Reklama

čtvrtek 5. dubna 2018

Alena Vitásková: Důchod je pojistka před bídou, nebo žebračenka? Vážení páni politici, důchodci nemají čas na ty vaše věčné hrátky, sliby a kulišárny. Nám ten život neskutečně rychle utíká a po smrti je náprava pro nás k ničemu.

Břetislav Olšer
5. 4. 2018    Rukojmí 
To by byla jednou dobrá naše prezidentka...Volili by jste jí ?
Zprošťujícího rozsudku dosáhla 17. ledna 2018 u Vrchního soudu v Olomouci bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková. V kauze neoprávněně udělených licencí dvěma solárním elektrárnám na Chomutovsku naopak soud potrestal bývalou vedoucí odboru licencí Michaelu Schneidrovou a majitele elektráren, bratry Zemkovy. 
¨Původně krajský soud potrestal Vitáskovou 8,5 lety vězení. Podle odvolacího soudu se ale neprokázalo, že se stal skutek, za který byla stíhána. Schneiderové vrchní soud trest snížil o rok a půl.
A jak žije a čím se zabývá Alena Vitásková dnes?
Je předsedkyní Institutu Aleny Vitáskové z.s. K tomu stačí čerstvý titulkek a její odpověď: Důchod je pojistka před bídou, nebo žebračenka?

Údajný výrok guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka o tom, že důchod by měl být jen pojistka, aby lidé nespadli do bídy, vzbudil široký zájem politiků, některé dokonce „zdvihl ze židle“. Uvedly nedávno Novinky.cz. Politici se předbíhají, jak se stát stará o důchodce, jak tento výrok nevystihuje skutečnost, jak se navyšují důchody. Jsem ráda, že většina politiků se vyjádřila, že důchod nemá být chudinskou dávkou, ale že má seniorům umožnit důstojně žít. Z jejich výroků mi vyplývá, že vůbec netuší, jak se skutečně obyčejným lidem žije.

Malý rozbor, jak na tom vlastně s důchody jsme. Skutečně umožňují důchody důstojný život? Průměrný starobní důchod byl v roce 2017 v České republice 11 850,00 Kč. Z toho muži 13 076,00 Kč a ženy 10 758,00 Kč. Nepodařilo se mi zjistit, kolik procent z téměř 2,4 milionů starobních důchodců na tento průměrný důchod dosáhne! Jen doufám, že to není jako u průměrné mzdy, na kterou nedosáhnou téměř 2/3 pracujících.
Foto: Břetislav Olšer


Vezměme průměrný důchod ženy, která žije sama 10 758,00 Kč. Opravdu si někdo z politiků myslí, že se s tím dá důstojně žít? Já jsem přesvědčena, že nedá!

Jen malá ukázka – měsíční nájemné vč. služeb v bytě o rozměru 57 m2 činí 9 500,00 Kč. Ano čtete správně devět tisíc pět set korun. Byt se nachází v Havířově Šumbarku – nejedná se o luxusní byt ani o luxusní část Havířova, Ostravy, či okolí Prahy. Je to jedna z problémových lokalit.

Ano, je to jeden z bytu (OKD) ukradených těm nejchudším. Ano, je to jeden z bytu patřících do Bakalova impéria, kde svoji roli sehráli politici, jako byl Bohuslav Sobotka, Vladimír Špidla, Milan Urban, Jan Mládek, mohu jmenovat další, protože ani jedna z vlád následujících neudělala pořádek a nenapravila tuto zlodějnu.

Ale vraťme se k důchodům. Žena, důchodkyně s důchodem 10 758,00 uhradí měsíční bydlení 9 500,00 Kč. Na živobytí jí zůstává 1 258,00 Kč. Tak to je opravdu částka pro důstojný život.

Jiná varianta: manželé důchodci mající průměrný důchod dají dohromady 13 076,00 + 10 758,00 tj. 23 834,00Kč. Z této částky uhradí byt vč. služeb 9 500,00 Kč a na živobytí jim zůstává 14 334,00 Kč. Manželé s průměrným důchodem mají štěstí, mohou se najíst, koupit hygienické a čisticí prostředky. Dovolí si i šampon na vlasy, doplatek na léky, mohou k zubaři, možná mají auto, koupí si benzín, pojistky, pedikúru, oblečení, divadlo, koncert, knihu, internet, televizi, rádio (myšleno poplatky), mobil….

Proboha jen ať se jim nepokazí lednička, pračka, televize nebo budou muset sáhnout na úspory a nebude na pohřeb. A to již nevzpomínám „šmejdy“, kteří je jednoduše podvodem připraví o vše a nic se jim nestane.

Alena Vitásková se svým mluvčím přes soudní pře Zdeňkem Jemelíkem a jejich prvním literárním výtvorem „Na prahu vězení“… Snímek Břetislav Olšer


Politici mají plná ústa toho, že občan celý život pracující a odvádějící daně, by měl mít výsluhu takovou, aby mohl vést důstojný, aktivní život, nikoliv přežívat. Vážení politici, ale vy jste za to zodpovědní. Proč tomu tak není? Proč mnohým důchodcům zůstává po úhradě povinných plateb tisícovka na živobytí na měsíc?

