Reklama

.

.

středa 28. března 2018

Západ vyhlásil Rusku totální válku. To Adolf Hitler také…

Jiří Vyvadil
28. 3. 2018
Zas tak často nepoužívám bombastické nadpisy a původně jsem měl v úmyslu použít spíše nadhledovou a možná i ironickou formu. Ovšem rozhodující nakonec pro mne bylo, jak na událost s otravou Skripaka a jeho dcery mohou nahlížet samotní Rusové. A zde mně vodíkem bylo vystoupení mluvčí ruského zamini Marie Zacharovové na ruském 1. televizním kanálu, která včetně grafických pomůcek velmi vážně a velmi emotivně popisovala vypovězení ruských diplomatů jako totální válku. Nuže, čteme– li reakce v západním, ale i našem tisku, posloucháme – li vítězoslavný ryk premiérky Mayové, ale i našeho Babiše, vše je pojímáno jako rozhodující střetnutí Západu s Ruskem coby obnovenou Říší zla. A vše je rovněž chápáno jako významné vítězství už dlouho frustrovaného Západu.

Jen na okraj konstatuji, že nikdy nevěřím Velké Británii, která nás naprosto ostudně a neomluvitelně vydala kdysi na pospas Adfolfu Hitlerovi a jejíž militaristická politika opřená o zcela vylhaná tvrzení o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku nás spolu s hlavním tahounem tohoto novodobého tažení vedeného USA vehnala do války v Iráku s miliónem mrtvých, vznikem Islámského státu a dalšími milióny migrantů. Tatáž Velká Británie spolu s Francií a následně s vynucenou účastí USA nás vehnala do války v Libyi, jejíž rozvrat se jen prohlubuje a přes jejíž území k nám rovněž putuji další statisíce migratů a konečně tatáž Velká Británie (ale i Francie) podporovala a podporuje džihádistické teroristické síly v Sýrii proti legitimní Asadově vládě.

Samozřejmě, že vždy šlo o jednání, které neposvětila Rada bezpečnosti.
Dále konstatuji, že jen politický psychopat by mohl nalézt důvod na straně Ruska pro otravu v zásadě zjevně bezvýznamného a nepotřebného bývalého rozvědčíka Skripala, jehož bezvýznamnost vyplývá už z faktu, že pro špionáž ve prospěch Velké Británie mu byl uložen až trapný trest 13 let, v situaci kdy se jindy ukládá doživotí a v USA možná i trest smrti a následně dokonce vyměněn do Velké Británie za jiné pro Rusko důležitější vězněné osoby.

Bereme – li v úvahu, že jsou různé teorie a jednu z nich mimoděk naznačil potencionální budoucí britský premiér Jeremy Corbyn v parlamentní debatě, když upozornil na provázanost části ruských oligarchů dlících v Británii na konzervativce Terezy Mayové. Ten rozhodně například na rozdíl od našeho Babiše nevěřil, že je vina Rusů prokázána a chtěl důkazy. Za to byl málem na místě lynčován.
Ale jinak tento střet musel přijít, jen mohl mít nejrůznější podobu.

Západ s Východem prohrává svůj boj, s Čínou v ekonomické rovině, což se zčásti děje s jeho souhlasem, ovšem s geopolitickým nástupem Ruska kategoricky nesouhlasí.
A logicky…

Kyjevský státní převrat organizovaný a financovaný Západem, zvaný euromajdan měl totiž Rusko zatlačit ještě dál na Východ a učinit z něho zkolabovaný a vysmívaný útvar dokazující pravdivost téze roku 1990, že historie skončila a celosvětovým vítězem se stává Západ.

Výsledek známe. Za čtyři roky od majdanu přes tvrdé sankce, se Rusko z hlediska geopolitiky znovu vrátilo do postavení supervelmoce, kdy jsou oblasti zejména v politickém podbřišku Evropy, tj. na Blízkém východě, kdy bez Ruska nic není rozhodnuto. A není rozhodnuto ani jinde. Skončila doba, kdyby Británie, Francie, ale i USA mohly tak jako v posledních 30 letech bez rizika zahájit války a svrhávat režimy.

