Reklama

pátek 9. března 2018

Zeman versus Němcová, ČRo a ČT

Radim Valenčík
9.3.2018 blog autora

Na úvod otázky: Manipulují s námi média placená z našich peněz, nebo ne? Předvedla tato media včera totéž, co minulý režim s Antichartou, nebo se jednalo o něco principiálně jiného?
Zvláštní shoda okolností mně včera umožnila neobvyklý zážitek. Učil jsem v Karlových Varech od 12.15 do 15.30, takže jsem nemohl sledovat Zemanovu inauguraci. "Tak co se zase semele?" – říkal jsem si.

Spěchal jsem do Prahy na besedu o referendu, kde jsem vystupoval v panelu, viz: http://radimvalencik.pise.cz/5503-vize-136-monografie-teorie-a-praxe-reforem-11.html

Proto jsem po skončení dvou přednášek rychle vyběhl nahoru ke hřbitovu, kde z úsporných důvodů parkuji, a před čtvrtou odpolední vyrazil ku Praze na večerní besedu o referendu, viz: http://radimvalencik.pise.cz/5514-par-poznamek-pred-dnesni-diskusi-o-referendu.html

Z prvních zpráv na ČRo1 v 16.00 jsem se dozvěděl, že jsem se nemýlil a na inauguraci se něco semlelo. Němcová a spol. odešli se sálu, protože prý Zeman řekl něco hrozného. Dali slovo nějaké poslankyni, která také odešla, pak Pospíšilovi. Zemana kritizovali, ale moc mně to nedávalo smysl. Hlavně mně chybělo, že ČRo jako médium, které si platím, neuznalo za vhodné mě informovat,co vlastně Zeman řekl. Jen jsem slyšel odsouzení toho, co řekl, ale opravdu to nedávalo smysl. V 17.00 v rozšířených zprávách se situace opakovala. Tady citovali Němcovou, Pospíšila a myslím ještě někoho, ale co řekl Zeman, zase ne. To už mně fakt začalo vadit.

Dorazil jsem do sálu na Novotného lávce, kde se beseda o referendu konala. Přišlo přes dvě stě lidí. Protože zde funguje wi-fi, začal jsem hledat, co Zeman řekl tak hrozného. A zase jsem zprvu neměl úspěch. Například na Novinkách.cz jsem našel odsouzení Zemana z úst mnoha politiků, ale co říkal Zeman, o tom tam nebylo ani slovo. To už jsem se cítil jako v atmosféře ANTICHARTY, kterou jsem tehdy odmítl podepsat právě proto, že tehdejší režim mě vytrvale odmítal seznámit s autentickým textem Charty 77. Posuďte sami, co si přemýšlející člověk může vzít třeba z tohoto (z Novinek):

Nepřijatelný útok na svobodu slova, kritizovali politici Zemanův projev

Část politiků se během projevu prezidenta Miloše Zemana zvedla a odešla. Vyjádřili tak svůj nesouhlas se slovy prezidenta, který útočil na svobodu slova a nezávislost veřejnoprávních médií. Jako první se zvedla bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

"Já jsem opustila Vladislavský sál proto, že prezident přísahal, že bude spojovat národ, složil přísahu na Ústavu a ve svém projevu okamžitě tuto přísahu začal porušovat," řekla Miroslava Němcová portálu Seznam Zprávy.

"Útočil na některé podle něj hospodářské mafie a vyvinil jiné, jako například trestně stíhaného premiéra, nemluvil o svém poradci Martinu Nejedlém, nemluvil o svém čínském poradci, kterého pro korupci vyšetřují čínské orgány, a útokem na veřejnoprávní média potvrdil, že chce nabourat ten dosavadní princip demokratického uspořádání, pro které svobodná média jsou nezbytnou podmínkou," dodala Němcová.

Premiér v demisi Andrej Babiš "čekal jiný projev". "Čekal jsem, že se nebude vymezovat,” dodal na adresu prezidenta. Babiš zároveň konstatoval, že on sám se snaží společnost spojovat. Projev prý "moc neslyšel", neboť reproduktory byly otočeny do auditoria, zatímco ministři seděli za ním. Prezidentovy výroky nicméně nevidí jako útok na svobodu slova.

