Reklama

čtvrtek 22. března 2018

Vítězství vlastenců a vítězství hlouposti


Martin Koller
22. 3. 2018
Vítězství prezidenta Putina především znamená vyšší pravděpodobnost udržení míru v Evropě. To je naprosto zásadní otázka z hlediska přežití mnohých z nás a múžeme si gratulovat. Zasvěcení odborníci předpokládali Putinovo vítězství v rozsahu 70% až 80% hlasů. Rovněž účast byla velmi vysoká. Bez ohledu na mediální povyk v EU nebyla manipulace s volbami prokázána, a tam, kde se objevily pochybnosti, byly výsledky zrušeny. Důležitý je především fakt, že Putina volilo i mnoho mladých. To znamená, že v Rusku bez ohledu na všemožnou propagandu a zoufalý boj politických neziskovek placených ze zahraničí roste vlastenectví. Proto má Rusko budoucnost. A nastartoval ji Putin. Rusko má budoucnost rovněž proto, že si většina jeho obyvatel pamatuje minulost. Veteráni z druhé světové války jsou dodnes vážení občané, protože snad každá ruská rodina tehdy přinesla oběti k osvobození vlasti a vítězné válce s nacisty. Po válce se začínalo ve zničené zemi a za amerického hospodářského embarga. Jaký rozdíl od EU a její stále ubožejší mládeže, především mnohých studentů, kteří nejen zapomínají kdo se opakovaně provinil proti českému národu a naopak kdo proti nepřátelům bojoval. Snad ani neví, kdo a co sami jsou.

Je evidentní, že čím mizernější výuka, horší znalosti a rozhled a z toho vyplývající obecný růst hlouposti vede k horšímu vztahu k vlasti a národu. Je zajímavé, že u nás mladí lidé, kteří žijí praktickým životem a nejen před displeji imaginárního světa majáí realističtější názory a vlastenečtější povědomí, než mladá inteligence, která se v mnoha případech neoprávněně považuje za elitu národa. Jedná se o další doklad skvělých výsledků českého a nejen českého multikulturního a inkluzivního středního a vysokého školství, především socialistického a samozřejmě morálního rozvratu evropské unie..
Protikandidáti 

Neúspěšní protikandidáti samozřejmě musí nějak omluvit svůj neúspěch. Jinak poměrně oblíbený politický komediant Žirinovskij se ohání nevyváženým přístupem médií. Má štěstí, že nešel do voleb v naší baště pravdy a lásky. Kam se hrabou ruská média na naši veřejnoprávní ČT, která za peníze daňových poplatníků řadu let bezostyšně napadá legálně zvoleného prezidenta a předvádí místo zpravodajství kombinaci jednostranné prolhané propagandy a cenzury zaměřené na potlačení a utajení pravdivých informací.

Neoliberál Javlinskij neúspěšně otravuje na ruské politické scéně již od dob gorbačovské perestrojky. Jaksi mu stále nedochází, že Rusové po gigantických „úspěších“ korupčních vlád Gorbačova a Jelcina už nemají o západní „podporu“ a vzory ožebračující Rusko žádný zájem. Zvláště když vidí výsledky čínské ekonomické politiky a mohou je porovnat s „úspěchy“ EU, která má 26 milionů nezaměstnaných, většina obyvatel stále více chudne a růst je natolik malý, že se v praxi jedná o stagnaci.Ani Německo není zdaleka takový ekonomický tahoun, jak se nám někteří placení propagandisté snaží namluvit.

Slouha cizáckých zájmů Navalnyj může děkovat bohu, či Putinovi, že nebyl připuštěn k volbám. S ostudou nějakého jednoho procenta, či méně od zaplacených voličů by pravděpodobně přišel o podporu ze strany takzvaných západních demokratů a nakonec musel jít pracovat. Putinův slib, že sníží náklady na zbrojení, dorazil kdekoho z jeho oponentů. Zoufalci typu Jakuba Jandy vykřikují, že Putin nemá na zbrojení peníze. Jaksi jim nedochází, že v takovém případě si může půjčit v Číně, kde je peněz víc, než dost, případně odkoupit tam něco z obřích amerických dluhů a žádat o proplacení.

