Reklama

úterý 20. března 2018

Západ dělal, co mohl, ale nepodařilo se. Nejenže se nepodařilo, ale podařil se pravý opak. Snaha o destabilizaci ruské společnosti, sankce, sílící politický, ekonomický i vojenský tlak a všechny pokusy zpochybnit legitimitu voleb zvedly Rusy z gaučů a přivedly je volebním urnám.

Napsal/přeložil: Geo
20.3. 2018   Eurasia24
Západ už na to zkrátka nestačí. Nepomůžou ani inscenované vraždy, ani protlačování „mladých charismatických prozápadních demokratů“, kteří mezi tím beznadějně zestárli a ztratili na svém kouzlu i liberálním lesku. PR projekt a miláček Západu Navalnyj tak po letech trapných pokusů mnohem víc než „plastového“ Macrona připomíná žalostně zbědovanou Merkelovou. Ve své úloze, totiž kampani za bojkot voleb, dopadl nejhůř ze všech.

Všichni sedmilháři světa mohou sebevíc naříkat, ale je to tak: Vladimir Vladimirovič Putin byl znovu zvolen prezidentem Ruské federace. Dostal tak silný mandát, že jakékoliv zpochybňování jeho důvěry, promítnuté v podílu získaných hlasů, teď vypadá ještě mnohem trapněji než kdykoliv v minulosti.

„Dílo zkázy“ dokončila hysterie žlučovité britské čarodějnice, jejíž odporný ryk probudil ze zimního spánku i ty nejvíce apolitické medvědy.

Skoro tři čtvrtiny voličů šly k volbám a tři čtvrtiny z nich daly hlas Vladimiru Putinovi. Učinili tak i po jeho osmnácti letech v nejvyšších postech federace.

Impozantní výsledek, naprosto nepředstavitelný v případě jakéhokoliv západního politika, vypovídá nejen o tom, že Vladimir Putin zůstává pevným majákem důvěryhodnosti a zdravého rozumu v moři licoměrnosti, lži, zášti a iracionality.

Totální nezdar a selhání mnohaleté grandiózní operace, řízené a prováděné těmi nejlepšími mozky Západu, placenými z neomezených nakradených zdrojů, je definitivním potvrzením intelektuálního úpadku nahnilého severoatlantického jádra kapitalismu. Možná by to dopadlo trošku jinak, kdyby si najali víc Číňanů, Korejců nebo koneckonců i Rusů, ale projekt politické likvidace lídra supervelmoci je něco jiného než projekt vývoje raketového motoru.

Západ už na to zkrátka nestačí. Nepomůžou ani inscenované vraždy, ani protlačování „mladých charismatických prozápadních demokratů“, kteří mezi tím beznadějně zestárli a ztratili na svém kouzlu i liberálním lesku. PR projekt a miláček Západu Navalnyj tak po letech trapných pokusů mnohem víc než „plastového“ Macrona připomíná žalostně zbědovanou Merkelovou. Ve své úloze, totiž kampani za bojkot voleb, dopadl nejhůř ze všech.

Západním „elitám“ se tak pomalu hroutí domeček z karet. Rusko nesmí být konkurencí, politickou, ekonomickou, vojenskou, kulturní ani žádnou jinou. Naopak, musí být poslušným slouhou, co mu teta Příroda nadělila slušné bohatství a strýc Sovětský svaz zanechal hromadu vzdělaných dětí.

Jenže ani v příštích šesti letech Rusko nebude nosit přiožralou tvář Borise Nikolajeviče nebo někoho podobného, ale důstojnou podobu člověka, který své lidi nezrazuje.

Proč je to pro Západ velký problém? Čas běží, dluh roste a velkovýroba nemyslících konzumentů (nejcennějším zdrojem kapitalismu je totiž debil) se začíná obracet proti samotným investorům: algoritmizovaná omezenost se v nejnovější generaci projevuje nejen v neschopnosti řešit úlohy všeho druhu, ale také v absenci loajality a smyslu pro odpovědnost. To může znamenat, a ostatně už znamená, erozi základních struktur západní společnosti – a pak nezbývá, než víc a víc válčit, krást a loupit.

Nebýt výrazného vítězství Vladimira Putina, Rusku by postupně hrozila tatáž eroze. Jenže ruští voliči tentokrát odmítli liberalismus západního pojetí tak silně, že se to nutně musí odrazit v rekonstrukci neoblíbené vlády Medveděvových tržních fundamentalistů.

