Reklama

pondělí 5. března 2018

Valerij Korovin: Liberální experiment skončil


5. 3. 2018  Zdroj
Prezident Ruské federace Vladimír Putin přednesl před Federálním shromážděním RF své výroční poselství, které shrnulo výsledky a nastavilo nasměrování budoucí práce. Ředitel Centra pro geopolitické expertízy Valerij Korovin vysvětlil agentuře Cargrad, co měl prezident na mysli, když mluvil o předělu a změnách v zemi. Putin měl na mysli konec monstrózního liberálního experimentu...


V první řadě expert poznamenává, že předělem měl Putin na mysli konec monstrózního liberálního experimentu, který přivedl Rusko do další demografické jámy.

"A tak se tento liberální experiment završuje a bude dokončen i prostřednictvím nebo cestou úplného přeformátování současných elit - výměnou stávajících elit", řekl v rozhovoru s Cargradem Korovin.

Expert zdůraznil, že právě staré liberální elity brzdí a všemožně sabotují práci prezidenta na výstavbě sociálního státu v Rusku. Zatímco se prezident snaží směrovat obrovské částky na rozvoj sociálních odvětví, vzdělávání, zdravotní péči, dostupné bydlení, liberální zlodějská vláda se snaží tyto peníze rozkrást, poukazuje Korovin.

Zdůrazňuje, že v březnu zvolený prezident nevyhnutelně změní současnou vládu. Jedinou otázkou je, kde brát kádry. Nestačí jen nahradit staré ministry, je nutné, aby na jejich místo přišly náležité osoby.

"Příští prezident ji nevyhnutelně změní. Bude to nová vláda. Jiná věc je, kde se budou čerpat kádry, nestačí, aby byli odstraněni staří ministři, je třeba najít nové. Ale kde je vzít, je-li všechna nynější elita rozleptána 1990-tými léty a tím liberálním experimentem, který má být završen tímto předělovým poselstvím", shrnul Korovin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. No, jak tak Putina sleduji, ještě se nestalo, aby řekl co, pokud by nevěděl jak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:27 Také si myslím, že Putin nečeká, až mu někdo spadne z nebe. Času měl dost, aby si v klidu připravil nové extraligové hráče. Zatím neměl důvod vystrkovat je do popředí. Ale po volbách nastane ten správný okamžik. Před vobami ukázal, co dokázala jeho práce v obraně. Po volbách předvede, jak zatočí se škůdci. Jsem o tom přesvědčen už proto, že to bude jeho poslední období a ve volbách si mnohé elity "zvednou sukně".

   Smazat
  2. Ad 4:18 To je přesně Putinův styl práce. Teď už je vše podstatné připravené a jede se podle harmonogramu. Nová vláda a výměna dalších kádrů bude jen začátek, jenom první velký třesk, pak budou následovat další.
   Proto už teď ladí informační pole, aby mu veřejnost zase důvěřovala a mohla tušit, jaké hlavní cíle chce řešit, aby se ve vichru změn informační pole nevydalo nepatřičným směrem.
   Změny musí být všestranné, zásadní a systémové. Personálně se dotknou mnoha dosavadních elit a institucí, a proto bude nutně potřebovat důvěru veřejnosti. Dá se ale očekávat, že valná část ruské veřejnosti zůstane v průběhu změn trpělivá, právě díky 1. vědomí potřebnosti změn 2. vědomí cílů a 3. důvěře v gosudara.

   Vše musí proběhnout v perfektním načasování a bez zbytečných vedlejších ztrát. A potom, pořád ještě v jeho funkčním období, se musí stihnout tyto změny i usadit. Než volební období skončí, všechny přeformátované systémy musí pracovat a spolupracovat tak, jakoby takto běžely odjakživa.

   Proti budou působit konspirátoři vnější i vnitřní. Pokusí se najít vhodná místa k rozvrácení a chaosu. Rozbroje se přitom vůbec nemusí odehrát jen v Moskvě nebo Petrohradě. Např. z Krasnojarsku, důležitého centra, je to stejně daleko do Moskvy, jako do Soulu nebo severního Japonska, Peking je dokonce o dost blíž.