Rovněž nelze přehlédnout, že bez ohledu na sankce se stále snižuje ruské zadlužení a ve srovnání s „prosperujícími“ evropskými demokraciemi je téměř zanedbatelné. Putin totiž dokáže pořídit moderní zbraňové systémy za několikanásobně nižší cenu a bez korupčních zlodějin typu zmanipulovaných výběrových řízení. Jestřábi z EU a NATO, začínají vypadat jako bojechtiví šašci rozhazující peníze daňových poplatníků, v čele se zarostlým politrukem Pavlem a dalšími generály, politiky a mediálními pracovníky reprezentujícími vojenskou a ekonomickou velmoc zvanou Česko řečmi o hybridní válce, ruském nebezpečí a konec konců rovněž o Putinově plynovém útoku.

Je opravdu zajímavé, kam až mohou klesnout někteří generálové, dokonce bývalí náčelníci Generálního štábu, jestliže žijí v kolonii. Znovu lze jen opakovat, že Putin je prezidentem ruského národa a lidu a jednou z nemnoha současných světových i evropských osobností. Kdo z evropských vrcholových politiků je reprezentantem lidu své země a nikoli cizáckých zájmů, lži a korupce? Kdo z evropských politiků je osobnost? V Evropě můžeme k Putinovi jako osobnosti přidat našeho a maďarského prezidenta, byť s určitými výhradami, a potom je už jen bruselské a berlínské temno.

Plynová hysterie, či komedie vládne Evropě

Likvidace dvojitého agenta Skripala poskytla další munici válkychtivé protiruské propagandě. Zároveň marně hledám ruskou. Asi se budu muset poptat Jakuba Jandy a jeho „vědecké“ party propagandistů, kde ji nalézt. Nikdo sice neví, kdo útok provedl, ale v EU mají samozřejmě jasno. Zvláště, když tam vládnou psychotické bezdětné ženštiny, které se nezmohou ani na vlastní názor, jako Mayová, Merkelová, Mogheriniová, či neméně psychotický a bezdětný Macron a řada dalších figurek, které nemají žádnou budoucnost, a nic pozitivního po nich nezůstane.

Poté co Mayová zahájila kampaň návrhy posilování NATO u ruských hranic na základě údajného ruského chemického útoku, přispěchala jí na pomoc Merkelová. Nic divného, kamarádky spolu absolvovaly politické školení v USA, stejně jako kdysi Macron a další. Za dávných časů před listopadem jsme politicky zapálené nadšence šplhouny, obvykle nepříliš inteligentní, označovali jako ty, kteří mají v hlavě jasno a prázdno. Jasno samozřejmě ideologicky. Přesně tímto způsoben se projevují dlouhodobě mnozí evropští politici. Omezenost, jednotný názor a totalita kráčí vždy ruku v ruce. Výsledkem obvykle bývá sociální a hospodářská krize, která se promítá i do oblasti bezpečnosti. Dokladem je současná EU.


Chemické zbraně

Kdysi měli mnozí evropští politici, především v Británii, jasno o chemických zbraních v Iráku a táhli proto do války. Životy to dodnes zaplatilo více, než milion Iráčanů. Žádné se chemické ani jaderné zbraně se nakonec nenašly a žádný je po válce ani nehledal a neměl zájem hledat. Mohu to potvrdit z doby svojí mise. Když se objevila poměrně objektivně vyhlížející informace o skladišti zbytkových chemických zbraní ve skladu hutního materiálu na okraji Basry, předal jsem ji a opakovaně urgoval. Naše ani americké velení neráčilo hnout prstem. Moc dobře věděli, že by nic nenalezli, protože irácké chemické zbraně neexistovaly a byl to jen mediální podvod a důvod k vyvolání války. Stejná je situace v Sýrii, kde dochází k opakovanému obviňování vlády, že používá proti teroristům chemické zbraně. Přitom něco takového dodnes nebylo prokázáno. Sýrie pod mezinárodním tlakem předala svoje chemické zbraně k likvidaci do USA. Nakonec se ukázalo, že ty použité pravděpodobně pocházejí ze Saúdské Arábie. V současnosti se může jednat právě o chemické zbraně, které Sýrie předala k likvidaci a jsou zneužívány proti ní. Navíc amatérský vzhled údajné chemické munice nemá nic společného s tovární produkcí pro armádu a ukazuje spíš na teroristickou garážovou výrobu. A kdo podporuje v Sýrii islámské teroristy je všeobecně známo. K tomu si můžeme připomenout, že podle některých našich i zahraničních odborníků a účastníků války v perském zálivu, právě armáda USA, nikoli irácká tehdy použila, nebo nezvládla únik vlastních ilegálních chemických zbraní. Část vojáků s takzvaným syndromem války v zálivu totiž vykazuje symptomy zasažení chemickými zbraněmi.


