Reklama

sobota 14. dubna 2018

Američané, Britové, Francouzi: Čtěte! Češi - bděte! A pamatujte si.

14. 4. 2018, P. Ďoubalík

Zástupce Sýrie v RB OSN přinesl na dnešní mimořádné zasedání, svolané Ruskou federací, tři výtisky Charty OSN. Dva v angličtině, jeden ve francouzštině. 

Doporučil představitelům států - agresorů, aby si Chartu OSN přečetli. Možná pak pochopí, že jejich počínání Chartu OSN drze porušuje. (Nepochopí, bohužel - pozn. NR. A ještě dodávám, že jeden výtisk v češtině by mohli poslat našim válečníkům, co se rádi schovávají za zády silnějších kluků, do Prahy)


Nepochopí.

Nepochopí.

Nepochopí.98 komentářů :

 1. Jeden Pindostánský agresivní stát a dva zkurvení kolonizátoři, co po takových sračkách můžeme chtít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo dnes ovládá svět? Tramp - nafoukanej idiot bez jakékoli politické vize. Mayová - psychycky labilní stará megera na antidepresivech. Macron - tepluš který svojí orientaci zakrývá manželkou v důchodovém věku. A u nás kriminálník a bývalý agent STB. No prostě fakt, ale opravdu fakt totální politická sračka. Znám dnes pouze dva opravdové politiky, a to jsou prezidenti Ruska a Číny. Trolové, můžete se mnou nesouhlasit, můžete se kousnout do zadku, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat.

   Vymazat
  2. Takže celkem úspěšná PVO - cca 70 % střel z celkového počtu vypuštěných byla syrskou PVO zničena nebo cíl nezasáhla. To jsem zvědav, jaká by byla úspěšnost naší PVO natož té v USA...

   Vymazat
  3. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Vymazat
  4. Trump,May a Macron , bojujeme proti terorismu ! Ale jsme největší teroristi světa a máme na svědomí miliony životu!!!

   Vymazat
 2. Ty z UK jsou všechny takový strašidla?! :oD Toho bych se asi v noci tak lekl, že bych měl blato na hřišti :oD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přiznám se, že jsem se taky leknul. Tak nějak si představuju čarodějnici od Sněhurky.

   Vymazat
  2. Tak koukněte k nám do sněmovny. TOP09 byla na lovu členů v Amazonii.

   Vymazat
  3. Je vidieť, že tí angláni ešte zaútočili mierumilovne. Fakt nehumánne by bolo keby tam vysadili túto čarodejnicu a tiež tú ježibabu čo to celé spískala...

   Vymazat
  4. Fakt je, že ta britská krasavice trumfne i bývalou ministryni obrany Parkanovou, druhdy to tajnou zbraň naší armády proti Talibanu. (Stačilo ukázat hlavu a Talibanci zbaběle prchali).

   Vymazat
 3. Vždyť mají všichni z Ruska srandu,to nevidíte?Takového spojence bych vážně chtěl jako je Rusko.Chudák Sýrie.NATO si udělalo ze Sýrie střelnici.Amíci vyzkoušeli Putina a zjistili,že můšou co se jim zamane :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tereza May prohlásila, že Velká Británie se svými spojenci ochrání obyvatele Sýrie před diktátorem Asadem a ruským okupantem. Já bych ji navrhnul na Nobelovku.

   Vymazat
  2. Ano, vidíme. Všichni, kteří tomu nerozumí, a myslí si, že mají víc informací, a jsou inteligentnější, než celé Rusko, mají z něj srandu. Ještě, že jim není dovoleno do toho kecat generálům, to by teprve bylo tóčo.

   Vymazat
  3. Proto máme takové "spojence", které lze označite jedině termínem "magor za volantem", u nějž si nemůžeme nikdy být jisti, jestli dožijeme rána.

   Vymazat
  4. Ad 20:27
   co to proboha blábolíte? Jací spojenci? Vždyť my jsme jejich vazalové! Uděláme, co nám řeknou. Co na papíře předloží těm našim hercům, to tito přečtou! A pak tomu my ještě musíme věřit, jinak jsme rusofilové a v hledáčku různých cenzorů! Každá sviňárna našich lenních pánů je pro nás jedině vhodnou příležitostí k vyjádření vazalské věrnosti. Ať si vymyslí jakoukoliv donebevolající hnusárnu, jsme povinni to odsouhlasit.

   Pane 20:27, nejen oni mají z Ruska "srandu", jak jste to hezky po svém vyjádřil. I u nás máme, mezi sebou, spousta perverzáků, které zvráceně těší ty miliony mrtvých, které jenom za léta od Pouštní bouře má NATO na triku (skoro jsem napsal na svědomí, ale to nepřipadá v úvahu).

   To co jste napsal a jak jste to napsal, o vás svědčí, že nejste hlupák. Jste hajzl.

   Vymazat
  5. Tereza May prohlásila, že Velká Británie se svými spojenci ochrání obyvatele Sýrie před diktátorem Asadem

   Co kdyby raději ochránila obyvatele Londýna před roztahujícími se migranty?

   Vymazat
  6. Sýrie je natolik zničená, že pár dalších baráků navíc neudělá žádný rozdíl. Demokratičtí agresoři se ukojili, odtáhnou a Rusko s Assadem dokončí dílo, dorazí US a jejich nohsledy placené teroristy a hádejte kdo je vítězem? V šachu je to obětování pěšce za účelem získání budoucí výhody. Trochu myslete Jasanku, politický! J.

   Vymazat
  7. 20:27 Dle jednoduché formy a prostoduchého obsahu vašich příspěvků je nepochybné, že zralost je ještě v nedohlednu, že? Jen klid, a neztrácet hlavu. Většina z nás jsme rovněž tací byli. Zkušenost se musí prožít. A ta nikoho nešetří. V život+ nejsme diváky, ale účastníky. Budete čubrnět, co na vás osud chystá. Na nás už ne. My jsme si to všechno vyžrali. My ještě máme šanci na přirozenou smrt.