"Mě projev pana prezidenta urazil, téměř naštval. Ne jako politika, ale jako občana," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Útočil na nezávislá média, na svobodu projevu," uvedl s tím, že takovéto věci nechce legitimizovat.

Podle Pospíšila byl odchod ze sálu spontánním projevem, ale také symbolickým aktem, a vyjádřil vděčnost občanům, kteří proti snaze o ovládnutí veřejnoprávních médií protestují. "Miloš Zeman celý akt ponížil na úroveň politické taškařice," dodal.

Šéf ODS Petr Fiala v sále vydržel, převážila u něj prý "úcta k instituci”. I on však Zemanův útok na svobodu médií odmítl. "Já jsem z toho jeho dnešního projevu nejen zklamán, ale do jisté míry i šokován. Aby si někdo takovým způsobem na takové slavnosti vyřizoval svoje v podstatě osobní účty, považuji za opravdu nepřijatelné," řekl Fiala České televizi.

Kriticky se k projevu vyjádřili i další politici. Podle šéfa poslanců STAN Jana Farského šlo od Zemana o "žlučovitý projev”. I Farský se obává útoku na svobodu médií veřejné služby.

"Pokud chtěl Miloš Zeman v novém mandátu více spojovat, tak jeho začátek tomu neodpovídá," glosoval poslanec KSČM Jiří Dolejš.
Viz: https://www.novinky.cz/domaci/465628-neprijatelny-utok-na-svobodu-slova-kritizovali-politici-zemanuv-projev.html

Žádná citace ze Zemanova projevu, která by umožnila posoudit, co je na odsudcích pravdy. Dokonce ani žádný odkaz na autentické znění projevu.

Teprve v Parlamentních listech (kam se obracím vždy jen v krajní nouzi, bohužel v poslední době stále častěji) jsem našel celý text i vyznačení místa projevu, kdy Němcová a spol. odešli (cituji):
"Noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně. Kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium. A není to ani kritika pouze papírových médií. Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd UK, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní vyvážené objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany, se ČT stane napříště poněkud vyváženější," podotkl Zeman. Ze sálu po těchto slovech odešli například poslankyně ODS Miroslava Němcová a následně poslanci Dominik Feri, Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek či Jiří Pospíšil.
Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zeman-v-projevu-sejmul-Zdenka-Bakalu-A-nejen-za-OKD-Vynadal-i-jeho-mediim-ktera-nas-poucuji-Vysmal-se-i-CT-Nemcova-ci-Kalousek-odesli-ze-salu-527274

Přiznám se, že zde nenacházím nic tak strašného.

Po zdařilé besedě o referendu, kde v závěru (až někdy po 21. hodině) exceloval Ivan David a Lenka Procházková, jsme šli ještě povečeřet do nedaleké restaurace. Domů jsem se tak dostal až před půlnocí a se zájem se podíval na Zprávy ČT 24 po půlnoci, viz:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/218411024000308/

Zpravodajství sice velmi podrobné. Dokonce dali autenticky obsáhlou úvodní pasáž Zemanova projevu. Ale tu, kvůli které Němcová a spol., odešli, ne. Jen povrchně a nepřesně převyprávěný Zeman ve stylu Anticharty, ale za to podrobné vyjádření Němcové a řady dalších. Každý se může přesvědčit na vlastní oči a uši.

Proč to všechno píšu? Protože "naše" veřejnoprávní média si stěžují (prostřednictvím prostoru, který poskytla Němcové a spol.) na Zemana, že nepřímo zmínil jejich neobjektivitu a pokusy o manipulování s veřejností, ale předvedla v informování o tom, na co si stěžují, že v manipulaci s veřejností si nijak nezadají s fojtíkovsko-biľakovským antichartováním. A to už je opravdu síla.
Argument, že divák mohl Zemanův projev sledovat v přímém přenosu, že si mohl celé Zemanovo vystoupení dohledat... není na místě. Chartu 77 jsem si také mohl poslechnout na Hlasu Ameriky. Tady jde o to, že mediální mainstream se doložitelně pokouší manipulovat s těmi, kteří nemají čas si všechno ověřovat, protože mají spoustu jiných starostí. Je to jednak podlé, jednak jsou to právě mainstreamová media, která se tím veřejnost snaží rozdělit.


