Reklama

.

.

středa 25. dubna 2018

Babišův pád

Pavel Letko
25.4.2018    E-republika
Babišova chyba spočívá v tom, že se chce podobně jako Sobotkova ČSSD zalíbit Američanům, EU, Kalouskovi a dalším asociálním hráčům pravého politického spektra.Současný premiér v demisi Andrej Babiš začal dělat chyby. Přitom do nedávné doby šel za svým cílem sebevědomě a téměř bezchybně. Vycházel vstříc požadavku velké části společnosti po osobité personě vůdčího typu. Tak zvítězil ve volbách, tak ovládl politiku i vládu v České republice. Avšak od té doby, co podtrhl předsedu komise pro GIBS Ondráčka, komunistu, tedy potencionálního podporovatele hnutí ANO, to jde s Babišem z kopce. Ještě ani neví, kolik voličů ztratil a přitom žádné nezískal. Babiš sice udělal svými postoji k vydání Rusa Nikulina do USA, vyhoštěním ruských diplomatů a prvotní podpoře bombardování Sýrie mnoho radosti voličům rozpadající se TOP09, ale ti nakonec nepůjdou k Babišovi, ale k ODS. Babiš se tak ukazuje být vůdčí osobností směrem dolů, ke svým podřízeným občanům České republiky, ale vzhledem k vrchnosti z EU, Velké Británie, USA a Francie je jen úslužným lokajem. Vezměme to postupně

Kauza Ondráček


O kauze „Ondráček“ jsem psal v článku Perestrojkové médium a komunistická mlátička. Malá ukázka z článku:
„Kdo byl větší oporou režimu? Prověřený vědec, kterého komunistická strana vyslala do země imperialismu, nebo řadový příslušník Veřejné bezpečnosti?
A mohu dodat další otázky: Byl větší oporou režimu v zahraničí působící obchodní delegát Babiš, disponující diplomatickým pasem, nebo řadový člen policie Ondráček?  

Může-li Babiš vykonávat funkci premiéra, proč by nemohl Ondráček vykonávat funkci předsedy komise? Samozřejmě pro „demokrata“ Kalouska a jeho kamarády jsou nepřijatelní oba. Ale proč je pro Babiše nepřijatelný Ondráček?

 Vyhoštění ruských diplomatů


Ruští diplomaté byli vyhoštěni na základě obvinění Velké Británie. Rusko bylo totiž obviněno z travičství ve velké Británii. Rusko nevysvětlilo, kde se vzal ve Velké Británii nejjedovatější jed zvaný Novičok, po jehož požití lidé přežívají, ale morčata domácí hynou bídnou smrtí hladem. O této kauze je hanba psát, něco tak pitomého mohl vymyslet jen nějaký céčkový scénárista Hollywoodu. Pro pana Babiše snad jen to, že pokud s argumentem loajality ke spojenci nectí presumpci neviny u ostatních, proč jí vyžaduje pro sebe? Schvaloval vyhoštění diplomatů bez důkazů, bude mu po zásluze slušet „vyhoštění“ celé rodiny na Bory. Vyšetřování a soudu netřeba. Podle Babišovy logiky by z loajality ke státnímu zástupci, jenž vznesl obvinění, už měl Babiš s celou rodinou dávno sedět v base, a ne v parlamentu, natož ve Strakovce.

3) Podpora napadení Sýrie


Argumenty podporující napadení Sýrie jsou opět tak hloupé, že jim může „věřit“ jen lokaj. Tady vzniká kardinální otázka. Co se stane s člověkem zdánlivě s mozkem v hlavě, když je jmenován do funkce premiéra nebo ministra zahraničí České republiky? Co se stalo svého času se Zaorálkem a co se stalo dnes s Babišem? To je preventivně na americké ambasádě v Praze podrobili humánnímu židovsko-křesťanskému waterboardingu? Nebo naši přátelé tentokrát nenasazují amerického brouka na pole, ale rovnou do hlavy?Ne nikoliv. Pravděpodobnější je prosté vysvětlení, že jsme národem lokajů už několik set let a tak není divu, že ve svém čele máme zase jenom lokaje.