Po revoluci byl počátkem devadesátých let zrušen oddělený důchodový účet. Bylo na něm tenkrát mnoho desítek miliard korun. Někdo utratil to, co jsme si spořili na důchod. Ten někdo jsou politici, kteří tuto změnu připustili. Je jednoduché kritizovat a nenavrhnout řešení. Navrhuji tři změny pro okamžitou nápravu života důchodců:

· Oddělený účet důchodového pojištění od státního rozpočtu a navrácení valorizované částky z původního důchodového účtu

· zvýšení minimálního důchodů na úroveň minimální mzdy a od tohoto základu odvíjet další důchody podle zásluhovosti,

· zrušení financování neziskovek a nesmyslných dotací ze státního rozpočtu a tyto finance použít pro nápravu důchodů

Vážení páni politici, důchodci nemají čas na ty vaše věčné hrátky, sliby a kulišárny. Nám ten život neskutečně rychle utíká a po smrti je náprava pro nás k ničemu.

Ing. Alena Vitásková-předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové z.s.

IAV - INSTITUT ALENY VITÁSKOVÉ z. s. Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod

http://www.rukojmi.cz/clanky/5345-jak-drza-holka-energicka-energeticka-alena-vitaskova-konecne-po-uplynulych-1-831-probdelych-noci-setnula-jednu-z-bezpoctu-hlav-bestie-zvane-ceska-justicni-mafie

68 komentářů :

 1. Paní Vitásková má naprostou pravdu těch pár korun není na přežití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal bych odpověď, ale proto, že se smysluplný "blogger" zase rozhodl moje názory blokovat, tak si to odpustím. Nebudu kráčet hlavou proti zdi jak se říká - ono tomu bloggerovi taky obrovsky vadí, když se na diskuze píše moc demokratické pravdy, která se jemu nezamlouvá. Vždycky to nemusí řešit "mazáním" stačí na místo publikování příspěvku hodit "blogger" a "zkuste to znovu" - osvědčený způsob, a jak způsobně to vypadá - že? vašnosto bloggere.

   Smazat
  2. nikdy jsem zde nikomu nic neblokoval, jako že se Olšer jmenuji...

   Smazat
  3. P.Olšerovi věřím na slovo, o tom žádná. Málokoho si vážím tak, jako jeho. Novinář jak se patří. A ještě jednoho jsem objevil - Balhar se jmenuje, nachlup podobný Dereku Jacobi, taky třída, ale píše sem málo. A sympaťák je i pan Ďoubalík - vždycky dokáže vnést ten "správný zmatek v řady nepřátel". Ale - ajcem trajcen, na příspěvek toho omezence na prvním místě jsem ihned zareagoval, aby ke svým blbostem nezneužíval slovo "škola", a aby se ke svým blbostem hlásil hrdinně sám. A ten příspěvek nešel publikovat, když po splnění všech těch obrázkových obřadů na důkaz, že nejsem robot ( a snad ani magor) se příspěvek neopublikoval, nýbrž namísto toho se na mně zašklebilo oranžové okénko, jakýsi "blogger" hodil signál "halt" a odeslal mně někam na google - abych to zkusil znovu - ale tohle já už to znám. No a teď už zmizel i příspěvek toho blba, takže už si nepočtete.Škoda, to byla třída. A ještě jednou - p. Olšer - rovná se klobouk dolů.

   Smazat
  4. Jen se z ty samochvaly neposer

   Smazat
  5. No - ty jsi u internetu posranej trvale ty sprostej magore 17.21- kdo se baví s tebou? Ani na židle, co máš pod prdelí ne. A lidi, který chválím, chválím důvodně, a pochválím je vždycky, zas, a znova - protože se jim dnes vyrovná málokdo.Zatímco takových hoven ve vysoký trávě jako jsi ty, je zase naopak fůra. Škoda - potom je společnost nevyvážená. Ti chytří a skvělí těžko můžou vyvážit množství toho odpadu.

   Smazat
  6. Chlapi jďěte se vykecávat do hospody, tady nepíšete k tématu, nebo jste na tom tak blbě, že neudržíte myšlenku, nebo jste nepochopili o čem je řeč.

   Smazat
  7. A ty nepůjdeš vykecávat do hospody? Tobě stačí diskuze? Ano, tady se píše k článku, ale nesmí do toho vpadávat takové sprosté hovado, jako je anonym 17.21 se svými sprostými výštěky. Já si to nehodlám nechat líbit, a do hospody bych si s takovou páchnoucí tlamou nesed. Rovnou bych tu tlamu rozbil. Myšlénku udržím zrovna jako moč -jak jsi na tom ty, mravokárče?

   Smazat
  8. ad anonym z 12:28 a následně! Nechápu ten okamžitý útok na první, veskrze pravdivý příspěvek. A který bloger tady maže nebo blokuje (co to je "blokuje"?), mohl bych zvědět? A jak se to pozná? Možná maže i mě, akorát to v tom zdejším frmolu nepoznám.