A pokud se týká Němcové a spol.? Podle mě měla i s dalšími odchod připravený, čekala jen na vhodnou záminku. A ta nepřicházela. Nadržená a předem informovaná média však již na ni čekala. Tak Němcová musela využít ten moment projevu, který je ne zcela využitelný či zneužitelný. Proto mediální mainstream musel vytvořit DOJEM, který veřejnost získá, bez ohledu na realitu. Proto musel znovu a znovu, sugerovat, že Zeman řekl něco hrozného, ačkoli nic hrozného neřekl, a to, co Zeman řekl, nepřipomínat.

Pro úplnost ještě uvedu, jak co řekl o mediích Zeman dále (a co si měla Němcová a spol. vyslechnout, pokud by neodešli):

Pokračování předcházející citace ze Zemanova projevu:
...Nu a snažme se tedy, abychom dokázali rozlišit novináře, kteří hledají pravdu, od novinářů, kteří hledají senzace. A domnívám se, že patří úcta těm prvním a neúcta těm druhým. Rád bych uvedl, alespoň dva naprosto konkrétní příklady. Nejde o to, že občas slyším od skupin lidí, kteří zastávají svůj názor, že ti, kdo jejich názor nezastávají, jsou lůza. V tom případě si vždy připomínám Bedřicha Smetanu a jeho operu Braniboři v Čechách, kde je krásná věta: My nejsme lůza, my jsme lid. Ale myslím si, že mohu demonstrovat i dvěma dalšími konkrétními příklady, proč různé nátlakové skupiny považuji za nehodné úcty nikoli kvůli jejich názorům, ale kvůli tomu, že jsou zapouzdřeny ve vzájemném sebeutvrzování se, aniž by byly ochotny podrobit se argumentované diskusi. Tak tedy prvním takovým příkladem je výrok jednoho komentátora, který rozdělil českou populaci na občany a obyvatele. Občané jsou ti, kdo mají správné názory a uvědoměle hlasují.

Obyvatelé jsou ti ostatní. Nu a jako druhý příklad bych rád uvedl jednoho dalšího komentátora, který už po skončení prezidentské volby vyjádřil naději, že v nejbližších pěti letech zemře půl milionu mých stoupenců a že díky tomu bude voličská mapa za pět let poněkud jiná. Nu mně už to může být jedno, ale obludnost tohoto výroku je podle mého mínění dostatečným argumentem, proč nemám rád některé novináře a ostatně oni nemají rádi mě, takže je to vzájemně naprosto vyrovnané. Tolik pokud jde o hodnocení minulosti."


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5515-zeman-versus-nemcova-cro-a-ct.html

58 komentářů :

 1. Včera jsem byl velmi potěšen TV přenosem, protože ze židlí se zvedla a ze sálu odešla "esa", kvůli kterým jinak přepínám TV na jiný kanál, abych se na ně nemusel ani podívat, ani je poslouchat. Asi je to u mě už nějaká mediální alergie na tato "esa" české politiky. Obehraná deska Mirka Němcová dnes v čele pelotonu. Holt potrefená husa opět zakejhala :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem nečekal, co se zase semele, ale jaké zase ČT na Zemanovi najde za chyby. A povedlo se. Po projevu ve studiu ČT 24 řešili se spřízněnými politology taková Zemanova zásadní pochybení, jako že neměl přiloženou ruku na Ústavě při svém prezidentském slibu. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

   Smazat
  2. Já bych použila trochu syrovější termín než "potrefená husa zakejhala" - označila bych to termínem "Špína se zvedla"... Sice je to smutné konstatování, ale na druhou stranu se takto krásně sami vyčlenili ti, kteří jsou ochotní škodit, škodit a jen škodit... Vyčpělé příšery zuby nehty se držící svých pozic, cení své zkažené zuby a snaží se otrávit vše svou nenávistnou zavilostí. Předstírají noblesu, předstírají svobodomyslnost, předstírají lásku k světu, k lidem, ale nenávidí vlastní lidi, ten odporný a obtížný plebs, onu masu zvanou národ.

