Reklama

.

.

neděle 11. března 2018

Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě


Lubomír Man
11. 3. 2018
Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme – že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09. Pravda, která už má vousy a nové na ní bylo jen to, že ji u nás poprvé a též konečně vyřkl vysoký politik, byla tedy venku – a začala mela. Odstartovaná demonstračním odchodem 15 politiků TOP 09, ODS? KDU-ČSL a STANu z Vladislavského sálu pokračovala v sezení těchto demonstrujících v restauraci U vola, které se usneslo, že celou tuhle hrůzu má na svědomí onen nešťastný den, kdy parlament odhlasoval prezidentskou volbu vším lidem, který je ovšem pro tak náročný úkol buď neinformovaný, jak správně hlásá herec Vetchý, nebo nevzdělaný, jak taktéž správně tvrdí novinářka Petra Procházková.


Nejspíš jen u tohoto konstatování tam nezůstalo, jak vyplývá ze včerejšího rozdávání filmových cen Český lev na pódiu pražského Rudolfína, na němž ještě před televizním přenosem přečetl režisér Jan Svěrák text, nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a pak mezi hosty rozdal podpisové archy, ve kterých se měli všichni podepsat pod text, označující Zemanovu pravdu z Vladislavského sálu za největší útok na nezávislost ČT od televizní krize r. 2000.

To ovšem nebylo všechno. K mikrofonu se dostala i režisérka Sommerová – a na místo díků za svůj lvem oceněný dokument, pronesla projev, ve kterém prohlásila, že Česká televize nepatří oligarchům, ale nám občanům.

U čehož bych se rád zastavil. Protože např. já, třebaže se též považuji za občana, nemám vůbec pocit, že by mi ČT patřila – a to ani v tom nejmenším. A jsem si jist, že kdybych se zeptal tisíce lidí na ulici, řekli by mi všichni do jednoho, že ani oni se necítí být vlastníky ČT, a nepochybuji o tom, že větší polovina těchto dotázaných by k mé otázce připojila slova, která se ve slušné společnosti nehodí vyslovovat.

Slušně je tedy vyslovím já. Jak bych probohasvatého mohl mít pocit, že mi patří něco, co mi od rána do večera lže, až se mu od huby práší, co mi vtlouká do hlavy základní poučku dneška, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, když ze sta a tisíce příkladu vím, že pravda je opačná. Když ten notorický lhář mluví skutečně tak, jako kdybych poslouchal Kalouska či Schwarzenberga a zjejich povídání se mi jako vždy ježily vlasy hrůzou. Když mi svou nikdy neochabující lží ztrpčuje život tak, že se na tu krabici, z niž jeho hlas vychází, dívám nikoliv jako na přítele, kterého bych doma samozřejmě rád měl, ale na bídáka, který kolem mě s očima podlitýma krví obchází a svým klamstvem a podvody mi ubírá roky života. A který mi – a to je na celé věci to nejsmutnější - bere víru v to, že přece jen snad kráčí svět správným směrem a že pravda přese všechno nakonec zvítězí.

Tak se tedy trápím já, ale určitě ne např. režisérka Sommerová. Ta se oddává slastnému pocitu, že jí Česká televize patří, a není v tom žádnou průkopnící. Už ve zmiňovaném roce 2000 prožíval stejný pocit herec a moderátor Jan Kraus, když řekl: „Tahle televize je naše a nedáme si ji nikým vzít“!

Takže na středeční protestní manifestaci na Václavském náměstí, k níž vzešla výzva ze zmiňovaného předávání Českých lvů a která má proběhnout pod heslem: Zemane - my ČT nedáme! budou oba tito„takymajitelé ČT“ jistě přítomi, a budou tam s nimi juchat a protestovat všichni, kterým se, stejně jako jim zdá, že jim ČT patří, a že už z tohoto prostého důvodu nemůže mít chybu.

Já ovšem budu chybět, ale docela rád bych přivítal sraz, na kterém se na rozdíl od párty pod koněm bude vyzdvihovat pravda.

65 komentářů :

 1. Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život... (Písmo Svaté, Evangelium Sv. Jana 14,6)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele panbičkáři, neopruzuj zde rozumní čtenáře. Když máš nutkání něco říci o Ježíšovi, nelez na veřejní prostor! Zajdi za svým farárkem a ten Ti dá požehnání! Možno se Ti rozsvítí kontrolky v té Tvé pošáhané gebeni.

