Reklama

pátek 6. dubna 2018

Budeme vás dusit...


Petr Trombik
6. 4. 2018
Nebudu psát o mediálně módním chemickém výrobku čert ví koho, použitého čert ví kým. O plyn sice především jde, ale jsou to jeho dodávky do EU z USA, aby hlavně nebyly z Ruska. Jde o obchodní záležitost. Roury po dně Baltu nebo terminály na LNG je to, oč tu běží.
Naši spojenci na západě, ke kterým naše demokratická reprezentace dle svých slov stále pluje, asi protože jsou zámořští nebo jen za kanálem, hledají důvod k válce, casus belli, jak tomu bylo už mnohokrát v minulosti. Válku však obchodem v naší humánní době nezdůvodníte. Když válčit, tak jedině na obranu hodnot!


Přesto si horkou válku spojenci nedovolí, jen budou hospodářsky, propagandisticky i "sportovně" Rusko dusit, tak jako dusily USA hospodářsky před Pearl Harbour Japonsko. A budou doufat, že Rusku dojde "kyslík", jako kdysi Japonsku.

A nás budou dusit stále novými "informacemi" o ruské zvůli, která nás ohrožuje. V tom informačním povyku pak o podstatných záležitostech, třeba o přijetí Dublinu IV. a zvýšení plateb do Bruselu, nebude nic slyšet.

Pokud by se spojenci z NATO a EU na evropské pevnině domnívali, že válka, o kterou si koledují, bude vítězná, pletli by se, jako obvykle. Žádná nebude, leda omylem. Bude jen řev a žvanění. Případně další taškařice, možná horší a trapnější než s plynem či plutoniem.

Pochopitelně to angloameričtí gauleitři na kontinentu ví, včetně Merkelové a Macrona, ale co mohou jiného pod Angloamerickou zámořskou kuratelou dělat? Co si mohou dovolit, předvedl nám nedávno v lokálním šapitó Babiš s Ryanem. A bude předvádět čím dal víc. Stačí, aby zámořský pán lusknul prsty. A to byl jen čert třetí třídy.

V minulosti bylo kvůli vyvolání války nutno zastřelit v Sarajevu tlustého arcivévodu nebo předstírat přepadení vysílačky v Gliwicích, případně nechat si potopit pár zastaralých lodi v Pearl Harbour. Jedna současná chatrná bondovka určitě nestačí. A navíc do zámoří i nejedna raketa doletět může.

Heslo Holywoodu za 2. světové války znělo: "porazíme nepřítele filmem". Tak se stalo. V Koreji, Vietnamu, Afghánistánu se už to nepovedlo, i když filmů natočili ještě víc. A bomb také hodili víc.

Nicméně musíme vzít na vědomí, že filmový průmysl v USA funguje ještě líp než ten zbrojní, aspoň pokud jde o technické fígle. Neberme to na lehkou váhu, protože v TV uvidíme spoustu super filmů, kterými bude Rusko poraženo. Už brzo. Ještě že nás EU svými směrnicemi odzbrojilo, protože po shlédnutí filmové produkce Holywoodu, bychom vzali flinty a šli na Rusa, se Schwarzenbergem včele, jak za Napoleonova tažení. A jak to tehdy dopadlo!

Současný úřadující Churchill v sukni se možná domnívá, že válku muže opět vyhrát. Pokud se podíváme na mapu světa a na rozlohu Velké Británie v r.1939 a uvidíme jak se zcvrkla ještě za života vítězného Churchilla, tušíme, ze i samotný král Pyrrhos musí blednout závistí nad takovým vítězstvím. Jak prý Pyrrhos pravil: "ještě jedno takové vítězství a je se mnou konec".

Ať už je Churchill v kalhotách nebo v sukni, chlastá nebo abstinuje, Velká Británie už dávno není co bývala. Ale ještě aspoň je, i když ne moc velká.

Pokud tohle současné anglické neštěstí obývající Downing street touží jít ve slavných Winstonových stopách, odplujme raději od jejich věrných spojeneckých břehů, ze kterých nás v minulosti hrdinně bránili, třeba i do Patagonie, protože jen tam její vítězství přežít můžeme. Pokud tedy k válce dojde, protože omylem k ní může dojít. Válka je však možná i kvůli spojeneckému intelektuálnímu potenciálu, který si uvědomíte, když slyšíte třeba anglické ministry zahraničí nebo obrany.

