Reklama

pátek 23. března 2018

Vzkaz Waltra Litviněnka Therese May aneb, co by měla vidět (vědět) Theresa May, než se vrátí z výletu do Říše divů za zrcadlem.


Vladimír Franta
23.3.2018 Literárky
Tentokrát čtenářům nenabídnu žádnou analytickou úvahu. Realita je sama sobě analýzou. Učinil jsem několik „print screenů" z vysílání ruské televize dostupného na You Tube. Jen řeknu, kdo je zachycen na záběrech opatřených titulkem, který si dovolím přeložit, což by ale nicméně zvládl zřejmě každý. Přiznám se, že k dané věci by bylo nejlepší říci no comment. Přesto si několik poznámek neodpustím. Nejprve si zopakujeme fakt, že v Británii doběhl seriál „Strike Back", ve které figuruje bojový plyn Novičok. Jakmile tato fikce skončila, máme tu reálný útok na bývalého ruského dvojitého špióna, jenž žánrově navazuje na poloniovou kauzu s Litviněnkem z roku 2006.

Předehra: Lži o Cavalese a okinawských prostitutkách místo omluvy
Kde jsou ty časy, kdy Američané „sestřelili" křídlem bojového letadla kabinu lanové dráhy s následkem smrti pasažérů. Posléze dokonce natočili epizodu JAGu, ve které vše shodili na fiktivní náctiletou pilotku civilního letounu. Kde jsou ty časy, kdy série znásilnění na Okinawe, za něž mohli američtí mariňáci, Hollywood traktoval tak, že si za to ty „prostitutky" mohly samy. Nyní v Británii postupují zrcadlově. Nejprve natočí film, který zrealizují. Ptáte se, kde beru jistotu? Tak se podívejte na obrázek č. 1.


Katarze: Walter Litviněnko, otec „toho Litviněnka", na přátelském setkání s údajným poloniovým vrahem jeho syna A. Lugovým 20. března 2018
Obr. 1
 

Co na to říkáte, kvazi železná paní Terezo? Co na to říkáte, pane věčně střapatý Borisi Johnsone? Co na to říkáte, uhlazený pane Macrone? Seriózní pane Franku Waltere Steinmeiere? Před vašimi úřady by měla začít chodit procesí kolportérů Strážné věže a tisknout vaše zvonky. Oni se totiž tak strašně moc chtějí probudit, že bychom s nimi mohli procitnout po zimní sezóně i my. Doufejme, že jsou alespoň bdělí profesionálové Bodie s Doylem. Pokud ne, pak už pomůže jedině Randall s Hopkirkem.

No neřekli byste, že vidíte „tři mušketýry po dvanácti letech"?
Obr. 2
 

 


V pořadu „Pusť govorjat" (Ať hovoří) Walter Litviněnko poukázal na nesrovnalosti s příběhem O otráveném Litviněnkovi, načež se hrdě přihlásil k tomu, že je voličem Vladimíra Putina.

Dodávám: Pokud dle Evropy Krym volil pod hrozícími hlavněmi kalašnikovů, pak by Walter Litviněnko musel být herec hodný Oscara, aby sehrál takovouto hereckou etudu. Co etudu. Tohle je hotový Meisterstück, zejména připustíme-li dále, že vedle otce Litviněnka sedí A. Lugovoj a také Alexandrův bratr! Kdo by měl být přitom na Lugového naštvaný více samotného otce zavražděného. Co je tohle za absurdistán? Kdo tedy lže? A o čem?


Něco smrdí v Salisbury
Obr. 3
Experti poukazují, že kdyby v Británii provedli Rusové útok bojovým plynem, byli bychom svědci rozsáhlých evakuací, bylo by nemožné, aby práci lidí ve skafandrech přihlíželi zívající policisté a hasiči, a to tak že v bezprostřední blízkosti protichemické jednotky! Vypadá to, že je tady někdo silně nekompetentní, jestli vystavuje obyvatele UK ohrožení poté, co byla konstatována bojová otravná látka. Proč mlčí Scotland Yard?

Vojenští experti rozlišují bojové látky od jedů. V případě expozice bojovým látkám, které jsou navíc úzce cíleny, se nedá předpokládat přežití. Co se vlastně nyní děje se Skripalovými? Jaký je jejich stav? Kdy je uvidí veřejnost? Proč Mayová uvalila na kauzu Litviněnko status „přísně tajné" po dobu příštích sto let? Jak to, že nevidíme alternativní verze, které se prověřují. Platí zde presumpce viny? „Highly likely" je patrně od nynějška volačka Ruské federace; společně s českou specialitou „ruská vejce" a představou medvěda (nikoli Medveděva – ten sedí v kanceláři) pobíhajícího po Moskvě.

Obr. 4


Litviněnkův otec, který na obr. 5 hladí A. Lugového!?!
 
