Reklama

sobota 3. března 2018

Západ propadá panice. Střela s jaderným raketovým pohonem dává Rusku výhodu planetárního rozměru - odradí útočníka (VIDEO)

Geo, mbi
3. 3. 2018  Eurasia24
Hysterie v USA, panika a nevěřícnost v Británii. Zhruba tak se dají popsat reakce na představení nejnovějších ruských zbraňových systémů Vladimirem Putinem. A Rusko? To se může jen radovat z dosaženého technologického průlomu, který přinese ovoce i civilnímu sektoru. Tím průlomem je úspěšná zkouška zbraně s jaderným raketovým pohonem.
„Ne, to není možné, to je snad nějaký fake.“ „Putin před volbami nejspíš balamutí voliče fantasmagorickými nesmysly.“ Tyto a podobné komentáře na amerických a britských serverech provázejí informace prezentované ruským prezidentem v jeho zprávě o stavu země. Oficiální místa ve Washingtonu a v Londýně pak hovoří například o schopnosti Rusů „zničit náš řád“. Merkelová, Trump i NATO jsou znepokojeni.

Některé momenty prezentace zní skutečně až neuvěřitelně – pokud by ovšem nezazněly přímo z úst člověka, který už osmnáctým rokem světu dokazuje, že nikdy nemluví naprázdno. Špičky Ruské federace na čele s prezidentem mnohokrát hovořily o „asymetrické odpovědi“ na budování protiraketového systému (PRO) a nejednou se v této souvislosti tajemně zmínily o „zbraních fungujících na „odlišných fyzikálních principech“.

Nyní už všichni vědí, o čem je řeč. Eurasia24.cz informovala o novém leteckém hypersonickém raketovém komplexu Kinžal. Odhalení existence této unikátní zbraně okamžitě ve Spojených státech podnítilo tlaky Pentagonu na posílení „podfinancovaného vývoje v oblasti hypersonických zbraní“.

Avšak pokud se Američané skutečně budou chtít pouštět do jimi vyprovokovaných „závodů ve zbrojení“, budou muset polevit v rozmísťování prvků PRO (ty v Polsku, Rumunsku či v Koreji teď při troše cynismu vyvolávají spíše posměch) a naopak zabrat v jiných oblastech, přičemž zdaleka nejde jen o hypersonické prostředky.

Snad největší technologický průlom znamená úspěšný vývoj raketových a podmořských zbraní s jaderným pohonem. Vladimir Putin představil – mimo jiné – novou křídlatou střelu s plochou dráhou letu s neohraničeným dosahem. Ten je možný díky použití raketového jaderného pohonu.

Informace o této „fantasmagorii“ oficiálně zveřejnilo ruské Ministerstvo obrany. Koncem roku 2017 se na Centrálním polygonu Ruské federace uskutečnil úspěšný odpal křídlaté rakety s jaderným pohonem. Pohon během zkušebního letu dosáhl projektovaného výkonu, který zabezpečil potřebnou úroveň tahu, uvádí ministerstvo.

Provedený odpal rakety a soubor pozemních zkoušek podle zveřejněné zprávy „umožní přejít k vytvoření principiálně nového druhu zbraně – strategického komplexu jaderné výzbroje s raketou vybavenou jaderným pohonem“.

Díky neomezenému doletu může raketa jakkoliv dlouho manévrovat a „kličkovat“ mezi zónami pokrytí protivzdušnou obranou protivníka.

Například střela odpálená ze souostroví Nová Země v Severním ledovém oceánu může v případě války napadnout vojenský cíl u západního břehu USA poté, co manévrovým letem v nízké letové hladině mine všechna plavidla vybavená protivzdušnou obranou jak v Atlantickém, tak v Tichém oceánu, a přiblíží se k cíli vzdálenému i desítky tisíc kilometrů z naprosto nečekaného směru.

