Reklama

pátek 13. dubna 2018

Američtí vojáci odmítají bojovat s Ruskem kvůli provokacím v Sýrii


Alena Bažová
13. 4. 2018     zdroj
Eskalace intervence kolem Sýrie, kterou Trump uspořádal v reakci na chemickou provokaci ve Východní Gutě, má jednoznačně zrežírovaný charakter. Podivný útok Izraele na syrskou leteckou základnu T-4 poblíž Palmýry se stal v dobrodružství USA "trumfem" s tím, že Rusko se nebude Izraeli mstít. S tímto senzačním prohlášením vystoupil šéfredaktor Veterans Today Gordon Duff, zastupující americkou komunitu rozvědčíků a vojáků ve výslužbě.


Organizace Veterans Today je známá svými alternativními názory na americkou zahraniční politiku a má unikátní vnitřní zdroje ve vojenských kruzích a speciálních službách. Tradičně vyjadřuje nesmiřitelnou kritiku Bílého domu ohledně všech jeho vojenských avantýr na Blízkém východě. A už "nadělala hodně zlé krve" na Kapitolu, když zveřejnila jejich zákeřné plány v podobě úniků na svých stránkách.

Například to byli právě "američtí veteráni", kteří odhalili konstruování "ruského spisu" proti Donaldu Trumpovi a kteří uvedli, že se jednalo o vynesení údajů na flešce z ústředí Demokratické strany samotnými demokraty. Nyní se však zdá, že ztroskotaly naděje i v samotného Trumpa, který byl podpořen vojenskou třídou ve volbách v roce 2016 v naději, že se vyhne další intervenci na Blízkém východě. V podstatě to bylo protestní hlasování proti "arabským jarům" Hillary Clintonové, kdy se muselo "vybrat menší ze dvou zel".

Bohužel, Trump, který má podporu matadorů z vojensko-průmyslového komplexu, nesplnil očekávání americké vojenské třídy, která se stala "potravou pro děla" kvůli uskutečňování plánů nadnárodních korporací spolu se samotnými ničenými Araby. Je před námi další intervence, která byla odložena za Baracka Obamy. Připomeňme si, že "hodina X" nastala v září 2013 po chemickém útoku ve Východní Gutě, který uspořádala zahraniční turecká rozvědka. Tehdy situaci zachránil Vladimír Putin, který navrhl Washingtonu, aby bylo provedeno chemické odzbrojení Sýrie.

Co ale teď? Podle údajů Veterans Today současný chemický útok, přesněji jeho zinscenování s pomocí Bílých přileb, v Dumě, osvobozované od teroristů, uspořádaly zvláštní služby USA, Izraele, Saúdské Arábie a zemí NATO. Následný letecký útok izraelských vzdušných sil na syrskou základnu T-4 byl druhou akcí v této víceúrovňové provokaci. Izrael zaútočil raketami z libanonského vzdušného prostoru na leteckou základnu s iránskou přítomností, což se již stalo praxí IDF proti SAR.

Rusko s poukazováním na přátelské vztahy s Izraelem kvůli tam žijícím 2 milionům rusky mluvících repatriantů dříve přimhuřovalo oči nad těmito akcemi neskrývané agrese proti svým spojencům. Moskva měla pochopení k otázkám bezpečnosti Izraele před íránskou hrozbou - posílení Hizballáhu v Sýrii a dodávky zbraní do jižního Libanonu. I tentokrát Bílý dům počítal s tím, že "Putin se nebude Izraeli mstít" a že izraelský úder odplaty logicky přeroste do velké operace spojenců mezinárodní koalice. Autorem tohoto geniálního schématu byl Trumpův poradce pro národní bezpečnost, "jestřáb" John Bolton.