   Další co by mohlo hrát proti Putinovi je, že protivníci už ho nepodceňují, až tak hloupí určitě nejsou. Nepřátelé Ruska udělají cokoliv, bude to i pro ně ten nejdůležitější střet dnešní doby.

   Smazat
  3. Vláďo, vy byste byl dobrý Rus, věřil byste svému vůdci. Koukněte na na ten váš Krasnojarsk, porovnejte to s jakýmkoli evropským nebo čínským městem a pochopíte, jak velkou cestu před sebou mají.

   Smazat
  4. 9.40
   no pochopitelně že mají, hydra zapustila kořeny hluboko, ale každá cests začíná na svém "začátku". Ale myslím že to půjde docela svižně, Rusové umí a uměli dělat v kolektivech , neboj se půjde to rychle pokud to lidem ponese výhody. Socialismus 2.0

   Smazat
  5. Ad 9:40
   • předvším jsem dobrý Moravan a Čech; Rus bych určitě dobrý nebyl, nejsem tak odolný;
   • důvěra je vždy ošemetná věc a natož víra, dokonce v někoho, ta je ještě ošemetnější; • ano, mají před sebou velkou cestu, ale teď už to bude rychlejší než čekáte, nejdůležitější bylo zajistit dostatečnou nezávislost na západních škodičích.

   Smazat
  6. V RF tak jako u nás je mnoho kádrů připravených vést odpovědně svěřené instituce úsporně a efektivně a z hlediska efektů spravedlivě. Stačí pouze jediné - zvolit z nich toho, kdo se nebojí to vše kormidlovat a proplout mezi skalisky a zrádnými proudy ven z té prokleté oblasti zmaru.

   Smazat
  7. Přijde mi to, že Putin stojí před stejným problémem jako Śtalin před Velkou čistkou. Bohužel nemá tu moc a možnosti to vyřídit jedním vrzem.

   Smazat
  8. Buffere,DRAHÝ PANE
   už chce vaše strana podporovat

   NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ?

   Připomínáme.že jeho NP Nr.1.bude chtit do prvního článku naši ÚSTAVY jedno slovo Sociálni stát.
   Víte co to je za zvíře?Nechce ho náhodou i strejda Putin?

   Smazat
 2. Další Putlerova konspirace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:56
   Zvracet mazej na uASS ambasádu,volotrku!

   Smazat
  2. Čo trepeš? Konšpirácie sú už posledných 5 rokov potvrdené ako pravdivé! Meškáš, doplň si svoje vlastné vedomosti, lebo zaostávaš za pravdou univerza!

   Smazat
  3. Putler musí jít! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/178161_640.jpg

   Smazat
 3. 5.56,proc navstevujes tuhle stranku,kdyz vis,ze je proruska!A pak mas priblble komentare!Ty se jenom modli,aby se Putinovi plany zdarili.CR,je juesej predurcena jako bojiste,tak rozhodli politici cr!Takze,at je tvuj nazor jakykoliv,zhorite v ohni jadra,nebo jste se prodali usa.Putin na tom nema vinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože mu takové bláboly nikde neotisknou.
   Měl by se poradit s pomocným biskupem Václavem Malým, jestli už není mimo.

   Smazat
  2. Dělej mezery za tečkami, čárkami a apod. Nejde jen o pravopis, jde o to, že počítač bere slova bez mezery jako jedno slovo, následně je celý text podivně roztrhaný.

   Smazat
  3. Pořád stejná chyba všude! Plést si tzv. prokremelské weby s proruskými! To je jasný oxymoron! Opravdu proruské weby jsou zásadně anti-putlerské! - http://iks2010.info/

   Smazat
 4. Článek také dobře ukazuje na to, co by bylo třeba udělat i s naší liberální politikou (i slovenskou). Budovat sociální stát je (podle mne) ještě obtížnější, než ten kapitalisticky liberální. I když přístup ke korupci v sociálním státě bude stejně lákavý, jako v liberálním. Je však pravdou, že dobře vedený stát má v boji s korupcí větší šanci, než klasické "neziskovky" v občanské společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budování sociálního státu bude jen vedlejší účinek.