   Smazat
  3. Jak mohli tu krávu zvolit? To ti lidi fakt nemají rozum?

   Smazat
  4. 14:39 V chemické terminologii Zeman opět zafungoval jako koagulant. Nejhrubší špína se vysrážela a splašky se trochu vyčistily. Zeman tak funguje často a mám podezření, že to je jeho záměr. Přitom mu k tomu stačí tak málo - otevřeně říkat pravdu. Tu rozumní lidé vidí, ale nemají možnost jí stejně veřejně prezentovat.

   Smazat
 2. ČT 1 ve svém večerním hlavním zpravodajství prokázala svoji nenávist vůči prezidentovi této republiky a potvrdila tak, že Zeman o této instituci konstatoval pouze pravdu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ani Göbbels za asistence Moravce,nedokázal český národ vodit tak stylově na uzdě a v chomoutu, jako to umí "veřejnoprávní" media na čele s novým Göbbelsem a Moravcem. Jenže podívejme se hlouběji: kdo vodí zase fýrery těchto medií za špagátky a kdo tzv. Radu proradu čehosi tahá rovnou za jařmo. Ale zdá se, že to utrpení těch na vodítku, v opratích s chomoutem i s jařmem snáší celkem dobře, však slyšíte jak jim cinkají ne roličky, ale penízky, které za zradu národa a státu se jim sypou. A to se tu trochu komedie holt musí snést. Pokud někdo nestydatě říká pravdu o části patlamentu, ohánějící se "dedemoracií" že je to pademokratická žumpa, co pak bude musel vyjevit za pravdu na konto medializátorů - že je to Eunacistická žumpa? A to by to prosím vyjádřil moc zdvořile, realita je daleko horší.

  OdpovědětSmazat
 4. Snaha o šíření představy, že jakákoli kritika novinářů je útok na svobodu slova, je o to pitomější, že ji zde šíří stejní lidé, kteří jinak prosazují nutnost regulace a cenzury tzv. dezinformačních "proruských" webů, a o tom, které jsou dezinformační, chtějí přirozeně rozhodovat sami. Neměli bychom tyhle mizerné komiky konečně vypískat?

  OdpovědětSmazat
 5. Sklon k parazitizmu je vrozený a kdo nemá v dětství to štěstí aby ho rodina naučila toto chápat jako škodlivé pro jeho další život, má stále problém s naplněním svého ega.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kolego, člověk se rodí do světa tak, že je dost dlouho závislý na péči druhých. Neříkejme tomu prosím parazitismus, parazitismus je přece úmyslná racionální činnost.

   Smazat
 6. 12:16: Dneska je další mimořádná parlamentní schůze. Komedie s vystoupením stejných komiků pokračuje. Doporučuji shlédnout záznam - bude to určitě na youtube.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se za naše peníze vyžvanili, program neschválili, a pak se rozpustili.

   Smazat
 7. Demokrati s bičem v ruce. To je celý "demokratický blok".
  Zuřivý, že se nedostal k moci a lid jich má dost. Šíří jenom nenávist a lží. Rozděluje a vytváří dusno ve společnosti. Již je nevolme a pošleme je do propadliště stran. Pan prezident jenom vyslovil nahlas to, co ví každý nestranný občan.

  OdpovědětSmazat
 8. Nemcova se trasla na to, aby byla premierkou a nechala uz vsude vyvesit bilboardy, jenze Zeman si tam nanominoval lidi z SPO(Z). Nechapu, proc o ni media nepisou, ze je to: "mstiva starena, ktera dava volny pruchod sve zasti, pred statotvornym chovanim" ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře zhodnoceno, Ta mu do smrti snad ani po ní, neodpustí Zemanovi, že "jeho vinou" se nestala PREMIÉRKOU ČR!