Malajsijské letadlo a "ruská hrozba"

Obdobná je situace kolem sestřeleného malajsijského letadla nad Ukrajinou. Divoká mediální kampaň s výkřiky „Putine, vrať mi moje děti.“ Dodnes se přes veškerou snahu neprokázalo, kdo letadlo sestřelil, což je už samo o sobě více, než podezřelé. Současné technologie něco takového vylučují. Jak jsem již tehdy psal, nebude to zjištěno dlouhá léta, možná nikdy. Kdyby existovaly jednoznačné důkazy o vině Ruska, dávno bychom to věděli. Nicméně je jasné, že teroristický sestřel napomohl především ukrajinské a americké protiruské propagandě. Naopak Rusko nemohlo takovým činem nic získat, a proto na něm nemělo zájem.

Stejné je to ostatně s omílaným tvrzením, že Rusko chce přepadnout pobaltské státy. Opět je na místě otázka, co by tím získalo? Můžeme mluvit o dlouhodobé účelové protiruské propagandě s cílem vyvolat v obyvatelstvu EU nenávist k Rusku a podporu k vojenskému útoku na Rusko bez ohledu na vlastní ztráty v takové válce. Nedávná prezentace ruské výzbroje ovšem bojechtivce značně ochladila a dodnes se nezmohli ani na odpověď v médiích. Možná i proto je zde chemický útok na dvojitého agenta. Je třeba odvézt pozornost a podpořit protiruskou válečnou propagandu. Profláknutý dvojitý agent nemá cenu ani použitého toaletního papíru, takže naposled poslouží aspoň k propagandě.

Plynová propaganda

Téměř bychom mohli konstatovat, že některým evropským politikům plyny doslova tlačí na mozek. Britský premiér Johnson, který vypadá a projevuje se, jako výsledek incestního styku je typickým příkladem. Nelze se divit, že veřejně vykřikuje, že Skripala otrávil Putin, přestože k tomu neexistuje jakýkoli důkaz. Už takové veřejné prohlášení je zcela mimo diplomatickou mluvu a ukazuje profesní úroveň Johnsona. . V současné Anglii, kde je premiérkou potrhlá bezdětná ženština, ministr zahraničí o nic lepší, primátorem Londýna muslim a královská rodina se na základě zvláštních sexuálních choutek prince Harryho, zděděných po neurotické matce, možná dočká černého prince, či princezny, je pravděpodobně možné všechno. Vidět to Vilém Dobyvatel, Richard Lví srdce, Francis Drake, královna Alžběta, Oliver Cromwell, admirál Nelson, vévoda z Wellingtonu, Winston Churchill a možná i Robin z Loksley, volali by národ do zbraně.

Nicméně na základě dosažitelných informací je velkou otázkou, odkud nervově paralytický plyn pocházel. Vyráběl či vyrábí se v několika zemích, nejen v Rusku. V USA má laboratoř zaměřenou na výrobu jedovatých látek CIA, v Británii by to zvládlo armádní centrum technologického výzkumu v Porton Dawn. Vyrobit laboratorní množství použitelné k likvidaci jednoho člověka není zase tak velký problém a není k tomu třeba továrna. Mezi odborníky vládne názor, že USA mají ilegální zásobu chemických zbraní, stejně jako Saúdská Arábie a řada dalších zemí.

Tvrdit, že agenta nechal zlikvidovat Putin jen proto, že určitý druh chemické bojové látky se vyrábí, či vyráběl také v Rusku je minimálně neomalená propaganda, ne-li urážka. Kdybychom vycházeli z takového názoru, mohli bychom v případě každého člověka zabitého střelou z náboje 9 mm Luger, což je nejrozšířenější pistolový náboj tvrdit, že vrahem je Merkelová, protože tento náboj byl kdysi zkonstruován v Německu. Případně hnát před soud ředitele automobilky proto, že někdo z autem jeho značky provedl teroristický útok. Ilustrativní je, že k plynovému propagandistickému šílenství se přidal i náš vševědoucí bývalý náčelník Generálního štábu, který není známý tím, že by pracoval s plyny, spíše má problém s počtem těch, kteří ho platí. Každý má svou cenu, i za mediální vystoupení.


