Reklama

.

.

sobota 31. března 2018

Zvony zazvoní a jejich hlas bude burcovat!


Zdeněk Hrabica
31. 3. 2018
Kolik politiků si v poslední době naříká, jak jsou vysílení svou náročnou prací pro národ, pro službu své milené vlasti. Stěžují si, jak jsou napadáni ze všech stran, jak jsou obviňováni z „komoušství“, jak jsou osočováni i z jiných neuvěřitelných důvodů a činů. Někdejší předseda vlády abdikoval na poslanecké křeslo a prohlásil, že se musí dát konečně dohromady. Věnovat se prý bude více dětem. A hned v příštím roce 2019 – po vydechnutí - se pak uvidí, jak a kam dál a na jaké cesty se vypraví. Kdo si něco podobného může z občanů naší krásné země dovolit, když neměl a nemá žádnou, sebemenší možnost si nahospodařit.


Kolik pachatelů trestné činnosti a rozkradačů národního bohatství z devadesátých let XX. století, když se na minutu zhaslo, si života podnes užívá?

Je to úžasné, ale nemám s nikým z podobných slitování, kdo si nyní naříkají na vysílení po náročné práci. Kyslíku se jim nedostává. Čert je vem! Mají sami i jejich potomci vymalováno.

Kolik lidí přichází z neurvalosti jiných o svou práci, kdož jsou kontinuálně vždy po roce práce bez naděje - po skončení termínovaného pracovního poměru, vyhazování ze svých míst, tisícům je odebírán výdělek z exekučních důvodů - nikoliv na splacení dlužné jistiny, ale pro exekutora.

Kolik statisíců je u nás na doživotí odsouzeno k bídě a často k žebrotě. Nebo kolika lidem je odepřeno právo na slušný výdělek, na slušnou odměnu za vykonanou práci!

A ti, kdož po krachu ve volbách už nemají šanci znovu vládnout v parlamentu, přebíhají do senátu. Bělohrádek, Jurečka , Herrmann, předtím, stydím se je vyjmenovávat, – poslanci, ministři –se už zahnízdili do této pojistky demokracie. Tak tento ďolíček nazývají. A noví se chystají kandidovat v nejbližším volebním termínu.

Jeden za všechny a všichni za jednoho, křiklavý je příklad muže, který 17.listopadu 1989 stál u Národního divadla, když jsme šli z Albertova, přes Vyšehrad na Národní třídu. Stál tam jako voják v širém poli s popundeklovou tabulkou s nápisem: „Nejsme jako oni!“

A přes parlament a senát se nakonec dostal až do Bruselu, kde zrazuje za mrzký peníz svou rodnou vlast. A jiný zase, co opustil vítězné ANO, rozdává rozumy i z televizní obrazovky.

Řekli bychom – dlouhé vlasy, krátký rozum ale to neplatí! Tento muž je zcela bez vlasů. Hlasuje pro bezbřehou migraci, hřmí blesky proti Rusku a proti Putinovi. Momentálně se nejvíc stydí za Zemana.

Ten první horuje za všechno, čím vítr duje z USA. V obráceném gardu, než který kdysi používal při své hře vůči někdejšímu velkému spojenci – tehdy SSSR. A když plul i po jejich velkých řekách.

A pak jsou zde ještě jiní, odchovanci z někdejší velké širé rodné země - od Moskvy až k širším dálavám Sachalinu, zrození v zemi největšího přítele na věčné časy a nikdy jinak! Zatratili minulost a dovolují si z našeho břehu něco, co by jim v jejich rodném kraji ani dneska nikdo nikdy nedovolil.

Před několika dny mi jeden ryzí venkovský muž ve svém chátrajícím domě – na lepší nemá - sdělil, že nejlépe bylo lidstvu v roce „nula“.

Jsou Velikonoce, zítra příjde Vzkříšení, snad nastane i ten kýžený rok „nula“. A snad bude i líp, než bylo včera.

Často rozmlouvám s nejchudšími, leckdo se jim na sto honů vyhýbá, prý nevoní, páchnou, dýchám z jejich údělu moudrost a vážím si jich; mezi nimi jsou i křesťané i bezvěrci – se svým vlastním božstvem. Stále věří ve výhru osudu – nebojí se ničeho!

Spí v lesoparku nad Hostivařskou přehradou – a někteří zde i umírají: „Bůh nás nedá, svině nás nešežerou! Nemusíme se ničeho bát.“

A někdy v sobě i já shromažďuji sílu, když potkám vůči sobě nevraživé a zlé, se kterými se i já někdy, při nejlepších úmyslech potkávám, abych se jim odvděčil biblickým: „Když dáte chléb svým nepřátelům, sypete na jejich hlavu žhavé uhlíky!“

Bible funguje, blíží se Vzkříšení!

Na chalupě nám před dvěma roky farář Miloš Mičánek požehnal zvoničce – kterou jsme postavili, když vítr zlomil skoro stoletou třešeň. Kovář nám vykoval zvon, tesař postavil šindelovou stříšku...

Zvonit budeme i my, na pozdrav Vzkříšení!

Foto autor

79 komentářů :

 1. Přesně tak kýválkové v parlamentu jsou za vodou ty mají co bulet. Zbytečný senát bych zrušil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je určitě na programu,senát spíše škodil,největší škůdce je jeho představený,jako odborář zradil a zrazuje pořád,jen škodí ,štětka bude zase jenom štětkou,čím dál víc vypelichanější....