   Když pan Zeman pozdraví, tak začne zhrzená pí pomlouvat, "jakým způsobem" pozdravil. Jestliže nepozdraví, tak je hulvát namyšlený, nevychovaný, protože nepozdravil. Tak nějak uvažuje pí Němcová. (Je možno si za ta pí dosadit dvě tečky. Ale samozřejmě je to zkratka pro paní.)

   Smazat
 9. Špatné zprávy ze Slovenska. Řízený převrat. Držím Slovensku palce, ať to ustojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zdá se, že tam jdou na to tvrdě. Podle demokratů stačí, aby byl někdo zastřelen, a může za to vláda - bez důkazů. To je vlastizrada jako vyšitá!

   Smazat
 10. Projev pana presidenta Zemana nebyl z těch,co se tesají do mramoru,byl spíš rejpavý,ale to byla jeho volba. Projev odpovídal době,ve které žijeme. Taky není monumentální a vznešená.
  Ti,co pocítili rejpanec a jejihž ego to neuneslo,popuzeně odešli. Taky jsem nepodepsala antichartu,protože jsem neznala její autentický text. Tehdy mi řekli,že je podivné,proč nevěřím Rudému právu. Scéna se změnila,scénář však nikoliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději "rejpavého" prezidenta, který říká pravdu, než krasořečícího, který říká lež. Jenže ti, které ve Vladislavském sále zvedla ze sedadla pravda jako hořící koudel pod "hýžděmi" (abych slovem "zadek" nepohoršil nejkulturnější vřeštící rodidla - alias Pussy Riot), ti potřebují lež jako věž - tedy jako balzám na jejich ďáblu zaprodanou duši.

   Smazat
 11. Pořád říkám, je zapotřebí zrušit koncesionářské poplatky jako povinnost. Kdo chce a má zájem podporovat ČT a ČR tak ať jim pošle peníze.Víte, docela bych se vsadil, že by jim přišlo peněz tak možná ani ne na zaplacení vrátného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tož to se tedy mýlíte, tuto propagandistickou žumpu by zase z vašich peněz živili kožení packalové a spol. Jistě, nyní jsou oligarchové rádi, že tu špinavou práci čété dělá za peníze občanů a proti jejich zájmu, ale v nouzi nejvyšší sníží korupné svým politickým loutkám a zvýší háchům, beroutkům a moravcům.

   Smazat
  2. Zrušit koncesionářské poplatky, ale s celou vlastizrádnou prolhanou "českou" televizí.

   Smazat
 12. Projev presidenta Zemana byl vyborny !

  OdpovědětSmazat
 13. Projev presidenta Zemana byl VYSTIZNY !

  OdpovědětSmazat
 14. Zadna svobodna media v Cesku NEEXISTUJI !

  OdpovědětSmazat
 15. Cenzura + blokada informaci = Cesko !

  OdpovědětSmazat
 16. Prodejne slecny od Prasne brany jsou SVETICE a pilire morality proti novinarum !

  OdpovědětSmazat
 17. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! Ex-presidente Klausi, nekritizujte Zemana, nebo si poserete reputaci !

  OdpovědětSmazat
 18. 13:20 13:24 13:25 13:27 13:29 13:34 - Co to je zase za škytavku, uslintanej Honolulu?!

  OdpovědětSmazat
 19. Co je špatně president řekl pravdu a šmejdi se šly vybrečet k 20 zoufalcům před hradem.

  OdpovědětSmazat
 20. ILONA ŠVIHLÍKOVÁ se (jako jediná?) zabývá positivním obsahem presidentova projevu, tedy otázkami hospodářské demokracie a občanské participace.

  Doporučuji:
  http://casopisargument.cz/2018/03/09/to-pozitivni/

  OdpovědětSmazat
 21. 13:39 UZAVRI rektalni zaklopku pri skytavce !

  OdpovědětSmazat
 22. CENZORE ty vole, ja se z tebe dusim smichem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:51
   Doufám, že už se brzy udusíš, idiote!

