Reklama

.

.

pátek 30. března 2018

Z každého napnelismu vznikne cukatura

Stanislav A.Hošek
30. 3. 2018
V perexu k tomuto textu chci zdůraznit, že patří do kategorie takových, které vyvěšuji jen a jenom na svém blogu, který ve svém názvu nese slovo „Nehorázný“. Pokud jej redakce NR přece jenom publikuje na svém webu, pak s ním nemá vůbec nic společného i v případě že se od něj nedistancuje.


K dosavadní světovládě Euroatlantická civilizace, či spíše kultury
Vůbec nepochybuji, že na této planetě již velice dlouho existují vlivové struktury se světovládnými tendencemi. Ať je různí přemýšlivci nazývají jak chtějí, ony opravdu existují, leč pro veřejný prostor světa jsou naprosto anonymní. V této větě odpovídám fakticky svému bývalému kolegovi panu Valenčíkovi na jeho otázku, kdo je to ten „globální prediktor“. Řečeno slovy básníka – „Nikdo ve světle ramp, leč kdos v podzemích bank“. Snad si rozumíme.

Zmíněné světovládné elitě, podle mého soudu, dominuje již nejméně půl tisíciletí region, který si říká Západní civilizace. V mém pojetí pouze Euroatlantický kulturní okruh. Zásadním rysem reálné globalizace je, že zmíněný region se snaží dotáhnout do úspěšného konce svůj světovládný záměr. V tom je pak jádro veškerého současného dění.

Pohled Euroatlanťanů na Rusko?
V prvé řadě si přiznejme, že Rusko není stát, tak jako jím nejsou ani USA. Jsou to vlastně lidmi a ne přírodou, vytvořené kontinenty. Kontinent „Západ“ a kontinent „Rusko“. Již v těch dvou pojmenováních je cítit zásadní rozdíl mezi nimi. Vyplynul z rozdílu mezi vznikem a následně odlišným vývojem euroatlantického prostoru od toho na východě Evropy. Tento text pro další pokračování nepotřebuje konstatovat nic víc, než tvrzení, které již bylo řečeno. A to, že euroatlantismus nejméně půl tisíciletí usiluje o nadvládu nad celou planetou.

O Rusku se něco podobného tvrdit nedá. Pokud někdo namítne, že tu byl přece Sovětský svaz, se svou ambicí světovlády proletářů, pak mu musím jasně sdělit, že ta epizoda v dějinách Ruska byla vedena ideou, jež nebyla vůbec ruskou, byla mu implantována a dějiny ještě ukáží, zda ne dokonce záměrně. V konečném účtování na ni doplatil nejvíc, zda-li ne jenom, ruský lid.

Střih do současnosti. Rusko nepochybně zmiňované světovládné elity citelné zasáhlo dvěma akty z roků 2014 a 2015. Připojením Krymu ke své zemi a vstupem do občanské války v Sýrii vyjádřilo Rusko jednoznačně svou svrchovanou svobodnou vůli. Ať již jí sledovalo cokoliv, nezpochybnitelně tím dalo světovládcům najevo svou nezávislost na jejich vůli. Přišla totiž doba, kdy si to už mohlo dovolit. Za zády mělo mladšího, leč nejvitálnějšího světového hráče.

Jestliže Krym světovládce rozzuřil, zásah Rusů v Sýrii je doslova rozlítil. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, leč i zlého. Ptám se tedy, jakýpak počin Ruska způsobí u euroatlantických elit konečně ztrátu soudnosti?!!

Podle principu krevní msty
Dneska převládá přesvědčení, že mezinárodní právo už neexistuje, ale vše se řeší zase, jako před první světovou válkou, pouze silou. Přesně lze říci, že povědomí o pravidlech mezinárodního práva, vzniklého především v minulém století, existuje. Vždyť kdekdo s některými jeho principy operuje, ale jen tehdy, pokud slouží k prosazování jeho zájmů.