Ne nemylte se, nemíním plivat na svůj národ. Je lépe být lokajem než vrahem. Jenže národ Komenského a Husa by mohl mít přeci jen vyšší ambice. Nebýt ani vrahem, ani lokajem. Můžeme stát na principech, které všichni známe, leč nedodržujeme. Pro začátek pěstujme dobré vztahy se všemi zeměmi. Tedy i se Sýrií, Ruskem či Čínou. Kdo po nás bude požadovat nepřátelství k jiným, nemůže mít naši loajalitu. Některé principy jsou prostě nadřazeny. Jen si představme, jak by zněla soudu výpověď spolupachatele, že loupil a vraždil jen z přátelství a loajality ke svým přátelům z gangu? Jaký soud by asi byl vyřčen nad takovým loajálním členem loupežnického paktu?

4) Tragikomické vyjednávání s ČSSD


Babiš sice podle svých slov pochopil, že lidé se vyslovili pro změnu politiky uplatňované v posledních téměř 30 letech, ale nekoná podle toho. Žebrá u ČSSD jako trucující školáček. Chvíli se urazí, ale za chvíli zase škemrá o autíčko. Proč? Protože Babiš není žádný Jánošík, Žižka nebo dokonce Hus. Babiš by sloužil „císaři pánu do roztrhání těla“ (samozřejmě nejlépe těch druhých), kdybychom nějakého měli. Takto bude sloužit těm nahoře, kteří jsou k dispozici. Volby sice dopadly vítězně pro ty strany, které se etablovaly jako strany protestní, strany změny, ale Babiš žebrá u zkorumpované, profláklé ČSSD. Proč? Pánům se nelíbí komunisté. To chápeme. Svaté soukromé vlastnictví je prostě svaté. Nu, a vrchnost nemá ráda rebelii, to také chápeme. Takže co s neřízenými střelami typu SPD Tomia Okamury? Určitě ne ke korytu. Jedině, až se naučí bezchybně zpívat tu naši.Babiš není buřičem, nýbrž představitelem „mírného pokroku v mezích zákona“. Zákona nejen psaného, ale i toho nepsaného, kapitalisticko-demokraticko-liberálního. Zákona neviditelné ruky trhu, která chudým neomylně krade a rozdává bohatým. Zákona, jenž činí mocné mocnějšími a bezmocné bezprizornými. Babišova chyba spočívá v tom, že se chce, podobně jako Sobotkova ČSSD, zalíbit Američanům, EU, Kalouskovi a dalším asociálním hráčům pravého politického spektra. V Evropě, tedy v Merkelové Evropě, prostě takové SPD nemají rádi. Přitom většina našich voličů se vyjádřila pro změnu politiky posledních bezmála 30 let. Na tom se shodli představitelé ODS, TOP09, STAN, jakož i všichni jejich fans v řadách „nezávislých“ komentátorů v mainstreamu. Vsadili na to, co jim zbývá. Ulice. Ulice, kterou jinak tolik nenávidí, je jim najednou dobrá. Jen do té doby, než to zase po Babišovi převezmou. Pak bude zase „ulice“ v projevech těchto demokratů tak jako v minulosti pouze „lůzou a ochlokracií“.

Babiš se lekl, lekli se také jeho kolegové z ANO. Uvědomili si, že žádnou revoluci vlastně nechtějí. Nepotřebují hájit nějakého Ondráčka jen tak z principu, nepotřebují obhajovat dobré vztahy s Ruskem a Čínou, když těžiště jejich zájmů leží mnohem spíše v EU a USA. Jde jim totiž především o konkurenční výhodu, aby se měli lépe a urvali větší kus koláče pro sebe a své děti. Tím samozřejmě o část voličů přijdou, protože proč by měl člověk volit ANO, když může volit ODS? Nač pochybný byznysmen ze Slovenska, když máme krásného českého profesora Fialu? Nač je nám militantní Šlechtová z ANO, když máme stejně hezkou a neméně militantní Černochovou z ODS? A koneckonců nač je nám takový ministr zahraničí za ANO, který říká co na očích vidí šéfům z USA, když to samé může klidně dělat takový osvědčený Zaorálek? Všechny důvody pro volbu hnutí ANO postupně padly. Setrvačností voličských preferencí budou ještě chvíli profitovat, ale jejich pád je neodvratný, jelikož jejich hnutí se stalo zcela zbytečným. Babiš sice umí pěkné kotrmelce, ale pochybuji, že budou stačit. Cvičená ODS totiž takové kotrmelce umí taky, navíc s úžasnými veletoči.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

