Reklama

čtvrtek 5. dubna 2018

Britské MZV odstranilo tweet o ruském původu „novičoka"!

Boris Johnson, britský ministr zahraničí

5. 4. 2018 PrvníZprávy

Ministerstvo zahraničí Spojeného království odstranilo ze své zprávy na mikroblogu Twitteru, že látka, kterou byl otráven Sergej Skripal, byla vyrobena v Rusku.

Tweet byl zveřejněn 22. března.

 
Dříve ve středu ruské velvyslanectví ve Velké Británii poukázalo na nesrovnalosti ve vyjádřeních britské strany týkající se vyšetřování případu v Salisbury.

Na účtu velvyslanectví jsou fotografie s citacemi z Twitteru z britského ministerstva zahraničí a laboratoře. V citaci britského ministerstva zahraničí ze dne 22. března se uvádí: „Testy prováděné předními světovými odborníky ve vojenských vědeckých laboratořích a technologií v Porton Downu ukázal, že to byl bojový nervověparalytický agens „Novičok“, vyrobený v Rusku. Porton Down je laboratoř akreditovaná a definovaná OPCW (Organizací pro zákaz chemických zbraní)."
Ve sdělení ze 3. dubna, zveřejněném na Twitteru samotná laboratoř uvedla: „Naši experti označili nervovou látku jako „novičok“. Potvrdit zdroj látky nebylo a nikdy nebude spadat do působnosti naší zodpovědnosti.“

Ovšem hlava laboratoře v Porton Downu sdělil televizi Sky News, že odborníci nebyli schopni určit ani laboratoř která látku vyrobila, ani stát, který měl látku v Salisbury použít. Přesto ihned po odhalení Johnsonových lží a odstranění tweetu britského MZV začala druhá - velmi trapná fáze, která jaksi "omlouvá" britského ministra tvrzením, že laboratoř Porton Down měla jen zjistit o jaký typ otravné látky se jedná a nikoli určit jeho původce (zatímco premiérka Mayová už dávno předtím přesvědčovala britský parlament a EU, že to byl "novičok" a nikdo jiný, než Rusko).

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že motivy Londýna ohledně rozpoutání případu Skripal, má přímou souvislost s potřebou Británie zbrojit.

Podle ní se Velká Británie se snaží vyřešit své konjunkturální úkoly tím, že vytváří nepřátelský obraz Ruska.

Připomněla, že v britský tisk otiskl článek britského ministra obrany Gavina Williamsona, ve němž hovoří o „hrozbě“ z Ruska, útok v Salisbury označil za chladnokrevný, a proto požaduje modernizaci vlastních ozbrojených sil.

„Je to přímé spojení: Rusko zaútočilo na Spojené království, dejte nám více peněz, potřebujeme více zbraní. Je zřejmé, že stupeň protiruské rétoriky v Londýně stále překračuje hranici, a prohlášení představitelů stále překračují rámec rozumu,“ řekla Zacharová.

„Jestli lze ignorovat nyní tradiční pro britskou politiku snahu na zadržování naší země na mezinárodní scéně a podporu protiruskému tažení, je tu další důvod, který prokazuje zájem Londýna v inspiraci případu Skripal,“
dodala.

Před pár dny uský náměstek ministra zahraničí Alexander Gruško řekl, že příčinou otravy v západním Salisbury byla nutnost vytvořit „velkého nepřítele“ k ospravedlnění vojenských výdajů.Související článek:
Ruské MZV: Případ Skripal je provokace, z které těží NATO!

9 komentářů :

 1. ALE! To je zaujímavé - naozaj! A co ti ruští diplomaté? Napochodujou zpět na svá místa, odkud byli vypovězeni? Ty politické rošády už jsou zábavnější, než cirkus Humberto. A možná i náročnější? Ale je v nich všechno -šašci, klauni, maskované potvory, ekvilibristé, žongléři, i mluvící sloni. Paráda. A všechno máme pěkně načisto, ani nemusíme zvednout zadek ze židle a nakráčet do nějakého stanu - přijde to za námi až domů.

  OdpovědětSmazat
 2. Když to ultradementa vidím,tak se nestačím divit,že někdo může bejt DENNĚ VOŽRALEJ,DENNĚ VOŽRALEJ....A ještě za to bejt dooobře placenej☺☺☺☺!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Novyšok, novýšok! - Pomeje opouští manželka! - https://www.super.cz/559227-andrea-pomeje-opustila-manzela-a-promluvila-o-rozvodu-hlavni-roli-hraje-alkohol.html

  OdpovědětSmazat
 4. No, to si spojené království uřízlo mimořádnou ostudu. Takhle se nechat nachytat na švestkách -:). Jsem zvědav, jak dlouho ještě bude PM a MFA na svých postech oxidovat, než budou vyměněni. Pane Dvořáku, díky za zveřejnění této informace.

  OdpovědětSmazat
 5. když nemáte agenta, který přivezl smrtící zásilku, najdete si anonymního cestujícího, který strávil podezřele krátký čas v místě tzv. útoku, pak odeberete genetický vzorek v místě, kde byl a vytvoříte obraz pobytu agenta v GB.
  toť vše, soudruzi

  OdpovědětSmazat
 6. žid Votápka právě vytváří právě "bílé noci" v Petrohradě v únoru na ČRO PLUS

  OdpovědětSmazat
 7. Provokacia z Britanie zaklada vazny dovod utoku na RF,ktora by mala konat a minimalne vojensky znicit centralu MI6 , nakolko sa jedna o vojensky utok na mierumilovny stat RF. Aby do buducnosti nikoho ani nenapadlo konat podobne.Vyhostit vsetkich diplomatov Britanie a USA , Francie a Nemecka, ako podporovatelov tohoto nepriatelskeho aktu,lebo lepsie uz nebude a budu opat skusat ponizit Rusko.

  OdpovědětSmazat
 8. Jakov Kedmi to včera v ruské televizi formuloval jednoduše a pregnantně:
  "Pokud by nějaký ministr zahraničí srovnal hlavu mého státu s Hitlerem, už nikdy by nikdo z našich představitelů o ničem nejednal."

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2120&v=VXoaHzdRgHU
  čas: 38:15

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.