Reklama

neděle 18. března 2018

Válka je na obzoru

Paul Craig Roberts
18. 3. 2018     PaulCraigRoberts
Postavil Washington a jeho britský vazal scénu pro zkoušku, zda má Rusko na válku žaludek? Jak jinak si vysvětlit oznámení generála Sergeje Rudskoje, šéfa operačního direktoriátu ruského generálního štábu, znějící takto: „Disponujeme spolehlivou informací o tom, že američtí instruktoři vycvičili jistý počet militantních skupin v blízkosti města At-Tanf, které mají vyvolat provokace s využitím chemických bojových látek. Tyto skupiny připravují v jižní Sýrii sérii výbuchů munice, obsahující bojové chemické látky. Z tohoto útoku pak budou obviněny syrské vládní jednotky. Komponenty k výrobě této munice s chemickou náplní už byly do syrské jižní deeskalační zóny pod pláštíkem humanitárních konvojů neziskových organizací dopraveny. Uvedené provokace pak USA využijí jako záminku pro útoky na vojenskou a vládní infrastrukturu v Sýrii.“ ZDE

Neočekávejte, že se o této ve skrytu připravované akci dovíte od svých západních presstitutek – ty už nejsou ničím jiným než propagačními ministerstvy války.

Ruská vláda si asi dnes hořce vyčítá, že ani tentokrát nedokončila v Sýrii svou práci a umožnila tak Washingtonu nejen rozšířit svou přítomnost na syrském území, ale vycvičit zde též své žoldnéře, opatřit si chemické látky a soustředit svou námořní flotilu k útoku na syrské síly, pokoušející se získat ztracená území zpět.

Otázka nyní stojí takto: Je-li informace generála Rudskoje pravdivá, co učiní Rusko? Využije prostředky své raketové obrany a svou vzdušnou nadvládu v Sýrii k sestřelovánání amerických raket a letadel, anebo nezákonnost americké akce jen odsoudí a obrátí se se svým protestem na OSN?

Jestliže útok přijme, bude Washington svůj tlak dále zvyšovat. Avšak dříve nebo později už Rusko nebude tento stále rostoucí dále schopno snášet – a válka vypukne.

Jestliže k válce dojde, půjde o americkou konvenční válku, nebo Washington využije spor k útoku svých interkontinenátlních raket na Rusko?

Což je otázka, která nyní zcela určitě zaměstnává mysli všech členů ruského vedení. A v těch úvahách určitě nechybí i starost, týkající se úlohy ruské Páté kolony. Jde o tzv. atlantistické integracionisty, působící v politickém i ekonomickém sektoru země, kteří mají zato, že Rusko musí být za jakoukoli cenu včleněno do Západu. A konkrétně zní ona uvedená starost takto: neuzavřou tito integracionisté vládu do ulity nerozhodnosti a nevystaví tak Rusko prvnímu a též rozhodujícímu nukleárnímu útoku?

Až dosud ztrácelo Rusko půdu svou hrou hranou podle diplomatických zákonů a mezinárodního práva – a to bez ohledu na skutečnost, že Washington pohrdá jak tím, tak oním. A britský vazal USA své totální pohrdání Ruskem a prezidentem Putinem demonstroval minulý týden. Řečeno jinak. URÁŽKA PŘIŠLA OD OD POUHÉHO VAZALSKÉHO STÁTU WASHINGTONSKÉHO IMPÉRIA.

Nehledě na vojenskou převahu Ruska, humánnost ruské vlády je v současném okamžiku jejím největším handikapem. Protože Washington žádnou humánnost nezná.

Vybral a přeložil Lubomír Man
 

65 komentářů :

 1. Doufejme, že ty dvě poslední věty v článku, nejsou pravdivé.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že jsou.

   Smazat
  2. Pane doktore Davide (hovorově cvokaři), víte, že šíříte poplašné zprávy a tím buď chtěně, či nechtěně, probouzíte návyk na úzkosti a běsi. Vy tvoříte defakto psychicky narušené, neodolné pacienty. Toužíte mít plnou čekárnu? To Vám nestačí kolega Dvořák a Man.
   Úvodní nadpis: Pobuřující věštba z kulí.
   " Třetí světová válka je za dveřmi – jak se těšíte, atd.? "
   Kolega MUDr. Karel Nešpor

   Smazat
  3. 23:41 - válka tluče na vrata a jen pár hlupáků, jako jsi například ty, to nevnímá. Mimochodem - varování není šíření poplašné zprávy. A neotírej se o redaktory, bezmozku!