Každý konflikt začíná poměrně malým sporem. Zkusme se podávat na genezi jednoho, kupříkladu problému kolem Krymu. Pro světovládce začal celý spor teprve připojením Krymu k Rusku. Pro Rusko ale začal už politickým převratem v Kyjevě, jímž byla prokazatelně ohrožena existence ruské námořní flotily v Černém moři. Spor se ale vůbec nemusel rozrůst o Krym, kdyby bylo Rusku garantováno nedotčení jeho smlouvy s Ukrajinou o námořní základně na Krymu. Což by fungovalo tehdy a jenom tehdy, pokud by v mezinárodním právu neplatil prvořadě princip síly a především pokud by existovala mezinárodní síla, která by si vynutila dodržování mezinárodních smluv i při změně politické moci v té či oné zemi.

Euroatlantičtí světovládci měli v prvé řadě uznat výsostné právo Ruska na dodržení smlouvy o námořní flotile na Krymu a nemusel být problém vystupňován až do svrchovaného rozhodnutí občanů Krymu o svém sebeurčení.

Za dnešního stavu už není cesty zpět, především kvůli vypjatému nacionalismu na obou stranách. Prozatímní světovládci navíc nemají ve zvyku uznávat své chyby, nadtož alespoň chápatzájmy někoho jiného. Jako vždy, tak i tentokrát se rozhodli problém řešit silou.

Podobně tomu bylo se Sýrií. Rusko, dlouholetý spojenec Sýrie dost dlouho světovládnému Západu nabízel kompromis, dokonce včetně odchodu Asada, pokud bude proveden demokratickou procedurou. Euroatlanťané ale byli přesvědčeni, že zase rozhodnou silou.

Jenže tentokrát už narazili na sílu. Nasadili sice svou oblíbenou zbraň – sankce Byli si jistě dobře vědomi, že pokud jimi nezlomili Kubu, či KLDR, tak Rusko s nimi určitě nepostihnou a budou muset přitvrdit. Rusko nepadlo následně ani do celé sítě provokací. Takže světovládcům nezbývá jiná cesta než neustále zvyšovat tlak a očekávat odpovídající reagování. Tlak jak ve formě dalších a dalších sankcí a dalších a ještě méně průhlednějších provokací. Série stále se stupňujících nepřátelských aktů u krevní msty končila mnohdy až vyhubením jednoho klanu. Čím bude končit v tomto případě?!!

Ze sporů se stal konflikt, díky eskalaci již nelze dohlédnout jeho konce. Zvláště když se soupeřící strany ani neshodnou na tom, kdo si fakticky začal.

Za poslední tlak na Rusko považuji jednoznačně chování světovládců v případě Skripal. Tady už nejde o nějaké porušení kdysi kodifikovaného pravidla mezinárodního práva, nýbrž o záměrné stupňování už do vysokého stupně dohnaného konfliktu. Doslova na hranici soudnosti totiž je porušení základního principu jakéhokoliv, nejen mezinárodního práva, jímž je odsouzení nejen bez soudu, ale i bez důkazů pro obvinění.

Velikonoční výzva
Dnes je módou, že kde kdo vyzývá jiné k nějakému konání. Troufám si proto k tomu i já. I když nevěřím v Boha, boha, bohy, či ani božstva, vyzývám k modlitbě či meditaci všechny věřící. Modlete se za rozum. Modlete se, ať skončí stupňování mstivosti. Modlete se za ukončení konfliktů, u nichž se aktéři už neshodnou ani na původním nicotném sporu. Modlete se za to, ať Rusko coby prokazatelně slabší není vyprovokováno k nějakému rozhodnějšímu, či až k zoufalejšímu kroku.

Děsí mne totiž Putinovo: „K čemu nám je svět, když v něm už nebude Rusko“!!

Pozn. red. I.D. Název článku je vypůjčen z dialogu Voskovce a Wericha, starší generaci dobře známého.

