Reklama

neděle 1. dubna 2018

Amerika na prvním místě, vy gubernie na konci světa: Pavlík, „americký turista“ řečnil a vyhrožoval v poslanecké sněmovně

Petr Hájek,komentář
1.4. 2018   Protiproud
Líbánky patří Bruselu. Babiš a jeho parta (Kalousek, Farský, Fiala, Bělobrádek, Němcová atd.) zářili.Ze sálu neodklusali...
 Z jedné kapsy plaťte skrze cla náš malér, z druhé dotujte US armádu pod krycím názvem NATO – takzvaným zvýšením „příspěvku“ na dvě procenta HDP ročně.
To, co se u nás a v našem evropském okolí nyní odehrává, již skoro nemůže být horší. Studená válka hrozí opět kdykoli přerůst v otevřený totální konflikt. Máme to přijmout s radostí, hrdostí a bojovým duchem. Právě nám to přijel objasnit soudruh předseda US Kongresu, Pavlík Ryanů. A nezapomněl ubezpečit, že to tak bude „na věčné časy (na dalších sto let) a nikdy jinak“. Abychom si jako oživili tu milou frázi všech protektorů, kteří se u nás v posledním století střídají.

Když Donald Trump zvítězil ve volbách a nastupoval do Bílého domu s heslem Amerika na prvním místě (America first), mnozí jsme si to vykládali jako naději, že Spojené státy po Bushovi jr. a Obamovi zmírní svou zničující imperiální politiku. Že zlepší vztahy s Ruskem. Že, jak Trump tvrdil, se prostě více budou starat o své vlastní domácí problémy. Že svět nebude neustále vystavován dobru „barevných revolucí“, v nich pramenících všemožných krizí včetně té migrační, a především nebude proto znovu a znovu balancovat na hraně jaderné války.

Vejce, nebo Apokalypsa?


Takové očekávání však byla trestuhodná naivita. Pokud Trump něco takového skutečně chtěl, pak „svůj boj“ prohrál. Washingtonské bažiny nevysušil, jak sliboval, ale naopak v nich uvízl, a svět je na tom patrně hůř, než kdyby mu po černém muži diktovala z Bílého domu válečnická hysterka Hillary C. Protože z definice amerického korporativistického mocenského systému není nic jiného ani možné. Ať bude v prezidentském křesle sedět jakákoli loutka.

Nový Řím musí právě tak jako jeho dávný „pravzor“ buď expandovat a vládnout světu – nebo zaniknout. Ostatně je dobré, že nám to Pavlík přijel připomenout právě o Svatém týdnu před Velikonocemi. Něco by tak mohlo trknout alespoň zbývající „devianty“, kteří v nich nevidí jen „svátky jara“, prodloužený víkend a horečné nákupy (nejen) vajec, aby během několika hodin, kdy budou zavřené supermarkety, nezahynuli hlady. Dost přesně se o tom, co má přijít při naplnění patřičných znaků píše v knize Zjevení sv. Jana, obecně známé jako Apokalypsa.

A tento pojem (znehodnocený hollywoodskými cajdáky) je opět blíže svému naplnění. Nestydaté vydírání „evropských spojenců“ při ouvertuře války s Ruskem (Čínou a zbytkem světa) je přímo ukázkovou ilustrací skutečného obsahu onoho America first, s nímž Trump nastupoval. A Paul Ryan, který jako nejvýznamnější představitel republikánů proti Trumpovi během prezidentské kampaně vystupoval, je dnes jeho ochotným „vyslancem“. Při své „soukromé“ návštěvě nám to vysvětlil (jak jinak než „exkluzivně“ skrze ČT) poměrně názorně.Čtěte ZDE: Majdan kam se podíváš: Co spojuje Skripala, Kuciaka a pilota Vološina? Ukrajinské zoufalství a protiruská hysterie neberou konce. Na řadě jsou Slováci. Chtěla Savčenková rozstřílet ukrajinský parlament minometem?

