Reklama

pondělí 12. března 2018

Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad bohužel ano.


Jiří Vyvadil
12. 3. 2018
V této zemi je na jedné straně jediná strana, která je schopna pragmaticky a navíc i nebývale „prolidově“ vládnout v podobě důchodových i sociálních změn ve prospěch těch nejohroženějších, ale zároveň bude vystavována stále většímu nepřátelskému tlaku České televize i médií a rostoucí agresivitě opozičních sil, které Zdeněk Ondráček naprosto příznačně označil za politickou žumpu. A ona to není jen politická žumpa, ale i kulturní či mediální. Připočtěme k tomu vnější tlaky, kdy není nic nelogického v tom, že se v současném napětí v Polsku, Maďarsku, na Slovensku i u nás vidí rukopis největšího sponzora barevných násilných převratů od roku 1989 miliardáře Sorose, který nebude uspokojen, dokud Putin nebude svržen, Evropa nebude centralizovaná pod jednotným vedením Merkelové a Macrona a tvořena mixem migrantů a zmenšujícím se počtem evropských domorodců.


Soros má tuhý kořínek a nikdy nespí. Dokud bude moci, bude svět převracet dle svých šílených představ. A nepodceňujme ho. Jen u nás kolik má podchyceno příslušníků politických, mediálních či kulturních elit

Tak jako v USA poražení clintonovci s pomocí lživých a manipulativních médií útočí brutálně na Trumpa nejen tehdy, kdy si to zaslouží, ale i tehdy, kdy evidentně – jako například v ekonomice – se mu daří, tak u nás antibabišovci a antizemanovci budou stupňovat pouliční aktivity až na hranu možného převratu.

Jestliže rozumný člověk musí Babišovu vládu pochválit za zmíněné sociální trendy jeho politiky, nelze popřít jeden jeho problém. Sám neví, zda s někým vládnout a neumí ani odlišit mezi ODS či SPD a KSČM. Pouze urychlené ustavení vlády by situaci mohlo zčásti zklidnit, ale toho není schopen, i když by mohl.

Problém je ovšem i v tom, že Babiš neví, na koho má dát, zda na část pravicových a havlistických funkcionářů typu Vokřála, Stropnického či Pelikána, kteří ho tlačí ke spolupráci s pravicí, která Babiše ovšem v žádném případě nevezme.

Ještě vážnější problém ovšem je, že tyto rady by zbavili Babiše zřejmě části jeho voličů, kteří až ze 60 % tvoří bývalí voliči ČSSD, KSČM a dnes i zčásti SPD. Spolupráce s ODS by vzala Babišovi určitě až 10% hlasů. Babiš má štěstí v tom, že ODS sice nenabízí absolutně žádný smysluplný program, který by ji umožňoval současné vládnutí, ale „politologicky“ správně chápe, že jedině trvalá mantra boje proti němu jí může dát v příštích volbách cca 10-13% hlasů, aniž cokoliv užitečného prosadí. Na víc samozřejmě dle současných aktivit nemá.

Předčasné volby by měly několik výhod. Především by se současná protizemanovská a protibabišovská aktivita havlistických mas přetavila v aktivity volební. Zkušenost totiž ukazuje, naposledy z prezidentské volby, že ani plná náměstí a společná národní fronta politické, kulturní a mediální žumpy by neměla za následek, že by Babiš mohl prohrát. Naopak : Je zjevné, že by odpadly nejhorší výhonky žumpismu, STAN a TOP 09 a věřme, že i KDU-ČSL. A i kdyby by mírně narostly výsledky Pirátů, coby anarchisticko – liberální levice a již zmíněné pravicově ideologické ODS, výsledek by byl zřejmější a vláda ANO by možná dokonce mohla být bez jakéhokoliv dalšího partnera.

Bohužel zde zatím chybí politická strana, která by promítala pragmatické vidění sociálně ekonomické, které jistě Babiš má i do zahraniční politiky, kde nic naplat, by se Andrej Babiš měl mnoho učit od sousedního Rakouska s jeho skvělým kancléřem Sebastiánem Kurzem, který má v úmyslu spojit Rusko s Evropou slovy není míru bez Ruska, silně omezit současné struktury EU, jejíž některé části otevřeně pokládá za kontraproduktivní a samozřejmě omezit míru migrace až na nulu.

Budiž, možná jednoho dne vznikne. Teď to zatím není na pořadu dne

Dnes je na pořadu dne, že Sorosovsko – havlističtí aktivisté (čti „žumpovníci“)chtějí získat milión podpisů pro výzvu na odstoupení Babiše. Ten počet se zdá nereálný, ale boj proti Zemanovi a Babišovi se stal módou. A protože žumpovníci jinou variantu, jak svou tenzi vybít, nelze jejich aktivity úplně podceňovat.

Minulé volby do Poslanecké sněmovny sice byly dobré, ale zase ne tak natolik, aby nevznikl pat.