Komu to slouží...?

Každopádně je zde opět první otázka římského práva. Kdo má prospěch z útoku na dvojitého agenta? Putin sotva. Představa, že se zabývá zabíjením nějakého bývalého profláknutého agenta jen ukazuje úroveň myšlení takových, kteří o tom píší, případně těch, kteří jim podobné úkoly zadávají. Dvojitý agent nemá žádnou cenu, stejně už vše vyžvanil. Kromě toho byl v Rusku ve vězení, kde se ho mohli potichu a elegantně zbavit.

Použít k útoku poměrně lehce zjistitelnou chemickou látku může jen primitiv. Jednodušší by bylo zinscenovat obyčejné loupežné přepadení, či multikulturní pouliční rvačku a dobře vedenou ránu kusem trubky, nožem, naostřeným šroubovákem nebo úder karate, či zlomení vazu v tlačenici. Tak to dělají profesionálové. Útok na Skripala však připomínal spíš připravenou televizní show. Zajímavé je, že na místo dorazili tak rychle chemičtí specialisté, jako by byli předem připravení a věděli, co hledat. Prezident Putin je silový prezident, jiný být v krizové době ani nemůže, ale rozhodně to není hlupák, který by nařídil akci, která se dá skvěle propagandisticky využít proti Rusku.

Výše uvedený článek je upravený text, který byl v úterý 20. 3. večer po dvacáté hodině a v noci prezentován na parlamentních listech.

60 komentářů :

 1. No, to by jeden nevěřil, na jaké bajky lidé slyší. To máte jako v bulváru. Čím větší blbost se tiskne, vypráví, čím větší lži, pomluvy a drby, čím větší vzrůšo - nejlépe do orgasmu, tím u publika úspěšnější, o to lépe se blbost prodává a na ní se více vydělává. Propaganda, propaganda, žádná malá sranda, při pohledu do lbi těch, co maj v hlavě močky měch!
  Nejen vyprávění o Skřípalovi pěkně skřípe, ale také o Kuciakovi pěkně kucká!
  A že byla použita v bajce o Skřípalovy bojová otravná látka? Jo napsat, že byl probodnut pilníkem? To přece zavání primitivismem a v Británii blbí jsou Poiroti, jejich Škotlanjárd, to je něco! A že si holt nezjistili předem, že ta laboratoř na ten Novyčok i s tím chemikem - otcem jsou v JUESEJ, smůla. Nahráli Rusům na smeč, neb zase ti vědí z dob Varšavské smlouvy, že se v tom babrali naše vojenské laboratoře, co vyráběly jiné otravné plyny. A vůbec ne ve Vyškově! Orlické hory by mohly vypovídat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud mám odhalit a hlavně určit bodový otravný plyn, musím ho s něčím porovnat. Takže jestli máme nejlepší vojenské chemiky, tak musí mít etalony, pomocí kterých kalibrují svoje přístroje. Takže nějaký látky u nás mít musí a ne že ne.
   A mimochodem, se Rus má hájit jinak. Kdyby se použil skutečný ostrý bojový plyn, tak ta obec celá lehla a okolní obce po větru pomalu umírají bez možnosti na záchranu.

   Smazat
  2. 14:19
   Nejlepší chemické bojové techniky? Děláte si srandu, vyjíždějí(Olympiáda v Řecku) a s dluhem, jak jsem se dočetl 22.000.000.-Kč se vrací.

   Kam vyjeli ke skutečného ohnisku a kde skutečně (naštěstí) zasahovali po chemickém napadení, krom prasečímu moru?

   Vyjíždí a zajíždí, ta světová sláva je pouhá chiméra a propaganda!

   Ramón

   Smazat
 2. Rusové jsou zvyklí na autoritářský režim od dob carismu. Petr Veliký, Kateřina, Romanov, Stalin, Putin.Lidé za vlády Romanovců žili v zemljankách a i tak měli na hliněné zdi ikonu a portrét cara. Rusové jasou hrdý národ, jejich vůdce(ať je jaký koliv) a vlast je jim nadevše. Částečka našeho národa je ochotna zradit vlast a národ za jidášský groš.Tam tito lidé namají žádnou šanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kateřina Veliká byla
   jejíž původ
   je princezna Německá
   nevládla silou
   nýbrž moudrostí.