České rčení říká: "nechoď Vašku s pány na led ...". Dosaďme si místo "pánů" spojence, se kterými prý sdílíme jakési hodnoty. Pro nás v naší útulné české kotlině z toho plyne, že se nám změní velmi rychle v horký pekelný kotel. Hodnoty už sdílíme skoro 30 let a máme z toho akorát holý zadek. Chceme přijít i o něj?

Naši spojenci jsou našimi pány, tak si nic dosazovat nemusíte, rčení platí tak je říká. O jaké "sdílené hodnoty" jde, zeptejte se pánů Jandy & Hokovského z Evropských hodnot, případně některého z lídrů demokratického klubu v PS, přesněji řečeno toho debaklu zdravého rozumu a slušnosti. Třeba Hurvínkovi podobného lídra 5% strany, který připomněl soudruha Džugašviliho, protože ten nám zatrhnul přijetí Marshallova plánu před 70 lety a jen kvůli tomu máme stále nízké mzdy. Nyní sdílíme všechny vymoženosti západní ekonomiky už skoro 30 let a platy jsou třikrát nižší než v Německu. Takové však budou i po všechna další desetiletí, protože do Ruska a Číny může vyvážet jen Německo a my musíme zůstat jen německými subdodavateli. Vybrali jsme si boj za svobodný Tibet a ukrajinský Krym a máme díky tomu zasloužené mzdy. Vybrali jsme si a sdílíme evropské hodnoty, ne české národní zájmy. Nebo nám je někdo v TV vybírá?

Hodnoty jsou jistě dobré, zvláště hodnoty zdravého rozumu. Stále zapomínáme, že takových hodnot se drželi vždy Angličané a nyní i USA: "My nemáme trvalé přátele ani trvalé nepřátele, my máme jen trvalé zájmy". Za takové formulování zahraniční politiky mám v hluboké úctě premiéra Velké Británie Palmerstona i jeho žáky v USA, H. Kissingera a G. Friedmanna. D. Trump se toho také drží a netají se tím. Hodnotáři jsou proto z něho zmatení.

Jsem však zděšen ze všech hodnotářských žvanilů, kteří brání něco, co už dávno s žádnými hodnotami nemá nic společného. Ale buďte si jisti, až se zase tihle lide sejdou a budou o obraně hodnot ledacos vykřikovat, že oni nebrání nějaké všelidské hodnoty, ale jen své zájmy, své menší nebo větší veřejnoprávní a neziskové krmelce a politické prebendy.

Že je však i něco, čemu se říká národní zájmy, to už zavrhly "naše elity" hned po plyšáku. Angloameričané na své zájmy nikdy nezapomínají. A v tom smyslu jsou věrohodní. Hodnoty už měli a mají všelijaké, stejně tak spojence. Zájmy zůstaly stejné. Jaké? Domyslete si sami.

Jaká bude naše budoucnost v dohledné době, nazíráno v kontextu s EU a NATO "sdílených hodnot" a jak dopadne obrana před ruským plynem nebo spíš kvůli preferenčnímu nákupu dražšího amerického plynu?

Po brexitu budeme muset za Angličany přisypat do bruselské kapsy. I do kasy NATO kvůli ruské hrozbě. A protože dodržování hodnot znamená především vydržování běženců ze států, kde brání NATO evropské hodnoty, Dublin IV. nám jich pár desítek tisíc přidělí. Aby od nás kvůli nízkým sociálním dávkám neutekli, bude zavedena jejich jednotná evropská výše. Bude ji proplácet běžencům Brusel. Hádejte ze které kapsy ty peníze budou.

Náš premiér, doufejme že už nebude v demisi, to uvítá a lidu sdělí, že z našej kapsy to neide, ale z tej bruselskej. A že pracovní sily nám tiež scházajů. Tož pan Bůh Bruselu za ty dary zaplať.

To by nebylo to nejhorší, pokud by ovšem EU vydrželo naživu déle než běženci. EU však už dlouho díky bruselské věrchušce nevydrží, běženců však bude i po kolapsu EU přibývat exponenciálně, jak vidíme v Africe. To už však z nich budou v české kotlině, tedy spíše multikulturním kotli, domorodci. Presidentovi budeme říkat "nás Dominik".