   Vymazat
  8. Teda podle mně to rusové podělali na celé čáře. Západ teď při ruské nečinnosti se chopil aktivity a je stále agresivnější, zatímco rusi jen svolávají jakési konference, kde se to stejně jen všechno otočí proti nim a Sýrii.
   Takové silné řeči a nakonec stáhli ocas mezi nohy a nechali v tom Asada samotného.

   Vymazat
  9. No jestli je Nobelova cena železná medile, tak by jí Mayová měla dostat. Nějakej dobrovolník by tu starou ropuchu měl tou medailí utlouct. A bylo by na světě zas o jednu sviňu méně.

   Vymazat
  10. Ad anonym 22:56
   Raketo-bombový útok byl cílen především na řadu syrských vojenských letišť, ale také další objekty.
   Podle dostupných údajů oběti z řad civilistů nebo syrské armády nejsou žádné.
   Bylo vystřeleno 103 křídlatý raket. Byly to rakety Tomahawk z lodí, řízené letecké bomby GBU-38 z letadel B1B a rakety vzduch-země z letadel F-16 a F-15 a rakety Scalp EG z letadel Tornado.
   Raketový útok odrážely pouze prostředky PVO Sýrie tvořené 30-letými komplexy sovětské výroby: S-125, S-200, Buk, Kvadrát a Osa. Žádné rakety se nepřiblížily oblastem ruské zodpovědnosti. Tyto Syrské prostředky, přestože již poměrně starší, byly poměrně velmi úspěšné a ve významných směrech mimořádně úspěšné. Zničených bylo 71 raket. To svědčí o vysoké účinnosti syrské výzbroje a výborném výcviku Syrských vojáků. Tohoto stavu Syrské PVO bylo dosaženo během posledního půl roku. Na základě úpěnlivých proseb západních partnerů Rusové byli dosud rozhodnuti nedodat Sýrii systém proti-raketové obrany S-300. Po těchto událostech Rusko možnost této dodávky přehodnotí, nejen do Sýrie, ale i do dalších zemí.

   Přesnější průběh útoku a obrany byl následující: • Na aktivní letiště Djuvali se na útoku zúčastnili 4 rakety - všechny byly sestřeleny. • Na aktivní letiště Dumajr letělo 12 raket - všechny byly sestřeleny. • Na aktivní letiště Blej 18 raket - všechny sestřeleny. • Na aktivní letiště Rohoretka 12 raket - všechny sestřeleny. • Tato letiště zůstala všechna nepoškozená. • Na nepoužíváné letiště Mezze bylo vystřelených 9 raket - bylo sestřeleno 5. • Ze 16 raket na letiště Homs bylo zničeno 13, vážné poškození nebylo pozorováno. • V sídelním útvaru Barz a Džaramani jsou objekty mající vztah k někdejšímu tzv. "Vojensko-chemickému programu", tyto jsou dávno opuštěné, nebyly v nich lidi ani stroje - zde však zaútočilo 30 raket - z nich 7 bylo sestřeleno, tyto vyklizené objekty byly částečně zničeny.

   Vymazat
  11. Mimochodem, žádné chemické útoky nebyly, což potvrdili syrští lékaři a pomocníci v nemocnici. Veškeré problémy s dýcháním způsobil požár a kouř z něj. Pak věřte euroatlantickým lhářům.

   Vymazat
  12. Vláďo posílám poděkování do Brna za dobré doplňující info. Jo, kdyby všichni diskutovali podobným způsobem! Kterýsi dávný mudrc řekl: Nemáš-li co zajímavého říci - raději mlč. To naopak platí pro naše trollící diskutéry. Ono by se dalo i odporovat kultivovaně, věcně, přinášet protiargumenty, ale takové u nás bohužel nemáme. Asi jim málo platí nebo prostě nerostou.

   Vymazat
  13. Otázka je zda to co napsal Vláďa je také pravda. Ale připusťme , že tomu tak bylo. Pak mi ale nevychází jedna skutečnost. Před týdnem zaútočili Izraelské letadla a odpálili údajně osm raket. z toho bylo sestřeleno 5 raket, takže zhruba 62%. Při malém množství.Při tomto daleko masivnějším útoku(masivně se střílí právě z důvodu zahlcení nebe a nemožnosti sledovat cíle) bylo údajně zasaženo až 70% raket.Tak to je právě to, čemu nevěřím. Navíc Vláďa zmínil řízené bomby GBU 38, jestli se jedná o bomby plachtící k cíli, jiné to ani nemohly býti(jinak by letadla musela vstoupit nad prostor Sýrie) pak jejich dosah je až 300 km a prakticky nejdou moc ničit. Ty nedopadly? Tak ještě tedy letěj a muselo jich být určitě dost. Prostě těch pochybností je daleko více.
   Dnes oslavujeme úspěšný zásah Syrské PVO, byl bych tomu opravdu velice rád kdyby tomu tak bylo, ale nějak se mi to vše nezdá, navíc opravdu nechápu, proč RF nepomohla se sestřelováním.Nemyslím s útokem na odpalovací zařízení. Kdo by jí to mohl vyčítat, když mluví o agresi západu proti Sýrii?

   Vymazat
  14. Tak ta označená řízená bomba GBU-38 není ta plachtící, tudíž letadla musela vstoupit nad území Sýrie. A co potom PVO? No nic, před chvílí jsem se koukl na Kosu a Vlk to vidí stejně jako já. Je mi líto, ale musím opět konstatovat, že Putin zklamal na celý čáře k mé lítosti a ke škodě Sýrie.

   Vymazat
  15. Ad 20:27- že ty jsi přenošenej? Spíš to chce jít do přírody, na zahrádku a netrápit se vážnými věcmi. Dobré je před spaním přečíst si pohádku.