   Smazat
  9. Tak paní Vitáskovou za budoucí prezidentku bych rozhodně volila. Neuhnula ani o milimetr a nevzdala to. Je to správná ženská!

   Smazat
 2. Paní Vitásková je přímo vzor hrdinské ženy. Nepoužívá přitroublé fráze, nevykrucuje se, a hrdinsky bojovala s pětihlavou saní, i když její vyhlídky na vítězství byly velice malé. Ale povedlo se- důkaz, že vytrvalost se vyplácí. A když odhlédneme od těch "bídných" důchodů" tato žena má odvahu nazývat věci pravými jmény - a používá správné výrazy jako "žebračenky" - a politickým hrátkám říká velmi správně "kulišárny" neboť kulišárny to vskutku jsou. Začaly v roce 1989, ale teď po osmadvaceti létech jsou už vypiplány k naprosté dokonalosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smutné, že v 10000000 množině se najde jenom pár chlapů s gulama a ještě je jedna z nich žena.

   Smazat
  2. Když si vedle sebe představíte paní Vitáskovou a Mirku Němcovou . Co mají obě společného ? Snad jenom to ,že jsou to ženy . A dál ? Tam už je Mirka bez šance . Jak pokračovat a nebýt vulgární ?

   Smazat
  3. Mirka??? Ta neměla šanci nikdy! Od prvního okamžiku, od prvního pohledu, od prvního žvástu, bylo jasný, že je křivá jak turecká šavle! Ta se drápala do vysoké, a prašivé politiky, protože přesně tam patří jak poklice na hrnec. Ukázková prašivina, která se opájela představou jakési absolutní moci svého času. Žvanila a žvanila jako nějakej císař Nero.Mrcha! Zajímavý bude, co bude dělat tak za patnáct let. Třeba ji bude nějaký nový společenský řád za ty její svinstva vláčet po soudech na kriplkáře, jako vláčel tenhle praštěnej, demagogickej,- pardon demokratickej - zlořád tu ubohou Polednovou.

   Smazat
  4. Modrá Milka za 15 let bude mít penzi, o které se nám zbytkům užitečných idiotů ani nesnilo.

   Smazat
 3. No, na prezidentku by kandidovat mohla, přípravku už má za sebou.

  OdpovědětSmazat
 4. Můj hlas by měla tato statečná žena jistý.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám to štěstí, že máme ještě s manželkou na hrazení všech životních nákladů, nás starodůchodců, dva důchody. Až zůstane zde na světě z nás jen jeden, bude mu při jednom tomto průměrném důchodu / jak je jeho výše v článku uvedena /, hodně těžko. A to nebydlíme naštěstí v bakalových bytech, ale jsou v našem městečku i případy, že důchodkyně platí za pronájem bytu sedm tisíc. Oceňuji neohroženost paní ing. Vitáskové v souboji se solárními barony a přeji si, aby se po dokončení nejvyššího úřadu pana Miloše Zemana, stala ona prezidentkou České Republiky.

  OdpovědětSmazat
 6. Já osobně chci vědět,kdy bude zastaveno okrádání nás občanů platbou solárním podvodníkům a kdo bude z poslanců a politiků at stávající nebo minulí za tuto prasárnu,která nás občany stojí 400 miliard potrestán.Konkrétně mne napadly jména Špidla,Topolánek,Urban,Mládek,Fiřt a poslanci a senátoři v letech 2008-9,kteří umožnili tento podvod vše se dá dohledat jistě by bylo možné zjistit kdo jsou bývalí nebo stávající majitelé solárních parků.Bláboly o kandidatůře na prezidenta je pro většinu obyvatel zástupný problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO, jde především o POTRESTÁNÍ a ZASTAVENÍ solárního okrádání, tedy ti, co už dostali zaplaceno, aby museli zrušit na své náklady solární el.ekologicky a vrátit půdu zemědělské činnosti, abychom byli v potravinách soběstační

   Smazat
  2. A kdo potrestá tatíčka Klause za vykradení Penzijního fondu ? Ten si dnes lebedí ve svém jakémsi institutu a dál rozdává svá moudra . Spravedlnost v Česku kulhá na obě nohy a proto tyto gaunery nikdy nedostihne .

   Smazat
  3. Pan Topolánek, Urban, Špidla, Mládek a další členové ČSSD a ODS mají své anonymní akcie (na doručitele) solárních elektráren dobře uložené. Vy, občané České republiky jen řádně plaťte, to ať se nám akcie solárů zhodnocují. Jste blbci, tak plaťte!

   Smazat
 7. LžiDrahoš by mohl velkou část důchodu rozdávat potřebným,jednou by ten hňup alespoň k něčemu užitečnýmu posloužil!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VÝSLUHY okamžitě ZRUŠIT policajtům a hned bude na důstojné důchody všem pracujícícm (ne parazitům, co se jen množí a nepravují a jejich potomci taky ne

   Smazat
 8. Měl bych jeden dotaz a jednu prosbu.