Další podrobnosti o nové zbrani zveřejněny nebyly a cokoliv nad rámec výše uvedeného je pouhá domněnka. Každopádně je evidentní, že se ruským vědcům (pravděpodobně z Chruničevova kosmického střediska a spolupracujících vědecko-výzkumných institutů) podařilo vyřešit hlavní problém po desetiletí vyvíjeného pohonu. Oním problémem bylo jaderné zamoření prostoru za raketou v důsledku nutného kontaktu média s „horkou“ částí reaktoru – a z toho vyplývající další problémy s teplotou, materiály, zážehem pohonu atd. Důkazem, že se tyto překážky podařilo překonat, je právě provedená úspěšná zkouška z konce loňského roku.

Vše nasvědčuje tomu, že Rusko skutečně disponuje technologií, která mu dává „planetární“ výhodu a přináší ohromný potenciál pro využití ve vojenském i v civilním sektoru. Rozvoj této technologie může vyústit v nové zbraně schopné na libovolném místě Zeměkoule a bez jakéhokoliv rizika vlastních ztrát ničit nejen pozemní a námořní, ale i vzdušné cíle, jako jsou létající střediska vzdušného průzkumu. Zásadní vliv bude mít použití jaderných raketových motorů v mírovém výzkumu vesmíru.


Jedná se o další z technologií, kterou Rusko v rozpracované podobě zdědilo po Sovětském svazu, kde výzkum na toto téma probíhal už od padesátých let minulého století.

Foto: mil.ru

63 komentářů :

 1. Tak soudruzi ušáci, spát na vavřínech se opravdu nevyplácí. Nyní aspoň si vyzkoušíte jak je žít pod tlakem.Rusko vás nyní tlačí zbraněmi na které dlouho nebudete mít a Čína vás skrotí ekonomikou.

  OdpovědětSmazat
 2. No ano. Článek od eurasia24 je článek od kremelské soldatesky. Teď bych prosil editora něco od konkurence z fašísUSčeky. Předem děkuji

  OdpovědětSmazat
 3. 19:41 rozumím tomu tak, že když takové zbraně nevyvinuli USA, tak je v žádném případě nemohli vyvinout ani Rusové, nobo co se ti na těch informacích nezdá...

  OdpovědětSmazat
 4. Panika je zbytocna a je sa treba drzat Ruskeho prislovia-
  cudzie nechceme a svoje si nedame.Ked to zapad pochopi bude mier na 10-rocia.Skor je znepojujuci fakt,ze jedna vojna konci a na dalsiu sa usa chystaju,lebo to je podstata prezitia ameriky a jej satelitov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdegenerovaná a siofašisty vykrvená/košerizovaná Amerika se rozpadá, jako ztrouchnivělý pařez a Evropa se po ní opičí, Mekrkl-bába ji zlikviduje celou i s námi, vše je rozjeto a tupé obyvatelstvo evropských satelitů Německa je naprosto paralyzováno a neschopné uvědomit si závažnost situace a přinutit se k aktivní obraně proti svým pátým kolonám, řízeným z sionistickými kazisvěty ovládanými USA,EU a NATO...Ještě za našich životů se celá vyspělá Evropa promění ve zuboženou Ukrajinu a pak v totálně rozvrácené, zaostalé a hladomorem zmítané Somálsko se vším všudy, kde přestane existovat stát a půjde jen o uhájení holého života...

   Smazat
  2. 11:55

   Hleďme, další idiot!

   Smazat
  3. ...ty raději, ty chytráku z 11:57, hleď na východ na Ukrajinu a aktuálně na Slovensko, abys viděl a zaregistroval, co se děje a co se brzy bude dít i tobě na tom tvém od slepic posraném dvorku...

   Smazat
  4. 11:57
   nemusíte na sebe upozorňovat.
   My to o Vás víííme.

   Smazat
 5. Příliš silná slova, a neveselá (autora Geo):
  "Rozvoj této technologie může vyústit v nové zbraně schopné na libovolném místě Zeměkoule a bez jakéhokoliv rizika vlastních ztrát ničit nejen pozemní a námořní, ale i vzdušné cíle, jako jsou létající střediska vzdušného průzkumu."

  OdpovědětSmazat
 6. Eurasia24 jako obvykle více emocí než technických údajů, opět termíny jako "Západ propadá panice". Mělo by se ale psát více komplexně. Jak vidno, šuplíky sovětských zbrojařů zjevně skrývaly zajímavé projekty, které se podařilo realizovat a Rusko se může vojensky postavit do jedné řady s USA a Čínou.