   Smazat
 23. Jiří Paroubek:

  "Inaugurace prezidenta byla českou pravicí, tedy tzv. demokratickými stranam,i očekávána jako mana nebeská. Veškerá politická reprezentace TOP 09 ve sněmovně se oblékla do černého, připnula odznaky Václava Havla na klopu a očekávala okamžik, kdy v projevu prezidenta najde šťastnou záminku k tomu, aby pompézně opustila sál. TOP 09 ve sněmovně má sílu Ferdy Mravence spojeného s Broukem Pytlíkem. A tak musí čekat na tyto šťastné chvilky, kdy může dojít k jejímu zviditelnění. Je to vlastně vítaná změna po stereotypních útocích na premiéra v demisi, trošku využít druhý příhodný terč.

  Ale poslanci TOP 09 nebyli sami. K odchodu zavelela někdejší předsedkyně sněmovny a dlouholetá poslankyně ODS Němcová, za níž není vidět vlastně žádná konkrétní práce. Prý už to nemohla poslouchat. Ke kverulantům z TOP 09 a Němcové se ještě připojili někteří další výtečníci. To jsou zejména ti, kteří neunesli porážku svého favorita Jiřího Drahoše v prezidentské volbě. Dlužno ovšem dodat, že Miloš Zeman vcelku zbytečně hovořil o médiích, kde je každému jasné, že jsou prostě protizemanovská a že jen hledají každou záminku k tomu, aby mohla na M. Zemana a jeho okolí zaútočit. ....."

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/pravice-z-hradu-rovnou-do-politicke-zumpy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtít po poslanci ODS nějakou práci, co je to za móresy. Taková elita a pracovat. Fuj. To je Sodoma a Gomora.

   Smazat
 24. Ano,toto hrdinské gesto šlechetné dámy bude jistě zapsáno do dějin. Osobně bych navrhoval cenu nejvyšší, tj. cenu Václava Havla. Moc se za to přimlouvám, vždyť i slepý pozoruje, že babizna je na počátku nervového zhroucení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj. zařadila by se kam patří, k Pussynám.

   Smazat
 25. Na Parlamentních listech jsem se dočetl, že se nejspíš všem těm špinavcům, kteří provokativně opustili sál, chtělo chcát. Jinak je to zde už přesně jako za totáče - charta, disidenti,a vyprovokovaní občanští špinavci, kteří v reálu tady vytvořili ze slušné společnosti tenhle bordel. Je to navlas stejné - ti, kteří byli do roku 1989 u vesel 40 let, nebo potom jejich děti a vnuci, jsou u vesel pořád - jejich dynastie,protekční parchanti, a podobná havěť. Změnilo se jenom jediné - rozhodují teď jen o tom, kdo v tomhle bordelu bude moci a smí krást a drancovat - kdo si bude moci nakrást, nalichvařit, napodvádět a našpinit majetek, a kdo ne. Všechno ostatní mají na háku. 40 let byli u moci, a budovali -pak si uskutečnili převrat, a to, co vybudovali s pomocí občanů, ukradli pro sebe, nebo nechali rozkrást svým kámošům. Demokracie zde není žádná - to vidíme dnes a denně, žvanění o demokracii je víc než směšné. Svoboda zde není také žádná - svině od koryt dokonce zakázaly i hospodským, že nesmí v prostorách, které si koupili, zrenovovali, provozují je a platí z nich daně, nechat své hosty kouřit, ale nezakázali lichvářským sviním, že nesmí lidi odírat, vydírat, a lichvařit, nezakázali podvodníkům lidi podvádět, nezakázali exekutorům, že nesmí vydělávat na chudobě a ožebračenosti lidí. Svině to zde od konce války vedly, svině to zde vedou zas, a je úplně jedno, v jakém kabátu.A ta svoboda slova znamená, že si svině od vesel vydržují stovky dalších sviní, nazvaných media, aby lidi poštvávali proti sobě navzájem, a další lidské svině u počítačů sprostě nadávají prezidentovi země. Takový prasečák zde nebyl od středověku, a nechápu, proč se tomu přezdívá "kapitalizmus" - je zde prasopes, ani socializmus, ani kapitalizmus, cosi jako divokej západ, kde se už za chvíli budou lidi navzájem zabíjet. To svině od koryt chtěly - aby ubylo hodně lidí, se kterými se musí o svá koryta dělit.Poštvat jednoho na druhého se jim podařilo - viz odporné diskuze, a slety lidských sviní na novinkách jsou toho důkazem.

