Reklama

.

.

pondělí 16. dubna 2018

Americká základna v Rakce byla vystavena raketovým útokům

16. 4. 2018        zdroj
Syrští partyzáni z Lidových sil odporu vydali nové video, v němž natočili raketový útok na americkou vojenskou základnu v Rakce. Jak tvrdí bojovníci Lidových sil odporu, vypustili raketu na americkou základnu v obci Ain Issa, která se nachází v provincii Rakka. Dříve tato základna patřila 93. brigádě syrské armády. V roce 2014 byla vojenská základna 93. brigády obsazena teroristy DAEŠ, ale brzy ji s podporou USA a spojenců získaly kurdské formace. Od té doby se Američané pevně usadili v oblasti a nemají v plánu odejít. Tento scénář kategoricky nevyhovuje partyzánům Lidových sil odporu, kteří oznámili, že budou na Američany útočit do té doby, dokud neopustí syrskou zemi. Samotná šíitská skupina Národních sil odporu je loajální vůči Damašku a sdílí názory Íránu a Ruska ohledně sýrské otázky. V důsledku toho jsou USA a všichni ti, kteří vystupují na straně Američanů, jejich nepřátelé.

Připomeňme si, že skupina Lidových sil odporu vznikla letos a od té doby je pro Američany noční můrou. Například 30. března na cestě Abyad-Khasaka partyzáni Lidových sil odporu zaútočili na kolonu amerických vojenských jeepů. Dva džípy Toyota Land Cruiser byly úplně zničeny, v důsledku čehož museli Američané přivolat posily ze základny v al-Shaddadi. Tentýž den byl na východním břehu Eufratu, nedaleko vesnice Hfis, proveden útok na vojenskou kolonou USA, která mířila z Manibidge do Rakky. Tehdy zahynuli dva američtí vojáci, osm bylo zraněno. Další útoky nenechaly na sebe dlouho čekat - po dvou dnech se partyzáni připlížily k vojenské základně Američanů v Rakce a vystřelili z podomácky vyrobeného raketometu Grad. To vše se stalo v noci, když Američané spali.

Tentokrát byly výstřely provedeny ve dne a bojovníci Lidových sil odporu neskrývali svou radost. Možná se tak pomstili za americké útoky na Damašek. Dejte palec nahoru, pokud souhlasíte s tím, že samotní Američané jsou si na vině, že jim syrští partyzáni vyhlásili válku. Vždyť nikdo nezval americké vojáky do syrské země ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Super!
  Partyzáni likvidujte ty gaunery, ať buď táhnou zpět do USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnešního mítinku se zúčastnilo 50 tisíc mladých lidí, ten byl organizován Syrským revolučním dorosteneckým svazem (Revolutionary Youth Union). Oslava s názvem Od Majasalunu do Ghúty proběhla na náměstí Omejjadů v centru Damašku.

   Dnes se připomíná národní svátek — Den evakuace zahraničních vojsk. V tento den před 72 lety opustil poslední francouzský voják území Sýrie, a ta se fakticky stala nezávislým státem. V tomto roce připadl na den osvobození východní Ghúty od teroristů a odražení agrese o minulém víkendu.

   Účastnice mítinku Alisar al-Chadžali prohlásila: „Dnes jsme všichni přišli na náměstí Omejjadů, abychom vyjádřili radost v den vítězství syrské armády. Dnešním mítinkem chceme celému světu říci, že my, syrský národ, se nezlomíme. My si vážíme naší armády a spolu s ní oslavujeme osvobození východní Ghúty a všech ostatních oblastí Sýrie. Doufáme, že přijde den, kdy oslavíme osvobození celé země od terorismu."

   Generální tajemník NATO označil operaci USA a spojenců signálem pro Sýrii, Rusko a Írán
   Mladý muž jménem Masim Hawas řekl: „Přišli jsme sem, abychom vyjádřili radost celého národa z vítězství syrské armády ve východní Ghútě a v jiných oblastech země. Dříve či později bude terorismus zničen ve všech koutech Sýrie."
   Učitelka Samira Hashmeh prohlásila: „Naše armáda dokázala odrazit agresi proti naší zemi. Tímto mítinkem chceme odpovědět západním agresorům, že od našeho přesvědčení neuhneme."

