Reklama

středa 21. března 2018

Většina Američanů se domnívá, že země je ovládána nevolenou skupinou!

- kou -
21. 3. 2018 MonmouthUniversity a PrvníZprávy
Tři čtvrtiny (74%) Američanů se domnívají, že v USA existuje „nevolená skupina vládních nebo vojenských představitelů", která tuto zemi řídí.
Naprosto šokující vizitku americké demokracii poskytly výsledky průzkumu, který provedlo centrum Monmouth University Polling Institute.


Podle výsledků studie se většina domnívá, že taková skupina existuje nebo „s největší pravděpodobností existuje" a tajně řídí národní politiku.

„Obvykle očekáváme, že názory na fungování vlády se budou měnit v závislosti na tom, která strana je u moci. Ale demokraté i republikáni mají zlověstný pocit, že "hluboký stát" („Deep State“) nezvolených činitelů tahá za páky moci," řekl výkumník Patrick Murray.

Osm z deseti Američanů věří, že americká vláda v současné době sleduje nebo špehuje aktivity amerických občanů. Jen málo Američanů (18%) říká, že státní sledování nebo špehování občanů USA je zpravidla oprávněné.

Je přitom pozoruhodné, že více než polovina amerických občanů (63%) uvedla, že není obeznámena s termínem „hluboký stát“ nebo tajné skupiny, která je označována jako „šedí kardinálové“.

Průzkum byl proveden ve dnech 2. - 5. března 2018 za účasti 803 lidí. Statistická chyba je 3,5%.


14 komentářů :

 1. Příbuzní z Minnesoty toto říkají již dosti dlouhou dobu. Nemají ani TV, nevěří zprávám, jsou jen na internetu. A já netušil, že podobných občanů je tam většina. Když jdou však k volbám, jakýmkoli, tak mají na výběr, ale pořád jen ze dvou špatných možností. Není žádná demokracie, jenom vláda elit...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:03 A kdo teda dělá kompars u voleb ?

   Smazat
 2. Prý něco málo přes 60% Američanů věří v existenci andělů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta Amerika to je tak vypatlaná země! Studenti s hajskůl věří tomu, že Severní Korea je v Kanadě. To by tady neřekl žák v základní škole. A tohle nám tu chtějí implementovat. Ať už jdou milí Amíci do prdele a začnou u sebe. Nikdo je tady nemá rád. Hovada namyšlený.

   Smazat
 3. To je perfektni pruzkum, 803 lidi! Co ja vim, tak 2 lidi o tom vi: ja a jeden znamy.Kdyz nekomu jen naznacim, co USA delaji ve svete - UFO by je neprekvapilo vic nez ja. Ti lidi vedi jen jedno: ze rozsiruji demokracii po celem svete, kde je njlepsi restaurace a co udelal Hollywood, nic jineho je nezajima. A podporuji OUR TROOPS.

  OdpovědětSmazat
 4. Věří i tomu,že Země je placatá a stará 2018 let....holt NÁROD PLNEJ GENIÁTÁLNÍ CH BLBSTEINŮ

  OdpovědětSmazat
 5. Pro Anonymní21. března 2018 20:23 = "Prý něco málo přes 60% Američanů věří v existenci andělů"
  Někteří o ní i vědí... když dovolíte.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo je třeba procitnout a pořádně se podívat na „demokracii".

  OdpovědětSmazat
 7. Prokristapána, to je skutečně objev. Jako kdyby se v Americe dělala politika někdy jinak!

  OdpovědětSmazat
 8. Jo,je to tak,myslim,ze ani president tam nema slovo a volic by mel volby ignorovat ,no nemaji to lehke,ale spousty nasich amerikamilu se z USA malem pokadi a prd vedi jak to tam chodi

  OdpovědětSmazat
 9. Je to tak. U prezidentství Trumpa to je vidět. Deep state se snaží svrhnout Trumpa. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

  http://www.epshark.cz/video/66/pat-buchanan-deep-state-chce-svrhnout-donalda-trumpa

  OdpovědětSmazat
 10. Prý Trump se chce sejít s Putinem. Na druhé straně prý tu "otravu" v Britanii spiskali v USA. Prý potřebuji ještě více rozeštvat Rusy a EU.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidi v usa o tom vedi , ale nic nedelaji , sve penize dostanou a ostatek je jim putna , jako u nas...je jasny , ze takova masa nemuze ovladana demokracii.

  OdpovědětSmazat
 12. 5:51 Tak určitě lepší bej ovládán sic nezvolenou, leč inteligentní elitou, než gaunerem zvoleným tímhle póvlem - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.