  Nejprve prosba:
  Je řeč mimo jiné i o důchodech. Proto se obracím na autora článku jako na novináře, zda by byl schopen, či ochoten rozpoutat "školící" debatu mezi politiky a hlavně Kalouska (slovo pan jsem vypustil úmyslně, ánžto má ten muž k panu daleko), JAK A Z ČEHO SI MAJÍ SPOŘIT BUDOUCÍ DŮCHODCI, KTEŘÍ JSOU VÝDĚLKOVĚ NAD HRANICÍ ŽIVOTNÍHO MINIMA.

  Dotaz je vlastně uveden v prosbě.

  OdpovědětSmazat
 9. Paní Vitáskové bych fandil, poctivých lidí ve výšinách moci je jako šafránu.
  Pokud jde o tu rozkrádačskou bandu bylo by dobré, aby tyto lidi byli postiženi zejména majetkově, aby si užili na vlastní kůži zákona o exekucích, kterým dvě desetiletí ničí tuto společnost.
  Taktéž by měli být postižení ti, kteří neoprávněně restituovali nemovitosti na které se vztahovaly dekrety prezidenta republiky.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 10. Jiří Jírovec5. dubna 2018 16:09

  Nenasytná prasata, která se dostala ke korytu, vládnou k obrazu svému. Malou domů si přihrávají, jak potřebují.

  Občan se o obsahu koryt dozví jen málokdy. Třeba o 960 korun nájmu za 1+1 (včetně energií a všech poplatků), které platila bývalá ředitelka SZÚ, 1500, které platí ředitel Finanční správy, Sobotkův byt z poslaneckých náhrad, 70-80 korun/m2 měsíčně za magistrátní byty, které dostávají soudci, zástupci a policisté.

  Jistě, jsou to drobné proti vytunelovaným podnikům, proti Havlovu triku s Lucernou, kde byl vývar větší než mizerných 50 mega za Čapí hnízdo.

  Můžeme se ptát, kde jsou investigativní novináři, proč nezkoumají očividné zneužívání svěřených majetků a peněz. Kde jsou nezkorumpovaní policisté, státní zástupci a soudci?

  Tihle šmejdi se mohou omluvit z jednání Sněmovny, kdy se jim zachce (bez důvodu, kvůli rodině a nebo nemoci). Na jejich peněženky jim nikdo nesáhne, ale žvaní o tom, že si (lůza) potřebuje obnovit pracovní návyky.

  Profesoři bez kousku mravnosti, přijímají "politická zadání" a předstírají práci na důchodové reformě. Toho, jménem Potůček, jsem se snažil kontaktovat, protože jeho komise se nikdy nezabývala ryze kapitalistickým kanadským modelem. Ten vychází z příjmového standardu, který je "nezásluhový" a teprve nad ním jsou zásluhové pilíře. Jeho komise vydala studii, která se na 12 stránkách zabývá důchody v Chile. No co, penízky tečou. Proč by měl Potůček říct, ať si Sobotka strčí svoje zadání kamsi a bouchnout dveřmi.

  V Praze jsou nabídky na nové byty 1kk od 2.5 do 4.5 miliónů. No nekupte takové pohodlí, když je z postele kousek k ledničce a sporáku. Má to háček, protože se ekonomika přehřívá, úroky půjdou nahoru a banky požadují zálohu 10-20%. Žádné strachy, lichváři vám zbytek půjčí. Kolik je lichvářů mezi poslanci, kolik obchodníků s chudobou a podnikatelů v hazardu?

  Paní Vitásková nezmínila, že existují doplatky na bydlení, tedy v podstatě dotace nenasytným majitelům bytů.

  Teprve když se nahlédnete směrem k chudobě, zjistíte, že společnost dělá vše, aby získání dávek a poplatků bylo co nejobtížnější.

  Česká společnost je ohrožena chudobou a poslancům všech stran to je u prdele. Radují se ze života stejně jako pasažéři na Titaniku, když ještě hudba hrála.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno je absolutně přesné a nekorektní.Poslanci, politici, celebrity, všichni šmejdi a paraziti unisono, se vůbec neradujou ze života - naopak - bojí se! Pořád musí být ve střehu! Právě proto, že dobře vědí, jak se žije obyčejným lidem, bojí se návratu k něčemu takovému nazpět, jako čert kříže - úplně nejvíc! A taky až moc dobře vědí, jak si to u lidí posrali, a jak moc je lidi nenávidí. Kdyby opravdu k něčemu došlo - byl by to asi děs a hrůza. Nestačili by utéci, a málokdo z nich by zůstal celej.

   Smazat
 11. AT ZIJE PANI VITASKOVA - ceska Johanka z Arku, ktera prizni vyssich mocnosti nebeskych, utekla inqvizici z autodafe !

  Hornici, jak se muzete nechat tak precurat, ohledne bytu je zahada !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele za komančů byli horníci šlechta a nikdo si na ně ani náhodou nedovolil. A ejhle čas trhnul oponou a z horníků je hovno v trávě, kterého se ani sračka Bakala nebojí. Jo jo, jsou to paradoxy viď Vendo flaško?