23 komentářů :

 1. Detail skandálu okolo otravy Skripalových.
  Jak uvedl ruský spisovatel Andrej Lazarčuk na svém facebookovém profilu, jedovatý plyn „Novičok“, jímž byl údajně otráven zrádce i s jeho dcerou, ve skutečnosti nikdy neexistoval – jde o dezinformaci KGB, aby oklamala své protivníky.
  „Ve druhé polovině osmdesátých let,“ píše Lazarčuk, „KGB provedla rozsáhlou operaci za účelem dezinformování nepřítele, která měla jako vedlejší úkol identifikovat kanály úniku informací. Bylo vypracováno dvacet falešných, ale velmi podrobných, projektů nových chemických super-zbraní, které nelze zjistit stávajícími detektory v NATO a proti nimž neexistuje žádná obrana“ (NOVA s indexy, „Novičok“ s indexy, ASD a další). Do rukou Mirzojanova (zrádce, který se ukryl na Západě a podsunul USA a Anglii informace o „Novičoku“) se ovšem dostal právě jen neexistující „Novičok“.
  A tovární laboratoř v Kantubeku (Uzbekistán), která údajně „Novičok“ vyráběla, byla už koncem sedmdesátých let přestavěna na výrobu a testování herbicidů a defoliantů hlavně pro potřeby bavlnářského průmyslu. Mirzojanov byl jako zdroj úniku informace záhy odhalen, a okamžitě v 90. roce odstíněn od všech materiálů majících nějaký reálný podklad, takže skrze něj proudily ven pouze dezinformace. V roce 1992 se sám dobrovolně „odhalil“ zveřejněním známého článku. Od té chvíle se stal „Novičok“ předmětem zájmu médií. V roce 1995 vyšel v „New York Times“ článek o „nové ruské super-zbrani“. „Za vytvoření ochrany proti „smrtelně“ otravné látce utratilo NATO více než 10 miliard dolarů,“ poznamenává Lazarčuk.
  Ukazuje se, že vyprávěním o smrtícím „Novičoku“, který ve skutečnosti patrně vůbec neexistuje, se Angličané posadili zadkem do louže, a teď nevědí, jak z toho ven.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. - pramen = ?

   Vymazat
  2. A není to náhodou potvrzeno v dnešním
   Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska???

   Vymazat
  3. 20:56 Místo pohádek od nějakého spisovatele fantasy si přečtěte vyjádření znalce. Najdete tam nejen přesný popis účinků, ale i jména českých odborníků a ústavů, kde se Novičokem zabývali.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zabije-to-hmyz-zabije-to-vas-Lekarny-jsou-jedu-plne-Dobijet-zradce-proc-k-tomu-Putina-Stepan-Kotrba-a-jeho-verze-kauzy-Skripal-529816
   Kromě toho najdete základní informace i na Wikipedii.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Novi%C4%8Dok

   Vymazat
 2. S EU na věčné časy a nikdy jinak ! Už se nemůžu dočkat, až budou lidé opět zvonit klíči. Ale nebudou. Když ,byli perfektně zblblí, jinak by nezvonili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:03 Už stávkují dokonce i poslušní němci už aby to bylo.

   Vymazat
  2. Zpověď bezdomovce30. března 2018 23:18

   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, auta, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi vesele cinkalo klíči! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné na své děti! Mám na krku soudní exekuce, prázdní ruce bez klíčů a nemám čím cinkat! Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám ve sklepě nebo u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky postaral“ díky mé blbosti!!! "Děkuji" všem nepolitickým loupežným politrukům, zákonozradcům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!

   Vymazat
 3. "Pokud někdo namítne, že tu byl přece Sovětský svaz, se svou ambicí světovlády proletářů, pak mu musím jasně sdělit, že ta epizoda v dějinách Ruska byla vedena ideou, jež nebyla vůbec ruskou, byla mu implantována a dějiny ještě ukáží, zda ne dokonce záměrně."