  Jenže by bylo dobré také říct, že nejzajímavější projekt, Avantgard, o němž se Putin vyjádřil, že již jde do sériové výroby, není funkční. Tento zajímavý hypersonik s jaderným pohonem, který nejvíc zaujal Američany, opakovaně havaroval. O sériové výrobě nemůže být ani řeči.

  Nicméně jaderné "Kindžály" jdou už na otestování na posádky, čili tato křídlatá raketa se tak dostává do výzbroje pohraničních vojsk. Stejně tak zřejmě i podvodní dron a semibalistickà náhrada "Vojevody". S tím budou mít na jistý čas vystaráno. Jak dlouho, to se neví, protože Čína své hypersoniky už narozdíl od Avantgardu úspěšně vyzkoušela. A zde by bylo vhodné doplnit, že Čína své hyperrychlé zbraně nevyvíjí proti USA, ale proti Rusku.

  A ještě by bylo vhodné dodat, že Amerika má přesto výhodu v tom, že stojí na hranicích Ruské Federace. Rusko nemá prakticky žádný reakční čas a v případě intervence nemá tzv. "hlubinu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:49 Píšete, že se Rusko po realizaci těchto projektů může postavit do jedné rady s USA a Čínou. Z toho mi tedy vyplívá, že podle Vás USA a Čína již takové zbraně mají, např. tedy rakety s jaderným pohonem. Mohl by jste dát odkaz? Jestli si to nevymýšlíte. Protože podle mne je má jen Rusko a USA s Čínou zaostávají, musí je nyní dohnat a bude jim to trvat nejméně několik let, jestli ne i desetiletí, když se budou snažit.

   Smazat
  2. technické údaje???
   vy jste se zbláznili!!!
   U super tajné zbraně?
   To je, jako když po mě chtěla taková prosťoučká nanynka z personálního abych jí přinesl podrobný popis z doby mé praxe ve speciální výrobě před rokem 1989.
   pokorně a tiše šoupejte nohama a modlete se aby žádná válka nebyla.
   rakety s doletem sto tisíc kilometrů a rychlostí dva kilometry za sekundu, bezposádkové ponorky s rychlostí větší než sto kilometrů za hodinu (pravděpodobně větší než dvě stě km), při rychlosti hladinových plavidel do osmdesáti km a možnosti útoku na plavidlo pod hladinou do cca 400 m, při ponoru této ponorky pod cca 600 m.
   Vo co gou, továryši?
   Jděte se modlit. Aby to nemuseli použít

   Smazat
  3. 20.49,v Rusku bezia vysielace,ktore generuju tony,prijimace ich prijimaju.V pripade jadroveho uderu,polovodice stratia svoju funkcnost a system prestane generovat tony.system to zaznamena a aktivuje nuklearny protiutok,napriek tomu,ze obsluhy jadrovych zbrani budu mrtve.Mam taky dojem,ze sa to vola Bozi ruka.Ako uz spomenul gosudar-nikto a nikdy neujde odplate Ruska....

   Smazat
  4. Gosudar Putin tiez prehlasil,ze ak juesej rozputaju vojnu v EU,postara sa o to,aby sa vojna okamzite preniesla na uzemie USA..takze nejaka- hlubina -bude k nicemu,bude po vsem a prezivsi,budou zavidet mrtvim.

   Smazat
  5. "opakovaně havaroval" bylo vám to řečeno CNN?

   Smazat
  6. Система «Периметр», Systema "Perimetr" Dead Hand

   Smazat
  7. ,20:58, nemusíte mít jaderný pohon. Jedná se o hypersonické těleso. Pokud budete na hranici cílového území, nemusíte mít velký dolet. Ale rychlý ano.

   21:35, technické údaje: jistěže ne plány, schémy a výpočty, i tak bychom tomu plně nerozuměli, ale běžná publikovatelná data. Nedělejte že jste neporozuměl.

