Reklama

pátek 30. března 2018

Válečné bubny a válečná propaganda aneb I lhát se musí umět, kolikrát to mám opakovat?

Michal Brand
30. 3. 2018
Idnes přináší další článek do řetězu propagandy kauzy „Skripal“. Pracovník Univerzity obrany, pracoviště, které se u nás zabývá výzkumem chemických otravných látek a obrany proti nim, přináší další – nemohu napsat informace – přináší další propagandistický šum a informace opět jen mezi řádky.
Z článku: Britové uvádějí, že Skripala otrávil jeden z jedů z této skupiny, jehož vzorec Mirzjanov ve svém seznamu označil jako A234. Je to organofosforová sloučenina se stejným mechanismem působení jako stávající bojové nervově paralytické látky. Je otázkou, zda britští odborníci byli schopni zbytky po jedu (takzvané markery, viz níže) porovnat s vlastním vzorkem čisté, laboratorně připravené A234, nebo zda provedli jen chemickou analýzu a „dopočítali“ látku podle Mirzjanova vzorce.


Proč jed v České republice nemáme?

Vývojem antidot, tedy protilátek proti nervově paralytickým látkám pro použití v armádě se v České republice zabývá pracoviště katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně (odtud je i spoluautor článku). Právě zde by teoreticky mohl být novičok uskladněn pro výzkumné účely. Jenže není. Důvod je prostý. Laboratoře, jako je tato, se zabývají jedy, které prokazatelně existují, hrozí jejich nasazení nebo už byly dokonce někde použity.


U novičoků nikdy nebyla potvrzena reálná hrozba jejich nasazení, žádná země nikdy nedeklarovala, že jed vyvíjí a nikdy ani nebyl podle otevřených zdrojů použit. Skripal je (bude) zřejmě jeho první uznanou obětí (Železňakov, který se novičokem otrávil v roce 1987, se podle Ruska oficiálně otrávil zkaženou klobásou).

Co z toho vyplývá? Pokud tedy budeme článek chápat jako zdroj informací a ne jenom jako propagandistickou podporu britských válečných bubnů na základě falešné záminky.

1. Znovu máme potvrzeno, že vzorec Novičoku je znám.

2. Máme znovu potvrzeno, že britské laboratoře, zřejmě jde o britskou laboratoř v Porton Down, jsou schopny Novičok vyrábět.

3. Univerzita obrany je buď
a. zcela neschopná nebo
b. lže v zájmu válečné propagandy když tvrdí, že se Novičokem nezabývala, protože se prý zabývá jen jedy, které prokazatelně existují.

Novičok byl zveřejněn v Rusku v tisku v roce 1992, v článku V. Mirzajanova. V roce 1991 byla facilita na výrobu a skladování Novičoku v Uzbekistánu předána Američanům k dekontaminaci a demontáži. V roce 2008 o Novičoku Mirzajanov, žijící v té době v USA, publikoval knihu, kterou si můžete koupit na Amazonu. Český výzkum se DOLOŽITELNĚ látkami skupiny Novičok výslovně zabýval již v roce 2010.

Takže 26 let je Novičok veřejně znám. Český výzkum se těmito látkami prokazatelně zabýval již minimálně před 8 lety. Jen Univerzita obrany prý údajně měla až do března 2018 pochybnosti o tom, že taková látka vůbec může existovat. Nejlepší chemiky v NATO nic takového ani nenapadlo. Vážně. Je o tom PR článek.

Na Univerzitě obrany se prý zabývají jen látkami, které už byly prokazatelně někde použity v boji. Novičok sice byl použit čečenskými „bojovníky za demokracii“ i k otravě konkurenta při boji mezi finančními oligarchy v Rusku. Ale Univerzita obrany a nejlepší chemici v NATO se prý zabývají výhradně Yperitem, který byl prokazatelně nasazen v první světové válce.

V roce 2015 publikoval (všimněte si datumu, kdy je článek Hlasu Ameriky archivován na tomto webu – 27. květen, rok 2015) Hlas Ameriky článek o tom, že jeden z vědců z vývoje Novičoku již v roce 1995 prodal Novičok čečenským gangsterům. Hlas Ameriky nyní v jaderně-válečné hysterii článek pozměnil, aktualizoval článek 23. března 2018. Proč? Byly v tomto článku nějaké informace upraveny pro účely aktuální propagandy?

