Reklama

čtvrtek 5. dubna 2018

3 714 korun za 45 minut platí ministerstvo školství za výuku azylantů. Arabové a další se v Čechách učí kořeny evropské civilizace nebo soužití s majoritou Částky, o kterých si nejen čeští kantoři mohou nechat zdát !

5.4. 2018   PL,část článku
Agentura Xact s. r. o. z pražských Vršovic na konci loňského roku, přesně to bylo 27. prosince, obdržela velmi lukrativní smlouvu na patnáct milionů korun. Tu připravil resort školství a podle všech dostupných materiálů se zaměří na „zajištění kurzů základů vzdělávání v oblasti kultury a demokracie pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou formou azylu nebo doplňkové ochrany.“


Jednatelem je jistý Robert Kvapil. Když jsme se potom znovu vrátili ke smlouvě, zjistili jsme, že Kvapilova firma řadu věcí, které ze smlouvy plynou, ihned postupuje subdodavateli. Tím je firma Pontias. Ta shodou okolností „sedí“ také na Praze 10, tentokrát se jedná o ulici Přípotoční. Od sebe to mají cirka deset minut svižnou chůzí.

Ani Pontias (dříve Senior Help) na svém webu příliš nerozvádí, že by školil azylanty za 3 714 korun na hodinu. Našli jsme jen tolik, že „jsme vzdělávací a školící společnost, se sídlem v Praze. Naší specializací je vzdělávání dospělých a seniorů v různých oblastech“.

V rámci svých aktivit poté uvádí kupříkladu lekce Nordic Walkingu pro všechny generace nebo vzdělávací programy objednávané orgány státní správy a EU. A až zde se dá objevit řádek „workshopy a vzdělávání pro cizince a minority v ČR“ stejně jako „hudební workshopy (freestyle rap, bubnování, zpívání)“. Jestli se bubnuje do rytmu výuky také v azylových centrech, nevíme.Jednatelkami firmy jsou od roku 2012 Iveta Luxová a Hana Čepová. Luxová zjevně působila v obecně prospěšné společnosti Právě teď! Tam se také soustředila výhradně na seniory.

A co vlastně tato štědře odměněná smlouva, o jejímž smyslu lze směle spekulovat, přináší? Dodavatel státní zakázky, tedy Agentura XACT, bude evidovat docházku oprávněných osob, zajistí výuku v českém, anglickém, ruském či arabském jazyce, bude podávat měsíční zprávu o výuce a rovněž zabezpečí logistiku. Neboli zabezpečí skutečnost, že se učitel (tlumočník) z místa A dostane do místa B, kde bude přednášet. A co?

„Poskytovatel se touto dohodou zavazuje zajistit kurzy základů vzdělávání v oblasti kultury a demokracie pro až 2000 oprávněných osob ročně v zařízeních Správy uprchlických zařízení,“ píše se v materiálech, které máme k dispozici. Pro azylanty tak MŠMT připravilo jakýsi rychlokurz (za 15 milionů korun), který obsahuje řadu pro ně jistě zajímavých odboček: studovat tak budou Listinu základních práv a svobod, povědomí o trestní odpovědnosti za své chování, práva a povinnosti občana, principy soužití minority a majority nebo například kořeny a zdroje evropské civilizace a kultury, klíčové mezníky evropské historie. Pakliže budou pilní, školící agentura jim vystaví osvědčení o absolutoriu. Má to však jednu podmínku. Docházka musí dosahovat pětasedmdesáti procent.

Částky, o kterých si nejen čeští kantoři mohou nechat zdátHodinová mzda. Podle smlouvy je totiž platná odměna 3 714,70 korun za jednu hodinu výuky. Jelikož se jedná o školní hodinu, mluvíme o 45 minutách. To je mzda, na kterou nedosáhne ani ten nejlepší státní zaměstnanec v České republice. Pokračování zde na PL

12 komentářů :

 1. A pak, že nejsou peníze. Vlastní občané se drží na ůzdě a pro kdejakou kulišárnu se prachy vždycky najdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:01
   "Agentura Xact s. r. o. z pražských Vršovic na konci loňského roku, přesně to bylo 27. prosince, obdržela velmi lukrativní smlouvu na patnáct milionů korun". ZA KDEJAKOU STÁTNÍ FINANČNÍ KŘIVÁRNOU, HLEDEJ NĚJAKÉHO PRAŽÁKA, ODJAKŽIVA?

   "Vlastní občané se drží na uzdě", krom chalífátu Praha!
   Stark

   Smazat
 2. Havlismus v akci
  Cesi plati
  Ted to masivni znasilneni Irky skupinou obohacovacu v Praze
  Kdo byl pro Havla by mel spachat omluvnou sebevrazdu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buď si naši mladí zachovají republiku evropskou anebo evropskou afrického typu . Auf vidersen .

   Smazat
 3. No, musíme si představit zase to korupné, které musí zpětně z výplaty vrátit plátcům do jejich kapsy ten "pedagog". A tak ten pedagod učí a učí a učí a ti co nás kolonizují poučení znásilňují, znásilňují a znásilňují a hned u sv. Václava, aby to bylo řádné uctění Mohameda. To vše v rámci tzv. kapitalistické svobody podnikání.