Podíl zastánců liberálních konceptů se v Rusku za nemnoho let dramaticky zmenšil, o čemž svědčí mimo jiné tři prostá fakta: 1. již zmíněné fiasko kampaně za delegitimizaci voleb, 2. nicotný zisk nejsilnějšího z liberálních kandidátů (Xenija Sobčaková a její zisk 1,67 procenta) a 3. celkový propad podpory liberálních kandidátů ve srovnání s rokem 2012, kdy tehdy jen sám Michail Prochorov získal bezmála osm procent hlasů voličů.

Bezprecedentně silný mandát dostal Vladimir Putin v nejvyšší čas. Navzdory úspěchům ve vojenské oblasti a přes schopnost jakžtakž přežít západní sankce ruské hospodářství není v „akceschopném“ stavu. Liberální vlády (ano, včetně Putinovy v jeho funkci premiéra) dělaly v minulém čtvrtstoletí vše pro to, aby zachovaly strukturu ekonomiky z 90. let, tak výhodnou pro západní „investory“ a domácí „privatizátory“, a tak nevýhodnou pro obyčejné Rusy a jejich perspektivy.

Více a více se rozevírají sociální nůžky, kdy každoročně roste počet miliardářů, ale zvyšuje se i počet lidí pod hranicí chudoby. Po pár letech mírného optimismu se populační křivka Ruska znovu dostala do záporných hodnot. A „ekonomové“ znovu tlačí na posunutí věku odchodu do důchodu, což je v postsovětském Rusku extra citlivá otázka.

Vladimir Putin to velmi dobře vnímá a nejednou v poslední době naznačil, že sociální oblast bude jeho velké téma. Zpracovaných koncepcí sociálněekonomického rozvoje má v šuplíku několik a je zatím neznámou, zda se skutečně vydá cestou opuštění bezmezné tržní džungle. Zcela jistě ale neignoruje úspěch Číny, která – na cestě k „socialistické společnosti středního dostatku“ – už v dohledné době promění sci-fi v realitu: dožene Rusko ve výši hrubého domácího produktu na jednoho obyvatele.

Poslední a nejtěžší úkol Vladimira Putina

Nalezení správného východiska bude základním předpokladem úspěchu Vladimir Putina v nadcházejícím funkčním období. A týká se to i vnější politiky.

V ní totiž Rusko bude muset hledat nápravu toho, co Vladimir Putin označil za „největší ‚geopolitickou' katastrofu 20. století“, totiž rozpad Sovětského svazu. Rusko nikdy nebude mít klid na vlastní rozvoj, pokud bude nuceno řešit důsledky rozpadu SSSR. Ty jsou jeho největšími slabinami a země musí vynakládat ohromné úsilí, aby bránila Západu možnosti kdykoliv do nich zabořit ostruhy.

Nikdy nebude obnoveno přátelství mezi Rusy a Ukrajinci, nikdy nebude uspokojivě vyřešen problém Donbasu, Podněstří, Abcházie, Náhorního Karabachu, Ferganské kotliny a dlouhé řady dalších citlivých míst, dokud budou jakékoliv návrhy na řešení těchto problémů vznikat podle etnického nebo národnostního klíče. Dvojnásob to platí o „dominanci Ruska“, jíž západní tajné služby už na sklonku existence SSSR našlehávaly mezi ruskými nacionalisty, aby ji pak využily ke zrození imperiálního strašáka a zamořily celý postsovětský prostor toxickou rusofobií.

Vladimir Putin má před sebou „poslední a nejtěžší úkol“. Nejde o nic menšího, než že musí navrhnout a prosadit ideu, která zahladí sociální propasti nejen v ruské společnosti, ale bude natolik spravedlivá, že se stane přitažlivou pro většinu obyvatelstva napříč postsovětským prostorem.

Zatímco pro Západ a zejména pro Spojené státy je taková nadnárodní struktura založená na sociální spravedlnosti a mírovém soužití národů noční můrou, pro lidi v Rusku, na Ukrajině, Bělorusku, Moldavsku, kavkazských a středoasijských republikách je otázkou v podstatě existenční.