Vyhoštění ruských diplomatů a tak silná podpora mnohých a nikoliv ovšem všech zemí EU a dalších zemí řadících se tzv. k Západu je mediálně nepochybně snad nejsilnější signál od roku 1945, ovšem fakticky je to brnkačka.

To, že Rusko samozřejmě recipročně vyhostí diplomaty dotčených zemí je v podstatě jen organizačním opatřením. Hold si jedni budou balit kufry na cestě domů a jiní na cestě do Ruska.
Potud je označení totální válka vlastně přehnané.

Co ovšem není přehnané je vztah obnovené totální nedůvěry mezi Západem a Ruskem a její návrat do atmosféry po kyjevském majdanu.

Ale zřejmě i zde hloubka problému není tak velká.

Čas totiž hraje pro Rusko a nikoliv pro Západ, zejména Evropskou unii.

Evropskou unii čekají zřejmě drastické časy v jednom ohledu. Jestli se například Andrej Babiš domníval, že sebe i nás zachránil před možným většinovým hlasováním o Dublinu 4, tak je na velkém omylu. Nyní sehrál pouze roli užitečného idiota. To, že s ním mluví premiérka May, která už za půl roku premiérkou nemusí být a je vlastně už mimo EU, je směšné.

Do EU zadul ledový vítr ne z Ruska, ale z Německa a Francie. Odhodlání Německa a nového fanatického ministra zahraničních věcí Heiko Maase, prosazovat sankce proti zemím, které budou odmítat migranty, stejně jako prosazování většinového rozhodnutí u mnohých otázek, které už teď silně zaznívalo ze zemí Beneluxu, bude prosazeno téměř s jistotou. Navíc tento problém bude zřejmě umocněn tím, že během Babišovy vlády tj. do čtyř let skutečně může přijít mnohamiliónová vlna běženců se subsahalské Afriky. Že je nám laskaví sousedé z Německa přepošlou, nikdo nepochybuje. A kromě vystoupení z EU, neznám jiný prostředek, jak tomu zabránit.
A vlastně je…

Bude to možná opět nakonec Rusko, které na úpěnlivou žádost například Itálie bude muset udělat v Libyi, kterou Západ naprosto rozvrátil, pořádek jako v Sýrii, aby se stabilizovali síly bránící masovému importu migrantů.

Výsledek totální války Západu proti Rusku bude zřejmě jediný. Rusko zcela určitě zmobilizuje své síly a posílí. Stále více bez něho na světě zásadní věci nebudou moci nastat. Naopak Evropa si bude muset kousnout do hořkého jablka poznání, že bez Ruska je sice ekonomicky bohatá, ale z hlediska geopolitiky je pouhým účetním od zeleného stolu.

A navíc. Tak jako už teď, přes mohutnou ideologickou masáž 12 – 14 zemí EU nevyhostilo ruské diplomaty (O jaké jednotě EU se to vlastně hovořilo?), sílící role Ruska přitáhne další země, které po vzoru Rakouska si budou uvědomovat, že bez Ruska Evropa není Evropou…

Západ v pomyslném slova smyslu se svou totální válkou dopadne jako Hitler. Ale protože je to válka slov a gest, věřme, že prohraje poznáním svých omezených geopolitických mezí. Fyzicky to bolet nemusí.

33 komentářů :

 1. Naprosto dokonalé hodnocení situace a možného vývoje. K tomu se snad nedá ani nic dodat. Snad jen to, že ti chytřejí, jako Rakousko si to nechce s Ruskem rozházet, přitom šikovně a diplomaticky využilo argument, že jsou neutrální stát. Asi se dost poučili ze situace před II. světovou a slavného anšlusu. My jako vždy, budeme opět jako blbci do poslední chvíle poklonkovat Ušákům a našim slavným spojencům, kteří nás opět při první příležitosti hodí přes palubu. No nejsou to paradoxy? Jak by řekl Venda Flaška.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Suhlasim, ale nejde suhlasit s tou naivnou myslienkou, ze by islo prave RUSKO robit poriadok do Lybie, aby zabranilo migracii do EU. To je to posledne, co by islo Rusko urobit..Oni Lybiu nerozbombardovali, kto to urobil, nech si to uprace.