  OdpovědětSmazat
 4. Jestli se chceme stát Babylonem a také tak skončit, tak prosím mlčme a nechme to dále být. Jestliže máme dostatek financí na dvojnásobek policistů, jako je teď ve Švédsku a nebude nám vadit desetinásobné zvýšení trestné činnosti, včetně znásilnění, tak to nechme být. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda. Už jsme zase jen pár metrů před převratem, protože všechny ty zhovadilosti už jdou přes čáru. Ale samotní zhovadilci to cítí už taky, a už zase jsou poblíž startovní čáry. Tak to nechme být.

   Smazat
 5. Tenhle stát není pro staré, ale není ani pro Čechy.

  OdpovědětSmazat
 6. Nic jen zlodějina za kterou se maskuje pravda a láska je to samé jako prkýnko a štěně nabarvené na červeno za 800000 Kč. Jak dlouho si nechají Češi kálet na hlavu od havlistických parazitů?

  OdpovědětSmazat
 7. Demagogická propaganda hned v titulku

  3 714 korun za 45 minut platí ministerstvo školství za výuku azylantů. Arabové a další se v Čechách učí kořeny evropské civilizace nebo soužití s majoritou Částky, o kterých si nejen čeští kantoři mohou nechat zdát !

  Především azylanti z východních zemí souží naší krajinu a další...

  Pročpak nezveřejníte statistické údaje o počtech příchozích a původu zemí?
  Komu slouží strašení migrací islámu ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:25 - Zde je nevybuchlá puma, politici v Praze!
   Těmito, dny hrdosti si pouze namastí kapsy, pražáci, kterých se tento skutečný problém vůbec v tom nejhorším slova smyslu netýká! Jsou opevněni "NA SVÉM ÚZEMÍ A MEZI SVÝMI", ono si je to ovšem najde?! Ono to bobtná a bobtná, nedovedu si představit, jak tito ZEMĚvůdci, řeší migraci z Afriky, či z blízkého východu. Ještě, že jsme zemí chudoby, krom Prahy. Svými pražskými parazity přisátými, nic neřešícími pochody, hrdostí, všeho druhu? JEN, KDYŽ TO KÁPNE!!!

   V neděli 8. dubna oslavíme již poosmnácté Mezinárodní den Romů romipen. Pražské oslavy budou třídenní a i tentokrát proběhnou v režii organizace Ara Art. Tématem letošního ročníku oslav bude romipen (romství) a jeho obsah v 21. století.

   Mezinárodní den Romů je dnem, kdy Romové po celém světě oslavují bohatství své kultury, připomínají si svou historii a také reflektují situace, kterým čelí jak v majoritních společnostech, tak i uvnitř vlastních komunit. Jednotící téma každého ročníku oslav je voleno vždy tak, aby odráželo některou z aktuálních problematik. Letošní ročník oslav zastřešuje téma romipen, tedy romství s jeho obsahem a významem jak pro romskou, tak i pro většinovou společnost.

   „Termínem romipen označujeme soubor kulturních tradic, hodnot a způsobů jednání, vystupování a chování nejen v rámci rodiny a komunity, ale také na veřejnosti. Jde o nepsané zákony předávané z generace na generaci, kterými se (mimo jiné) odlišuje romská společnost od majority,“ vysvětluje David Tišer, ředitel organizace Ara Art a hlavní režisér pražských oslav. A dodává: „Chceme se v rámci letošních oslav ptát, co vlastně znamená romipen v současné době pro samotné Romy – jaké má podoby, jak se vyvíjí, zda nás kultivuje, nebo naopak brzdí.”

   Odpovědi na otázky týkající se hodnot a vlastní identity Romů jsou podle organizátorů nesmírně důležité. „Abychom jako celek mohli dobře fungovat v majoritní společnosti, musíme především rozumět sobě samým. Jak jednou trefně popsal novinář Petr Uhl: ´Romipen je základem kulturní emancipace Romů´. A já k tomu dodávám, že tato emancipace je bezpodmínečně nutná k tomu, aby Romové žili důstojně a v oboustranně přínosné symbióze s majoritou,“ říká David Tišer.

   Pražské oslavy Mezinárodního dne Romů potrvají od pátku 6. dubna do neděle 8. dubna. Hlavním městem budou jezdit historické tROMvaje s živou hudbou. Hudební program bude těžištěm celých oslav, které vyvrcholí slavnostním galavečerem plného romských i neromských osobností v neděli 8. dubna v divadle Archa. Již tradičně zde bude také udělena Cena Mileny Hübschmannové za zvláštní přínos v oblasti romského jazyka, jejíž laureáty každoročně vybírá Seminář romistiky při FF UK v Praze. Program oslav včetně dalších informací pro návštěvníky je už nyní dostupný na www.mezinarodnidenromu.cz.

   Ramón

   Smazat
  2. ROMOVÉ PODPOŘTE Romea.cz
   Podpořte pravdivé zpravodajství o Romech
   Jednorázově Měsíčně
   Přispět v Kč: Jiná částka
   1 000 Kč 500 Kč 300 Kč Darovat 500 Kč
   zabezpečeno Darujme.cz

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.