   Smazat
  4. Anonymní 18. března 2018 23:48

   Vidíte, kam jste to svojí horlivostí na NR dopracovali, ten je již infikován. A Váš Generální štáb je nad věcí, armáďáci z NR, jej máte na svědomí. Rakeťáci u klávesnice v důchodu? Trocha sebekontroly by neškodila, vzhledem k věku. Apelujte na politiky, né na čtenáře!!!
   MUDr. Karel Nešpor, oddělení závislostí.

   Smazat
  5. Také si myslím ,že varování není šíření poplašné zprávy.Jde o popis situace.Washington a jeho britský vazal tímto demonstrují pohrdání Ruska.
   Kdysi se končilo pozdravem :Míru zdar,toto můžete ode mne považovat za provokaci a UTOPII.......
   P.S. Opravdu komentář napsal Mudr. Nešpor???

   Smazat
  6. 23:41 Omyl, tady nejde o žádný kšefty s pacienty! Jde o to, že kuteční autoři NR jsou tihle tu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  7. 23:48 Souhlas! Budoucnost Dvořáka a Davida je jasná! - https://i.pinimg.com/736x/2f/a4/58/2fa45876b3875363b6372f877ace4e57--life-pictures-life-images.jpg

   Smazat
  8. Nakolik jsou řeči o válce šířením poplašné zprávy? Možná bychom se měli zeptat Iráčanů, občanů bývalé Jugoslávie, Ukrajinců, Libyjců, Syřanů ... vzpomenout na situaci před druhou světovou válkou, kdy jedni upozorňovali na nebezpečí, jiní jen bagatelizovali ...
   Pokud přihlédnu k vyjádření "evroposlance" Štětiny, některých dalších účastníků naší politické scény, či tvrzení v ČT ... pak už jsme ve válce s Ruskem dávno. Jedná se o válku hybridní, která co nevidět může přerůst ve válku konvenční. Dokonce jsem zaslechl žádosti o "tvrdý" vojenský zásah proti Rusku v naší veřejnoprávní televizi. Jak se mám potom dívat na "poplašnou zprávu"??
   ABC

   Smazat
  9. Není nikdy dost boje proti válkám a nikdy málo boje za mír. Rozmístění a počty vojenských základen USA a NATO i současné rozmístění vojsk kolem hranic Ruska nemůže nechat nikoho na pochybách, že nejde o přípravu na obranu, ale o přípravu na útok. A protože NATO vyvolaná 3. světová válka nebude konvenční, ale atomová, nemohou asi nejen Evropané počítat s přežitím. Kdyby bylo stejné úsilí věnováno světovému míru, jako je válce, byla by i aspoň poloviční naděje. Ale nevím, že by některého politika ze zemí NATO zajímal světový mír, nic jsem o nějakém boji za mír neslyšel, zato stále slyším, jak je nutné zvyšovat zbrojení, jak málo platíme za zbraně, kterými naši hrdinní vojáci chtějí vraždit nejen vojáky protivníka, ale jak ze zkušeností víme - nejen z My-Lai - daleko zábavnějším terčem jsou civilisté a zejména děti! Jaká pochoutka z těch k smrti vyděšených dětí pro sadisty, než je dorazí!

   Smazat
  10. USA vojenské základny19. března 2018 12:57

   10:13:
   • www.novarepublika.cz/2018/01/v-usa-proti-vojenskym-zakladnam.html
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_americk%C3%BDch_letadlov%C3%BDch_lod%C3%AD
   USA vojenské základny v zahraničí jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády USA. Je to konstatování konference „Koalice proti americkým zahr. voj. základnám“, která byla 12.-14.1.2018 v Baltimore, Maryland USA.
   USA základny NEJSOU k obraně americké národní nebo globální bezpečnosti. Jsou to voj. projevy USA narušující život suverénních zemí jménem dominantních finančních, politických a vojenských zájmů vládnoucí elity USA.
   Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
   Podle oficiálních informací stále působí 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě. Více než 28.000 amerických vojáků je přítomno též na 85 základnách v Jižní Koreji, kde jsou od roku 1957.
   Spojené státy, resp. NATO mají také své základny v nejméně 150 zemích a vojáky po celém světě. Podle posledního americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v 50 amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu, Kataru, v Izraeli a Saudské Arábii. Celkem je ve světě přes tři miliony amerických vojáků.