   Vymazat
  2. Přesně tak . Stále doplácíme a v budoucnu ještě víc doplatíme na to ,že jsme se po hadráku 89" nevydali cestou neutrality . Dnes to mohlo být všechno o něčem jiném . Takto jsme jen kolonií Západu . Změnit to může už jenom zase válka která se neúprosně blíží . Problém je v tom , že po této apokalypse už žádné politické změny nebudou třeba . Nebude je mít kdo provést a pro koho !

   Vymazat
 2. Když jsem byl mladé ucho neměl jsem Rusáky také moc v lásce. 70. léta, diskotéky, vyvalené oči při návštěvě Tuzexu...Přešlo pár let, člověk pobral trochu rozumu a hlavně se změnil tolik obdivovaný západ. To co dnes předvádí je neskutečné a mě dnes čím dál víc mrzí, jak jsme promrhali přátelství s Rusy. Pamatuji, jak si nás docela vážili, pro hodně děvčat byl sen vdát se za českého kluka. A my se jim často smáli za jejich zaostalost, národu který byl dvakrát právě od té námi obdivované Evropy zdecimován a pokaždé musel začít znova.Dnes jim přeji hlavně odvahu a ať se nedají. S námi je už ámen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:59 Naprostý souhlas

   Vymazat
  2. Mám úplně stejné zážitky a názor 19:59. Sám sebou jsem překvapen, změnil jsem postoj k Rusku zcela zásadně. Ruskou klasickou literaturu jsem obdivoval vždycky, ale vše ostatní jsem přehlížel nebo dokonce odmítal. Dnes je chápu nesrovnatelně lépe ve všech směrech a často moc stydím za ty protiruské výpady našich "neohrožených hrdinů".

   Vymazat
  3. Se smutkem sleduju, že v Rusku jsou politici a jejich mluvčí opravdové osobnosti. Když se podívám u nás, Bureš, Kalusek, slepice Němcová, skoro hééérec a zaprcatělej Gazdík. No a dál na západ je to ještě víc na zvracení.

   Vymazat
  4. 19:59 S tímto názorem nejste zdaleka osamocen. Mnoho, spíše všichni moji známí, okolo šedesáti let na to máme stejný názor jako vy.

   Vymazat
  5. To samé. Oněgina mám v originále. Paní profesorka chápala, že Rusy moc nemusím. Ale vysvětlila nám, že mají úžasnou historii a kulturu. No a dnes chápu, že jsem byl hloupý. Jsou to lidé, kteří nás zachránili a svět drží v klidu.

   Vymazat
  6. 19:59: V Rusku jsem nebyl. Prý to jsou velmi pohostinní lidé. Co mi osobně vadí třeba při nějakých zábavných novodobých pořadech na youtube, Rusové se mi jeví jako kapánek příliš emotivní. Jinak ale: podívejte se na youtube, nebo spíše zaposlouchejte se do ruské hudby, do ruské písně. Přečtěte si ruskou klasickou literaturu. To je světová špička, troufnu si říci, že ruská hudba včetně té lidové je daleko lepší než americká. Totéž platí o literatuře. Poznámka k literatuře. Blahé paměti učitelka mateřského jazyka říkávala, že ze dvou národů, ten má lepší literaturu, který toho více prožije. A sport - ruský sport vždy byl i je světová špička.