   Především jde
   a) o kompletní konsolidaci a "automatickou funkčnost" ústřední moci; b) o posílení ekonomiky střední třídy, protože jedině silná střední třída umožní dlouhodobou stabilitu státu.

   Smazat
  2. Vláďo souhlasím, že silná střední třída je zárukou stability a blahobytu společnosti. Proto USA jde do kytech, jakmile byl totiž socialistický blok prodán tak USA okamžitě svoji střední třídu zlikvidovala. Otázka zní proč je tedy střední třída likvidována? Jasně kapitalismus je letadlo, ale proč bohatí kteří mají peněz dost, nenastaví pravidla tak, aby střední třída prosperovala? Moje odpověď je, že bohatí nenastavují pravidla a jsou stejně bezmocní jako ostatní, jenom podlehli zlatému praseti a myslí si, že něco znamenají, ale pro mně jsou méně něž hovno, protože s nahromaděným majetkem nic prospěšného nedokáží, jsou to otroci stejně jako my. Nitky vedou k těm kdo nastavují pravidla, k těm kdo stvořili GMČ (GMČ - geneticky modifikovaný člověk - chytrému napověz).

   Smazat
  3. Ad 10:06
   Netvrdím, že se mýlíte, ale mně se to nezdá. Myslím spíš, že mocenská struktura v USA je komplikovaná, spíš síť, než hierarchie, a proto často neřeší věci správně. Jejich hospodářství a vojenství ale dosud bylo tak výkonně, že ta špatná rozhodnutí vždy nějak vykompenzovali.
   Teď ale, v uplynulých desetiletích, úplně podkopali základy prosperity SS.
   A proto jdou do kytek.

   Smazat
  4. Ad 10:06 - souhlas, až nato, že sice bohatí nenastavují zásadní ideologická pravidla, ale svou střední třídu, využitím zdrojů z lido-demo bloku a pomocí hesla demokrácie-svoboda, ke svým ziskům již nepotřebují. Trump se snaží o zvrat.

   Smazat
  5. Stačí drobné úpravy Ústavy a následné drobné úpravy příslušných zákonů - korupce jako průnik trhu do netržního prostředí na základě nemravnosti lze snadno účinně eliminovat. Strategií i taktikou změn se zabýváme a máme již připravené adaptační procesy. Mluvit a psát nestačí, je čas konat.

   Smazat
 5. Prvořadé je, aby ministři byli morálně na výši, tj. slušní, neúplatní, stateční a odborníci v dané problematice a premiér schopný koordinátor s rozumným světonázorem. Hledat pouze "odborníky" ( od čeho jsou náměstci), tak to je hodně málo. Navíc žádný z nich není nepostižitelný a nemá mít definitivu! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to se snažil v Rusku už Stolypin, což se ale vůbec nelíbilo těm, co chtějí ovládnout svět. Proto také poslali jednoho ze svých řad, aby Stolypina zastřelil.

   Smazat
  2. 16:08 Pjotr Arkádyjevyč ale takovým limpům jakým je Putler dával "kravaty"!:)

   Smazat
 6. To jsou jen takové výkřiky do tmy. Kde vzít prostředky a lidi? 1.7% růstu naprosto nestačí k realizaci tak ambiciózních plánů, když vedete válku v Sýrii a proti vám celý svět, vedete tajnou válku na Donbase, 20 mil.lidí pod hranicí chudoby, utíkají vám nejtalentovanější kádry i s patenty, stát je fakticky bez vědecké a edukační báze, v zemi ani kilometr dálniční sítě, města rozpadlá, zdravotnictví v otřesném stavu, jste pod sankcemi a útočí na vás celý svět s úmyslem připravit vás o život a k majetek...

