Reklama

úterý 17. dubna 2018

§ 407 Podněcování útočné války

17. 4. 2018     Trestní zákoník  40/2009 Sb. (Poslední změna zákona: 17. 9. 2015)
(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
(3) Příprava je trestná.

16 komentářů :

 1. Útok na agresora není útokem, ale obranou. Je-li agresor definován, potom jakákoliv akce proti zemi agresora nebo jednotlivcům z jeho řad není útokem podle zákona, ale naopak šlechetným činem. Svobodné a demokratické společenství stojí vždy na straně práva a zákona. Hodges.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme, pletete si pojem s průjmem!

   Stačí se podívat do moudrých knih, co znamená slovo AGRESOR!!!

   Smazat
  2. Bohužel to, co dnes samo sebe označuje za svobodné a demokratické společenství, je spolek vazalů, které vláda USA vydírá a komanduje. Posledním případem je hodnocení vlády Slovenska ze strany amerického velvyslence. Do dějin asi vejde statečné vyhlášení českého prezidenta Zemana, který "zavřel dveře na Hrad" americkému velvyslanci v Praze kvůli odsouzení Zemanovi návštěvy Ruska. Zeman k tomu podotkl, že český velvyslanec také nehodnotí zahraniční návštěvy amerického prezidenta. Jenže toto jsou výjimky. Většina evropských politiků se chová jako ochotní lokajové Bílého domu a jsou svolní k čemukoliv. Ostudným pošlapáním mezinárodního práva je tak agrese USA a Spojeného království proti legitimní Sýrii pod záminkou chemického útoku proti vlastnímu obyvatelstvu.

   Smazat
 2. Tak ,kdy to začne prokuratura řešit?

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to by chtělo vyzkoušet nezávislost našeho soudnictví. Kandidátů na tepláky máme více než dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman je už starý a neškodný, nikdo ho nebere vážně a všem je k smíchu. Navíc za chvíli umře. To se přece všude píše. Proč by ho zavírali?

   Smazat
  2. 21.34 - jsi odporná, hnusná svině! Ty jsi vše, k smíchu ty mrňavý hovno, ty počítačovej magore- kdy chcípneš ty? Taky za chvíli? No, jen aby.

   Smazat
  3. Co je to za ču-áka 21:34?

   Smazat
 4. Nejhorší je že se západním teroristům nic nestane tak oni můžou taky.

  OdpovědětSmazat
 5. 21:34
  Vy jste něco odporného,anebo nechápete děj okolo sebe.Nerozumím jak může tohle někdo napísat.I kdyby vás platili,tak tohle je za čárou.Styď se.

  OdpovědětSmazat
 6. 21.34 - lidskej zmrde a odpade.Ty jsi ksindl ksindlů se sračkama v palici...doufám,že nemáš děti,bo by to byl genetickej odpad po tobě.Ty přiblblá nulo od klávesnice...

  OdpovědětSmazat
 7. Současný stav je schopen řešit jenom soudce LYNČ !

  OdpovědětSmazat
 8. Citace paragrafů je pěkná, co ale s tím, najdete alespoň jednoho policajta, prokurátora či soudce, který se odváží tyto paragrafy použít na naše politiky a jejich přisluhovače ?
  Takže zase kecy, kterých tu je všude plno.

  OdpovědětSmazat
 9. Pamatuji si, že v roce 1999 platný a účinný Zákon na ochranu míru. Havel se v té době vyhrožoval svrchované, ale už zmenšené, Jugoslávii humanitárním bombardováním, které se, jak známo vykonalo. Přitom uvedený pojem je oxymorón jak prase. Jak to, když byl páchán zločin proti nevinnému srbskému národu, kde byli státní zástupci, nejvyšší soud, ústavní soud, právní kecalové typu Pitharta? Jen netečnost, což je špatné. Jak napsal G.Ch.Lichtenberg:" Netečnost se neoplácí, nechá si totiž líbit do nebe volající ponížení i nejhanebnější útisk." Já jsem se tehdy proti této skutečnosti postavil a sám v rámci zákona a jsem rád, že moje svědomí mne v této věci nemá co vyčítat.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 10. Největší problém je v tom,
  že Stropnického rodina se rozrůstá až tak,
  že namísto něho, oni brzy do kriminálů pozavírají nás,
  slovany, vlastence a patrioty.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.