Ale Univerzita obrany - prý, údajně, jistojistě, věřte tomu - až do března 2018 považovala Novičok za látku, u které není prokázána její existence. Vážně tomuto máme věřit?

V propagandistickém článku Univerzit obrany mne zaujala věta: Civilizované země i Rusko se totiž zavázaly, že chemické zbraně používat ani vyvíjet nebudou.

„Civilizované země i Rusko“? Pro mne naprosto postačující důkaz, že autor článku – ať už skutečný nebo pod článkem jen podepsaný – zcela jasně nepracuje s fakty ale s předem danými soudy. Pro autora i „autora“ jsou zde na jedné straně „civilizované země“ a na straně druhé Rusko. Jako za strejdy Josepha G. v naci-rajchu. Už chybí jen něco o židobolševicích, kteří se spiknuli v Moskvě, aby otrávili zcela bezcenného pěšáka v Salisbury.Proč to mlžení, lhaní, překrucování fakt, zamlčování fakt, osočování Ruska bez důkazů, vyhrožování, vydírání, vypovězení diplomatů, včetně diplomatů Ruska při misi OSN?

Proč ta přestavba Trumpova kabinetu do téměř válečného stavu? (Pompeo šéfem obrany, ultra fanatik neo-con Bolton poradce pro národní bezpečnost).

Co píše britský tisk?

Britská premiérka je pod záminkou nevyjasněné otravy Skripala připravena zahájit jaderný útok na Rusko.
Theresa May prepared to use nuclear weapons against Russia


Britská veřejnost je informována, kde jsou protiatomové kryty, protože hrozba jaderné války se zvyšuje
Britain’s nuclear bunkers MAPPED as threat of war with Russia escalates


Britská veřejnost je informována, která města budou po zahájení jaderné války ze strany Británie anihilována při odvetném útoku Ruska
MAPPED: Russia's nuke targets in Britain – is your town safe?


Proč je Západ tak nakloněn jaderné válce, že i izraelské komentáře již dnes jsou „Evropané milují války, my nemusíme“?

Chcete cynickou ale možná velice pragmatickou verzi?

Možná proto, že předpokládají, že hlavní jaderná střelnice jaderné války v Evropě bude nad Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Pobaltím, Maďarskem, Rumunskem Bulharskem, Ukrajinou, Běloruskem, prostě nad „postkomunistickými státy“.

V takovém scénáři zahájí Británie jaderný útok na Rusko. V následujících vteřinách pod tlakem okolností se přidává Francie. V nastalém chaosu běžících vteřin se k jadernému útoku na Rusko okamžitě přidávají již beztak natěšené USA, které se soustředí zejména na úder ze základen mimo USA, zejména v Evropě. Po primárním jaderném úderu na Rusko spouští USA a jeho západoevropští spojenci skutečný a jediný fungují protiraketový deštník – odpalují desítky atomových bomb v linii Finsko-Polsko-ČR-Rakousko-Maďarsko-Srbsko-Řecko a vytváří tím účinnou obranu proti ruskému odvetnému úderu. Západní Evropa má ztráty několik milionů lidí, obyvatelé Střední a Východní Evropy byli vymazáni ze světa „obranými operacemi“.

Pozn.: Přes atmosféru zionizovanou nadzemními atomovými výbuchy totiž nic neproletí – každá elektronika je v takto ionizované atmosféře dokonale „vygumována“ jako když strčíte mobil na deset minut do mikrovlnky (nezkoušejte to). To je jediný skutečně fungující protiraketový deštník. To je ten deštník, jehož součástí měla být i základna v Brdech. Nejprve to prý měl být radar proti severo-korejským raketám, pak radar proti íránským raketám (protože z Koreje do Ameriky by přes Evropu střílel jedině naprostý idiot, to je jako jet vlakem z Prahy do Plzně přes Madagaskar). Později by to byl radar s raketovou ochranou. Později s raketami s jadernými hlavicemi. Salámová metoda. Že by nám to naši přátele v USA neudělali? Proč?

Jak řekl Kissinger – Amerika nemá přátele, Amerika má jen zájmy.

Servilnost místodržících a jiných užitečných idiotů při soukromé návštěvě Ryana v parlamentu ČR to nezmění.