  Putin sice udělal dobře, že se navzdory kritikům prostředky investovaly do armády, dnes to jasně vidíme, ale měly se v každém případě uhlídat peníze minimálně pro investice do infrastruktury. Ta patří pod federální pravomoc a její zoufalý stav jde na triko vlády. Úroveň komunikačních sítí ukazuje na úroveň daného státu. V tom je Čína zemí č.1 daleko, daleko před EU, USA a dokonce i před Japonskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1,7% růstu. Však se jen tímto číslem chlácholte! Hlupci.

   Smazat
  2. Předchozí léta to bylo ještě větší procento. Jakto, že je Rusko v takovém stavu? Jistě, spláceli dluhy, investovali do armády, ale za 18 let Čína vyrostla ze země, kde lidé přespávali na ulici před fabrikou a která z vlastních výrobků vyvážela jen špatně ušité imitace šusťáků, do giganta na globální úrovni, který může skoupit půlku světa. A to byla na mnohem nižší úrovni jak HDP, tak životní úrovni.

   Smazat
  3. Momentální zaostávání Ruska za rozvinutým světem má mnoho příčin. Nejsme si jist, jestli Rusové vůbec vědí, jak na to. Čínskou cestou to nepůjde, protože do Číny investoval celý svět a to se to pak ekonomika rozvíjí. Rusové se musí spolehnout pouze na sebe a své spojence - např. na investice z Íránu, obnovu Sýrie ruskými formami, na své zemědělství (v kterém se jim poslední léta relativně daří). Ale především rozhoupat k větší podnikavosti běžné ruské lidi. A to je běh na dlouhou trať. Držím jim palce, protože Rusko je i naše naděje na mír a prosperitu bez otroctví USA, NATO a EU.

   Smazat
  4. Domnívám se, že větší starost ze zaostávání by měli mít občané USA, než RF.

   Smazat
  5. Obvykle se do veřejně dostupných ekonomických výpočtů neumí započítat šedá ekonomika. Šedá ekonomika nemusí být ale jen ekonomika nezapočítaná z důvodu nedostatečnosti státu, ale taky z důvodu utajení. A právě tato ekonomika je v Rusku nepochybně mohutná.
   V minulých dvou desetiletích se v Rusku vždy našly zdroje zázračně a právě včas na řešení čehokoliv, co považovali za nutné.
   A teď se zdroje najdou zase.
   Nějaká oficiální veřejně dostupná procenta růstu jsou často spíš pro hlupáky.

   Smazat
  6. Anonymní5. března 2018 9:48
   To co jste popsal je projev oné, na Západě povinně zbožňované, liberalizace. Veškerý majetek a finance jsou zkoncentrovány u úzké skupiny úspěšných, kteří korumpují vlády a politiky, aby ta koncentrace mohla dále pokračovat. Tito mocní globální majitelé, přesouvají svá základny z USA do Číny a dalších asijských zemí. Přesouvají sem fabriky a investují zde ohromné prostředky.
   Z Ruska, podobně jako z Česka, jsou naopak prostředky vyváděny. Žádná vláda s tím nic neudělá, dokud nezruší kapitálu privilegia, která mu v rámci liberalizace přiznala. Nemůže být vše na prodej. Základní funkce státu, nemůžou být předmětem finančních spekulací. P.K.

   Smazat
  7. Stačí se pořádně věnovat expozé VVP a pak je nepochybné, že nové technologie ve vojenství jsou natolik univerzální, že jsou plně využitelné i v civilním sektoru, právě v oblasti infrastruktury, kterou zlevní a prodlouží její funkční životnost. VVP inicioval založení vysoce inovativní produkční základny pro dalších 30 let. Mimochodem, ruský růst HDP není uměle navyšován odhady šedé a černé ekonomiky, takže jde o reálný skalární růst výkonu ruské ekonomiky. Jelikož se řeší i otázka externalit, dochází současně k vektorizaci tohoto výkonového indikátoru i samotného výkonu.