   Vymazat
  2. Pro změnu něco a Mirce slavné to rebelce - z ODS rodačka ze Žďáru nad Sázavou ! Podvody, to se nevědělo dřív ??? . . .
   Miroslava Němcová dosud totiž vůbec nevyvrátila informace o důvodech jejího vyloučení z gymnázia, kde kdysi studovala. Pokoušela se, dle očitých svědků, svůj špatný prospěch vylepšovat nabídkami sexu tamějším profesorům, byla však u toho přistižena, usvědčena a nakonec i exemplárně rychle i ze školy vyloučena.
   Proto pak začala studovat zemědělskou střední školu, po jejímž dokončení nastoupila na celých dlouhých 20 let do statistického úřadu jako řadová odborná referentka. V této době byla ale přesto přistižena při krádeži rohlíků v jedné známé žďárské samoobsluze.
   Po vstupu do vrcholné politiky toto ospravedlňovala, ale hlavně tím, že to byl údajně její způsob boje s tehdejším komunistickým režimem. Když její syn poté nějaký čas drze využíval dokonce i sněmovní Octavii ke svým soukromým cestám, i do práce, zdůvodnila to tak, že syn nebo snacha používají služební Octavii údajně vždy jen ve chvíli, až když ona potřebuje někam rychle dovézt, jelikož dodnes nevlastní žádný řidičský průkaz. Avšak už v té době, a zejména z titulu své opravdu mimořádně vysoké ústavní funkce, měla plně dispozici navíc ještě i luxusní limuzínu BMW i s řidičem.
   Němcová však přesto v tom "neviděla" vůbec žádný problém , že ač neřidička, využívá klidně i té druhé možnosti navíc , mít plně k dispozici ještě i další, tzv. referentské služební auto. Prostě ho jen vypočítavě a ziskuchtivě poskytla svému synáčkovi dokonce i se služební kartou na benzín, který potom následně plně proplácela Dolní sněmovna.
   Na přelomu roku 2010 si začala před své jméno drze psát dokonce i titul Mgr. Teprve až to novináři vypátrali a chystali se i zveřejnit, protože se jednalo o naprosto arogantní podvod, a dokonce až na velký nátlak některých svých nejbližších vládních spolustraníků, nakonec od toho zcela potichu ustoupila. Napsal to teprve až nedávno server TOP. Na veřejnosti se to tehdy přesto vůbec neobjevilo.
   Holt neuvěřitelná síla snadno vydělaných peněz a politické moci u nás dokáže už téměř všechno možné i nemožné. I chudáci novináři a redaktoři jsou jenom lidé, a mnozí z nich prostě musí živit především sebe a rodinu.
   Dnes to už naštěstí ale ví kdekdo.
   A pokud se ODS takových funkcionářů zbavit nedokáže, či dokonce ani nemůže, nemá jako politická strana na české politické scéně už dávno co pohledávat.
   J. Janáček

   Vymazat
  3. Je parodií, když lásku a pravdu reprezentuje paní Mirka Němcová.

   Vymazat
  4. Je zajímavé, co všechno se dnes dá nazvat "práce".

   Vymazat
 2. Zvony někoho zburcují?
  To dřív zazvoní exekutor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:02
   No to je pravda , ale zapomněl jste důležitou
   poznámku. Ten exekutor zburcuje pouze toho u koho zazvoní. Nás jako národ by asi vzbudilo jen bombardování a nesmělo by samozřejmně být atomové. Pak už by nás nevzbudilo nic.
   Naprostá pasivita k osudům sousedů, známých a servilnost k osudům těch které nám vnucují media je známkou naprostého úpadku naší soudnosti.

   Vymazat
 3. Parlament a zákon demokracie31. března 2018 23:25

  Známy sociolog Robert Michels (1876-1936) formuloval princip, který označil jako „ZÁKON ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE“, podle něhož všechny demokratické systémy a organizace spějí k oligarchii, neboť zastupitelé získávají moc nad zastupovanými. Slabiny různých demokratických modelů vlády se v posledních desetiletích objevují stále bolestněji a zřetelněji. Problémem ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE BÝVÁ FAKT, ŽE ZVOLENÍ ZÁSTUPCI VE SKUTEČNOSTI VŮLI VOLIČŮ NEREPREZENTUJÍ, ALE HÁJÍ PARCIÁLNÍ ZÁJMY své strany, svých příznivců a přátel, skupinek patolízalů a různých organizací, přes které uplatňují svůj vliv a osobní prospěch... Z hlediska existence a uplatňování skutečných demokratických nástrojů řízení státu S LIDMI PRO LIDI proto se musíme rozhodnout, jakou vlastně chceme demokracii - přímou nebo nepřímou (zastupitelskou). A to projevit i ve volbách nebo v referendu!
  EU POD VLÁDOU NĚMECKA A USA! My jsme už skrytou kolonii Německa! Projekt vytvoření EU pochází z péra Německa! Vždyť ono dobře ví, že je vedoucím evropským hegemonem na našem kolbišti. To je výhodné i pro zločinecké USA pro jeho samozvanou funkci světového četníka.
  PARLAMENT ČR SE DĚLÍ NA POSLANECKOU SNĚMOVNU A SENÁT. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme zastupitelskou demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich chudých daňových kapes.
  POSLANECKÁ SNĚMOVNA je něco jako svazácky kojenecký ústav pro podporu a vývoj (ne)politických dobrodruhů, loupeživých politruků a zákonozrádců. Tito nám časem nekontrolovatelně „demokraticky“ vyrostou na politrucké dinosaury a superdinosaury za naše peníze.
  SENÁT je jakýsi apendix (slepé střevo) a residual (zbytek, zůstatek) tzv. demokracie. Tudíž zbytečně placená komora, úřad a odkladiště vysloužilých, zkrachovalých, nepotřebných a zestárlých (ne)politických politruků a zákonozrádců. Představuje zejména zasloužilé politrucké dinosaury a superdinosaury. Takový politický domov, LDN aneb odkladiště důchodců či neúspěšných prezidentských kandidátů. Slováci nemají Senát. A vůbec ho nepostrádají ve svém tzv. demokratickém systému! Proč asi? A co my - nebylo by také lepší zrušit český Senát?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedinkrat v nasi historii, byl senat uzitecny a to kdyz se narod nechal zblbnout od ODS a TOP09 a zvitezily jejich fasizujici tendence v PS. Tehdy senat volici "prebarvili na oranzovo" a mel moznost aspon trochu pozdrzet prijeti naprosto asocialnich zakonu z PS. Samozrejme ze v pripade existence !!!funkcniho modelu!!!(*) referenda, se existence senatu, stava zcela nadbytecnou.
   (*) - tohle je naprosto klicove!!! Pokud budeme mit referendum jako na Slovensku = velky pocet podpisu pro vyvolani, nenulove kvorum a hlavne nezavaznost (jako v U.K.) a v neposledni rade nemoznost hlasovat o mezinarodnich smlouvach a ustavnich zakonech, bude to jako na Slovensku, kde ze (tusim) sedmi konanych referend, jedine bylo byla platne.