   21:52, gosudar se změnil na Sybilu

   21:55 specialisté us. PRO v NBS

   Smazat
  8. 22:13
   chlapče, terorizovaný a nevyspělý Irán zachytil super-dron USA, rozmontoval, zkopíroval a dnes staví vlastní kopie. Irán nemá moderní špičkové vojenské technologie.
   P. S: stačil článek na tomto serveru o vzácné zemině, či kovu, získávaném z vyvřelin sopek, který umožňuje vyrábět materiály, které snesou dlouhodobou pracovní teplotu přesahující 1000 C. Vývoj materiálů dokáže přenést lidstvo za několik let o generace dopředu. Nedokážete ani snít o tom, co zítra bude samozřejmostí. Teoreticky jsou už dnes zpracovány motory, které dokáží vyvinout rychlost rovnající se třetině rychlosti světla! Na Mars lze letět za 400 miliard USD!
   Nejsou však prostředky!!!
   USA dává na zbrojení ofiko 650 USD a celý svět více jak 1 bilion!!! Každý rok.
   PROČ?

   Smazat
  9. 22:13, Motory s rychlostí SVĚTLA? Skoro jsem spolknul zvejkačku. To jste vzal ze Star treku? Uvědomujete si, že v současnosti jsme u vytržení, když může nějaký stroj v řídké atmosféře letět 13 Mach a vy přihodíte skoro třiceti tisíc násobek? Jestli někteří vědci tvrdí, že teoreticky může existovat něco jako "warp motor", potom to je skutečně pouze teoreticky. Světlo a železo nejde moc dohromady. Tedy pokud nemáte na mysli jiné prostředí než vzduch, případně vakuum. V bahně i já plavu rychleji než viditelné světlo. :)

   Írán: o schopnostech íránských inženýrů nepochybuju, měl jsem možnost se s nimi seznámit. I když íránský dron je skutečně jen napodobenina, přesto funkční. Jenže přece jen je něco jiného cosi okopírovat a něco jiného vyvinout úplně nový vysokotechnologický produkt s novými materiály. Dron není nic epochálního, v civilní malé formě se kvadropterky vyrábí i na středních technických školách, ale hypersonický dron s automatickým naváděním, to je úplně něco jiného.

   Co se týká nových ruských zbraní, já přece nepochybuju, že pokročili. Jen dodavám to "B". Avantgard ani zdaleka není v sériové výrobě, toť vše.

   A moje snění o budoucích technologiích nechte prosim na mně.

   Smazat
  10. Holt začal další level Velký hry! Ty tři předešlý Rusáci projeli, projedou i ten čtvrtej, pátej už něbúdět:) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_hra

   Smazat
  11. 8:24, nic neprojeli, právě naopak, zvedli se znovu z kolen. Narozdíl od Malé Británie mají stále své země ve své držbě, kolonie pustili svou cestou a snaží se o ekvivalent "commonwealthu", leží v těsné blízkosti jejich hranic, a jak se momentálně ukazuje, nikdo jim v tom nedokáže účinně zabránit, byť snahy jsou obrovské.

   Pro anglosaský svět pracuje velké množství zemí, hlavně Evropa, jenže to se také může změnit. Uvidíme, jak to bude s Čínou. Rusku moc nevěří a lehce jimi pohrdají, ale zas ne tak moc. Ekonomicky účinně spolupracují, i když Rusko nikdy nebude takovým partnerem jako USA. Ale může být jako Německo.

   Smazat
  12. Teď, po posílení Velké Británie a západní Evropy milony těch atomových fyziků a gynekologů se ztopořenými údy přikvačivšími za sociálními dávkami nastane obrovský rozvoj, který už chudáci Rusáci nezachytí i kdyby se posrali...Musíme se už teď jen těšit z toho našeho jistého vítězství, které nám raketově zvýší životní úroven o několik řádů a umožní zlobivého Rusa, tu jedinou příčinu všeho zla na zeměkouli, porazit a v tom nám pomáhej nikoli Bůh (ten na to měl 2000 let a zklamal), ale neskutečně efektivní dobrotivý Alláh a jeho gynekologové, kteří se přidají k válečnicím , svým kolegyním Uši von der Leyen a té bezpohlavní entitě Šlechtové...Vítězství nás už konečně nemine !!! "Tři krát sláva válce krásné a vznešené", jak svého času vyřvával strjček Musolini, než mu pod Stalingradem pomrzlo 80.000 reků (nevzali si totiž trenýrky s dlouhejma rukávama..), aniž si vystřelili a než ho pověsili za nohy i s tou jeho putánou na benzínce na Piazza Loretto v Miláně...