   Vymazat
  7. Fake media si libujou jaka zavladla solidarita a vsichni vypovidaj diplomaty.... Tedy to malo spionu , kteri nevyzvedeli vubec nic o Putinovych tajnych zbranich , ted pudou do hajzlu taky. Ne ze by se to nehodilo...
   Ale cela afera Ukazuje hluboky rozpor , kdy vsichni obyc lidi jako jeden ,jsou jiz presvedceni napred o Putinove nevine a zrudnosti, zradcu a lharu vsech proradnych Vrchnosti...A jejich nekonecnych zlocinech..
   To kvasi pod povrchem ,az jim to vlitne do jejich tlam a nebude to vyzivne vubec , naopak...Zalknou se ..

   Vymazat
  8. A naopak prudce otravny , zhoubny , Nervovy plyn , heroin lidstva zaroven je dnes Katastrofalni Teror Lidskych prav.
   Ktery jsou totalni 100% diskriminace a 100% rasismus... Zhruba okolo 2 miliard miri a je dovazeno denne do zemi , ktere jiz selhavaji ekonomicky delsi dobu..
   Proc se mit treba v Indii spatne , kdyz se mohou mit v EU dobre a beze snahy. Kdyz nedostanou to co chteji stiznosti svrhnou treba cele vlady a vseho daleko vice nez si snili bez prace a bez uzitku..
   Zoufalstvi vrchnosti ukazuje ,ze se sprahli s teroristy a slouzi jim ponizene..

   Vymazat
  9. Nedavno v 2006 pribehla Condolezza Rice do kremlu v 12 centimetrovych kramflickach a zurive kricela ze Gruzie musi mit sve narodni sebeurceni v tom ze napadne Abchazii a J.Ossetii...
   Putin ji poslal nekam..A Gruzii taky...

   Vymazat
 3. KOMENTÁŘ HALA TURNERA
  Je mi 56 let, jsem na světě už docela dlouho. NIKDY jsem však nebyl svědkem tak masivního vyhošťování diplomatů na světové scéně. Jedná se o bezprecedentní kolektivní akci, která nevede k ničemu jinému, než k válce. Nemůžete mít válku, aniž byste nejprve zničili mezinárodní vztahy…a ty vztahy byly právě zničeny. Dnes.

  Hloubka dluhu, v kterém se nejmocnější země světa aktuálně nachází, již nemůže být splacena. Nekontrolovatelná populace, nekontrolovatelná imigrace,nekontrolovatelné dluhy, selhání Brexitu. A jediným rychlým řešením je válka. Celosvětový souboj s následky, jaké si mnozí z nás ani neumí představit.

  Jak sami víte, zde v USA dluh naší federální vlády dosáhl 21 bilionů dolarů. Není reálné splatit ani úroky, natož celý dluh. Kdyby vláda snížila výdaje, lidé, kteří jsou na tomto systému závislí, by se vzbouřili. Takže to JEDINÉ východisko vlády je se těchto lidí zbavit.Petrojüan byl oficiálně zaveden včera v noci a za první hodinu obchodování na burze proteklo 10 miliard dolarů.

  Po desítky let se veškerý obchod s ropou uskutečňoval v dolarech. To znamenalo, že země z celého světa potřebovaly fyzické americké dolary k nákupu ropy. Díky novému způsobu získávání ropy s využitím čínského jüanu, se celá flotila amerických dolarů vyplaví zpátky ve Spojených státech a to ze zemí, které již naši měnu používat nechtějí a kterým se nelíbí, že ji dosud používat musely. Jakmile se veškerá tato hotovost vrátí zpět do USA, způsobí to téměř okamžitou hyperinflaci, ztrátu hodnoty dolaru a kolaps americké ekonomiky.

  To je něco, díky čemu se země vydávají do války…zabránit takové situaci.

  To odpovídá situaci kdy jsme svědky toho, že USA záměrně provádějí cvičení „Svoboda plavby“ v Jihočínském moři, ignorují umělé ostrovy vytvořené Čínou a nové „teritorium“ těchto ostrovů.

  Minulý týden čínský prezident Xi Jinping sdělil, že „Čína je připravena svést krvavou bitvu“ o to, o čem tvrdí, že je jejich „suverenita“ v regionu.