43 komentářů :

 1. Vnímám premiérovo podporu lidem typu Stropnického
  za reálný důvod posrat co se dá*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:23 Ano, asi tak, ale podělal to na více místech. Co se týče postu premiéra ČR, Nečas, Sobotka - to je snad předpoklad, že člověk na tomto místě musí být v první řadě POSERA a toto Babiš splňuje na 100 %.

   Vymazat
  2. 10:23 Má-li v partaji lidi jako je Stropnický, Telička, Jourová a jsou-li to přímo jeho poradci, tak co můžeme čekat? To nejhorší. Myslím, že pan Babiš ani nemá vlastní názor. Plácá, co mu poradci nakukají a zřejmě sám nechápe, co si tím způsobí. Vždyť on jednou navrhoval Jourovou jako prezidentku, jindy zase chtěl nabídnout Sorosovi, aby svoji univerzitu přestěhoval do Prahy. Voliči kalkulovali s jeho televizními výroky o migrantech typu: "Oni k nám nechtějí, my je taky nechcem, tak není co řešit." S takovým postojem se všeobecně počítalo. Jenže to by už dneska nezopakoval.

   Vymazat
 2. suhlas s clankom ! Babis sa mi javil ako dobra volba. Pretoze kradnut bude kazdy kto tam bude. Dolezite je aby jeho politika bola v prospech ludi... Ale po vyhosteni ruskych diplomatov bez dokazov je to u mna druhy Sobotka a tym je povedane vsetko...Pokaslal to na celej ciare a je schopny koli americanom potopit vlastnu mater....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš nikdy nebyl dobrá volba.
   Víte, jaká je rozdél mezi Babišem a Sobotkou?
   ŽÁDNÝ.
   Sobotka slíbil revizi církevních restitucí a pak se (jako řádný katolíl) spolčil s lidovci a bylo utrum
   Babiš slíbil, že nebude jako tradiční strany a teď se spolčil se socany a bude utrum.
   Až členská základna Hamáčkovi tu koalici zatrhne, tak Babišovi zbydou - LIDOVCI, TOP 09 a STAN. To bude koalice!
   A až Babiše odsoudí, ANO se rozpadne jako domeček z karet.
   Z toho plyne - kdy budou předčasné volby - letos na podzim nebo příští rok na jaře???

   Vymazat
  2. Je to takový Micromacron. 18,45 - na tu další koalici se těším, třeba se voliči proberou, aby to pořád nezachraňovali vidláci a pomatení důchodci, neboť podle Pcheho brzy vymřou. Ale na podzim komunálky nic nevyřeší.

   Vymazat
 3. Nesouhlasím s nějakou Babišovou "chybou" v tom prvním zvýrazněnému odstavci, že "Babišova chyba spočívá v tom, že se chce podobně jako Sobotkova ČSSD zalíbit Američanům, EU, Kalouskovi a dalším asociálním hráčům pravého politického spektra."

  Nevnímám to jako jeho chybu, a určitě to tak nevnímá ani Babiš, protože ten s tím už do politiky šel, od počátku jenom předstíral jakýs takýs vágní zájem o voliče a nedejbože snad národní nebo socální zájmy a otázky.

  Jeho voliči jsou voliči mainstreamoví, zpropagovaní, zmanipulovaní.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tak nějak. A v té souvislosti mě napadá odpověď, proč Zeman mj. má takovou trpělivost s Babišovým sestavováním vlády. Dává mu maximální možnost se totálně znemožnit.
   Mik

   Vymazat
 4. Už se to tady probírá více než půl roku, že Babiš ve snaze zalíbit se, být kamarádem všem mocným nakonec vše podělá.Z poměrně čitelného politika a podnikatele se stal nečitelný a nevyzpytatelný premiér v demisi. Jeho touha po vládnutí s ČSSD je překvapivá (jako by zapomněl, co mu ČSSD provedla a provádí dále). Troufám si říci, že jeho výsledek bude také překvapivý. Jeho konec se nezadržitelně blíží a pak si na něm ještě smlsnou ti co na něho poslali udání.Ale kdo chce kam, pomožme mu tam. Kdysi jsem ho litoval a podporoval, dnes už ne.Určitě nejsem sám.