Po dílčím úspěchu Eurasijské hospodářské unie musejí přijít úspěchy další, mnohem větší, a to nejen v integraci ekonomické, ale i politické. Jedině tehdy bude ona struktura funkční. Z jednoho průzkumu vzešlo, že 84 procent Ukrajinců by řízení své země s důvěrou svěřilo člověku, jako je Vladimir Putin. Není důvod si myslet, že podobné nálady nejsou i v jiných postsovětských republikách.

Vladimir Putin teď má všechno, co potřebuje: důvěru, mimořádné silný mandát, vnitřní i vnější spojence, relativní klid na práci i čas. Příležitost udělat svět lepším už využil nejednou.

Geo, Eurasia24.cz

67 komentářů :

 1. Jak hluboko už naše politická repre klesla když ani představitel USA i představitel Polska nepogratulují svému protějšku ke zvolení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se pane, Trumph gratuloval.

   Smazat
  2. Možná že i oni mají nakonec přecijen nějaké hranice schopností přetvářky a tohle už je prostě za. V tomto ohledu by se jim to snad dalo i připsat k dobru.

   Smazat
  3. Pro A z 20:25 h:
   Mýlí i nemýlí.
   Původně amíci avizovali, že se k tomu nebude Trump vyjadřovat.
   Pavel p

   Smazat
  4. Ano mýlil- ovšem v době psaní příspěvku jsem tuto informaci neměl. Omlouvám se.

   Smazat
  5. Já jsem se zamyslel nad tím,

   KDE byli v období před volbami všichni ti šikovní američtí hackeři s podporou CIA ???
   JAK mohli dopustit, že zase vyhrál Putin !!!

   Mně se tak potvrzuje, že ti ruští hackeři jsou
   nesrovnatelně šikovnější, neboť jen a jen díky jim, byl zvolen Trump a nikoliv předem oslavovaná Hillary.
   A po oznámení výsledků mě fakt, ale fakt zarazilo, že občané okupovaného Krymu dali Putinovi 92,1 % hlasů.
   To je skandál !!!
   Pak jsem si přečetl, co tomu říkají novinářské kurvičky v Německu, kteří vysvětlili svým blbým čtenářům volební výsledek tím,
   že občané Ruské federace byli nuceni jít volit
   metodou povinně - nepovinně a také, že byli sváženi autobusy, aby jich přišlo co nejvíce.
   Putin je v článcích označován za cara, který dovolil svým poddaným volit...
   A komentáře čtenářů pod články pak jen dokazují, jak úspěšná je indoktrinace podstatné části německé populace.

   Současné Německo, to není jen špičková technika a prestižní značky automobilů,
   ale disciplinované ovce, které se nechají bez větších protestů vést k likvidaci národního státu.

   Smazat
 2. Pan president Zeman též gratuloval

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putleroj! Tedy ex-agentoj s označením F73? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  2. 10:36
   Pozdě a ještě špatně přiřazená fotka, že Q90 s A52☺

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:28
   Jsi bezkonkurenční vítěz....F73,Q90,A52,A56...4v1☺☺☺☺☺

   Smazat
  5. 11:43 Jj. tady jsou všichni pěkně pokupě!:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/c2c576b97f72115.jpg

   Smazat
 3. Důkazem toho, že Rusko pod vedením Putina je úspěšné, je zuřivá reakce demokratického západu, který by potřeboval porobit si Rusko, jako to udělal se státy východní Evropy, ale nic z toho, co západ udělal, aby Rusko si podrobil, nezabralo. Západu nezbývá, než se uchýlit k takovým akcím, jako západem zorganizovaný chemický útok na bývalého dvojitého špióna s označením Ruska jako viníka, bez jakýchkoliv důkazů. Jen z nejpodlejších útoku západu na Rusko je přinucení fotbalistů neúčastnit se Mistrovství světa ve fotbale v Rusku, protože jeho organizátorem je FIFA a Rusko je jenom pořadatelem. Po perfektně zorganizované zimní olympiády v Soči, západ už nepřipustí, aby lidé celého světa viděli, že lidé v Rusku se mají v hodně případech lépe, než lidé v ráji zvaném, demokratický západ. Hodně lidí ze světa, by vidělo, že to co o Rusku štvavě hlásají západní masmédia, není pravda. Jestli máme na západě, demokracii, jak může kdejaká vláda zakázat sportovcům, kteří se kvalifikovali do závěrečných bojů, jejich účast na mistrovství světa ve fotbale. To nesvědčí vůbec o nějaké demokracii, ale o totalitě ve státech, demokratického západu. A na závěr otázka proč Putin vyhrál tak drtivě. Jednoduchá odpověď. Rusové už nikdy nechtějí zažít takovou vládu, jaká byla za Jelcina, který nechal v Rusku působit Američany, kteří zavedli v Rusku mafiánský způsob vládnutí. Jinak, o bojkotu fotbalového mistrovství světa už bylo rozhodnuto v momentě, kdy se Rusko stalo pořadatelem tohoto mistrovství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prima umera, cim vice vyhrozuji a vytahuji se tim hure jsou na tom. Potrebuji 900 miliard rocne na to..
   SI VYPUJCIT.
   Jeden clovek dela rozdily. Castro udelala zapadu verlky problemy s malou zemickou.
   Rusko jde nahoru a zapad se propada a rozpadne se rychle , pres noc.
   Putinova lidska dustojnost voli v celem svet a to je hlavni zdroj nepricetne zurivosti , ktera je oslepuje..