   Vymazat
  2. Bůh je nejznámější fake news posledních 2000 let.

   Vymazat
  3. Tak tam pojďme taky a udělejme kolem té komediantsko kolaborantské pakáže neprodyšný kordon.

   Vymazat
  4. Ježíš jim řekl: „Kdyby Bůh byl váš Otec, milovali byste mě, neboť jsem od Boha vyšel a od něho přicházím. Nepřišel jsem sám od sebe, ale on mě poslal.Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte. Kdo z vás mě usvědčí z hříchu? Mluvím-li pravdu, proč mi nevěříte? Kdo je z Boha, slyší Boží řeč. Vy proto neslyšíte, že z Boha nejste.“ (Evangelium Sv. Jana, 8, 42-47)

   Vymazat
 2. Pan Man jako vždy, s ním nelze nesouhlasit. Dneska jsem zkouknul Václava Hlodavce měl tam hosta pana Babiše. Jako vždy plno otázek pod kůži, jenom si myslím že pan Babiš je příliš v defenzívě a místo aby do nich šil, jenom čeká co na něj vybalej. Moravce by asi chtělo zpražit po prvním útoku, no a tak nám pane Moravče konečně řekněte kolik peněz v té ČT berete a jak to tam máte stím hospodařením. A vůbec nejlepší by bylo aby všichni pozvaní hosté odmítali na tento pořad chodit dokud neřekne kolik bere z našich poplatků. Taky bylo docela úsměvné když, Moravec četl z volebního programu ANO, došlo mi že skoro jediný kdo se ke svému volebnímu programu po volbách hlásí je pan Okamura. Vůbec nelituji, že jsem ho volil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:33 Přesně tak též jsem ho volil a též nelituji.

   Vymazat
  2. Vetchy je aktivista vetcheho loutkareni. Jako snazivy sluha jeste snazivejsiho Havla se propracoval do popredi jako Mluvci nepratel nejen cechu , ale vseho zivota..
   Snazi se urcovat co je demokracie Kdo musi byt zvolen atd. jen dalsi horlivy fanatik , vynikajici silnym Hysterickym Pokrikem ve sluzbach nepratel.
   Zakryva tak svoji nemohoucnost jak vsichni AGITPROPagandisti. nedostatek osobnosti a tim uboze zavisly na milodarech vrchnosti.

   Vymazat
  3. 22:33
   Naprosto souhlasím. Ani president Zeman, ani Okamura nejsou bez chyby, ale proti tomu hnoji co je kolem jsou téměř dokonalí.

   Vymazat
  4. Také si myslím, že Babiš se v TV posírá v přímém přenosu. Zapomíná na jednu věc, že jeho oponenti okamžitě obsadí uvolněný prostor a budou postupovat zase dál. Jestli se bude v budoucnu chovat také tak jako ministerský předseda, tak Pán Bůh s námi. Přijdou těžší zkoušky než teplý Moravec. Státní prezident by si měl už konečně uvědomit, že agónii téhle prozatímní vlády nelze prodlužovat donekonečna a dát do pohybu akci , směřující k předčasným volbám. Tam se ukáže do jaké míry voliči ještě stojí za Babišem. Okamura zcela jistě posílí a štěkající mikrostrany zůstanou za závorou.

   Vymazat
 3. Kdesi zmizel članek

  Budme rádi,že nemáme Kisku.

  OdpovědětVymazat
 4. Také jsem sledoval korporátfašouna moravce a jeho oběť Babiše. Ikdyž Babiše nemusím tak mi ho bylo líto jak se snažil být slušný až korektní (sprosté slovo). Být v jeho postavení tak na moravce důrazně vyjedu ať mne nechá dokončit větu a zda jsem v ČT nebo už na pečkárně u výslechu. Hajzlové z korporátních medií už umlčují i své pozvané oběti, což znamená, že korpofašounský režim bojuje o přežití (je to kdo s koho a každá prasárna dobrá, omlouvám se prasatům za nevhodné přirovnání). No bude veselo, Valaši berte do ruk obě Valašky (tu od špolherta i tu z futer).
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,Moravce už je třeba odvolat,je to čím dál větší trapárna...copak je možné,aby moderátor skočil do nedončené opovědi s tím,že položí úplně jinou otázku a né k věci,nenechá ani krátkou odpověď a zase do toho skočí s novou,úplně jinou otázkou ?????,to má cíleně nařizené?...samozřejmě,že mnoho diváků to okamžitě vypne.....OPIČÁRNA....