  OdpovědětVymazat
 5. Žel Bohu
  teorie že pan premiér je největším příjemcem dotací EU
  a že nikdy své zájmy nepoškodí
  se nabízí...*

  OdpovědětVymazat
 6. Nejsem volič ANO, ale myslím, že hodnocení ANO a jeho úrogramu a tím tedy i Babiše, je krajně neseriózní a nahrávající tzv. systémovým stranám, které u nás pos..li za 30 roků, co se dalo: Rozkradli národní majetek, přeměnili stát ve vládu diktatury kapitálu prostřednictvím byrokracie, sloupů "spravedlnosti" a mocenských struktur. Okradli jednoho každého občana o miliony Kč, devastovali školství, zdravotnictví, dopravu, soudnictví, vnitřní bezpečnost, penzijní systém, zdevastovali českou populaci a odsoudili ji k vymírání...!!! Podpora systémových stran znamená pokračování v podpoře toho všeho 3Oletého svinstva a zločinů, kterých se "politici" dopouštěli na národě a státu. BABIŠ NAVRHUJE ZCELA JINÝ PROGRAM: ZAVEDENÍ ŘÁDU DO SPRÁVY ZEMĚ, POTLAČENÍ PŘEBUJELÉ BYROKRACIE, KTERÁ TYJE MILIARDY Z OBČANŮ. ZAVEDENÍ mj. ŘÁDU I DO VELKOHUBOSTI A UŽVANĚNOSTI ČESKÝCH EXHIBUJÍCÍCH POLITICKÝCH ZLOČINCŮ, KRADOUCÍCH KDE SE DÁ. Babišovo heslo - všichni "systémové politici" lžou a kradou bych nechal vyvěsit ve zlatém písmě po celé republice. A právě tito zločinci křičí proti Babišovi a ANO proto, aby se udrželi u moci a mohli krást dál.
  Občané probuďte se! Vládne vám zločin, o jakém se ani soudruhům nesnilo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:54 - souhlas s Vaším názorem. Je však nutné přiznat, že euroatlantické korporátní finanční skupiny by si vždy našly spolupracující oligarchy a jejich příslušející politické strany. Babiš má dnes výhodu, protože je v jiné globální politické situaci, kdy se mění postavení USA (i Anglie), na pouhou jednu ze tří světových velmocí a zdá se, že tu nejslabší. Autor článku tuto skutečnost hrubě opomíjí.

   Vymazat
  2. 10:54 "Babiš navrhuje zcela jiný program..." ale přitom se chová stejně poníženě k "evropským hodnotám", jako jeho předchůci. Tyto "hodnoty" jsou příčinou všeho, co kritizujete. V čem je tedy rozdíl?
   "Sliby se slibují, blázni se radují."

   Vymazat
  3. Ad 14:29 & 10:54 - to se domníváte, že je reálné, aby nějaký politik prakticky ukázal, že "evropským hodnotám", za kterými se schovává celá politická věrchuška, věří hlupáci?

   Vymazat
 7. Babiše jsem nikdy nemusel , ale co teď předvádí , jak je nerozhodný , jak se nechá naprosto nechutně vydírat ČSSD. At jde o válu , půjdeme znova k volbám s tím , že za předčasné volby nedostanou strany ani korunu. Nebo at nechá sestavit vládu Fialu a ten to taky nedá dohromady pokud ho ANO nepodpoří.

  OdpovědětVymazat
 8. Přesně ve chvíli, kdy Babiš potopil Ondráčka, jsem si řekla, že je to počátek jeho pádu. Další jeho kroky to potvrdily. Nemám z toho radost, ale aspoň se ví, kdo je kdo. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad Pavla - nesuďte dne před večerem. Nevíte (nevíme), jaké proudy ovládají naši politickou scénu . Všechno může být jinak, než se to zdá.