  1) Kterou ideu máte, pane Hošku, na mysli - ideu sociální revoluce nebo ideu světovlády proletářů?
  2) Na základě čeho rozlišíme ideje "ruské" a "neruské"?
  Na Vaše vysvětlení už se opravdu těším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy máte, pane Kopecký, zvláštní schopnost minout podstatu problému odvedením tématu k pitomostem. Nepodezřívám vás, že to děláte úmyslně. Ale občas jsou cestičky, kterým ubíhá tok vašich myšlenek, značně prapodivné.
   Lze nalézt množství článků, úvah a analýz, kde se různě spekuluje a zpochybňuje samotný vznik Sovětského svazu, kde bral Lenin peníze, jak se vůbec do Ruska dostal, atd. atp. To nemá cenu rozebírat. Idea proletářské, sociální a internacionální!! revoluce nevznikla na ruském území. Tam jen našla "nejúrodnější půdu", s ohledem na zaostalost společnosti.
   Pan Hošek se však ve svém článku zaobírá tím, že Rusko konečně brání své zájmy (a paradoxně do značné míry i naše), nikoliv idee.Pragmaticky vyhodnocuje bezpečnostní rizika a eliminuje možná ohrožení. Nechce být vazalem doposud jediného hegemona, který tím, že ovládá měnové prostředí, si řeší, na úkor jiných, svou finanční existenci. Svou obrovskou armádou řeší neposlušnost svých vazalů, a bere si vše, co uzná za vhodné, nezbytné pro svou existenci. Kroutí ruce každému, kdo nechce respektovat jejich zákmy. No a teď se našla síla, která si to nemusí nechat líbit, a je schopna účinně odporovat. Ovšem je nebezpečná v tom, že může ukázat jiným, že také nemusí ohýbat hřbety. Proto ten tlak, proto ten živelný strach, který může po provokacích skončit fatální katastrofou. Díky blbcům, v Británii , zemích EU, včetně té naší, kteří přičinlivě přikládají pod kotel. Přičemž si nechtějí připustit, že může bouchnout, a když snad bouchne, tak nás to nespálí.
   Ostatně soudím, že to prohlášení, které má snad vydat ve čtvrtek ruská strana, mohou být právě důkazy o tom, že novičok nikdy fakticky neexistoval, a že to byla mistrovská dezinformace KGB, jak je naznačeno v článku. Nedivil bych se už ničemu.

   Vymazat
 4. Děsivý není Putinův výrok (jak jej v závěru autor cituje)! Děsivá je politika Západu, který již po celá desetiletí vyvolává své nové a nové (zločinné) agrese, rozvrací napadené země politicky, kulturně i ekonomicky, aby tak cíleně vyvolával řízený chaos. V duchu koncepce NWO a zachování své globální hegemonie. Tedy chaosu, který vyhovuje jeho mocensko-politickým cílům.
  Vedle zemí severní a severových. Afriky se to zejména týkalo a týká států na Blízkém a Středním východě.
  Nedávno US prezident vyhlásil, že jsou to Čína a Rusko, kdo ohrožují US zájmy a hodnoty. Zájmy ponechám stranou, ale hodnoty!?? Co jsou to za hodnoty, které ty USA se svými vazaly exportují do světa? Vždyť to je především agrese, zmar, miliony mrtvých a desetimiliony utečenců! Toto jsou copak ještě nějaké hodnoty? A civilizační? Hrůza!
  Pokud představitelé Ruska pozorně sledují vývoj za svými hranicemi (přibližně od doby Mnichovské konference 2007), nemohli i přes své opakované návrhy na jednání nezaregistrovat, že Západ jejich snahy o mírovou a rovnoprávnou spolupráci ignoruje, a že si pro vztah k Rusku zvolil cestu konfrontace.
  Takové konfrontace, která by pro Rusko mohla skončit podobnou katastrofou, jakou zažila Lýbie, či předtím Irák, býv. Jugoslávie atd.
  Toto je skutečným důvodem, proč Rusko musí zbrojit ... Jenže, pokud zbrojní závody neustanou, násobně se zvýší ničivý potenciál zbraní na obou stranách. Který, pokud bude použit v globálním konfliktu, povede k oboustranné likvidaci obyvatel. A to je to, co Putin pro západní veřejnost připomíná.
  Smyslem toho, co říká, je varování!! Dokud je ještě čas. A nikoliv vyvolávání děsů či šoků!
  Měli bychom mu nejen naslouchat, ale (hlavně) zamýšlet se nad smyslem a významem jeho slov.
  Něco podobného neříká ani poprvé! To i před nedávnem byl Západ "šokován" jeho větou "Если драка неизбежна, бить надо первым" (jestli se střet/konflikt stává nevyhnutelným, je nutno udeřit jako první). On to však neříká proto, že by nemyslel na nic jiného, jak vojensky udeřit jako první!
  Ale proto, aby Západ varoval před jeho politikou cíleně stupňovaného napětí, které takovou nevyhnutelnost časem vyvolá.
  Smyslem Putinových slov je tedy to, že je nutno učinit všechno k tomu, aby tato eventualita nemohla nastat a možnost konfliktu byla odvrácena!, a nikoliv, aby byly obě strany přeměněny v popel. Radioaktivní ...
  ---
  Je na nás, jestli zůstaneme vyděšeni nebo raději vyjdeme třeba i do ulic nebo si (demokraticky) zvolíme tak, aby naše (i ta EU) politická reprezentace změnila svůj konfrontační kurz. Na mírovou spolupráci, ne na válku.