36 komentářů :

 1. >

  V červnu letošního roku bude na schůzce nejvyšších představitelů zemí Evropské unie projednána a podepsána reforma evropských azylových pravidel, zvaná Dublin IV.&nbs p;T ato smlo uva zásadním způsobem měn í dosavadní systém přijímání imigrantů.  Po schválení smlouvy Dublin IV:

  - omezí se zodpovědnost států tvořících vnější hranice EU za přijaté imigranty a bude přenesena na ostatní země EU, tedy včetně České republiky;

  - bude zřízen trvalý alokační mechanismus, který bude permanentně rozdělovat imigranty do všech členských zemí EU, tedy včetně České republiky. A to samozřejmě bez ohledu na názor vlády, parlamentu nebo občanů naší země;

  - dojde k rozložení narůstajícího počtů imigrantů mezi všechny členské země EU. Ovšem s jednou podstatnou výjimkou – imigranti budou přednostně přerozdělování do zemí Višegrádské čtyřky, které zatím přijaly nejméně migrantů. Jednou z přednostn &ia cute ; ch destinací pro imigranty se tak stane Česká republika;

  - dojde ke změně evropského azylového práva. Imigranti budou zlegalizováni ještě před odjezdem z domovské země a do Evropy budou bezpečně přepraveni prostřednictvím “neziskovek“ nikoliv jako nelegální imigranti, ale jako osoby, kterým již bylo uděleno azylové právo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sázka: vsaďte se, že provařený Babičok bez zdráhání podepíše jako první ze všech

   Smazat
  2. https://www.hlavnespravy.sk/cesko-ale-aj-slovensko-disponuje-nervovoparalytickymi-latkami-pouzitymi-v-britanii-pohlad-profesionala/1358272

   Smazat
 2. Co to tedy pro nás znamená?

  Nic více a nic méně, než že každá členská země EU (a tedy i Česká republika) bude muset přijímat trvale imigranty, které jim bude přidělovat nově zřizovaná evropská agentura pro azyl. Anebo platit nehorázné pokuty – za každého odmítnutého imigranta bude sankce činit 250.000 EUR, tedy zhruba 6.250.000 Kč ročně (nikde není definováno po jak dlouhou dobu)! Stačí si tedy spočítat, kolik bude tato částka činit, pokud odmítneme 100 nebo 1000 imigrantů.

  Marně se však můžeme utěšovat, že žádný imigrant, který nám bude bruselskou agenturou přidělen, stejně u nás nezůstane, ale půjde do Německa nebo Švédska za vyššími sociálními dávkami. Protože i na tyto případy šílenci z Evropské komise dostatečně mysleli. A vymysleli, že v rámci Evropské unie dojde ke sjednocení sociálních dávek s cílem zabránit dalšímu přesunu imigrantů ze země, do níž byli přiděleni. Jednoduše řeče no &ndas h; imigrant u nás dostane stejné sociální dávky jako v sousedním Německu (a co na tom, že tyto dávky daleko převyšují průměrné důchody našich občanů, kterým stát na důchod celý život z jejich platu peníze strhával), což při našich niž&s ca ron;& ;amp ;i acute;ch životních nákladech bude znamenat, že již nebude mít důvod odcházet od nás do jiných evropských zemí! Tento krmník jim zaručuje Evropská sociální charta podepsaná premiérem v demisi těs ně pře d faktickým skončením mandátu v závěru loňského roku bruselským kolaborantem Sobotkou.

  Ale to není všechno, co na nás neslavná Evropská unie připravuje. Na podzim letošního roku má být na půdě OSN projednána a následně odepsána smlouva s názvem Globální kompakt k migraci. Tato smlouva nebude projednávána a schvalována jednotlivými vládami členských zemí EU, ale bude podepsána nikým nevolenou Evropskou komisí plnou neo-marxistů, která si uzurpovala právo podepsat tuto smlouvu za všechny členské země EU – a to i v případě jejich nesouhlasu.

  Podle této smlouvy má vzniknout občanům třetích zemí právona migraci, a to i z ekonomických nebo třeba i klimatických důvodů. Státy, které tuto smlouvu podepíší a ratifikují, se tímto krokem v zdávají kontroly nad ochranou svých státních hranic.Organizován iacute migrace přejde na Uacute řad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a opět na tzv. neziskovky. Podpisem této smlouvy Evropskou komisí se tato smlouva stane závaznou pro všechny členské země EU a její případné neplnění má být vymahatelné a sankciovatelné Evropským soudním dvorem.Pr ot o prezident Trump a ministerský předseda Orbán z tohoto za své země jíž odstoupili!