   Autoritářský režim
   zasluhuje naše Česká země !!!*

   Smazat
 3. Moc pěkný článek jsem rád že zvítězil Putin s ním orat západ nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. děkuji za článek,
   ale bohužel Parlamentní listy čtou jen lidi, kteří znají, kde podobné informace čerpat a kteří mají počítač,
   v televizi novinách a rozhlase nám tlučou do hlavy nesmysly,
   tak většina národa myslí, jak nám káží media,
   to by se mělo zveřejnit do medií, aby si to přečetli všichni občané ČR
   blahopřeji V.V. Putinovi, ten snad zachová chladnou hlavu a nenechá se vyprovokovat k americkým a EU šílenostem, to by byl konec lidstva...

   Smazat
 4. Johnson asi opravdu,plyny pouští hubou a ne zadkem.
  Asi jde o hodně,když museli v Anglii vyrobit takovou lež.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže jeho verzi podporuje celá Evropa. Chystá se vyhoštění ruských diplomatů a konfiskace majetku. Chemický útok Ruska na Británii se bere velmi vážně a nezůstane bez odezvy. Je zcela zřejmé, že za výbuchem v Kralupech stojí ruská ambasáda v Dejvicích.

   Smazat
  2. 22:42 - bože, raději už nic nepiš!

   Smazat
  3. 6:17 - ten s tím Bohem, ten černoprdelník, Vám do Vašeho názoru nemá, co strkat svůj krucifix.

   22:42 - Napsal jste to výstižně, sarkasticky.

   Jen to dnes skazili, tím svým tvrzením, že v Kralupech to odpálili agenturní agenti z Rumunska, zřejmě ta britská Skripalovská buňka, nejprve Skripala, poté Kralupy.

   Měli mu podstrčit vlhké cigarety, on bral vše co bylo zdarma, poté připálit plynovým zapalovačem jeho navlhlou cigaretu a on připaloval, připaloval až zamořil celý park v jihobritském Salisbury a seknul sebou, aniž by si dal jednoho páva!
   Vyřešeno vyhostit Rumunské diplomaty v agentůrách práce v čechách, ty v tom taky jedou.

   Ramón

   Smazat
 5. když bych si dovolil pane autore vaše podmínky shrnout do principiálního kamene stavby moudré společnosti
  Stačí se vyjádřit jedním souvětím :
  Každá země
  kde není vliv katolické církve na politiku
  rozkvétá*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:55 Jste si Vaším tvrzením jistý? Hm a co islám?
   Země kde má rozhodující vliv vzkvétají? To já jen tak, sám jsem agnostik.
   Přeji príma den Martin

   Smazat
  2. Omlouvám se
   nevím co je to za diagnózu.
   Každá muslimská země
   kde se neangažuje západní křesťanská politika.*

   Smazat
  3. Islám je řešením pro Evropu, patří sem. Doufám, že se naše země konečně pohne směrem k multikulturalismu.

   Smazat
  4. Řešením pro nás je tebe, milý blbe, odstěhovat do Saúdské Arábie, aby sis užil a nám se ulevilo.

   Smazat
  5. 1:04 Několikrát jste tu chyběl človíčku zlatej. A bylo bez vás fakt smutno. Dneska je srandy málo. Konstatování faktů v dnešním světě je trudné. Ale vy to dovedete rozsvítit!

   Smazat
 6. Velmi dobře napsaný článek.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 7. Díky za skvělý článek pane Kollere. Po jeho přečtení snad musí pochopit každý trochu soudný člověk kde je pravda.
  Anglie , Francie , Německo a většina dalších zemí EU se dostala do rukou zločinců a demagogů , kteří si snad
  ani neuvědomují možné tragické následky jejich chování pro Evropu i celou planetu.Připadá mi, že se Němci nechají opět vést svým vůdcem jako ovce až do úplného sebezničení přes tragické následky v obou světových válkách. . Mají zřejmě tuto slepou poslušnost v povaze .