   Vymazat
  2. Je to tak, paní Pavlo Babiš(ka;-) tančí mezi minami ve vlastním poslaneckém klubu - katolíky i "nejinověrci" lavírujícími mezi svým korýtkem u "Babišky" a svými sympatiemi ke kmotru Kalouskovi, který se ale zamiloval do mladinkého kudrnáče, a k iluzionistovi Dukovi (který jim korýtka také nedal), ale přesto je chtějí řídit, jako MI6 nějakého Skripala.

   Takže nakonec zůstane na poli cti jedině RONIN OKAMURA...

   Vymazat
 9. To si myslíte, že patolízalové ze "systémových stran" by problémy současné mezinárodní politiky řešili jinak? Ne daleko podlézavěji. Snaha odstavit Babiše a ANO znamená odstavit třetinu voličů. Rozumíte dobře?! Současný útok na SPD a Tomia Okamuru a na KSČ má odstavit dalších 20 % voličů!! To vše ve službách diktatury NATO a EU. KDO VEDE TYTO ÚTOKY? TI, KDOŽ ZDE ZLOČINNĚ VLÁDLI 30 ROKŮ A ROZKRADLI BILIONY NÁRODNÍHO MAJETKU!!! A proto, aby mohli krást dál "politici systémových stran" tak ta úporná snaha o likvidaci ANO, SPD a KSČM. A že na čele zločinnému vládnutí je tzv. "demokratický blok" a retrogarda socdemáků? Nic nového - vrána k vráně... zloděj ke zlodějovi...

  OdpovědětVymazat
 10. A.Babiš se nechce nikomu zalíbit; dělá to, co musí, aby realizoval to, kvůli čemu vstoupil do politiky. A kvůli čemu tam vlastně šel, ví jen on sám. Ale je zřejmé, že pokud by důvodem byly peníze, nepůjde hlavou proti zdi, protože jak je vidět, nijak si svým jednáním nepomáhá. Rozhodně je vytrvalý, ale nemá velkou šanci. A navíc, z mého pohledu, nikdo nestojí zato, abych ohrožoval život svých blízkých a svůj; zvláště ne lidé, kteří celé jeho "angažmá" vidí poněkud odlišně...a tady někde je důvod, proč jsou změny jakéhokoliv systému mnohem náročnější, než jeho úplná likvidace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:30 - dobrý a věcný komentář, není co dodat.

   Vymazat
 11. Babiš zatím ve věci vlády nic nepodělal, koalice není ještě dojednána. Svým taktickým ústupem umožnil prokázat novému vedení čssd že se vůbec nepoučilo a je stejně hloupé jako to předchozí. Jediné co teď taktizující Babiš může udělat, že pošle celou čssd s debilním vedením do pr*ele .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takové štěstí si opravdu, ale opravdu nezasloužím.

   Vymazat
 12. Jako to sehrál Kléma v r.1948 se slaboduchými demokraty ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jenomže kléma měl za sebou Sovětský svaz

   Vymazat
 13. Babiš vešel podruhé do stejně smradlavé řeky - soc.dem. Přitom není v politice první den a socany, od Dientsbiera a Štěcha po Hamáčka s Valachovou a ostatní, musí mít již přečtené. S nimi nic dobrého nikdy nevykouzlí, že toto nevědí např. Stropnický, Ťok či Pelikán, tak ti se přeci dají ve vládě lehce vyměnit. Jestli chce však Andrej B. za každou cenu spáchat harakiri, tak to jde lépe a rychleji mečem, než takto. A pro ČR to bude mnohem méně bolestné. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrej B. by si měl také uvědomit, že když půjde na kompromis se zdiskreditovanou čssd a spol. , tak ho "udělají" jako D.Ratha. Jak se hlupcům nedostává inteligence, o to více jim přebývá lstivosti a zákeřnosti. Současná politika je jedna velká špína neštítící se ničeho, případ Bartončík, Babiceho zpráva a tak dále ..