Samozřejmě že do toho mohou promluvit voliči, pokud ovšem budou ještě někdy volby. Starý pán z Hradu obdivuje Švédsko, tak ten vzor demokracie můžeme následovat tím, že se nám demokratické strany v čele s ANO dohodnou, tak jako ve Švédsku, na odkladu voleb, aby se do PS nedostala nějaká nedemokratická strana. Volby budou odloženy dočasně. S dočasností zkušenosti máme. Volby budou, až voliči zmoudří a ti hloupí vymřou. Potřebovali by vydusit.

ANO se už "demokratizuje" a bude vzato na milost demokratickým klubem i veřejnoprávní TV, jakmile budou Babišovy preference pod 20%, což bude brzo. ANO už není alternativa. Ani pro voliče s delším vedením. Jakmile totiž ANO bere "evropské hodnoty" za své i její preference berou za své. Pomáhej Ti Janda&Hokovský, premiére v demisi, nás dusit evropskými hodnotami.

13 komentářů :

 1. Moc dobrý článek je třeba volit SPD nebo cestu do chalífátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdy před rokem a půl jsem si tady stěžoval, že mám pár vcelku profesně úspěšných známých (doktoři, inženýři, podnikatelé), kteří neměli kvůli nadměrnému pracovnímu nasazení příliš času sledovat co se děje u nás i ve světě, obhajovali politiku stran z tzv. demokratického bloku a stavěli se k Rusku jako k úhlavnímu nepříteli. Musím konstatovat, že téměř do jednoho změnili od té doby vlivem alternativních informací i vlastních poznatků zásadně svůj postoj. Poslední kapkou ke změně jejich postojů bylo falešné obvinění Ruska, vyhoštění ruských diplomatů a vydání ruského hackera Mikulina do USA. Nyní jsou všichni zajedno a budou stejně jako já, pokud dojde na předčasné volby, volit SPD. To je příjemná změna. Věřím tomu, že čím dále víc lidí si uvědomuje nyní naši kritickou situaci v které se nacházíme a zachová se správně. Oblbování národa lživou propagandou Made in ČT ap. už prohlédli i ti největší ignoranti. Bohužel na cecících sorosovských penězovodů je stále přisáto mnoho prospěchářů, vlastizrádců a kolaborantů, ale jak se říká na každou svini se jednou bude vařit voda.

   Smazat
  2. Souhlas take jsem zmenil nazor ale uz davno toho lhani a lotrovin zapadu uz bylo dost.

   Smazat
 2. Naše třetinové mzdy oproti Rakousku a Německu jsou ohromným vítězstvím těch, co podrývali minulý režim nebo se dali ochotně do služeb nového režimu. Už jsme si na to zvykli. Ani Soukup z Barrandova to opatrnou rebelií nezvrátí.

  OdpovědětSmazat
 3. Vypovězením ruských diplomatů a předáním Nikulina do USA začne sestupná trajektorie počtu voličů ANO. Ať už Babišovi bylo na půdě EU slíbeno cokoli, aby zmíněná dvě rozhodnutí učinil, my se to pravděpodobně nedovíme. I kdyby to byly sliby nějakého velkého benefitu pro ČR, neměl to dělat. Lidi u nás už prostě nechtějí poskakovat, jak EU a USA pískají, a tak se každý proevropský politik u nás dostane nakonec do střetu zájmů mezi EU (a svým) a voliči, kteří chtějí z EU pryč. Doufám, že politiků s takovým programem bude u nás přibývat a předloží i jasnou představu o tom, co nás to bude stát i co tím získáme. Takového politika budu volit. Zdraví Pavla