  Už tedy chápete, že časy, kdy jsme sledovali řádění band nelegálních imigrantů v Itálii, Švédsku, Francii nebo Německu pouze v televizi nebo na internetu, letošním rokem končí? Že se obrovská vlna kriminality, zakládání tzv. no-gon zón, kde již neplatí právo hostitelské země a odkud se původní obyvatelé hromadně stěhují na venkov nebo do jiných bezpečnějších zemí, téměř jistě přelije i do našich měst, do Prahy, Brna, Plzně a dalších mjiacu test? Že se to naráz začne bytostně dotýkat každého z nás? Že se i my budeme bát pouštět naše ženy a děti do ulic našich měst?

  Podle údajů z tohoto týdne bylo již znásilněno 15% Švédek a 12% Francouzek!!!

  Jistě řada z vás namítne, že maluji čerta na zeď. Že se to u nás jistě nemůže stát, protože jsme slovy nejmenovaných politiků „bezpečná země“. Ano, ještě jsme. Ale jak dlouho ještě budeme, pokud nás čeká a nemine to, co pro nás neslavná Evropská komise připravila?

  Kolik máme ještě času žít svůj dosavadní poklidný život? Měsíc, půlrok, dva roky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme jedinou možnost. Emigrovat do Ruska. Tam určitě migranty nevpustí protože Evropská komise jim nemá co nařizovat. Je celá řada občanů EU, kteří to již udělali, akorát se o tom nemluví, nebo je to zakázané. Jeden z nejznámějších je Francouzský herec Depardie. Je ale fakt, že když jsme blbí a nejsme schopni se postavit za naše zem, kterou nám předali naši předkové a nečinně přihlížíme tomu, jak schizofrenici v důchodovém věku nám nařizují nesmysly, tak si nic jiného nezasloužíme. Pro muslime jsme prašiví psi, kteří jim mají soužit a s tím miliony mladých afrických mužů přichází do Evropy a z vysoka kašle na naše tradice, zvyky, náboženství, zákony. Oni přišli nám rozkazovat a taky to tak dělají a my hůř než ovce je posloucháme. Můžeme se stydět, před našimi předky a našimi dětmi. Nezasloužíme si, ani to nejhorší pohrdání.

   Smazat
  2. Proč emigrovat věřím presidentovi že to nedopustí také řekl že jsme VYHRÁLY to znamená i lidi co ho volily.

   Smazat
  3. Budeme-li vsichni ve stredni Evrope upeceni na škvarky ,obavam se,ze otazka imigrantu do Čech uz nebude na poradu dne.

   Smazat
 3. Detail skandálu okolo otravy Skripalových.
  Jak uvedl ruský spisovatel Andrej Lazarčuk na svém facebookovém profilu, jedovatý plyn „Novičok“, jímž byl údajně otráven zrádce i s jeho dcerou, ve skutečnosti nikdy neexistoval – jde o dezinformaci KGB, aby oklamala své protivníky.
  „Ve druhé polovině osmdesátých let,“ píše Lazarčuk, „KGB provedla rozsáhlou operaci za účelem dezinformování nepřítele, která měla jako vedlejší úkol identifikovat kanály úniku informací. Bylo vypracováno dvacet falešných, ale velmi podrobných, projektů nových chemických super-zbraní, které nelze zjistit stávajícími detektory v NATO a proti nimž neexistuje žádná obrana“ (NOVA s indexy, „Novičok“ s indexy, ASD a další). Do rukou Mirzojanova (zrádce, který se ukryl na Západě a podsunul USA a Anglii informace o „Novičoku“) se ovšem dostal právě jen neexistující „Novičok“.
  A tovární laboratoř v Kantubeku (Uzbekistán), která údajně „Novičok“ vyráběla, byla už koncem sedmdesátých let přestavěna na výrobu a testování herbicidů a defoliantů hlavně pro potřeby bavlnářského průmyslu. Mirzojanov byl jako zdroj úniku informace záhy odhalen, a okamžitě v 90. roce odstíněn od všech materiálů majících nějaký reálný podklad, takže skrze něj proudily ven pouze dezinformace. V roce 1992 se sám dobrovolně „odhalil“ zveřejněním známého článku. Od té chvíle se stal „Novičok“ předmětem zájmu médií. V roce 1995 vyšel v „New York Times“ článek o „nové ruské super-zbrani“. „Za vytvoření ochrany proti „smrtelně“ otravné látce utratilo NATO více než 10 miliard dolarů,“ poznamenává Lazarčuk.
  Ukazuje se, že vyprávěním o smrtícím „Novičoku“, který ve skutečnosti patrně vůbec neexistuje, se Angličané posadili zadkem do louže, a teď nevědí, jak z toho ven.
  Zdá se, že Velká Británie se nachytala na dezinformační kampaň, kterou provedlo ještě za studené válka KGB. A otázka zní. Čím byl tedy otráven dvojitý agent a jeho dcera, když tím co tvrdí Britové, že byl otráven, fakticky neexistuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Látky typu A23x existují, byly vyvinuty v SSSR pod programem s kódovým označením "Foliant". Jsou známy vzorce i samotná syntéza.