  Čína je součástí ekonomické skupiny BRICS: Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika. Tyto země dohromady tvoří OBROVSKOU ekonomickou sílu a pokud nyní všechny přepnou na obchodování v petrojüanech, pak USA jako ekonomická velmoc pravděpodobně nepřežije!

  Proto se objevují „potíže“ se dvěma největšími hráči skupiny BRICS: Čína a Rusko.Vypovězení diplomatů je jednou z prvních známek války. Znamená to, že všechny nepřátelské prostředky jsou odstraněny, aby nemohly činit nic zevnitř.
  Zdroj Tadesco - kráceno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plky? Již před časem vyšla společná analýza 16 amerických zpravodajských skupin, která v závěru uvádí, že čas hraje proti USA (upadajícím postupně ekonomikcy i vojensky) . Že nejvyšší čas provést "průlom" se naplňuje, dokud jsou ještě Čína a Rusko relativně slabé.

   Ukuste si dát do souvislosti kupř tyto události:
   - velký tyátr z 11/9 který má celou řadu nejasností - kupř. pád nezasažené WTC 7, vyřazení NORADU jak na zavolanou a útok na Pentagon, způsob zřícení WTC takřka volným pádem do svého půdporysu...
   - tato událost posloužila jako spouštěč "7- mi válek za 5 let" (hlavně v zemích v centrech uhlohydrátů anebo na jejich tranzitních uzlech, které nebyl v podřízení amerického samozvaného globálního diktátora, případně odmítaly petrodolar
   - konspirace na Ukrajině - zinscenovaný fašistický převrat na majdanu - Putin byl zaneprázdněn ZOH v Soči
   - konspirace v Gruzii - Putin byl na LOH v Pekingu
   - konspirace (s chemickými látkami) a vytvoření/podpora ISIL v Sýrii
   - konspirace se sestřelem MH17- důkazy neposkytnuty
   - opakovaná politizace sportu - vyřazení Ruska z vrcholných soutěží
   - nyní konspirace Skripal bez poskytnutí důkazů před MS v kopané v Rusku
   Jde o postupné řetězení konfliktů a stupňování antiruské hysterie.
   Myslíte že je to všechno jenom náhoda?

   Vymazat
  2. Doplním, že ten velký tyátr 11/9 taky posloužil k definitivnímu ovládnutí vnitří moci deep-statem, takže od té doby se relativní svoboda v USA může týkat už jen lidí na lokální úrovni, ani to ne vždy.
   Tohle už je opravdový tvrdý korporátní fašismus.

   Vymazat
  3. Zadejte si na Youtube heslo:
   Edward Griffin:Jak vznikl Fed a jak z toho ven?

   Vymazat
  4. Žádné plky.
   O velkou válku z důvodu hospodářských problémů - viz uvedené zadlužení v USA a nikoliv jen tam, se snaží liberální kapitalizmus už od Euromajdanu, tedy 3roky. Jen na rozvážnosti Ruska je (resp. vlády vedené Putinem),že nedošlo ke konfliktu.
   Nějaký Skripal, není ničím, bezvýznamný človíček, kterého kdyby chtěli zlikvidovat, tak to udělají elegantně a nikoliv kdesi na lavičce látkou VX. ČR je jen vazaliským státem, který se veze na vlně nařízené zatimním gubernátorem západního světa USA.
   Rusům bych se vůbec nedivil, kdyby zdražili pro nepřátelské státy EU, resp. světa, ropu a zemní plyn. Oni to neudělají, poněvadž nikdy situaci nehrotili k válce. Můžeme jen doufat v chladnou hlavu a že nedojde k ukončení této civilizace v požáru 3. svět. války.