   Vymazat
  16. Ad 8:58
   Dvě ze tří námitek lze vyjasnit:
   • Syrské prostředky PVO jsou příliš omezené, než aby mohly pokrýt celé území, proto chrání hlavně vojensky důležité lokace. Proto tam byla účinnost obrany skvělá.
   • Ruským oblastem zodpovědnosti se útočící rakaty zdaleka vyhnuly a taky předpokládám, že po tomto extempore proběhnou jenání o nákupu S-300 Sýrií.

   Co se týče GBU 38, nevím sice , kde jste vzal názor, že "prakticky nejdou moc ničit", na to nemám moc co říct. Jedině snad, že pokud jsou naváděné, tak je lze radio-elektronicky zmást (pokud by naváděné nebyly, tak nejsou dost přesné). A taky například, že na Barz a Džaramani dopadlo 23 raket z 30.... A další dvě rakety (ze 103) nedoletěly vůbec, ty opravdu možná skončily někde neznámo kde.

   Vymazat
  17. ...amici totiž bombardovali jen to ,co jim Rusové spolu s Asadem nastrčili ,vy chytrej,vyklidili z dosahu všechno ,co šlo ,včetně lidí ,a dovolili amikum trochu si zabombardovat ,:-))) ...takže Rusko řídí svět .-)))...i když to ještě někomu nedochází ....státy ,které honem přispěchali se souhlasem ,se akorát zdiskreditovali a ted už každý ví ,co jsou jejich vlády zač ,včetně té naší ,která se mohla zlomit v pase ,aby se zavděčila svým pánečkům ...napřed s novičokem ,pak s Nikulinem a do třtice i ted se souhlasem bombardování .....bez souhlasu Rady bezpečnosti ....tudíž ,schválili bezprecedentní porušení mezinárodních smluv ...těším se ,až bude muset jednat STROP NIC KÝ s Lavrovem ....tam mu žádný herecký výkon nepomůže ...:-)Marieza.

   Vymazat
  18. Ďoubalik 8:24,prosim vás děkujete za jaké doplňujici informace?Vźdyť ten chlap vi kulovÿ jako všichni.Vêři jen tomu,kteremu"přeje".Z toho co známo a prošlo médii,Pentagon majic své údaje o účinnosti syrské PVO tvrdí,žádná letadla ani rakety nesestřeleny.Gen.štáb RF mluvi asi sestřeleno 71 raket.Syřané hlási 30 raket sestřeleno.Syršti aktivisté maji zatože bylo sestřeleno 65 raket.Tož ať si tedy každy vybere podle přesvědčeni a komu"fandi"ktera informace je pravdivá.

   Vymazat
 4. Oni mají svoji chartu: Nejdříve musí někoho obvinit, potom pověsit, a pak teprve shánět důkazy až do té doby, dokud se na ten provaz nezapomene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americký lynč povýšený na státní politiku. Obětí může být každý, kdo chce konat nezávisle na vůli US diktátorů. Není třeba mít slabost pro Rusko, abych nenáviděl US politiku a její slouhy. Bohužel i vláda naší země se projevila jako stádo tupých nemyslících lokajů - co taky chtít od stranických loutek bez kompetence, dosazených do pozic ministrů. Mohli krucinál aspoň mlčet, nikdo je nenutil pár hodin po jasné agresi hlásat souhlas s konáním agresorů - sráči ubozí.

   Vymazat
  2. ...máte pravdu,ale když ty prachy od páníčka tak krásně voní...

   Vymazat
 5. MY, LID SPOJENÝCH NÁRODŮ, JSOUCE ODHODLÁNI

  uchrániti budoucí pokolení metly války, která dvakrát během našeho života přinesla lidstvu nevýslovné strasti,

  prohlásiti znova svou víru v základní lidská práva, v důstojnost a hodnotu lidské osobnosti, v rovná práva mužů i žen a národů velikých i malých,

  vytvořiti poměry, za nichž mohou býti zachovány spravedlnost a úcta k závazkům plynoucím ze smluv a jiných zdrojů mezinárodního práva a

  podporovati sociální pokrok a zlepšovati životní úroveň ve větší svobodě,

  A K TOMU CÍLI

  pěstovati snášenlivost a žíti spolu vzájemně v míru jako dobří sousedé,

  sjednotiti své síly k zachování mezinárodního míru a bezpečnosti,

  přijmouti zásady a zavésti metody zajišťující, aby ozbrojené síly nebylo užíváno leč v společném zájmu, a

  používati mezinárodního ústrojí na podporu hospodářského a sociálního povznesení všech národů,

  ROZHODLI JSME SE SDRUŽITI SVÉ ÚSILÍ, ABYCHOM DOSÁHLI TĚCHTO ZÁMĚRŮ.

  Proto se naše vlády skrze své zástupce, kteří se shromáždili v městě San Francisku a předložili své plné moci, jež byly shledány v dobré a náležité formě, dohodly na této chartě Spojených národů a zřizují tímto mezinárodní organisaci zvanou Spojenými národy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:40 jak funguje RB OSN je vidět na jednani o Syrii.Dvě rezoluce,RF a USA.Ruskà rezoluce neprošla normalnim hlasovánim všech členů RB.Rezoluci USA s minimem co by mohla rada udělat vetovalo,tak jak všechny doposud podané nàvrhy k Syrii,opět Rusko.K čemu je Charta OSN a např.kapitola VII ?