Přiznejme, šlo to jako na drátkách. Avšak v závěrečné akci zničení Blízkého východu vznikl jeden nepředvídatelný problém. Jsou jím samotní američtí vojáci. Gordon Duff informuje, že v amerických ozbrojených silách nazrává proti Trumpovi vzpoura. Vojáci nechtějí "bojovat proti Rusku kvůli Izraeli". A co víc, několik velkých skupin čeká jen na to, aby "Rusové udělali s Izraelem to, co Izraelci udělali na Blízkém východě". Samozřejmě, toto tvrzení je velmi odvážné, ale projevuje se v něm únava ze zajišťování bezpečnosti Izraele na úkor ničení alternativního arabského světa během posledních 15 let.

Takže spiklenci v Bílém domě mají velmi rozumné důvody, aby udrželi své militaristické ambice. Vždyť řešením svých vnitřních problémů s hrozícím impeachmentem "malou vítěznou válkou" v Sýrii Trump riskuje, že získá ve své zemi mnohem vážnější hrozbu. Je třeba poznamenat, že po včerejší sérii agresivních tweetů začala americká eskalace klesat. Bílý dům dnes prohlásil, že konečné rozhodnutí o Sýrii zatím nebylo definitivně provedeno a že Trump se chystá využít armády Francie a Velké Británie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. "Američtí vojáci odmítají bojovat s Ruskem kvůli provokacím v Sýrii"

  Hahahaha :-D to víte, že jo soudruzi. Propaganda, jak vidno, jede na plné obrátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako - ha ha ha - že by něco takového nebylo možné? Když vojáci odmítnou lézt do nějakých vymyšlených sraček, aby tam byli zbytečně zabiti, tak tomu se říká propaganda? To musí být ale vymaštěný mozek, který vyplodí takovou hovadinu.

   Smazat
  2. 21:12
   US vojáci jsou profíci plnící rozkazy. Ne nějací ochotníci kteří se ráno rozmýšlejí jestli mají ten den náladu zvednout zadek z postele, troubo.

   Smazat
  3. A že si ti "profíci" neporadili za 16 let s AFG. Asi se jim nechtělo zvedat zadky z postelí, že?

   Smazat
  4. 21:17 Pindosi jsou banda nadrbaných trampů, cucáku :oD.

   Smazat

  5. Zabudol si napisat, ze vojaci USA su profici iba do tej chvile, ked maju bojovat s protivnikom, ktory je uz na prvy pohlad slabsi, ako US Arrmy.
   Ale bojovat proti Rusku, ruskemu vojakovi, to je uz ina kava.
   Ci je Rusko slabsie, silnejsie, to je otazne.
   Ale kazdopadne asi bude na urovni americkej armady.
   Jedna vec je propaganda zidovskych medii,
   ina vec je skutocnost.

   Smazat
  6. Ty hahahaha - možná právě proto, že jsou mnozí "profíci", si chtějí vydělaných peněz užít a ne umřít kvůli vymyšlenému nesmyslu v cizí zemi, která pro US nemá význam. Možná i právě proto, že jsou mezi nimi profesionálové, kteří vědí, kam by to vedlo, odmítají rozpoutat něco, co by velmi pravděpodobně zničilo civilizaci jen proto, aby si zastříleli v zemi, která jejich zemi nijak neohrožuje. Možná i to, že to nejsou pitomci ze štvavé neziskovky, kteří nikdy nebyli na vojně, ale pořád kecaj o válce, zachránilo cicilizaci. Vy ste tedy vymaštěnej arašíd.

   Smazat
  7. Jo americká armáda není schopna bojovat s rovnocenným nebo lepším protivníkem.