   Smazat
 2. Problém je, že jedni ani druzí nemohou mít všechny informace o možnostech protivníka.
  Ale jedno imperiálně-americké SS přesto moc dobře vědí, že čas jim dochází, každý měsíc navíc znamená zhoršení jejich pozice.
  Takže Bůh nás ochraňuj před těmi zvířaty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas!!!

   Smazat
  2. Zvířata si nezaslouží jejich ztotožnění s nelidskými zrůdami. T

   Smazat
 3. Nevím co chtěj řešit Putin oznámil nové zbraně a jestli chtěj nakopat do zadku tak ať něco zkusí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ již dostal nakopáno do zadku mnohokrát a stejně se nepoučil. Ať jsou Rusi jací jsou, ale mají národní hrdost a nedej bože, aby jim na ni někdo plival a nebo šahal. Pak jsou schopni i toho o čem se Západu ani nezdá.

   Smazat
  2. Ruský medvěd + Čínský drak19. března 2018 13:01

   23:43:
   • www.youtube.com/watch?v=s794KNSzTlk
   • www.youtube.com/watch?v=1jeT2YdQemY
   • www.youtube.com/watch?v=IDYHAg6dl5U
   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na špatní straně - straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
 4. Nevím. Ale Stalin se pokusil o nemožné, pokud by nebyl uznal Hitlera , vrhl by se na něj Hitler podporován celým západním světem. Všichni už si tak nějak parcelovali Rusko. Dnes je jiná doba. Rusko může spoléhat jen na sebe. Je jasné že západ vůbec neustopil a neustoupí od svých záměrů. A každé ústupek vyhodnotí jako své úspěch. Vlezeš-li do jámy vyhladovělé hyeny musíš bojovat o přežití. Protože jinak tě sežere že ani pro supy nezbyde nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejak jste zapomnel na Cinu,ktera by s nejvetsi pravdepodobnosti sla s Ruskem.

   Smazat
 5. Myslím že se Roberts mýlí v tom, že humánnost je slabostí. Dlouhodobý vývoj jistě ukáže, že politika chaosu a bezvládí nemá šanci. Řád běhu věcí vždy vyhraje, i když to někdy nevypadá, obvzvláště krátkodobými výsledky...

  OdpovědětSmazat
 6. ---
  Roberts je podivná figura.
  V posledních článcích píše o blížící se válce a způsobech, jak k ní může dojít.
  O tom, jak válce zabránit, se ani slovem nezmiňuje. Proč vlastně?!
  ---

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aby se dalo válce zabránit, na to byste potřebovali zpracovat mozky lidí v USA a k tomu byste potřeboval mít k disposici noviny a televize v USA, což je v dnešní době nereálné

   Smazat
  2. Pane Kopecký, sdělte nám prosím, jak nějak jinak a výrazně lépe by se mohl P.C.Roberts pokoušet bránit válce, než to dělá svými články se zřejmou snahou vyburcovat veřejné mínění?

   Smazat
  3. 2:59

   O válce rozhoduje veřejné mínění?
   Jste opravdu tak naivní?

   15. února 2003 -
   https://en.wikipedia.org/wiki/15_February_2003_anti-war_protests

   Jakou roli sehrálo veřejné mínění, když tehdy lidé protestovali v 600 evropských městech?

   Jakou roli sehrálo, když jen v samotném Londýně demonstrovalo třičtvrti miliónu, v Římě 3 milióny a v Madridu 1,5 milónu lidí proti zahájení agrese v Iráku (2003)?

   - Bylo snad veřejné mínění nedostatečně "vyburcované"?

   Smazat
  4. Mír to je pomalé umírání! Civilizace se zrodila ve věčném boji a válka ji pomáhá udržovat! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
  5. Citace myšlenek o věčném boji. Osobně věřím jiným myšlenkám. Lidstvo má pochopit, co to život skutečně je a intelektuální posun by měl umět vytvořit společenství spolupracujících. Bohužel, této filozofii je "západní" uvažování na hony vzdálené. Neumírají ve válkách první právě hrdinové? Ti co se obětují ve vyhrocených situacích pro ostatní? A přežívá vyšší počet zbabělců? :-)
   ABC

   Smazat
  6. Pro 7:53 s jeho "Mír to je pomalé umírání! Civilizace se zrodila ve věčném boji a válka ji pomáhá udržovat! Např. Řím - dokud vedl války..."
   Prostě se mu líbí, co byla 2. světová válka.