   V ruském prostoru je plno takových hlášek. Ale i zajímavých informací.

   Smazat
 4. Na válečné bubny a a válečnou propagandu je specialista Nová republika a idiotští pisálci jako Brand nebo jak se ten blb jmenuje. Vyžívají se ve fantazírování o jaderné válce, vzrušuje je ta představa, myslím, že si u ní i honí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypada to ,ze 19.54 si ho honi u cetby NR.Asi na nic jineho myslenky nema .Stastny to clovek .Jeho vyvody jsou na urovni jeho ejakulatu

   Smazat
 5. a chazarska banda si jen mne ruce, jak rika izraelsky nejvyssi rabin-" islamizace evropy je dobra vec pro izrael"-no cely ten dnesni svet je pod kontrolou zidovstva!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Nevím, co je univerzita obrany, ale výzkumem neurotoxinů a BCHL se zaobírají ve vojenských výzkumných laboratořích. Tuto látku popsal prof.Matoušek, skvělý československý chemik na katedře toxikologie v Brně, někdy v r.1992. V práci pokračovalo více lidí, takže se zde minimálně v minulosti musely tyto látky vyskytovat

  Jenže nezáleží na tom, kde byla vyrobena. V Port Down se už v podstatě přiznali, že mají několik gramů. Důležité je, kdo ji použil. Nejpravděpodobněji pochází z Ruska nebo jiných zemí SSSR. Horší je, že Julia Skripal odmítla hovořit s kýmkoliv z Ruské Federace a je ochotná vypovídat v přítomnosti svého anglického advokáta. Místo její hospitalizace je utajeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nyní bude celá věc eskalovat, kdy samozřejmě z mrtvýchvstání, dcera dvojitého agenta, bude vypovídat, že viděla jak k nim přišel Putin a otrávil je nervověparalytickou látkou a následovat bude další vyhošťování diplomatů, bojkot mistrovství světa ve fotbale. Mají to dobře vymyšlené ti Britové, jen co je pravda. Sice od samého začátku to nezvládli, když použili jed, který nemůže nikdo přežít, ale nyní nechali zázračně se uzdravit dceru Skripala a proti její výpovědi Rusko bude na lopatkách. Vzpomeňte jenom na matku přítelkyně Kuciaka, jak na náměstích křičela, že její dceru zabil Fico, který musel pak odstoupit. JO tak se dělá politika. Na co chodíme k volbám?

   Smazat
 7. Paní Terezo, mám obavu, že děti už nebudou chtít mě a taťuldu, ale budou se smát už pouze vám.

  OdpovědětSmazat
 8. Dobrý večer, přátelé. Trochu tu diskuzi odlehčím vtipem.
  V Anglii se ptali vysloužilého agenta MI 6:
  - věříte, že Skripalu otrávila FSB?
  - je mrtvý?
  - není!
  - tak nevěřím!

  https://www.hlavnespravy.sk/cesko-ale-aj-slovensko-disponuje-nervovoparalytickymi-latkami-pouzitymi-v-britanii-pohlad-profesionala/1358272