   Vymazat
 5. Zpolitizování Českého lva je největší sviňárna, která se včera veřejně odehrála! Za naše peníze si Sommerová přisvojila ČT. A nejen ona. Za naše peníze dělal Svěrák vlastní politickou propagandu, rozdával podpisové archy a nestyděl se to veřejně prezentovat! To, co předvedli filmaři, už překročilo únosnou mez. Vždyť vy jste si tu ČT ukradli - pro vaše zájmy - pro dotace, abyste mohli točit a žít si královsky bez jakékoliv kontroly. Nedokážete nic než šířit nenávist vůči všem, kdo nesdílí váš názor. Už se nedivím výrokům o demokratické žumpě.....
  Oni proti nám, obyčejným občanům s plnou hubou medových slov, jak jim o nás jde... Tak leda hovno. Jde jim jenom o prachy. O nikým nekontrolované prostředky, které ovčan nalije do ČT nesoucí název koncesionářské poplatky. Zeman má plnou pravdu -chce to přestat je platit. Já už jsem tak učinil. Ať si tyhle svinstva točí za svoje...
  J.C.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Došlo to tak daleko,že jakéhosi tygra mají jen pro sebe,už to většina z nás vůbec nesleduje,snad jen Praha,která už dávno není naše a je na prodej,moravské firmy,které Prahu opravovaly,už neexistují,Praha padá,německé firmy a americké určitě toto dělat nebudou,takže Praha je na prodej,nejlépe ji prodat celou číňanům,jako car Aljašku američanům skoro zadarmo a ještě nebyla zcela zaplacená.....

   Vymazat
  2. Skutečně nezávislá televize funguje ZA SVOJE, ovšem to by pak rezižérka neměla kde SOMMEROVAT.

   Vymazat
 6. Poslouchali jste dnešní 168-čku na ČT 1? Já se už na to nedívám, ale náhodou jsem tam švenknul a to co jsem slyšel mi doslova vyrazilo dech. Nestydatá, přímá obhajoba toho gaunera Söroše. Jaký je to prý dobrák a dokonce altruista. Z toho mi vychází, že vedení ČT je placeno tím mezinárodně hledaným gaunerem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:46 Co vás nemá. Všichni jsou placeni mnou i vámi. Od Soroše mají jen ty jedině správné postoje a plnou hubu boje za "svobodu, demokracii a lidská práva". A že z toho boje také někomu něco kápne? To je jen náhoda.

   Vymazat
  2. Vedení televize a moderátoří jsou téměř všichni stejného původu jako Söros - například Železný, Kraus, Wollner, Eben, a mnozí další , stejně jako většina herců a režisérů.

   Vymazat
  3. No s tím placením onoho altriusty z řad Hortyovců, tedy vyznavačů ideologie Adolfa Hitlera? Tož jedině tak, že je placen z daní a práce nás, občanů. V každém případě nebudou jeho mozoly na těch penězích znát. Ten altruismus funguje bez nadsázky tak - nakradeš a bakšiš z toho dáš jako úplatek za svou černou duši jezuitům,kteří z tebe udělají svatého. Je to nespravedlivé, když pro několik jedinců je altruistou a pro většinu nezřízeným sobcem, jednajícím proti lidstvu?

   Vymazat
 7. Somrovka si plete dokument s propagandou. A je při své aroganci tak blbá, že si neověří fakta a následně tam oslavuje člověka, který byl agentem StB.
  Pro vysvětlení: v r. 68 se Čáslavská připravovala v Šumperku na olympiádu. Tehdy někdo projevil obavu, aby ji nezatkli a tak ji jistý pán odvedl na horskou chatu, kde se "ukryla". Dámu ve snu nenapadlo, že StB by si takovou kořist nenechala zmizet a protože ji nemohla sebrat z davu soutěžících (vzbudilo by to skandál), tak si ji schovala na chatu (vedoucí chat byli většinou nuceni spolupracovat). Tam si ji mohli bez rozruchu vyzvednout kdy chtěli. Takže pověřili svého spolupracovníka, aby ji tam přivedl. Po letech jej Somrovka oslavovala za vlastenecký čin. Ani ji nenapadlo se podívat do Seznamu spolupracovníků (ani Cibulkova, ani jiného). Dokonce si ani nezjistila, že dotyčný se v normalizaci stal vedoucím Horské služby pro oblast Červenohorského sedla, což se disidentům stát nemohlo.
  Takže tolik k dokumentační úrovni paní režisérky.

