Reklama

úterý 20. března 2018

Více než 30 tun humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu ve Východní Gutě dodali do Damašku specialisté Střediska pro usmíření.


20. 3. 2018      zdroj a zdroj a zdroj
Od rána 18. března více než 25 tisíc osob opustilo Východní Gutu přes kontrolní stanoviště v obci Hammour. Více než 73 tisíc osob opustilo Východní Gutu za celou dobu trvání humanitární pauzy. Specialisté ruského Střediska pro usmíření válčících stran v Sýrii přepravili do Damašku více než 30 tun humanitární pomoci. Bude předána civilnímu obyvatelstvu Východního Guty, kteří opustil oblasti kontrolované teroristy, oznámil vedoucí Centra pro smíření generálmajor Jurij Jevtušenko. "Humanitární náklad obsahuje přikrývky, matrace, lůžkoviny a potravinové balíčky. Budou civilistům předány v neděli", řekl.


Od rána 18. března více než 25 tisíc osob opustilo Východní Gutu přes kontrolní stanoviště v obci Hammour

S pomocí ruského Centra pro usmíření válčících stran i nadále pokračuje odchod civilistů přes přechody humanitárního koridoru z oblasti Východní Guty.

Centrum pro usmíření znesvářených stran zorganizovalo na kontrolních stanovištích humanitárního koridoru vydávání civilistům potravinových balíčků.

V uprchlických táborech v oblasti Východní Guty je zorganizováno vydávání sad ložních potřeb (matrace, přikrývky, polštáře a ložní prádlo), potravinových balíčků.

Na kontrolních stanovištích a v uprchlických táborech jsou rozestaveny polní kuchyně a je organizováno vydávání civilistům teplého jídla.

Ruští vojáci na kontrolních stanovištích a v uprchlických táborech rozdali 6 180 potravinových balíčků a zajistili teplou stravu pro 11 440 civilistů. Vydávání teplých jídel a potravinových balíčků pokračuje.

Více než 73 tisíc osob opustilo Východní Gutu za celou dobu trvání humanitární pauzy

Podle údajů ruského Centra pro usmíření válčících stran opustilo více než 73 tisíc osob Východní Gutu za celou dobu trvání humanitárních pauz.

Poznámka: Vše výše uvedené je stav k 18.3. Dnes odchod civilistů z Východní Guty pokračoval.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. magnificent issues altogether, you simply won a new reader.

  What may you suggest about your put up that you simply made some days ago?
  Any positive?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. get lost asshole!

   Smazat
  2. Fajn kluci. Jen si tou angličtinou řádně namrskejte ego jak jste světoví.

   Smazat
 2. Jde to tak, jak má. Prostor pro deratizaci tak bude alespoň vyčištěn od nezúčastněných civilistů ...
  Doufám jen, že Syřané na výstupech zřídili i "síta", a že ty proUS nájemné krysy odtud nezdrhnou jsouc namíchány mezi starce a výrostky! Aby se opět objevily a škodily jinde ..

  OdpovědětSmazat
 3. No mají tu válku moc dlouhou doufám že ji Syřané a Rusové brzo ukončí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.