  OdpovědětSmazat
 4. Je třeba proto vyměnit voliče nebo zrušit volby. Vzor v podobě Švédska existuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Jsme Slované, a tedy pro Západ podřadná rasa (byť je tomu historicky jinak). A lhostejno, za jde o Němce či Brity apod. Z jejich pohledu je naším údělem být jejich kolonií, Viníky vzniku 2. sv. války byly zejména Anglie a Francie. V Jaltě bylo ještě v průběhu 2. sv. války dohodnuto, jak bude vypadat poválečné rozdělení Evropy a kam budeme tedy spadat i my. To přímo vylučovalo přijetí Marshallova plánu a kdyby byl přijat, tak bychom začali být ekonomicky a finančně vysáváni Západem daleko dříve než po r. 1989. Je třeba si uvědomit, že do evropské kasy budeme muset přisypávat i na migranty, a to nejen na ty, které k nám Západ natlačí. Jinak volbou SPD toho nikdo moc nevytrhne, ledaže by si Okamura vzal ty desetitisíce migrantů domů. Čili správně to heslo má znít: odchod z EU nebo islámský chálifát. Okamura ale k odchodu z EU nikoho nepřivede (ještě nedlouho před říjnovými volbami v tom neměl příliš jasno). Nemá a ani na to nebude mít sílu. Nebo si snad někdo myslí, že SPD (jinak vcelku bez uceleného programu) získá např. v mimořádných volbách posty pro min. 120 svých poslanců? To by musel dostat 3/5 odevzdaných platných hlasů. A zatím zde nebyl nikdo, kdo by získal alespoň 50 % či se k nim přiblížil. A s jinými stranami před volbami T.O. přece spolupracovat nechtěl. Musel přitom z vlastní zkušenosti vědět, že zákon o obecném referendu (tak, jak na to šel) neprosadí. Přesto lidem mátl hlavy. A kdyby i ano, nebude referendum obsahovat otázky týkající se mezinárodních smluv apod. To mohou vyřešit jen volby a podpora voličů politickým stranám, které budou mít záchranu země před islamizací jako jeden (nikoliv však jediný) ze svých hlavních programových bodů. Na to tehdy upozorňovala snad jako jediná Aliance národních sil. Marně. Takže neopakujme alespoň ty samé chyby neustále dokola a začněme už konečně taky myslet!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:59
   Poněkud hloupý útok na SPD a p. Okamuru. V době kdy ne odmítal spolupráci, ale jít společně do voleb nebylo jisté zda by si vůbec dostal tento slepenec do parlamentu. Nakonec se to podtvrdilo. Ani jedna ze stran které naprvhovali nějaké sblížení se do parlametu nedostala. Jinak je pravdda, že p. Okamura má značné zkušenosti z toho jak jsou do těchto stran nasazováni rozvraceči. Proto má i členství ve straně celkem solidně ošetřené. Což se ukázalo již nyní, kdy celkem rychle se zbavil některých rádoby členů. A jinak Vaše hloupé útoky, že strana nemá žádný program. Víte přímá demokracie, odvolatelnost politiků, (přímá demokracie je vlastně referendum občanů) naprosto splňuje základní principy vládnutí. To znamená i odchod z EU pokud b
   nás bude neustále považovat za svoji kolonii. To samé JE NATO. Dle různých názorů nemusíme dělat ani jako členové NATA kašpary a posílat naše vojáky do amerických ztracencých bitev. Dokonce ani v případě napadnutí souseda např. Německa nebo Ameriky nemusíme zasahovat vojensky, ale jen diplomaticky.Takže shrnutí na závěr to Vaše naprosto nepodložené tvrzení stran SPD je jenom zlá krev.
   Václav Plzeň

   Smazat
 6. Také si myslím, že budeme muset důsledně upírat pozornost k DUBLIN IV., abychom se jednoho dne neprobudili jako nájemníci v islámském státě! Musíme sledovat kroky vlády, parlamentu, řeči politiků a mazání medu kolem huby!!! Už na podzim 1989 jsme se zachovali jako idioti a to každý ví, že je již poslední stupeň po debilitě a imbecilitě a že už nemáme možnost se dále propadnout, než na hřbitov. Doporučil bych občanskou organizaci "Jednotně proti Dublin IV", dříve než bude pozdě. Ostatní počká!
  Jinak ani nemusíme být členy NATO, to nebyla volba občanů, ale českých militaristů, Rakousko, Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Irsko jsou spokojeni se svojí neutralitou. Mně by rovněž neutralita nevadila! Jak vám?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:04 V 89 jsem necinkal islámský stát naštěstí už nestihnu a pro neutralitu jsem též.

   Smazat
 7. Pro mě, coby člověka živícího se vlastní prací a stabilního voliče KSČM, ANO šéfe( ani ODA, ani US, ani Bursíkovo "Zelení", ani VV, ani Piráti apod.), nikdy alternativou nebyli, ale je mi to tak nějak prd platné, "oduševnělý" dav mě stahává s sebou do propasti a není snadné se udržet.
  Tak nevím co činit, aby zítra bylo lépe než dnes a ne naopak, abych zase měl důvod být hrdý na to, že jsem Čech(kdo neskáče není Čech, hop - hop, opravdu pro mě není).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:30
   Jsem přesvědčen, že takovým nás je většina. Jenom si musíme dobře pohlídat volby.
   Václav Plzeň

   Smazat
  2. 21:36
   Oprava: Takových je nás.......

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.