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=FQ03MOuGtkQ

   Smazat
  3. 21:29
   Sport je západem podporován za účelem finančního profitu a vytváření "umělých" elit. Proto ten útok na Ruské olympioniky a nyní i na pořádaní mistrovství světa ve fotbale.
   Lidé musí pochopit, že sport je primárně důležitým pro každého jedince, když jej sám provozuje. Právě k amatérskému sportu má směřovat podpora státu, ne ke komerčnímu sportu, kde si sportovci vydělávají na živobytí. Pokud to lidé včas pochopí, přestanou být sportovci zneužíváni propagandou k ovlivňování mas.
   Putin a s ním i celé Rusko má před sebou velký úkol, otevřít oči co možná největšímu počtu Rusů. Naučit je rozlišovat podstatné a nepodstatné, hledat myšlenky ve vyjádřeních elit a prohlédnout návnady a pozlátka jim předhazované. Pokud se podaří otevřít mysl lidem, oni sami budou motorem ke změnám a postupnému nahrazování zkorumpovaných článků státního aparátu. Pak budou odolnější proti výpadům západu a my jim budeme moci jen tiše závidět.
   Otázka chudoby v Rusku .... kdo na ni poukazuje? Státník, v jehož zemi nejsou chudí a bezdomovci? :-)
   ABC

   Smazat
  4. 8:27 Naprostý souhlas

   Smazat
  5. Poučení v knihách
   "Sport, anglicky hra, zábava, značí po výtce nezištnou zábavu spojenou s vynikajícím nějakým cvikem tělesným a provozovanou většinou pod širým nebem…" praví Ottův slovník naučný, 23. díl z r. 1905 na str. 908, a pokračuje:
   "Charakteristickou známkou sportu jest jistá ctižádost, která snaží se dosíci výsledků co nejlepších a vede k závodům, avšak často svádí k různým výstřelkům a honbě za cenami, jakož i přehnanou přípravou k závodům těm, (trainingem), nezřídka i zdraví škodí, na úkor sportu samého, jenž svou podstatou jest výborným prostředkem k utužení zdraví. Proto doporučuje se mírný tento tělocvik lidem, kteří pro své povolání nemohou s důstatek se pohybovati."

   Tato definice plně odpovídá mým představám. Protože však jde o vysvětlení přes sto let staré, hledal jsem dál. V příručním slovníku naučném, který vydala Akademie věd v r. 1967 jsem se na str. 236 dočetl:
   "Sport - (z lat. disportare - rozptylovati se), činnost založená na organizovaném závodění a soutěžení a snaze po nejvyšším výkonu, nemající charakter pracovního nebo výrobního procesu."

   Smazat
  6. Víte, lidé propadnou "gemblerismu" ve všem, tak proč by měli mit sportovci "vyjimku". Nakonec, když tomu propadají i "elity",
   např. Havel/co ten těch čestných uznání u demokradů nasbíral/, nebo Klaus/ těch doktorátů/ a pak si i sám sobě přiděli PROPISKU, tak se snad ani nedivím stýčku Bradymu, že tak toužil po těch medailích, co mu naše Pražká kravárna naslibovala, když ji bude pár dní dělat užitečného idiota.