  OdpovědětSmazat
 26. DULCOLAX =srackopudic dostala pani Nemcova do kafe, tak musela odejit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba ne. Zveřejnění pravdy je pro darebáky a darebačky nejlepším projímadlem.

   Smazat
  2. 15:06 nešlo by to o těch komunistech u současného vesla a jejich potomcích jmenovitě? Máme tu socialismus, když bezmála všechno je v soukromém vlastnictví? Tvůj propagandou vymytý mozek se, jak vidět, nedokáže srovnat s realitou. Já chápu, že ti nevyhovuje, ovšem nepochopím, že z toho viníš komunisty. Nebo to v roce 1989 neměli vzdát? Vyber si.

   Smazat
 27. Na kterou stranu patrite pane ex-presidente Klausi ?
  Ztracite politicky cit a intuici !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo přizpívá na jeho institut ?

   Smazat
  2. 21:26

   Chceš říct, kdo přispívá? Pokud přizpívá - pak to asi bude nějaký při-zpěvák, ne?
   Kromě toho se ptáš debila z Floridy!

   Smazat
  3. 21:26 ten "debil" z Floridy nemusel jít bůhvíjak správnou cestou a nemusí mít ani bůhvíjak moudré názory. Jedno ovšem je jisté, jeho prožitky, jeho zkušenosti a všechno to s čím se dokázal poprat a co vlastně zvládnul, nepochybně přesahuje všechno, co můžeš, kritiku z domácího pohodlíčka nebo zcela legálního pohybu republičkou, možná i sem tam někam do řádné destinace, vůbec nabídnout. Když takhle plkáš dokazuješ, že vůbec nic nevíš o životě.

   Smazat
  4. 23:53

   Soudím jen z toho, jak se dotyčný projevuje tady - a to je dostatečně děsivé.

   Jinak, co je tady "jisté"?!
   Copak ten, kdo třeba desítky let pracoval v jedné fabrice, JZD nebo jezdil náklaďákem po stejné okresce, je snad něco míň než tenhle pomatený žvanil? Nemá snad zážitky? Nemusel se s ničím poprat? Nic nezvládnul?

   O životě vím plus-minus tolik, kolik toho průměrný člověk ví za 70 let. S nikým nezávodím. Ale nevymýšlím si pohádky, nikomu nespílám ani se neposmívám a hlavně nikomu nevnucuju svá "poučení" jako to tu do omrzení dělá zhovadilý "Honolulu"! -
   To je všechno.

   A ještě maličkost: neznáme se a nenabídl jsem Vám tykání.

   Smazat
  5. 0:12 já se domnívám, že jde o výměnu názorů, nikoli o společenské formality. Pokud si ovšem na tom zakládáte, vážený pane, pak se omlouvám. Vyslovuji ovšem podiv, že nectíte obdobné reglamá vůči onomu člověku z Floridy. Vaši schopnost hodnotit jakoukoli situaci značně zpochybňuje porovnávání letité práce v jedné fabrice, v jednom JZD atd., se zkušeností exulanta, který prošel několika, možná i kontinenty a nakonec se pro stáří zajistil v USA. Jsem o dost starší než Vy a mám autentické zkušenosti, které mi dovolují poměrně zasvěceně leccos z toho co „Honolulu“ prezentuje posoudit. Nijak se s tím nehonosím, ale také proto jsem dalek, ať už se mi jeho komenty líbí nebo ne, takového člověka hloupě urážet. Měl byste se, vážený pane, zastydět. V plné úctě ...

   Smazat
 28. Soukup je na Barrandově definoval:
  "Z kolegy jim říkáme DEKL."
  :-DDDDDDDDDDD

  OdpovědětSmazat
 29. Cituji
  "Nepochopil situaci a poskvrnil posvátnost chvíle, ztrhal Klausův institut Zemanův projev "
  Čím?Že vyslovil pravdu?
  ŘEKL BYCH,ŽE KLAUS POSKVRNIL CELÝ PRESIDENTSKÝ ÚŘAD SVOJÍ ŠÍLENOU AMNESTIÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klausovo institutu přece snad taky vadí lživí a neobjektivní novináři. Mohly se ho tedy dotknout narážky na bakalu, že zahýkal? Jestlipak mu taky tak vadí odchod demokratické žumpy "z posvátné chvíle"?

