Reklama

úterý 17. dubna 2018

Američtí novináři nenašli v Dúmě důkazy o chemickém útoku!

Korespondent One America News Net v Dúmě


- kou -
17. 4. 2018 One American News Network, překlad PrvníZprávy
Novináři amerického televizního kanálu One America News Network navštívili syrské město Dúma a nenalezli žádné známky použití chemických zbraní.

Nedávno o tom, že 7. dubna byly v Dúmě použity chemické zbraně byla informovala řada veřejných organizací, včetně „Bílých přileb“, které obvinily z útoku syrskou armádu. Tato obvinění se stala základem pro odůvodnění Spojených států, Velké Británie a Francie, aby raketami zaútočily na syrské cíle, kde se, jak se tvrdilo, vyráběly chemické zbraně. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že v Dúmě nenašli žádné stopy takového útoku a označilo videozáznamy za zinscenované.

Průzkum u obyvatel


Televizní novinář Pearson Sharpe řekl v živém vysílání (viz video), že společně se zástupci syrských úřadů navštívil scénu údajného chemického útoku a hovořil s místními obyvateli, ale žádný z nich incident nepotvrdil.

„Mluvil jsem s deseti obyvateli čtvrti, která se nachází v okrsku, kde byl podle všech útok proveden. Nikdo z lidí, se kterými jsem mluvil neřekl, že viděl nebo slyšel něco o chemickém útoku. Říkali, že v ten den v této oblasti bylo všechno normální a ničeho neobvyklého si nevšimli," uvedl korespondent.

Podle jeho slov rovněž oslovil dalších 40-50 lidí po městě a žádný z nich neslyšel nic o chemickém útoku.

„Když jsem se jich zeptal, co to bylo za útok, tak říkali, že to bylo prohlášení militantů, kteří v té době obsadili město ... Když jsem se zeptal proč, bylo mi řečeno, že je to proto, že ozbrojenci byli zoufalí a potřebovali trik, aby se skryli před syrskou armádou, která na ně tlačila," řekl Sharpe.

LINK na VIDEO je ZDE ale nefunguje, i když se YouTube, na kterém je video nahráno, tváří jakoby neexistovalo. Na stránkách OANN však běží normálně.

Důkaz lékaře


Korespondent sdělil, že se mu podařilo navštívit samotné náměstí, kde údajně došlo k chemickému útoku, ale kde nenašel žádný důkaz, který by incident podpořil. Poté navštívil nemocnici, která byla pod kontrolou militantů, a vešel do místnosti, která se objevila ve videoklipu, a kam údajně sváželi oběti chemického útoku.

„Mluvil jsem s jedním z lékařů ... Toho dne, během útoku, byl ve službě. Zeptal jsem se ho, co viděl. Řekl, že to byl obyčejný den, ale byl velmi prašný, mnozí přicházejí s kašlem, podrážděním (dýchacích cest), ale žádná jiná zranění neměli ... náhle vpadla do místnosti skupina neznámých s křikem, že došlo k chemickému napadení. Přivezli lidi, kteří byli, jak tvrdili, zraněni a začali je polévat vodou z hadice ... Lékaři začali pomáhat lidem, a tito neznámí lidé, kteří přinesli zraněné, začali vše natáčet na video,“ pokračoval korespondent.

S odkazem na očité svědky novinář řekl, že poté, co neznámí lidé natočili videokazety, „se shromáždili a odešli, a tím to skončilo".

„Doktor řekl, že když byli lidé (v nemocnici), neviděl žádné známky chemického útoku ... Lidé, kteří přišli, vypadali naprosto zdravě," dodal reportér.

„Umírněná opozice"


Korespondent televizního kanálu rovněž sdělil, že se zajímal o názory místních obyvatel ohledně „umírněné opozice", která řídila město. „Říkali, že neexistuje žádná umírněná opozice a lidé, kteří za nich žili, téměř vyhladověli až k smrti ... Radikálové jim nedali potraviny, léky, všechno brali sami pro sebe, a pokud si někdo stěžoval, uvedli, že byl zabit i se svojí rodinou," řekl Sharpe s tím, že místní obyvatelé jsou vděčni Asadovi za osvobození města.

Korespondent rovněž uvedl, že navštívil bývalé "velitelství militantů" skupiny „Džajš al-Islam", která předtím kontrolovala Dúmu. Sharpe řekl, že tam viděl tunely a dílny pro výrobu zbraní, a „celé místnosti naplněné minomety".

Sharpe poznamenal, že během své cesty do Dumy si sám vybíral lidi, s nimiž mluvil a kterých se ptal. „To není propaganda, jen fakta, která jsme na místě našli, a co jsme viděli vlastním pohledem," zdůraznil korespondent.