   Vymazat
  2. Oprava: Bylo to uz v dobe t.zv. "1. Kalouskovy vlady", kdy jeste tvoril koalici za Lidovce.

   Vymazat
 4. Jaký má být hlavní smyl či poselství tohoto výkřiku? Pochopil tu splácaninu někdo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:21 nepochopil. Zřejmě zase jeden z příznivců TOP09, Starostů, ODS nebo snad KDU ČSL?

   Vymazat
  2. 3:39
   Ne, nepochopil. Proto se ptám bambulo. A ty když nemáš odpověď tak raději mlč.

   Vymazat
  3. 3:51 smysl toho uplácaného textu je, že náš život je pod tlakem na život z půjček, život na dluh, tedy styl, kterému podléhá celý ten kapitalistický svět a který končí bankroty, exekutory, je doprovázen krizemi a nakonec hrozí i pádem lidské civilizace, pokud ne zrovna zničením planety v podobě nezbytné k existenci živočišného druhu homo sapiens sapiens. Chápu, že například fandům USA tohle nedojde.

   Vymazat
  4. Smysl? Je v tradici velikonc. Stejně jako o vánocích by se měli lidé ztišit a zklidnit. A očekávat vzkříšení. A dle tradice pomoct těm co jsou nejchudší. Jenže těm by se mělo pomáhat celoročně. Dluhy jsou jen tak mimochodem i důvod proč je ničena naše ekonomika. Soudy odsoudí takové úroky a penále, které tvoří několikanásobek dluhu a fakticky neexistující peníze. Tak obchodníci s dluhy okrádají nejen dlužníky, ale všechny.

   Vymazat
  5. 7:26

   Jste padlej na hlavu, je kapitalismus, každý se má vo sebe postarat sám, socky si to zasloužej!
   Řekl jeden český občan Petr M. velký kšeftař se zlatem z Turecka, ze severních čech a poté:

   Jeho bratra (exkomunistu) velkopodnikatele, našli zastřeleného na parkovišti před "svým" podnikem. Vraha nevypátrali!

   Tento Petr M. šel po roce po této události do "svého" kšeftu a sekl sebou, 30-let, lékaři to nic. Práskl sebou po druhé, po třetí a diagnoza, agresivní nádor na mozku? Kšefty fuč, zadlužení, rodina fuč.

   Náhlé hledání SOCKYjistot, kde je socialismus!!!

   Jistá se mu stala pouze smrt 32-let?
   Přeji úspěšný kapitalismus.

   Vova

   Vymazat
 5. Nemohl by nám už někdo konečně říci kolik, že si ti exekutoři vlastně vydělávají, samozřejmě že zaslouženě? A Emamnuelo, tys mi tu opravdu chyběla.

  OdpovědětVymazat
 6. Hrabico, vy jste velmi nešťastný, ba přímo zoufalý člověk. Ok, vaše soukromá věc. Proč s tím ale otravujete ostatní a snažíte se vaše deprese přenášet na jiné?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:55 jste nějak nucen texty pana Hrabici číst? Já například je čtu rád, takže nevím jakým právem se mi snažíte takové texty odpírat. Jste schopen vůbec nějaké logické úvahy?

   Vymazat
  2. 3:46
   Jste úplně mimo, nic vám nezakazuju, člověče. Čtěte si co chcete. Jen bych se vás rád zeptal co vám třeba tento článek konkrétně dal?

   Vymazat
  3. Mysliteli 4:00 ptáte se, proč pan Hrabica otravuje ... tedy jakým právem. Takže by, podle vás, publikovat neměl. Tím se mi pokoušíte odepřít dostupnost textů toho druhu. Složité, že?
   A co mi to dalo? Na rozdíl od vás, vnímám tutéž atmosféru. Nepřeji vám nic zlého, ovšem padnout na vás skutečná životní smůla asi, pochopil byste. Asociále.

   Vymazat
  4. Pro 4:00. Pokud vám článek nic nedal, tak je s vámi zbytečná diskuze. Vaše otázky jsou asi jen hloupý pokus ukázat, že nemáte ani soucit a ani inteligenci něco pochopit.

   Vymazat
  5. 7:30: přidávám se k tomu co jste napsal. Víte na co čeká ta novodobá elita - to je otázka pro všechny - na smrt takových lidí jako pan Hrabica. Jednou v televizi jakýsi novodobý politolog řekl, že nová doba nastává tak 70 let po revoluci a přímo řekl proč - to totiž zemřou lidi, kteří si pamatují dobu před revolucí. Dovedete si představit tento svět, kde budou žít jen takoví lidé jako myslitel od 4:OO a takoví lidé jako pan Hrabica již nebudou? Pro mně toto je obzvláště těžké konstatování, protože např. moje dcera volila Schwanzenberga a pak Drahoše - přestože žije v USA s vysokoškolským titulem z ruky do úst a můj syn o politické situaci říká - mně to nezajímá a nechodí k volbám vůbec. Já bohužel nejsem zastancem rčení Po nás potopa.