   Smazat
  7. Pane Kopecký,opět jste nezklamal a neodpověděl jste mi. Vy jste psal, že P.C.Roberts "o tom, jak válce zabránit, se ani slovem nezmiňuje. Proč vlastně?!"
   A přestože sám takhle blábolíte, tak druhé označujete za naivní.
   Opakuji otázku: "jak nějak jinak a výrazně lépe by se mohl P.C.Roberts pokoušet bránit válce, než to dělá svými články se zřejmou snahou vyburcovat veřejné mínění?"

   Smazat
  8. 19. března 2018 7:53.

   „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche. Vaše citace?

   Bojovníku, jak dopadl Friedrich Nietzche, alias Antikrist, jedinec vašeho typu.
   Uchýlil se do sebe ve Švýcarsku na samotě, kde se časem pomátl, musela se o něho starat jeho silnější sestra až do konce jeho života.
   Tudíž pevný jako Vy s tím rozdílem, že on se pod svá díla podepisoval, Vy jste pevnější v "kramflecích", proto jste pevný anonym. Poeto?

   Vova

   Smazat
  9. ABC - taktéž můj názor. Hrdinové umírají jako první, přežívají krysy?

   Vova

   Smazat
  10. Jen si nejsem jist, zda jen či vůbec "silní" přežijí atomovou válku. I v té konvenční "silní" nadlidé, Němci, geneticky odborně vybraní, hynuli stejně jako ti méněcenní - třeba Slované a Židé.
   Nitsche - to byla opora ideologie 3. Říše římské národa německého a ta říše až tak nedopadla. Úpadek, zejména mravní, jak popisuje 7:53, vzdor válkám, které USA a spol. vedou, se nejvíce manifestuje právě v USA a vazalských státech. A nebo se projevuje tak i v Číně? Nejsou jiné hnací motory k pokroku, než války - vím - pokud jde o zabíjení, jsou války bezkonkurečním "hnacím motorem". Ale nemohu se smířit, že jediným.

   Smazat
  11. Poté, co Rudá Armáda osvobozovala anektovaná území své vlasti a viděla zvěrstva páchaná fašistickými zločinci, je skutečně udivující její humánnost ve vztahu k vojákům Wermachtu i civilnímu německému obyvatelstvu.

   Smazat
  12. Ad 10:46 Naprostá pravda, pro nás a ještě více pro lidi dál na západě, jsou Rusové často těžko pochopitelní, a to je možná hlavní důvod, proč západoevropské veřejnosti připadá docela přirozená ta ohavná šikana Ruského národa.

   A to, co píšete, jakkoliv je to veskrze pozitivní a pro Ruský národ docela příznačné, tak pro západního člověka je to jen příznak toho, že "Rus je jiný".

   Smazat
  13. Výše je zmíněno "válka je motorem pokroku". Stále doufám, že většina tvořivých lidí je schopna objevovat pro radost s poznání, možná i s touhou ulehčit práci. Válka je krutá daň za podřízení se "mocným". Někdo bojuje, protože je napaden a jiný napadá pro potěšení, či ziskuchtivosti. Uvažujme, jaký význam má válka pro nás? Hrdinnou smrt na bojišti pro co? Pro jakou ideu? Válka je nesmyslné plýtvání energií lidstva, udržovaného "elitami" v bludu. Historií se táhne pletichaření, intriky, manipulace těch, kteří se vydávají za morální vzory, aby následně nahnali obyvatelstvo do války. To máme chápat jako projev vrcholu civilizace?
   Jen krátce ... Rus není jiný. Jako projev odlišnosti nepovažuji rozdíly dané kulturou, či životem v jiném podnebí. To jsou zcela přirozené rozdíly, které je možné tolerovat a které nebrání v komunikaci.
   ABC

   Smazat
  14. Vláďa z Brna 19. března 2018 9:59

   Jste bezdůvodně agresivní.

   Smazat
  15. Pane Kopecký, evidentně a podle očekávání nejste schopen doložit, že Roberts má možnost dělat proti válce cokoliv jiného, než psát své výborné články.
   Přesto píšete, že proto je podivná figura. Ale to vy jste podivná figura. Bez jakékoliv agresivity to jen konstatuji, protože tuším, že možná máte ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy (cit.Černomyrdin).

   Smazat
  16. 10:46 Mongolcům to bylo vcelku fuk, stejně nesloužili naší rase. A WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se potentočkval! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  17. Pan Kopecký 0:00 by rád, kdyby PCR uvažoval jeho (Kopeckého) hlavou. Pan Kopecký nepřekvapil.