Plaťte a mlčte

Dostali jsme obdobný bratrský vzkaz jako bruselští hlavouni: Amerika je sice prakticky na mizině, její dluh není možné nikdy splatit, ale dokud má největší armádu světa, je to úplně jedno. Plaťte a mlčte! Z jedné kapsy plaťte skrze cla náš malér, z druhé dotujte US armádu pod krycím názvem NATO – takzvaným zvýšením „příspěvku“ na dvě procenta HDP ročně. Jinak řečeno - čím více poroste vaše hospodářství postavené na výkonu rotaček chrlících ničím nekryté dolary a eura (v tomto smyslu nás koruna neochrání), tím více budete platit.

A protože naše zbraně jsou jednak moderní (ty nejmodernější ovšem nikomu neprodáme), jednak kompatibilní s vyzbrojením NATO – neboť jak řečeno je to jedno a totéž – budete převádět miliardy vybrané od daňových poplatníků americkým zbrojovkám. Ty pak zaplatí daně – a hle vaše penízky už jsou v rozpočtu Spojených států! S dobrou výzbrojí se vám bude daleko příjemněji umírat za imperiální zájmy USA ve třetích zemích – stejnak jste už svou armádu přeměnili na expediční sbor (aspoň, jako stát bez koloniální minulosti, máte novou tradici) – nebo dokonce u vás doma, na evropském bojišti! No není to senzační?

Teď si to prakticky předvedeme na nákupu tuctu našich vrtulníků. Podle vašich vojenských expertů je sice vůbec nepotřebujete, protože ty současné vám zcela dostačují a vojákům vyhovují, leč – jak byste chtěli jinak zvýšit „příspěvek“ a dostali bonbónek? Jaký? No přece ochranu před Ruskem, které jsme již obklíčili natolik, že to vlastně kdykoli můžeme „zmáčknout“. Je tedy fakt, že v takovém případě jste první na řadě a z vaší země nic nezbyde – ale to je právě to „jeden za všechny“. Především za dalekou Ameriku. Na prvním místě.

Bez prezidenta


Podávali si ruce, obědvali, večeřeli, fotili se a usmívali – jen na ty brežněvovské pusance soudruha Junckera nedošlo. To zase prr! Amerika na prvním místě, vy gubernie na konci světa... Líbánky patří Bruselu. Babiš a jeho parta (Kalousek, Farský, Fiala, Bělobrádek, Němcová atd.) zářili. A napochodovali si s dojetím vyslechnout onačí projev, než byl ten prezidentův inaugurační (jak Trumpův, tak Zemanův). Miloš Zeman se té kratochvíle setkání s americkým hlavounem zřekl, což může být další důvod pro jeho zamýšlené odvolání kvůli vlastizradnému pověření BIS v kauze české stopy novičok.

A projev opravdu stál za to. Ani soudružka Němcová a další sportovci ze sálu neodklusali. A jenom tři poslanci komunistů, kteří si jej též nenechali ujít, nakonec nevstali, ani netleskali. BISka to doufejme zaregistrovala. Paul Ryan totiž při projevu ve sněmovně bez obalu naší zemi „něžně“ vyhrožoval: „Jsme s vámi sto let a budeme dalších sto!“ To se tedy máme na co těšit. Během těch sto roků (přerušované samoty), co s námi byli, jsme byli dvakrát okupováni, prožili čtyřicet roků v sovětské socialistické totalitě a nyní již kroutíme patnáctý rok v nastupující socialistické totalitě unijní.Čtěte ZDE: Válečnická hysterie v ČR: Rusko jen konstatovalo fakt. Novičok se u nás vyrábí. Bude Zeman obžalován za to, že chce znát pravdu? Kavárna ztrácí příčetnost. Obviní Kalousek s Farským BIS z napomáhání Putinovi?

Bezpečí především

Jde hlavně o naše bezpečí, vysvětloval vyslanec Velkého bratra, když při své turistické misi v parlamentu mluvil o Rusku. Moc nás chválil, že jsme se projevili jako idioti a bezdůvodně vypověděli jejich „špióny“. Rakousko, Slovensko, Řecko a mnoho dalších zemí sice tuto řitní „diplomacii“ nepodstoupilo, ale zase přijdou o blaho odvetných opatření. Jsou-li informace Protiproudu správné, bude mít ruská odpověď na tuto frašku podobu docela zdrcujícího hospodářského embarga. Již na Velký pátek. Ale jen když jsme v bezpečí v tom správném zadku!