   Vymazat
  6. To je prece uz v Bibli, ze "reku Jordan" smeli Zide prekrocit az pote, co zemrou posledni, kteri jeste pamatovali otroctvi. Na tom neni nic neobvykleho. Sam bych se tomu nebranil, kdyby ale soucasny stav nebyl zalozen lzi a podvodu, kdy se hrstka vyvolenych "disidentu", dohodla s predlistopadovymy komunistickymy spickami a nezinscenovala tento podvodny rezim.

   Vymazat
  7. 15:51
   Tys taky naivní trouba, viď? Papouškuješ, co ti kdo nakuká....
   A když už - tak buď důsledný a piš: špičkamy -
   Co je na kapitalismu "přirozeného výběru" podvodného?! Co je na něm zinscenovaného? Prostě: kdo dřív přijde, ten dřív krade.
   Chápej, že s "hrstkou", ke které patříš ty, "juro", se nikdo na ničem dohadovat nebude! Může tě to mrzet, ale to je tak všechno co dokážeš udělat. Ještě snad fňukat...

   Vymazat
  8. Pro 1 dubna 2:55 - Zdeněk Hrabica, kamarád majdanisty Štětiny! Zde jeho slova o Miroslavu Dolejšímu ani zmínka. M. H. komunista a nadšený havlista.

   V dnech následujících po událostech 17. listopadu, myslím, že to bylo 20. 11. 1989, mi do redakce přivezli neznámí česky mluvící lidé ze SRN velkorozměrné ofsetové barevné plakáty Václava Havla, budoucího prezidenta. Jeden z nich si schovávám na památku dodneška. Poučili mne, že se jedná o portréty budoucího prezidenta, který brzy vystřídá Gustáva Husáka, a informovali mne, že již před třemi roky na setkáních západních představitelů v Praze s disidenty oslovovali všichni Václava Havla titulem „pane prezidente". Jak zvláštní! Náš redakční řidič začal od té chvíle jezdit s redakčním autem s nápisem „Havel na Hrad". Podobné nápisy se však stále častěji objevovaly nejenom v Praze, ale třeba i v Jihlavě.

   Krátce po 17. listopadu 1989 byly také stále častější „horké" telefonáty Michaila Sergejeviče Gorbačova představitelům ÚV KSČ, jejichž obsah se dal shrnout do věty, jediným možným kandidátem na prezidenta ČSSR je Václav Havel. Sovětský tlak byl natolik silný, že mu skoro nikdo nedokázal odolat. Přesvědčil mě o tom i Zdeněk Mlynář, když jsem v jeho pražském bytě v Klimentské ulici, jeho prostřednictvím jednal s M. S. Gorbačovem o českém vydání knihy pamětí jeho manželky Raisy Gorbačovové s názvem „Žít znamená doufat". Gorbačov pomáhal překonat variantu, aby se kandidátem na prezidenta stal Ladislav Adamec, jehož možnému úspěchu naznačovaly rychlé, i když nepříliš dokonalé průzkumy. Volební štáb Václava Havla vyslal do všech krajů studentské agitátory vybavené letáky, které odmítaly přímou volbu prezidenta, a prosazovaly volbu Václava Havla ve Federálním shromáždění aklamací. A k tomu nakonec i došlo.

   Podle mých informací, které mi potvrdil i zpěvák a básník Karel Kryl, s nímž jsem se spřátelil na Husově kazatelském Kozím Hrádku 6. 7. 1968, pracoval ve stejné době ve prospěch zvolení Václava Havla prezidentem další volební štáb na území SRN, nedaleko našich státních hranic v Bavorsku, blízko Krylova nového německého bydliště. Tam se detailně zpracovával a upřesňoval harmonogram postupu až do dne Havlovy volby za prezidenta na Pražském hradě.

   Prezidentské volby jsem se sám jako novinář zúčastnil. Kromě většiny národně lidových poslanců, kteří nebyli odvoláni a nahrazeni jinými, jsem se ve Vladislavském sále pozdravil s básníkem Ľubomírem Feldekem a dalšími známými osobnostmi. Bylo symbolické, když před televizními kamerami zvedali ruce za Havlovo zvolení ve své většině lidé, kteří proti němu ještě nedávno organizovali nejrůznější kampaně. Ale i takové pitoreskní události jsou v politice možné.

   V Praze bylo v tu dobu kolem 5000 zahraničních novinářů, kteří informovali svět o „nahradvstoupení" nabývalého mistra, dramatika a disidenta, kterého do té doby znal v cizině jen omezený počet politiků a intelektuálů.

   Po volbě jsem se svobodně pohyboval v reprezentačních prostorách Pražského hradu a fotografoval velkolepý mejdan, který tu vypukl na oslavu Havlova zvolení. Atmosféra Pražského hradu byla v ten den naprosto mimořádná a nedala se s ničím, co Pražský hrad ve své historii prožil, srovnat. Byla tu spousta lidí jen ve svetrech, mezi hosty nechyběli dlouhovlasí mužové uměleckého vzezření; prezidentovu ochranku tvořili studenti Fakulty tělesné výchovy UK a nový prezident Václav Havel je oslovoval husitským názvem „práčata". Šampaňské se nalévalo do skla ještě z doby prezidenta TGM s pětiznakovým erbem Československé republiky. Později, když jsem již pracoval v gastronomických časopisech, jsem se od kulinářských a sommeliérských mistrů dozvěděl, jaká to byla krásná, památeční chvíle.

   Brzy se nový hradní pán pustil se svým architektem Bořkem Šípkem do přestavby pracovních místností prezidenta a zadal návrh nových uniforem pro Hradní stráž.

   Nastaly dny prezidenta Havla, obdivu, který přežívá až do našich dnů. Koncepce tohoto postupu byla prospěšná, ale přesto ji mnozí neprohlédli.