   Smazat
  2. Honolulu, havelsko nema sanci
   Je plne havlistu
   Mluveni o cesku je prehrabovani v hovnech

   Zajimava a informacne potlacena zprava ovsem je ze Trump opevnuje Kanadskou hranici
   Valka?

   Smazat
  3. Jo, to neni pro havlominizmrdy

   Smazat
  4. 17:29 17:34
   Ty Hovnodolní uASSackej potrate opičí kurvy,máš to za pár,připrav si jámu a hodně hlubokou...a pak za odměnu dostaneš jednu do zátylku a nazdar bazar,havlozmrde!!!!

   Smazat
  5. 18:01 Drž ten svůj špatně insekticidů našňupanej sosák, neb ti ho přetáhnu přes makovici že se ti pejzy kolem něj vobtočej a zalkneš se, ty havlův šábesdekle z malý hlavy!

   P. S.: Havloj zdegenerovanej bolševickej čechomužiku vděčíš za to žes neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  6. 18:01
   Ty radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s nefunkčím "R" - jedinej stát se dvěma "s" v názvu je totiž tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya
   U opic panuje polygamie, takže žádný kurvy nepotřebujou, ty rudoprdí nesvéprávnej mongoloide:)))

   17:00 Taky jsem o tom snil, buzik Havlů zklamal ...

   Smazat
 12. Pan Rusnok a Rychetský jsou u koryta, které je hodně plné. Nevidí a neslyší, co jsou ?

  OdpovědětSmazat
 13. Investigativní novináři? Aby se dostali k pramenům, to by museli plout proti proudu, za nejistý zisk, s nejistým výsledkem a se zcela jistými problémy. Jediný investigativec, který tady existuje je pan Soukup na TV Barandov. Včera pěkně šil do kauzy Murín a bylo toho více, včetně hospodaření Dvořákovic veřejnoprávní ČT. Jelikož je to velice výživné tak se ho snaží za každou cenu zdiskreditovat, on je mimo jiné také právník a tak se jim to zatím nedaří. D o p o r u č u j i !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správnému novináři nikdy nejde o zisk. Šije do těch lumpů hlava - nehlava, nikomu nedělá panskýho slouhu a nikomu neleští kliky. Z pana Soukupa se zdají být zkoprnělí, než zase naberou dech. Pak na něj pošlou ostřelovače.

   Smazat
 14. PANÍ VITÁSKOVOU SI PŘEDSTAVUJI JAKO NAŠÍ PŘÍŠTÍ PREZIDENTKU.
  Je prostě úžasná,bojovnice a dokáže si získat důvěru.Ta nesklapne kufry před nikým,tak jako teď zklamal Babiš.
  Paní Vitásková musí kandidovat na prezidentku a dokázat,že silné ženy jsou a dokáží vždy více než muž .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen se z toho feminismu neposer

   Smazat
  2. Ahoj - posranej blbečku 17.26 - i tady štěkáš ty svoje sprostý kokotiny? Ty musíš bejt hodně nasranej na lidi, kteří se dovedou za něco postavit, a něco, nebo někoho pochválit. Paní Vitásková si pochvalu zasluhuje, ale pochybuji, že by chtěla být prezidentkou. V tom momentě by skončila její svoboda, a spousta čůráků a následně mediálních čůráků by s ní manipulovalo a kočírovalo ji.Číhali by na každý její projev, aby v něm odhalovali skryté nepřesnosti, nebo dokonce nesprávné politické postoje, musela by ze sebe dělat blbce a omlouvat se, a pak už by se točila v kole. Číhali by na rozkrok a vypadlá ňadra -smečky kurev, které se živí hyenizmem, a střelení domorodci u počítačů, kteří by bez bulváru, a všech těch žvástů, už nedokázali žít. Jsem si jist, že by do ničeho takového nešla. Ze svých zkušeností má řadu námětů na knihy - a to by mohla s úspěchem realizovat.

   Smazat
 15. Příjmy se zvyšují, zisky kapitálu o miliony, platy bossů kapitálu o statisíce, politických loutek o tisíce, zaměstnanců o stovky a důchodců o koruny. Tak si nestěžujte, nebo nedostanete ani tu kačku - a proč ještě žijete a parazitujete na chudém kapitálu! Takto myslí naší šéfíci a s tím nic nenaděláme, zkusme revoluci a budeme vidět, zač je té tzv. kapitalistické demokracie "loket". Je pozdě, sami jsme si vykopali svůj hrob, stůjte aspoň důstojně, až vás budou střílet do týlu, také tzv.demokraté - z Afriky, coby věrnější sluhové kapitálu, než jste byli vy! Ja, das ist unser Reich - highly likely(?).
  "Investigativní novinář?" Ani to první, ani to druhé. To se jen používá pro omrácení těch, co neví o čem je řeč. To máte jako honosnost titulu Bc. a ještě lépe z plzeňských práv. Prostě když se z hnidy stane veš, tak kouše a tomu se říká investigativec - a jak se ta koncovka rýmuje aspoň na desítku vznešených pojmenování, jako "pitomec"....to si každý doplní sám!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc se mi to líbí - to se hodí ještě lépe než na "investigativce" na popřevratovou politiku, tedy na puč, který si tady uspořádali komunistické kádry, když jim začalo docházet, že lid je nasrán. A pak právě došlo názorně na to, že když se "z hnidy stane veš, tak kouše", a taky saje... a přesně to nás potkalo. Hnidy sundaly z uniforem kladivo a srp, a jako odmaskované vši předvádějí, co v nich celou tu dobu, kdy museli simulovat oddanost SSSR, zatímco uvnitř to plápolalo touhou po majetku vem kde vem, byť přes mrtvoly, ve skutečnosti doutnalo.