Jak vypadají „bezpečnostní záruky“ našeho spojence, Velkého bratra, přece dobře víme. Nešetří na nich. Kyjevský Majdan (jen financování jeho přípravy stálo podle slov náměstkyně ministra zahraničí USA Nulandové přes pět miliard dolarů) způsobil exodus (zatím) téměř půl miliónu Ukrajinců do naší země. Nebo spíš zatím „jen“. Exodus, o kterém se kupodivu ani mezi lidem obecným příliš nemluví – protože bereme zavděk alespoň tím, že většina Ukrajinců nejsou muslimové a své hostitele nevraždí ve velkém. O aktuálně vražděných „spojencích“ USA Kurdech a mnoha dalších ani nemluvě.

Pravděpodobný svět


Jak to bude s dostavbou Temelína si probereme soukromě, jako obvykle v rezidenci velvyslanectví. Ale vlastně o čem mluvit? Lekce s pučem proti Nečasově vládě (organizovaná z pražské US ambasády Babišovou „americkou spojkou“, prokurátorkou Bradáčovou a plukovníkem Šlachtou) byla snad dostatečná, aby bylo jasné, že v tendru zvítězí Westinghouse. Že zrovna krachuje? Miliardář z ničeho (americký sen!) Babiš má přece se znovuoživením krachujících firem skvělé zkušenosti. Ale hlavně - není čas na malichernosti.

Poslední bitva (na váš, potažmo unijní účet) vzplane dost možná každou chvíli – tak musíte být, vy, soudruzi v první linii, připraveni za naše zájmy umírat. Na zkoušku nejprve hospodářsky. Cla na ocel a hliník pro vás sice „dočasně“ neplatí, jenže v tomto případě jednotkou dočasnosti nebude „jeden furt“. Amerika na prvním místě je přece i váš životní zájem! A hned na druhém Velká Británie, objevitel a pravděpodobný výrobce slavného „novičoku“, který donedávna nikdo neznal, dokonce ani Rusové. Pravděpodobně. Všechno je přece už jen možná či pravděpodobně.

„Nejsou zločiny / za které by se mělo střílet / pouze za lež / která se pravdě podobá“, zpíval svého času za minulého režimu bard Jaroslav Hutka. Že ho teď nikde z Kavárny neslyšet...

Čtěte ZDE: Vzkříšení: Klam nebo skutečnost? Pochybujme poctivě. Vzniklo něco z ničeho? Křesťanská víra je úkon zdravého rozumu. 300 proroctví a 400 vzkříšení z mrtvých. Pro všechny je čas návratu - dokud čas ještě je

Co je to štěstí?


Jen ta válka, co je už opět za humny, nebude virtuální. Novičok jako zkouška na provokaci, která ji spustí, dopadl zatím dost chabě. Popravili jsme kvůli tomu svého dvojitého agenta (stejně chodil žebrat na ruskou ambasádu Putina, aby se mohl vrátit) – a lidi to nechalo nějak moc chladnými. Zatím se proto tvařme, že není ani ta „studená“ válka, protože to musí být přece ďábel Putin, který tu horkou jadernou bezdůvodně vyvolá. To sice Pavlík Ryanů ve sněmovně neřekl – ale zase je to fakt.

Zato jako puncovaný republikán a pravičák se prý domnívá, že americký pojem „usilovat o dosažení štěstí“ je v ekvivalentním vztahu s Masarykovou (socialistickou) výzvou, aby lid usiloval o pokrok. Lépe to řečeno být nemohlo. Souhlasil s ním posvém i další filosof na trůně, předseda Sněmovny R. Vondráček (ANO): „Československo vzniklo na stejných základních principech, na kterých byly založeny Spojené státy americké.“ Že takhle veřejně shodí zednáře – to je fakt odvaha.