   Slečně se jménem Dana Garib řekla: „My říkáme zemím agresorům: My se vás nebojíme. My víme, že vy jste vypěstovaly teroristy a podporovaly je všechny minulé roky. Ale stejně jste prohráli. A dnes slavíme Den evakuace zahraničních vojsk ze Sýrie a osvobození východní Ghúty."

   Bambůčo

   Vymazat
 2. dávám palec nahoru. Chtělo by těm USS srá.ům pořádně vykouřit celou základnu, aby tam všichni poch.ípali!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. BOHUŽEL JSOU TO JEN MALÉ ZMANIPULOVANÉ FIGURKY PRAVÍ VINÍCI JSOU MIMO DOSTŘEL.

   Vymazat
  2. Im by postačovalo aj pár desiatok malých figúriek v PVC vreci a v USA by sa poriadne škrabali po prdeli.

   Vymazat
 3. Partyzáni Sirijčíci ničevo sa nebajus .
  Rozflákejte jim všechny okna .

  OdpovědětVymazat
 4. Taky davam palec nahoru.USS sraci jsou okupanti a nemaj tam ty zkurvysyni co delat.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo a pevne doufam ze se sejdeme vsichni v co nejvetsim poctu ve stredu na Vaclavaku na protivalecne demonstraci. Je treba zacit poradat masivni protivalecne demonstrace! Kde sou vsechna ta protivalecna hnuti? Uz nejde jen mlcet a tukat do klavesnic!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:31. kdy to je na tom václaváku?? proč tady nejsou upoutávky a objevím to jen náhodou ve vašem komentáři...pak se divme, že účast nic moc..

   Vymazat
  2. Řeháku vy srandisto, běžte tam jako předvoj a my vám poté napíšem, jestli to brala ČT24.
   Paráda domluveno, platí!
   Stark

   Vymazat
 6. Kdyz Syrane biji Amiky , je to spravny , nemaji tam co delat , Syrane jsou doma .

  OdpovědětVymazat
 7. Jo to je nejlepší návod jak dostat us okupanty ze země.

  OdpovědětVymazat
 8. V Afghánistánu používají systémy, které umístěny kolem základen detekují místo, odkud je vedena palba a to zničí. Také používají systémy, které dokáží zničit přilétající granáty a rakety. To se ani nezmiňuji o dronech s pozorovací optikou a raketami helfire. Možná se američtí vojáci přestali starat o svou bezpečnost, a nebo není tento článek pravdivý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:47 V Sýrii je ale situace jiná. Tam je ameriský tábor na území, obsazeném spřátelenými Kurdy. Nikoliv nepřítelem. Pikantní je, že tito Kurdové začínají mít přátelství s Amíky plné zuby.
   Když jste zmínil Afghanistán, tak v Sýrii je podobná situace, jako kdyby za války s SSSR byla americká základna na území mudžáhidů, které USA vyzbrojovaly a vycvičily a mudžáhidé by tuto základnu začali ostřelovat. Ono se to vlastně stalo, protože Al-Káida a Tálibán byly vytvořeny mudžáhidy. Teď je jen otázkou času, kdy USA podle tradice prohlásí své bývalé spojence Kurdy za teroristy a vyhlásí jim válku.

   Vymazat
 9. Kurdům autonomii ! Obsadit a zajat Amiky !Celistvost Sýrie ! Vest zajaté Amiky Damaškem jak Němce Moskvou !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jste na to kápl.
   Právě celý ten teroristický útok na Sýrii je právě o tom, že Damašek zajal důstojníky sloužící na straně teroru a jde o jejich vydání.

   Vymazat
  2. Nevydávat! Ukázat celému světu a vyměnit za Nikitina.

   Vymazat
 10. Palec nahoru, bijte amiky všude kde je potkáte, to samé i Brity.

  OdpovědětVymazat
 11. Všechny ty americké okupanty, teroristy a gangstery pozabíjet! Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 12. Doufám vážení syrští přátelé, že vbrzku nasadíte podomácu vyrobené systémy Buratino. Neboť platí: Mrtvý americký voják, dobrý americký voják. A v čím větším počtu kusů se vracejí domů, tím jsou lepší.

  OdpovědětVymazat