   Vymazat
  9. Na svou první cestu se Havel vydal dle logiky do součásti Bonnu a na Slovensko. Svou prezidentskou amnestií osvobodil nejen několik politických vězňů, ale především spoustu nevinných kriminálních obětí, kteří se v několika dalších letech sice znovu dostali zpátky za mříže, ale za tu dobu dokázali spáchat jednotky malicherných trestných činů. Vyvrátil fámy o odsunu Němců z Československé republiky, o němž rozhodly vítězné velmoci a mocnosti. Odstartoval restruktualizaci československého zbrojního průmyslu, která především na Slovensku způsobila první vlnu zaměstnanosti a vysloužil si tím (i když nejen tím) pozdější volání Bratislavanů: „Havel je i náš!"

   Prezidentova návštěva soukromého rolníka (od té chvíle již farmáře) byla nepřímou výzvou k budování družstevní formy hospodaření. Z pražského Špalíčku zazněl Havlův projev proti Petru Pithartovi a jeho údajnému propojení estébáckými nitkami s vládnoucí kamarilou. Na pražském Jižním Městě mluvil o panelových domech jako „králíkárnách", aby odtud nakonec za jásotu obyvatel odejel.

   Jeho oprávněné restituce rodinného majetku, konfiskovaného po válce na základě Benešových dekretů, byly vydávány za projev jeho neodpovědnosti, a když si pořídil obyčejný dům v Dělostřelecké ulici odkoupením objektu z majetku ČSLA; bylo to interpretováno div ne jako projev jeho neskromnosti (nechtěl bydlet na Hradě!) a zcela nezbytná potřeba hlavy státu. Následovaly každotýdenní Hovory z Lán, další a další inscenace jeho divadelních her (dvacet let nesmyslně zakazovaných normalizačním režimem), vydání „Životopisu Václava Havla" z pera Edy Kriseové a později knihy Lídy Rakušanové „Václav a Dagmar Havlovi – Osudy v jednom svazku".

   Havel měl více brojit proti rekreačním zařízením bývalých „národních fronťáků" lidovců, socanů, proti státnímu sanatoriu, zvanému Sanopz, a nebylo mu dáno poukazovat i na takovou banalitu, jakou byla skutečnost, že si Gustáv Husák nechal ve sprše udělat pochromovaná držadla, aby náhodou neupadl.

   Když se začal potýkat s těžkými chorobami, byl hlavně kvůli němu vybudován nový prezidentský pavilon a apartmá a v pražské střešovické Ústřední vojenské nemocnici. Čtenářům denního tisku se četná Havlova onemocnění, která mu často umožnila, plně se věnovat výkonu své funkce, interpretovala jako důsledek mnohaletého věznění v socialistických kriminálech. Jistě věznění na zdraví nikomu nepřidá a věznění disidentů bylo zvůlí (a současně sebezničující chybou) normalizačního režimu, ale za pozornost stojí, že Havel sám později prohlašoval, že se k němu ve výkonu trestu chovali dozorci a lékaři většinou korektně.

   Vzplanutí vyvolávaly u intelektuálnějších lidí zprávy o prezidentově zakoupení letního sídla v Portugalsku či o prodeji části Lucerny Junkovu Chemapolu (Junka dokonce posadil k jednomu stolu s anglickou královnou).

   Havlovo okolí tak postupně budovalo realitu o nesmělém, charakterním, jemném muži, který na základě pravdy a lásky vybudoval stát, jaký tu ještě nebyl, a to ještě navzdory stále viditelnějším mezi touto legendou.

   Takřka týdně nám na stříbrném talíři předkládali strůjci Havlova štábu informace o dalších a dalších vyznamenáních a čestných doktorátech z celého světa. Smutné je, že o mnohé vyznamenání a tituly se zasloužil i domácí diplomatický sbor, který je na přání Pražského hradu vyjednával s kompetentními zahraničními partnery. Opakované návrhy, aby Václavu Havlovi byla udělena Nobelova cena za mír, když spolu s Helmutem Kohlem uznal jako první samostatnost Chorvatska.

   Jenom očití svědkové mohou potvrdit na Pražském hradě, které si Václav Havel vytvořil v duchu svého vlastního vkusu, od vypínačů až po zásuvky a dary od svých uměleckých pochlebovačů. Dokonce se chystalo po ukončení prezidentství otevření kopie Havlovy pracovny, trochu z ruky, až na Opavsku. Tento nepodařený úmysl nakonec vyústil v plán vzniku Havlovy prezidentské knihovny na pražské Kampě. Knihovna bude nakonec umístěna v budově, kterou kdysi obývala Hana Benešova a také ministr zdravotnictví Jaroslav Prokopec na pražském Loretánském náměstí.

   Vymazat
  10. Prezidentské volby jsem se sám jako novinář zúčastnil. Kromě většiny národně lidových poslanců, kteří nebyli odvoláni a nahrazeni jinými, jsem se ve Vladislavském sále pozdravil s básníkem Ľubomírem Feldekem a dalšími známými osobnostmi. Bylo symbolické, když před televizními kamerami zvedali ruce za Havlovo zvolení ve své většině lidé, kteří proti němu ještě nedávno organizovali nejrůznější kampaně. Ale i takové pitoreskní události jsou v politice možné.

   V Praze bylo v tu dobu kolem 5000 zahraničních novinářů, kteří informovali svět o „nahradvstoupení" nabývalého mistra, dramatika a disidenta, kterého do té doby znal v cizině jen omezený počet politiků a intelektuálů.