   Smazat
  7. I sport je jen byznys a tak jeho vplétání do mezinárodních vztahů je logické, jako prodej třeba bačkor. A pozor, jak se kupčí se vším, tak se sportem daleko nejvíce, tam se točí astronomické částky, navíc dotované zdaněnými blbými občany! A ztráta jedněch je zisk druhých - jako s body za zápas. Kdyby nebyla TV atd., tak bychom o nějaké Ledvecké či Vykukové ani neměli tušení. Sport je báječné morfium pro občany a lidem stačí, když vyhrajeme mistrovství světa v kuličkách! Jen reportér to musí dobře vyřvat do éteru - je v gajblu, je v gajblu, je v gajblu!

   Smazat
 4. 20.25,Trump
  negratuloval , gratulace neni v planu oznamil vosington.Trump je jednoduse chrapoun !!Toho Polaka , ani nespomenu.

  OdpovědětSmazat
 5. Zda se , ze vedeni Bileho domu ma jiny nazor jako jeho sef ! Nebo predeslali , ze gratulace neni v planu...seznam.cz pise , ze dnes Trump volal Putinovi , gratuloval mu a domluvili se na stretnuti v blizke dobe...tak , kto tady lze?

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Nemohu se tvářit jako odborník na Rusko, ale snažím se sledovat tamní dění poměrně pozorně, a získal jsem postupně tento dojem:
  Putin je velmi vlivný, ale není všemocný. V Rusku legálně fungují média, která na něm nenechají nit suchou.
  Putin už před lety napsal jakési téze, co a jak v Rusku zlepšit, aby se stalo zemí silnou, moderní, se slušnou životní úrovní. Jsou to úkoly pro vládu, nikoliv pro prezidenta. Tyto téze však jsou podle mínění některých analytiků ignorovány. Na mnohých postech sedí doposud vyznavači metod, které Rusko přivedly v 90-tých letech k úpadku.

  Zatímco Západ se vyznačuje úpadkem školství, zhoršující se dostupností zdravotnictví, korupcí a zadlužeností, Rusko je postiženo podobnými nešvary (je zaplaveno stejnými neziskovkami jako Západ), ale k tomu ještě nevýhodami klimatu, rozlehlosti území, nedostatkem obyvatelstva a jeho chudobou, kořistnictvím Západu a z toho plynoucími hospodářskými a politickými nátlaky (odjakživa).

  Od okamžiku, kdy se SSSR rozhodl přijmout tzv.“Západní hodnoty“ a Washingtonský konsenzus, a otevřel se západu, přistoupil Západ k měkké, ale důsledné exploataci a rozkladu nejprve SSSR a pak zejména Ruska. (Když na Maltě Gorbačov řekl, že rozpustí Varšavskou smlouvu a vyvede vojska ze států střední Evropy, tak na otázku, co chce za to, řekl: „Aby byl na světě mír“. To vyprávěl zkoprnělý státní tajemník Baker.)

  Do Ruska nastoupily řádově tisíce amerických poradců, kteří zmodernizovali Rusko do stavu, o němž se Clinton vyjádřil, že „investice do Ruska nám vynesly 5000 násobný zisk“.

  Putin nastoupil do nejvyšších funkcí v době, kdy v Rusku rozkradeném až do dna, byl hlad. Jako ilustrace poslouží, že zástupce kapitána ztroskotané ponorky Kursk čekal na výplatu často i přes půl roku a jeho rodina neměla peníze, aby si doma mohla zatopit.
  Na Kavkaze běžela občanská válka podporovaná Západem, federace byla před rozpadem, v důležitých resortech seděli američtí poradci a dohlíželi, aby se z Ruska stalo několik nevýznamných zaostalých států orientovaných na USA.

  Nejvlivnější oligarcha Berezovský, jeden z financérů džihádistů na Kavkaze, řekl jasně, že Putin opustí Kreml buď nohama napřed, nebo pučem, protože je hloupý (nechce spolupracovat).
  99% lidí na Putinově místě by se sklonilo, zbohatlo a zmizelo v propadlišti dějin.

  Putin je výjimečný. Dokázal zvrátit žalostný trend a využít ohromného potenciálu Ruska pro návrat do velmocenského postavení. Proto ho Západ nenávidí.
  Putin odpověděl na otázku „kdo je největším nepřítelem Ruska?“, že „jeho zaostalost“.
  Skoro se mi nechce věřit, že Rusové přes všechny potíže dokázali Putina ocenit. On také poděkoval svým voličům zato, "že mu porozuměli".