  OdpovědětSmazat
 9. Skoro bych řekl, že tím, kdo se pokouší čtenářům vnutit svou představu o celé té záležitosti, je sám autor tohoto článku.
  Jeho omluvou může být to, že jeho apriorní nedůvěra k prohlášení odborníků je pouze výsledkem jeho malé odbornosti a neinformovanosti o věcech, které samy podléhají režimu utajení. Za to ovšem odborníci vinu nenesou.
  Tomu pracovišti (toxikologie ...) Univerzity obrany dost křivdí, když si dovolí jej označit za:
  buď a. zcela neschopné nebo b. dezinformující v zájmu válečné propagandy ....
  Základem odpovědnosti onoho pracoviště je totiž výzkum metod a prostředků určených pro léčení osob zasažených ne jakýmkoliv myslitelným jedem (takových jsou totiž stovky, ba tisíce), ale takovým, který s vysokou mírou pravděpodobnosti může být použit proti našim vojákům ve voj. operacích. Nikoliv však jedem, který si nějaká osvědčena tajná služba nechá připravit pro svou podvratnou operaci a použije jej nikoliv jako chem. zbraň, ale nástroj politického banditismu a mediální manipulace lidu obecného.
  Proto se Universita obrany po právu orientovala a orientuje na takové (jedy), které byly a jsou v arzenálech chemických zbraní. To ale novičok nikdy nebyl! Byl pouze jedním z řady výsledků sovětského výzkumu (který nadto, co do dosaženého výsledku, zadavatele patrně ani příliš neuspokojil), protože nikdy nebyl zaveden jako komponenta chem. zbraně do sovětského arzenálu. Stejně tak se nedostal do arzenálu jiné, byť i jediné, armády na této planetě. Uniká mi, proč by se pak ono výzkumné pracoviště mělo takovou látkou hlouběji zabývat. Leda tak z nedostatku zábavy ...
  To přece i Američané publikovali (v jejich veřejné patentové literatuře) desítky jiných potenciálních otravných látek, a naše výzk. pracoviště se jimi stejně tak nezabývalo, protože nebyly zavedeny do US výzbroje. Je to tak těžké pochopit, byť je člověk i žurnalistou??
  ----
  Zajímalo by mě, kde autor tohoto článku bere tu drzost, když dokáže tvrdit, že: "...Český výzkum se těmito látkami prokazatelně(!!) zabýval již minimálně před 8 lety.". Kdo mu takovou (prokázanou!!!) hloupost či lež či pustý výmysl podstrčil? Nebo jen provokuje? Vždyť takovým přístupem devalvuje i vše ostatní, a celkem dobré, co ve svém článku uvádí!!! Ale pokud to namíchá s tak hrubými nepravdami, polopravdami a podsouvavými domněnkami, stává se výsledek otřesným. k nečtení ...
  -----

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle Vás zřejmě i čeští chemici EMIL HALÁMEK a ZBYNĚK KOBLIHA neměli dostatek jiné zábavy, když publikovali pojednání (viz odkaz v článku) o potenciálních bojových otravných látkách, mezi kterými je zmíněna i binární chemická munice a etapy jejího zkoumání a vývoje ve světě. To samotné sice ještě nelze označit za důkaz aktivní účasti chemiků naší země na zkoumání či vývoji látek typu novičok, nicméně bych zrovna tyto pány nepodezíral z planého publikování na téma jinak zcela nesouvisející s činností vojenských chemiků. Lze tedy říci, že tomuto tématu byla mezi příslušnými specialisty věnována profesní pozornost, byť pochybuji, že dojde k takovému úniku informací, abychom zde mohli činit nějaké jednoznačné závěry.

   Smazat
  2. Re (23:57):
   Jednou věcí přece je teoretické vědění, které lze nabývat anebo si jej rozšiřovat/prohlubovat mj. i rešeršemi cizích publikací, druhou je zkoumání fyzických látek v chemické laboratoři.
   Oba autoři té rešerše, věnované mj. i těm tzv. novičokům, jsou vysokoškolskými pedagogy, kteří krom své další činnosti chvályhodně shromažďují, třídí, analyzují atd. získané poznatky z oboru, jemuž se věnují. I pro pracovníky věnující se výzkumu té tématiky jsou takové rešerše velice užitečným východiskem pro rozhodování, čím se (v zájmu zajištění bezpečnosti) zabývat či nezabývat ...
   V tomto případě (tj. sepsání článku o bojových otravných látkách) šlo tedy o aktivitu zásadně jinou!! než je ta, o níž je vedena diskuse ke článku Michala Branda, viz výše.
   Protože ta debata se u nás i ve světě vede o tom, jestli v ČR byla nebo nebyla připravena některá z látek zvaných jako novičoky. Jistě dobře chápete anebo alespoň tušíte, že psát o něčem, co si člověk přečte jinde, je něco úplně jiného než psát o tom, co vyzkoumal ve své laboratoři.
   U nás se odehrávala "novičoková aktivita" prvního druhu. Ta druhá neexistovala, Protože fyzicky neexistoval jediný novičok, který by fyzicky zkoumán být mohl. Verstehen sie?
   Cožpak je to tak složité?
   Máte pravdu v tom, že informace o výzkumu jsou "citlivé", a řádný z těch pracovníků s nimi neběhá do Mladé fronty, aby mu je tato otiskla na titulní stránce. Nejsou však nedostupné. Státní orgány (národní autorita) je mají v předepsané formě k dispozici v pravodelných intervalech nebo kdykoliv během i jedné minuty, pokud si to vyžádají.
   I prezident republiky Zeman se od příslušníků BIS jistě zanedlouho doví to, co vám zde píši, pokud to již i také neví.