Je třeba zvolit novou reprezentaci, zbavit se politických parazitů typu STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, znovu rozhodnout zda vydat, či raději nevydat Babiše k trestnímu stíhání.

Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad možná ano.

Je třeba jednat.

24 komentářů :

 1. Přežili jsme Habsburky, Balkánské státy přežili Turky přežijeme i EU a islám. Albert Eistein řekl: Lidé rozumem silní ohládají druhé přirozeně.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsou jen 2 moznosti, bud bude skoro tak jak je a nebo bude hur. Dobre by bylo jen kdyby vladla KSC, jak v CSSR (byt to byla Narodni fronta) - takze zase tak moc v sazce neni, protoze v demokracii to nemuze jit jinak nez stale hur. A tady mame jeste mnoho a mnoho moznosti nez dostihneme USA, nas vzdor!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM je jediná strana, která má v programu změnu společenského systému. Je to jediné a skutečné řešení všech rozporů, které deformují současnost, a přesto stále menší skupina občanů takovou změnu požaduje. Lidé tedy mají takovou vládu, jakou si zaslouží. T

   Smazat
  2. 9:01 To víme! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Smazat
 3. Zeman neměl dát Babišovi tak dlouhý čas k sestavení vlády. Je třeba jednat a co nejdříve sestavit vládu, ovšem Babiš jako premiér je slabý, měli by jmenovat jiného premiéra z řad Ano.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak může sestavit vládu kdyz mají zadání s ním nespoluipracovat.

   Smazat
 4. Babiše jsem nevolil a v porovnání se Zemanem (škoda že Zeman není mladší, což neznamená že tu je někdo lepší)
  je to slabota. Určitě je dosti učenlivý, například zjistil, že je dobré chodit mezi lidi, takzvaně si to odpracovat, což funguje, ale co dál? Pokud chybí odvaha. Zeman měl odvahu bojovat, odvahu odejít, odvahu zase se vrátit a vyhrát, odvahu postavit se lživým, falešným a zkorumpovaným massmédiím a pražské kavárenské galérce. Možná by se Babiš, nehledě na falešné odsudky měl spojit s někým kdo tu odvahu má, nebude ho chtít podrazit a má tah na branku. Andreji dobre rozmýšlaj...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dne našich politiků je Babiš příliš starý na politiku a dle mne je příliš starý na to aby byl odvážný. Jede ve svých podnikatelských, ale stát a národ je pro něj vlastně přítěž.

   Smazat
  2. Nejsem si jist, zda soudy nad Babišem jsou korektní či spravedlivé. Babiš je nepochybně výborný manažér a podnikatel, ale v politice je přece jen málo soudruhy v politice okopaný. Politika je také obchod, obchod s tím co je možné a co je nemožné docílit. Babiš nastínil pracovní a sociální program a ten sociální je většině parrají krutě proti srsti: soc. dem. proto, že jejich program se stal zcela bezcenný, TOP 09, ODS a STAN zase proto, že jde přes lajnu, kterou jim nakázala hájit diktatura kapitálu. Tak co s tím? Má Babiš zahodit vše a nebo hájit, co uhájit proti všem se dá? Pokud občané nebudou mít sami odvahu se zbavit těch, co parcelují společnost, vykradli stát a VEDOU NÁS DO PEKEL, BABIŠ TO SÁM NEZMŮŽE? ALE MÁ U NÁS KDO ODVAHU SE POSTAVIT VEŘEJNĚ ZA ZEMANA, BABIŠE, OKAMURU? NE, JEN Z POZABUKU POZORUJEME JAK JEJICH SOUBOJ S HYDROU KAPITÁLU A JEJICH POLITICKÝMI LOUTKAMI V "SYSTÉMOVÝCH" PARTAJÍCH DOPADNE. A pak zde máme jen křiklouny, co volají, že měli naši otcové po Mnichovu bojovat proti půlce Evropy!

   Smazat
 5. Opět budu volit SPD a doufám že kdu top09 stan vypadnou na smetiště dějin.

  OdpovědětSmazat
 6. Doufám, že SPD bude 40%, KSČM 15%, NS 10%,DSS 7%

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11=22:19 přiśtě až pujdete zase volit vyguglujte si otazky a odpovědi Pjakina z 7.8.2014 co je fašismus/na NR zde často odkazy/by jste vědel co vàs nemine budete li volit pomatence Okamuru či Vyvadila.

   Smazat
 7. Chybí v té trojčlence SPD a Okamura s jejich potenciálem. Zatím jen potenciálem, když Okamura prozatím není schopen překonat a rozvinout svoji stávající mantru - postoupit do státotvornosti. Babišovo odmítání vládnout spolu s SPD je také tou bariérou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom případě by byly dobré vypsat nové volby aby se vyloučili zbytečné pidistrany, které jenom škodí a pak prezident jmenuje nového premiéra, ale at to není Babiš, protože to je stejnej posera jako byl Sobotka, ne-li ještě větší. Čím víc se bude otálet tím líp pro opozici, jednat rychle, nekompromisně než se nepřítel vzpamatuje.