  OdpovědětSmazat
 8. Fejk s Kuciakem.
  Jestliže Fico měl asistentku, ta znala někoho, kdo byl napojen na někoho z Italské mafie atd. Pokud bychom se řídili logikou zfanatizovaných sorosovců, pak by nemohl vládnout nikdo. Protože statisticky se zná na planetě každý s každým přes 4,7 lidí.
  Nedá práci odhadnout, že stejnou logikou je na Slovensku spojen s nějakým vrahem, přes jednu osobu, každý Slovák.
  Čili je to klasický dezinformační fejk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To snad nemyslíte vážně? Tak Fico má přímé spojení s mafií, která zavraždila ty dvě deti a vy říkáte, že to je normální? S takovými lidmi jako vy se prostě nedá. Tisíckrát raději kohokoliv z Afriky.

   Smazat
  2. Blbečku 22:46 - kde jsi na to přišel. Šíříš fake news. Dolož odkazem svoje lživé tvrzení, moulo!

   Smazat
  3. 22:49, jsou na to jednoznačné důkazy. Proto musí přijít nová vláda a musí dojít k radikálním změnám v policii, jinak to nepůjde k prokurátorovi, nic se nevyšetří.

   Smazat
  4. Idiote 22:46, resp.23:01. Chtěl jsem po tobě důkazy k tvému hloupému tvrzení. Nedočkal jsem se. Co také čekat od lháře, že?!

   Smazat
  5. 22:46 Proboha, jaké děti byly zase zavražděny? Kdy? Kde?

   Smazat
 9. Jsem presvedcen o tom, ze Amerika presidenta Trumpa a Rusko presidenta Putina jsou prirozeni spojenci ! Ta "druha" Amerika - GLOBALISTICKA, neni spojencem nikoho !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitpmče. Naprosto nekompatibilní. Proto Trump povolal starého špiona Pompea, aby přestalo pusinkování s Ruskem. Nastává čas války a díky Bohu za to. Čekaly na ni celé generace našich předků. USA mají pár milých překvapení, třeba nové viry a bakterie, proto zkoumali genofond Ruska celé čtyři roky. O narkotikách ani nemluvě. Rusáci si zvolili sami. Chtěli Putina, to znamená, že se ztotožňují s terorem a teroristé se ZABÍJEJÍ.

   Smazat
  2. 1:09 -aha, tu tě mám, blbe. Trousíš neuvěřitelně nenávistné kecy, jako bys byl bezmozek. Zkus si to po sobě přečíst. Vždyť se tou nenávistí a chutí do války jen ztrapňuješ.

   Smazat
 10. Lituji, že Brusel nepošle jako dárek k Putinově znovuzvolení do Sýrie více protiletadlových raket.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to tu meleš, hlupče? Sýrie je suverénní stát, který Rusko zachraňuje před katastrofou režírovanou z USA. A ty, blbečku, fandíš tomu nejhoršímu, co je na naší planetě.

   Smazat
 11. Koller nemá ani ponětí o vojenství, o chemii, o ničem. Je to diletant a estébák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martin Koller ví o chemii, armádách, o všem 100x víc, než ty, duševní zaostalče.

   Smazat
  2. Neví nic, vyrazili ho i z Iráku.

   Smazat
  3. 22:35: Klasické zdůvodnění. První věta - tvrzení. Druhá věta - zdůvodnění: je to estebák /komunista již nevyšlo/. Přihlas se do české televize.

   Smazat
  4. Nevěřící, zkuste internet.

   Smazat
  5. 22:35 Máte pravdu, čemu tenhle hňup tak může rozumět, že? Cit.: Martin Koller je vojenský analytik - inženýr, diplomat a podplukovník v záloze. V současné době pracuje jako analytik a redaktor pro ministerstvo obrany. Zaměřuje se především na vojenské technologie, historii a politiku bezpečnosti. Je autorem článků a odborných publikací, ve kterých se soustřeďuje především na historický vývoj zbraní.
   Martin Koller prošel více zaměstnáními a funkcemi, pracoval jako technik u protitankového pluku, analytický pracovník, správce fondu nebo manažer soukromé firmy. Dlouhou dobu působil také jako rada licenční správy ministerstva průmyslu a obchodu a obchodní rada ministerstva zahraničních věcí v Iráku a Kuvajtu. Svých zkušeností využívá i jako komentátor problematiky technologií a bezpečnosti.