   Vymazat
  5. - Afghánistán - plánovaný plynovod TAPI - válka
   - Irák - obrovské zdroje ropy, chtěl odstoupit od dolaru - válka
   - Libye - zdroje ropy, chtěl odstoupit od dolaru - válka
   - Sýrie - potenciální tranzit plynu z Íránu anebo Kataru do Evropy - vojenská báze Ruska (Asad dává přednost Íránu) - válka
   - Ukrajina - plynovod do Evropy (krymská námořní báze) - válka
   - Írán - plyn ropa - vyhrožování válkou
   - ropná, plynová a surovinová velmoc - setrvalé stupňování napětí vedoucí k válce

   Vymazat
  6. 21:36
   Kdysi dávali v telce pořady, kde vystupoval Jessy Ventura,ex guvernér státu Minnesota....A ten si rozhodně nebral servítky,od 11.9. ,až po zavraždění J.F.Kennedyho!!!!
   Stojí to za shlédnutí.

   Vymazat
 4. Politických psychopatů máme i my plný parlament. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=H6F_krv2BPk

   Vymazat
 5. 20:18
  Mohli bysme je komplet prodat naším uASSackejm"kamarádům"!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 6. Bojím se, že pan J.V. má pravdu. O co taky může SSA jít, o půdu a o peníze. Ve vytváření lidských koncentráků, tedy pardon rezervací, mají dlouholetou praxi. A žádné pomníky tam následně postiženým nestaví. Zadlužení SSA je čím dál tím větší a ti co to způsobili a dále způsobují, se tento dluh splatit rozhodně nechystají. Jak se tedy řeší krize? Dobytím cizího území a jeho přírodních zdrojů, tak to je nebo spíše dříve byla ta nejlepší možnost. Nyní by to však vedlo ke zničení minimálně poloviny světa i lidstva. Jsou, ale zde ti nejmocnější, kteří mohou věřit, že budou těmi co přežijí a mají proto své pádné důvody. Otázkou je tudíž, zda my ostatní tomu budeme chtít a také schopni zabránit nebo ne. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. 1
  20:30
  Od toho mají uASSaci tábory pod dohledem FEMA...ostnatý dráty a vedle kolejí rakve,přesně jako v hitlerovskejch koncentračních táborech!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Ad 19:59, 21:10
  Pánové je to jako byste psali o mně. Tytéž pocity v 70. letech a taktéž procitnutí na konci let devadesátých. Stydím se za ty někdejší moje řeči a dnes fandím ruskému národu a prezidentu Putinovi.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 9. Mě nikdy Rusko nevadilo a fandím jim protože fašistické verbeži fandit nemůžu a ani nechci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jelikož jsem byl v roce 1968 na vojně tak jsem jako mladé jelito bez zkušeností myslel že za to všechno můžou rusi a opravdu jsem je nemusel.v dalších letech jsem byl v na montáži v kazachstánu uzbekistánu atd a svúj názor jsem musel přehodnotit.oproti přístupu k nám jako montérúm v tak zvaných vyspělých zemích nebe a dudy

   Vymazat
 10. V ČT 24 jedno lumen /lat. světlo/ říkalo, že to je ze strany Britanie dobrý tah vyhostit diplomaty. Rusové přijdou o špiony - nebudou rezidenti. Teď mě ale napadlo, že Rusové se chystají udělat stejně dobrý tah.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti praví špioni nesídlí na velvyslanectví,ale jsou v terénu a pracují nebo spí...

   Vymazat
 11. Západ v této morální kondici nemůže zvítězit i kdyby se stavěl na hlavu...

  OdpovědětVymazat
 12. Jiří, je to dobrý, ale zkus si přečíst knihu Milana Macáka Sto let (chatrné) samostatnosti. Nás nikdo nikam nemusel strkat. Český vlezdoprdelismus a malost nás, kteří si neustále stěžujeme, jak nám někdo v minulosti ubližoval nebo nás okupoval, touha zavděčit se,ńás přivedl do Jogoslávie, Iráku, Libye ,Afghjanistánu a dnes k servilní hlouposti vykázat ruské diplomaty. Rakousko nám může být vzorem, ale stejně tak Slovensko.

  OdpovědětVymazat