   Smazat
  2. 19:01 něco tak neskutečně hloupého je dokonalým výsledkem propagandy, která snad od nepaměti funguje na schopnostmi podprůměrné závistivce, naprosto neschopné jakéhokoli nadhledu.

   Smazat
  3. 3.14 - nemůžeš chrápat dědku? Vem si prášek, a přestaň psát na klávesnici ty urážky. Přesně ty jsi dokonalým výsledkem propagandy, dřepíš u internetu od rána do noci, čteš a píšeš urážky, pak nemůžeš chrápat, lezeš k tomu i v noci - komu tady nadáváš podprůměrných závistivců?? Lumpe starej - a co ty jsi, nějakej zkurvenej domácí, kterej dře své nájemníky z kůže, nebo už sis vybudoval z bytů ubytovny pro Ukrajince, aby to sypalo ještě víc? Tím pádem děláš hovno, nemusíš vůbec nic, tvoje lichva tě dobře uživí, a ještě budeš i v noci psát urážky lidem, které tihle odporní zbohatlíci serou? To chápu, že ty jsi schopen nadhledu, když si taky chrochtáš na okrádání druhých. A samozřejmě - máš šílenej strach, že ti někdo dříve nebo později tvůj šolich vezme, a ještě ti nakope? Protože jen takovým lidem okrádání lidí, přeplácení celebrit a nenažrané elity nevadí. Jen takovým pokřiveným, nenažraným duševním mrzákům. Něco tak neskutečně odporného aby člověk pohledal - jako je exot, který čumí do internetu, a píše urážky ještě ve tři ráno. Co takhle někam do práce?

   Smazat
 16. Havelsky bordel
  A bude hur

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:24
   Hele ty modifikovaná uASSacká zdechlino,chcípni!!!!

   Smazat
  2. 17:26
   Ty cesky zmrde
   Uzivej si havelsko a zmrda cenzora havlistu Dvoraka
   Dvorak i ty jste se mohli z havla posrat
   Tak si to uzivej nez te v cesku ve vezeni obesi na klice
   Zmrde, chcipni
   Vlastne pardon, ty uz chcipes

   Smazat
  3. Proč ty - exulante - s českými kořeny, tak strašně nenávidíš všechno, co je České??? Protože jsi psychopat - psychopat posedlej nenávistí, už jsi z toho dočista zmagořil. I přes to, že jsi z diskuzí odstraňován, neustále a soustavně sem znovu podlézáš, dolézáš a lezeš - to máš skutečně takovou chorobnou potřebu mezi nás lézt, abys nám napsal, jak strašně nenávidíš všechno, co je české? Měl by ses léčit - žiješ taky pro něco jiného, tam v té úžasné Americe, než pro nenávist k Čechům? A právě to je zvláštní - když se někomu, kdo utekl, žije dobře, ani si na ČR nevzdechne, natož aby denně lezl diskutovat na český web a neustále se vypisoval ze své nenávisti. Ty tam v té Americe nejsi spokojenej - ty jsi tam nešťastnej - on tam o tebe nikdo nestojí - nejsi tam pro ně nic - obyčejná přivandrovalá nula - ale tady jsi na obtíž pro tu svojí bezbřehou, až sadistickou nenávist.Nic jiného, než nenávist k nám, a pošklebování se, a urážky, nepředvádíš. Nemáš vůbec žádnou občanskou hrdost, tady ti jasně dávají najevo, že tě mezi sebou nechceme, protože jsi ukázkovej psychopat, tvoje hnusné příspěvky jsou odstraňovány, a ty sem přesto lezeš znovu a znovu. Hodláš s tím přestat - nebo chceš s tím umřít? Smiř se s americkými poměry, a přestaň otravovat. Nic tím nedocílíš. Jsi v té Americe strašně nešťastnej - tak tady nepředváděj nic jiného.

   Smazat
  4. A ještě něco - ty exulantskej sprosťáku - tobě asi přeskočilo - ne? Jsi ještě při smyslech? Cos to napsal v 17.32 za prasečinu sprostou - a proč se tak divíš, a nadáváš, když jsi z diskuzí odstraněn? Ty si myslíš, že když jsi teď americká drzá veš, můžeš naprosto všechno, i sprostě nadávat českým občanům, a psát sračky o chcípání a podobně? Ty si myslíš, že tak sprosté sračky ti tady budeme trpět? To můžete asi psát jeden druhému v Americe, stejně jako jeden po druhém střílíte, ale tady máme zatím ještě jiné mravy. Tak na nás přestaň štěkat z té tvé nory, a na diskuze nelez. Ušetříš si urážky, a sám je nemusíš psát. Proč konečně neposlechneš? Protože jsi na hlavu. Prokazatelně magor.