   Smazat
 10. 20:28
  S Vaším názorem souhlasím. Takovou blbost kterou nám vnucuje autor článku te třeba absoluně popřít. Armádní chemici se zabívají daleko staršími chemickými sloučeninami které je možno použit v nějakém konfliktu. Autor článku je v lepším případě amatér a v horším provokatér.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ParlamentnéListy.sk » Aréna » Monitor » Zabudli ste na klamstvá Blaira o chemických zbraniach v Iraku? Ak nepôjdeme cestou faktov a dialógu, rútime sa do katastrofy, varuje Čaplovič

   Smazat
  2. ZabYvaji je s tvrdym Y.A jinak vzdelance ,cekam,ze za chvili bude verejne znamo ,ze jedy a zbrane vyvijeji jen zli Rusove ,zatimco ceska armada pracuje na vyvoji cepu a sudlic

   Smazat
 11. http://www.rukojmi.cz/clanky/5894-pavel-kopecky-novicok-se-pry-u-nas-skutecne-vyrabi-priznal-reditel-vojenskeho-vyzkumneho-ustavu-v-brne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyrábí, vyrábí. No a co? Tak se vyrábí. Kde máte důkaz, že byli otráveni právě tímto plynem? Zatím je slyšet jenom hysterické kvákání jedné slepice.

   Smazat
  2. Ov prece nerika ,ze byli otraveni plynem z Cech.Umite vy vubec cist ?Pismena mozna ,ale smysl vet je nad vase chapani ?

   Smazat
 12. Před časem jsem našel na netu analýzu, podle které západ počítá: a) s tím, že nebude globální jaderná válka, b) jaderné zbraně budou nasazeny pouze lokálně, c) že se předem kalkuluje s možností zničení velkých městských aglomerací, kde se koncentruje bezprizorní obyvatelstvo, které stejně nevytváří hodnoty, ale čerpá dávky. Prostě vše je již naplánováno, venkov a elity to nepostihne a to je prý hlavní. Západ se zbaví nesplatitelných dluhů.

  OdpovědětSmazat
 13. Už toho bylo řečeno moc, kdo se v tom vyzná? Jisté je jedno, naše milá vláda v čele s Babičokem neodolali servilně, jak jinak, vyhostit tři ruské diplomaty. Fuj. Vrcholem a to se nám díky našemu Ústanímu soudu (v čele s Rycheckým ročník 1943) určitě vymstí, podle, jak jinak, vydali Ušákům ruského hackera o kterého žádali i Rusové. Dvakrát fuj.

  OdpovědětSmazat
 14. Někteří Angláni si natřásají peříčka v parlamentu, ale že by si jako troufli na Putina ? jako první ? Na to prostě nemají koule.
  Nesouhlasím ani s tím, že by se případná jaderná válka odehrávala pouze ve východní Evropě.
  Nicméně myslím, že pokus NATO, někde v pobaltí na hranicích s Ruskem rozpoutat nějaký nejaderný lokální konflikt tady byl.Užitečných idiotů na to má NATO ve východní Evropě dost. O nás Čechy nemám strach, Našich 30 tanků by stačilo akorát tak chránit parlament svobodnou evropu a hrad.Beztak bysme vyslali zase vojenskou nemocnici nebo chemiky.
  No ale po Putinově varování, že v případě ohrožení klidně sáhne po jádru si myslím že mnoho horkých hlav v NATO zchladil.

  OdpovědětSmazat
 15. Není mi jasné, když katedra toxikologie a voj.farmacie Fakulty voj.zdrav.univerzity obrany v Brně pracuje na antidotu, tak podle čeho, když nemají ani informace o novičoku A234.Jestli zkoumám nějakou obranu, musím vědět proti čemu.

  OdpovědětSmazat
 16. Jestli ono to nebude se Skripalovými jak s manželkou inspektora Colomba. Byli zavražděni ale prý dál žijí. Smrtelný Novičok nebyl smrtelný - policista se prý plně uzdravil, Julia za chvilku bude připravena formulovat správně veřejná obvinění proti Rusku.