Tohle je více než setkání „tří veteránů". Zde se jedná málem o rodinnou idylu. Dost však ironií a cynismu. Musíme si dát do souvislosti, že se neustále přetřásá to, že Asad haraší chemickými zbraněmi. Euroatlantický prostor vyčerpal téma „zpackaných" sočinských her, moc již nezabírá otázka protiruských sankcí, co dělat s Brexitem a preferencemi paní Terezy, co dělat v situaci, kdy ke střelbě na Majdanu se hrdě v italské televizi přihlásili gruzínští snajpři? Co dělat, když doběhl ten skvělý seriál Strike Back, Okupace či nezabral film NATO „Lesní bratři"? Co dělat, aby se na poslední chvíli sabotovalo Mistrovství světa ve fotbale, jež má hostit Ruská federace? Co dělat, když jsme tomu Putinovi nahráli body ve volbách?

Obr. 5

Na všechny otázky může odpovědět hrdinka Ukrajiny, již nyní chtějí zbavit imunity, poté zřejmě příčetnosti, Nadija Savčenková ve svém klipu
Na závěr Savčenková doslova říká: „Tak co, posrali jste se?"
Nicméně citujme závěrem raději báječného dramatika W. Shakespeara: „How every fool can play upon the world!" Jak je vidět: Highly likely – he/ she can! A jak v Británii píší realitu?- - -

17 komentářů :

 1. Lež má krátké nožičky. Opět se to prokázalo.

  Co teď budou poštěkávat ti Romancovové, Mitrofanové, Fištejni, Liboři Dvořáci, Petry Procházkové a ta prosotduchá Vítová? Co Štětina a slavná česká vlastizrádná generalita? Co Khárl a Kalous? Co Herman a další démonkrati?

  Snad aby opravdu už zasáhla cenzura.

  OdpovědětSmazat
 2. Dočkám se všech odpoviědí až si poslechnu Českí roshlas a Čt24 s kombinaci s Novov.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 3. V naší televizi už běží zprávy o tom, že součást odvetných opatření Evropské Unie, bude vyhošťování diplomatů Ruské Federace z několika dalších států Evropské Unie. Samozřejmě, naše Česká Republika, jako vazal EU, půjde příkladem. Problém je v tom, že my s Ruskou Federací nemáme žádný problém a celá vymyšlená kauza vznikla na území Velké Británie. Když si vzpomeneme, jak Velká Británie postupovala v případě vraždy našeho občana v Londýně, kdy tamní soud vynesl osvobozující rozsudek za jednoznačnou vraždu, kdy Angličan ubil řetězem našeho občana se slovy "vidíš co si mně přinutil udělat" a diplomacie Velké Británie se vysmála notě našeho ministerstva zahraničí, se ponížíme ještě k tomu, že budeme na vymyšlenou kauzu od Britů, vyhošťovat diplomaty Ruské Federace. Je tady jednoznačná snaha rozeštvat státy EU, vůči Rusku. Tady je zapotřebí brát na zřetel, že všechny tyto provokace z Velké Británie jsou na objednávku a organizováné z USA. Ruská Federace bude na tyto provokace, které jsou na objednávku USA, nějak reagovat. Když bude recipročně vyhošťovat diplomaty jednotlivých států, které na příkaz EU vyhosti diplomaty Ruské federace, největší radost z toho budou mít Britové a Američani. NEJLEPŠÍ REAKCE RUSKÉ federace BY BYLA, KDYBY NA tuto provokaci reagovala dalším vypovězením diplomatů Velké Británie a pak vypovězením diplomatů USA. Totiž v USA rádi vyvolají konflikt a pak z povzdálí sledují, jak dochází mezi státy k zhoršení vztahů a naopak USA z toho těží. V každém případě, celá vymyšlená kauza o otravě je na "vodě" a Velká Británie musí spěchat se vším tím svinstvem, protože se objevují další a další argumenty dokazující, že tak jak Velká Británie vysvětluje, jak se věci s údajnou otravou staly, se stát nemohly a hlavně odborníci, kteří mají znalosti z důkazů které jsou k dispozici, otevřeně říkají, že je to jedna velká lež. Je to lež podobná lži kterou se snažil Hitler podvést svět, když před útokem na Polsko 1. září 1939, svými vojáky převlečenými do polských uniforem, zaútočil na Německý vysílač a do světa křičel, že jeho útok na Polsko je vlastně obrana. Západ, tedy Francie a Velká Británie tomu i uvěřili, protože i přes to, že Polsko mělo s nimi smlouvy o vojenské pomoci v případě napadení, na Polsko se vykašlaly a tyto státy stály na nechráněných Německých hranicích a nic nepodnikly. Celá tato vymyšlená kauza o údajné otravě Ruského agenta na Britském území se bude jednou vyučovat v dějepise jako jedna z největších podlostí Velkém Británie, které se v diplomacii staly.