   Po volbě jsem se svobodně pohyboval v reprezentačních prostorách Pražského hradu a fotografoval velkolepý mejdan, který tu Sám aktér k tomu přispívá zdůrazňováním dalších svých aktivit, které přesahovaly a přesahují povinnosti prezidenta či exprezidenta: studium ve washingtonské knihovně, premiéry a reprízy filmů Občan Václav Havel, organizace mezinárodních setkávání Forum, na kterých nechyběl ani Dalajláma, či Gorbačov. Oběma měl konečně za co děkovat.

   Vrcholem všeho je zatím jeho poslední „prezidentské vystoupení" ve veřejnoprávní České televizi v Otázkách Václava Moravce.

   Myslím, že tento pořad, následující hned den po letošním novoročním projevu 2018, zatím ještě stále jediného prezidenta České republiky

   Nejzajímavější myšlenkou exprezidenta byla jeho podpora budoucí přímé volbě prezidenta. Od člověka, který prošel a vstoupil na Pražský hrad aklamací, to nezní zrovna přesvědčivě.

   Již jsem se zmínil o urputném zájmu, zkoordinovaném s plány mezinárodního euroatlantického uspořádání, které od 17. listopadu 1989 projevoval o zvolení Václava Havla prezidentem Československé socialistické republiky Michail Sergejevič Gorbačov.

   George Bush to později komentoval svým nezapomenutelným výrokem, že myšlenka, aby se stal Václav Havel československým prezidentem, byla jedním z největších a nejlepších amerických nápadů.

   Vím, že jsem sáhl po nevděčném a opět tabuizovaném tématu. Vím, že je u nás opět i mezi inteligentními a vzdělanými spousta „modlářů", kteří se bytostně a nezvratně potřebují klanět nějakému Velikánu Velikánoviči, přese všechno, čím se tento velikán odkopává. Někteří lidé kladou otázky, jak to, že toho „všemi milovaného" Vaška myslící lidé neodepsali hned po jeho řečnických úletech o „králíkárnách" a „humanitárním bombardování". A oprávněně se i dnes ptají, jestli má člověk se stamiliónovým majetkem zapotřebí dát se finančně podporovat miliardářem Zdeňkem Bakalou, když realizuje po vzoru amerických prezidentů (možná i po vzoru prezidenta TGM) svou prezidentskou Knihovnu Václava Havla.

   I já se někdy ptám, zda nemám, stejně jako většina z nás - odhodit pomyslnou flintu do žita a jen ze zoufalství zapět s básníkem Karlem Tomanem
   Jakýkoli protest proti němu vede k nehoráznému a ve svých důsledcích zničujícímu okopávání autora.

   Měl jsem to štěstí, že jsem se jako novinář mohl účastnit po 17. 11. 1989 schůzky George Bushe a Michaila Gorbačova na osobní lodi Maxim Gorkij na Maltě a vím, o co tam šlo. Ale tato skutečnost mne k leckterému mému úsudku v předchozích řádcích opravňuje. Děkují za to osudu.

   Vymazat
  11. Už dávno před 17. listopadem 1989 mne navštěvovali zahraniční novináři (mnohdy šlo i o redaktory z Moskvy, a někdy i z dalších tehdejších svazových republik) a projevovali přání setkat se s Václavem Havlem; poučovali mě, že jednou bude československým prezidentem. Několik takových setkání s Havlem a jeho týmem se uskutečnilo. A několikrát mne zval redakční kolega, mladý fotograf Lukáš Volek, abych s ním zašel na mejdan, kde bude kromě jiných i Václav Havel. Podle jeho slov se na takových setkáních „dějí opravdové věci".

   Když jsem šel 17. listopadu 1989 s některými kolegy z redakce Světa v obrazech z Albertova na Vyšehrad a odtud na Národní třídu, svěřil jsem se fotografu Bedřichu Kockovi s informací z předešlého dne od Vasila Mohority, že možná poteče i krev. Netekla. U Národního divadla v podloubí stál v pozici lidské sochy Jaromír Štětina, můj přítel z brázdění kouty široširého Sovětského svazu, s Danou Mazalovou z Mladé fronty, oba měli zdvižené ruce ve „véčka", a na těle papírovou tabulku s nápisem „Nejsme jako oni!"

   Vymazat
 7. Na YouTube
  HEIKE SCHAFER - DIE GLOCKEN VON ROM . mp4 - to jsme my Katolici !

  na YouTube
  DIE GLOCKEN VON ROM
  Tak zvoni executori !
  Hane Hrabico NEDEJTE SE !

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Byl jsem inspirovan k premysleni a zvedavosti autorem Hrabicou a zjistil jsem, ze ten problem BEZDOMOVETSVI je daleko vetsi, nez je znamo ! Proc to tak je ? Napiste duvody autore ! (U nas jsou to drogy.)

  OdpovědětVymazat
 11. Administratore ty nemas smysl pro srandu ! (3:52) - je poseroutka, ktery zadnou lepatu nema ! Tu co mel mu zabavil executor za dluh v putice ! !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:13
   Piš česky nebo vůbec ty uASSackej potrate opičí kurvy!!!!!!

   Vymazat
  2. Toto s administrátorem nehne, toje opravdu fajn! Nekolová

   Anonymní 1. dubna 2018 7:55
   7:13
   Piš česky nebo vůbec ty uASSackej potrate opičí kurvy!!!!!!
   Vymazat
 12. Good Night, koncim - George Noory mluvi, proto
  patrim k lepe informovanym !
  Kdyz jsem napsal o Rush Limbough , tak to bylo smazano na clanku Erica Besta. A ten mistni osel - cesky Mugabe (kteremu executor sebral lopatu)
  na NR vam nerekne NIC !