   Smazat
 7. Nadešel čas, aby "liberální experiment" skončil i u nás ! Čím dříve, tím lépe ! Jsme na to ale "připraveni"... ?! L.S.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. L.S Na co připraveni všechno co propaguje ten liberální hnus je špatné.

   Smazat
  2. 9:34 Problém je, že ten "hnus", dříve než přikročíte ke změně, musíte nejdříve "vykydat".
   A na to, ať chcete nebo nechcete", musíte mít lidi", ne "znovupřevlečené", všehoschopné osoby na ministerstvech, úřadech všeho druhu, školách, vědeckých stavech, apod. L.S.

   Smazat
  3. L.S To máte naprostou pravdu doufám že to Čechům dojde.

   Smazat
 8. No, vidíte. Mnoho občanů také u nás od Babiše očekává sociálně spravedlivější prostředí a s podporou rodin, vzdělávání a výchovy dětí a dorostu a také konec kradení postavením mocnějších. Společnost očekává, že se ženám vrátí ukradené mateřské školky a jesle jak v obytných čtvrtích, tak ve velkých podnicích. Společnost i očekává, že bude kontrolován byznys s dětskými potřebami, oblečením, výživou, že bude zamezeno nadsazeným cenám i za poměrně brakové zboží! Společnost očekává, že budou matkám a dětem vráceny ukradené parky a hřiště, dnes věnované jako sraparky psím mazlíčkům. Není důvod k dalšímu vymírání českého národa, které je v zájmu jen mezinárodního kapitálu a jejího dovozu lacinější pracovní síly ze 3. zemí, kde vedeme agresívní války!
  K čemu přezbrojování české armády ze desítky a desítky miliard, když bychom si mohli vystačit s neutralitou, jako jiné země EU a i mimo EU za mnohem menší výdaje a uspořené věnovat dětem, matkám a něco také tzv. starodůchodcům, které kapitalismu u nás vzal důkladně "na hůl" svými podvodnými machinacemi a ukradením důchodového účtu, v přepočtu na současnou Kč v hodnotě několika set miliard !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naivní to lidé, když od Andreje Babiše něco očekávají...

   Smazat
 9. Tak nevím Vláďo!
  Je to málo či hodně, čím se vlastně máme chlácholit. Asi jsem byl osloven a nepochopil jsem to.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1,7% se musí jevit málo. Ale je to jen ekonomika oficiální a veřejná.
   Nepochybně však v Rusku existuje ještě druhá skrytá ekonomika, která určitě taky funguje zcela na ekonomických principech té nejvyšší úrovně, ale do te veřejně oficiální se nezapočítává.
   Jde o to, že většina ekonomických hodnocení počítá výměny zboží. A holt existují sféry, uvnitř kterých se výměny zboží do těch oficálních vysledků nezahrnují.

   Smazat
 10. Vy chytrolíni, copak si představujete pod pojmem LIBERÁLNÍ EXPERIMENT? Stačí ve zkrácené formě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:35 Odpověď je nasnadě - cílená morální a hospodářská devastace našeho státu a společnosti...

   Smazat
  2. Je postaven na základním mýtu pro ovce šířeného pod heslem "mocná ruka trhu", všichni budou neomezeně spotřebovávat a to je bude motivovat neomezeně makat a všechno se samo sebou ureguluje. Všichni mohou dělat co chtějí a jsou omezeni pouze právním rámcem. Popírá nutnost se společně dohodnout na hlavních a strategických parametrech společnosti - centrální plánování. Prostě ať každý hrabe co mu síly stačí, chvíli to mohlo fungovat než se rozkradli všechny nahromaděné zdroje, ale už není kde brát a neumíme doletět na jiné planety, kde by jsme mohli krást dál.

   Smazat
  3. 11:18 Mýlíte se, pro "vyvolené" žádný právní rámec v liberálním experimentu neexistuje.
   Svoji zlodějnu, podvody a lhaní se nám snaží, svojí pravdou a láskou, už cca 29 let "zdůvodnit".