  Domnívám se, že Putin se silnějším mandátem udělá pro Rusko ještě mnoho práce, ale stát je nekonečný proces probíhající v proměnlivých podmínkách a nemůže být nikdy završen.
  Jeho nejtěžším úkolem bude najít a zapracovat svého nástupce, ne-li přímo tým, který nepřijme ideologii Západu a nenechá Rusko padnout (jako Gorbačov, Jelcyn, Gajdar, Čubajs, Němcov) pod nohy Západu a tím i do nicoty.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedním z výdobytků kriminálních liberálních demokratů 90. let byl nedostatek léků. Diabetici stáli frontu před lékárnami a skandovali dejte nám inzulín.

   Smazat
  2. 22:34 Hezký příspěvek. Dík.

   Smazat
  3. 22:34 Vesmírné civilizace by to nenapsaly líp, děkuji za shrnutí.

   Smazat
 8. Zdá se, že drtivým volebním vítězstvím prezidenta Putina ztroskotal plán na válečnou destabilizaci střední Evropy, včetně Ruska. Program patrně předpokládal, že protivládní, antidemokratické aktivity na Slovensku, Česku a Rusku, za podpory zahraničních neziskovek, médií, přivedou občany, včetně studentů a žáků, kritikou vládních míst k davové neposlušnosti, kdy nastane ve společnosti chaos a zmatek. Občanské nepokoje (inspirované, nikoli Boeingem MH17, ale Skripalem a Kuciakem) budou snadno spojeny se zákeřným plánem Putina zaútočit novičokem na anglickou společnost, na Evropu. Ta se bude muset, pomocí NATO, případně jiných polovojenských organizací, ruské agresi, útoku na západní demokracii bránit. Samozřejmě, že ve střední Evropě a Rusku. Možná, opravdu máme štěstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové mají za ušima. Poslouchejte pořad 60 minut, kde nechají mluvit tzv. demokraty, kteří zničili Rusko. Já jsem cizinec, ale cítím, že lidi provokují a obyčejný Rus jich bude mít plné zuby. Vidět Havla lhát před převratem, tak by se žádný převrat u nás nekonal.

   Smazat
  2. Právě že ani tyto antidemokratické aktivity s pokusem rozklížit V4 se jim nepovedly. Na Slovensku se to táhne už moc dlouho, u nás jim ke změně nepomohlo ani zaangažování 12ti letých školáků a vypadá to, že se vše dostane do normálních demokratických kolejí. A to bude konec těch pseudodemokratických křiklounů. Kdo chce být v obraze podívá se zítra na TV Barandov, kde pan Soukup konečně tepe současné nešvary naší společnosti, když už to nedělá veřejnoprávní ČT pod vedením grázla zloděje a manipulátora Petra Dvořáka.

   Smazat
 9. Doporučuji shlédnout dvoudílný film Putin. Najde se celkem snadno na youtube.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Putina má smysl se podívat vždycky, protože od zápaďáků, ke kterým bohužel patříme, se dozvíme jenom lži, manipulace a hnojení na Rusko. Takže na toto je lepší se nedívat, už jedou stále dokola jako kolovrátek samé tlachy, lži a účelovky k odvedení pozornosti od důležitých otázek dneška. Nakonec pěkný citát o Evropě, "Dnes tolerantní a politicky korektní, zítra cizincem ve vlastní zemi". Aottj.

   Smazat
  2. 23:14 Ten dokument je zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=3RK2xmLVkDI
   https://www.youtube.com/watch?v=YI43tQx4hos

   Doporučuji nepřehlédnout v 2.dílu od 51:27 část, kde Putin poprvé mluví o jeho dohodě s USA ohledně Majdanu. Ani nepřekvapuje, jaký hnusný podraz to byl ze strany USA, který jim Putin tak dlouho ani slůvkem nepřipoměl. Prostě slušný člověk je vždycky v nevýhodě proti grázlům. Být to naopak, tak se naši "demokraté" uřvou nenávistnými skřeky o licoměrnosti Ruska.