   Vymazat
 6. Je mi s těch válečnickech volů opravdu smutno. 72 let jsem žil v míru a teď tu jejich blbost mají odnést moje děti a vnoučata. Aby svět nedopadl tak,
  jako na konci filmu "Planeta opic". V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://youtu.be/6P862RadIWE

   Vymazat
  2. bože, ten Storpnický je debil :-))
   A jak deklaruje, jako kdyby řídil zeměkouli :-))

   Vymazat
  3. ano máte pravdu je to hrůza a vrchol co si dovoluje amerika francie atd.. chudáci obyčejní lidé, syřané si ti musí vyřešit sami
   konec světa se blíží a mohou za to nadlidé z ameriky...

   Vymazat
  4. Tak se může bránit každý vrah, když někoho střelí do hlavy, že to považoval za nevyhnutelné. Babiš už taky nemůže tvrdit, že jeho vina je politická konstrukce, protože bez důkazů odsoudil Rusko i Syrii.

   Vymazat
 7. Diskuze na NR už jsou tragické. Nalezla sem beze zbytku diskuzní smečka z novinek. Tradiční diskutující NR, jejichž příspěvky byly věcné a zajímavé, už to vzdali. Zůstali jen magoři, závisláci, kteří lezou z novinek na NR, a všude píšou nesmyslné hovadiny. Diskuze novinek jsou dávno už jen pro otrlé, ale teď už je to všechno i na NR, a číst to mohou taky jen otrlí jedninci. Ani jedno diskuzní fórum už se číst nedá. Zajímalo by mně, co na ty žvásty říkají autoři těch článků. Já bych ubohé, pitomé smečce magorů nic nepsal. Je to zde samý psychopatický magor - už nemá smysl ani číst články, a už vůbec ne diskuze. To ani nejde, jak je to blbé.Úplně od věci, stupidní a blbé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale zatím jsi toho nažvanil nejvíc ty.

   Vymazat
  2. Snadná pomoc, výkřiky frustrovaných zoufalců přeskakovat. Filtr je snadno aplikovatelný - už z prvních dvou, zpravidla ani gramaticky nezvládnutých vět, většinou anonymů, chlístá bezduchost a zoufalství. To se přežít dá a vzápětí elegantním otočením kolečkem myši se posunout k dalšímu příspěvku, dokud se neobjeví sled slov naznačující přítomnost aspoň elementární inteligence.

   Vymazat
  3. JO? A že jsem si nevšim ty novinkovej magore. Akorát jsi potrefenej -proto se ozýváš. Asi teda ty příšerný sračky a dlouhý kraviny o ničem nečteš. No to se ví, že to nečteš - nikdo to nemůže číst, to by mu z toho hráblo. Jenom si každej vyžvejká svý psychopatický problémy, ale že by tohle byly DISKUZE??? To blbý hádání, pitomý sračky, a žvásty o ničem? Abys věděl, tohle není jen můj názor. Plno mých kámošů zkraje byli rádi za tenhle web, protože i ty diskuze byly úplně jiné, měly úroveň. Do tý doby, než sem začala lézt novinková diskuzní smečka. To už jsou obecně vyhlášení magoři. Tam se slejzá smečka duševních mrzáků - ty diskuze vůbec číst nelze. Vsadím cokoliv chceš, že ty to taky nečteš.

   Vymazat
  4. Opravdu JK? Tak to potom s tou myší rejdíš asi furt - ne? Anonymů je tady většina, to je pravda, ale když někdo napíše JK - je taky anonym, a dokonce i Venda Benda je anonym -přezdívka. Proč tě zrovna tohle tak bere? A jinak diskuze obecně jsi nazval dobře - výkřiky frustrovaných zoufalců - protože nikdo jiný už na diskuze nechodí. Ti rozumní a normální odpadli. Zůstalo jen to, co ani nemá smysl komentovat. Zoufalství z toho "nechlístá", ale bezduchost jo. A mohutně.

   Vymazat
  5. 21:20 "výkřiky frustrovaných zoufalců - protože nikdo jiný už na diskuze nechodí. ..." - takže jste ohodnotil i vy sám sebe :)

   Vymazat
  6. Víte, je to těžké, ale stačí na ty jejich výplody zkrátka nereagovat.Ono ty naše názory pod články jsou víceméně nedůležité, a jde spíš o to ,že tak vyjadřujeme i své pocity a jsme rádi za to, že takový názor nemáme jen my sami.Buďme rádi za možnost získávat informace i z těchto zdrojů, jakkoliv se to může zdát samozřejmé.

   Vymazat
  7. lahka pomoc. Diskusia iba pre neanonymnych diskuterov. Nech si kazdy osobne stoji za tym co napise

   Vymazat
 8. Členové NATO přijali jen jediný závazek, a ten je vyjádřen hned v článku 1 Washingtonské smlouvy. Cituji:  
  „Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoliv způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.“  

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Členové NATO nikdy nebyli spolkem skutečně svéprávných suverénních států. NATO je nepokrytě zločinným spolčením vedeným USA a podřízeným jeho vůli a zájmům. Je hanbou ČR, že je spoluviníkem zločinů NATO počínaje od "humanitárního" bombardování Srbska (ta ironie, že právě Srbové byli v minulosti ochotni bojovat za naši svobodu). Pryč z NATO - a s tím už musíme vyjít do ulic, doma to nevysedíme.

   Vymazat
  2. Je to hezké, jen to poslední slovo bych nahradil za jiné a to "Států".

   Vymazat
 9. Zde je Charta OSN v češtině: http://www.osn.cz/wp-content/uploads/Charta_OSN.pdf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - a jak se to plní? Vždyť je to směšné. Jen cancy. Jako asi už všechno.

   Vymazat
  2. Na co charta ?Americti smejdi si s ni leda vytrou.....A jejich poskokove take.OSN je vysmech.V podstate vetsina odsouhlasila napadeni Syrie.