Kanál kabelové televize One America News Network byl založen v roce 2013 s hlavní kanceláří v San Diegu v Kalifornii. Podle informací na internetových stránkách kanál patří soukromé společnosti Herring Networks, Inc., která se označuje jako nezávislá mediální organizaci. Kanál je zaměřen na konzervativní a středopravé publikum. Během volební kampaně v roce 2016 podpořil Donalda Trumpa.
Související článek:

16 komentářů :

 1. A Tomahawky také ne? Zkorumpováni Pútinem.

  OdpovědětSmazat
 2. Zatím se nic nenašlo, třeba vyčkat. Podle lékařů byla přítomna i NPL. Pokud to nebyl Sarin, potom to bude látka A23x. Rusko to mohlo zkoušet v reálných podmínkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jeden blb co má dg. MIMONA ( pro neznalé... místo mozku nasráno,,,). Na tenhle konstrukt se fakt reagovat nedá.
   s

   Smazat
  2. 17:49
   Je to pro vás moc zlé, snaha marná. Vaše velmi hloupé konstrukce už vám, idiotům, nikdo nevěří.

   Smazat
  3. Jsem na 80% přesvědčen, že to tam OPCW najde. V britském tisku se už objevilo, že brání OPCW odjet do Ghúty a likvidují stopy. Pokud se nic nenajde, bude to potvrzení této verze a nový důvod k útoku. Putin už varoval.

   Smazat
  4. Polovina lidi v ČR ví ,že jsou to lži a ta druha i když lžou budou tvrdit opak , debili !!!

   Smazat
 3. Britský novinář Fisk bez dozoru jakýchkoliv ozbrojenců či úřadů vyzpovídal v Dúmě desítky obyvatel a lékaře místní provizorní nemocnici s těmito výsledky: nešlo o chemický útok, obyvatelstvo skryté před bombami v podzemních chodbách bylo zasaženo oblaky prachu při písečné bouři. Během ošetřování dusících se lidí v nemocnici do dveří přiběhli neznámí muži z Bílých přileb a volali: "PLYN!" Vypukla panika, lidi se začali navzájem polévvatvodu a Bílé přilby to natáčely na video. Pak zmizeli.
  Fisk je celosvětově respektovaný novinář, který přináší nepříjemně objektivní repotáže.

  OdpovědětSmazat
 4. 17.49 Našli, mí rádcové našli? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 5. Nechápu,proč tam nepřijeli také lékaři,kteří by pomohli těm zasaženým,případně by je mohli odvézt do některé z amerických nemocnic.Taky je pdivné,že se nikdo nezajímá kde jsou pohřbeny ty desítky mrtvých.Při pitvě by se zjistilo,co je zabilo.Nebo je snad bílé přilby někam chovaly?

  OdpovědětSmazat
 6. Díky za zprávu. Mně se ten odkaz na youtube přehrál v pořádku. Z reportáže je zjevné, že tato TV OANN se snaží z místa reportovat poctivě a že žádné stopy o domnělém chemickém útoku nenašla.

  OdpovědětSmazat
 7. Neni nic jednodussiho, nez zavolat drzitele Oscara za dokument Bile prilby, aby jim ukazaly ty mrtve. Kdyz muzou dorazit na predavani Oscaru do USA, i kdyz je jejich velitel oznacen za teroristu, proc by nemohli prijit na misto vzniku videa

  OdpovědětSmazat
 8. Američtí novináři sice nic nenalezli, ale Rusové hlásí, že v rozbombardované zóně, která byla ještě nedávno ovládána odpůrci Asadova režimu, nalezli (rozbitou) provozovnu, v níž byly aparatury i některé prekursory pro přípravu yperitu. Tím se mj. potvrdily i jejich informace o tom, že tamní Bílé přílby (financované USA/UK) v Dúmě připravují operaci pod falešnou vlajkou, v níž měli vyfabrikovat chem. útok, aby jej bylo možno připsat Asadovi či rovnou Putinovi.
  Doufám, že to na místě bude řádně zdokumentováno a prošetřeno i inspektory OPCW, kteří snad do toho města směřují. Pak (snad) bude jasněji i našim babičokům, stropničokům či langšádločokovkám.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak válečníci Kalúsek, Fiala (ODS), Gazdík, Zdechlák Zdechovský, Stropnický, Já jsem ministryně Šlechtová, Pospíšil a comp.: klečet na hrách a doma za trest napsat 100krát: Nebudu lhát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:12 Nejlépe vyhodit z veřejného života aby už nemohly škodit.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.