   Smazat
  3. To je ten s kódovým označením F73? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  4. 8:17
   Pozdě a ještě špatně přiřazená fotka, že Q90☺

   Smazat
  5. Q90 je zas na týhlenctý!- http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 10. Na ČT 24 dne 20.03.2018 v pořadu Události komentáře zazněla informace, která z odstupem času potvrdila proradnost západní demokracie. Arabista Petr Pelikán sdělil, že Kadáfi by byl nadále v Libyi, kdyby někde ve světě nebylo rozhodnuto, že bude svržen a odmítl sdělit, kde a kým bylo rozhodnuto o svržení Kadáfiho. Otázka směřovala na Jana Ajchlera, kde bylo rozhodnuto o likvidaci Kadáfiho a kdo to provedl. Odpověď byla, že tehdejší Francouzsky prezident Sarkozy si chtěl zahrát na Amerického prezidenta Bushe a rozhodl o jeho likvidaci i přesto, že bylo známo, že právě on mu pomohl ke zvolení prezidentem. Dále sdělil, že ve Velké Británii se k Sarkozymu přidal tehdejší předseda vlády Bléra a společnými silami rozhodli a provedli likvidaci Libyie vybombardováním. Jelikož tito dva politici demokratického západu zjistili, že pro totální likvidaci Libyie jim nestačí letadla museli s prosíkem za USA, která se pak na vybombardování podílela. Likvidaci Kadáfiho pak nařídil sám Sarkozi, asi proto, aby nemohl nikdo sdělit jakým způsobem s pomocí milionů eur dodaných Kadáfim Sarkozimu vyhrál prezidentské volby. Aktéři byli členy NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skutečným důvodem ke svržení a zavraždění Kadáfího byl jeho nápad na vytvoření společné africké měny, nezávislé na dolaru a euru.

   Smazat
 11. VVP není můj idol,vadí mi jeho minulost v GPU (nebo jak se to dnes jmenuje),ale inteligence má na rozdávání,asi hraje dobře šachy.Vítězství mu přinesli PR specialisti, kteří vsadili na kartu ponižování Ruska(viz olympiáda a totéž bude s fotbalem,prostě bojkot za každou cenu).
  Což běžného Rusa inspirovalo ke vzdoru.Kdosi moudrý definoval jejich hodnoty -vlastenectví,pravoslaví a samoděržaví-. Nám to zní archaicky, ale u nich to platí i dnes a VVP má na těchto principech postavenou svou strategii manavíc zem s ohromným přírodním bohatstvím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:07 A minulost Jamese Bonda v MI6 vám také vadí? Vždyť to byla stejná složka zahraniční rozvědky, jako v KGB a STB. To si podle dnešní propagandy opravdu myslíte, že tam pracovali zločinci a idioti?

   Smazat
  2. Vadí mi minulost jeho konkurenta s označením F73! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  3. 8:18
   A52 zmlkni,ať se to náhodou ty tvoji milovaný uASSacký hulibrci nedozví☺

   Smazat
  4. 0:07 Proti gustu není dišputát. Tak si teda nad postel pověste jeho výsost svatého Šláfenberga. I demence má v demokracii své místo.

   Smazat
  5. 9:28 Sprav si už radši to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl:)))

   Smazat
  6. 10:22 A ty zas tohodle pacienta:)) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  7. 10:41 Přesně! Znals ho osobně, co?

   Smazat
  8. 10:42
   Za to tobě dala ta trubka co tě v pohodila po narození do koše bonusy!!!!
   F73,Q90,A52 a Q56☺☺☺☺ Jsi vítěz!!!!!

   Smazat
  9. AD 00:7 VÍTE KOLIK JUESEJ PREZIDENTŮ SLOUŽILO CIA? TO VÁM JISTĚ TAKÉ VADÍ. A PODÍVEJTE SE, JAK SOUČASNÁ CIA ZAMETÁ S DONALDEM a DONALD ZASE S NÍ!

   Smazat
  10. 10:54 To si ti stát nemůže co, těkavý prde z lejnolíhně tohodle mongolce:)) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 12. Vas car Vladimir Hrozni dozivotni batuska car pan sveta nepritel svobodno demokraticke Ukrajiny,geroj Ukrajina geroj Porosenko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byl dlouhej pád a přímo na hlavu. Já bych vám dal demokratickou Ukrajinu a geroje Porošenka. Co kdybyste takhle vrátili zakarpatskou Ukrajinu, která se k Ukrajině dostala nedemokratickým hlasováním...Co vy na to?

   Smazat
  2. F73. Toho znám! -
   https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  3. Utekl jsi z klece ukrajinsý mongole?