   Smazat
  13. 12:13
   Trefa do černého☺

   Smazat
  14. Kontrolní otázka:
   Jakou rychlost bude mít těleso zrychlující 1g po dobu 347 dní ?

   Smazat
  15. 88*10 na 6 tou Machů

   Smazat
 7. Co je neveselého držet ve své výzbroji takové efektivní zbraně a tím odradit každého agresora k útoku. Myslím, že jako prevence před agresorem a mezinárodním terorismem výborné zbraně, které odradí každého potencionálního agresora, jestli tedy není blázen nebo pod drogama. Škoda, že takové zbraně nemá naše armáda, ale tedy nevím k čemu by jí byli... ale byl bych na ně hrdý, že je mám eve výzbroji.

  OdpovědětSmazat
 8. Prý jsou znepokojeni. No já bych řekl, že mají, jak se tak říká ,,bláto na hřišti" Dobře jim tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tento terminus technicus je ten pravý

   Smazat
 9. strategie vedení současné války není připravena na zbraňové systémy nové generace. Velí kormidelníci západní "civilizace" nejsou sto vůbec pochopit totální rozvrat - taktickou destrukci protiraketové zónové obrany, která už včera ztratila význam. Proto také články kavárny nemající ani zbla představu u vojenské technice, natož o strategii a taktice vedení alespoň soudobých válek, popisují tzv. účinnou obranu USA pomocí stovek protiraketových stanovišť kolem hranic RF.
  Obraný průmysl RF už teď setřel z povrchu země všechny doposud existující ve službě nasazené protiraketové sys. a paralyzoval všechny úvahy o tzv. preventivním jaderném úderu ze strany USA. Tupost a informační vakuum šířené obřezanou kavárnou vám částečně pomůže odstranit pořad Военная тайна na YouTube.
  Ať tak, či tak bavíme se zde však o možném zabíjení. V důsledku to vždy skončí totálním zabíjení a zničením civilizace.
  Udělejte vše, aby k tomu nedošlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:16, díky těm základnám kolem Ruska, jak nad nimi havlérka hýkala blahem a někteří, hlavně ženy, doufali, že to ti naši hoši pod vlajkou s hvězdami s pruhy jaderně osolí, tak díky nim bylo USA ve výhodě. Velké. Teď už ne. Naopak, Rusko může nečekaně zaútočit z vody. Tohle fakt nečekali. Přiznám se, že ani já s vývoj hypersoniků srm tsm sleduju. I když ten ruský ještě úplně není hotov, přesto střela Kindžál pár raket odvrátit může. Rychlá je dost, jen záleží na tom, odkud budou USA pálit a jak rychle Kindžál zareaguje.

   Smazat
  2. 22:24
   nejásej!
   jaderné nálože odpálené nad Atlantickým zlomem dokáží vyvolat nevelkou přílivovou vlnu na východním pobřeží USA, která zalije cca 30% území USA a doslova utopí přibližně osmdesát milionů Američanů!
   Asi to bude nevyhnutelné, ale pořád jde o lidské bytosti. I když hloupé.
   Nesnižujte se k ubohému vraždění. Pokuste se to zastavit!
   ZAČNĚTE U SVÝCH VNOUČAT. Ty přerostlé děti už jsou zblblé, ty nepředěláte.

   Smazat
  3. 22:49, před odpovědí by sis měl přečíst můj příspěvek. Takhle odpovídáš úplně od věci.