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Hrabica pište dál , ten kdo chce ten Vašemu textu rozumí . Ten kdo nerozumí vidí tuto dobu jinak , zřejmě z pozice někoho komu tato žumpa vyhovuje a nerad by o své privilegia a výhody parazita přišel . Jinak kdo z moderních otroků v montovnách v Česku si může dát oddych od práce na 1 rok aby se pak rozhodl co dál ? Ten politik , kterého máte na mysli a my obyčejní víme o koho jde , by po tom roce oddychu měl nastoupit pracovat do kamenolomu aby poznal konečně co je to práce . A taky aby svou prací aspoň trochu nahradil to co v politice za ta dlouhá léta napáchal . Ale takových jako je on je v Česku mnoho a asi by se do všech kamenolomů nevešli .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší než v kamenolomu je práce na páse. To by teprve koukal

   Vymazat
 14. To, že si Sobotka dává na čas do příštího roku znamená, že ta funkce, kterou pro něj připravují bude volná až v té době. Že si může do té doby dát nohy na stůl a odpočívat, co byste taky chtěli od chlapa kolem čtyřicítky, který toho pro nás tolik odpracoval a teď potřebuje klid.. Hlavně že důchodci podle něj měli mít právo na odpočinek až od 70 let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:04: jelikož nemohu napsat nic vzletného, napíši to co mě napadne, když vidím Sobotku - muž se stejně blbým usměvem jako Farský - to je snad nejvíce iritující idiot z poslanecké sněmovny.

   Vymazat
  2. 9:09 - Vždyť má také přezdívku dr. HALÍŘ��(Farský), z maďarského seriálu.
   Tomsky

   Vymazat
 15. Přemýšlím o tom, kdy bude naše "česká" vláda zasedat v USA. V PS zasedají většinou "menšiny".

  OdpovědětVymazat
 16. Hrabica je opravdu nízký člověk. Píše pomluvy o Bohuslavu Sobotkovi, ale je zbabělý jeho jméno vůbec otevřeně napsat. Ve své omezenosti a závisti je znechucen jak je možné, že někdo kdo stráví mnoho let prací v nejvýznamnějších státních funkcích si může dopřát několikaměsíční oddech. Potom si dokonce Sobotku (opět zbaběle nepřímo) za "pachatele trestné činnosti a rozkradače".
  A tento člověk se považuje za křesťana, postaví si na zahradě zvoničku a žvaní tu cosi o vzkříšení. Přitom se dáví nenávistí k jiným. Prej "nemám slitování, čert je vem". Křesťan jako prase. Fuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Rajen na návštěvě v parlamentu ČR
   se loučil se slovy o Bohu.
   Katolíci celého světa spojme se :))

   V tyhle dny je třeba připomenout restituce
   Halíka Duky prolhané Hemany
   a fašistickou politiku Vatikánu.
   Vzkříšení opravdu přijde
   ale naší posvátné České země*

   Vymazat
  2. 10:35 Někdo jako Sralbotka se do politiky vůbec neměl dostat. Ale byl tehdá mladej a věděl hovno, tak to zkusil.

   Vymazat
  3. pro 10.35
   zato vy jste hrdina.Proto píšete anonymně.

   Vymazat
  4. Anonymní 1. dubna 2018 15:08

   pro 15.08
   zato vy jste hrdina.Proto píšete anonymně.

   Vymazat
  5. Anonymní 1. dubna 2018 15:08

   pro 23.49
   zato vy jste hrdina.Proto píšete anonymně.

   Vymazat
 17. 10;35
  Ty Sralbotkovo hlásná troubí,nedávej svojí deníku tu všem na odiv!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Seznam je antislovanská sebranka .Kdo ji vlastní Bakala ?

  OdpovědětVymazat
 19. Bakalu podporuje : Němcová s ODS , trop09 , KDU dostali od Bakaly po 10milionů . Od této doby ho poslouchají .

  OdpovědětVymazat
 20. Není to náhodou Lukačovič ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovo náhodou vynechte, samozřejmě je to on.

   Vymazat
 21. Byly smazany vsechny prispevky tykajici se ZVONU a mythologie zvoneni , ktere nas spojuji s evropskymi dejinami a tradici !

  OdpovědětVymazat
 22. Vsimete si , ze 7:55 s jeho "POTRATEM OPICI KURVI" smazan nebyl !
  Cesi , kdo vas VLASTNI ? Kdo s vami manipuluje ? Kdo ubiji vase duse ? (A luxuje penezenky !)

  OdpovědětVymazat
 23. Proc jsou Madari a Polaci uplne jini ? Protoze nejsou servilni ! Behem 10 let, Polaci budou evropskou mocnosti a jak v Bruselu, tak ve Washingtone to kazdy vi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:10

   Poláci budou evropskou mocností? Tím, že nakoupí americké rakety? Nebo tím, že produktivitou práce předčí Německo a Francii? Nebo tím, že zakážou potraty?

   Pilsudski byl karikatura panovníka; Kaczynski je karikatura Pilsudského!

   Vymazat
 24. S vami je manipulovano lidmi, kteri NEMAJI vase slovanske geny a snadno se to pozna na reakci k thematum, ktere zde pisi ruzni autori ! Pozna se to podle smyslu pro humor, nebo smyslu k dejinam ! Vy jste opravdu nevolnici a budoucnost pro vas nebude dobra !

  OdpovědětVymazat
 25. Dokonce i nevinne veci jako je zminka o rimskem svatku "TUBILUSTRIUM" (na pocest zvonu , trumpets a bubnu) je smazana ! Uvedomte si, ze Slovane jsou treti RIM !
  Slovane nejsou Khazarske imperium ! Nejsou jeho casti a nemaji nejmensi moznost preziti pod despoty, ktere ho prosazuji ! TO RIKAJI DEJINY ! To neni z me hlavy !