   Vymazat
 10. TV PRIMA odvysílala vyvážené zpravodajství, a patří jí DÍK:

  https://rutube.ru/video/bb81791efd85e615b9c4c154580c62da/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já čučel na novu . Ve studiu vybuchovali za nimi rakety , tak jsem se lekl že se k okupaci přidala i NOVA . Hnus , určitě umírali i nevinné děti . Teď přijde na řadu Írán . Sklady nutno vyprázdnit . Babiš a Stropnick nemaji už šanci sestavit vládu i kdyby se dali k buznâm .

   Vymazat
 11. Takové zklamání!!!! Taková potupa!!! Signál je jasný: tak jako Sýrie dopadnout všichni spojenci Ruska!!! Člověk by brečel!!! A co nejhoršího: útoky na Sýrii budou pokračovat donekonečna!!! Lépe by bylo, kdyby Sýrie přešla na stranu Západu a vzdala se na milost a nemilost!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy vypadáte jako mimořádně moudrý člověk. Svěřte se, jak byste situaci řešil vy, kdybyste byl v pozici Putina.

   Vymazat
  2. Vetsina raket byla zneskodnena jeste ve vzduchu a to sovetskymi zbranemi .Porad fungujou a dobre .

   Vymazat
 12. Tak to jsou všici jen papouškové, něco jako náš ministr zahraničí v ....žilková nebo jak se jmenuje, to jsou jen estrádníci bez vlastního rozumu, aby jsme měli o čem naprosto zbytečně přemýšlet. To co oni blekotají, tomu samotní přece nerozuměj a je jim to i jedno, jen když se zavděčí svým páníčkům, o to jim jde a vůbec již o nic dalšího! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 13. Jo naši teroristé prohrály tak než vypadneme třískneme do stolu.

  OdpovědětVymazat
 14. Tady jde o to, že ti delegáti za jednotlivé státy v OSN nemůžou(nebo můžou)? být odvolatelní, mají své noty co musí říkat.Jakkoliv je správné, že jim syrský zástupce předal chartu, stejně si s ní vytřou zadek.Spustit agresi jen na základě vyfabulovaných zpráv, a fotografií, bez vyšetřování, to už je mimo logiku. Akorát ukazují, co si mohou dovolit.Měl jsem strach co bude, jestli se otevřeně rozhoří konflikt mezi Ruskem a NATO.Jakkoliv se může zdát ta reakce rusů slabácká, tak jsem za ni vděčný. A chci věřit tomu,že mezi vrcholnými politiky velmocí ještě existují komunikační kanály.Jinak jsme v kanále všichni

  OdpovědětVymazat
 15. Na tom co se stalo je nejhorší opětovný důkaz toho, že OSN, coby po válce založená organizace pro zachování míru, je dnes již zcela neúčinná. V dnešním světě jsou země, které OSN ignorují a představují rostoucí hrozbu rozpoutání světové války.
  Myslím, že toto už nelze napravit skrze volené zastupitele, kteří opakovaně selhávají a vedou svět do záhuby. Zde se musí vzepřít chystané budoucnosti lidé sami a svrhnout vlády psychopatů. Jinak to nedopadne dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé sami se vzpírají při každých volbách a vždy opět volí skrze své poslance vládu psychopatů. Je to už tragikomedie. T

   Vymazat
 16. Ten pán "Makáme" co už několik měsíců ale "domakal jako" odsouhlasil "humanitární" bombardování. Jaké by to bylo překvapení, pokud by prezident sdělil: "Pana Babiše nelze pověřit sestavením vlády, neboť nejenže dosud projevil neschopnost zajistit odpovídající většinu hlasů poslanců v dolní sněmovně pro vyslovení důvěry vlády, ale v posledních hodinách se projevil jako naprosto nebezpečný politik s mizerným mezinárodním rozhledem. Vysvětlím. Politik, který nerespektuje mezinárodní právo a přidá se na stranu agresora, který bez patřičného právního mezinárodního podkladu napadne svrchovaný stát s naprosto nepodloženým odůvodněním, nemůže vládnout této zemi. Proto pověřuji sestavením vlády Tomia Okamuru, který sice zřejmě nedocílí získání většiny v parlamentu, ale zajistí chod vlády do předčasných voleb, neboť jsem se s ním dohodl, že bude hledat podporu ve sněmovně pro řešení této politické situace právě předčasnými volbami." V případě předčasných voleb snad Babiš tolik hlasů nedostane a pidistrany a la top hop stan atd. tam ani nedolezou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babinčok určitě tolik hlasů nedostanete . Vystudoval za komanču podporoval ZSSR A teď podporuje USA . Co je to za premiéra . Kývač bez svojeho názoru . Kdyby aspoň jednou držel hudbu a zdržel se zbrklé politiky . Je to podnikatel a tlustej Feri si s ním poradí ajn cvaj .

   Vymazat
  2. Tak proč vaši šéfové vy kokoti, podávají na Babiše žaloby!?

   Vymazat
  3. 23:14 Jedni havloidi se perou s druhými o moc a koryta. Ty kraďouskovi poskoci jsou horší než ano.

   Vymazat
 17. Už je to venku, proč celá ta vražedná šaráda - hoči a hošanky vod západních partnerů se chtěj dostat k lizu:
  "Německo společně s Francií navrhuje novou formu jednání o Sýrii, která zajistí politické řešení konfliktu, a jednání se budou moci zúčastnit vlivné státy, řekl v sobotu německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to by se jim dvěma hodilo, když to tam Rusové oddřeli, tak teďka přijít k čistému stolu a sosat. Naštěstí Putin snad není tak naivní, u Ukrajiny taky nedovolil, aby tam oficiálně působili Američani.

