Reklama

.

.

čtvrtek 8. března 2018

Volební program je smlouva, podle které by se mělo platit za hlas plněním slibů

Josef Mrázek
8. 3. 2018
Programová nabídka v podzimních volbách obsahovala jen málo z toho, co by bylo potřeba dělat, ale přesto přišlo 60.84% oprávněných voličů a dali hlas volební straně, od které cosi očekávali. Výsledek je žalostný. Klauzule 5% je sice nemravná, ale když konečně jednou mohla být užitečná, propustila o zlomek procenta hned tři strany, všechny velmi škodlivé. Hledat v jejich programech něco, co by se mělo kvůli všeobecnému blahu vymáhat, je dost zbytečné. Potom tu máme Piráty a ODS, novou a starou stranu, a myslel jsem, že je volilo hodně lidí omylem, že je považovali za lepší, než se potom projevili po volbách. Podle průzkumu jim voličů neubylo. Pirátům dokonce přibylo, neboť i nejhloupější vítač má volební právo. Ale neměl by ho mít, protože to je v kolizi s právem ostatních občanů na život.

Těch pět stran má dohromady 70 mandátů se kterými se nedá k ničemu dobrému počítat. Potom je tu ČSSD, kde většina delegátů mimořádného sjezdu volbou Hamáčka zajistila nepoužitelnost také této strany, což potvrzují úděsná vystoupení poslance Chvojky. Možná se ČSSD vetře do vlády, ale neovlivní dost prospěšně vládní program. To už spíše něco vyjednají komunisté výměnou za hlasy potřebné k prosazení důvěry vládě, když požadavky SPD zachraňující stát a národ budou odmítnuty. S podporou KSČM i nekomunistů však hazarduje premiér Babiš, když se bál použtít přesvědčivý projev poslance Ondráčka ve Sněmovně a ukázat falešnost námitek proti němu. A svým hanebným prohlášením umožnil úspěšnou štvanici na tohoto pro lumpy nebezpečného předsedu výboru a jeho odstranění. Ještě horší je, že takto slabý Babiš se také nebude schopný postavit EU.

Kdybychom přece jen měli schválenou vládu, byl by vhodný čas začít po vládě požadovat, aby plnila, co slíbila a nám se to líbí, a také to, co neslíbila, ale potřebujeme to, a chválili bychom ji za to.

To, co potřebujeme, se liší stupněm naléhavosti.

Nejnaléhavějším přáním je zachování našeho života a jeho způsobu tak, aby to důstojně navazovalo na to, čeho jsme v minulosti dosahovali. Musíme využít toho, že kdejakému ohroženému živočišnému druhu, ba i rostlině je přiznáváno právo na ochranu existence a dokonce i jeho životního prostředí, a musíme se postavit proti svévoli EU a nedat se ohrožovat akcemi NATO. Pevný postoj v tomto směru musíme požadovat od kohokoliv, kdo bude chtít vládnout.

Politiky diskvalifikují řeči, jako že jsme spolehlivou součástí EU a zároveň se neřekne, co bude, když EU fatálně zklame, a ona už zklamala.

Zákeřná lež je vyhlašovat, že se naše životní úroveň zhroutí, když bychom následovali Britanii. Nejsme to my, kdo vysává EU, je to naopak, a po počátečních těžkostech by zánik našeho otroctví byl následován příjemným zotavováním.

Docela zásadní je, že chceme-li mít lepší životní úroveň, musíme nejdříve vyhnat všechny politiky, kteří dost radikálně neodmítají muslimskou imigraci. Než se to stane, je relativní chudoba jedinou brzdou bránící přílivu těchto migrantů. Neexistuje žádný takový blahobyt, při kterém by život mezi migranty, pokud by se ještě zachoval, byl šťastnější, než život v chudobě bez nich.
Také v případě NATO je nutný pevný postoj. Je chybou parlamentu, že nevyužívá Ústavy ČR, aby zarazil zneužívání našich vojáků k provokacím v Pobaltí. NATO nepotřebujeme a naopak členství v něm nás ohrožuje. V případě války bychom byli bez rozpaků obětováni jak první.

Měli bychom žádat, aby vláda budovala podobnou ochranu území státu, jako mají Švýcaři, a zavedla potřebný výcvik mladých občanů. Nemáme Alpy, ale jinak jsme se Švýcarskem v mnoha směrech srovnatelní. Nesrovnatelná je jen úroveň vedení státu. Nesmíme však váhat a dále ztrácet, co se nabízí.

Nutnost těchto nejnaléhavějších kroků je důvodem k tomu, aby byly žádány také referendem. Pojednává o tom můj nedávný článek „Jednání o referendu...“. Zde chci zdůraznit jeho poslední větu, která zdůvodňuje, proč musí být přijat zákon o referendu a musí být dovoleno jeho použitím rozhodnout o vystoupení z organizací, které nás ohrožují:

Tak, jako se nepřipouští hlasování o zavedení trestu smrti, tak se také nesmí bránit lidem, aby odmítli členství v organizacích, které je ohrožují na životě přímo, nebo zničením prostředí, ve kterém žijeme.

13 komentářů :

 1. Zákazem hlasovat v referendu o čemkoliv je POPÍRÁNÍ DEMOKRACIE!!!

  Při vstupu do EU bylo REFERENDUM, lidé měli o EU nějakou iluzi a nějaké sny, bylo to přání většiny lidí ve státě.

  Vše se mění, včetně EU, která již není taková jako při jejím založení.