   Smazat
  5. 19:11, 19:23 Jen spousty rudocanců užgrynadaných čechomužiků! Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ... pěkně vás všecky vzít na parníček a do kotle - hnátama napřed. A ten oslizlej mozol co vám raší mezi rachitickými ramínky pěkně oblejvat studenou vodou, abyste neomdleli bolestí předčasně a užili si to dokud za ním nezaklapne ocelovej dekl:))))

   Smazat
 17. 17:32
  Hele ty havlosračko,měl jsi udavače Havla vytapetovanýho i na trenýrkách,tak zmlkni nebo ti rozkopnu hubu!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Vždycky mně tekly po volbách nervy, když jsem viděl oranžovou Ostravu a bylo mně líto, jak těm prostým lidem vysvětlit, že jim oranžoví šmejdi lžou a vida, Bakala to dokázal.

  OdpovědětSmazat
 19. Sem s ní, prezidentka, kterou zloději vláčí po soudech, je naprosto bezkonkurenční.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových vláčí - ale ne každý má to štěstí. Její případ právě dokazuje, že zde lze objednat odposlechy, sledování, trestní stíhání, hanebné a fabulované soudní procesy - všechno. Jsme hanebná země, kde se šelmy nestydí za to, že jsou šelmy. Jak v džungli - právo džungle -pěstní právo. Tak, jak paní Vitásková může na to ukazovat, a proti tomu svědčit teď, by jako prezidentka v žádném případě nemohla. Proto je ten pokřik ... ten a ten na hrad... hloupost. Na hradě už se lze jen usmívat z okna.

   Smazat
 20. Já si počkám s adoracÍ,až změní slova v činy. Chápu,že vše nejde hned a najednou,ale znárodnit zcizené OKD byty a za rozumnou cenu je prodat původním zaměstnancům by už byl opravdu úspěch. Pak by byla škoda ,aby byla prezidentkou, ale ať je premiérkou, tam bude mít moc.

  OdpovědětSmazat
 21. Já si počkám s adoracÍ,až změní slova v činy. Chápu,že vše nejde hned a najednou,ale znárodnit zcizené OKD byty a za rozumnou cenu je prodat původním zaměstnancům by už byl opravdu úspěch. Pak by byla škoda ,aby byla prezidentkou, ale ať je premiérkou, tam bude mít moc.

  OdpovědětSmazat
 22. Já si počkám s adoracÍ,až změní slova v činy. Chápu,že vše nejde hned a najednou,ale znárodnit zcizené OKD byty a za rozumnou cenu je prodat původním zaměstnancům by už byl opravdu úspěch. Pak by byla škoda ,aby byla prezidentkou, ale ať je premiérkou, tam bude mít moc.

  OdpovědětSmazat
 23. jména Špidla,Topolánek,Urban,Mládek,Fiřt tito stáli u začátku celého podvodu

  a tady máte jména hajzlů co hlasovali pro tento podvod na nás občanech
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530
  a další
  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?T=362&O=7

  OdpovědětSmazat
 24. Vitásková i já žijeme v jedné zemi.V jiné zemi a státě ale žijí spousty lidí kterým obrazně "létají pečení holubi"do h-pusy,jako např. poradkyni Čejkové-160 tisíc Kč co by poradkyni na ministerstvu zemědělství.Zločinecký stát!

  OdpovědětSmazat
 25. Zde je nick honolulu ! Prohlasuji, ze se rad bavim s nikem HORNI DOLNI a poznam ho okamzite . Vy Hurvinci si pletete mnoho osobnosti dohromady !
  Vy nepoznate nikdy nic !

  Jiste vis (Horni Dolni), ze president poslal na Rio Grande 3000 vojaku. (National Guard). Duvodem je 1 1/2 millionu illegalu zorganizovanych v Hondurasu lesbicankou - fanatickou krajni levice , ktera ma vyborne organizacni schopnosti. Ti illegalove pochoduji na Americke hranice.
  To bude facek... Chlapy od nas z Floridy odjizdi v pondeli ! President Putin jede v pristich dnech do Washingtonu za nasim oblibenym presidentem.

  Kanada je krasna zeme s pomatenou vladou ! Nedivim se president opevni hranice i tam !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP - volil jsem ho a budu ho volit ZNOVU !

  OdpovědětSmazat
 26. Cesi me nevadi, ze jsou mezi vami velmi
  sprosti jedinci !
  Me vadi, ze vracenou sprototu sami nesnesou a vy jako
  nemoralni stetky, mate na vse dvojite meritko.

  Ctete vse a z kazde strany. Zadni emigranti kvam neciti nenavist, ale je hodne tech, kteri s vami pohrdaji za vas dvojity standart !