   Smazat
 10. Tak a poslat všechny okupační armády pryč z cizích zemích. Už Kim dokázal že usa o protiraketovém deštníku jen sní a to KLDR nemá nejmodernější techniku jako Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kima USA zvládne, ale někam ta raketa padnout musí. Mohl by to být i Guam nebo jejich báze v Koreji, Japonsku.... Kdyby zaútočilo Rusko, s poměrně velkou pravděpodobností by to USA zvládli taky. Jenže my stále mluvíme o jedné raketě. Ruská síla ovšem spočívá v tom že RF může odpálit všechny, nebo většinu svých raket a proti tomu už žádná obrana není a nebude. Jen Rusko a USA mají takové možnosti. Nikdo další. To, že se vyvíjí hypersoniky, to je proti konvenčním raketám.

   Smazat
 11. Hezky se tu vedou rádoby znalé diskuse o nových zbraních Ruska. Ale to je vše jen pouhé blábolení a nikdo tu si neuvědomuje, co se vlastně stalo. Hlavní o co tu jde je jen to, že Rusko vyvinulo "atomový raketový motor". Došlo vám, co to všechno znamená? Kosmický výzkum, silné a lehké motory pro kosmické cesty, třeba na Mars, bez nutnosti obrovských, těžkých nákladů paliva. Rychlost více jak deseti machů v atmosféře nízko nad zemí je něco úžasného. Kolik to asi udělá ve vesmíru? Tohle amíci jen tak nerozdýchají. To využití v nějakých vojenských raketách je jen prkotina proti tomu, co to všechno dokáže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V každém případě je to dobrá zpráva a vůbec se nedivím panice západu. Jdou prostě do kopru a oni to dobře vědí, možná si s hořkostí uvědomí jak hloupé bylo chtít ponižovat Rusko v souvislosti s Olympiádou a nejenom s ní. Jediné štěstí je že tuto zbraň nemají Ušáci, zaručeně by si ji chtěli hnedle vyzkoušet, jako v Hirošimě a Nagasaki. O Putinových slovech asi nikdo příčetný nepochybuje. Upozorňuji na nového Pjakina a jeho "Otázky- odpovědi".V souvislosti s ním mě napadl také jeho oblíbený pozdrav "Mírové nebe nad hlavou".

   Smazat
  2. 22:11 Ale ano dochází ale bohužel politická situace díky západu je bohužel špatná. Mě by též zajímalo co je dál ve vesmíru.

   Smazat
  3. Co máte furt s tím Pjakinem? To nikdo jiný neexistuje, než Valera z Barnaulu?

   Apropos, doufám, že to má už s bydlením v pořádku.

   Smazat
  4. 0:37 Ano, nikdo jiný, kdo by povídal k věci, neexistuje

   Smazat
  5. Jak víš, že je ten motor schopný provozu ve vakuu? O principu fungování pohonu nepadlo ani slovíčko, což by mne mmch velmi zajímalo.
   Proč to zdůrazňuji - jaderné motory se kterými se dělaly pokusy v padesátých letech v podstatě jaderným reaktorem ohřívaly vzduch (proto to šílené radioaktivní znečištění) a celé to fungovalo na klasickém principu akce-reakce - čili POUZE V ATMOSFÉŘE.

   Smazat
  6. prosímtě, když o něčem mluvíš a nakonec uděláš zcela chybný závěr, tak jsi nedovzdělán.
   Zákon akce a reakce je zákon univerzální a naopak tření pohybujícího se tělesa v plynném prostředí jde proti němu. tj. brzdí pohyb. Nauč se základům fyziky než budeš něco moudrého zase psát.

   Smazat
  7. Jo to by mě taky zajímalo, jak to pracuje. Spoutá lidí se už Rusům vysmála. Navíc mluvilo se právě o tom zamoření, v podstatě špinavá j.bomba.

   Smazat
 12. Zdá se, že hlavní světový agresor právě skončil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už vyvíjí něco víc smrtícího.

   Smazat
 13. https://cz.sputniknews.com/svet/201803036894479-Rusko-komplex-Kinzal-obrana-zdroj/

  OdpovědětSmazat
 14. Tak to jsou radostné zprávy, které hřejí u srdce.
  Konečně někdo válečným zločincům přiložil kinžál ke krku, a drží je v pěkně v šachu.
  Už nebudou zbaběle, zákeřně a zločinně napadat a ničit
  bezbranné státy, už nebudou beztrestně vraždit ve světě nevinné lidi.