   Smazat
 12. Ze prej nové zbraně Ruska někoho odradily. To je ale blbec. Asi neslyšel Mattise, který včera prohlásil, že Rusko bude přetvořeno v pustinu. Nikdo nebude hrozit Americe, NIKDO. A už vůbec ne nýmand, který sere v latríně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika si říká o průser - Stalinův kanál mezi Kanadou a Mexikem. Bohužel to odneseme my všichni. Jediné, co mne při tom pomyšlení hřeje je fakt, že to odsereš i ty, zmetku anonymní 23:05.

   Smazat
  2. Já budu žít ve svém bytě v Austrálii. Ty chcípneš. Ale mě to hřát nebude, já jsem lepší člověk, který se netěší z cizího neštěstí.

   Smazat
  3. Jak jsi přišel na to, že to v Austrálii neodsereš také? Tvůj optimismus bych chtěl mít, prosťáčku.

   Smazat
  4. To chlubení raketkama zrychlilo postup Západu ne vlastní obranu. Rusko je teroristický stát, to se ukázalo už na Ukrajině. Vy kteří obdivujete ty úžasné nové rakety, uvědomujete si, že se jedná o špinavé jaderné bomby? To je TERORISMUS!

   Smazat
  5. Ukrajinští náckové, kteří terorizují už 4.rok své spoluobčany, to jsou teroristé, ty hlavo!
   Špinavé jaderné bomby je odborný termín pro určitý druh nebezpečných teroristických prostředků. Rusové mají čisté, na obranu, aby si to tvoji milánkové v NATO moc rozmysleli.

   Tvoje ničím nepodložené propagandistické výkřiky vyvolávají jen úsměv. Meleš se svými kumpány z posledního a proto vás chytá psotník.

   Smazat
  6. 6:01, čisté bomby, které rozmetávají vysoko radioaktivní materiál se nazývají v odborné terminologii "špinavé bomby".

   Smazat
 13. Pan Koller v jedno místě říká o naší mladé elitě.
  Všiml jsem si, že různí znalci v české televizi mají kolem třiceti, ne-li méně. Navrhl bych pro ně termín "nočníkáři" - to je od otisku nočníku na zadní části těla.

  OdpovědětSmazat
 14. Á tak už i min.hospodářství prohlásilo, že se přehodnotí i ty poslední ekonomické svazky s Ruskem. Hlavně co se týká dodávek paliva do JE. No toto trvalo, my demokraté jsme k tomu vyzývali už v roce 2013. A chystají se sankce na státy, které s Ruskem obchodují. Třeba na Turecko ohledně S400 či Turkish Stream nebo Egypt ohledně pšenice, a na spoustu dalších států. Angela Merkel dnes ráno prohlásila, že se s konečnou platností zastavuje projekt Nord Stream 2 a začne s výstavbou terminálů na kapalný plyn od USA. Ukončení se předpokládá koncem roku 2019. Od té doby skončí i Nord Stream 1. Jamal přez Polsko už není funkční od podzimu loňského roku a Ukrajina druhý týden rozebírá Družbu. O bankrotu Sberbank jsem už psal - tímto v Rusku není žádná funkční banka. Taktéž se připravuje odpojení od SWIFT, příští měsíc. To bude asi jediná země na světě, která nebude mít platební karty. Putina za tři týdny pověsí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy demokraté jste tak dlouho vyzývali, aby se nebralo palivo do JE z Ruska, až na čas zaskočil krachující Westinhouse a hned byl v Temelíně průser, zkroucené palivové tyče, hrozící poškození reaktoru.

   Dnes se za demokrata může prohlásit kdejaké hovado, jako ty, pitomo ve 23:55. Jak chceš dělat sankce proti té větší půlce světa? Jak chceš sankcionovat Čínu, Indii, Brazílii, Německo? Ty jsi prostě na hlavu.

   Ty s tou svou churavou hlavou musíš být z TOP009. Nejsi osobně Lansádlová? Nebo snad ten kudrnatej džezmen.

   Tvoje vlhké sny se nenaplní. Svět i před usilovné snažení politiků NATO ještě není zralý na totální zkázu.

   Smazat
 15. Á tak už evropská fotbalová federace prohlásila, že z EU nkkdo nepojede na MS ve fotbale, můžou si investice strčit do prdele. Zato Evropa vyšle džihádisty a začne konečně v Rusku krvavé peklo právě během počátku tzv. "šampionátu" Amerika je už začla stahovat ze Sýrie vrtulníky a v Rusku jsou již "akreditované" spící buňky. Během léta začíná občanská válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a pak ses probudil a měl jsi ruku v nočníku. Běž se umýt, broučku.