   Smazat
  8. 21:05 a 21:17 musí být asi hodně zamilovaný do americké armády. Zřejmě denně kouká na Ramba. O profesionalitě amerických vojáků bych s ohledem na vyprávění našich válečných veteránů, kteří s nimi sdíleli základny, docela pochyboval. Pro většinu z nich je např. neřešitelný problém vyměnit žárovku v lampě nebo kolo u nákladního auta. Nicméně si myslím, že i oni mají přístup k internetu, a některým nechybí zdravý rozum a jsou schopní si dát určité informace do souvislosti. Myslím si, že mnohým nebylo moc dobře z toho, když zabíjeli civilisty v Iráku pro dobrou věc, a pak se dozvěděli, že informace o ZHN jsou jen výplodem fantazie tajných služeb. Podobné to bylo s Račakem v Kosovu, který spustil bombardování Srbska, anebo vymyšlená potopená US loď v Tonkinském zálivu před vpádem do Vietnamu. Je to prostě americká tradice už od Španělsko-americké války, kdy si potopili svojí USS Maine a hodili to na Španěly, aby měli důvod zaútočit a kořistit.

   Smazat
  9. Ubozí rusáčtí užiteční idioti 21:39 až 23:01,

   napište mi jeden jediný případ v novodobé historii, kdy profesionální američtí vojáci odmítli bojovat, odmítli plnit rozkazy. Vy jste takoví směšní fanatičtí blbísci až to ani směšné není.

   Smazat
  10. 23:56 Jo von ti to brambor+arnold z Komanda vyhrají ubozí jsou loupežní vrazi z usa. A žoldáci nemohou vyhrát nad Ruskou vlasteneckou armádou.

   Smazat
  11. Chlapče 21:05, nevšímejte si těch přezíravých řečí. Jste tu zase PRVNÍ!!!!! Na ničem jiném (ve vašem případě) nezáleží.

   Smazat
  12. 0:17
   A ten příklad? Žádný nemáš, viď? Přání otcem myšlenky, to je heslo fanatických blbů jako jsi ty. Na ničem jiném nezáleží.

   Smazat
  13. Jo kdyz se strili zpet , nebo je protivnik ozbrojen rychle ztracej nadseni...
   Neco jineho jsou nemocnice, zdravotnicka centra s pacienty , skoly a skolky , zeny a deti , starci , vesnicane a jejich pohrby a svatby...

   Smazat
  14. Jediný případ, říkáš? Ono se to tají, aby to nemělo špatný vliv. Ale co Chelsea Elizabeth Manning? A to je asi jen kamínek v moři, který vyšel na veřejnost. Myslím si, že jich bude více. Mnohem více.

   Smazat
 2. Autorka označuje israelský útok za "podivný". To je buďto naivita nebo neobratná manipulace. Šlo totiž o rutinní operaci při které byly (už po několikáté) zničeny íránské dodávky zbraní Hizzballáhu.
  Autorce, jako tak mnohým podle všeho uniklo, že Israel a Sýrie se stále ještě nacházejí ve válečném stavu.
  Pokud by to Rusům bylo vadilo, nebyl pro ně velký problém israelské letouny sestřelit nebo odehnat. Namísto toho je jen zaměřili, aby se ujistily, že nedojde k nějakému překvapení.

  Vidět v akci nějakou americkou zakázku je fantasírování bez vztahu k realitě Blízkého východu. Israelská armáda nemá ve zvyku dělat prázdná gesta, a už vůbec ne kvůli někomu druhému. Pokud americký veterán (redaktor) něco podobného naznačil, je vidět, že nemá o věcech ponětí.

  Zbytek článku působí jako odfláknutá propaganda určená širší veřejnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle posledních náznaků upozornil Putin Netanjahua, aby netlačil na pilu... Židé totiž bombardují kde se jim zachce kohokoliv, ne jenom Syřany. Hitler také od 5.45 hod. berlínského času OPĚTOVAL 1.9.1939 POLSKOU PALBU, že?.. A světová veřejnost většinou také nereagovala.

   Smazat
  2. Chteji vyprovokovatza kazdou cenu novou svetovou valku. To je jiste. Proto jim to Putin zatrh.

   Smazat
 3. Pravdou je, že Veterans Today je spolek těch, kteří už nemusí poslouchat ničí psychopatické rozkazy a zjišťují, že jejich zkušenosti s mocenským ovládáním US vojsk jsou zdrojem kritiky vládních a záoponních militantních a vysloveně agresivních rozhodnutí.Od dob Barnuma a Baileye se cirkusové fikce z šapitó dostaly do nejvyšších mocenských kruhů jako nástroj vytváření psychóz proti vytipovaným osobám a státům překážejícím jejich parazitickým činům.