   Vymazat
 14. To je zase zoufale ukecaný článek. Račte si to srovnat se stručným, střízlivým a věcným komentářem, který nabízí Veronika Sušová na !Argumentu: "Babiše ve skutečnosti politika nezajímá"
  ZDE:
  http://casopisargument.cz/2018/04/25/babise-ve-skutecnosti-politika-nezajima/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není ta Veronika Sušová Salmiak příbuzná s paní Langšádlovou? Jsou si hodně podobné.

   Vymazat
  2. 14:19
   Nejsi ty náhodou příbuzný Marka Bendy? Jste si hodně podobní.

   Vymazat
 15. Babiš to podělal ! a už mu rozkazuje každý ČSSD,ODS, TOP 09,STAN,KDU-ČSL A PIRATU !!!

  OdpovědětVymazat
 16. Koledoval si o průšvih dlouho. Začalo to "komentářem" na prezidentovi poradci a od té doby "plácá a plácá" nesmysly. Když má oporu v Stropnickým a Hamáčkovi půjde do "kelu".

  OdpovědětVymazat
 17. ANO nikdy nebyla a není protestní strana. Už z toho důvodu, že má ve svých řadách natolik kované havlisty a sluníčkáře, za které by se nemusela stydět TOP09 nebo TOPjugend - Piráti. Ani to, co je za ANO v EP nemá s antisystémovostí co dělat - Jourová či Telička jsou eurhujeři, jaké jen tak nenajedete. Prokazatelně mají také dobré vztahy se Sorosem - o tom se vědělo už před volbami. Navíc jejich příslušnost k liberální frakci ALDE jasně ukazuje i jejich neomarxistické probruselské směřování. Všechno, co je uvedeno v článku, by se u eurohujerů dalo čekat - tedy od nepodpoření Ondráčka, přes kauzy Skripal a Nikulin, podporu bombardování Sýrie až po současné plazení se před ČSSD. Zachovali se přesně tak, jak by se zachoval kdokoli z demobloku, případně ČSSD, pokud by byli ve vládě. Setrvalé odmítání referenda o EU bylo také ukazatelem toho, kam ANO směřuje. Zkuste se podívat na to, jaká je dnes vláda v Rakousku, Itálii nebo Maďarsku - žádné z nich ta naše nesahá ani po kotníky. Po spojení se socany budou mít nejblíž ke koalici, jaká vládne v Německu, což je koalice z podstaty vítačská.

  OdpovědětVymazat
 18. Pokud není Babišovým záměrem totálně zostudit a odhalit nenažranost ČSSD jejich absolutně přemrštěnými požadavky a ukázat jejich nepoužitelnost ve vládě, tak to má hoch Babišů spočítané.
  Voliči nepadají z Marsu, ani nejsou /zatím/ ti nevhodní po volbách vaporizováni.
  Český volič je velmi benevolentní, velmi důvěřivý, ale když je obelhán, tak to neodpouští.
  Nevím jak na tom byl Babiš v počtech, ale ti co mu to hodili (zejména ti naštvaní voliči z ČSSD), se velmi rozmýšleli mezi SPD,KSČM - no tam je po těchto tanečcích jasno. Dredaři získali dredaře a sluníčka, tam se to zas tak nehne. Modrákům ubydou ti, co jim neimponuje impotence a přibyde jim něco z válečných štváčů z TOPU a SaTANu. Bělobrádek se těší do senátu, protože kluci a holky z KDU se smrsknou jen na babči, které to dostanou jako farní úkol.
  Pokud si Babiš s blýskajícím se Papáčkem plácnou, je Babiš jen jedna velká mediální bublina spasitele, která splaskne.
  No,jako volič SPD jsem docela spokojen, že se straně dělá taková pěkná reklamní práce od ANO.
  Já mám už jen ty základní požadavky na partaj.
  Bezpečnost pro občany.
  Zabránit, aby se už nedělala z naší země prodejná holka, na které se kdejaký cizák finančně ukájí (300mld Kč přiznaných)a když naší zemi dojdou otrocké síly, tak si bez ohledu na vše sem tahá další otroky a veškerý jejich servis nechává na daňových poplatnících. Za část takových peněz se dřív mohli zotavovat pracující daňoví poplatníci, dnes peníze mizí za hranice)
  Dotace z EU zrušit, stejně je to jen část našich peněz, jen přebarvených na německou barvu a je to zdrojem obrovské korupce.
  Kolaboranty je třeba odstavit volbami od vlády a je třeba myslet především na českého člověka a jeho životní podmínky.

