle zákona. Páni profesoři, v den výročí tragického počátku okupace Československa vám nepřijde „blbé“ poslat své studenty do akce, jejichž skutečným cílem je odstranění výsledků demokratických voleb prezidenta republiky a poslanců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky?

  Buďte si vědomi, že tuto akci vám občané nezapomenou!

  Ludvík Smýkal

  OdpovědětSmazat
 29. Dnešní ideologická masáž na školách už dávno popřela funkci škol, coby zcela apolitických institucí, které mají sloužit pouze k vzdělávání. Nemalou zásluhu na tom mají nejen pedagogové, o jejichž kvalitě vzhledem k tristní úrovni vědomostí dnešní mládeže lze pochybovat, ale především různé politické neziskovky, často financované ze zahraničních zdrojů. Jak je vůbec možné, že ministerstvo školství povoluje působení těchto podvratných neziskovek na školách? Jedná se o neziskovky nepokrytě propagující jednostranné názory tzv. liberální demokracie, prosazující globalizaci, multikulti, hlubší eurointegraci, islamizaci a gender, tedy hodnoty ve své podstatě protinárodní. Proč není ze zákona zakázáno jakékoli působení podobných organizací na školách? Působení těchto neziskovek, které stojí i za mnohými demonstracemi, by mělo být velmi výrazně omezeno, ne-li zcela zakázáno. Mnohé jsou placeny z veřejných zdrojů, paradoxně tak na ně přispívají i ti, jejichž názory nezastupují. Je to podobné jako s ČT, která je také nástrojem propagandy té jediné pravdy, vyjádřené jejich nekritickým obdivem ke Kalouskově TOP09, s jejichž politikou se však většina národa rozhodně neztotožňuje. A co je největší tragédií? Že dnešní mládež není vůči této propagandě imunní, neumí tak jako my - tedy starší generace - číst mezi řádky. Proto je důležité, aby na mladé působili už od školních let také rodiče a prarodiče a nenechali je vytvářet si názory jen na základě toho, co pochytí ve škole v rámci ideologické masáže. Vzhledem k tomu, že současná vláda odmítá problém politických neziskovek jakkoli řešit, musíme počítat s tím, že ve své podvratné činnosti budou nerušeně i nadále pokračovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, většina národa, no to jsme my, co máme moc a hubu. Snad mezi nás - bůžky a bohyně - nechcete počítat ten póvl, naše otce, matky, prarodiče! My jsme ti pravé hybatelé světem, nositelé hodnot nejvyšších - zlatého telete. A vy dědci a báby, jděte do hrobu. My chceme Majdan. My chceme vrstevníky migraty a migrantky, my chceme islám a harémy. Ať žije zdravý kapitalismus, chlast, sex a AIDS, ať žijí války, neberte nám radost z vraždění! Ať žije My-Lai - dnes toto povznášející masové vyvraždění stovek občanů, tu napalmovou smaženici vietnamských dětí a jejich matek, slaví celé hrdinné USA! To jsou borci, tam si vezměte příklad!!!

   Smazat
  2. Ano, humanita byla, je a bude bita.

   Smazat
  3. 10:20 Chcete dětem zkazit život? Jen si představte, jak budou ve třídě a před kantory vypadat, když nebudou bučet se stádem. A co teprve před uvědomělými pedagogy na vysoké škole? Nebo před stejně uvědomělými šéfy a majiteli firem v budoucím zaměstnání? Pravdou je vyloučíte z "lepší" společnosti. Taková atmosféra je dnes s pomocí médií a neziskovek nastavena. Od nich je nutné začít.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.