  NEVIDÍM JEDINÝ rozumný důvod, proč by se NESMĚLO V REFERENDU HLASOVAT I O VYSTOUPENÍ Z EU!

  Mnoho lidí se ze svého snu probralo a ocitli se ve trvdé realitě západního způsobu života. Také ty "bývalé ideály" nemalou část populace zklamaly.

  PROTO MUSÍ BÝT V ÚSTAVĚ ZAKOTVENA POJISTKA, KTERÁ TAKOVOUTO MOŽNOST VYSTOUPENÍ ZE SVAZKU EU UMOŽŇUJE!!!

  Nikde není psáno, že k takovému referendu nutně musí dojít!!!

  VŠE ZÁLEŽÍ NA BUDOUCÍM VÝVOJI I EU, KTERÝ N I K D O NEDOVEDE ODHADNOUT!!!

  PROTO TA POJISTKA!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pojistka zamezující naší účast v NATO i EU měla být zajištěna již volbami na podzim 2017. To, že občané volili z 82% strany, které vysloveně prosazují naší účast v těchto organizacích znamená, že se rovněž ztotožňují s tímto postojem. A jen otroci nesmějí rozhodovat o svém životě. Za takové nás (a právem) považuje panstvo vládnoucí kapitalistické "elity". Co k tomu dodat - sami lidé si zvolili svůj osud.

   Vymazat
  2. 19:40 To proto že ta tzv. demokracie je v podstatě jen řáděním nesvéprávné lůzy! Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   Vymazat
 2. Pan Mrázek věnuje odstavec příkladu Švýcarska. Proč ale raději rovnou neřekne, že nejen vstup do NATO, ale i zrušení branné povinnosti bylou chybou? Jde přece o významné oslabení republikánských principů.

  A spíše jen na okraj: Docela by mne zajímalo, jak by dnes asi probíhalo PŠM (politické školení mužstva). Když už ČR dodává přeškolené "komunistické" generály velitelství NATO, snad by našla i dostatek přeškolených politruků?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Beru zpět, bylou chybou neplatí, platí bylo chybou. Vetřelo se mi tam o navíc, ve slově bylou chybou, zpět správně je pouze teda bylo. Příspěvek opodál výše.

   Vymazat
 3. Je to velmi přesné a je neskutečná smůla, že tyto 3 pidistrany přelezly 5% a dostaly se do sněmovny. Zde budou pouze prudit a zdržovat nebo obstruovat. Což už teď dělají. Záleží nyní opravdu jenom na Babišovi, jak si povede a zda bude dostatečně statečný, ato jak u nás, tak i v EU. Zatím neházejme flintu do žita. To ostatně, stejně jako všechny zemědělské komodity, stále zlevňuje ( v Kč a u nás), díky posilující se Kč vúči Euru. Jestli to ovšem promítnou, dříve nebo později, také výrobci a prodejci potravin do svých cen ( u nás), to je otázka, sledujme je a uvidíme. Po novoročním zdražování ( jako každý rok), se možná bude zlevňovat, ale rozhodně to nebude přesně přímou úměrou. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. Politika možného!? Přece jen ANO potřebuje podporu dalších stran a ty lavírují, co na tom především za peníze (pod vlajkou služby vlasti) pro sebe vytlučou. Nevím, zda by to někdo z dalších politiků už zvládl, ale silně pochybuji. A ŽE SE BABIŠ POLEKAL NASTRAŽENÉHO MAJDANU PADEMOKRACIÍ (PADE) PRAVICOVÝCH STRAN A HUJERSKÝCH PIRÁTŮ? TA ODPOVĚDNOST ZA STÁT JE PŘECE JEN VELIKÁ A ZŘEJMĚ OSTŘELOVAČI Z GRUZIE, OBJEDNANÍ "PADE" UŽ BYLI NA CESTĚ! NO A ZDÁ SE MI, ŽE PŘECE JEN VĚTŠINA OBČANŮ JE U NÁS SLUŠNÝCH A PO MAJDANECH NETOUŽÍ. CO MŮŽEME V TÉTO CHVÍLI OHROŽENÍ NAŠEHO STÁTU SE STRANY PADE UDĚLAT, ABY BŘEZEN 2018 NEBYL VÍTĚZNÝ!?

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně tak a proto jsem volil SPD pryč s „demokratickým blokem".

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím s autorem článku!

  OdpovědětVymazat
 7. „Ještě horší je, že takto slabý Babiš se také nebude schopný postavit EU.“
  Myslím, že je třeba odložit růžové brýle, při pohledu na ANO2011. Babiš se od pademos TOP09, STAN, Piráti, .. liší pouze v jednom. Aby naše začlenění se do pevného jádra EU, proběhlo ve prospěch jeho firem. Kdežto jim je jedno, které firmy z toho budou profitovat, důležité je, aby jim zaplatily výpalné, případně je doporučil strýček Sam.
  Všem výše uvedeným, vadí ty strany, které požadují referendum, případně chtějí pryč z takovéto EU. Babiš pragmaticky jedná s KSČM a SPD pouze pod tlakem sebezáchovy. Ale nepochybně je v mžiku zavrhne, jakmile jeho současní oponenti přijdou k rozumu a uznají, že Agrofert first. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Beru zpět, bylou chybou neplatí, platí bylo chybou. Vetřelo se mi tam o navíc, ve slově bylou chybou, zpět správně je pouze teda bylo. Příspěvek opodál výše.

  OdpovědětVymazat
 9. Takhle to dopadá když tací maj volební hlas!:) -
  https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

  OdpovědětVymazat