  Hned je ten svět veselejší.

  Ať žije Rusko!
  Ať žije Putin!

  OdpovědětSmazat
 15. Víte, někteří píšou o cestě do vesmíru. Ale v některých knížkách - např. Keller - se píše o tzv. prekérní práci a s tím související absolutní bezcitnosti lidi, kteří řídí velké průmyslové podniky - k jejich zaměstnancům. Dále zde máme problém imigrantů, hladovějícího světa, superbohatství jednoho procenta vyvolených - což svědčí o stejném rozvrstvením společnosti, jak to mělo místo v době Krista atd. Jen se zamyslete nad tím, o čem tu čteme. Lide nevynalezli formu soužití, diky které by bylo méně nenavisti, více seberealizace v životě, které by nebylo vázáno nadměrně na peníze, jak to má místo dosud. Mně se jeví, že žijeme ve společnosti, která má hodně co do činění s destrukci toho co sama vytváří. Jen si vemte, jak se mrha v tom kapitalismu, který si tak považuje peníze, jak se mrhá penězi. O čem mluví ty akční filmy, které se ději ve vesmíru. Já se na ně nedívám, protože je považuji za kulturní odpad. Ale jestli se nepletu tak o válčení. Pochybuji, že lidé něco vytvoří i v tom kosmu, když budou mít stejné myšlení, jak tvůrci takových filmů. Je třeba nejdříve uspořádat život na zemi na základě nějakých lepších principů a potom přemýšlet o vesmíru. Nemůžeme žít téměř stejně jak v době Nerona /to že nejsou otroci, to má být zásadní pokrok?, jsou lidé, kteří píši o tom, že otroci jsou zde stále, já si to myslím také - všichni jsme otroky peněz/. Je třeba více číst. Viz knížka St. Lema o vesmírné civilizaci, se kterou se setkávají lidé, na první pohled zaostalé, která v případě ohrožení ze strany lidí, byla schopná si rozpomenout na svou technologickou minulost a vyslat ohrožující je lidi zzpátky do vesmíru - pryč od své planety. Myšlenka Lema: skutečně vyspělá civilizace je utvářená vlastní kulturou, vztahy, které zakouší lidé vzájemně mezi sebou. To lidstvu schází. Čeká se na nějaké nové Mesiáše, kteří lidstvu ukáži, jak dosáhnout cesty, která k té vyspělé civilizaci povede. Mně nepřipadá, že bychom se obrazu takové civilizace vůbec přibližili. Jen na dokreslení promitněte si ten projev Trumpa America first. To má být světový hegemon? Který má takového kašpara s takovou mimikou a s jeho řečí - řeč je obrazem ducha, člověk, který řekne, že jeho národ má být first, je vlastně duševní skřet, protože říká, ve skutečnosti on je first /pro neznalé angličtiny - first znamená první/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Anonymní4. března 2018 0:45
   "Jen si vemte, jak se mrha v tom kapitalismu, který si tak považuje peníze, jak se mrhá penězi."
   Prvotní je mrhání surovinami, peníze jsou k tomu jen zástupné.
   -
   Trump je trochu požehnáním pro svět, právě pro své vlastnosti, ty jsou dnes potřebné. Starat se o sebe a podobně.

   Smazat
  2. 0:45 Ne, to nemá být hegemon. Trump realizuje ústup SSA ze světové scény, proto musí mluvit vlastenecky. Nakonec bídy k řešení tam mají dost.

   Smazat
  3. 11:22, no to jste na omylu, USA nikam neodstupuje. Naopak, mnohem razantněji jde vpřed. Proto potřebují povalit Rusko.

   Smazat
 16. Nahlodává mně myšlenka, že Vláďovi a ruským vědcům se možná podařilo rozklíčovat tajemství nacistického Zvonu(Glocke), tedy výzkumu, který měl také probíhat v Sovích horách v Polsku, tedy části území, která osvobozovala sovětská Rudá armáda. Zmínka o tom, že výzkum probíhal v Sovětském svazu již začátkem 50-tých let, to jen utvrzuje. O nacistickém výzkumu Glocke se mluví jako o výzkumu pohonu raket nebo o stroji k pohybu v čase. Něco mi říká, že hypersonický pohon raket současného Ruska může pocházet právě odtud. Ale je to jen má konspirační myšlenka.