  OdpovědětSmazat
 4. Američtí vojáci, třeba piloti moderních letadel, jsou stateční, když z bezpečí výšky bombardují protivníka vybaveného zastaralými zbraněmi, neschopného se bránit. Ale už vidím, jak nadšeně lezou do svých strojů když vědí, že proti nim přiletí jiná, supernová letadla vybavená dokonalejšími zbraněmi a budou vědět, že na 99% se nevrátí. To pak asi bude s tou jejich statečností trochu jinak. Oni jsou v armádě přeci pro dolary, které se v USA stále hůře shánějí. V armádě USA je dolarů sice dost, ale nechat se kvůli nim zabít? To raději asi ne. A u ostatních druhů vojsk to bude stejné. USA tanky odstřelí i kdejaká starší raketa, viz Sýrie, natož Ruská supermoderní protitanková technika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jseš ale blbeček. Těch 7000 US vojáků kteří zemřeli v Iráku a Afghanistánu od roku 2000 dosud jsou jako co?

   Smazat
  2. Blbeček? Pro hlupáka je každý hloupý...
   Mrtví jsou proto, že tam neměli co dělat. Po vyřazení z armády mají problém s drogami a psychikou. Myslím si, že jako Hitler cpal své vojáky pervitinem, tak to dělají i dnes. V lidské přirozenosti není ve většině případů vraždit jako na běžícím pásu. Kdo zabije, ten ztrácí svoji "duši". A to není legrace...

   Smazat
 5. Pravdou je, že americká armáda se velice rychle mění. Je v ní čím dál víc mexičanů a portorikánců, co chtěj občanství. (USA vymyslelo dočasné občanství na 5 let, aby mohli do armády. V US armádě je čím dál míň černochů - společnost se rozděluje na černou a bílou a černoši nepůjdou válčit za anglosionské zájmy. Už v Afganistánu se objevovaly v jednotkách vzpoury - např. při opakovaně prodlužované době nasazení. To bylo způsobeno mimo jiné tím, že armádu není z čeho doplňovat, Národní garda má čím dál víc práce s vnitřním pořádkem a odvody by vyvolaly odpor, USA jsou stále na hraně občanské hromadné neposlušnosti nebo až války. A hlavně, být v posádce lodě, kterou už jednou rusové vypli a zapli, a vědět, že vystřelením rakety jsem zemřel, to je pádný důvod k neposlušnosti. Hrozilo, že posádky lodí zabrání svým velitelům splnit rozkaz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět jen přání otcem myšlenky. A tím dávno a už 1000 krát vyvráceným hoaxem o "vypnutí a zapnutí" lodě, jsi tomu svému blábolení nasadil korunu.

   Smazat
  2. Myslím si, že to hoax nebyl. A SU 24 je letadlo téměř bez elektroniky. Takže může za určitých okolností nést prvek radioelekrtronického boje. A to i bez speciálních úpravy. V principu je to asi stejně jedno. Vás nic nepřesvědčí.

   Smazat
 6. Podobne jako teroriste , bombarduji a vrazdi pouze ze zalohy ,[predevsim bezbranne deti , zeny ....kteri se nemohou branit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsi na vraždění bezbranných starců, tělesně postižených. A hlavně na vraždění těhotných, bez nich to nemá ty správné grády, hňupe :-D

   Smazat
  2. Druhá strana, tedy ta "naše" a "správná" říká a píše přesně to, co ty. Civilisti, starci, ženy a děti. Jen jejich vrazi jsou prý ti druzí. A co Srbsko? Tam US vojáci nezabíjeli bezbranné?

   Smazat
 7. nejlepsi armáda je americká a Donald Trump už zeslunickoval a je konečne teply.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.