  Take si uvedomte, ze emigranti vam nijak neublizili . Vy mnohym z nich velmi. Zazili vas koncentrak a umirali v JAR a my nevedeli jak jim pomoci.

  Metternych rikaval co Cech to prdolizek a nebo zly pan.

  Duvod psani na vase Weby , byl osud JAR. My vas chteli varovat.
  Sklidili jsme nalepky, vysmech a nadavky.

  Vy dostanete poradny narez (invaze) a tu nezavinili emigranti, ale Merkerova a jeji prdolisci v Praze.

  OdpovědětSmazat
 27. V pripade, ze bude valka, jak si mnozi mysli. (Ja si to nemyslim.) Tak si pamatujte, ze Trump a jeho volici ji NEchteli. Ti kteri byli v jeho opozici ji chteli velmi.
  Cela Trumpova agenda je proti valce.

  A vy stele generaslizujete a svadite vse na Ameriku ! Mate spatnou adresu ! Budte vice vsimavi.
  Pamatujte , ze ani Trump a ani Putin valku nechteji.

  OdpovědětSmazat
 28. Ty skupiny, ktere valku chteji - ji prosazuji za ucelem sveta bez hranic ! Za ucelem prerozdelovani toho, co civilizovany a pracovity svet ma a oni ne.

  ZDURAZNUJI, ze oni se tim nijak netaji a mluvi o tom otevrene !
  Zduraznuji, ze rozumim jejich jazyku perfektne , a jejich psychologii take ! A kdyz mluvi spanelsky (Centralni Amerika), tak moje kamardka je professorka toho jazyku a pise odborne knihy v tomto jazyce.
  Ta mi to prelozi behem 5 minut vsechno !

  Zminuji se o tom hlavne proto , ze NEMAM nic z moji hlavy !

  OdpovědětSmazat
 29. Vy dva 19:11 & 19:23 jste opravdu hloupy a prislepli natvrdlici !
  Za prve !
  Vy vubec nepoznate kdo je kdo !
  Za druhe !
  Vy tolerujete ty nejhorsi nadavky a vyhrozovani (kulkou do zatylku - 18:01) a na druhe strane jste citlivy jako slecny v Convente....

  Horni Dolni je daleko citlivejsi a inteligentnejsi nez nick honolulu, ktery z vasich nadavek a vyhrozovani ma kopec srandy.
  Vy jste nekolikrat byli abnormalne sprosti na Horniho Dolniho a kdyz on je sprosty na vas, tak zacnete BECET.

  Duvod proc honolulu zacal psat byl vysvetlen 100 x (JAR) a duvod proc Horni Holni zacal psat, byli vase hnusne urazky Trumpa ve volebnim obdoby, ktery byl pro nas vsechny NADEJE ZMENY !

  Honolulu ve vasich sprostarnach vidi slabost, zakomplexovanos a zavist a smeje se !
  HORNI DOLNI je uspesny vlastenecky American z velmi nobl oblasti, proto je vice citlivy !

  Proc se Horni Dolni vratil mezi vas, honolulu nevi.

  honolulu ma vase reakce za velkou srandu a bude vam chodit kadit do vasi ideologicke zahradky ze zlomyslnosti a pro srandu.

  Mimo to honolulu se snazi byt velmi informativni, a to je benefit pro vas.

  Vase informace jsou predzvykane a zmanipulovane, a to je pro honolulu vyzva k souboji.

  Vy vubec nerozumite psychologii.

  OdpovědětSmazat
 30. Vazena pani Vitaskova, nez odejdu dovolte mi Vas
  oslovit !
  Vy a pani Liskova jste dve zeny, ktere jsou chloubou Ostravy a byla by skoda, kdyby jste se nevenovaly verejnemu zivotu za ucelem zlepseni udelu osizenych obcanu v Ostrave.

  Mate k tomu veskere schopnosti a zkusenosti a nedejte se znejistit nebo zapochybovat o vasem nadani.
  Na poznam zeny se statnickym nadanim na dalku.

  OdpovědětSmazat
 31. jména Špidla,Topolánek,Urban,Mládek,Fiřt tito stáli u začátku celého podvodu

  a tady máte jména hajzlů co hlasovali pro tento podvod na nás občanech
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530
  a další
  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?T=362&O=7

  OdpovědětSmazat
 32. Jenže kauza paní Vitáskové ukazuje, jak si stojí naše soudnictví s výroky na základě důkazů, pravdy a práva a zda je na tom vůbec v tomto ohledu lépe naž před r. 1989. Také a nejen tato kauza ukazuje, jak si lze vyrobit či objednat obvinění, trestní stíhání (včetně třeba premiéra )- a navíc ho neřešit, aby bylo možné takové obvinění trvale zneužívat - také třeba k mocenským hrátkám - viz ČSSD today. Takže je možné propojení jedněch politiků + soudů versus jiným politikům a pak si pěkně povykládáme o "svobodných volbách". Chachá - pomáhat - chránit - právo - spravedlnost- čest -toť v CZ odpad dokonce nerecyklovatelný!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.