„Nejsem úplně 'válečníkem' a myslím, že třeba války, které pan Ryan podporoval jako zákonodárce, mnoho dobrého ani nám v Evropě nepřinesly, ale stejně je dobré dát najevo respekt k zemi hosta. A tu vede Donald Trump, jehož kandidaturu republikán Ryan mařil, jak mohl. Tak jsem si vzal aspoň čepici,“ napsal na Facebooku poslanec V. Klaus jr. – a ukázal předvolební kšiltovku s heslem D. Trumpa. Jistěže: Amerika na prvním místě. Nádherný to zmatek v hlavách i v podhlaví, nicht wahr?

Tajemný svátek

„Blíží se válka,“ prozradil jeden z expertů naší vojenské rozvědky (a současně odkryl, že v Československu 1968 byl skutečně připraven puč). Tento zločin odhalila bdělá paní ministryně obrany (ANO) a za vyzrazení státního tajemství prý již zaúkolovala nadřízeného onoho zjevně dvojitého rozvědčíka (s druhou nejvyšší bezpečnostní prověrkou), aby s ním zatočil. Ostatně novičok už je vyzkoušený, Rusy už jsme vypověděli, tak co...

Po Zeleném čtvrtku následuje Velký pátek. Den zrady, soudu bez důkazů, fatálního rozsudku – a strašlivé smrti na Kříži. Každý rok. Již dva tisíce let to máme před očima. Ale vůbec v tom není jen beznaděj, jak se domníval Řím a doufali jeho zotročení „spojenci“, politické elity Izraele. Protože nevěřili, že po Bílé sobotě přijde Vzkříšení – vítězství Ukřižovaného nad satanem a smrtí. A tomu, že žádný lidský plán nevyjde, nevěří jejich dědici dodnes.

A tak na závěr své turistické řeči pan Pavlík Ryan – tónem, jakým se v zemi ne tak dávno říkalo „Sláva“ (čemu a komukoli) – nám popřál, aby nás ochraňoval Bůh. Budeme to vskutku potřebovat.


Neboli – požehnané Velikonoce, všichni moji dobří rodáci!

54 komentářů :

 1. Delate chybu , kdyz berete zretel na kohokoliv jineho nez na nazor presidenta Trumpa !
  Uvedomte si, ze on je CEO* - cele zeme ! *(Chief Executive Officer !)

  Kdyz vam napisi koho by jste meli poslouchat , aby jste rozumeli Americe - KAM KRACI, tak vy to smazete - jako se stalo pod clankem Erica Besta.

  Vy vubec - vse informativni mazete a potom jste jako prislepla stenata !

  JSTE SERVILNI rektalni alpiniste olypijske ability !

  At zije president Trump !
  Ten jediny je sefem Ameriky - vy lezete do zadku jeho opozici !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná je tu ještě vyšší CEO, možná jste zaregistroval lidmi neřízený pád čínské vesmírné stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1) na Zem. Proč nyní?

   Smazat
  2. Ty chytrolíne 18:48:"Ten jediny je sefem Ameriky - vy lezete do zadku jeho opozici." Ale toho knechta Pavlíka NÁM sem, tvůj jediný šéf, poslal. Tím z nás taktéž učinil své knechty. Tak si to srovnej v hlavě, než nás začneš kárat ( a to jsem použil slušný, ale ne zcela přiléhavý výraz). A ještě jednou, srovnej si to v hlavě.

   Smazat
  3. 18:48 Ten tvůj slavný president musí poslouchat vaše pošahaný neocony. Pokud rozpoutáte válku tak se na té floridě utopíš.

   Smazat
  4. 22:17 a vy v naraznikovem Havlove chcipnete

   Smazat
 2. Zase prestava fungovat computer !

  OdpovědětSmazat
 3. Seznam lidi, ktere by jste meli posloucht byl SMAZAN znovu ! A to ted ! KONIAS sem vlezl ! Vase desorientace je zavinena cenzury a ja nevim jsou -li v Praze nebo jsou to Sorosovi lide v OSN !
  Kazdopadne to ma ujmu na vasi orientaci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo ti nic nesmazal, i když by sis to zasloužil.

   Smazat
 4. 18:48 - Trump je přitroublý směšný tajtrlík. To, že má hlavičkový dopisní papír, na kterém je vytištěno, že je presidentem USA, naprosto nic neznamená.