   Smazat
  18. Anonymní /19. března 2018 20:27/ - kolega MUDr. Karel Nešpor - tak jak je to, není mi to jasné - kolega, nebo blázen?

   Smazat
 7. Já sem taki hrál DEFCON-3 na hodine informatiki tak proč si to neskusit zahrát ve velkém levelu.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 8. Záleží na tom, co chce GP. Protože tak to i bude.

  OdpovědětSmazat
 9. GP podľa všetko nechce rozpútanie vojny,tú plánujú neoconi v USA a štátny department.

  OdpovědětSmazat
 10. Jste o jeden level naspět.Rudskoj popsal situaci jak ušáci aranžují chemický útok a zároveň prohlásil,že pokud ušouni napadnou Syrii tak to odserou jak rakety tak nosiče a že jim ty kocápky potopí.To už oznámil minulý týden. Tak jaké poplašné zprávy na NR.

  OdpovědětSmazat
 11. 8:29
  Nebojte, My češi zavčas opustíme republiku, půjdem do Afriky, ta bude již brzy prázdná. Takže se jen prohodíme s lékaři, architekty a stavebními inženýry co putují do EU.
  My se umíme otáčet a Praha, nám udělá předvoj. Pražákům, těm je všude hej, ti nikdy nezablouděj.
  Ringo

  OdpovědětSmazat
 12. Materiálně-technická základna lidstva se zdokonaluje nevídaným tempem. Pokrok ve vědě a technice kráčí mílovými kroky. Naproti tom zcela stagnuje vývoj mocensko-politického uspořádání světa. Uvedený rozpor začíná být velmi nebezpečný. Lidstvo to nemusí přežít. Je nejvyšší čas urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa.
  Bude-li nadále přetrvávat stav, kdy se znepřátelené velmoci intenzivně věnují výzkumu a vývoji nových zbraní a zbraňových systémů, potom lze očekávat , že války brzo povedou proti sobě dálkově ovládané zbraně a automaty. Tento výzkum a vývoj zbraní a zbraňových systémů nic nemění na tom, že všechny války jsou odsouzeníhodné. To, že se na planetě nepřetržitě vedou války, je většinově považováno jako něco normálního a přirozeného. Je načase tuto skutečnost pokud možno co nejdříve změnit. Z hlediska žádoucího vývoje mocensko-politického uspořádání světa je projekt EU krok správným směrem. Díky existenci EU nevznikla mezi státy EU žádná válka. Je načase uvažovat o realizaci projektu globálního superstátu, který zabrání vzniku války na celém světě. Jedna možná cesta vzniku Globální federace všech států světa je uvedena v článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html Nastolení Globální federace lze realizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr popsaný v uvedeném článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA, načež tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.
  V případě, že se vám jeví popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ing. Miloslav Dědek Strčte jsi diktátorskou eu a globalizaci za klobouk CHCI ŽÍT V ČR!!!

   Smazat
  2. 13:16 Jde o to, jestli tě nechaj a to není moc pravděpodobný - viz 15:36. My jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - více o tzv. eurazijském Projektu se dá více dočíst bohužel pouze ve slovenštině ZDE - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Smazat
  3. Pane Dědek, ten globální superstát je jistě fantastická myšlenka. Ovšem, nenahlížíte, že než se domluví, kdo ho bude "řídit", proběhne zde jaderný holokaust? Nebo se domníváte, všechny státy jsou schopny se nějak rozumě domluvit a nebudou vyžadovat nějaké vyjimky/např USA, jak mají ve zvyku/?

   Smazat
 13. Vše nasvědčuje tomu, že i nové typy ruských protilodních raket (Zirkon/Cirkon?), jakož i protileteckých/protiraketových Triumf S-400, budou v Sýrii odzkoušeny v bojových podmínkách. A proti skutečnému nepříteli, US hunům.
  Doufám jen, že (vele)úspěšně! A alespoň s takovými výsledky, jakých dosahovaly Kalibry proti nájemným džihádistům.

  OdpovědětSmazat
 14. 11:31 dříve jsem nechápal prohlášení ministryně obrany Šlechtové, že chce zdvojnásobit počet českých žoldnéřů působících (v zájmu nevím koho) v africkém Mali. Ale nyní ji rozumím, pokud totiž nebudou včas odeslání do relativního bezpečí v Mali, tak o ně Česko brzy může přijít třeba v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emeritní plk. v.v.19. března 2018 13:15

   12:52 - Africká Mali je bývalá francouzská kolonie. Před cca 2-3 lety žádný západní spojenec nechtěl Francouzku pomoci. Jen ta naše blbá vláda tam poslala kontingent cínových vojáčků. Na náš účet, ač jsme s Mali nikdy neměli nic společného. A teď ta Šlechtová nemá dost a chce zdvojnásobit počet českých žoldnéřů! No není to kráva nebeská?