  OdpovědětVymazat
 8. uvědomte si, vše toto pořádají sionistické grupy, jako pátá kolona na našem území

  OdpovědětVymazat
 9. Eslipak Herce Vetchého ještě (zdarma) obléká třešťský Vývoj?!? Zaplať pánbů, že ho nezbourali pro nový obchodní dům s druhořadými potravinami a jiným šuntem, jak se to stalo nábytkářské firmě (a dobré) Interier Třešť, později Intea... Kraj Vysočina s hlavním městem Jihlavou... Běžte a projděte si ji pěšky... www.alekus.rajce.net

  OdpovědětVymazat
 10. Tři pilíře demokracie - pluralita názorů, svoboda projevu, svobodné volby? Pitomost. Demokracie má jediný pilíř - politickou svobodu, bez níž lid nemůže vládnout. A tu tady ani náhodou nemáme.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 11. Zeman dokonce jen citoval výzkum katedry vysoké školy - a proč by nemohl, jsem celkem nepochopil. Že se pravda nehodí čété a proto ji nesmí Zeman šířit? Ale i ostatní? To snad má být inaugurační projev splácáním bezobsažné květomluvy? Nebo obráceně - má to být program do dalších let a jeli potřebné, i program bojovný a ne bojácný, zápecnický, jak si představuje čété! Neměl by být balamutěním občanů, jak je vše u nás nejOK, že lepší být nemůže. Nemůže být vylhaný, jako že nepůjdeme do NATO, že nepůjdeme po boku agrese proti jiným národům a že nebudeme okupanty, že nebude nezaměstnanost či bezdomovectví a žebrota, že doženeme Rakousko do 2 roků.... Na žvásty jsme zde měli Smila Flašku z Václavic a dík Zemanovi, že nám nenalévá smyšlenky stejného kalibru!

  OdpovědětVymazat
 12. herci by měli lidi bavit a ne se montovat do politiky
  ČT dost často mele žvásty za naše peníze a prokládá je blbými reklamami a to nechci!!!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Tři pilíře demokracie - pluralita názorů, svoboda projevu, svobodné volby? Pitomost. Demokracie má jediný pilíř - politickou svobodu, bez níž lid nemůže vládnout. A tu tady ani náhodou nemáme.

  Visit my website mangafox online.

  OdpovědětVymazat
 14. It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that I’ll see your another post very soon. I am waiting for that.
  Yahoo login

  OdpovědětVymazat
 15. It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that I’ll see your another post very soon. I am waiting for that.
  Yahoo login

  OdpovědětVymazat
 16. very good article, thank you sharing, good job :)) g switch 3

  OdpovědětVymazat
 17. Nice thoughts with great helping content. I have also been seeking such thoughfull content to learn and appy in the life. We have also created such type of content on our site. You can refer out site for more ideas.
  Happy New Year 2019 Wishes Messages Sms in Bengali
  Merry Christmas 2018 SMS, Wishes, Messages, Greetings in Bengali
  Merry Christmas 2018 Wishes Messages in Marathi,funny christmas text sms

  OdpovědětVymazat
 18. This is certainly additionally an exceedingly wonderful offer everyone truly qualified on the lookout with. It's always not likely everyday there is chances read a little something. extremely well written article as click here . I will be sure to and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here
  click here

  OdpovědětVymazat
 19. extremely well written article as . I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.
  click here
  click here

  OdpovědětVymazat
 20. This article is actually a nice one it helps new internet viewers, who are wishing in favor of blogging. For more information click here latest news and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be just what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content to suit your needs? click here

  OdpovědětVymazat
 21. With combined student strength of about 2.6 million students, the Uttar Pradesh Intermediate Result i.e. the UP 12th Result Release Date 2019, is the single largest Class 12th Result to be announced in India.

  OdpovědětVymazat
 22. Bihar Board 12th Result 2019 Announced for Arts, Science and Commerce Group BSEB Intermediate Result 2019 in School wise,
  biharboard.ac.in Student wise along District
  wise Merit Toppers lists from Bihar School Examination Board.