  Pro svou úlohu je absolutně nevhodný. Problémem není jen nedostatek inteligence (Bush Jr. byl taky blbej jak poleno), ale porucha osobnosti.

  Senilním omezencům jako ty taková figurka může imponovat svým teatrálním vystupovánéím. Normálnímu člověku je k smíchu - a Americe nezbývá, než jeho debilitu tiše snášet a snažit se zmírnit případné důsledky jeho idiotských nápadů.

  Naštěstí sedí v Kongresu i Senátu dost inteligentních a soudných lidí (jak mezi Republikány tak mezi Demokraty), kteří už se postarají, aby USA díky tomu kreténovi nepřišla k větší úhoně, než je nutné.

  Obama jistě udělal řadu chyb, ale je to vysoce inteligentní politický profesionál, který se, jako každý president, musel často podrobit skutečným vládcům země (zbrojařské firmy, bankovní domy, zavedené mafiánské kliky), před kterými varoval už Eisenhower.
  Věřím, že se tyto kruhy - ve vlastním zájmu, ale i v zájmu celé země - dokážou postarat, aby po roce 2020 podobné hovado už do Bílého domu nepáchlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je dobre ze nejsi American
   Takze se do Ameriky nemontuj, sed v havelske kolonii a bud dale servilnim poddanym
   Vzdyt ty nesmis ani mluvit

   Smazat
  2. Tyvole tohle mně ale vytočilo cos napsal ty 0:09- ano- nulo!Neser se do ameriky?Co celou dobu děláš z ameriky ty!sereš se do nás, takže vypadni na americké diskuze a nech nás tady na pokoji

   Smazat
 5. Paul Ryan & Mitch Mc Conell nejsou u volicu Ttrumpa oblibeni ! Lide rikaji, ze je to zradna parta GOP !

  Jmena informacni elity v Americe , ktere by jste meli vedet byla smazana uz 4x !
  Potom je jasne, ze napr. pani Nemcova tleska kde komu !

  Vy zacinate byt polatni mensine v Americe a ne vetsine a to pouze proto, ze ma monopol na media !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:19 - ty hlupáčku,
   ty nechápeš tu základní věc, že Trumpové přicházejí a odcházejí - ale Ryanové zůstávají. Nevidíš, jak jsi zoufale směšný?!

   Jestli hledáš v politice (zejména americké!) nějaké morální hodnoty ("zrádná parta"), měl jsi raději zůstat v africkém pralese. Tam jedině se hodíš! Tam žijou zviřátka s jejichž inteligencí se možná můžeš poměřovat.

   Tvoje představa, že někdo čeká na tvé "informace" je představou pětileého chlapečka, který si také myslá, že je na jeho nápady každý zvědavý a že každého ohromí! Ubožáku!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. 19:19
  Návrat ŽUMPOIDITA Z PAPUNDEKLOVA s lékařskou zkratkou F73!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Vidite toho ZMETKA ? - 19:12 - ten sezobne kdejaky SOPEL, ktery mu Sorosovi lide predhodi !

  On opakuje pro obcany Ceska to, co si preje zmonopolizovany svet medii v rukou jedne skupiny lidi !

  Trump se muze pochlubit uspechy ! Sorosovci se nemohou pochlubit nicim ! V atriocitnim stvani proti Trumpovi vsak vynikaji !

  Trump bude znovu presidentem ! Je to vule naroda, a to cizi oportunisticke co narod vysava a
  mrzaci - neuspeje !

  Zde je piuze otazka jestli to Trump vydrzi nervove , protoze nikdo na svete neni takm urazen, jako je on - od ultra zmetku !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! Cesi stujte za Trumpem , nebo vase zeme bude zlikvidovana jako statni celek !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůlí národa je vůle jeho většiny a tu Trump v prezidentských volbách nezískal. Clintonová dostala o tři miliony hlasů víc. Nikoho by nemělo zajímat, že USA mají antidemokratický volební systém, naopak každého by mělo zajímat, že je to tak,.. pokud rozumíte.