   Vymazat
  2. 8:32, ale Putin bude muset od stolu odejít, nemá prachy. Oni tam jsou jen pro Západní zájmy, anebo pro Čínu, Rusko si v Sýrii ani neškrtne. Teď navíc dávají spoustu prostředků na humanitární pomoc, namísto toho, aby ji dali poškozeným povodněmi na Sibiři. To také stojí prachy a nebude zaplaceno. No a Británie + Francie přistoupí k čistému stolu. Nezapomínejte, že do roku 2011 byl Asad věrným spojencem Západu, ne Ruska. K Rusku se obrátil v době, kdy mu teklo hodně do bot. Uvidíme, jestli se zachová stejně jako jeho anagramový kolega Sadat, který po vybudování Suezu a dodávce zbraní vykopnul Rusy z Egypta, nezaplatil ani cent a pozval Amíky na velkou hostinu.

   Vymazat
  3. Asadové, otec i syn, nebyli nikdy věrní spojenci tzv. Západu. Byli a jsou to hlavně arabští nacionalisté a republikáni. Byli vždy trne v oku všech sionistům, neuzavřeli žádné potupný mír s Izraelem, trvají na tom, aby Izrael vrátil vyhnaným Arabům jejich uloupené území, včetně syrských Golanských výšin. Sýrie podobně jako saddamovský Irák a kaddáfiovská Líbye podporovala materiálně i vojensky palestinský odboj. Proto, a pro nic jiného, musely arabští nacionalisté a republikáni zmizet. Izrael používá své sionistické patrony v USA av NATO, aby vmanévroval supervelmoc do protiarabských agresí, tj. ničení Arabů ve velkém. Syřani jsou v boji téměř poslední, ale také nejvyspělejší a nejodhodlanější, dlouho odolávali. Přesila byla velká, ISIS živený Tureckem a zeměmi NATO byl jak stohlavá saň ale nakonec stejně musely nastoupit osobně Spojené státy, které sionisté beze zbytku ovládají.

   Rusko je samozřejmě ekonomicky slabší než země NATO, ale v Arábii nejen že hledá a nachází spojence, ale v rámci boje s terorismem hubí i své vlastní džihádisty z řad Kavkazanů a mudžahedínů ze středoasijských republiky bývalého SSSR. Rusové jsou dnes pragmatici a Putinovský režim omezené demokracie může efektivněji využívat ruské zdroje.

   Takže fandové USA a NATO budou ještě mnohokrát skřípat zuby a psát štvavé články s pěnou u úst. Moc hezké zvuky i pohled a počtení.

   Přeji hezký nedělní den, přátelé.
   Leo

   Vymazat
  4. Leo 11:45

   Sadat v Egyptě, Kaddafi v Libyi, Hussein v Iráku i Asádové v Sýrii byli vůdci sekulárních, nenáboženských režimů.
   S tím republikánstvím to u nich není (nebylo) tak žhavé. Koneckonců i Írán se nazývá "republikou". Jedním z hlavních spouštěčů islamismu byl byla bezesporu sovětská invaze v Afgánistánu.
   V téže době i revoluce v Íránu. Válku Iráku proti Íránu (1980-1988), kterou Západ vehementně podporoval (stejně jako podporval Talibán) nemůžeme vysvětlit jen nějakým "sionismem". To velmi pohodlné, ale nesprávné. V Afgánistánu dodnes najdete v mnoha domech fotografii Nadžibulláha, kterého Talibán v roce 1996 ulynčoval k smrti. A ti lidé na něj jistě nevzpomínají proto, že by byli vyznavači "komunismu".

   Možná by tedy neškodilo, kdybyste zkusil vysvětlit, co to vlastně ten sionismus ve Vašem pojetí, je. V čem spočívá? Jakto, že "ovládá beze zbytku" USA? Když Lenin psal o imperialismu, aspoň se snažil vysvětlit jeho povahu.

   Erdogan i Putin přistupují k islámu pragmaticky. Konstelace je ale jiná, než byla mezi Kemalem Atatürkem a V.I.Leninem.

   Pěna u úst není důležitá. Fankluby se svými dresy, šálami, odznáčky a vlajkami dění na hrací ploše neovlivňují, i když si to namlouvají.

   Vymazat
  5. Ve zkratce:
   Sionismu je hnutí židovské komunity usilující o návrat Židů na území, která Židé obývali ještě v době Římského impéria. Ke svému cíli často používali a stále používají násilné teroristické metody. Sionistická diaspora po celém světě tyto cíle i metody, dnes institucializované ve státu Izrael, všemožně podporuje.

   Leo

   Vymazat
  6. Leo 12:19

   A to je podle Vašeho mínění
   1) špatně
   2) příčinou veškerého ostatního "zla" na světě?
   Dále -
   3) Patří teroristické metody nutně k podstatě sionismu?
   4) Až Palestinci zvítězí ve svém boji, zavládne na Zemi spravedlnost?

   PS:
   - "Násilné teroristické značí "komparativ" k "nenásilným teroristickým"? Nebo je to jen jaká si "pěna"...?
   - Jsou tedy "sionisté" jakýmisi dědici kolonialismu a imperialismu (Holandsko, Portugalsko, Španělsko, Francie, Anglie, Německo...)?

   Vymazat
  7. Hezký výslech.
   Podle vás, jak jsem pochopil, je i sionizmus mírný, pokojný, mírumilovný, že?!
   Kde je, že ho není vidět?

   Obsazuji-li území, obývané jinými a proti jejich vůli, jsem nucen je vyhnat. Toť v případě Palestiny sionizmus.
   V Případě Bosny džihád.
   V případě Kosova UČK.
   Atd. atd. atd.

   A pak je jedno, zda terorem, nebo čistě byrokratickými a "zákonnými" prostředky.
   sionizmus je tedy jen jeden - násilný.

   Vymazat
  8. 13:59

   Není vidět - nebo nechcete vidět?

   Jelikož z Vaší argumentace je patrné, že jste zcela "pevný v kramflecích" - chci Vás jen upozornit, že Váš výklad "sionismu" je zcela identický s pojetím íránských ajatolláhů a mnoha dalších "spravedlivých" (např. Erdogan, Arafat, Hamás či svého času politbyro ÚV KSSS).