  Důkazy nebyly jak už to bývá žalobcem předloženy. Nikdo jiný než Rusko prý zločin nemohl provést, při tom nikdo neřekl jaký motiv k otravě NPL by mělo Rusko? Co by tím získalo? Při tom jak prosakuje do éteru v nedaleké laboratoři Port Down se dlouhodobě prováděly chemické pokusy na lidech a mrtvých, včetně vědců bylo víc než dost: http://www.rukojmi.cz/clanky/5901-chemicke-vrazdy-v-salisbury-skripal-byl-jeden-z-mnoha-skandalni-divadlo-a-britska-blamaz-dukazy-chybi-zadny-novicok-patrne-neexistuje

  Dodnes nikdo nevysvětlil zázrak díky kterému Skripalovci otravu NPL přežili. Kdo a jak jim pomohl? Jak to dokázal, když Novičok je prý tak extrémně jedovatý a zabíjí do několika minut?

  Celé to vypadá spíš na velký fejk. Je možné že dokonce ani nešlo o prudce jedovatý Novičok. Proč by jinak Britové tajili své trumfy, veškeré důkazy, neukázali ani fota údajných obětí vraždy, znemožňovali přístup žalovaného k důkazům aby se mohl hájit, proč by porušovali mezinárodní konvence?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je úplně tutovej fejk! Tu nejde o žádný "důkazy"! Thereska May je geniální politička která vstoupí do světové historie vedle takových velkých mužů a žen jako Vilém Dobyvatel, Alžběta Veliká, admirál Nelson, Winston Churchill či Margaret Thatcherová! Ona dokázala to o čem Cibulka blouzní! Totiž odhalila kdo je a kdo není ruský agent pouhou nadhozenou udičkou! Zcela bez použití psychotroniky dokázala tím dát Putleroj a jeho pátý koloně v EU přes hubu!

   Smazat
 17. 8:29 fake news je to zcela jistě, protože na netu se dnes objevilo info, že Julia Skripalová, ač téměř mrtvá, se dne 7.3. ráno vyskytovala v sociální síti "Vkontakte". Někdo by si pomyslel, že se jí někdo vloupal na účet (vyšetřovatelé?), ale vedoucí lékař kliniky, kde se "léčila" po otravě ze dne 4.3., musel médiím potvrdit, že se dne 7.3. na krátkou dobu probrala. No, nekupte to divadlo!

  OdpovědětSmazat
 18. Pan Zeman je konzervativní? V případě Babiše a jeho hnízda ctí tvrdošíjně presumpci neviny, v případě Ruska a britského false flag nikoliv. Zemana jsem volil jako menší zlo, ale přestávám mu rozumět.

  OdpovědětSmazat
 19. PROJDE MI TO NEBO NEPROJDE ?

  NEOCONS = jeji zacatky jsou v New Yorku po Stalinove vyhosteni Leona Trockeho ! Byla to krajne levicova organizace , ktera zesilila v 60-tych letech.

  V dobe vlady Stalina v Rusku byla PROTI-stalinska.

  Nejvetsi politicke veliciny v teto organizaci byl prof. Leo Strauss, Irvin Kristol, John Podhoretz, Paul Wolfowitz a American Jewish Commitee byla mluvci !

  OdpovědětSmazat
 20. NEOCON = usiluji o rasovou integraci a svetovladu, o anulovani evropskych statu.

  NEOCONS = maji nejvice politicke opozice prave v Americe a rozhodne ne v Bruselu ! Nemaji radi nacionalisticke Rusko a nekolikrat kritizovali Polsko a Madarsko !

  Neocons byli ve volbach na strane Hillary Clinton !
  Tato organizace vede medialni valku proti presidentu Trumpovi. Je dobre organizovana a politicky ukaznena, Voli organizovane jako politicky blog.

  OdpovědětSmazat
 21. Nejsem chemik,ani politik,ale můj prostý selský mozek mi říká, že jsme demokracii nějak vynechali, diktaturu proletariátu (popravdě totalitářů schovávajícich se za proletariát)jsme vyměnili za diktaturu EU(opět skupiny, která se skryla za velmi krásné představy o jednotné Evropě). A zase budeme poslouchat bez debaty a basta, dříve Kreml dnes Brusel. Dublin nám poví pravdu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.