   Smazat
  2. 19:37 lzes, havluv poddany
   Trump vyhral i miliony hlasu
   Pokud se nepocitaji mrtvi a illegalove
   A tim ze urazis Ustavu se stavas nepritelem Ameriky a zaslouzis trest

   Smazat
 8. Když TGM vyhlásil roku 1924 den upálení M. Jana Husa za státní svátek, na protest proti tomu opustil ČSR papežský legát. Tehdy dle pamětníků T.G.Masaryk zasedl k harmoniu a přehrál si v dobré mysli husitský chorál.
  Po národní revoluci 1918 opustilo římskou církev na půl milionu věřících a vstoupilo do nové církve československé. Za protektorátu tato církev spolupracující s církví pravoslavnou byla pouze trpěna Velkoněmci a musela se přejmenovat na Českomoravskou. Po osvobození a v 50tých letech pak změnila název na Československá církev husitská.

  Co žádal M.J. Hus před upálením Žádal především zavržení odpustků. Je známo, že v této době vrcholného středověku římská církev hanebně kupčila s odpustky, trpěla trojpapežství, a na koncil do Kostnice přitáhlo pro potřeby duchovních a hostů na asi 1.300 nevěstek, jejichž úkolem bylo oblažovati mocné břichaté i méně břichaté preláty... Dnes tolik hanobená husitská trilogie režiséra Vávry toto zobrazuje umělecky v plné nahotě...,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. ,,,
   Za co bojovali legionáři Za přísahu novému státu, podle svých hustitských tradic - ne podle tradic Vatikánu,papeže a katolictví! Jaké byly jejich prapory Prapory s kalichem, českým lvem,prapory s národními barvami červenou a bílou. Jaké byly jejich pluky Pluky M.Jana Husa, Jana Žižky, Prokopa Velikého.
   Co říká zakládací listina republiky, Washingtonská deklarace z 18.října 1918 My. národ Komenského, nemůžeme jinak,než přijmouti tyto principy, přijaté v americkém Prohlášení nezávislosti, principy Lincolnovy a principy Prohlášení práv člověka a občana. Pro tyto principy náš národ krvácel v památných husitských válkách před pětisty lety,pro tyto principy náš národ vedle svých Spojenců v Rusku,Italii a Francii krvácí dodnes. A dále Církev bude odloučena od státu...velkostatky budou vykoupeny pro domácí kolonisaci, šlechtické výsady budou zrušeny. A ještě dále Demokracie porazila theokratickou autokracii. Tak kdo tu dnes opět instaluje theokratickou autokracii

   Co se stalo s Česko republikou v předvečer stoletého výročí jejího vzniku Došlo tu k naprosté refeudalizaci poměrů. Máme knížata světská i církevní. Máme církevní restituce,které sebraly republice a jejímu národu téměř všechny lesní a polní pozemky. Máme splácet miliardové restituční náhrady především římské církvi - ostatní církve a společenství dostaly žebrácké odpadky z panského stolu jediné pravé církve . Tyto náhrady zadluží následně republiku nejméně na čtyři pět generací.

   A římská církev, která si přiznává jakýsi nevyhlášený monopol na víru a tvrdí,že jsme stát bezbožných atheistů a nevěřících, zapomíná programově a systémově na jinověrce - v terminologii pátera Halíka, na heretiky. Z jeho úst zní slovo hereze opravdu věrohodně,jen co je pravda.

   V republice nefunguje pouze církev římská, neboli obecná, neboli papeži římskému podřízena, jak se učili ještě naši otcové v katechismu. Od počátku republiky tu byla církev evangelická, tak pronásledovaná v dobách barokního temna,které dnešní pseudohistorici označují za kulturní rozkvět. Ano, kulturní rozkvět vysoké cizí kultury vládnoucích feudálů, postavené na bedrech nevolníků a později poddaných robotníků! Copak vedlo k povstáním Valachů 1680, a Čechů r.1775 Kdyby nebylo osvíceného habsbursko-lotrinského Josefa II.,skončily by české země v krvavých povstáních,ne nepodobných francouzské revoluci.
   Co pravil TGM o starém Rakousku Že to byl teokratický stát, a že vítězstvím republiky se z poddaných stali občané! Občané, kteří již nemuseli sloužit trůnu a náboženství,jehož jednotu v posledku zosobňoval zločinný stařec na trůně, Franz Josef der Erste, který dvakrát zradil Korunu Českou nesplněním jejich práv! Stařec jehož právem odsoudil francouzský historik Ernest Dennis, přítel Čechů a evangelíků.
   Dále je tu řada církví jiných, počínaje církví pravoslavnou a konče církví řeckokatolickou, apoštolskou, baptistickou, společenstvím náboženské obce židovské, arménskou církví, baptistickou, luteránskou, augsburské konfese - a máme tu i jiná náboženství, počínaje krišnovci a konče muslimy (což je celoevropský existenciální problém!).