  OdpovědětVymazat
 19. Na pana Babiše jsem neměl vyhraněný názor, neznal jsem ho, nevolil jsem ho, čekal jsem co udělá po takovém vítězném tažení. Půl roku po volbách a stále stojí na místě. Potěšil mne příslibem 3/4 slevy na veřejnou dopravu pro seniory. na druhou stranu mne překvapil a to nemile v kauze Nikulin.
  Uvědomuje si pan Babiš a jeho ministr spravedlnosti, vydali člověka, který nemá občanství USA, a tedy hrozí z 99% pravdépodobností mučení, například waterbordingem. jak to, že advokát p. Nikulina se dozvéděl ve 23:55 minut, že jeho mandant bude vydán do USA. Takže, následující den, vzlétlo letadlo v 00:07 minut. Takže advokát měl "plných" 12 minut na to, aby se dostavil na letiště. P. Nikulinovi byla tak odebrána možnost se hájit. Takže, to je právní stát v Česku v roce 2018. Panu Babišovi bych přál aby byl schopen si vybrat slušné lidi a pokud to nedokáže je lepší aby nechal politiky.
  Panu Pelikánovi přeji aby se pokusil rozlišit aplikaci práva od spravedlnosti, pokud mu ovšem zbylo alespoň trochu svědomí, tak si myslím, že do konce svého života bude mít o čem přemýšlet. Pokud svědomím nedisponuje, tak aspoň veřejnost ví, kdo je kdo.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - ale to jsou žvásty. Jak jste se dozvěděl o "waterboardingu?" Z medií! Z těch medií, které notoricky lžou, viz že Kim nechal svého strýce ministra sežrat psy. A pak se ten sežranej ministr objevil na řečnické tribuně a media? Nic - ani hovno! A přiblblý domorodý lid, který má media jako kazatele v kostele? Nic - taky ani hovno. Aby se třeba nasrali, a žádali od mediální kurvy vysvětlit ty žvásty. Domorodcům u počítačů je to totiž všechno fuk - počtou si, zažasnou, rozčilujou se, nebo se obšťastní a žvástají ke všemu svoje přiblblé plky na diskuzích. A pak za pár dnů už je všechno jedno, jede se dál, zas nové a nové žvásty. Domorodci u počítačů jsou závislí ubožáci. Panu Nikulinovi nehrozí vůbec nic - vše je natolik medializováno, že mu ani nic hrozit nemůže. Ale věc posloužila - ministr spravedlnosti přece odešel - ne? Protože jeho pozice mocí mermo chce ČSSD - ne? A o tom to všechno je vy waterboardingu. Souhlasím, že si Babiš má vybrat slušné politiky -ale kde? Myslíte, že v senkrůvně plné hoven vylovíte něco čistého, co nesmrdí? To je vyloučené. On už to Babiš dnes taky dobře ví,že politika je svinstvo, a česká obzvlášť, a taky už se poučil, že na domorodý lid je nejlepší se úplně vyprdnout. Čecháčkům se nikdy nikdo nezavděčí - to prostě nejde. To už psal K.H.Borovský ve svém epigramu..."dneska tě maj za svatého, zítra budeš sviňák".... to na čecháčky sedí úplně přesně, jak prdel na hrnec. Jeden den někoho vynášejí do nebes, a druhej den na něj plivou. Proč jsme taková pakáž? To ví jen bůh.

   Vymazat
  2. Pro 20:15: JÁ jsem slušný politik, můj BRÁCHA je slušný politik, můj STREJDA je slušný politik, můj SOUSED je slušný politik, můj bývalý ŠÉF je slušný politik a naše hospoda je JE PLNÁ SLUŠNÝCH POLITIKŮ!
   Tak nemelte o tom, že v ČR nejsou slušní politici. Musíte se jen líp ddívat!