   Smazat
  4. Anonymní5. března 2018 10:35
   Tupolíne, LIBERÁLNÍ EXPERIMENT je přesvědčení, že když se budou dávat peníze do oběhu, přes finančně nejsilnější instituce a ty dostanou naprostou svobodu jak s těmito prostředky nakládat, tak že přes jejich zadávání zakázek finančně slabším, stále dolu, nakonec na tom budou dobře i ti poslední, finančně nejslabší.
   Tento experiment nefunguje. Finančně nejsilnější pouští dolu pouze nedostatečné minimum financí a se zbytkem spekulují, pro jeho další akumulaci.

   Smazat
  5. Zrušit řád, aby měli neřádi pré.

   Smazat
  6. 10:35-"liberální experiment" lze zkrácenou formou označit "bezbřehý amatérismus, bez morálních zábran", stačí? Povolný.

   Smazat
  7. 10:35 Liberální experiment je aplikace pravidla "Urvi co můžeš, bez ohledu na ostatní". Vyzkoušejte si tuto zásadu v rámci vlastní rodiny a uvidíte sám, k čemu to perspektivně povede. Ti "výkonní" sice zbohatnou, ale ti ne z vlastní viny slabší půjdou nejspíš žebrat.

   Smazat
  8. 14:41 a především dojde k rozpadu rodiny.

   Smazat
  9. Pro 11:30 zde autor 11:18. Míněno takhle, vyvolené do toho nezahrnuji oni ten Liberalismus vymysleli jako oblbovačku pro společnost, na které parazitují. Oni si mohou zaplatit nejen drahé právníky, ale změnit i zákony, tak jak se jim hodí. Technologie umožňují, aby skoro každý obyvatel západu měl větší spotřebu než dříve král, dříve byla spotřeba limitována postavením ve společnosti. V liberalismu, Když si na to vyděláš můžeš si žít jako král a nikoho moc nezajímá jak jsi k penězům přišel. Jenže tenhle systém nadměrné spotřeby je limitován zdroji naší planety.

   Smazat
  10. 19:54 Říkáte totéž, co říká 14:41 stručněji: "Urvi co můžeš, bez ohledu na ostatní".

   Smazat
 11. pro 14:41 a 10:35
  je to bezbřehá svoboda bez jakéko li zodpovědnosti
  a to sebou přináší to co uvádíte....amatérizmus,nemorálnost,bezohlednost
  U nás tzv.demokrati a kavárna vč. neziskovek,to jsou zase městští liberálové.Pro ně je ikona Havel a za demokratické považují jen to co vyhovuje jim. S původním klasickým liberalismem
  nemá jak "liberální experiment",tak "městský liberalisms" nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klasický liberalismus nebyl uplatňován zaslepeně, bez ohledu na následky. Věděl, co znamená zkušenost "dobrý sluha, zlý pán".
   Bastiat například u každé konkrétní aplikace nějaké liberální zásady připojuje podmínku "pokud to neškodí Francii". Čili nepředpokládá její automatickou výhodnost, jak to dělají dnešní neoliberálové, kteří aplikují poučky BEZ OHLEDU na následky, což vede k tunelování ekonomiky a politické sféry ve velkém. K automatickému převádění firem do rukou zahraničních vlastníků, k prodávání sebe sama do nové formy nevolnictví, které může být mnohem horší než to předlistopadové. Škoda, že nežije Hayek, moc rád bych viděl, co by tomu dnešnímu pseudoliberalismu řekl. Názorně by se přesvědčil, že ne jen stát může být molochem omezujícím svobodu občanů, ale že stejně nebezpečným molochem, ne-li horším, mohou být obří nadnárodní korporace. Ale koneckonců i mocní oligarchové v rámci jednotlivých států.
   Slibovat prosperitu celku jako důsledek uplatňování zásady "maximalizuj svůj vlastní prospěch" je prostě podvod na občanech. Něco takového může vést jen k rozvratu a rozpadu společnosti. To věděli lidé odedávna, a proto před takovým způsobem myšlení vždy varovali. A najednou se nám bezohledné prospěchářství prezentuje jako úžasné moudro a záruka prosperujícího státu.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.