  OdpovědětVymazat
 26. 17:17 - tim ze jsou nacionalisticti, ze dbaji svych zajmu, ze nejsou servilni a ze jsou opatrni na to, kdo jim vladne ! Jsou kmenove kompaktni a stmeleni
  nabozenstvim.
  (A svet se divi, jake KRASAVICE se u nich rodi !)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:32 = reakce senilního uslintanýho dědka-

   A v Bílém dom sedí autista
   1) který nevládne své zemi
   2) který neřídí své ministry
   3) který si ani nedokáže vybrat poradce
   4) jehož mentální kapacita rozsahem nepřesáhne počet znaků ve Twitteru.

   Ano, to je ten "oblíbený president Trump"!

   Vymazat
  2. 17:40
   Přesně vyjádřeno!!!!!
   Ten senilní imbecil má opravdu F73 a ještě se tím chlubí!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
 27. Polsti immigranti v Americe vzbudili pozornost tim, ze patri k lepsi stredni tride v rekordnim case !
  To odkud kupuji zbrane jejich krajane v Polsku je jejich vec ! VY napred vse ideologicky prehodnocujete a svet to vi a smeje se !

  OdpovědětVymazat
 28. Polaci jsou pysni na svoje dejiny plne krve a slz !
  Vy svoje dejiny UPRAVUJETE podle potreb casu a pozadavku vrchnosti, ktera za vetsi kus chleba slouzi svedomite cizim zajmum !

  OdpovědětVymazat
 29. Tak jsem si pustil bitva u sudomere,u viděl jsem co kdysi jseme byli za národ,v daleko menším populaci.
  Tohle by měli povinně vidět všichni američtí řitalpinisté a naši politici chtějí prodat náš národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bitva u Sudoměře byla ještě o něčem jiném . Když si pustíte bitvu u Lipan tak taky uvidíte co jsme byli za národ . Už tehdy se to hemžilo zrádci a tak to pokračuje přes Bílou Horu až dodnes .

   Vymazat
 30. Vy Cesi mate obrovske stesti, ze vas president Zeman je samostatne myslici , (v Polsku je to
  beznejsi u politiku, nez v Cesku !) - Ze je proziravy a neleze do zadku kazdou chvili nekomu jinemu ! Vas Sobotka takovy nebyl ! Merkerova se mu urcite
  o odmeni !

  OdpovědětVymazat
 31. 17:54
  Ty smíchovskej retarde,mazej Trumpetovi vyměnit Papmpersky,tady ti ty pindy někdo nežere!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá NR, brzy skončíš, už se sem propracoval Pamprsák.Jde o retrovira,posedlého grafomanstvím. Má velmi řidký rozsah slov a ještě řidší skoro tekuté myšlení.Po inkubační dobé začíná zapáchat.

   Vymazat
 32. 17:40 je VAS TYPICKY IDIOT, ktery misto argumentu pouziva nadavky.

  President Trump nema moznost jinou nez twiter, kdyz chce neco rici narodu, proto ze media jsou v rukou jeho nepratel !

  President Trump vede GIGANTICKY boj proti te stejne parte hnupu, ktera z vas udelala novodobe nevolniky !

  Za vlady presidenta Trumpa je amerika daleko optimistictejsi nez za Obami .

  VY URAZLIVY HNUPI ! ! ! Zde je realita !
  Nezamestanost je na ustupu, (spise uteku) ! Amerika je hospodarsky na vzestupu ! firmy se vraci do ameriky z asie a jinych predlakovu ! Kriminalita je daleko mensi nea za Obami !

  OdpovědětVymazat
 33. 18;07
  Ak dlouho ty sračky hodláš tapetovat ty senilní vemeno z kachny???!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:14

   "Honolulu" je autista. Jen zdánlivě reaguje na své okolí; ve skutečnosti žije svůj dementní život v ulitě. Je tedy zbytečné ho oslovovat. Stejně tak můžete mluvit s hydrantem nebo mříží od kanálu.

   Vymazat
 34. Prestava mi fungovat computer , uz sem zase vlezl ten pohlavni ud orangutana - cenzor ! Ale nevim je-li to z Prahy nebo z OSN v N.Y. !
  Pisi rychle mam tam preklepy a chyby !
  Snad jeste stihnu poslat do prdele to obute hovno - 18:00 - cesky Mugabe chraneny picusem cenzorem !
  Ahoj Hurvinci, nic dobreho vas neceka !

  OdpovědětVymazat
 35. 18:15
  Zmlkni ty F73 z papundeklova!!!!☺

  OdpovědětVymazat
 36. 18:14 - tak dlouho dokud se mi bude chtit !
  Ty hemeroide ! Mam z toho radost ! Ze vam roziham ve vasich PITOMICH palicich trochu svetla !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětVymazat
 37. 18:20
  I Zulukafr nebo Hotentot umí líp česky a má v palici místo moče MOZEK!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 38. Za komunistů poslanci dostávali náhradu za účast při parlamentích jednáních. Dnes dostávají plat i za dobá kdy se rekreují a povětšinou pokud se domluví tak tento zájezd do ciziny jim zaplatíme také. Nemoc není překážkou plat jde v plné výši. Pro přestárlé a ty kteří se nedostali na parlamentu jsme zřídili senát. Dnes jak to tak pozoruji i v parlamentu se zdůvodu toho že jsme zatím nezřídili dorosteneckou sněmovnu uchytilo několik individuí, kteří si tam přividělávají na studia. Výhodou je že před profesory a zkušební komisí mohou mávat posraneckým průkaze. Pokud je nejistá situace že budou znovu zvoleni mohou vystudovat a obhájit titul ve zkráceném řízení třeba za jeden měsíc.
  Ještě doufám, že nebude zákonem změněn věk pro presidenta. Někteří desetiletí studenti církevních škol by nám mohli začít presidentovat třeba ještě dříve než náš stát dobudou muslimské hordy.

  OdpovědětVymazat
 39. 18:15
  Hurvínek je světově znám. To ty idiote z Floridy jsi je naprostý blbec, který se sere do toho co čeho mu mic není.

  OdpovědětVymazat