   Smazat
  2. Vlastizrádní čeští (ne)politickí politruci13. března 2018 7:51

   22:40 - Vlastizrádní lidovečtí „vlastenci“ P. Bělobrádek a D. Herman z KDU-ČSL, B. Sobotka z ČSSD, P. Nečas z ODS, kteří svojí účastí na sjezdech Sudetoněmeckého landsmančaftu či při jiných příležitostech zavdali německému landsmančaftu, potažmo německé prokuratuře důvod k domněnce, že česká otázka je již “jasná”, čeští politici „vyměkli“ a proto lze na Česko tvrdě udeřit skrze německou prokuraturu. K tomu také pomalu dochází.
   České elity, zakládající členy PEPS, jména z havlistické scény a pražské kavárny:
   Václav Havel, býv. disident a prez. ČR, Jaroslav Hutka, býv. disident, písničkář, Jiří Stránský, býv. politický vězeň, Jana Hybášková, poslankyně EP, Karel Straka, historik, Jiří Liška, místopředseda Senátu, Jan Urban, novinář, Pavel Žáček, ředitel ÚSTR, Václav Vaško, býv. politický vězeň, diplomat, kat. aktivista, Martin Mejstřík, senátor, Jaromír Štětina, senátor, Eduard Stehlík, zást. ředitele ÚSTR.
   • www.novarepublika.cz/2018/01/nemecka-bota-pred-ceskymi-dvermi.html#more
   • https://aeronet.cz/news/nemecka-prokuratura-je-pripravena-provadet-razie-a-domovni-prohlidky-v-cr-a-na-slovensku-u-podezrelych-osob-ktere-jsou-obvineny-ze-smrti-nemeckych-obcanu-na-ceskoslovenskych-hranicich-v-dobach-opony

   Smazat
 8. Řešení má v rukou Babiš. Musí přestat lavírovat, ale rozhodnout se pro jednu židli. Ale je dost nejisté, zda to dokáže. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. možná neváhá a nelavíruje. možná manévruje a času má zatím dost. čas hraje v této době pro něj.

   Smazat
  2. Stanislav Ševeček12. března 2018 23:41
   Kolik má času se ukáže, ulice se již začíná šikovat. P.K.

   Smazat
 9. Nemyslím si, že autoři komentářů kritizujících Babiše mají až takový politický rozhled, aby rozdávali hraběcí rady. Neví, jaká je evropská politická atmosféra, jaké vlivové proudy ji ovládají, ale rozumi tomu, co má Babiš/Zeman "fčil" udělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vvenc12. března 2018 23:15
   Oni dokonce s tou neznalostí kecají do všeho, nejenom do Babiše. P.K.

   Smazat
 10. Rakousko volá rozumně - není míru bez Ruska. Proto je i vojensky neutrální, lidé si nemusí dělat výčitky, že je vláda dělá okupanty i zabijáky v cizích zemích (málokdo si již vzpomene na skutečné pocity proti německé okupaci, o té SSSR/Varšaváků jsme dvakrát ani nevěděli), že nehecuje k 3. světové válce, že nevidí svou slávu v hromadách mrtvol... A možná k této politice má nakročeno Maďarsko - a tam tedy Serešův Majdan byl na spadnutí, ale Orbán to zvládl. Takovouto politiku zastává i Finsko, Švédsko - jen ta tradičně militantní část Evropy, co se scukla v NATO si nedovede představit život v míru. Roní krokodýlí slzy, o jaké zisky prokletým mírem přicházejí kapitalisté a poukazují, že tím strádají i jejich otroci v továrnách. A otroci se tuží a tuží, aby se svým pánům zavděčili, budou si moci dopřát alkohol a šňupeček koxu, to se jednomu hned uleví a velebí svého pána. A srocují se pak na náměstích "jako zdrogovaní" a volají zachraňme kapitalisty, naše chlebo- a herdárce! Sláva kapitálu, zmar humanismu, právu, pravdě - přežitku doby! JENŽE K ČEMU JE RAKOUSKU ROZUM, KDYŽ OSTATNÍ EU/NATO ZEMĚ HO NEMAJÍ! KDYŽ OTROCI JSOU OCHOTNI POLOŽIT SVÉ ŽIVOTY PRO OBOHACENÍ KAPITÁLU NA NEZMĚRNÉM PŘÍRODNÍM BOHATSTVÍ RUSKA! O NIC JINÉHO NEJDE!

  OdpovědětSmazat
 11. Your blog is great. I read a lot of interesting things from it. Thank you very much for sharing.
  electric man 2

  geometry dash

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.