  OdpovědětVymazat
 5. Jeníku Kopecký!
  Ideu světovlády proletářů zasel nějaky Kharl Marx (vychovaný rabínem, živený kapitalistou Engelsem) a realizoval v žoldu rokelfelerů a rodšildů nějaký Bronštejn alias Trockij. Za tuto ideu permanentní krvavé revoluce v jevropě a Rusku si od Stalina vysloužil exil v Mexiku a v roce 1929 cepín do hlavy.
  Sociální revoluce se v Rusku nikdy nekonala, protože po vraždě Stalinova chráněnce Kirova (1927), nechal Stalin vyvraždit organizátory (judai v UV KPSS) a zbytek hovad poslal do gulagů na Sibiři.
  O Ruských ideích či neideích nemudrujte, pokud neznáte díla Ruských klasiků (Puškina, Tolstovo, Gorkogo, Dostojevskogo). Vaše stupidní trolovská provokace svědčí pouze o nekonečné nenávisti vůči Rusům a o snaze je zničit a jejich resursy (zdroje lidské, materiální, znalostní a územní) vyrabovat ve prospěch vašich páníšků z mordoru SSSA. Zbytečná snaha bez výsledku. Páníšek vás nepochválí, neodmění a ta hrůza zařadí vás mezi gojimy a slávy. Být vámi tak zajdu do teska (dokud není vyprodáno), koupím prádelní šňůru a vyzkouším její pevnost v tahu vahou vlastního těla. Výsledek se dostaví ihned a bude pro svět pozitivní.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:19
   Potěší mne, pokud mne svým stupidním žvaněním nebudete obtěžovat a najdete si někoho jiného, kdo to ocení. Děkuji za pochopení.

   Vymazat
 6. Vážený pane Hošku, nevím ve které knize jsem to četl.
  Ale děj byl takový, že velitel který byl přesvědčen, o zničení své země se rozhodl neodpálit savlu nuklearních raket. Víte ono to zní velice chválihodně, ale protože většina lidí u u protivníka byla buď mrtvá nebo před smrtí a snad ve velitelských bunkrech, či presidentském letadle byli ještě někteří nepřátelé naživu co by asi hrdinu čekalo? Naprosto panu Putinovi rozumím. I pro ty co by snad přežili by to byl trest. Asi si vůbec neumíte představit co by to bylo za život na skutečně zničené planetě.

  OdpovědětVymazat
 7. Pánové já situaci nemístně odlehčim, já si počkám na stanovisko paní Němcové,ta jediná zná dokonale evropské hodnoty a umí za ně bojovat. Až ona řekne "zapalte ohně na horách", tak půjde do tuhého.

  OdpovědětVymazat
 8. Důsledkem napnelismu je cuknulatura, cukatura nestačí..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, rozumím-li dobře, pak cinknulaturu lze přeložit, že tam, kde cinkaj prachy se nedělají (mají nulitní hodnotu) průvody.