   Vymazat
  3. 20:15 Je obdivuhodné, že se sebekriticky, jako jeden z Čecháčků", sám nad sebou zamýšlíte. Ale chápete, že nejste schopen sám se sebou nic udělat. Tož tak. Ani to není třeba veřejně sdělovat.

   Vymazat
  4. Nechápu úroč se Babiš ČSSD baví. Ať ČSSD zaplatí svůj dluh přes 300 milionu těm pozůstalým !!!

   Vymazat
 20. Souhlas s článkem jen burešovi havloidi vyhodí kraďouskovi havloidy od koryt a proto tolik řevu pro nás se bohužel nic nezmění sobotka2 je u vesla.

  OdpovědětVymazat
 21. "Koaliční smlouva podepsaná Babišem garantuje z naší zkušenosti velmi málo. Nejen, že u Babiše neplatí podání ruky, neplatí pro něj ani jím podepsaná koaliční smlouva. Opakovaně jsem na koaliční radě od něj slyšel, že koaliční smlouvu ani NEČETL. Vždy, když se ji zdráhal plnit.

  Nabízené rezorty by programově byly zajímavé. Ani tuto příležitost ČSSD zjevně nevyužije k zvýšení důvěryhodnosti. Místo nadějných se na ministry tlačí profláknuté osoby, například POCHE známý PRANÍM PENĚZ přes stranické příspěvky a účastí na ZKORUMPOVANÝCH PRAŽSKÝCH STRUKTURÁCH."
  (Jiří Dienstbier)

  OdpovědětVymazat
 22. ANO a Babiš představovali záchranu pro tonoucí občany ve zdevastovaném státě "smrštěmi" idiotských zákonů z dílen právních nevzdělanců v souběhu se slouhovskou náturou oligarchii. Ve státě z rozrypačeným školstvím, zdravotnictví, ve státě, který nedokáže postavit silnice a dálnice, řídit dopravu, nedovede postavit přehrady a regulovat řeky proti povodním, nedovede se obejít bez bezdomovců a nezaměstnaných, bez vysoké zločinnost, vražednosti a sebevražednosti, bez rozkradení 5 bilionů národního majetku, bez každodenního rozkrádání miliard z majetku občanů, bez vymírání národa, bez potřeby dovozu "gastarbeitrů", bez podílení se na okupacích cizích zemí a zabíjení občanů jiných národů. Nedovede se obejít bez grandiózního zadlužení státu i občanů, jak to, že přebírali stát od soudruhů bez dluhů, ba naopak s úsporami a nyní jdou dluhy v souhrnu do mnoha bilionů??? Kdo je bude platit? Kde je ten blahobyt, kde se podařilo o krůček přiblížit úrovni Rakouska, Německa???
  Pokud se zhroutí ještě ANO a bude státními "strukturami" potlačeno SPD a KSČM, co zbývá k volbám na výběr??? Přece nemůžeme volit tzv. systémové strany, které onu devastaci státu, národa a občanů mají za 30 roků své činnosti plně na svědomí - to, co vyvedla se státem kdysi KSČ a byla proto označena za zločinnou, to v desetinásobku stihly za 30 roků provést "klasické partaje" - a ty nejsou zločinné??? Zbavme se zločinných politiků - poznáte je podle toho, že moc žvaní, nic neumí, komandují a cítí se nadlidmi!

  OdpovědětVymazat
 23. Konečně to někdo napsal. S Babišem se ničeho dobrého nedočkáme. Je třeba volit komunisty nebo SPD vystoupit z Titaniku plujícího k naší zkáze, to jest vystoupit z EU a NATO na základě prosazených referend. Jiné strany nás tak akorát vtáhnou do války - viz poslední hlasování v parlamentu o Syrii. Chcete hudbu a servirováne obědy, zůstaňte na Titaniku, volte ty demokratické křiklouny - Kalousek, Farský, Bělobrádek, Fiala a jim podobné. Bohužel Babiš na tom Titaniku chce být také, tak Babiše není žádná alternativa.

  OdpovědětVymazat