   A dnes nám římská církev nabízí odpustky. Kam jsme se dostali Do neofeudálního teokratismu. Kdo tvrdí něco jiného, buďto je zaslepen - a nebo lže sám sobě nebo i jiným.

   Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I
   autor je husitského vyznání,
   potomek ruského legionáře zabitého gestapem

   Smazat
  2. Ad 19:47 a také dodnes vatikán, ani františek, nejlepší pope, Mistru Janu Husovi neprominuli. Proto je všem Čechům svatý. Dodnes z něj má klérus husí kůži, protože jim chtěl Hus sáhnout na blahobyt a nutil je vrátit se k prostotě a chudobě prvotních křesťanů.
   Příznačné je, že při oslavě 600. výročí upálení našeho Mistra a rektora Univerzity Karlovy, v Kostnici, vyzněla na půdě Univerzity Karlovy v Praze, jako hlavní poselství odkazu osobnosti Mistra Jana pochybnost, zda je jedinec oprávněn přivést svými myšlenkami do války, strádání a neštěstí téměř polovinu kontinentu. Nic papeženci nepochopili. Hlavně, že se v lůno církve opět navrátily její "vydřené" majetky. Hrrr na ně. A.Š.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Rád čtu články Petra Hájka, i když tuším, že je tam vždy nějaká nadsázka, ovšem vždycky vystihne podstatu.
  Zcela souhlasím, že impérium nemůže stagnovat ale musí expandovat. Jenže kam, dnes je i Zeměkoule malá. Obávám se, že tento systém musí stejnětak skončit, protože má hranice a tudíž nemá vyhlídky.
  Problém je ten, že konec může přijít až za celou generaci, tedy se někteří nedožijí. Když vidím i batolata sedící u počítače, mám pocitm že konec přijde úplně z jiné strany, než očekáváme a říkám si, ta batolata vám to nadnají za nás.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Jdi do do hajzu F73....nebo.líp,skoč Trumpetovi do PRDELE a nevylejzej!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekvakej, poddany havla, ty uz v havlove prdeli jsi

   Smazat
 14. 19:37 Hillary ziskala hovno a ne hlasy ve volbach !
  LZES, LZES, LZES ! Ja ty volby sledoval podrobne ! Pro Hillary volili i NEZBOSTICI, pochovani na hrbitove pred 30 lety !
  Hillary a jeji loutkovodic Soros dali fyzicky napadat volice Trumpa v ulicich americkych mest !

  Nakonec dostali narez, jak od motorkaru ,
  tak policajtu !

  Blokovani dalnic a mostu , rabovani obchodu, zapalovani novych aut v prodejnach. TAK "VOLI" GLOBALISTE !

  A nakonec svedli na Putina jejich neuspech ve volbach, vcetne povodne na Mississipii !

  Samozrejme, ze zadny volic Trumpa nerozumi rusky ani slovo a president Putin, nas totalne ignoroval a nerekl nam vubec nic !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:37 je poddany havla v havlistanu
   Oni nemaj informace
   A za mluveni je zaviraj

   Smazat
 15. 19:06 - to mate na mysli UFOouny ? ?
  Tyto theorie rikaji lide George Nooryho, ale nerikaji na ktere jsou strane - tech - co ziji na teto planete

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V březnu 2016 přestala reagovat na pokyny řízení. Nyní , po tak dlouhé době, dopadne na Zem zrovna ve významný den. Asi to nevypadá, jako náhoda. Říkalo se tomu Boží znamení. Jasně tedy, že to někdo určil.