   Vymazat
 9. Pane Hošku. Celkem dobrý, ale ta nutnost revoluce v tehdejším samoděržaví byla opravdu nutná. Ať za prachy Německa či světového židovstva. Nebylo to vinou Lenina a jiných revolucionářů, že se ten Ruský středověk nehodlal změnit. I kdyby to ten Kerenský nějak ustál, nebylo by Rusko příliš jiné. Pouze zase jeden z kapitalistických států, které by mezi sebou válčili jako vždy předtím. A zase terč hlavně Británie a USA. Vidíme to dnes, že proměna Ruska v kapitalistickou zemi, se všemi znaky t.zv. demokracie, vzestupem církví není překážkou pro zvyšování nepřátelství západu vůči Rusku.
  O tom, že se nějaký socialismus v Rusku nemohl podařit, se postarali západní imperialisté, kteří vyzbrojili Hitlera v reálné naději že se obrátí tam, kde se dohodli. Adolf si ale potřeboval prvně a hlavně zchladit žáhu na Francii a Británii, za porážku neporážku v první světové. Co bylo dál je známo. Zničené Rusko, k tomu zátěž jim osvobozených zemí, s převahou prozápadních živlů, bojkot a embarga, vyvolávaní nepokojů pod vějičkou západních hodnot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:42

   Představa, že povaha revoluce je dána způsobem "financování" se šíří internetovými diskusemi jako vzteklina. Je to dokladem toho, jak "duchovno" vytěsňuje zbytky zdravého rozumu.
   Troufám si tvrdit, že se ten ruský "středověk" po roce 1917 zatraceně "změnil".
   Jinde se naopak vrací - např. Turecko nebo Irák.

   Vymazat
 10. "Za zády mělo mladšího, leč nejvitálnějšího světového hráče." Má-li to být Čína, pak není zrovna mladší. Řekne nyní něco do prospěšného vývoje světa?

  OdpovědětVymazat
 11. Za jasnou ukázku naprosté ztráty soudnosti pana Babiše je poslušné vyhoštění ruských diplomatů na základě rozkazu USA, nikoli na základě důkazů. Z celého srdce mu tedy přeji aby i on byl (jak tvrdí bez důkazů na politickou objednávku) odsouzen k nepodmíněnému mnohaletému trestu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:46):
   Svým osobnostně zakořeněným instinktem pro rektální alpinismus dělá tento demisní z naší republiky ještě trapnější bandustán než by to snad dokázal i ten darebný schwarzenberg.

   Vymazat
 12. Stojí skutečně Rusko : NATO? Nakolik si je jisto NATO tím, že za ním půjde ještě někdo další? Třeba mimo Kanadu někdo z amerického kontinentu, mimo Israel a Saudskou Arábii z Asie? Kdo z Afriky? Kde má NATO vůbec nějaké přátele ve Světě bez donucení? Japonci? Ti, na rozdíl od zemí NATO mají stále plné zuby 2. světové války. Indové - ti se z vysoka na
  své někdejší vražedné kolonizátory... Afrika, Afrika - tam je zbraní největšího kalibru stěhování národů, ale ne do Ruska, ale do senilní část Evropy!
  Nemělo by se Česko pokusit o záchranu - pokud vládě těch 10 milionů stojí za námahu - referendum o neutralitě. Že by Čeči nějak toužili po válce? A hladně nevycvičení muži, kteří by pochopitelně z taktických důvodů tvořili 1. linii fronty. Co takhle se vykašlat na všechno a toto udělat tématem č. 1. - nechceme válku, nechceme válčit, nemáme důvod vraždit, nemáme důvod jít na vlastní jatka! Jenže z národa Čechů se stal národ nihilistů a pak ta námaha, otevřít pusu a CO ZA TO? To asi Čech raději zaprodá vlastní rodinu, než by ji měl ochraňovat!

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem starší člověk, ale ať se snažím co nejvíc můžu,tak nestačím ani sledovat,natož analyzovat světoběh politický, hospodářský,technologický i kulturní etc. Obdivuji jednotlivce,kteří hlásají své analýzy a navíc v souvislostech. Když čtu noviny, tak polovina byla pravdou včera a ne dnes, druhá poslovila jsou lži jak záměrné, tak nezáměrné. Vývoj dosáhl takové forsáže,že nevím zda je vůbec možné seriózně hodnotit okamžitý stav. Promiňte starci, že nebere úvahy politiků, komentatorů vážně.Vždyť i ti nejpoctivější spíše věští.

  OdpovědětVymazat