   Smazat
 16. Á tak před třemi hodinami holandská JIT oznámila, že v květnu bude soud ohledně sestřelu MH-17. Obžalováno bude Rusko. A jak jsem tak nahlédl, bude to ostré, z toho se nevykroutí. Obžaloba bude ve věci státního terorismu. Takže nakonec měl ten blbec Porošenko pravdu, když 18 minut po sestřelu věděl, kdo to udělal a že to byl jednoznačný úmysl. Takže to asi takový blbec nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty jsi blbec evidentně. Pleteš si fakta s propagandou a to na diagnózu stačí.

   Smazat
 17. Á tak právě čtu v nočních sportovních zprávách na DT, že FIFA navrhla kvuli teroristickému útoku zrušit MS ve fotbale v Rusku a přenést to do Británie a Francie. Zároveň zrušila Rusku účast. EU, nominované státy Latinské Ameriky a Korea předběžně souhlasí. Zároveň MOV v souvislosti s útoky chemickými zbraněmi v Sýrii a v Británii odebral stříbrnou medaili ruským vozejkářům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty máš radost z toho, kam se svět řítí? Bude válka, odsereme to všichni. Ale důvěřiví blbečci jako ty budou první.

   Smazat
 18. Á tak Turecko přece jen nezklamalo. Právě se s Američany dohodli o spolupráci na území Sýrie. Turci pro ně vybojovali pěkný kousek a pokračují dál do vnitrozemí. Konečně se nám to začíná obracet na tu správnou stranu. A jak tak čtu, v Sýrii jsou dvě brigády Ukrajinců, Gruzinců, Tádžiků a Kirgizů. O bankrotu Sberbank jsem už psal o vyloučení ze SWIFT taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš stav se výrazně zhoršil, jak dokazují Vaše články. Nepodceňujte to, nové léky, které Vám dr. David napsal,bude třeba nahradit, neúčinkují. Zítra navštivte poradnu.

   Smazat
 19. 1:09 = TUPE SPROSTE PRASE ! To by me nevadilo, ale me vadi, ze nemohu byt take !
  Zadna valka nebude ! Snad si nemyslis, ze se budeme angazovat kvuli Syrii . Mame blahobyt, a ten musi pokracovat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo MY? Ty máš blahobyt? A co ty statisíce Čechů v exekuci? To je taky blahobyt?

   A na kohjo vůbec reaguješ, hlupáku? Vždyť diskuzní příspěvek 1:09 neexistuje.

   Smazat
  2. Pište laskavě do vlákna pod příspěvek, na který se snažíte reagovat. V opačném případě se váš příspěvek stává nesrozumitelným.

   Smazat
 20. Demokratický západ je v koncích. Podle zuřivé reakce na výsledky prezidentských voleb v Rusku, je zatím jasné, že velké investice v milionech dolarů na rozvrácení Ruska nevyšly. Navíc výsledkem je, že Putin se stal prezidentem s obrovskou podporou občanů Ruské federace. Obrovské výdaje USA a EU na zbrojení, přináší zisky Americkým zbrojním firmám, ale jak se ukázalo zbrojit 15 krát víc než Rusko, ještě neznamená, že převahu a jistotu, že když demokratický západ opět, již po několikáté, zaútočí na Rusko, že bude zničen. Všude, kde demokratický západ, rozsévá mír, tedy v Jugoslávii, Iráku, v Afganistánu, v Libyi, v Sírii, všude výsledkem humanitárních akcí demokratického západu jsou jenom miliony mrtvých civilistů ( odhad mrtvých jenom e válce v Iráku je víc než milion ). Vojenská organizace mírumilovného západu s názvem "NATO" je zločinecká organizace, která bez souhlasu OSN útočí na suverénní státy, organizuje v těchto státech státní převraty, záměrně bombarduje civilisty a civilní objekty, jako nemocnice, mosty, televizní stanice, velvyslanectví, obytné budovy. Všechno to so provádí NATO jsou válečné zločiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:43 když už tapetujete, tak prosím pište správně v "Syrii" a bez "mandátu" OSN. Takovými elementárními neznalostmi znehodnocujete jakkoli pádný argument.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.