  Navodaya Result 2019 with selected list will be announced for 5th to 6th and 7th, 8th,9th, 10th and 12th grade vacant seat admissions JNVST Result 2019 in Jawahar Navodaya Vidyalaya, Download Navodaya 6th Result 2019 with JNV Selected
  list 2019 Pdf in District wise with waiting listed candidate details.

  The Navodaya Vidhyalaya Samithi is going to announced the JNVST 6th Class Result 2019
  Navodaya result 2019 with Selected Candidate list for 5th to 6th
  class admission selection test and the NVS officials are ready to announce JNVST 9th Class Result 2019 with school wise selected candidate list for the Lateral Entry test.

  Kar 2nd PUC Result 2019 check Student wise Karnataka PUC Exam Result 2019 in college wise
  pue.kar.nic.in and Student wise online and SMS based service
  for regular and private students with school wise merit and toppers lists

  Navodaya 6th Class Admission Selection Test Result 2019 Download in School Wise with Selected Candidate list
  JNVST Result 2019 along Division wise Merit lists, Download JNVST Result 2019 or Navodaya Result 2019 for JNV Selection list for Jawahar Navodaya Vidyalaya Admission Selection test 2019-20.

  OdpovědětVymazat
 23. This is really awesome post and very informative there is no doubt about it. govtjobs2019.org I found this one pretty nice and it should go in to my collection. apinterresults2019.xyz very good work! apsscresult2019.in

  OdpovědětVymazat
 24. Thanks for sharing nice information with us. i like your post and all you share with us is uptodate and quite informative, i would like to bookmark the page so i can come here again to read you, as you have done a wonderful job. I found your blog using msn. This is an extremely well written article as studyplans.in . I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

  OdpovědětVymazat
 25. Thanks for sharing nice information with us. i like your post and all you share with us is uptodate and quite informative,
  AHSEC HS Model Paper 2020

  OdpovědětVymazat
 26. Bangladesh www.sscresult2019bd.online if you want to check or know about this exam result info. Just follow this website link. You will get from our website also by SMS, APP, EIIN and also marksheet checking full process. So kindly follow it.
  SSC Result 2019 by SMS
  SSC Result 2019 by App
  SSC Result 2019 by EIIN
  SSC Marksheet 2019
  Dakhil Result 2019
  SSC Result 2019

  OdpovědětVymazat
 27. Bangladesh all education board results publish on Admission War.
  Also publish on Education Board Results.
  Find all new smartphones review, specifications, features and prices on SB Mobile Mag.

  OdpovědětVymazat
 28. I am extremely delighted in for this web journal. Its a useful subject. Model Paper 2020

  OdpovědětVymazat
 29. This is really awesome post and very informative there is no doubt about it.
  model papers

  OdpovědětVymazat
 30. The people from the chittoor district may get the information of recognized schools in Chittoor district using banglarbhumi khatian number.

  OdpovědětVymazat
 31. In the Europe it is only the country for non-speaking in English. But they are still using the English to teach the students at epfindia

  OdpovědětVymazat
 32. Kia Jam is also the producer of Who's Your Caddy and Timber Falls.

  OdpovědětVymazat
 33. We like building relationships first before asking to go to anyone's residence for solar energy.

  OdpovědětVymazat
 34. Now you can read all sort of information at Its My Trend that will add more knowledge in your skills.

  OdpovědětVymazat
 35. Osteopathy Toronto align with your wants and needs and make sure you are aligned physically, emotionally, mentally and spiritually.

  OdpovědětVymazat
 36. CargoMaster international air cargo services and sea freight services are cost effective and easy to use.

  OdpovědětVymazat
 37. Pererlikes.com service is the best way to buy instagram followers the number of likes, comments, followers and views on your both personal and business accounts.

  OdpovědětVymazat
 38. This is really awesome post and very informative there is no doubt about it.
  Nagaland Board HSLC Admit Card

  OdpovědětVymazat
 39. Leaflet distribution Nottingham are the perfect way to promote your business and stand out from the crowd.

  OdpovědětVymazat
 40. Our Acupuncturist Toronto is specialized in treating conditions such as neck and shoulder pain/stiffness, headaches, whiplash, dizziness, runner’s knee, back pain and TMJ.

  OdpovědětVymazat
 41. Our friendly award-winning Kauai photographers have been published in magazines around the world and have hundreds of five-star Google reviews from very satisfied customers.

  OdpovědětVymazat