   Smazat
  2. 13:15 nicméně v Mali přežijou s vysokou pravděpodobností, ze Sýrie by putovali domů v penálech. Přece nechcete, aby se v pozemních akcích angažovali místo našich podlidí přímo američtí nadlidé.

   Smazat
  3. 12:52 V roce 1944 také mnoho lidí "nechápalo" rozhodnutí Němců poslat převážnou část našeho vládního vojska do Itálie. Stalo se tak na základě rozkazu velení Wehrmachtu ze 5. května 1944 s určením, aby české vládní vojsko bylo použito v pravomoci nejvyššího vedoucího Zbraní SS a policie v Itálii generála Wolffa.

   "Jako nespolehlivou složku protektorátního systému sledoval vládní vojsko po celou dobu jeho existence neblaze proslulý protektorátní ministr školství a propagandy Emanuel Moravec."

   "K.H.Frank požadoval i drastičtější náhradní variantu pro případ zvýšení napětí v protektorátu. Chtěl, aby došlo k rychlému odzbrojení „vladařů“ a jejich odvezení do pracovních či koncentračních táborů."


   "Podobností čistě náhodnou" příslušníci Vládního vojska byli také profesionálové..

   http://www.stoplusjednicka.cz/vladni-vojsko-vlastenci-ci-kolaborantiii

   Smazat
  4. 14:38 takže čeští žoldáci jsou nespolehliví (samí Zapletalové) a mohli by sabotovat vítězné tažení západních vojsk na východ ?

   Smazat
  5. A co jste od Šlechtvý čekali? Když dokázala říct, že naši legionáři bojovali u Bachmače proti Hitlerovi, skoro se divím, že je neposílá do Kolumbie. Tihle civilní ministři MO je sice líbivé, ale zdá se, že to je samý magor.

   Smazat
 15. Anonymní /18. března 2018 23:41/ - kolega MUDr. Karel Nešpor - tak jak je to, není mi to jasné - kolega, nebo blázen?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Bohnicích mají tak dlouho vycházky alkoholixi?☺

   Smazat
 16. Přátelé, kupujte bitcoin, bude dále zlevňovat :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní /19. března 2018 15:07/ - kolega MUDr. Karel Nešpor - tak jak je to, není mi to jasné - kolega, nebo blázen?

   Smazat
 17. ..na tohoto senilného magora (ak vôbec ešte ako osoba existuje) je zbytočné reagovať.Jeho každodenné (!) výpotky sú na úrovni stredoškolskej eseje a nehovoria absolútne o ničom.Mám podozrenie,že ich autorovi (autorom) ide iba o pravidelný skromný príjem vďaka menu,ktoré symbolizuje niečo,čo už ale dávno nie je ..Ak by mala byť vojna podľa predpovedí tohoto pána,potom by vypukla už asi 1342x za posledné štyri roky,čo ho sledujem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:28 vaše osobní kvality ilustruje to, že útočíte na osobu autora a nejste schopen argumentovat vůči ničemu z jeho textu. Jsem si téměř jist, že tuto skutečnost nejen nechápete, ale ani při sebevětším úsilím, ani s dopomocí, nepochopíte.

   Smazat
  2. Lumír Čehák /19. března 18:28/ - kolega MUDr. Karel Nešpor - tak jak je to, není mi to jasné - kolega, nebo blázen?
   Anonymní 19. března 2018 20:38

   Smazat
 18. V Bohnicích mají tak dlouho vycházky alkoholixi?☺

  OdpovědětSmazat
 19. 7:53: Na tvůj komentář 4 věty: 1. Heil!! 2. Nedá se napsat nic jiného - jsi blb. 3. Zajimavé by bylo se něco dozvědět o tvé rodině, pokud vůbec nějakou máš, jelikož si myslím, že můžeš žít pouze s vyjimečnou ženou v tom smyslu, že ona patří do sféry psychopatologie. 4. Pozdravuj sokmenovce.

  OdpovědětSmazat
 20. 7:53: Běžte si popovídat s nějakým dobrým psychiatrem - není psychiatr jako psychiatr.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.