   Smazat
  2. Nedejte na kdejaký prostitut a třeba Venoušek ani nevěděl, co jeho písaři píší a kecálkové kecají.
   Jinak si srovnejte - co státu a národu přinesl a co naopak "vzal" Venda Flaška, co Václav Amnestie a co Miloš Zeman. Samozřejmě, že nic není tak dobré, aby nemohlo být lepší, ale to se týká nejen Zemana, ale i nás, abychom si dokázali uhájit proti kapitalismu aspoň holý život.

   Smazat
 30. Jestli to došlo tak daleko, že Němcová diriguje Demošpalek, potvrzuje to jejich ubohost a zoufalost. Nemají program, jejich antizemanovství se tento národ nenají ani díky němu nepřežije. Nic více, nic méně.

  OdpovědětSmazat
 31. Pane Valenčíku. Kladete řečnickou otázku "Čím se Zeman provinil?". Provinil se naprosto stejně, jako v jiných "kauzách". Znovu veřejně řekl pravdu a to dnešní "elity" nemohou strpět. Každá pravda podlamuje jejich moc. Brání se pořád stejným primitivním způsobem, odkláněním porornosti od obsahu Zemanova sdělení. Když to nejde vytržením z kontextu, tak jako v případě inagurace si něco vymyslí. Je opravdu urážkou inteligentních posluchačů, když se ŽÁDNÝ novinář nezeptal těch "rozčilených", čím že to KONKRÉTNĚ Zeman útočil na svobodu tisku. Požádat je o citát vět, ze kterých tak usoudili. Ani jeden za celý den se nezeptal. To nemůže být jen neprofesionalita, ale cílená manipulace, jak to i vy sám vidíte. Naději vidím v tom, že tato manipulace je stále křečovitější a průhlednější. Vždyť ČT celou dobu po inaguraci jen usilovně dokazovala, že Zeman o nich řekl naprostou pravdu.

  OdpovědětSmazat
 32. No ogařiska, potěšili jste mne starého Valacha a dokonce i pobavili (těma pusinkama němcové), ale...
  Ale boj zuří plnou silou a změnili hajzlové taktiku, jak je vidno na Slovensku. Jenom se bojím, že u Nás ty cíle žertvy (farizejské oběti) budou hodně blízko Babiše (ikdyž je cílem Zeman). Ne že bych byl Babišovi nakloněn (ikdyž dneska perlil trefně), ale hajzlové potřebují udělat oslí můstek mezi Babišem a Zemanem coby mafiány. Studentíky z práglu sice vyžene do ulic každá ptákovina,ale zvednout dlažební kostku na to je musí opravdu rozvášnit. Je to pro sorošoidy poslední šance na likvidaci Slovanů, navlečením do mundurů nato a vysláním na Rusa. Děj teď bude mít příšerný spád a tentokrát zcela bez sametu.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
 33. Zdravíčko Ďuro. Rád vidím monolog myslícího občana, který chápe. Ať se daří na Valašsku.

  OdpovědětSmazat
 34. Huhňavej degenerát Kchárl v tom hnusným gestu nemohl chybět. Kéž by se zastavil až ve Vídni a už se do ČR nevracel!

  Huhňavej degenerát Kchárl v tý hnusný, předem naplánovaný provokaci nemohl chybět. Kéž by se zastavil až ve Vídni a už nikdy se do ČR nevracel! Václave Havle, takovýho ošklivce Kchárla, po všech stránkách nechutnýho, jste nám sem Čech neměl tahat, je to Vaše vina, Václave. Podívejte se, vážení, na ten Kchárlův podivný, zprohýbaný obličej: Cožpak takhle vypadá Čech a Slovan v jedné osobě? Kchárl teda určitě Slovan není. Pro něho škoda slov ...
  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.