   Někteří, jako Miloš Zeman, to vidí jinak. Pravděpodobně také všechno "sionisté"?

   Vymazat
  9. 11:45 12:19 13:59

   Antisemité z různých zdrojů současného módního antisionismu se nikterak neliší od regulérních antisemitů z řad KSČ, kteří v 50. letech slovem sionisté označovali své oběti zejména z řad umělců, spisovatelů a vůbec lidí vzdělaných. Po válce se jaksi nehodilo nadávat na Židy a hnát je do lágrů, nadávalo se tedy na sionisty a popravovali se sionisté. Ovšemže nikoliv mimozemského původu. Ano, oběti bolševické šikany a zvůle včetně justičních vražd byli Židé, a občas také nežidé, kteří se s Židy přátelili a pomáhali jim.

   Sionista bylo za komunistické vlády prakticky totéž co intelektuál, byla to prostě nadávka. Přitom se mlčky předpokládalo, že sionistou je potencionálně každý Žid, bylo tedy možné za označení sionista skrýt tradiční vulgární antisemitismus. Také dnes se tímto myšlenkovým postupem řídí ti demagogové, kteří se distancují od nejhloupějších projevů antisemitismu, neboť ten je již značně zdiskreditovaný. Je praktičtější vydávat své paranoické bludy a touhu zničit židovskou vlast za solidní politický postoj a nebýt považován za rasistu. Tak se stává, že kritika sionismu je salonhäfig, zatímco nadávání na židáky by prošlo jen stěží a znamenalo by společenskou sebevraždu. Alespoň zatím, než se společnost patřičně „odváže“ a přestane potřebovat kódovanou mluvu. To už se také postupně stává.

   Vymazat
  10. Po mnoha marných pokusech vzdělaných evropských Židů vplynout do kultury, hospodářství a politiky evropských zemí a obohatit je vlastní prací i schopnostmi, se ukázalo, že antisemitismus není mrtvý a úporně se vynořuje vždy, kdy už to ani nikdo nečeká, a znovu opakovaně zamořuje společenskou atmosféru. Po optimistických výhledech a zrodu ideálů francouzské revoluce a po nástupu moderní industriální společnosti, po opakovaných proklamacích o rovnosti všech občanů a po umožnění společenské mobility, v době všeobecného vzdělání a přístupu k informacím, po vznešených prohlášeních humanity – se koncem 19. století, století pokroku, vynořila Dreyfusova aféra, absurdní výron nenávisti, iracionality, nevzdělanosti, lhostejnosti a zloby.

   V našich zemích se ve stejné době vyvalila špína hilsneriády, která odhalila ubohost tehdejší české společnosti a skutečnou malost mnohých na sebe hrdých „vlastenců“. V době vzývání modernity a rozumu znamenaly takové a mnohé podobné antisemitské kampaně pracující se zmanipulovanými soudními procesy, se středověkými argumenty a vymyšlenými pověstmi o rituálních vraždách velkou ránu ideji pokroku a humanity. Není divu, že se mnozí lidé, kteří neztratili zdravý rozum a smysl pro spravedlnost, otřásli odporem. Pro Emila Zolu nebo pro Tomáše G. Masaryka musely tyto aféry znamenat opravdový hnus.

   Není divu, že tyto skandály alarmovaly také evropské židovstvo a dodaly argumenty národnímu hnutí. Řada pogromů v carském Rusku, procesy na Západě, štvavé kampaně v tisku, omílání urážlivých nesmyslů dokonce i ve „vědeckých“ kruzích, to vše muselo obrátit k sionismu leckterého vyznavače asimilace, jakým byl zpočátku i Theodor Herzl, jeden z „otců“ moderního sionismu. Idea svobody, bezpečnosti, autonomního národa, vlastního živého jazyka, vlastní kultury, politické autonomie, to jsou stavební kameny novodobého sionismu. Jsou to stejné stavební kameny, z nichž byl postupně budován národ český, slovenský, irský a mnohý další z těch, které prošly podobným vývojem: ocitly se na pokraji asimilace a vzepřely se zapomnění. Nikdo však nezpochybňuje české národní obrození, i když i zde by jistě bylo možné vznášet mnohé námitky proti jeho snahám. Sionismus je však stále znovu skandalizován.

   ZEJMÉNA SE RŮZNÝM KRASODUCHŮM ZDÁ OHAVNÉ, že si moderní Židé svůj těžce vytrpěný stát o velikosti Moravy CHTĚJÍ BRÁNIT A ÚČINNĚ BRÁNÍ PŘED ZNIČENÍM.

   Vymazat
  11. Zřízení státu Izrael a neuvedení současně v život státu palestinských Arabů je vážnou chybou. Vzhledem k tomu, že dnešn í izraelská společnost není schopna ze svého středu vygenerovat politiky, kteří by dokázali nabídnout místním Arabům spravedlivé zacházení a modus vivendi, vidím celou situaci z dlouhodobého hlediska pro Izreal temně. Vraždění Arbů v Ghaze a na hranicích, v Sabře a Šatíle, vyhánění a doslova aprtheid, který např v češtině popisuje dr. Saleh ve svých knížkách, neschopnost vrátit Sýrii Golany a uzavřít s ní mír, tohle vše diskvalifikuje Izrael na účast mezi kulturními demokratickými zeměmi. Proto také EU nepřijala Izrael za svého člena, i když o to velmi usiloval.

   Povídání o Zemanovi, který chce všechny Araby z jejich rodišť vyhnat, to by byla kapitola sama pro sebe.
   Jako Zemanův volič mně právě tenhle jeho postoj velmi velmi velmi vadí a věřte, kdyby proti němu stál protikandidát hodný toho jména, dal bych hlas jemu a ne sionistovi.