  OdpovědětSmazat
 17. Dokonce ruská zbraň Avangard je ve tvaru zvonu,podle dostupných obrázků a animací....

  OdpovědětSmazat
 18. 5:42: Zajimavá myšlenka. Škoda, že lidé jsou informovani ve společnosti o tom co se děje velmi špatně s címž jsem se seznamil zase včera. Zde píši alespoň lidé, kteří se opravdu o společenské dění zajímají. Neinformovaní lidé hlásají hlody. Přiklad - fašismus rovná se komunismus. Toto hlása celá mladá generace. Vlastním záměrem této myšlenky vzniklé v USA jako všeho "pokrokového" poslední doby, je dehonestovat Rusy a zpochybnit Jaltu. Všimněte si, že se začíná už u nás říkat, že v druhé světové válce zvítězili západní spojenci. O této myšlence a jiných zajimavých faktech - viz kniha Naročnickaja: Rusko a jeho místo ve světě, Knihcentrum cena 249 korun.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se k nám přiřítilo těsně po hadráku a od té doby se masírují hlavně děti. Přiznám se, že mně se sice nelíbila jednostranná agenda za komárů, ale vyslovené k¥rvení dějin, i těch vlastních, to je otřesné. Přiznám se, rojle jsem nečekal.

   Smazat
 19. Zbraně a zbraňové systémy hodnotí amatéři. Profesionálové se zabývají logistikou a mobilizačními schopnostmi. Nejlepší, nejlépe vyzbrojenou, největší a nejmocnější armádu světa vyhnali ze své země Vietnamci za pomocí kalašnikovů a bambusových tyčí. Dodnes je americká armáda postižena syndromem bambusových tyčí.

  Tito lidé jsou těmi, kteří neprohrávají:
  https://www.youtube.com/watch?v=s-0j06H4zJI

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 160 000 lidí se namáčklo na stadion pro 90 000. Obrovský zájem vidět a být přitom. To nebyla oslava Putina, to byla oslava Ruska. To liberál amerického střihu nikdy nemůže pochopit protože už 200 let je vychovávám k individualizmu.

   Smazat
  2. Rusové jsou taky individualisti. Američani jsou taky patrioti.

   Smazat
 20. Pozitivní informací je, že US systém zbrojních akvizicí stojí na zisku soukromých zbrojařů, který se zdá být hlavním cílem jakéhokoliv zadání. A jak lze vysledovat na všech mediálně prezentovaných projektech posledních 30.let jedná se hlavně o hladovou černou díru s diskutabilním výstupem. A jelikož se mocenský sindikát po dlouhá desetiletí tyjící ze zbrojní výroby zřejmě nenechá připravit o svou rozežranost, je nasnadě, že budou mít v SS velké finanční a organizační problémy. Bohužel 😆😆 se opět prokazuje, že rozpočtová státní korporace vlastněná ze 100% státem s tabulkovými platy a limity osobních odměn je daleko efektivnější i s malými zdroji. Putinem iniciovaný zpětný odkup "zprivatizovaných" podniků a výzkumných center obranného průmyslu bývalého SSSR a jejich začlenění do federální státem vlastněné obranné korporace byl zásadním krokem k úspěchu. US průmysl se snaží už přes 20 let vyrobit raketové motory s uzavřeným cyklem jako byly NK33 a RD70 z šedesátých let, RD120 z 70.let a jejich nejnovější vývojová verze RD181. Nějak to dohnání stupidních asiatských hord z východu vázne. A to to soudruzi v 50. a 60.letech počítali na logaritmickém pravítku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to jste popsal poměrně přesně. To je taky důvod ruského úspěchu navdory ekonomickým potížím, a naopak důvod k forsáži na prodej zbraní a s tím spojený tlak na destabilizace ze strany USA.

   Smazat
 21. OSKAR KREJČÍ:

  http://casopisargument.cz/2018/03/04/co-rekl-putin/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.