   Smazat
  2. 20:54
   Když neumiš česky ty havlozvratku,tak raději otravuj na Blicich listech,tam jsou stejný máme si bez mozku jako ty,papundekle!!!!!!☺

   Smazat
  3. 21:15 Vím, že je dnes Apríl, ale stejně je to blbý.

   Smazat
  4. Pro ty na ktery spadne to April nebude

   Smazat
 16. Pavlík Ryanů dělal v české sněmovně svojí,i když hnusnou práci.
  Ale naši sněmovní šaškové se předvedli jako dokonalí rektální lezci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak
   Hovno vedle hovna seda
   Ryan jina hovna hleda

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neposední čertík Bertík2. dubna 2018 1:20

   21:29 - Hele HOVNOluláčku, jsi retard a blbec! Tak to bylo, tak to je a tak to zůstane!

   Smazat
 18. Cenzori, bezohledu na vasi nesikovnost mate na zaklade nepotismu vase trafiky !

  Na zaklade nepotismu po nasem viteztvi, budete cisti WC na nadrazi Praha - po posranych turistech !
  A ja nick honolulu - budu vas
  PRISNY UKOLOVY SUPERVISER !

  OdpovědětSmazat
 19. 21:29
  A ty seš potrat opičí kurvy,senile s F73!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi hystericky havluv poddany
   Tvych rodicu se priliz stitim nez abych se tu o nich bavil

   Smazat
 20. 19:30 - ty jsi cesky chimpanzee a opice ziji pouze mezi svymi. Proto budez zit v ZOO Praha mezi primaty !
  nick honolulu se zalepenou hubou ! - superviser !

  OdpovědětSmazat
 21. 21:44
  Když už trpíš něčím jako je F73,tak opruzuj na gay hajzlech,to máte vy uASSacký slabomyslný idioti ve velký oblibě!!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 22. Zoufale snazeni na prevychovu mysleni ceskych obcanu stale rozesira ten ideologicky saboter nick honolulu !

  Priznavam se vam panove ! Ja rad chodim srat do zahradky globalistu mezi indoktrinacni jahody !

  OdpovědětSmazat
 23. 21:49 = upistene podsvice s jednoduchym slovnikem nesmyslnych nadavek je hanbou ulice, kde docasne bydli.

  Bude vypovezen na dolni Limpopo, mezi svoje zivocichy !
  Hned jak zvitezi Trumpova revoluce !

  OdpovědětSmazat
 24. ze je honolulu deb vime davno ani ho netreba mazat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debil jsi ty, havluv poddany
   A Honolulu se bojite proto ho mazete
   Proto jste v ty prdeli kde jste, v havelsku

   Smazat
 25. CENZORI, cim vice budete mazat nepohodlne prispevky na objednavku vasich loutkovodicu, tak tim vice, maji vasi loutkovodici zajistenou PROHRU pri volbach !
  Troufnete si na nasilny prevrat, v touze po moci nad jinymi ? NETOUFNETE - nevite jak by to dopadlo !

  OdpovědětSmazat
 26. 22:04 - on "vodepsanej" vubec neni, ale ti, ke kterym patris ty - vodepsani jsou.
  Ty NULO pitoma, vzdyt vy prohravate volby v
  kazde zemi !

  Moc se mi to libi vam nadavat vy osizeni zmetci, ale prisla pani Zacharova na NR a ja chci vedet co rika !
  Bye, bye ! Vas svetlonos vy zabednenci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:06
   Ten tvůj retardovanej zrzavej idiot je pro smích CELÝMU SVĚTU,ty senilní F73!!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 23:11 havlovska onuce, odepsany je havlov
   Do Evropy miri pul miliardy Africanu

   Smazat
 27. Pane Hájku, děkuji za článek...
  Jen jste měl ještě zmínit, proč kavárna, Miroslava knihkupnině, Myrda a ostatní chodci z inaugurace stejně neprotestovali a nechtěli prošetření postupu a právního státu. Není nikomu divné, že pól přijel na soukromou návštěvu a ještě před ním přistálo letadlo (24.3.), po projevu si v noci odvezlo toho hackera. Ten bude asi mučen a použit proti Donaldovi a rusům...
  Nikomu nevadí rosudek předem?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.