   Smazat
  4. 11:27 Asi jako ten na 8 minutě tu: )) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  5. 7:56
   A52 a Q56....To mají uASSaci pěkně výkonný poskokidioty!!!!!☺

   Smazat
  6. 8:08 To souhlas! Zejména te na tý 8 minutě je "boží" A52 i Q56 dohromady:)))

   P. S.: A sprav si už to "R" ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Smazat
 13. Zaplať pán bůh za ty dary, RF má 6 let klid. Představit si v čele zaprodance SS Navalného nebo Grudinina ( Kisku 2), tak má RF opravdu problém. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:46 Hůůůstýýý. Už ses naučil kopírovat jeden obrázek. Co ještě umíš, kromě čmárání po zdi?

   Smazat
  3. 14:18
   Určitě si troufne na lovení holubů....ve vlastním nosu:-)

   Smazat
  4. 14:18 Souhlas. Asi jako ten na 8 minutě tu)) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 14. Rusko si za B.Jelcina bohatě "užilo" teplé náruče hodného strýčka ze západu a pochopilo jeho "dobré" úmysly. Ten pád na ústa byl dost bolestivý a díky Putinovi se jim vrací sebevědomí. Tam už ty neziskovky se nijak moc nechytnou. Je to jako za 2WW, nastala doba obratu a tápající západní svět (mimo rádoby elit) nyní marně hledá nějaký normální pevný bod, kterého by se chytl. Možná ten pohled na Rusko je u mnohých dosti idealizovaný a mnozí v něm hledají východisko ze svých frustrací z globalizovaného světa. Hledají zájem o skutečnou rodinu, zdravé vlastenectví atd. Multikulturní šedý koktejl jim nechutná, nechtějí se v něm utopit, ale jiná nabídka není.
  Domnívám se, že to jsou zásadní vývozní hodnoty Ruska.
  Čím více bude Rusko osočováno, tím více lidí si informace dohledává i z jiných, než oficielních zdrojů.
  Nic není černobílé a nejsou jen dobří a zlí.
  Změna však je opět ve vzduchu. Z unipolárního světa se nyní stává svět multipolární. Otázkou zůstává, jestli amerika tuto skutečnost akceptuje, nebo vyprovokuje nějaký konflikt, který poznamená všechny na planetě.
  Zatím provokuje. Otázkou zůstává, co na to evropští užiteční idioti a kam až zajdou. Ta osočování /pravda pro účel není důležitá/ Ruska jdou za sebou jak na běžícím páse.
  Pro Rusko to je nepříjemné ale byť se to na první pohled nemusí zdát, přináší mu to plusové body.

  OdpovědětSmazat
 15. Tož to musí po světovládě toužící oligarchie zkoušet znovu a znovu, třeba se jednou zadaří Svět zničit - a kdo se pak bude radovat z díla kapitálu? A že má stále dost poskoků? - Hitler jich měl na 80 milionů a nakonec mu byli houby platné. To se nám jen zdá, že mají zločinci převahu - je to tím, že mají k tomu tlampače, media, TV a vyřvávají do Světa , že jsou oni "mezinárodním společenstvím, které odsuzuje, nařizuje, zakazuje, bombarduje ,zabíjí.... A přitom mezinárodní společenství je ta zatím násilně umlčená většina, Indie, Čína, jižní Amerika, Afrika... Ta hrstka Západních nabobů, to je spíše mezinárodní společenství zločinců.

  OdpovědětSmazat
 16. 10:22 Ovcím prostě tlampače a deklamování lží nevadí, nechávají se dál stříhat. Chce to ještě nějaký milion let evoluce..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slyšel, četl či viděl někdo reakci Světa na kauzu skřípal a kuciak? Všiml si někdo mimo západního apendixu ASIE, že něco takové se událo. Světobornost jen pro malověrné! Nejsme tak trochu pro Asii pro srandu s teatrálními vraždami pro zlepšení byznysu a přiblížení se válce? Co říká Čína a Japonsko, Vietnam, Indie, Irán.... na snahy našich militaristů o rozpoutání 3. světové války? Nechybí vám informace, třeba by byly v tom srabu EU-NATO-USA povzbuzením, že ne všude žijí idioti? Tož rád bych si početl nebo poslechl, co si o nás výprdku Evropy, myslí! Vy ne?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.