   Leo

   Vymazat
  12. Hele Leo, zkrať to.
   Sionismus = židovský fašismus.
   Howgh

   Vymazat
  13. Leo 15:02

   Je hezké, že podle Vás "tohle vše diskvalifikuje Izrael na účast mezi kulturními demokratickými zeměmi". Předpokládám, že ač mluvíte pouze o Israeli, ve skutečnosti stejná měřítka kladete na všechny státy a na všechny politiky a občany.

   Zbývá mi tedy jen doufat, že se shodneme alespoň na jednom: že k tomu, čemu tak hezky říkáte "spravedlivé zacházení a modus vivendi" jsou potřeba dva.

   Možná ty politiky, které podle Vás nevygeneroval Israel, vygenerují Palestinci? Nebo Sýrie?

   Mimochodem: Patří podle Vás ČR mezi "kulturní demokratické země"?

   Vymazat
  14. Pro budoucí záchranu Izraele s smírnou dohodu mezi sionistickým státem a okolními Araby může nabídnout jenom Rusko (možná ruku v ruce s rozumnější EU). Ale to je velmi vzdálená budoucnost.

   Vymazat
  15. A kdo všechno vlastně patří k "okolním Arabům"?

   Veliký bojovník za nezávislost Palestiny Jasir Arafat zemřel jako miliardář. Dědicem nebyl palestinský lid, ale vdova.

   Momentálně končí finanční podpora EU Palestincům v rukou Hamasu. Je to také cesta ke "smírné dohodě"? Je to příspěvek k tomu, aby Hamas změnil svou politiku zaměřenou na zničení Israele?

   Co vlastně udělali "okolní Arabové" za 70 let pro Palestince? Co pro ně udělali Jordánci, Syřané, Egypťané, tedy bezprostřední sousedé či spíše "bratři"?

   Írán - abychom nezůstali jen u "okolních Arabů", označení Israel zásadně neužívá. V íránských cestovních pasech je už skoro čtyřicet let napsáno: "The holder of this passport is not entitled to travel to occupied Palestine". Změní se to díky spojenectví s Ruskem?

   Jaký pokrok přinesla Arabská Liga?
   Jak přispělo k povznesení svých muslimských bratří Turecko?

   Zamyslete se nad slovním spojením "záchrana Israele", které jste právě - bezmyšlenkovitě - použil. Před kým je třeba Israel zachránit - (jenom) před "násilně teroristickými" sionisty? Nebo před někým jiným?

   Zemanovo přirovnání k sudetským Němcům není tak scestné, jak leckomu může připadat.

   Vymazat
 18. https://cz.sputniknews.com/politika/201804147157099-rada-bezecnosti-osn-rusko-rezoluce/

  OdpovědětVymazat
 19. Největší problém je ve voličích, proč vládnou Francii, Německu a Anglii prolhaní šmejdi!?

  OdpovědětVymazat
 20. Závidím Maďarům Orbána! Vyházel Sorošovy ziskové neziskovky. Maďaři, to je národ, jenom pitomci na Slovensku uspořádali Majdan a teď jim Sorošův pohunek Kiska diktuje a jenom tupě zírají.

  OdpovědětVymazat
 21. Prolhani smejdi vladnou skoro vsude .

  OdpovědětVymazat
 22. Kdo vlastně těm předluženým žebrákům půjčil na tomahavky? Proč za ty prachy nenechají udělat spoluobčanům zuby, aby si našli práci? Vyžerou USA a nakonec si s bezcennými dluhopisy vytřou kloaku a Čína s Ruskem se jim budou smát.!

  OdpovědětVymazat
 23. No, jedno je jistý: ostrůvky kozomrdí zvůle administrované z Izraele-USA-NATO-EU se sice pomalu, ale jistě scvrkávají a rozpouštějí a proto ta nasranost těch dvou ochechulí v OSN, neboť hloupý golem s příčeskem barvy pochcané slámy, splácaný rábim Levim z lidské hlíny chromne a kulhá na obě nohy a ani to hejno sádrových trpaslíků rojících se kolem něj ho od konečného kolapsu neubrání...Po té ostudě s tou pornopolikačkou negerského spermatu si ten starý, vypelíchaný pošetilec Doník musel spravit ty svý kulky, co se mu scvrkly do tvaru rozinek a je dobře, že to snad nestálo žádný lidský život...Ten spolek idiotských WASPů a jejich obřezaných řídících důstojníků Talmudu nedá pokoj, dokud tu válku opravdu nerozpoutá a buď se zmocní Ruska anebo do jednoho pochcípá, jiného řešení asi nebude...

  OdpovědětVymazat
 24. 2:12 - napis to jeste jednou a pomalu - bez emoci, aby ti bylo rozumet ! To malo, co ti je rozumet, mas spatne !
  Neodpovida to skutecnosti !

  OdpovědětVymazat
 25. Ja věřim pouze Mnichovskym spojencum co druhym vodu kažou a sami vino plnymi doušky chlemtaji. Dnešni staty fašistycke Osy (Zla) - Francije, Britanyje a SSa. Osa Pařiž- London - Fašinktown.

  OdpovědětVymazat
 26. A tež Berlin s Rajchstagem.

  OdpovědětVymazat
 27. https://www.youtube.com/watch?time_continue=81&v=-23bdoZsRvw
  ALEX JONES: FUCK DONALD TRUMP

  OdpovědětVymazat
 28. http://svobodnenoviny.eu/plukovnik-lawrence-wilkerson-oficialni-pribeh-o-syrskem-chemickem-utoku-je-podvrh/

  OdpovědětVymazat
 29. Není bombardování chemických skladů nebezpečné? Co když se poruší obaly a jedy se vypustí ven? Jo, prosím a na čem je ta charta vytištěná? Hodí se alespoň jako toaletní papír? No asi bude ten papír dobrý, když si z ní Američani už takovou dobu vytírají p.del. M.R.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.