  OdpovědětSmazat
 4. Jedna šílenost stíhá druhou . Jedna provokace ještě ani neodezní a je tu hned další a ještě šílenější . Babiš si z Bruselu přivezl instrukce jak má postupovat a je celý žhavý do vyhošťování ruských diplomatů aniž by počkal na výsledky šetření . Celý tento proti ruský cirkus nabírá na obrátkách . Nemůže to dobře skončit . Tak nějak to vypadalo před oběma světovými válkami a nikdo se z toho nepoučil . Vypadá to tak , že poslední slovo bude mít Sibylinino proroctví .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. března 2018 18:42 říká: Jedna šílenost stíhá druhou.
   A Babiš se k masáži připojil.
   Tak uvidíme, zda i prezident Miloš Zeman se připojí k této neskutečné blamáži. Důkazy o vině Ruska nejsou posouzeny nezávislým soudem a přesto všichni politici EU křičí, že Rusko je na vině.
   Podle Ústavy totiž vypovězení nějakých diplomatů musí v ČR podniknout právě prezident.

   Smazat
  2. Ano, pro Miloše Z. to bude zkouška charakteru. Dnes mu nejde o nic, může si stát za svým a nikdo s ním nemůže hnout. Takže jde jen a jen zkouška jeho charakteru.

   Smazat
  3. 19:15 To jsem strašně zvědav co řekne president jestli sem volil lepšího člověka nebo menší zlo.

   Smazat
  4. Orgie nenavisti se stupnuji do valky , ovsem..Ted nasadili silence Boltona na Iran , hori jim koudel snazi se nez bude mit Rusko dost zbrani i na prodej Cine, dale Pimp-eo byl dosazenej aby to vse zahajil...Trump je kolem , aby nam mavali cervenym hadrem pred ksichtama...
   Proto byl taky vybranej...

   Smazat
  5. Re 19:31 Ano naprosto přesně . Zkouška charakteru pro Zemana . Jsem jeho volič a už brzo se dozvím zda to bylo dobře , že jsem mu ve volbách dal svůj hlas .Pokud zklame tak nejenom Putin , ale všichni ti kteří ho volili si musí před ním odplivnout . Jásat budou jen Kalouskové a jemu podobní . Nezbývá než doufat , že jim takovou radost neudělá .

   Smazat
 5. https://www.pravda.ru/news/world/21-03-2018/1376556-litvin-0/, Отец Литвиненко: "Я знаю, кто убил моего сына - это не Путин"
  Otec Litviněnka: "Vím, kdo zabil mého syna - Putin to nebyl". "Byl to Alex Goldfarb". Ten byl podezřelý ze spolupráce se CIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to by tak odpovídalo. Z uvedeného článku z Pravdy to vypadá dost věrohodně.

   Smazat
 6. Dobry vecer pani Grulichova , dakujeme za preklady , prajem pevne zdravie.jozka ze slovenska

  OdpovědětSmazat
 7. Demokraticky blok trop , ods , kdu a stan se dnes přejmenovali na koalici fikového listu .

  OdpovědětSmazat
 8. Andor Šândor tvrdí že BG nemá důkazy . Asi to vyšetřuje skupina typu Slovakia .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:47 Proč by mělo mít Bulharsko nějaké důkazy?

   Smazat
 9. Ano - asi jako stoprocentně prokazatelné tvrzení, že Irák vyvinul a vlastní zbraně hromadného ničení. Tudíž hrrrr na Irák. Vraždit, rozbíjet, ničit! A pak se za to celý - za ten hnusnej blaf - Tony Blair omluvil!!!! A to jako má stačit? A už otravujou dalšíma skopičinama, a my jako přitroublá, uťápnutá a zadlužená kolonie se vším musíme souhlasit? Co na tom, že ten posranej západ nás zradil a strčil do tlamy němčourům? Co na tom, že poslali tisíce lidí do plynu a spousty jich utrýznili v koncentráku - osvobodili nás právě jen a jedině Rusové. A dnes? Němci - skvělí! Angláni - úžasní! USA a celej západ - kámoši! A Rus? Jen nadávky. My jsme tak strašní - ale tak strašní pokrytci, že pro to není slov. Zasloužili bychom nakopat do prdele, přestat vozit žrádlo, zavřít vodu, a nechat pochcípat. Pak bychom teprve na vlastní oči viděli, co dokáže "Rus"

  OdpovědětSmazat
 10. Andrej Babiš, zřejmě spolehlivý slouha svým pánům. Ku svému prospěchu. Vzorně sloužil ČSSR. Rychle pochopil změnu, uchopil se šance a svižně slouží novým pánům. Aby byl v kolonii klid a pořádek, malí pracovali a velcí prosperovali. Od toho je připraven převzít Sóroše univerzitu vyháněnou z Budapešti, od toho je připraven vypovědět diplomaty RF z ČR. Odkopal se chlapec, odkopal. Jakpak asi zvládne kvóty pro migranty?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.